Oppermachtig tennis van Lita Liem en Ian Fletcher Douze bijna gewipt in Hollandweek Portisch en Ree in spoor van leiders J&wilmsfloet ►sportschoenen DE GANS WINT BRAASSEMCUP Okker winnaar proftoernooi in Louisville "OORLOG EN VREDE" IN TIENDE RONDE VAN IBM-TOERNOOI Van Lennep tweei in Watkins Gleul PAGINA 8 MAANDAG 26 JULI, j LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD NOORDWIJK Australië en Indonesië hebben hun stempel op het internationale toernooi van de Noordwijkse S.V. gedrukt. In het enkelspel bij de heren domineerde Ian Fletcher en in de enkelspelen bij de dames Lita Liem. Zij gaven op weg naar hun triomf geen set prijs, stonden hun tegenstanders zelfs geen lange set toe. In de finale demon streerden zij nog een nadrukkelijk hun overmacht. Ian Fletcher gaf Anand Amvitha- ray met 6—2, 6—3 geen kans om ook maar even gevaarlijk te worden en het talrijke publiek zag eigenlijk wat teleurgesteld toe hoe de kleine, felle speler uit het land waar men zo te zien tennissers van hoog in ternationaal kaliber bij dozijnen telt, in een razend tempo de punten bijeen zwiepte die hij voor de toer nooizege nodig had. Zwiepte is het beste woord om de wijze aan te ge ven waarop Fletcher met Amvitha- ray afrekende. De Indiër probeer de van alles om het tempo-spel Door Frank Bonte van Fletcher, zowel op de backhand als op de forehand, te ontregelen. Hij vertraagde, viel aan op lang zame, hoge ballen, op korte gesneden, lanceerde lobs, maar tevergeefs. Fletcher had op iedere poging van hem om aan het spel een andere wending te geven een afdoend ant woord: gecontroleerde vaart. Achter Tegen die gecontroleerde vaart ver mocht Hordijk, erkend hardhitter in de vaderlandse contreien, evenmin iets uit te richten. Hordijk beantwoord de Fletchers vaart met vaart, maar in de controle op die vaart lag hij duidelijk achter. Herhaaldelijk kwam hij in het tempospel waar de Australiër uiteraard graag meeging, meters tekort om zijn rac ket tegen de bal te krijgen, 62, 61 voor Fletcher. Amvitharay had het tegen een zich voortreffelijk teweer- Btellende Hemmes heel wat moei lijker om de finale te bereiken. Het was een geheel andere Hemmes die in de halve finale van het enkelspel aantrad dan de Hemmes die tegen Blommendaal een score van 64, 63 liet aantekenen. Gehandicapt door een rugblessure, waardoor hij niet normaal kon serveren en smas en, vocht hij verbeten voor ieder puntje. Met 63, 57 en 51 voor de Indiër, die om de balans voor wat betreft de blessures te bezwaren moeilijkheden had met het rechter been dat niet zo best meewilde, leek Hemmes toch wel geveld. Hij kwam echter met vooral fraaie backhands op gelijke hoogte, 55, om eerst toen de vlag te strijken 7—5 voor Amvitharay. Een uitstekende partij. Over zijn geheide nederlaag tegen Fletcher zei de Indiër: „Hij was ge woon niet te bespelen. Alle drives za ten tegen de lijnen, zijn smashes en volleys waren voor mij niet te belo pen. Nee. last van mijn been heb ik niet gehad, ik kon vandaag tegen Fletcher niets beginnen. Maar dat kan morgen weer verschillen Dan slaat hij de ballen misschien niet precies tegen maar net over de lij nen en dan gaat hij niet door met dat moordende tempowerk. Solide Lita Liem wees in de kwart finale van het damesenkelspel Els Veentjer Spruyt terug, 6—1, 4—0, waar na laatstgenoemde zich terugtrok, om niet geheel duidelijk geworden redenen. Daarna dwong de Indone sische no. 1 de Engelse Minford tot onvoorwaardelijke capitulatie met, evenals Fletcher bij de heren, zwie pende slagen, die met topspin ge laden het speelveld van haar oppo nenten wijd openlegden Forehands dan, want tweehandig als zij is kwa men backhands niet in haar slagen- repertoire voor. Trudy Walhof fina- liste via Judith Salomé 63, 64, begreep dat zij het gevaar van die linkse en rechtse forehands alleen met succes zou kunnen bestrijden, als zij snel speelde en Liem niet de gelegenheid bood om te