Bijna 300 paarden door slagboom aan Voorstraat Dagje parlevinken op Braassemermeer KRUISMARKT IN VOORSCHOTEN Bij de foto's Holvast: Ieder paard dat aangevoerd luordt aan de Voorschotense markt moet worden ingeschrevenvoor het de slagbomen mag passeren. Een overzichtje van de drukte op de markt, vanochtend om een uur of half elf. Ook de kermis was vandaag wat meer iji trek dan de af ge lopen dagen. Burgemeester Van der Haai tapt het eerste pilsje in Zwemmende Peerd". WOENSDAG 28 JULI 19] VOORSCHOTEN „Oh. pap. kijk eens wat een lieve pony", zegt een klein blond meisje terwijl ze haar vader meetrekt over de Voorscho tense paardenmarkt om hem haar uitverkoren viervoeter te laten zien. Er zullen vandaag nog heel wat papa's en mama's in de richting, van paarden en pony's getrokken zijn en vele kinderen zullen na 'n bezoekje aan de paardenmarkt 'n pony of rijlessen in een manege aan de top van hun verjaardags verlanglijstje hebben gezet. Burgemeester Van der Haar opende gisteravond officieus de paarden markt met het tappen van het eerste pilsje in ,,'t Zwem mende Peerd". De heer Van der Haar mag dan een goede burger vader zijn, om ook nog een han dige barkeeper te worden moet hy nog veel leren. Want aan twee vingers schuim kwam de heer Van der Haar niet. zodat zijn echtgenote, die dat eerste pilsje nuttigde meer schuim dan bier naar binnen heeft gekregen. Vanaf vijf, zes uur vanochtend be gon de aanvoer aan de markt en toen Voorschotens eerste burger om tien uur op de markt aankwam voor de officiële opening had hy moeite om zich door het toege stroomde publiek te worstelen. Met behulp van een legertje agen ten en het paardenmarktcomité lukte het hem het marktkruis te plaatsen. Daarna maakte het ge zelschap een rondgang over de Konijnen De aanvoer aan de markt was dit jaar wat minder 291 paarden en pony's tegenover 472 vorig jaar. Verder kwamen aan de markt 2 ezels. 4 bokken. 2 geiten. 13 konijnen en 6 kippen. Die geringere aanvoer zag het comi té niet als een na deel want nu was het voor het publiek wat ge makkelijker rondneuzen. Braderie ROELOFARENDSVEEN 's Avonds laat gaat de telefoon. Louis van der Meer- de parlevinker uit Roelofarendsveen aan de lijn. Als je zin hebt een dagje te varen moet je morgen ochtend om half negen aan de Westmeerlaan zijn. zegt hij. Daar ligt dan één van de groen-wit geblokte parlevinkers bootjes en daarmee gaan we de Braassem op om de watersport- ';efhebbers te voorzien van brood, melk, ijs, limonade en lec- uur. 't Werd een boeiende dag in de bouwvakvakantie- Een dag waarop Louis heel wat omzette en wij constateerden, dat het op de Braassemermeer en de Kagerplassen toch lang zo druk niet was als we verwacht hadden. Ook hier ontmoetten we, evenals aan de kust, klagende op het toerisme georiën teerde mensen. Louis stuurt z'n ranke scheepje met buitenboordmotor van de stei ger aan de Westmeerlaan met vaste hand over dc wat rimpelige Braas sem. Hü moet de waterskibaan kruisen. Er zün enige mannen achter een supersnelle speedboot bezig een slalom te maken. Ze passeren ons rakelings Het water komt zo in be roering, dat ons bootje klappende bewegingen op de golven maakt. Midden in dat bootje staat een grote vrieskast, waarin zich ijs bevindt. Verder is er brood, melk en limonade aan boord en lectuur: ochtendbladen en het maandblad „Watersport". Burgerlijke Stand van Leiden i Hecke ran der Hoek; Rudolf Gerar- J. C. van den Berg en J. E, Geerten Jogchum, zn. v. J. C. B. Rob bers en J. H. Pothoven: