KRB toonde kunne Warmonderhof verdwijnt voor aan weg iiiis Huizen Vernèdepark dicht gespijkerd Tuinbouwschool verhuist naar Kapel-Avezaath BRAND BIJ GULF Sfeerloos spektakel Tokyo Kid Brothers Optreden Atleta ging bijna niet door PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 JULI Ij WARMOND (ANP) De Mid delbare Land- en Tuinbouwschool „Warmonderhof", waar de biolo- gisch-dynamische teeltmethode wordt onderwezen naast de gang bare, is verplaatst van de buiten plaats „Hagheweyde" in War mond naar het landgoed „The- dinghsweert" in Kapel-Avezaath, gemeente Zoelen, Reden voor deze verplaatsing is de voorge nomen aanleg van een weg Leiden Noordwijk. die over het terrein van de school in Warmond zal lopen. Het nieuwe schooljaar begint 31 augustus. Het afgelopen Jaar waren er 65 leerlingen uit heel Nederland, het komende cursusjaar zullen het er naar verwachting 70 zijn. De school heeft ook geregeld een of enkele bui tenlandse leerlingen. De school, die sinds 1947 op „Ha gheweyde" in Warmond gevestigd was. wordt geëxploiteerd door de Stichting Warmonderhof. waarvan dr. J. R. van Blom in Den Haag voorzitter is. Op het eigen bedrijf wordt uitsluitend de dynamisch- biologische land- en tuinbouwmetho- de toegepast. Het middelbaar onderwijs op de driejarige cursus wordt van rijkswe ge gesubsidieerd. Ook voor de ver plaatsingskosten, voorzover niet reeds uit andere hoofde gedekt, kan de stichting aanspraak maken op sub sidie. De verwerving van de buiten plaats „Thedinghsweert" en de in richting daarvan tot internaat voor jongens- en meisjesleerlingen is voorts mogelijk gemaakt door be langrijke steun van particuliere zij de. Samenwerking met de naburige -Rijks Middelbare Landbouwschool Tiel. bijvoorbeeld in de vorm van gemeenschappelijk gebruik van prak tijklokalen, zal mogelijk zijn. ROTTERDAM (ANP) Op het terrein van Gulf in Europoort is vanmiddag om half een brand uitge broken in een onderdeel van de wa- terstoffabriek. De bedrijfsbrandweer en de brandweer van Rozenburg heb ben om assistentie gevraagd. Rond kwart over een deelde een woordvoerder van Gulf mee, dat de brand "zo goed als" onder controle was. Volgens hem staat vast, dat er geen slachtoffers zijn. Over de oorzaak van de brand in de waterstoffabriek, een onderdeel van het petrochemisch complex van Gulf in Europoort, is nog niets be kend. Brandweren uit de omgeving, door de bedrijfsbrandweer van Gulf ter assistentie opgeroepen, behoeven vol gens de woordvoerder niet in te grij pen. De brandweerwagens wachten buiten het terreincomplex op nadere instructies. In de eerste fase ging de brand gepaard met meters hoge vlammen en grote roetwolken. Volgens de cen trale meld- en regelkamer van Rijn mond is de brand in de waterstof- fabriek niet gevaarlijk voor de be volking in de omgeving. De meld kamer kreeg kort na het uitbreken van de brand vijftien klachten over roetvervuiling. Hoofdinspecteur van politie WASSENAAR De heer A. G. L. Rijken, sinds 1 Januari 1966 inspec teur van het Wassenaarse politie korps, is met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofdinspecteur van dit korps. De heer Rijken volgt in deze func tie de heer G. J. Boven op, die, tot commissaris werd benoemd. De heer Rijken <32» vervult tot nu toe de functie van chef van de afde lingen recherche en bijzondere wet- Graven ontdekt Het Zuidvietna- mese hoofdkwartier heeft vanoch tend bekendgemaakt, dat legereen heden 2,5 km ten westen van de vuurbasis Fuller, 6 km ten zuiden van de gedemilitariseerde zone 20 onlangs gedolven graven met het stoffelijk overschot van Noordviet namese soldaten hebben