Alphen optimistisch gestemd over kansen agenda Weinig belangstelling voor kunst op straat FRITS LUYK WON ZONDER MOEITE YAN COPPELLE Inbrekers actief PV Leiderdorp VAKANTIE IN KOUDEKERK Vanavond Spel zonder grenzen Echtpaar v. Eygen 50 jaar getrouwd LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 JULI Alphen in actie op het num mer "Boeien". Op de schomme lende boten houden Cock Verkade en Jan van der Zwaard zich in evenwicht terwijl Marleen Spek de boeien aanreikt. (Foto Wim Dijkman) Woensdag 12 uur nam Oegstgeest (Laan van Oud Poelgeest) Inform, avond Baha'l 8 uur nam. Stadhuis spreekuur sociale raads vrouw 4-6 uur nam. Oegstgeest (Jullanalaan 1) volle evangelie-gemeente Rijnland 8 uur Levendaal I Voorlichting Socia le wetgeving 57 uur nam. Donderdag Voorschoterweg Jeugdvakantledorp 10 uur voorm. 4 uur nam Warmond Kaagweek Pleintje bij de pomp Muzikale show 715 uur nam. Ju bileumconcert "De Bierkouwers" 9 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 De Duikboot Clubhuiswerk handenarbeid 810 uur Vrijdag Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds. J. A. de Ruiter 11 uur voorm. Warmond Kaagweek Park Groot Leerust Kindermatinee 3 uur nam n 't Sloeple The Caribbean Ambassadors 8 uur nam Park Groot Leerust Bil- lenprikkers tuinfeest 8.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 Zondag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Ge meente voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N.v. d. Brugge 7.30 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Hogewoerct 175 Jehova Getuigen 2.30 en 5.15 uur nam. Release Apotheekdienst Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest Voor schoten Geopend voor spoedeisende ge vallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74. tel. 20552, apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten tel 01717- 2525 en de Ocgstgeestse Apotheek Wil- helminapark 8 Oegstgeest tel 53274. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtd. van aptotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Centraal Apotheek. ROTTERDAM Ideëenman Tom van Maaren, technisch ont werper Johan Verhoog en effec tenman Cees Snoey hebben er voor gezorgd dat Nederland zich vanavond kan ontpoppen als een spelletjesrijk land. Mocht een groot internationaal spelenboek ooit het daglicht aanschouwen dan zal de Nederlandse uitzen ding van "Spel zonder grenzen", naar het zich laat aanzien, met vermelding rekening kunnen houden. Gisteravond tijdens de generale repetitie van de internationale wed strijd, die vanuit de Rotterdamse AHOY-hal de lucht ingaat, was het reeds duidelijk, dat de NCRV-tv een kostelijk staaltje amusement in het vooruitzicht stelt. Erg eenvoudig heeft men het de deelnemende lan den niet gemaakt: zweet en tranen zijn al bij voorbaa' ingecalculeerd. Behalve sportiviteit komt er ook be hendigheid aan de spelonderdelen te Ploegleider Ad van Ommen van Alphen aan den Rijn vond het nog wel een rommelige toestand in de meer dan warme zaal. Omdat de air conditioning niet werkte drupten de condensdruppels gestaag van het aluminium plafond. Over het hotel en de verzorging van de inwendige mens waren niets dan goede berich- Optimistisch Ondanks de invallers werden er optimistische geluiden gehoord van Alphense zijde Vooral was men blii over het feit, dat het nummer „De Wereldbol" niet hoefde te worden geoefend, omdat Alphen daarvoor is vrijgesteld. Bij dit spel moet een grote opgeblazen bal over een nPt worden geworpen en daarna terug gebracht in een houder. Dat bleek erg lastig. Het riddernummer daar entegen viel erg mee: hetzelfde on derdeel hadden de Alphenaren ai eens gedaan in de Leidse Groen- oordhal. Hoewel het slechts een repetitie betrof, werd er gisteren al fanatiek gewerkt Vooral de Italianen gingen er fel tegenaan, maar konden toch niet verder reiken dan de vierde plaats Met 36 punten kwam Neder land nu op een gedeelde tweede plaats imet Frankrijk), achter Duits land dat ë*n puntje meer