Acht clubs 'voorlopig' afgevoerd Fransen wat uitgekeken op de Tour Zoetemelk: worst in stampot van het leven Den Hertog oppermachtig RECHTER MOET UITMAKEN OF ZATERDAG CORRECT IS GEHANDELD OP RUMOERIGE BUITENGEWONE VERGADERING BETAALD VOETBAL DT JTTSF LOTTO PAGINA 6 MA A LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD UTRECHTWoensdag 4 augustus wordt de dag van de waarheid. Dan moet blijken of het sectiebestuur betaald voetbal dat op het ogenblik het gelijk aan haar kant lijkt te hebben, het ook inderdaad bij het rechte eind heeft gehaddan dient het door de slachtoffers van de voetbalnood" aan gespannen kort geding, dat aan een lange reeks vergaderingen een definitief einde moet maken; dan moet de burgerrechter uitmaken of er op de buitengewone alge mene vergadering betaald voetbal van af gelopen zaterdag correct gehandeld is. Op die rumoerige bijeenkomst in Utrecht kreeg het sectiebestuur het er bij de vergadering vlot door: de acht verenigingen die niet vrijwillig wensen terug te keren tot de rijen der amateurs, zullen gedwongen worden om het betaalde voetbal te verlaten. Felle, emotionele protes- teerders overigens tegen dit ver gaande besluit, dat louter genomen werd omdat het algemeen belang van het betaalde voetbal op het spel stond: de acht, die echter al leen steun bij elkaar vonden! ZFC-voorzitter Stienstra na de ver gadering namens de acht: „De bond heeft een onrechtmatige daad ver richt. We hebben een prachtige Door Rob Ven te kans om het kort geding te winnen. Sterker, ik reken er vast op". En Van der Kolk van AGOVV evenals Stienstra zéér fel in het de bat: „Het is onmogelijk, dat men ons er zomaar kan uitknikkeren, als wij niet willen. Dat heeft Jos Coler trouwens een poosje geleden zelf toegegeven." Jos Coler daarentegen: „Inderdaad dacht ik vroeger dat dit onmogelijk was. Maar volgens onze Jurist mr. Kaulingfreks, kan het toch"Mr. Kaulingfreks in een overi gens weinig overtuigend betoog: „In het verenigingsrecht gaat veel ver anderen. Er komt een wet die het mogelijk maakt om verenigingen, waarmee we nu te maken hebben, uit te stoten. En op het ogenblik handelt de rechter of die wet al in werking is." Stienstra weer: „Bela- BEKER MET 32 CLUBS UTRECHT (ANP) - Aan de competitie om de KNVB—beker zullen in het komende seizoen maar 32 clubs deelnemen. Dit zijn de verenigingen uit de ere divisie en de veertien hoogstge- klasseerden van de eerste divi sie op de ranglijst van 28 nov. a.- s. Gepoogd is een bekercompe titie te organiseren met ama teurclubs. Dit bleek echter niet mogelijk. Om een speeldag te winnen voor de nationale competitie, die in de eerste divisie mogelijk 44 westrijddagen zal vergen, heeft het sectiebestuur besloten niet alle clubs uit het betaalde voet bal aan de bekerstrijd te laten deelnemen. chelijk. Dit is onmogelijk. Dat er beslissingen genomen worden geba seerd op een wet die er nog niet eens is" Van der Kolk: „Na de woorden van mr. Kaulingfreks ben En ik ervan overtuigd dat onze kansen om het kort geding te winnen aan zienlijk gestegen zijn. En wat er ook gebeurt: we vechten door tot het bittere eind." het kort geding verliezen, zij in ho- I ger beroep zullen gaan. Het gevolg de zaak, ofwel de eindbeslissing, zal wéér worden uitgesteld. En wat gebeurt er, sportief gezien, dan waarschijnlijk starten de acht dan, in afwachting van de uitspraak, een noodcompetitie. Een „tweede divisie van acht verenigingen, die elkaar vier keer zullen ontmoeten. En stel, hetgeen overigens niet aanneembaar is, dat