Maarten Dirk Bastlaan. zn. v. D. Krijgsman en J. 1 Delft; Petra Christine. Zuider Hem Pa a lzi tterorganisa tor-parlevinker Van der Meer stuurt het scheepje, dat zün naam draagt, eerst behendig naar de Zuider Hem. Daar ligt zijn woonboot. Z'n vrouw is er al met de beide zoons Dennis 8) en Roel (3). Z'n andere bootjes gaan naar de Kagerplassen, de Westeinder, de Wyde Aa en noem al die andere ge bieden, waar zich watersportliefheb bers bevinden maar op. Zelf neemt hij de Braassemermeer. Bij de eerste de beste boot is het al raak. De echtgenote van de „schipper" neemt wat broden en melk en de kinderen ook die van de Belgische buren krijgen alle maal een üsje. De vrouw vraagt Louis of hü 's middags nog wat an dere levensmiddelen kan meebrengen OVERLEDEN P Duk (76) weduwe van J. Stavleu; T. Hiemstra (67) echtgen. van J. Roo- rienburg; H. D Tamse (81) man; A Zwiep (8) zoon; J. J. Lommerse (76) weduwe van C. J. Wassenaar; R F van Wijk (0) zoon; W. M. Kornet (78i Berkemeier (46) Niets gemerkt DEN HAAG „Wanneer er vier honderd gulden schade is, dan merk Je heus wel dat er iets is gebeurd, het oordeel van de officier van Justitie bij de Haagse politierechter. r een 21-Jarige autobestuurster, uit Voorschoten hield vol geen schade aan de door haar aangereden geparkeerde auto te hebben gecon stateerd. In de Spaargarenstraat (Oegst- geest) slipte haar auto en raakte de geparkeerde auto. Hoewel zij ging kijken naar eventuele schade, kon zij daar niets van bespeuren, verklaarde zij nu. De politie had la ter wel iets gezien. „Misschien wilde u het liever niet zien." veronderstelde de politierech ter De officier vorderde f 150 boete en voorwaardelijk drie maanden in trekken van het rijbewijs. Vanwege het nog blanco strafblad, werd het vonnis f 100 boete. en niet te vergeten een paar forse karbonades. Hy krijgt een briefje mei en zegt te zullen zorgen, dat de bestelling om vier uur aan boord is. Eventueeel zal hy ook nog proberen wat Duitse lectuur te bemachtigen. Bij byna iedere boot, die aan de oevers van de Grote Hem of de 'Zui der Hem ligt is het prys. Slechts een enkele watersporter koopt niets. Ook daar heeft Louis een verklaring voor: die zyn gisteravond of vanmorgen pas gekomen en hebben nog wat voorraad in de proviandkast. Hij zet heel wat broden en melk om en ook de ochtendbladen en Watersport gaan grif van hand tot hand. Niet zo druk „Een best dagje", mymert Louis. „Ik hoop, dat ze het op de andere acht parlevinkervaartuigjes va*i mü net zo treffen. Het is helaas heel wat minder druk dan vorig Jaar tijdens de bouwvakvakantie. Toen kon je het meer haast niet overkomen door al die zeilscheepjes en Jachten en was er aan de aanlegplaatsen hier in de Grote Hem en Zuider Hem geen gaatje meer open". Waar al die watersporters dan wel zitten is Louis een raadsel. Er woi ieder jaar meer boten gekocht dus neemt het aantal beoefenaren van de watersport vanzelfsprekend toe. Na denkend stelt Van der Meer: „Mis schien zijn ze vorig jaar wel ge schrokken van de drukte en hebben daarom koers gezet naar de Friese wateren of de stromen rond de Zuid- hollandse en Zeeuwse eilanden. Ik weet het niet. Op de Kaag was het tijdens de Kaag week ook niet zo barstensvol als andere jaren. Ik kan het goed merken aan mijn omzet al heb ik beslist nog geen reden tot klagen". Leuke namen We doen vele tientallen scheepjes aan. Er zijn er bij met heel bij zondere namen: „Paardje o zo snel", „Fare-sal-ie", „Waterding". „Water reus" en „Luwte schuw". Kruisers, die