Paalzitten dit jaar met buitenlandse deelneming agendi Vener' Louis v. d. Meer heeft al veertig deelnemers Met bout en leer cle winterkou in Dodelijk ongeluk in Lisse PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 JULI BRAASSEMERMEER Paalzitorganisator Louis van der Meer (32) huist als het zonnig weer is met zijn vrouw Bets en zijn zoontjes Dennis (8) en Roel (3) niet in zijn woning aan de Westmeerlaan met het gezicht op het meer in Roelof- arendsveen, maar in zijn „huisboot" bij het recreatiegebied Zuiderhem aan de Brasem. Ze hebben het daar best naar hun zin temidden van de watersporters en de watervogels, die hun broedplaats hebben in een stukje natuurreservaat. Als we in een „puntertje met buitenboordmotor" de golvende water vlakte zijn overgestoken zien we aan de oever van een eilandje het drijvende huis van Louis van der Meer. Louis zit in een groot boek te kijken en z'n vrouw geniet van de overvloedige zonnestralen. Daaro"er ben ik nog in bespreking" In augustus Wanneer we "in huis" stappen blijkt het, dat parlevinker Louis be zig is z'n plakboek met foto's over het paalzitkampioenschap 1970 te be kijken. Lachend zegt hy„Dat was me toen wat. Ze hebben me eerst voor gek verklaard, maar later waren ze dol enthousiast. Ook de mensen, die bezwaren hadden geopperd. Tiendui zenden zijn toen naar die paalzitters komen kijken. Een geweldige propa ganda voor de Brasem als recreatie gebied en ook voor mij, die dit eve nement wilde aangrijpen als blikvan ger voor mijn actie "Maak van 't nat geen vuilnisvat". Deze is trouwens een groot succes geworden, want je ziet bijna geen vuil meer langs de oevers van het meer. De watersport liefhebbers deponeren hun afval net jes in de overal staande vuilniszak- ken-in-hangers. Dat gebeurt hier en ook op de Kagerplassen, de Westein- aerplassen, bij Oude Wetering, Roe lof arendsveen, Rijpwetering en Wou- brugge. Kortom overal in dit zo mag nifieke Zuidhollandse merengebied" Wereldtitel Op een tafeltje op het terras ligt een poster, waarop de twaalf paal zitters van vorig jaar zijn uitgebeeld met in het midden een levensgrote OEGSTGEEST Bijna twee maanden nadat assistent-be drijfsleider J. Andela van Kam steeg Automobielbedrijven in Sas- senheim te horen kreeg dat hij koninklijk was onderscheiden, kreeg hij vanochtend in de Oegst- geester raadszaal het ere-metaal uitgereikt. De heer Andela kreeg deze onderscheiding omdat hij 40 jaar bij het bedrijf werkzaam was. Dit tiveede jubileumfeest- je'\ het officiële was op 17 april in de Rode Leeuw gevierdwas de heer Andela met zijn familie de gast van het Oegstgeester ge meentebestuur. Burgemeester Van Eyssinga sprak de jubilaris toa en memoreerde niet alleen de werkzaamheden bij het automo bielbedrijf maar ook zijn lidmaat schap van de vrijwillige brand weer. Daarna werd het woord ge voerd door de heer Kamsteeg sr., oprichter van het bedrijf. Ten slotte speldde de heer G. van Dam, directeur van het bedrijf in Oegstgeest de heer Andela de ere-medaille in zilver op. Me vrouw Andela kreeg een boeket bloemen. Op de foto Holvast'. De jubilaris en zijn echtgenote be wonderen de onderscheiding Door Cees Combee Foto's Wim Dijkman ga ik dus selecteren als alle inschry- Mol heeft geïmporteerd uit Amerika, vingen binnen zijn". Louis nadrukkelijk: "Het moet een aardigheid blijven. Ik accepteer daar om geen inschrijvingen van jongeren onder, de 18 jaar en tot 21 jaar moe ten ze in het bezit zijn van een ver klaring van geen bezwaar van hun I ouders. Ze gaan namelijk op zo'n paal zitten voor eigen risico. Er is wel geen gevaar aan verbonden, want als ze bijvoorbeeld door slaap overmand van zo'n paal in het water terecht komen is er binnen enkele seconden een j bootje by om de helpende hand te bieden en bovendien overweeg ik de deelnemers (stersi in het bezit te stel- I len van een reddingsvest of zo'n red- I dingspparaatje, waaruit bij het in 1 waterkomen De geboren en getoge Vener re kent op een nog groter succes dan vorig jaar. Daarom