De Vliet „concurrent' voor Leids Jeugddorp BONT BALLY L0 DAF-DAG Hitte smoort alle overtollige energie B. en W. over geluids hinder KATIJJjKS MEISJE BIJ ENDEGEEST VERDRONKEN rNDERDAG 8 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De afgelopen dagen is het eigenlijk veel te warm geweest voor het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. Voor een paar kwartjes kan de vakantie hebbende jeugd er naar believen een halve of een hele dag terecht, maar momenteel is het er niet zo bar druk- Als er honderd op een dag komen, is het veel. De rest zit een halve kilometer verderop- in zwembad De Vliet. „En ik kan ze geen ongelijk geven", zuchtte één van de puffen de vakantieleiders van de week. ADVERTENTIE Die leiding een man of vijf tien sterk heeft het er wel be trekkelijk rustig door. De hitte smoort alle overtollige energie. Zo lag het voetbalveldje er praktisch verlaten by, op vier jongens na, die onder deze drukkende omstandighe den nog de fut konden vinden om een balletje met elkaar te trappen. Op een ander veldje waren wat Jongens en meisjes in de weer met hamers en zagen. Sommigen zaten wat doelloos op stukken hout te hakken, anderen timmerden met el kaar aan een soort blokhut. Dat kan allemaal in Jeugddorp. Toeloop Het kampement is vijf weken open gedurende deze zomervakantie. We zijn nu aan het eind van de tweede week. Een week, die beduidend stil ler is dan de eerste. Vorige week vrijdag werd een toeloop gesigna leerd van bijna 300 jongens en meis jes. „Op zo'n dag is het aantal lei ders eigenlijk te gering", aldus één van de leiders. Het zijn moeders die toezicht hou den, samen met (aanstaande) onder wijzers, meisjes van de Galgewater- vakschool en mensen van Leidse clubhuizen. Vijf plaatselijke jeugd honken nemen ieder een week voor hun rekening. Zij proberen dan zo veel mogelijk een programma op te stellen. Alleen: als het zulk mooi weer is, valt er weinig te programmeren. De kinderen zijn lekker voor zich zelf bezig. Met klei, verf, een bal of met hout De materialen zijn voorhan den. de Jeugddorp-bezoekers kun nen zelf uitzoeken wat ze willen doen. Op deze zonnige dagen zitten er opmerkelijk veel kinderen in de punthuisjes van Jeugddorp. „Ja, dat Is gek. Ze zoeken ze altijd op, ze willen er graag in zitten", consta teert een leider. In één van de huisjes wordt met de tong uit de mond geverfd, in een ander liggen de kleibonken op tafel. Een meisje van een jaar of tien legt de laatste hand aan een verrassend kunstige toverheks. Haar vriendinnetjes zijn in de meeste ge vallen niet verder gekomen dan platte pannekoeken of scheve kom metjes van klei. Erg in trek zijn de schrijfmachines, die in één van de punthuisjes staan opgesteld. Er wordt niet bepaald zachtzinnig mee omgesprongen, maar dat mag niet hinderen. De kinde ren zijn er gek mee. Vorig jaar was er in Jeugddorp ook een Stencilma chine die dagelijks een „dorpskran- ije" met het laatste nieuws (..op het plein is een jongen gevallen Een aanwinst is de plaatsing van een grote tent op het Jeugddorp terrein. Bij slecht weer kunnen alle Jeugddorpers daar een droog onder komen vinden. Er kunnen dan films worden gedraaid etc., en dat bete kent een beduidend betere uitwijk mogelijkheid dan voorheen, toen de kinderen bij slecht weer zoveel mo gelijk in de huisjes moesten worden gepropt. Maar om in Jeugddorp-stijl te blijven: de verdere weersvooruit zichten zijn gunstig, met slechts hier en daar een limonade-buitje boven de punthuisjes. Holvast maakte deze week de hier omheen gegroepeerde foto's. Links van boven naar beneden: lekker wroeten in het Jeugd dorp om el c.er heeft uurtje. 