verpakken. Maar zij kon die taktiek niet rea liseren. Lita Liem zat er zo fel bo venop en flitste haar forehands zo akelig solide en scherp schuin naar de lijnen dat ex-kampioene van Ne derland er vaak niet eens met het racket bij kon komen. Lita Liem dirigeerde de partij. Met 64, 62 toonde de Indonesische „ik moest toch proberen om een goede indruk in Nederland achter te laten van het Indonesische tennis" zich een onbetwiste toernooi-winnares. Lita Liem bracht nog een num mer op haar naam. Met als partner haar landgenoot Widjojo klopte zij Trudy Walhof ook in de finale van het gemengd dubbelspel. Overigens was Trudy in deze partij, de beste van de finale-dag, zonder twijfel de beste van de vier finalisten. Als haar partner, de Tsjech Marian Lan- din zijn vorm van vorig jaar ook maar enigszins had weten te bena deren, dan zou deze eindstrijd in een Nederlandse triomf geëindigd zijn. Nu won het Indonesische duo met 9—7, 57 (na matchpunt op 54) en 62. Tot een derde winst op Trudy Walhof kwam Lita Liem niet In de finale damesdubbelspel ble ven eerstegenoemde met Els Veentjer Spruyt naast zich met 7—5, 6—3 de meerderen van het Indone sische koppel Lita Liem 'Lani Kaligis. De eindstrijd in het heren dubbelspel werd voor het In donesische dubbel Widjojo/ Wijono, bijna een afgang. Fletcher/Amvitha- ray vormden een volmaakte combi natie met de geweldige drives van Fletcher en het soepele afmakende volleren van Amvitharay, 61, 6—0 voor de Australisch/ Indiase forma tie. Het zou niet juist zijn als we uit het herenenkelspel niet even de pres tatie van Niek Fleury naar voren halen. We schreven reeds dat Fleu ry aan Fletcher goede tegenstand heeft geboden, hij verloor met twee maal 63, achteraf blijkt de Am sterdammer daarmee de beste score te hebben bereikt die tegen de Aus tralische jeugdkampioen werd ge scoord in dit toernooi. En dan was die uitslag voor Fletcher toch wel een tikkeltje geflatteerd. B- en C-sector De B en C sector werd beheerst door de Duitse deelnemers. Bij de heren B won Thorns van M. Koek 75, 46, 60, bij de dames B gaf Baldhof de eerste plaats op door 'n blessure, waardoor de nationale kampioene van de tennisleraressen Geertje van der Valk dit nummer op haar naam kon schrijven. In C klop te Wagner met 75, 26, 8—6 van der Bruggen en won mevr. Wagner van Baldhoff, 8—10, 6—0 waarna laatstgenoemde opgaf door een beenblessure die haar ook het spe len van de finale in B onmogelijk maakte. Verdere uitslagen: H.d. B. v. d Kruk/ Visser-Dekker Dankelman, 61, 62. G.D. B/ Joke Bos/ Blom mendaal-Wagner/ Wagner, 6—1, 6—1 D.D. B/ Faase/ Penseel-Appel/ v. Breeuwen 2-6' 6-3, 2-6. D.D C/C. Fok/ v. d. Wildenberg-Kannebley/ Straus, 6—3, 6—1, H.D C/ Goedel/ Lodder-Bogaerts/ Tetenburg, 6—1, 60. Een opmerking tot slot: Zou het geen aanbeveling verdienen voor de door de Duitse bagdasten-ten- nissers zo graag bezochte toernooien in Noordwijk, Katwijk en an dere erkende badplaatsen 'n indeling te vragen van de Duitse Tennisbond van de klasse waarin de spe lers/ speelsters mogen uitkomen? We hebben stellig de indruk dat sommi gen van de Duitse gasten in de ge noemde toernooien beneden hun klasse inschrijven. LOUISVILLE (ANP) Tom Ok ker heeft gisteren in Louisville de fi nale herenenkelspel van het tiende proftoernooi in de serie van twintig om het wereldkampioenschap ge wonnen. Hij versloeg in de finale de Zuidafrikaan Drysdale met 3—6, 6—4, 6—1. Het was de eerste over winning van de 27-Jarige Nederlan der in een toernooi tellend voor het wereldkampioenschap, dat dit Jaar voor het eerst wordt gehouden onder auspiciën van de profgroep "World Championship Tennis". Okker was vierde geplaatst. Hij verdiende met zijn overwinning een bedrag van 36.000 gulden. (Foto Holvast) OUD LOOSDRECHT Kees Douze, een van Nederla sterkste Finnzeilers en Olympia-kandidaat, kon de druk een ten onrechte verloren gegane overwinning niet goed kroppen. Toen het eerste