heeft hij dat we reldkampioenschap waterpaalzitten niet, zoals in 1970, in september, doch begin augustus georganiseerd. Het is de bedoeling, dat de deelne mers op 7 augustus 's middags 12 uur op de vermoedelijk in een kring ge plaatste palen met zitting gaan plaatsnemen. Dan maar afwachten wie de langste zit heeft. Het zal beslist niet meevallen het record van Hannes de Jong (26) uit oranjekleurige'bal- I Roelofarendsveen van 67 uur te bre- Ion tevoorschijn springt. Die dingen foto van Louis en de woorden "We reldkampioenschappen waterpaalzit ten 1971 op het Braassemmermeer 7 en 8 enz. augustus". Zonder dat we iets hoeven te vra gen stelt Roelofarendsveens paalzit organisator Van der Meer: "Ja, dit jaar heb ik me weer voor dit evene ment laten "strikken". Ik heb zo ont zettend veel verzoeken gekregen om opnieuw zo'n kampioenschap te organiseren, dat ik er niet buiten kon. Zelfs uit het buitenland. Daarom heb ik er ditmaal een wereldkampioen schap van gemaakt. Er zyn al zo'n veertig aanmeldingen binnen. Meer dan twintig paalzitters(sters) kunnen er echter niet aan deelnemen. Dan zou het te omvangrijk worden. Straks ken. Een kwartiertje korter hield de cór'd'ê 1 Leidse secretaresse Agnes van Voor- den (18» vorig jaar het uit. Toen Hannes als enige overbleef en dus I zeker was van zijn zaak, stapte hy een klein kwartiertje later ook maar in het bootje, dat hem naar de Bra semoever aan de Westmeerlaan zou brengen onder luid gejuich van de vele duizenden enthousiastelingen. Louis hoopt van harte, dat Hannes nnaar van 1970 zal deelnemen. Hy de twaalf paalzit- deze Vener name- prestigekwestie Hongerstakers in Moskou gearresteerd MOSKOU (Reuter) De Moskou- se politie heeft de ongeveer 45 Rus sische Joden gearresteerd, die in het centraal telegraafkantoor in de stad in hongerstaking waren gegaan, al dus Joodse kringen in Moskou. De groep die voornamelijk uit Georgiërs bestaat begon drie dagen geleden haar actie toen een antwoord op aanvragen naar Israël te mogen emigreren uitbleef. Later sloten zich bij dit stille protest nog Russische Joden uit Moskou. Kiew en Simfe ropol aan. Volgens de berichten zou een groot aantal politie-agenten het telegraafkantoor via de achteringang zijn binnengekomen. De hongersta kers moesten in voertuigen stappen en werden weggevoerd. De laatste keer dat zich een dergelijk incident voordeed kregen degenen die erbij betrokken waren gevangenisstraffen tot een maximum van 15 dagen op beschuldiging van "straatschende rij". Grofvuil ophalen in Voorschoten de Jong de VOORSCHOTEN Het grofvuil j ook dit jaar we zal 21 juli worden opgehaald in het Burg. Vernèdepark, Badhuisstraat, Parkstraat, Noortheystraat, Stad- wijksta-aat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat, Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Professor Lorentzlaan, Prof. Eyckmanhof, Prof. Einthoven- laan. Prof. Debijelaan. Anthoni van Leeuwenhoekkade, Lord Baden Po- wellweg. Kamerlingh Onnesplantsoen Raadhuislaan (het gedeelte ten oos ten van Vlietzicht». Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan. Molenlaan (het gedeel te ten oosten van de Prof. Asser- laan;. Prof Zeemanplantsoen, Ge rard Douplantsoen.. Carel Fabritius- laan, Antonie van Dycklaan, Johan- de clown vt ters. Het is voo lijk zo'n beetje de Zilveren Paal, die hij toen te verdedigen. Na die 67 uur paalzitten in 1970 verklaarde hy: "Ik had het nog wel een poosje vol kunnen houden. Aan Agnes had ik nog een beetje gezel schap. Toen zy er de brui aan gaf zakte by mij ook de animo snel om nog langer te blyven zitten, 't Was wel een geweldige ervaring. Aan eten had ik geen gebrek en ik heb twee kistjes bier in die 67 uur soldaat ge maakt. Koffiedrinken op het water is niet zo best". Ook dit jaar heeft paalzitorganisa- Van der Meer niet over belang- nes Vèrmeerplantsoen, Goyert stelling te klagen. Iedereen wil Flinckplantscen, Rembrandtlaan, Albert Schweitzerplantsoen, Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef Frans Halsplantsoen en Nicolaas Maeska- de. Op 22 juli komt de grofvuil-op- haaldienst in de Nassauwijk, K.L.M. Wijk. aan de Papelaan (van het sta tion tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dobbeweg. Donklaan. Industrieweg, Wijngaardenlaan (de noordzijde', Elstlaan. Oude Ade- geesterlaan (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassau- kade». Erasmusstraat. Bakkersteeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Blok- laan, Voorstraat, Kerkplein, Treub- straat, Willibrordusstraat, Leidseweg (tussen Schoolstraat en Raadhuis laan i. Oranjeboomstraat. Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asser- laan en Kerkplein), Chr. Huygens- straat, Van Heuven Goedhartstraat Prof. Asserlaan, Raadhuislaan (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Lan- genhorststraat, Bethlehemstraat, de Vlietzicht en Tolstraat, at doen. Het is echter begrijpelijk, dat hij zijn medewerkers met uiterste zorg kiest. Ze moeten bereid zyn in actie te blyven tot de laatste man of vrouw van de paal is. Louis heeft vol doende bootjes beschikbaar om de paalzitters hulp te bieden en op ge regelde tijden van het nodige voedsel en drinken te voorzien. Bovendien speelt hij met de gedachte de familie leden de deelnemers zelf naar de pa len te laten brengen. Louis: Het moet voor de Veen weer een onvergetelijk en grandioos evenement worden". UNIVERSITEIT VAN ZAMBIA GESLOTEN I Bont en leer worden deze I winter echte mode-toppers, dat j heeft ook de Parijse modeontwer per Jean-Paul voorzien. In zijn I show voor de komende winter toonde hij tioee korte jasjes van donker saga-mink die resp. wor den gedragen op een leren broek rok rechtsen een broek die in en over de laarzen kan worden gedragen. Kamsteeg, vond gisternacht aelijk ongeluk plaats. Het echtpaar J J. L. (21) en A. A. L—S uit Nieuw-Vennep reed op een brom fiets in de richting Kanaalstraat, Doordat het voorspatbord losraakte kwam het in het voorwiel terecht zodat de bromfiets met het echtpaar over de kop sloeg. Mevrouw L. kwam zodanig haar hoofd op het wegdek terecht dat zij ter plaatse aan de opgelopen verwondingen overleed. Haar man liep een verwonding aan de schouder op. waarvoor hij naar een ziekenhuis werd vervoerd. Burgerlijke Stand Johanna M. d.v. T, F. A. M. Hooge- woonik en J M. v. Rooden, Jacobus F J. z.v G. J. J. de Winter en A. C. F, v.d. Berg, Aartje M. d.v. J Pals- graaf en A Ultenbogaard. Christian F z.v. C. F. de Kruijff en G. d. Vlugt. Johannes H, z.v. H. J. ter Voorde en J. D. de Jong, Nicoline C. d.v. N. Overleden: E. A.M. Smit. 75 Jr, vrouw. J. M. J. Stuifzand, 72 jr. wed. v. J. P.J. Ramb ,E. P. Slu is. 79 Jr. v. J. P. J. Ramb. E. P. Sluis. 79 Jr. echtg. v. C. Hogenes. G. A. Evers, 91 Jr, wed. v. J. J. d. Cler, C Stokkel. 80 jr. echtg v. C. W. v. Denderen. W. 12 Ir, Jongen. G. P. Lukkien LOESAKA AP i De regering van Zambia (Zuidelijk Afrika) heeft vanochtend de universiteit in de hoofdstad gesloten naar aanleiding van een arrogante en uiterst beledi gende brief van het hoofdbestuur van de studentenbond aan president Ken neth Kaoenda over diens onverenig bare politiek ter zake van Zuidafri- kaanse kwesties. In een bekendma king werd gezegd, dat de studenten den zich als van de hogeschool derd moesten beschouwen en dat de colleges op 30 augustus zouden wor den hervat. De tien leden van het hoofdbestuur van de studentenbond zullen niet meer tot de universiteit worden toegelaten. 