oogstte Maar de deelnemers uit Rheinebach vertrouwen captain Van Ommen niet erg. Zei een Duitse deelneemster: "Nederland heeft zich bewust inge houden. Voor ons is het de grootste concurrent. Daarbij komt nog dat ze thuis uitkomen en dat levert ook voordelen op". Vanavond worden er ongeveer 400 Alphenaren verwacht tussen het pu bliek zo'n 5000 mensen. Zij zullen er in ieder geval alles aan doen dat het een Nederlandse zege wordt, on danks het feit dat het draaiboek niet erg gunstig werkt voor wat be treft de opeenvolging van de spel letjes Maar Alphen gooit er no? wel een schepje op en ook de joker zal beter benut worden dan gisteren Toen kwam hij precies op het ver keerde moment en leverde eigenlijk niets op VOORSCHOTEN In Voorscho ten gebeurt het, kunst in de slaap kamer. op de trap en in de gang Dertig beeldhouwers, van nog geen veertig, zijn tien dagen geleden met een deel van hun kunstuitingen de straat, in dit geval de Voorstraat, op gegaan tot 26 Juli blijven zij op straat. Zij wilden kunst in alle fa cetten tonen aan de burger, de bur- ger heeft er moeite mee. Vooral I met de situatie van David van der Kop. Deze jonge kunstenaar heeft de dienst openbare werken enige ku bieke meters wit zand laten storten, plaatste daarna aan een zijde een ijzeren afscheidingsplaat en nodigde j iedereen uit deel te nemen aan zijn situatie. I Na tien dagen "situeren" is de lo) er zelfs bij de kinderen al af. Er zijn in Voorschoten in verband met de reconstructie van de verkeers- traverse al zoveel zandhopen op I straat, dat het. voor de jeugd aller minst een nieuwtje was. Het droge I weer heeft van de zandhoop een zandwoestijn gemaakt. Een lichte bries jaagt het zand via gang. trap, ramen zelfs de slaapkamers in en zo zitten een aantal bewoners van de Voorstraat met moderne kunst in hun huizen. Voor hen is het aller minst kunst, hun kunstgevoel gaat niet zover dat zand in huis een ple zierige situatie wordt. De grote drukte op de Voorstraat en in het Ambachtshuis is uitgeble- ven. De als een op nationaal niveau i staande aangekondigde tentoonstel- 1 ling trekt behoudens enkele Voor schotenaren en bewoners uit de om liggende plaatsen vrijwel geen be- I langstelling. Al bij de officiële ope ning van de tentoonstelling, zaterdag 26 juni, moest de ijverige secreta ris van de Culturele Commissie con stateren dat er vrijwel geen kunst- kritici aanwezig waren. Telvisie, ra dio. persmedia. VVV-kantoren heb ben de uitnodigingen naast zich neergelegd en vinden deze tentoon stelling blijkbaar niet belangrijk ge noeg om over de grenzen van Voor schoten heen te dragen. Volgens de prospectus staan er 70 grote beelden op straat, het zijn er echter maar 30 en lang niet allemaal erg groot. In het Ambachtshuis is het klein plastiek opgesteld. De tentoonstel ling heeft beeldhouwwerk, dat zeker van klasse is, maar daarnaast is er veel werk bij dat nauwelijks als zo danig te herkennen is. In het Am bachtshuis staat o.a. een oude ra- j dio, die met een bijl in twee stukken gehakt is. Zowel radio en bijl zijn in I ieder huis aanwezig. De kunstenaar heeft gedaan, wat iedere vader I waarschijnlijk wel eens wil doen, wanneer zoonlief de afgedankte ouderlijke radio te hard laat spelen. LEIDEN Uit de vitrine van een winkel aan de Korevaarstraat ziin in de nacht van maandag op dins dag drie transistorradio's en eer elektrisch scheerapparaat ontvreemd Het slot van de vitrine bleek te zijr. geforceerd. De gestolen goederen vertegenwoordigen een waarde van bijna vierhonderd gulden. In dezelfde nacht is ingebroken in een sportzaak aan de Rijnsbur- I gerweg. De daders, die binnenkwa- 1 men door forcering van een houten (zij)deur. maakten een geldsbedrag van f 770,- en een luchtdrukpistool I buit. De vliegende dolfijnen maken het de deelneemsters niet een voudig, vooral omdat je op zo'n hele grote luchtmatras behoorlijk staat te wiebelen. LEIDERDORP De PV Leider dorp hield een wedvlucht met Jonge duiven vanaf Duffel. In concours, waren 160 jonge duiven. De uitslag luidt: 1, 10 Flippo-Van Laar; 2, 7, 9, C. Dekkum3. E. Dekker 4. A. van Lierop: 5. W. Hendriksen; 6. W. de Haas; 8 M. Reyerse. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Van 9-14 augustus wordt in Kou dekerk de elfde vakantieweek gehou den. Ook dit Jaar stelt het Jeugdva- kantiecomité zich weer ten doel de inwoners van 4 t/m 14 Jaar een va- kantie-ontspanningsweek aan te bie den. De belangstelling neemt mede in verband met de snelle groei van het inwoneraantal sterk toe. De va kantieweek kostte vorig jaar zelfs f 2.500,-. Deze week wordt een huis- aan-huis collecte gehouden ter be strijding van deze kosten. Tevens wordt eveneens huis-aanyhuis een programmaboekje afgegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN De belangrijkste invalsweg naar Ridderveld vanuit het centrum, de President J. F. Kennedylaan, is nu helemaal klaar. Gisteren werden de laatste voorrangsbor den geplaatst door de dienst ge meentewerken. (Foto Wim Dijkman) i Alleen de vader deed het nooij kunstenaar wel en hij vinq kunst. Onbegrepen door de docf burger. Ton Berends van Galerie N<j> les Images in Den Haag heef tentoonstelling samengesteld e^ wust gezocht naar een afspiej van de hedendaagse kunstuii van Jonge kunstenaars. Zo gi eerd als het leven is, zo is oj( tentoonstelling. De bezoeker aan de tentoof ling is er niet kapot van. Wel vr prijs. De tentoonstelling f "kaal" f 30.000. het CMR f 10.000 subsidie, daarnaast lf nog de kosten van openbare w< de afhuring van het Ambacht^ de verzekeringspremie en de d« nachtbewaking. Het geheel dicht bij de f 50.000. In verge! met het tentoongestelde is dit reeël, allerminst reeël zijn o<f aankoopprijzen. Een houtconr tie f2.000; een stalen buizenP f25 000; een totempaal f8.00(r paardjes, die zijn wel gewild. I de Wit schoot in het paardendi, uitstek midden in de roos. Maf1 werk is niet te koop. MINl-nieuwsr MAXI-Leide Bloemschikken met de ten van uw eigen tuin, dat 1 13, 20 en 27 juli in het dienst trum in het Morskwartier Dijl 2a en in het Dienstencentrufl nenstad Gerecht 10 op 14, 21 juli. Het bloemschikken begi tien uur. De directie van kerij De Bink heeft per 1 ju curatie verleend aan de heer Prevoo. De Stichting Scien Oude Vest 73, Leiden, houdt vrijdag een open informatii die om acht uur begint. H« nemersbedrijf Schouis NV uit was de laagste inschrijfster aanleg van een aardebaan n gedeelte van de secundaire Alkmaar-Middenmeer. De kende in voor een bedrai f 3.418.200.—. Gesignaleerd j Leidse stadsbeeld, dat over hel meen niet wordt gekenmerkj enige vorm van wulpsheid: ve, rondborstige meisjes met doorkijkbloesjes liftend aan van de (Rijnsburger)weg. Di^ beeld verdient nu het zulk zomerweer is wel navolging. de poging van een vrachtwaj langs de weg geparkeerd trekker met aanhanger te kwam de bestuurder in botsi| een op de andere helft van terwoudse Noordbuurtseweg I rende personenauto Bij de f werd de personenauto flink l digd LEIDEN In de familiekring, viert het echtpaar van Eygen-Boe- klee 13 Juli het gouden huwelijks feest. Het echtpaar dat een gezellige moderne flat aan de Willem Kloos- laan bewoont stond 50 Jaar gele den voor de Leidse ambtenaar van de In f oorschoten ander, zij het niet minder kalibi zijn. Daarom noteren we zijn ka om Frits Luyk te dwarsbomen ker zo hoog als die van de gep ste Coepers. Burki en E. de 1 Jan Lind had een moeilijk begii gen Donners, 2-6, maar eenmaj dreef kon hij de winst toch gri 6-1, 8-6. Tenslotte mag nog wc vermeld de 6-3, 6-0 zege van de steeds stijvolle Tulleken op Fei die nog zo hard achter de bal n rennen als hij wilde, maar de derlaag niet kon voorkomen, niet verzachten. Bij de gerenommeerde dames ten de zaken lang niet zo glai bij de heren. De no. 1 geplaatste riëlle van der Poll won weliswaï eerste set van de zich hardnekkig zettende mevr. Huizinga met r marge. 