zo'n kleine f 200.000 kosten en Jachtjes van enige duizenden gul dens. Ook eenvoudige polyester vlet- jes met buitenboordmotor. Louis heeft voor iedereen op de plas een vriendelyk woord en allemaal schy- nen ze hem te kennen. Aan het ge luid van z'n motor horen ze dat hy in aantocht is. De toeter of de bel hoeft Van der Meer niet te gebrui ken. Hy is een vraagbaak voor allen en als hij de watersporters met het één of ander kan helpen of een be stelling moet uitvoeren op de wal, doet hij het. Louis van der Meer is de promotor van de actie „Maak van het nat geen vuilnisvat". Die is vorig jaar beslist ingeslagen. Je ziet langs de boorden van de Braassemermeer praktisch geen vuil meer drijven. Wel staan er volle vuilniszakken en hangers op de wal, die door de goede zorgen van Staatsbosbeheer worden geledigd. De parlevinker deelt kwistig plastis af valzakken Uit. Die worden door de waterbewoners dankbaar gebruikt. Zonder uitzondering. Prettige con tacten heeft hy met de ANWB, de VVV's en de gemeentebesturen, als mede met Staatsbosbeheer en de pro vincie Ze staan er allemaal stom verwonderd over. dat deze actie zo'n succes is geworden. Van der Meer duwt zijn boot in het water (linksboven)op weg naar de "klanten" (rechts boven); parlevinker Van dei- Meer verkoopt enkele ijsjes (hier boven). Naar huis Nadat we de ronde hebben gedaan we zyn zo'n vyf uur op het water geweest en Louis is op wat ijsjes en flesjes limonade na helemaal los koersen we naar de huisboot. Niet lang. want de parlevinker moet snel naar de „Veen" om de bestellingen uit te voeren en om nieuwe voorraad in te slaan. Aan het eind van de middag en in de vroege avond zal hy nog eenmaal de ronde doen. „Dai. gaat het snel ler" zegt hy „want dan bestellen de meeste mensen iets fris". Bier, waar heel veel naar gevraagd wordt, is er niet by. Dat mag Louis inog) niet verkopen. Zeer tot zyn spyt en die van de „meer-bewoners". Willen ze dat aan boord hebben, dan moeten ze zelf naar de vaste wal varen Woensdag nam., bUCieieil voor homosexuelen, werken met du- roxsteen. films 8 uur nam. Voorschoterweg Jeugd vakantiedorp 10 uur vm4 uur nm. Kreatief Sentrum (Breestraat 66): café-bar 10 u. vml u. nm. Breestraat 19; Sociëteit Twenthel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nm. Oegstgeest (Julianalaan 1): Volle 'angelie-gemeente Rijnland 8 u Luxortheater Jeugdvakantiebezigüe. den Film Circusvrienden 10 u vm. ncierdag Kreatief Sentrum. (Breestraat 66) Rommelmarkt 79.30 uur nam., tafel- tenniswedstrijden 8 uur nam. 10 Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 10 uur voorm.1 uur nm Boommarkt 12: Sociëteit voor ge-' handicapten. 7.30 uur nm. Oegstgeest (Laan van Oud Poelgeest) heden Swiebertje en Bromsnor 2 v Vrijdag irbeiders 8 uur nam., café-bar 10 'oorm. 2 uur nam. 0Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp Breestraat 19 Sociëteit Twentwel 'voor kamerbewoners en alleenstaan- len 9—12 uur nam. Oude Vst 73 Stichting Scientology "formatie-"' Het Miei jassen 8 Zaterdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66; Rommelmarkt 10 Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- ocletelt Palamedes 25.30 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk bij- prediking d». Zondag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spf- Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 2.30 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan Release Apotheekdienst

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2