0 wat is er mooier dan het zelf bouwen van een blokhut? Rechts van boven naar beneden: 0 diva's in de dop. Even snel een flitsende pose ingenomen toen de fotograaf zijn camera op hen richtte terwijl de al wat oudere Jeugd dorp-bezoekers het liefst buiten met hout knoeien bestaat er voor de kleintjes niets heerlijkers dan voorgelezen te v/orden uit de Fabeltjeskrant. ZOMERSE ZOMERPRIJZEN VAN EGMOND - BREESTRAAT Internationale bontmode. Lid stichting bontwaarborg. BREESTRAAT 173 - LEIDEN - TEL. 23337 afle verde. Een exemplaar daarvan werd zelfs aan de burgemeester overhan digd. maar helaas ontbreekt de stencilmachine dit jaar. ADVERTENTIE Schoenen h.et kenmerk u&n k,wa.Citei-L van Dalen Donkerstee.*] 'si Leictetv LEIDEN In antwoord op vra gen van de raadsleden Kuyper (D'66) en Portheine (VVD) over ge luidshinder zeggen burgemeester en wethouders, dat het hun bekend is, dat sinds enige tijd op Schiphol bij oostenwind bij voorkeur, en in het bijzonder ook gedurende de nacht, gebruik wordt gemaakt van baa* 06-24 als landingsbaan Dooi- het gebruik van deze baan wordt beper» king van de geluidshinder verkre gen voor plaatsen als Zwanenburg en Halfweg. Als gevolg van het ge bruik van deze baan komen thans meer vliegtuigen dan voorheen vta de westelijke aanvliegroute over het gebied van de Kaag en het zuidelijk daarvan gelegen gebied, zulks op 'n hoogte van plm. 600 meter. In het gehele gebied zuidelijk van de Kaag wordt naar B en W bekend is geklaagd over de toename van ge- luishinder door vliegtuigen. Bij schrijven van 27 mei hebben B en W aan het dagelilks bestuur van het gewest gevraagd om in de gewestraad de problematiek aan de orde te stellen van een eventuele vijfde baan op Schiphol. Een discus sie dienaangaande zou uiteraard ge legenheid bieden om ook de huidige aanvliegroutes in beschouwing te nemen. In een aanvullend schrijven heb ben B en W inmiddels het dagelijks bestuur van het gewest nader be paald bij de ontwikkeling van de laatste tijd met betrekking tot het vliegverkeer met het verzoek om op korte termijn de aangelegenheid in de gewestraad aan de orde te stellen De recente ontwikkeling heeft B en W tevens aanleiding gegeven om aan de minister van Verkeer en Waterstaat aandacht te vragen voor het vraagstuk van de toename van de geluidshinder door vliegtuigen. B en W hebben zich gerealiseerd, dat de vragen van de heer Kuyper inzake hinder door vliegtuiglawaai slechts eej beperkt terrein van de geluidshinder betreffen. B en W on derschrijven, dat geluidshinder een zeer ernstige vorm van milieuver ontreiniging moet worden genoemd. B en W zijn het er geheel mee eens, dat de geluidshinder van mo toren van motorvoertugen, die niet aan de eisen voldoen, op effectieve wijze dient te worden bestreden. Aan het optreden tegen overtreders van de bepalingen, verband houden de met geluidshinder van bromfiet sen en auto's, wordt door de politie zeer veel aandacht besteed, 'n Aan tal politie-ambtenaren houdt zich hiermede dagelijks bezig. In de periode van l Januari tot en met 31 maart werden 90 processen-verbaal opgemaakt, tin 1970 waren dit er totaal 461). IEDERE ZATERDAG bij ona DAF- centrum Leiden Verdamstraat 6, telefoon 23041 Hoog?rbeetsstraat 6, Telefoon 50330 LEIDEN/KATWIJK Gisteravond om negen uur is na een Intensieve speurtocht, waarbij ook een politie hond werd ingeschakeld, in een sloot je op het terrein van het psychia trisch ziekenhuis Endegeest het ont zielde lichaam gevonden van Mar garet van Duyn uit Katwijk, een ne genjarig dagpatiënte. Het meisje bleek om drie uur zoek. Personeel en later ook de ouders gingen op zoek. Drie uur later werd de politie van Oegstgeest gewaar schuwd, die in samenwerking met de Leidse politie auto's aanhield en zocht. Bij het dreggen in een sloot je vlakbij het gebouw, waar het ver bleef, werd het meisje gevonden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3