ontdekt en 20 tunnels. De Zuidvietnamezen hebben tevens aanzienlijke voorra den munitie buit gemaakt. In Kreatief Sentrum LEIDEN Een ontgoocheling. Dat was het optreden van de Tokyo Kid Brothers gisteravond in het Kreatief Sentrum. Althans voor degenen die van een eigentijds theater spekta kel meer verwachting dan een voor al ritmisch gemakkelijk aanspreekba re muzikale show van tweemaal twin tig minuten. Aangekondigd als een groep Jonge Japanners die het thea terleven in hun land nieuwe inhoud proberen te geven stelden zij het in vrij grote getale opgekomen Leidse publiek in belangrijke mate teleur. De toneelliefhebbers kwamen bedro gen uit omdat in de op het (klas sieke) verhaal van de acht honden gebaseerde show nauwelijks iets van dramatische expressie te bespeuren viel en de 'handeling' beperkt bleef tot enkele zich steeds opnieuw herhalen de ritmische bewegingen van het Ja panse elftal op het eentonige geluid van al te vriendelijke popmuziek Trouwens, de grote schare popfans raakte van deze voorstelling, die mengeling heet te zijn van vern wing en traditie, evenmin erg opj wonden. Er zat wel veel vaart ze kleurloze show maar door eenz digheid van de muziek en de daar afgestemde bewegingen was de i stand in haar geheel te statisch wat de in deze vertoning venrei hoeveelheid maatschappijkritiek treft daarvan kwam door de on perktheid van de dramatische r delen nauwelijks iets over. Het is mogelijk dat de Japanners die ru vijf kwartier na het vastgestelde ti stip in het licht van de schijnwerp verschenen slechts gedeelten uit met veel tam tam aangekondlj show lieten zien, in dat geval hebt zij het Leidse publiek lelijk bi neus genomen. Voor vier gulden datzelfde publiek echt wel méér een sfeerloos spektakel verwachte Duizenden SASSENHEIM Eve Afscheid A. Bik WASSENAAR In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd gaat de heer A. Bik, chef van de afdeling verbruiksadmi- nistratie van de Centrale Boekhou ding, zaterdag de gemeentedienst verlaten. De heer Bik kwam in 1929 als klerk bij het elektriciteitsbe- genoten van spectaculaire terdagmiddag het al eenmaal eerder drijf en is in de loop der jaren opge- uitgestelde optreden van het War- klommen tot de rang van referenda- mondse kindercircus Atleta voor de ris. Na een afscheid in intieme Sassenheimse Jeugdrecreatie in het kring is er vrijdagmiddag van 5 tot water te vallen. Toen zich omstreeks 6 uur in het raadhuis een openbare kwart over drie een regenbui boven afscheidsreceptie, het terrein voor het openluchtpo dium ontlaadde, leek dat het einde van de opvoering te zijn. De rond 500 enthousiaste toeschouwertjes moesten in allerijl een heenkomen zoeken (het podium op, de bosjes in) en een gedeelte nam de wijk naar "thuis". De voorstelling werd later toch afgewerkt, waarbij overi gens het plezier er bij de wel geble ven 200 a 300 kinderen niet minder Schieten op vliegtuigen De In diase strijdkrachten nebben opdracht gekregen te schieten op alle Pa kistaanse "liegtuigen, die het Indiase luchtruim schenden, zo heeft minis ter van Defensie Ram gisteren in het parlement in Nieuw Delhi be kendgemaakt. Hij zei dat twee Pa kistaanse Mirage-jagers begin deze week bü Kasjmir 50 km boven In diaas grondgebied hebben gevlogen Reddingsbrigade bestaat 40 jaar WASSENAAR Ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan orga niseert de Wassenaarse Reddingsbri gade zaterdag tal van activiteiten, 's Morgens 10 uur is er bij de strandpost de start van een strand- loop over 3 of 6 km. Vanaf 9 uur kan worden ingeschreven. Ieder deel nemer die de tocht volbrengt krijgt een herinneringsvaantje, 's Middags kwart voor 3 beginnen op het strand speotaculaire reddingsdemonstraties, waaraan een duikvereniging. de Ma rine Luchtvaartdienst en de Kon. Noord- en Zuid-Hollandse Reddings maatschappij medewerking verle nen. 