de gevonnisten tenslotte winnen? Stienstra: „Dan volgt het ene kort geding na het andere. Dan wordt het een complete chaos. Maar die chaos hebben wij dan niet ver oorzaakt, maar mijnheer Coler en zijn mensen." De vergadering in het Utrechtse J aarbeursgebouw begon overigens vrij kalm. En net als bij vorige ge legenheden startte Coler met een verrassing De voorzitter betaald voetbal: „We hebben vanochtend een voorvergadering gehad. Met het bestuur zondagamateurvoetbal en het bondsbestuur. En toen hebben I we het volgende kunnen bereiken de clubs die zich voor twaalf juli melden om tot de amateurs terug te keren, zullen minimaal in de derde klasse en maximaal in de tweede klas worden ingedeeld." De acht hadden met deze mededeling blij moeten' zijn, maar Van der Kolk (AGOVV) reageerde: „We worden er niet warm of koud van. niet? Omdat we blij- Dus zit het er in, dat als de acht NEVERS (ANP) De dagen, i waarop de ploeg van Kees Pellenaars z'n slag heeft kunnen slaan, liggen voorlopig achter de rug in de 58ste Ronde van Frankrijk. Vandaag wor den de 126 renners, die de eerste ze ven ritten voltooiden, geconfron teerd met de bergen en daar zullen tien Nederlanders in de eventuele sprints hun beurs nauwelijks kunnen spekken. Het afscheid van het vlakke land is echter voor Goudsmit-Hoff. wan neer men tenminste alleen de resul taten en de prijzen telt, goed ge weest. Karstens spurtte uit de mas sale groep (123 renners kregen de zelfde tijd) naar een tweede plaats, en de gehele ploeg kwam, mede door de goede posities van Van Katwijk en Harings ook als tweede aan het dagploegenklasseraent. In feite was de laatste vlakke dag voor de Nederlander Tino Tabak. *t moeilijkst. De renner uit Egmond had bij vlagen moeite, zich te hand haven in groep, die een gemiddelde van 38 kilometer maakte. Tino Ta bak voelde zich ziek. „Ik heb last ge had van diarrhee en van misselijk heid. Doordat ik me zo beroerd voel de. is het een verschrikkelijk zware dag geweest. Ik weet niet hoe het komt. ik heb al naar oorzaken ge zocht, maar ik heb die niet kunnen vinden. Misschien is het van de vis gekomen, die ik zaterdag op de rust dag in Le Touquci heb gegeten". Teleurstelling De eerste teleurstelling echter, die Nederland ervaart in deze Ronde Pellenaars heeft meer doen ver wachten dan binnen de mogelijkhe den van zijn ploeg ligt moet Frankrijk eens zo hevig voelen. In het algemeen klassement staat de beste Fransman. Thevenet, op de elfde plaats, na vier Belgen, twee Ne derlanders, twee Italianen, 'n Zweed en een Deen. In tien hele en halve etappes heeft van de 35 Fransen, die in Mulhouse begonnen, alleen Jean- Pierre Genet een keer een rit ge- Die terugval van de Franse wie lersport manifesteert zich niet al leen in de uitslagen, ook in de pu blieke belangstelling, die op deze vrije dag bij lange na het niveau niet haalde van de vorige zondagse rit in Wcst-Duitsland en van de e- tappes op werkdagen in België. Frankrijk lijkt een beetje uitgeke ken op het circus, dat draait op vreemde sterren. De reclame-kra- vaan wordt magerder, de hele r met alles-er-op-en-f steeds meer uitgekleed. Overmacht Het gezicht van de Ronde van Frankrijk heeeft favorieten nodig, die hun eigen land aanspreken en daartoe behoren niet in de eerste plaats renners als Bracke, Agostino en Ocana. die zonder meer als top- gezien kunnen worden ise fabrieksploegen. De directie ter gp^^e de Tour wordt geconfronteerd de speiers Amendementen Andere lotgenoten reageerden via „het is een schandaal" (Gerards