(nechtenritje ntreddert loeg van oop Zoetemelk i RINI WAGTMANS SPEELT IETS TE 'HOOG' SPEL Zeven renners van Mars/Flanclria op fikse achterstand Mars IJSDAG 7 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 1 INT ETIENNE Eric Leman stamelde, dat hij bevangen was geweest door d Allen ^ij weer één van die typische slechte dagen" had gehad. Roger de Viae- wees zwijgend op zijn geheel en al in gips gevatte pols. Pieter Nassen en Mare ns staarden met holle ogen voor zich uit. Edy Schutz legde uit, dat hij zijn krach irre had overschat, toen hij op een kopgroepje was gaan jagen en daarbij voor tijd aansluiting had gevonden. Eric de Vlaeminck had eenzelfde verhaal: beide |ll urs werden door het peloton twintig kilometer voor de streep uit de wielen ge 2513 Leman, Roger de Vlaeminck, Nassen en Lievens kwamen met grote vertraging 1 voordat de bijl van de eliminatie viel ze hadden één minuut over. Zoetemelk zonder dat hij er zelf in spanningen bij hoeft te leveren, te rug bij te brengen. Daarom is het eigenlijk best aardig, dat Mare Lie vens Eric Leman in koers hield, toen die hard aan opgeven dacht: „Ik vond, dat de Tom- voor my was afgelopen, maar Mare zei: ga door, als je op tijd komt kun je mis schien in de volgende dagen toch wel weer een etappe winnen". Ivas er nog lak, die zei: „Ik begin wel worden, maar dat zwoegen ziek was heeft me in twee wat gesloopt. Ik kon het enslotte niet meer volgen. ts lint Etienne boog men zich bezorgd over de idria—ploeg dan over de ltslag. Want wat gold im- belangrijk? Het feit, dat je" tussen twee zware etap- nks alle voorzorgsmaatrege- de vedetten (Wagtmans: alleen door wat knechten angevallen") voor een aan- lurs toch nog geweldig uit liep. En daarbij waren »n van het negental, i letemelk op hoogtijdage te staan als het er on: DOgste prijzen en premies iten. Het is uiteraard niet nderlijk, dat in een rit dinsdag de inspanningen klauterpartij op de Puy de mmige lieden zwaar opbre- omvangrijk de wapenst.il- AD V ERTENTIE stand in de grote groep ook mag zijn, bergjes van de derde en de vierde categorie, een door de dalen ..'alter Godefroot wint de sprint van het 'ritje' van de knechten vóór de Italiaan Wilmo Francioni, Jos Spruyt, Jean Pierre Danguillaume en Rini Wagtmans. notone gezoem van de bezemwagen vlak achter zich, om het omgekeer de te zeggen: „Vooruit Cees, zet door. laat ze thuis trots op je zijn". Want met zulke gedachten worstelt een coureur, die met enig mededo gen wordt na-geapplaudiseerd, die zich een beetje schaamt zó achter aan door Auvergne te fietsen, met niets anders in de benen, dan een onverklaarbare machteloosheid. Er waren geen fietsende lotgenoten ken. Misschien had voor hem het rond Cees Rentmeester, de laatste omgekeerde kunnen gelden. Er zou man. Die niet aon Nederland wilde wellicht iemand hebben moeten denken en daar vandaag toch arri- gehouden. Een jaar eerder wordt er zijn, in de buurt van Cees. toen hij veert. Omdat er zo n „ritje" utssen op 8 en 9 januari gestreden om de Leman is er dus nog. terwijl hij sterk aan België dacht. Cees Rent meester had zich, al dagenlang ach teraan sukkelend, voorgenomen niet aan Nederland, aan