's Avonds 7 uur begint een zee- zwemprestatietocht over 1,5 km. reddingen Gemeente Voorschoten wil slopen om opnieuw te bouwen KATWIJK AAN ZEE Duizel hebben zaterdagmiddag op het I wijkse strand genoten van een taculair "reddings-schouwspel", door de K.R.B. werd verzorgd. Md werking aan deze demonstraties v leenden een Neptune en een Aug! ta Bell-helikopter van de Mam Luchtvaartdienst van het vliegkaj Valkenburg en de motorreddinj boot "Barend van Spreekens" de Kon. Noord-Zuid-Hollandse Re dingsmaatschappij. Het startsein werd door burgemw ter A. G. Vermeulen gegeven, deed dit deze keer niet met een tooi, maar via de nieuwe radio-a paratuur waardoor hij de vloot o riep. Hierna gaf hy de leiding handen van de heer A. Wassenaar. Het ln nood verkerende werd al gauw bereikt en de schipbre kelingen werden zonder veel m< aan boord vian de „Barend Spreekens" genomen. Een helikopt haalde een van de geredden boord, omdat deze "gewond" w en bracht hem op het strand, werd ook nog een drenkeling uit i gered. Spectaculair was ook het of treden van enkele parachutisten, niet op de geplande plaats tereci kwamen, maar enkele honderd! meters verder tussen de strandhol Foto's VAN DUIJN VOORSCHOTEN Onder de bewoners van de ongeveer vijftig huizen in het Burgemeester Vernèdepark te Voorscho ten bestaat onrust over het lot van hun woningen. Hoewel de gemeenteraad nimmer om goedkeuring is gevraagd (het raads lid Italianer heeft zelfs nog geen antwoord op zijn vragen daarover gekregen) schijnen B. en W. van Voorschoten van plan te zijn om het gehele Burgemeester Vernèdepark met de grond gelijk te maken. De eerste twee woningen werden een half jaar geleden dicht gespijkerd, nu staan er al zes met .dichtgeslagen ogen". Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 Diamantpletn 27 Gesprcksavond Ba- ha'i gemeenschap 8.15 uur nam Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr. Emigratiecentrale 7—8 Apotheekdienst Het Vernède-complex werd ge bouwd tegen het eind van de eerste wereldoorlog, toen Voorschoten be gon met sociale woningbouw, voor de minder draagkrachtigen. De huizen park zijn goedkoop, maar weinig duurzaam opgezet. Zij zyn nu eigen lijk niet meer voor bewoning ge schikt, leerde een controle van de gemeente. Vandaar het besluit van B. en W. om vrijkomende huizen niet te verhuren, maar dicht te spijkeren. Huren Als de vijftig huizen worden ge sloopt. zouden op de vrijko mende grond opnieuw woningen, voor de laagste inkomensgroe pen kunnen worden neergezet. De grondprijzen zijn elders in Voorscho ten zo hoog opgelopen, dat nieuwe woningwetwoningen een huur zou den moeten gaan doen van ongeveer f 250 per maand. Omdat bij het Ver nèdepark geen grondprijs in het ge ding is. kunnen daar nog wel betaal bare huizen worden gebouwd. De huur van die woningen zal ech ter wel hoger uitvallen dan de huidi ge huren (van f40 tot f50» in het Burgemeester Vernèdepark. Buitenmuur Ondertussen vraagt menig Jong stel met trouwplannen zich af waar om er in deze tijd van woningnood, huizen dicht gespijkerd moeten wor den. Volgens de bewoners van het Vernèdepark zijn de gesloten huizen nog redelijk te bewonen, volgens 'n gemeentelijke inspectie zijn ze dat niet. Bij de aanleg van aardgasge- velkachels zijn bij verscheidene hui zen zelfs stenen uit de buitenmuur gevallen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2