Kerkehout dankbaar voor oplossing „Geen grond voor ontslag van luitenant TEKENEN OP DE BRADERIE Dronken kelner maakte rit door Leiden PROEF MET VERKEERSLICHTEN WAS EEN SUCCES Boskoops raadslid maakt zich zorgen over de vervuiling Auto verloor aanhangwagen DIEVENWERK VERDEDIGER LEIDSE KVV-ER: PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD 1 DONDERDAG 29 JULI 1971 Tweeduizend schatgravers hebben gistermiddag op het Noordivijkse strand verwoede po gingen in het werk, gesteld om de verborgen schatkist op te graven. De gelukkige vindster werd de Noordivijkse mevrouw Van der Put die met haar zoon Piet en dochter Lenie de schat van onder het zand tevoorschijn haalde. (Foto Holvast) WASSENAAR Tal van inwoners van de buurtschap Kerkehout hebben gistermiddag vooral tijdens het spits uur rond half zes, belangstellend aan de kant van de Rijksstraatweg staan toekijken, hoe de Wassenaarse poli tie, met behulp van een op afstand bedienbaar verkeers licht van tijd tot tijd een halt toeriep aan de onafzienbare verkeersstroom, die zich op dat uur over de Rijksstraatweg pleegt te begeven. Die enorme verkeersstroom 's avonds en ook 's morgens tijdens het ochtendspitsuur maakte het de Kerkehoutbewo- ners praktisch onmogelijk hun buurtschap te bereiken c.q. te verlaten. Maar gistermiddag voor het eerst werd die stroom af en toe tot stil stand gebracht er ontstond er bij het kruispunt met de Van der Oudermeulenlaan een vrije door gang naar de parallelweg, die toe gang geeft tot Kerkehout. 's Middags kort na 2 uur was het verplaatsbare verkeerslicht beschik baar gesteld door de algemene ver keersdienst van de Rijkspolitie in Driebergen op het kruispunt gearri veerd. Rijkswaterstaat had in aller ijl gezorgd voor een aantal voor waarschuwingsborden en enkele ver plaatsbare knipperlichten om het verkeer uit beide richtingen op de verkeerslichtinstallatie opmerkzaam te maken. Br volgden spannende momen ten voor de politiemannen, die het experiment gingen uitvoeren en voor de mensen van Rijkswaterstaat die aan de kant toekeken: hoe zou het verkeer reageren op dit onverwach te verkeersobstakel? De deskundigen hadden er tevo ren een hard hoofd in gehad of het wel mogelijk zou zijn, met één ver keerslicht op het brede kruispunt de enorme hoeveelheden auto's op de Rijksstraatweg in toom te houden. Verkeerslichtinstallaties als deze zijn eigenlijk bestemd voor gebruik op eenvoudige, overzichtelijke kruis punten. Overwogen werd met twee lichtinstallaties te gaan werken, maar het bleek technisch onmoge lijk te zijn de twee installaties aan elkaar te koppelen. Maar het viel allemaal erg mee: de verkeerslichten bleken vanuit beide richtingen reeds van vrij ver re duidelijk zichtbaar te zijn. Wel bleek het noodzakelijk te zijn bij het fietspad langs de Rijksstraatweg en aan de overkant bij de parallelweg een politieman te plaatsen, die daar '"met de hand" de zaak regelt, om dat men van daaruit de lichten nau welijks kan zien. De eerste proef leek geslaagd en besloten werd de lichten ook te bijven bedienen tij dens de avondsplts. Intussen kwamen ook twee leden van het gemeentebestuur een kijkje nemen: wethouder mevrouw le Coul- tre-Foest, die deze week als loco burgemeester optrad en wethouder mr. Brink, zojuist gebruind terugge keerd van vakantie. Tijdens een gesprek met het bestuur van de Buurtvere niging Kerkehout en met de wethou der werd neg eens gerecapituleerd, waarom zo plotseling namelijk jl. maandag besloten was tot de proef met het verplaatsbare ver keerslicht. Het heeft er steeds naar uitge zien, dat de noodbrug over de Rijks straatweg, nu binnen zeer afzienba re tijd aangebracht zou kunnen wor den. Maar er kwam een kink in de kabel toen bleek dat de grond, die Rijkswaterstaat op het oog had aan de overkant van de buurtschap Ker kehout, van eigenaar was veran derd. Maandag viel toen de besilssing toch een proef te doen