thuis te den- Titelstrijd dames naar Heeren veen HEERENVEEN ANP De stryd om het wereldkampioenschap hard rijden op de schaats voor dames wordt volgend jaar op 4 en 5 maart in Heerenveen gehouden. Aanvanke lijk was Deventer aangewezen. De Koninklijke Nederlandse Schaatsen- rijdersbond vreest echter dat zo laat in het seizoen de baan in Deventer mogelijk in minder goede conditie zou kunnen zijn. Anders dan in Hee renveen, waar een betonnen onder grond is, liggen in Deventer de koel huizen op de sintels, waardoor ster kere inwerking van de zon kon wor den verwacht. In 1973 zal in Deventer het wereld kampioenschap voor heren worden daar eenzaam streed, met het mo- twee zware etappe's was geiegd. B-kampioenschappen zijn toegewezen aan Eindhoven (1 en 2 januari) en de jeugdkampioenschappen aan As sen (15 en 16 januari). i nationale titels dames en heren. De a en de Zijl b. Jeugdtoernooi in De Zijl LEIDEN In het zwembad de Zijl organiseert de zwemclub van dezelfde naam zondag het jaarlijkse sterk-bezette waterpolotoernooi voor Jeugdteams. Aan deze wedstrijden, die om half één beginnen, zal wor den deelgenomen door AZ en PC. Nereus, DVZ, HZC de Robben. PSV het IJ. DWR, de Meeuwen, de Zijl zoevende wind en een af en toe brandende zon tikken toch dubbel zwaar aan. Venijnige klimmetjes voor finish breken Brabander op haalt Joop z'n energie aan? Natuurlijk van Mars. Mars maakt fit omdat iveel goeds in zit. amelkchocolade voor Yi onditie. Luchtige crème 1 uithoudingsvermogen, caramel voor nieuwe gie. NVOOR EEN OP-ZOETEMELK CKER iaat 9x18 cm. In kleur! deze bon, duidelijk (uld, met 1 Mars wikkel |n ongebruikte postzegel 25 cent (voor de I naar Mars, 'us 61, Veghêl. ie sticker met de van Joop Zoetemelk ;U snel thuis! geeft u direkt weer energie! Niemand verbaast zich erover, dat reeksen Italianen en Spanjaarden, in het ongerede geraakte, toch al kansloze Fransen en het traditione le ploegje Nederlanders per plukje en zo'n minuut of vier, vijf achter het peloton arriveren. Maar dat daarbij mannen zijn van een eens zo trotse formatie als de Mars/Flandria's, die dagen lang fier de gele petten droegen als leiders van het ploegenklassement, ja, dat is veelbetekenend voor de ontredde ring, die er rond Joop Zoetemelk blijkt te heersen. Mocht dat allemaal zo doorgaan, dan rest Briek Schotte nog één hoop: dat Zoetemelk net zo weinig pech zal krijgen als vorig jaar. Toen reed hy een hele Tour lang maar één keer lek. Op zich vrijwel uniek en daarom nauwelijks in aanmerking komend voor herhaling, zovéél geluk. Want stel, dat Joop Zoetemelk een lekke band krijgt, terwijl een fiks deel van zijn ploeg in de achterste rangen hijgend over het stuur hangt. De cosideratie. die men vroeger wel eens placht te hebben wanneer een coureur bij laag tempo platreed en gemakkelijk kon terugkomen, die welwillendheid lijkt niet meer aan wezig. Het peloton leverde er een voorbeeld van in de etappe van Rungis naar Nevers, toen Merckx een paar keer van fiets verwisselde omdat zijn rijwiel hem weer eens niet beviel. Prompt sloeg men voor aan gretig op hol. Dat kan nu Joop Zoetemelk overkomen. Zijn knechts moeten dan óf in de buurt