6-3, maar die winst hield haar in de wijze waarop zij tot kwam al een waarschuwing in. werd in de tweede set een moei 8-6 score. En wanneer die tweed verloren zou zijn gegaan, dan den we het nog niet geweten, het gemengd dubbelspel B t de combinatie Agnes Engelenl Boilerman, tegen de verwachtln nog een set prijsgeven aan mej, der Velde/ Leefers, 6-2, 4-6, 6-2. De in het herenenkelspel C al 1 geplaatste Klippel won zijn i partij met 6-3, 7-5 van M. Talj zal in dit toernooi tevens zijn ste zege worden want waar W voorkeur gaf aan het meespelé een internationaal toernooi te' terdam waarvoor hij een invl ontving zal hij zich in Wass< moeten terugtrekken. Jammer aard voor de toernooileiding in 'senaar, om van de verslagen tl stander dan nog maar te zwijger zal voor het geheel stellig ni bijster veel waardering kunnen brengen. burgerlijke stand, want zowel Abra ham van Eygen als Johanna Boek- lee, beiden 72 Jaar oud, zijn geboren Leidenaars. Zij leerden elkaar ken nen bij de Haarlemmerstraat toen de huwelijksmarkt van de Sleutel stad. ..We hebben een beetje gewan- 1 deld in het Van der Werfpark, ja je moet elkaar toch leren kennen", zegt de gouden bruidegom. Uit het huwe lijk zijn twee zoons geboren. een tweeling, die nu 42 jaar oud zijn. De twee zoons zijn getrouwd en hebben op hun beurt weer gezorgd voor 2 kleinkinderen. Een van de zoons woont boven zijn ouders. „Dat is ge- j makkelijk, want mijn vrouw is in- I valide en dan kan mijn schoondoch ter gemakkelijk een handje toeste ken". notaris in Leiderdorp Mr. Kokken LEIDERDORP Mr. J. M. M. j Kokken is met ingang van 5 juli bij KB tot notaris in Leiderdorp be noemd. Hij volgt mr. J. van Dil op. die 1 mei, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag heeft gekregen. Mr Kokken was al sinds dertien jaar kandidaat-notaris in Leiderdorp, j Zijn kantoor is gevestigd in de Al- I batrosstraat 12. Arrestaties in Guinee Het voor malig hoofd van de strijdkrachten van Guinee, ex-generaal Keita, en twee voormalige hoge officieren zijn gearresteerd en beschuldigd van hoogverraad. Maandag bracht pre sident Seko Touré belangrijke wij- I zigingen aan in het opperbevel van I het leger. Hij zei dat Frankrijk en West-Duitsland tegen hem hadden samengespannen. WASSENAAR De gerenommeer de spelers die in het toernooi van Oud-Wassenaar acte de presence ge ven in het hoofdnummer, het heren enkelspel B. hebben gisteren geen moeite gehad om zich te handhaven. De grote favoriet voor de bezetting van de eerste plaats, Fris Luyk, wan delde met 6-0. 6-2 over Coppelle heen. Deze bood tot het laatste toe moe dig weerstand maar kwam technisch teveel tekort om voor Luyk zelfs maar een goede sparring- partner te zijn. Dat was net zo in de wed strijd tussen Koen Dekker en Frank van Deursen. De geroutineerde vete raan Dekker van O.T.C. toonde dat hij met zijn solide drives en vlakke harde services nog lang niet is uit geteld. Zijn loopwerk is nooit bijzon der imponerend geweest maar voor menige tegenstander bleek het een fata-morgana daar winst uit te ha len. Niet in het minst omdat hij een voortreffelijke kijk heeft op de bal en op hetgeen zijn opponenten van plan zijn te doen. Sterke sprei ding en een volgehouden hoog tem po, met die wapens kan hij worden geklopt. Tot aan de kwartfinales van welk B- toernooi dan ook behoeft Dekker daar geen angst voor te koes teren. Frank van Deursen haalde 4 spellen binnen en voor die misschien schamel lijkende oogst diende hij toch veel werk te verzetten. 6-3, 6-1 voor Dekker. Eenzelfde sterke winst boekte Frans Engelenburg op Sims, 6-3, 6-1. Maar met ander spel dan zijn clubgenoot van O.T.C. Soepel serverend en veelvuldig het net zoe kend, zo leek Engelenburg in het toernooi van de T.V. de Munnik te gen Frans Pasma het heft volkomen in handen te hebben. Hij verloor toch nog in 3 sets. Maar dat lag aan het type tegenspel van Pasma. Ook een speler die graag risico's neemt. I In de bezetting van het toernooi van 1 de T.V. Oud-Wassenaar lijken de te- 1 genstanders voor Engelenburg van

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2