met verkeers lichten. Dank zij de medewerking van de Rijkspolitie en van de Rijks waterstaat lukt het op zeer korte termijn deze nood-maatregel te ne men. Intussen is besloten toch een volledige installatie met lichten bo ven de weg aan te schaffen. Daar voor zal maandagavond a.s. een ex tra raadsvergadering worden Re- houden. De plannen voor de noodbrug zijn echter nog niet van de baan. Die uoodbrug zal er komen, alleen ten de onderhandelingen over de be nodigde grond, die eerst afgerond bleken te zijn, weer worden voortge zet. Blijkt de noodbrug waarover niet alleen het autoverkeer, maar ook fietsers en voetgangers hun weg zullen kunnen kiezen, toch nog bin nen afzienbare tijd te verwezenlijken te zijn. dan is de ton, die nu aan de gemeenteraad gevraagd wordt voor een permanente verkeerslichtinstal latie niet "weggegooid" omdat ae Installatie dan op een anJere plaats op de Rijksstraatweg, namelijk bij het Dierenpark kan worden geplaatst De politie zet dezer dagen de proefnemingen voort. Vrijdagmorgen zal van half 8 tot ongeveer 9 uur voor het eerst tijdens de "och- tenspits" met de lichten worden ge werkt. Blijft alles goed gaan. dan zal met ingang van volgende week iedere morgen en iedere middag het verkeer naar en van Kerkehout wor den geregeld. BOSKOOP Het Boskoopse ge meenteraadslid B Geleynse heeft burgemeester en wethouder in een brief gevraagd of het hun bekend is. dat in het gebied tussen de Otweg en de Compierekade acht gezinnen wo nen zeven behoren tot Boskoop en één tot Hazerswoude), die zelf uit maken op welke wijze zij het huis vuil kwijt moet raken, aangezien zij nooit in het schema van de reini- gingsdienst zijn opgenomen. Over deze situatie stelt hij de vol gende vragen: Bent u niet van mening, dat uit een oogpunt van volksgezondheid en milieuhygiëne «in dit geval water vervuiling» het ontoelaatbaar moet worden geacht dat nog steeds in Boskoop een aantal inwoners zelf bepaalt op welke wijze zij zich kun nen ontdoen van huisvuil; Bent u bereid zo spoedig moge lijk het bovengenoemde gebied op te nemen in het schema voor het op halen van het huisvuil en zo nodig een regeling te treffen met de al daar wondene gezinnen, een en an der tegen betaling van de geldende reinigingsrechten; Met de gemeente Hazerswoude een regeling te treffen waardoor het mogelijk wordt dat het Hazerswoud- se gezin gebruik kan maken van de Boskoopse reinigingsdienst? Bij oversteken aangereden LEIDEN Een 60-jarige Leide- naar stak gisteravond omstreeks kwart voor tien zo plotseling de Ko- revaarstraat over dat een automobi list uit Oegstgeest hem niet meer kon ontwijken. De voetganger werd geschept en op de motorkap van de wagen geworpen. Hij kreeg hoofd wonden en een rechterbeenfractuur. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. De auto werd aan de voorzijde flink be schadigd. Burgerlijke Stand van Leiden broek en A. Dobma; Sandy dr van W. van Santen en G J Bakker; Patrick Simon zn van H. G. M. Oudshoorn en S. M. A van Hameren. Hermien Loui sa Doetje dr van H. H. van der Meij en L. Kramer. GEHUWD W. H. Lindeman en H. Grotenhuls. DEN HAAG LEIDEN „Voor hetzelfde geld had het een dodenrit door Leiden kunnen worden", con stateerde de officier van Justitie bij de Haagse politierechter. Hetzelfde geld. kon in dit geval de hoeveelheid drank zijn, welke een 30-Jarige kel ner uit Leiden zich had verschaft, waarna hij een woeste rit door de stad maakte. Het ging schots en scheef en dat alles op zaterdagmiddag omstreeks 6 uur. Uiteindelijk kwam de auto op de brug over de Morssingel tot stil stand, nadat onderweg zo hier en daar nogal wat schade was aangericht bij diverse aanrijdingen, o.a. aan ge parkeerde auto's. Voorts reed ver dachte tegen de gevel van een wo ning en toen hij achteruit reed om de auto weer vrij te maken, botste LEIDEN Politie, brandweer en EHD rukten gistermiddag met groot materiaal uit naar