zijn en dat is vóóraan om pijlsnel een wiel af te staan, óf in staat om /z&trZuSe&fl 8JULI-11eeh134km ST. ETIENNE (ANP) Rini Wagtmans heeft gisteren iets te hoog spel gespeeld. Een solovlucht van ruim 30 km voor een Ontredderingj kopgroep van negen, die door zijn tomeloze aanvalsdrift tot een vijftal slonk, heeft hem niet meer gebracht dan een vijfde plaats in de zware rit door het hoogland van Auvergne tussen Clermont-Ferrand en St. Etienne. De vier man, Godefroot. Francioni, Danguillaume en ploegmakker Spruyt, die hem bijna een uur lang honderd meter 'speelruimte' lieten, sloegen in de slotfase toe. De snelle sprinter Godefroot won gemakke lijk voor Francioni, Spruyt, Danguillaume en Wagtmans. Hij mocht de groene trui aantrekken doordat Karstens als tweede man in het peloton met een achterstand van zes minuten niet meer dan elfde werd. Lomme Driessens heeft het moei- uiteraard minder belangrijk dan de lijk met zijn renners. Nadat hy j strijd voorin, die al onmiddellijk bui maandag Merckx had verweten te veel werk op te knappen kon hij gis teren met even veel recht kwaad zijn op Wagtmans. De Bra bander had met zijn krachten ge smeten. De opzet, van de Nederlandse Molteni was overigens volkomen in overeenstemming met de ploegtaktiek, die erop was afgestemd Merckx een rustige dag te geven. Nadat Spruyt, vroeg in de stryd al. zich had aan gesloten bij de vluchters Danguil laume en Lopez Can-ill was Walter Godefroot voor de beklimming van de Cols de la Croix, de la Homme en de la Mort gaan jagen op deze kop groep. Wagtmans verdedigde de plaats van Molteni in de klassering voor equipes door mee te gaan, want Godefroot had met Danguillaume de strijdlustigste van de dag al een ploeggenoot voorin. Dat gedeelte van zijn plan slaagde volkomen. Wagt mans: „Godefroot demarreerde en ik ben onmiddellijk achter hem aan gegaan. Gedeeltelijk omdat wij Merckx moesten sparen, gedeeltelijk omdat ik er een verdediging in zag van onze plaats bij de ploegen. Ik kreeg er steeds meer zin in, toen ik merkte hoe gemakkelijk Godefroot en ik in de afdaling naar de kopgroep toeliepen. Nadat we bijgekomen waren, ben ik doorgegaan. Ik hield .nijn voorsprong. De groep bleef op honderd meter hangen en aangezien dat een hele tijd duurde, dacht ik dat het wel zou kunnen". Het bleek een kleine misrekening van Wagt mans want het laatste stuk naar St. Etienne bestond niet alleen uit af dalingen, zijn specialiteit, maar telde ook een paar kleine, maar venijnige klimmetjes. Daarop heeft hij figuur lijk gesproken, zijn nek gebroken. Uitvallers De slag in de heuvels heeft meer hoofden gekost. Gerard Vianen en Guide Reybroeck, de Italianen Anni en Farisató uit de ploeg van de Pet- terssons, stapten in de bezemwagen, Cees Rentmeester kwam minuten na de sluiting van de tijdcontrole bin nen. Wat achter in het veld gebeurde was echter op deze door de activitei ten van de kleinen levendige dag ten Clermont-Ferrand ontbrandde Na de eerste korstondige aanval van Van Impe sprongen steeds laag geplaatsten weg. waardoor het tempo hoog bleef en even geregeld reageer- ren de mannen van Merckx, van wie Wagtmans. Spruyt en Swerts voorop