VAKANTIETIJD IN LEIDEN Groei van Leiden staat stil j MR. A. W. KIST NAAR ARNHEM Moonrock Express komt in Leiden Rinus Jf ehrman naar psychiater verwezen DEN HAAG (ANP) Het „huis houdelijk onderzoek" dat gisteren is ingesteld naar de achtergronden van de afwezigheid van zijn onder deel van de langharige dienstplich tige militair Rinus Wehrmann, heeft tot resultaat gehad, dat de arts van zijn onderdeel, de schoolbatterU van 107 afdeling veldartillerie in 't Harde, besloten heeft hem naar een psy chiater te verwijzen. Begin volgende week zal Rinus de psychiater bezoe ken. Intussen is hij weer normaal in de batterij ingedeeld en ging hy giste ren nog met lang weekeind-verlof, tot maandag as. dan moet hij zich weer om 12.00 uur 's middags melden. Maandag Jongstleden had hij, zoals gemeld, dit ook al moeten doen, doch hij stelde dit eigenmachtig uit tot donderdagavond. LEIDEN De groei van de Leidse bevolkingsaanwas staat reeds jaren stil. Telde Leiden op 31 december 1965 in totaal 100.121 ingezetenen, zes jaar later 31 december 1970 was dit aantal 100.135. Dat is veertien meer dan op dezelfde datum van het jaar 1965. Momenteel zit Leiden zelfs beneden de honderdduizend. Cij fers, die wij ontlenen aan het zo juist verschenen rapport van het Gemeentelijk statistisch bureau. De daling van het inwonertal in de afgelopen jaren komt voorname lijk voor rekening van het wegtrek ken van in gezinsverband wonende personen. Het aantal vertrekkenden, met name naai* Leiderdorp, vertoont de afgelopen vier jaar een sterke stijging. Vertrokken in 1967 378 per sonen naar Leiderdorp, het vorig jaar waren dit er 928. Een en ander hangt volgens het rapport nauw samen met de in deze gemeente in grote aan tallen opgeleverde woningen, waar onder vele eengezinswoningen. Naar Zoeterwoude vertrokken in 1968 169 personen en naar Voorschoten in 1969 303 personen. Een andere fac tor die een rol speelt bij de daling van het bevolkingsaantal is het te ruglopen van het geboorteoverschot. Dit is vooral het gevolg van de da ling van het geboortecijfer: tegen 1711 geborenen in 1966 staan er 1560 in 1970. Uit de cijfers blijkt verder, dat de ontvolking van de binnen stad zich voortzette. Sedert 1966 daalde het bevolkingscijfer er met 13.8 procent. De grootste aanwas deed zich voor in de Fortuin wijk (39 procent), Boshuizen (38 procent) en de Hoge Mors 133 procent)De vergrijzing gaat bij de vrouwelijke inwoners sneller dan bij de manne lijke als gevolg van het feit, dat I mannen over het algemeen eerder sterven dan vrouwen. Leiden telt I 11.764 inwoners van 65 Jaar en ouder. I OEGSTGEEST Bij K B. is be- noemd tot rechter in de arrondisse- I mentsrechtbank te Arnhem mr. A. W. Kist, studie-directeur van het Vormingscentrum „Oud-Poelgeest" te Oegstgeest. zit een stad als Leiden er genoeg. Hierbij een aantal foto's van din- Linksmidden: voor wie de jaren gaan tellen en het bloed niet LEIDEN Op het station Zand- voort begint maandag de „Moon rock Express" aan een toernee van drieeneenhalve maand door Neder land. De minister van Onderwijs, mr. C. van Veen, zal deze speciale trein beladen met ruimtevaartcuriosa, uit geleide doen. De Moonrock Express, bestaande uit twee gesloten en twee open wagens, zal 6 steden in Neder land aandoen, daarna wordt de tocht voortgezet naar Duitsland, Italië, Zwitserland, Frankrijk en België. Van 1 t/m 3 oktober komt de trein in Leiden. In de trein wordt een groot aan tal voorwerpen tentoongesteld die verband houden met het Amerikaan se ruimtevaartprogramma. Zo is er een maansteen te zien. meegenomen door de Apollo 11 bemanning, er is een schaalmodel van de Saturnus 5 raket, en voorts ojti. originele ruim tevaartcamera's, een Surveyor-poot en de groafarm van de Surveyor, ruimtevaartpakken van o.a. Collins en Schirra. Ook is de Gemini 10 capsule te bezichtigen. Aan de bui tenzijde van de trein zal door mid del van een video-tape-recorder de film van de Apollo 14 gedraaid wor den. In de vakantietijd staat de stad er meestal dromerig bij als iemand die tijdelijk hiet mee telt. Velen ontvluchten haar, op zoek naar frisse lucht, een mooi strand en koel, helder water, om gedurende een paar weken de sleur van alledag van zich af te schudden. Maar de zomer duurt langer dan onze vakantie en een maal teruggekeerd op de eigen stek moeten we toch weer leven in en mét de stad in zomerslaap. Het is bij uitstek een tijd voor kleine genoegens en daarvan be- Foto's Holvast Rechtsmidden: een zeer karak teristiek beeld voor de vakantie - tijd, al is het twijfelachtig of je dit kunt betitelen als een genoe gen: de bakker en de melkboei bellen de huisvrouwen uit huis. Rechtsonder: varen en vissen kun je ook in de stad heel best doen, desnoods in de regen. In de singels zit nog heel wat vis. Middenonder: In de rij staan is geen pleziertje, maar soms moet het wel eens. Zoals hier voor de Terra Hortus, die maar tot 1 augustus te bezichtigen is. Linksonder: een heel aardig werkje: souvenirs bekijken in molen de Valk. getjes uit de vakantietijd. Linksboven: uit is goed voor ons, zeggen de reclameheren. He laas kost „uit" ook nogal wat. Maar een keertje pannekoeken eten, dat moet kunnen. Rechtsboven: toegegeven, niet iedereen zal het bezichtigen van de Pieterskerk als een genoegen beschouwen. Maar er zijn mensen die bij de gedachte alleen al het water in de mond loopt. Die hart stochtelijke liefhebbers krijgen er nu in elk geval de tijd voor. meer zó krachtig in de aderen tekeer gaat, is het zitten op een bankje in het park een rustge vend genoegen, al kijkt Van der Werf dan wat bars toe. Vooral als de zon een milde warmte ver spreidt en er melancholiek ge keuveld kan worden over de tijd toen de wereld nog lief en mooi was, verglijden de uren zonder dat je het merkt. Zomer 1971.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3