de Rijksweg 4 waar volgens een telefonische mede deling van de spoorwegwachter aan de Kanaalweg een ernstig on geluk was gebeui d. Een door 'n per sonenauto voortgetrokken aan hangwagen met daarop een andere auto bleek als gevolg van een breuk in de trekhaak van het talud te zijn gedoken. De bestuurder van de auto een in Rijnsburg wonende Leid- se garagehouder, was na het losra ken van de aanhangcombina- tie doorgereden. Aan de hand van het kentekennummer van de aan hanger kon hij later op de dag door de politie worden achterhaald. De materiële schade was vrij groot, maar persoonlijke ongelukken heb ben zich bij dit ongeluk op de druk ke rijksweg niet voorgedaan. NOORDWIJK Bewoners van de Crocusstraat en de Gladiolenstr. in Noordwijk kwamen gistermorgen tot ontdekking, dat zij 's nachts be zoek hadden gehad van een insluiper. Terwijl de bewoners lagen te slapen, werden in de woning aan de Crocus straat alle kasten doorzocht en en kele portemonees gestolen, waarin zich een vrij belangrijk bedrag aan geld bevond. In de Gladiolenstraat drong de met grote brutaliteit opererende dief door tot een slaapkamer, waar een der bewoners, een 18-jarige Jonge man, lag te slapen. De insluiper doorzocht diens kleding en ont vreemde zijn juist ontvangen loon. In beide gevallen had men 's avonds verzuimd de achterdeur te sluiten. Oefenprogramma van 'Koudekerk' KOUDEKERK AAN DEN RIJN Voor de voetbalfans nadert met ras se schreden het nieuwe seizoen. Ook de voetbalvereniging "Koudekerk", gaat zo zoetjes aan weer aan voet bal denken. Zaterdag spelen het eer ste en tweede elftal hun eerste wed strijden in een zgn. nederlaagserie van totaal 4 ronden. 31 Juli komt ARC op bezoek, 7 aug. Hoofddorp, 14 aug Sico en tot slot op 21 augustus Blauw Zwart. Voor het tweede begin nen de wedstrijden steeds om 5.30 uur n.m., het eerste treedt 's-avonds om 7.30 uur aan op het sportpark. WARMOND - Een bejaarde brom fietser uit Warmond kwam bij de Kanaalbrug in Oegstgeest in botsing met een auto. Bij zijn val liep de man hoofdwonden op en moest door de GGD naar een ziekenhuis wor den vervoerd. hij aan de overzijde weer tegen een gevel. Het alcoholpromilage in het bloed van de kelner loog er niet om: 2.40 een hoevelheid, welke gelukkig zeldzaam hoog is en ruim viermaal het maximum voor autobestuurder! overtreft. De aanleiding tot dit alles was. dat de kelner een vriend had ontmoet, die hij in acht jaar niet had gezien. Dat feit moest met drank wor- den gevierd. „Het betekende zoiets van voor ieder jaar een borrel", constateerde de politierechter, mevr. Balkenstein. „Ja, het was een beetje uit de hand gelopen", gaf de kelner toe. De Officier vond in dit geval geen den om af te wijken van een gebrui- kelijke eis: twee weken gevangenis straf en een Jaar intrekking var rijbewijs. Mr. Heskes zette uiteen, dat ver dachte onder normale omstandighe- den geen drank gebruikt en zeker niet bij autorijden. Gevraagd werd met zoveel mogelijk voorwaardelijke straf te volstaan. Het vonnis werd twee weken ge. vangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van 3 Jaar, een geldboete van f. 200 en intrekking van het rij bewijs gedurende een Jaar met af trek van de tijd, waarin het reeds it ingenomen. Donderdag Kreatief Sentrum (Bree6traat 66) Rommelmarkt 79.30 uur nam., tafel- tenniswedstrijden 8 uur nam. IpVoorscboterweg Jeugd vakantiedorp Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 10 uur voorm.1 uur nm Boommarkt 12: Sociëteit voor ge handicapten, 7.30 uur nm. Oegstgeest (Laan van Oud Poelgeest Informatie-avond Baha'i 8 uur nm.' St-dhuis Spreekuur sociale raads- Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Clné-club, sociëteit buitenlandse gast arbeiders 8 uur nam., café-bar 10 uu voorm. 2 uur nam. Voorschoterweg Jeugd vakantiedorp Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat Rommelmarkt 10 uur voorm. 