gingen. Er werd snel gereden en daarvan werden niet alleen de vijf mannen die het aantal uitvallers meer dan verdubbelden, maar ook de leider in het ploegenklassement, Mars-Flandria, het slachtoffer. Lie vens, Nassen en Leman voelden zich beroerd. Roger de Vlaeminck reed met zijn linkerhand in het gips en verloor steeds meer terrein. Op een gegeven ogenblik was ploegleider Brik Schotte gedwongen Van Nes- te verbieden mee naar voren te gaan. omdat hij anders geen hulp in noodgevallen voor Zoetemelk ach ter de hand had. Nadat de eerste, kortstondige vluchtpogingen voorbij waren ontstak Danguillaume het fraaiste stuk vuur werk van de dag na 50 kilometer, samen met Lopez-Carril en bewaker Spruyt. Het drietal veroverde de eerste seconden moeizaam, maar toen er eenmaal een gat was, groeide de marge gestadig. Dat was te verwon- delijker omdat er een groot aantal tegenstoten waren, maar die konden de massa niet verontrusten. De top van het klassement zocht geen strijd, de „helpers" hadden genoeg moeite om het constante tempo te kunnen volgen. Schutz en Genty wa ren de eerste die op jacht gingen naar het trio. Gezamenlijk kwamen zij bij, maar alleen Genty bleef over. Schutz, die duidelijk de jachtmees ter van het tweetal was geweest, liet zich. nadat het doel was bereikt, even afzakken naar zijn ploegleiders wagen om wat te drinken te halen. Hij is nooit meer in de kopgroep te ruggekeerd. Terwijl Schutz het gat dat het van zijn vluchtmakker Genty en de andere drie scheidde steeds groter zag worden verklein den Aimar en Francioni de marge meer en meer. Niemand had bezwaar gemaakt tegen hun ontsnapping. Een zelfde poging van Coquery en Mor- tensen strandde. Godefroot en Wagt- Negende étappe Uitsla-g van de negende etappe1 Godefroot (Piaud) 4.02.18 (met bo nificatie 4.01.58), 2 Francioni (Mar tini) 4.02.18 (met bon 4.02.08), 3 Spruyt (Driessens) 4.02.18 (met bon 4.02.13), 4 Danguillaume (.Plaud) 4.02.18, 5 Wagtmans (Driessens) zelfde tijd, 6 Genet (Caput) 4.02.50. 7 Lopez-Carril iLangarica), 8 Genty (De Muer),9 Aimar (Stablinski) al len zt, 10 Motta (Adorni) 4.08.26, 11 Karstens (Pellenaars) zt, 12 Van- denberghe (Adorni) zt, 13 Krekels Pellenaars) zt, 14 Merckx (Dries sens» 4.08.27, 15 Martos (Momene» zt, 16 Martinez (Geminiani) zt, 17 Van Vlierberghe (Martini) zt, 18 Tamames (Momene) 4.08.27, 19 Prinsen (Pellenaars), 20 Erie de Vlaeminck (Schotte). 21 Van Schil (Driessen), 22 Schleck (De Muer), 23 Hoban (Stablinski). 24 Paolini (Giganti), 25 Zoetemelk (Schotte), 26 Ocana (De Muer), 55 Van der Vleuten (Pellenaars) allen 4.08.27, 89 Tabak (Schotte) 4.11.33. 94 Benjamins (Pellenaars) 4.12.02, 97 De Koning (Pellenaars) 4.20.15, 116 Harings (Pellenaars) 4.20.16. Algemeen klassement Algemeen klassement: 1 Merckx (Driessens) 49.05.06, 2 Zoetemelk (Schotte) op 36 sec.. 3 Ocana (De Muer) op 37 sec.. 4 Goesta Petter- son (Martini) op 1.16. 5 Thevenet (Plaud) op 1.58, 6 Motta (Adorni) op 2.01. 7 Paolini (Giganti) op 2.24, 8 Thomas Petterson (Martini) op 2.48, 9 Van Impe (Stablinksi) op 2.51, 10 Mortensen (De Muer) op 3.12, 11 Delisle (Plaud) op 3.34, 12 Van Springel (Driessens) op 4.50, 13 Genty (De Muer) op 4.54, 14 Ray mond (Plaud) op 6 29. 