startschot voor de Finnen in de 1 landweek I ging lag Douze nog ruim een meter achter de Zijn „Ilpa" schoot echter zo pijlsnel weg, dat de wedsti leiding dacht dat hij te vroeg was gestart. Douze won maar werd gewipt. Een protest werd tot de volgende dag opgeschort. Douze, zeker van zijn gelijk, maar onzeker over de visie die de leiding zou geven, kon zijn gedachten er niet bijhouden en werd achtste. Het startcomité haal de bakzeil. Douze straalde van ge luk. ROELOFARENDSVEEN (ANP) De Rotterdammer Arie de Gans heeft dit weekeinde op het Braas- semermeer bij Roelof arendsveen vier nationale titels waterskiën veroverd Bij de dames deed zijn stadgenote Marlon van Dijk hetzelfde. Arie de Gans slaagde er ook in de interna tionale wedstrijden om de Braassem- cup te winnen. De Oostenrijkse Eva Maria Fritsch was de sterkste deel neemster. Uitslagen internationale wedstrijden: HEREN. Slalom: 1. Naudinet (Fr) 19,5 boeien: 2. De Gans (Ned.) 17.5 boeien. Schansspringen: 1. De Gans, 44 me ter (nieuw Nederlands record) Zorn (Oost.) 42 m. Figuren: 1. De Gans, 3188 punten (nieuw Nederlands record), 2. Fantin (Fr.) 2760 p. Gecombineerd: 1. De Gans, 2897 p. DAMES: Dijk Figuren: 1. Eva Maria Fritsch, 3222 punten. Gecombineerd: 1. Eva Maria Fritsch 2580 punten. Arie de Gans "slalomt" naar de Braassem Cup AMSTERDAM (ANP) De tiende ronde van het inter nationale IBM-schaaktoernooi in Amsterdam heeft, wat de grootmeestergroep betreft, weinig verhelderend gewerkt. Een deel van de spelers bleek min of meer uitgeput, en toonde zich vredelievend. Een andere groep vocht tot het bittere einde. Het resultaat is, dat nu tweederde van het toernooi is af gewerkt oud-wereldkampioen Vassili Smyslov en „nieuwe ling" Browne gezamenlijk op kop staan met §]/2 uit 10. Een hard duel werd Browne-Tim- man, dat na twee zittingen door de Nederlander is verloren, terwijl de hangpartij Bobotsov-Scholl zonder door wit zal worden gewonnen. Het is de vraag of de Nederlander nog verder zal spelen. Hartoch ging onder het juk van Portisch door. dat is een belangrij ke uitslag, omdat de zwartspeler die reeds driemaal het toernooi won thans vlak achter de koplopers is gekomen. Hij staat daar in gezel schap van de Nederlandse kam pioen Hans Ree, die aan een takti- sche race bezig is. Zaterdag remi seerde hij snel, gisteren had hij vrij, vandaag wit tegen Hartoch Zo blijft 3 running en houdt de kans grootmeesterresultaat negen ^wijfpogen op punten) levend. .spelen. vorige ronde, in onbeslist wist om te zetten. In de meester groep won Smejkal van de Nederlander Bert Enklaar. Dit betekent, dat de Tsjech kans op toernooi-winst behoudt en de Neder lander het zogenaamd meesterresul- taat (zeven punten) niet meer kan verwerven. Dit is ietwat jammer, want Enklaar heeft tot nog toe per fect partij gegeven. De zegetocht van Malich trekt gelijktijdig de aandaoht. Hij deelt de kop met Smej kal. De slotronde in deze afdeling wordt vandaag gespeeld. Ghitescu heeft wit tegen Smejkal en Malich zwart tegen v/d Weide. Enklaar krgt Medina tegen zich en zal onge- hoge) prijs te wél duidelijkr ijn. Binkhorst De overige remises waren emotie loos. wel een compliment aan Gligo- die het duel tegen Evans, uit een ADVERTENTIE Zaterdag speelden de 190 tienkam pers him slotronden. De Westduitse international Eising en de Neder landse hoofdklasser Van Baarle won nen de reserve-groepen. Zij zullen worden uitgenodigd voor de meester - groep '72. Grootmeestergroep tiende ronde: Hartoch—Protisch 0—1; Bobotsow— Scholl afgebr.; Ivkov—Keres (6—(6; EvansSmyslov (6(6; Adorjan Gligoric '6—(6 Langeweg—Uhl- mann (6—(6; Donner—Ree (6—(6; BrowneTimman 10; uit de ne gende ronde GligoricEvans 16(6. Stand na tien ronden: 1. Smyslov, Browne 6(6; 3. Ree, Portisch 6; 5. Evans. Keres 5(6; 7. Adorjan, Don ner, Ivkov, Hartoch, Gligoric 5; 12. Uhlmann 4(6; 13. Langeweg 4; 14. Timman 3%; 15. Scholl, Bobotsow 3 en 1 afgebr. Meestergroep: MedinaMinic (6—(6; Zuidema—Kurajica 0—1; Hechtv.d. Weide 1—0, Malich— Vassili Smyslovleiding verspeeld. Kort 1—0; Van GeetGhitescu (6(6; SmejkalEnkelaar 1—0, ne gende ronde Ghitescu—Malich 0—1. Stand na tien ronden: 1. Smejkal, Malich 7; 3. Hecht 6%; 4. Minic 6; 5. Ghitescu, Enkelaar 5(6; 7. Zuide ma, Kurajica 5; 9. Medina 4(6: 10. Van Geet 3(6; 11. Van der Weide 3; 12. Kort 1(6. didaten, vroeg over de lijn. Binkhorst loor een tweede en Beek een plaats. Dat Douze werd gewipt een blunder van het started Een geluk voor Douze dat hi] 18 nu toch de leiding heeft1 de hoofdprijs. Beek zegevierde namelijk op zo na een moeizame strijd met en Binkhorst. Boon, die eers leiding had, verdween samen Binkhorst op de vijfde plas mist toen zij een totaal verl slag maakten Beek greep toen ding. Kees Kruijer werkte keurig op van uit het middi naar een tweede plaats. Daar Kruijer zaterdag drukke werkzaamheden niet zeilen en Beck die dag de boot te, heeft Kruijer toch Door Reiniér Lolkes-De Beer punten voorsprong. Boqn volgt tweede met 3—7, doch hij zal komende twee dagen niet kun varen. Minder spanning brachl Pampusklasse. Deze klasse, wel smalend betiteld als „de oude boten", heeft op Loosdrecht veel belangsteling. De toeschouwers hebben zich dag echter mateloos geërgerd oude rotten en kenners van drecht, die aan kop lagen van Galen, Rinus Rozendaal en de Wit rondden de boei aan de keerde zijde. Met een schok zij wakker, maar toen was lang te laat. Jaap Prins greeu leiding en stond deze niet meei,' Prins (81) z>al het echter de mende twee dagen moeilijk kri21 met Scholtz (4—3). Enthoven en Rozendaal (212). Op Loosdrecht is ook altijd animo voor de Clippers, waarin^ kende namen zeilen: Jan Scho(a velt en Hans Sleeswijk. Pr ij ze r ger Stevan de Jong moest op dag een stapje terug doen. Bij de start reeds kon De niet goed op snelheid komei raakte achter. Daar er in het „gestumperd" werd, kon De zich ook niet snel genoeg opwei Jan Schooneveld, rij kaan erv uit zijn Flying Dutchmantijd, na één rak al niet meer te berei Wesseling volgde als tweede en H1 Sleeswijk werd derde. De Jong (i zal zich helemaal moeten geven zijn eindzege in de Hollandwa te prolongeren, want Sleeswijk 3) en Schooneveld (51) zijn i zienlijk in punten uitgelopen. Jan van Rietschoten zit met Zestienkwadraat „Rietschieter" drie races op rozen. Zondag liet a Ooms even zijn gang gaan, de tweede helft van de baan ms te Van Rietschoten daar lavere een einde aan. Overigens is heti zo zeer Ooms (6-4-2), maa Bodegraven (1-2-5) die Van R J schoten (2-1-1) naar de kr steekt. De Goudse zeiler steekt een uitmuntende vorm, zodat kansen voor Bodegraven gering z WATKINS GLENN Ronnie tersson en Andrea de Adamich' Alfa Romeo T33-3, hebben de 6 en laatste race uit het wereldka pioenschap van de constructeurs, zes uren van Watkins Glenn i staat New York, gewonnen. De overwinning van de Adam en Petersson bracht de coureurs t prijs van 18.000 gulden, n voor het wereldkampioenschap konsekwenties meer, daar Pors reeds zeker was van het kampioi schap. Gijs van Lennep en Jo Sifl eindigdeen met een Porsche tweede en Bell-Attwood eveneens met Porsche, derde, eindstand in het wereldkampi» schap 1971 is: 1. Porsche 78 Alfa Romeo 54 pnt, 3. Ferrari 24 p Uitslag: 1. Petersson Adamich (It) met Alfa Romeo 77J in 6 uur 12 minuten en 22 secoW afgelegd 1090, 188 kilometer, geroi delde snelheid 181,635 km/u; 2. op ronden Van Lennep (Ned)/Stffl (Zwi) met Porsche 917K; 3. c ronden Attwood/Bell (Gbr) Porsche 917K; 4. op 26 ronden M< sohenbacher (VS)/de Cadenet (Z' met Ferrari 512; 5. op 50 rond Greenwood/Johnson met Corvel R27; 6. op 51 ronden Gree/Haywo (VS) met Porsche 914/6; ronden Heinz/Yenko (VS) met Co vette; 8. op 70 ronden SchumacW» Mcclure (VS) met Corvette. yO sport leiden n.v. ►trainingspakken IIAARI FMMI RSTRAAT 182 IK4. Ti l 0171Ü-24872-41X10

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8