6 nam., huisorkest, lichtshow en f. 8 uur nam., café-bar 10 uur voorr Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- ocieteit Palamedes 25.30 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk bij- prediking ds Zondag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr, dhr. Eikerbout 3 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. evnag. W. avn Beek 10 uur voorm. L Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uurnam. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 2.30 en 5.15 uur nam. (Apollolaan 1) Maandag Kreatief Sentrum Breestri Release Hulpdienst Release: Witte Singel 13a 55 Dag van 26 en 7—11 uui Apotheekdienst Hulpd tei 2455 VOORSCHOTEN De Voor- heel moeilijke opgave om de juiste I gelukkige winnaars/winnares uit. schotense jeugd tekende er gis-[prijswinnaars aan te wijzen. Bur-De eerste prijzen gingen naar termiddag op de braderie lustig gemeester Van der Haar reikte \v.l.n.r. Esther van der Hoek. Henri on los Het uias voor de jury een I gisteravond al de prijzen aan de vlgrog en.fa sjdui delij kal uD Dorp en Egbert-Jan Visser. UTRECHT (ANP) „Een volkomen laakbare wijze van doen om der gelijke punten naar voren te bren gen als gronden voor ontslag". Dit zei gistermorgen mr. J. M. Boll uit Den Haag voor de centrale raad van beroep in Utrecht over het ont slag van zijn cliënt uit de land macht wegens slechte dienstuitoefe ning en een aantal verwijtbare gedragingen. Deze verwijtbare ge dragingen waren volgens mr. Boll van geringe aard en naar zijn me ning waren het zeker geen gron den voor ontslag. Z<jn cliënt. A H. J. F. S. Münning- hoff uit Leiden, was in maart 1967 opgeroepen voor militaire dienst. Hij studeerde Slavische talen en kwam in dienst terecht bij de school militaire inlichtingen dienst om te worden opgeleid voor verta ler en ondervrager Russisch Ook volgde hij de officiersopleiding.. In november '67 sloot hij 'n contract als kort verband vrijwilliger. In april 1968 werd hij ingedeeld op een plaats die hem enigszins teleurstel de. Volgens zijn pleiter had hij graag docent aan de school mili taire inlichtingen dienst geworden. Een rapport van september 1968 over hem was volgens zijn raads man gevuld met positieve geluiden maar een eind november opgesteld ïapport was bijzonder negatief. Mr. Boll stiote dit aan omdat de beoor delende majoor het rapport had ge maakt twee dagen na een verzoek van klager om te worden overge plaatst naar Den Haag of Leiden. Volgens mr. Boll had deze majoor opvattingen over KVV-ers die niet strookten met de opvattingen van KVV-ers zelf. Deze majoor ging volgens mr. Boll van de veronderstelling uit dat de heer Münninghoff zich aan zijn verplichtingen trachtte te onttrek ken. „Het ging hier duidelijk om twee figuren die elkaar niet aan voelden". aldus mr. Boll, die vervol gens een aantal feiten en feitjes op somden van op zich volgens hem vrij onbelangrijke aard die tezamen tot het ontslag in februari 1970 uit de dienst heben geleid. Daarvoor was zijn cliënt in rang teruggezet van reserve tweede luitenant tot reserve kornet. In dit verband re leveerde mr. Boll ook dat er opmer kelijk veel terugzettingen in rang waren in de compagnie waar het hier over gaat. Tegenpleiter mr. A. W. M. van der Hoorn van de Bos betoogde dat de vergrijpen van klager wel degelijk zwaar wogen. Hij zou als officier, hem opgelegde verantwoordelijkhe den hebben afgeschoven en ook zou hij de hem toevertrouwde toe zicht op het onderhoud van uitrus tingsstukken niet goed hebben uit geoefend. Mr Boll had Juist be toogd dat het ondoenlijk is van een niet-technisch opgeleid persoon te vergen dat hij toezicht houdt op machineriën. Verder zei de tegen- pleiter dat de dienst uitmaakt, waar iemand geplaatst wordt en dat niet de man zich een hem aan gename functie kan uitzoeken. D« centrale raad bepaalde de uitspraak op 18 augustus.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2