15 Wagtmart» (Driessens) op 7.11. 16 Aimar (Sta blinski) op 7.13. 17 Genet «Caput, op 7.21, 18 Vanneste (Schotte) op 8.51. 19 Lopez-Carril (Langarica) op 9.49, 20 ex aequo: Godefroot (Plaud) en Spruyt (Driessens) op 10.19, 38 Prinsen (Pellenaars) op 15.04. 64 Van der Vleuten (Pelle naars) op 17.12. 72 Krekels (Pelle naars) op 1816. 87 De Koning (Pel lenaars» op 23.37. 94 Tabak «Schot- (te> op 26.37, 191 Van Katwjjk (Pel lenaars) op 33 46. 105 Benjamins (Pellenaars) oj 34.27, 117 Harings (Pellenaars) op 41.07. Puntenklassement Puntenklassement: 1 Godefroot 96 pnt., 2 Karstens 94, 3 Roger de Vlaeminck 87. 4 Guimard 86, 5 Le man 72. 6 Wagtmans 58 bergklassement Bergklassement; 1 Zoetemelk 94, 2 Van Impe 74, 3 Merckx. Motta en Agostinho allen 28, 6 Bruyere 27. Combinatieklassement De combinatie: 1 Merckx 12 pnt., 2 Zoetemelk 18. 3 Motta 21. Ploegenklassement Dagploegenklassement1 Driessens (Spruyt, Wagtmans, Merckx) 12 13 03 - 22 plaatsen, 2 Plaud zt 32 plaatsen. 3 Martini 12.19.12, 4 De Muer 12.19.44 - 56 plaatsen, 5 Sta- blinkski zt 62 plaatsen, 8 Pellenaars 12.25.19. Algemeen ploegenklassement Algemeen ploegenklassement: 1 Plaud 148.17.18. 2 Driessens 148.20 18. 3 Martini 148.28.53. 4 Schotte 148.29.00. 5 De Muer 148.29.46, 13 Pellenaars 149.10.31. VANDAAG Radio: Hilversum I, nabeschou wing van 19.20 tot 19.25 uur. Televisie: Nederland I, samenvat ting van 18.25 tot 18.45 uur. Filmre portage in kleur in Studio Sport tus sen 22.25 en 22.50 uur. MORGEN Radio: Hilversum III, reportages tussen 13.00 en 18.00. Hilversum II, nabeschouwing van 19.25 tot 19.30 uur. Televisie: Nederland I, samenvat ting van 18.25 tot 18.45 uur. 7JUU-10eel188km mans. later nog versterkt door Genet, slaagden wel. Jacht Mortensen waagde het nog een keer, maar trof het slecht dat Gui mard zijn wiel koos. De voornaam ste kandidaat voor de groene trui kreeg samen met de tiende man uit het algemeen klassement niet de vrij heid die de anderen zo genereus was geboden. Geanimeerd door Van Springel en ook een beetje door Merckx en Karstens werd de jacht op Guimard en Mortensen ingezet. Nadat het Deens-Franse duo weel de greep van de groep voelden, zakte de snelheid terug. De negen man die weg waren kregen alle gelegen heid en maakten daarvan graag ge bruik. Rini Wagtmans wilde nog iets meer en daardoor verpseelden Aimard, Genet, Genty en Lopez-Carrill het Rini Wagtmans „ik dacht dat ik het wel zou kunnen" bleek in zijn solovlucht van der tig kilometer toch teveel van zijn krachten te hebben gevergd. Een paar kleine, venijnige klimmetjes op het laatste stuk breken hem figuurlijk de nek. contact met de eersten. Zij verloren in de slotfase nog ruim een halve minuut. De groep kwam meer dan zes minuten na Walter Godefroot binnen. Lang daarna druppelden nog achterblijvers over de eindstreep in Saint Etienne: Nassen. Lievens, Le man, een Roger de Vlaeminck van de wat ontluisterde Mars-Flandria equi pe nog net binnen de tyd, Cees Rentmeester, die urenlang eenzaam voor de bezemwagen had geploeterd duidelijk buiten de limiet van acht procent.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15