81 jr. H P. A. Verheljen, 3 Jr Adresboek Voorschoten VOORSCHOTEN De drukkerij uitgeverij VAM te Voorschoten be reidt een nieuw adresboek voor. dat in het as. najaar zal worden uit gegeven. Zij. die er bezwaar tegen hebben dat hun naam en adres in dit adresboek worden opgenomen dienen daarvan vóór 1 september '71 schriftelijk kennis te geven aan de afdeling Algemene Zaken van de ge meentesecretarie. Foto-expositie in galerie Pomp WARMOND In galerie Pomp /an Clara Sikking wordt van 17 juli augustus een expositie gehou- /an foto's van de Leidenaar Nico Korenhof. Deze expositie wordt om 8 uur 's avonds geopend. Als jongen van 15 a 16 jaar beoefende hy de fotografie als hobby en dat werd in de latere jaren steeds verder uitgebreid. Zo langzaam aan, een jaar of 6 geleden wilde hij de materie beter gaan beheersen en creatiever tegen over de onderwerpen komen te staan. Om dit te verwezenlijken volgde hij de cursus van de Famours Fotogra- phers School. Hierop aansluitend be haalde hij van het Diploma Vak fotograaf. Hoewel het gehele gebied van de fotografie zijn belangstelling geniet, gaat de voorkeur toch uit naar gespecialiseerde onderwerpen. Zo als portret, stilleven, landschappen. In grote voorkeur blijft toch de mens in het hedendaagse leven, in zijn doen en laten. De laatste tyd besteedt hy ook meer aandacht aan de grafische mo gelijkheden en de experimenten. Donderdag Voorschoterweg Jeugdvak 04 uur. Tltus Brandsmalaan 76, :oot. clubhuiswerk handenarbeid, V rijdag Voorschoterweg Jeugdvakantli 104 uur. Breestraat 19: Soc. Twentwel kamerbewoners en alleenstaanden Oude Vest 73: Informatte-i stichting Sclenlologv. 8 uur nan Lijtweg 7. Oegstgeest: Spreekui Zaterdag Het Witte Huls. Oegstgeest. Sc] :oc. Palamedes. 25.30 uur nai Pieterskerkstraat Adventkerk studie. 1011 uur, prediking ds Zondag Hogewoi alleenstaand»! 175: Vergadering Getuigen, 2.304.30 i Maandag Voorschoterweg Rele Apotheekdienst Apotheek, Wilhelminapark 8, oJ274. Met brommej tegen auto LEIDEN Een 38-Jarige naar botste gistermiddag Boommarkt met zijn bromfiet gen de achterzijde 1 wagen toen deze voor het rode keerslicht moest stoppen. De fietser brak bij dit ongeval zijn j teronderbeen. Hij is door de naar het Academisch Zij huis overgebracht. Autodieven betrapt LEIDEN Twee Dordtenaren reps. 18 en 20 Jaar werden in dl gelopen nacht op heterdaad bet) toen zij bezig waren een achtei Stationsplein geparkeerde perse auto te stelen. Ze wilden er mj wagen vandoor gaan nadat ze i een andere auto aan het rj trachtten te krijgen. Jongen door ru LEIDEN Een 9-Jarige I Jongen kreeg een slagaderlijke ding aan zijn rechterpols, toet gisteren tijdens het spelen in di derlijke woning in de Rembrani door een ruit viel. Hij moest ij door de EHD naar het Acader Ziekenhuis worden overgebracht, Wolindustrie ziet export flink stijgen DEN HAAG (ANP» In H de binnenlandse afzet van de N landse wolindustrie met 11 pr gedaald, terwijl de buitenlandse kopen met 12 procent toenamel wordt in het jaarverslag van de derlandse Wolindustrie meeged Dit exportsucces is volgens de ratie geen voorbijgaand versohij! „de exportinspanningen van de hele wolindustrie staan daar Overigens hebben deze percent alleen betrekking op de spinne en de weverijen. Een deel van de drijven (wolwasseryen, veredeli bedrijven) is niet in de betrol statistiek opgenomen. De statist gegevens hebben betrekking of bedrijven, die in 1970 een gezai lyke omzet hadden van 418 mil gulden, waarvan 42 procent in buitenland. De teruggang van binnenlandse omzet met 11 pre en de stijging van de buitenlai verkopen met 12 procent resultee in een totale omzetdaling van procent ten opzichte van 1969. De orderpositie van de wolint trie was eind 1970 gunstiger eind 1969. Dit was vooral te dal aan de vrij hoge ontvangst van ders uit het buitenland. De voori orders voor binnenlandse afleve was vrijwel gelijk aan die van cember 1969. Tegenover de gestegen uitvoer 1970 stond een daling van de uitvi De invoer van eindprodukten var wolindustrie bedroeg in 1970 1761 Joen gulden tegen 189 miljoen 1969. De uitvoer steeg van 153 l jone tot 175 miljoen, waardoor handelsbalans voor deze produk vrijwel in evenwicht kwam. V produkten van de tapijtindustrie het importoverschot in 1970 evene! sterk verminderd, namelijk van miljoen tot slechts 2 miljoen guld Weliswaar is er in 1970 aan tap- goederen meer ingevoerd dan jaar geleden, maar de export naffl nog sterkere mate toe. De expfl winsten werden vooral op de W® duitse markt behr;:d.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2