van Limburgia) en „het criterium waarop wij er uit moeten is vol strekt onbetrouwbaar. (Stienstra van ZFC weer). Toch kon Jos Co ler zijn plannen gemakkelijk uit voeren, omdat er in de vergadering niemand was die er iets voor voel de om de acht bij te vallen. Zelfs een amendement van Van der Kolk („Laat de sanering pas met ingang van het seizoen 1972/1973 ingaan") werd glimlachend verworpen. Mr. Van Vloten (FBO en AZ'67) „Dat kunnen wij niet doen, anders lopen we de grote kans de financie ring van de overheid mis te lopen. En toen 'was het stemmen. De acht werrden uit het betaald voetbal ge stoten cacht stemmen tegen) en de financiële regeling van de af vloeiing (zo op het oog niet onaan trekkelijk) zwart op wit (acht stemmen tegen). Coler ging zelfs zo ver: door te stellen; „De clubs die thans uit het betaalde voetbal zijn gegaan behoeven geen officiële aan vraag meer in te dienen om tot het amateurvoetbal toe te treden. Ze worden er wel bij ingedeeld." Slechts één club ontkwam door de mazen van het net: Volewljckers. Omdat de Amsterdamse vereniging het afgelopen seizoen gepromoveerd was en het er min of meer op gere kend had, daardoor voor het be taalde voetbal behouden te blijven de promotieregeling zou immers gehandhaafd blijven vond mr. Kernkamp (FC Utrecht) met steun van Stoop (DWS) het nodig een amendement in te dienen, zodat Volewijckers voor „eigen rekening en risico" betaald voetbal zou kun nen blijven spelen. Het amende ment redde het. De acht onthielden zich van stem, maar enkele anderen zagen het anders. Onder meer Jaap van Praag: „Ik gun het Volewijc kers graag, maar het lijkt mij niet juist een precedent te scheppen". En Ben van Gelder (PSV) dacht er ook zo over. Toch mag Volewijckers komend seizoen in' de eerste divisie spelen. De „nummer 39" krijgt dan dus echter geen aandeel uit de vette subsidiepot van 2.8 miljoen. Van der Kolk na de vergadering: „Het feit dat Volewijckers wél mag as ook weer hoop." dus moet die nagekomen worden' Een lachende Stienstra: „Dus als we naar de amateurs teruggaan, moeten wij ze ook voor een overwin ning betalen, want dat staat in het contract. Maar ja, bij de amateurs mag je niet betalen, dus is er weer een blunder gemaakt. En Jos Coler: „Tja, die spelers ho- dacht ik, niet meer bij het be taalde voetbal, dus mogen zij voor 3000 gulden verkocht worden. Hoe wel ik nu niet met een definitieve uitspraak durf te komen". Alzo nieuwe vergaderingen. Onmid dellijk na de grote vergadering, waarin bleek dat KNVB, FBO en VVCS er eensgezind voor op de bres zullen staan dat de spelers in elk geval niet de dupe zullen worden. Spelers die menen voor schadever- Tussentijds overleg in Zeist tussen (v.l.n.r.) Van Praag, Van Vloten, Timman, Van Gelder, Zon en Hilbrink. Jos Coler na afloop: „Dit is de moeilijkste vergaderdag geweest die ik in die elf jaar heb meegemaakt' goeding in aanmerking te komen, j En dan te bedenken dat het nog 4 kunnen zich tot het secretariaat augustus moet worden, de dag van van de VVCS wenden. I de waarheid. blijven, geeft c I Tenslotte kwa: het moeilijke punt „wat gebeurt er met j i de acht clubs die al j met de absolute overmacht van Ed- I een 'nleuw contract getekend heb- dy Merckx, die zich tot nut toe ben- Kaulingfreks: „Dat is een eigenlijk alleen niet serieus heeft iogjsche zaak. Zij hebben een nieu- gemengd in de strijd om het berg- wee arbeidsovereenkomst aangegaan, klassement. Merckx, die enkele ke- voor de dagprijzen, heeft de punten TfUll OU DV 1 W voor het bergklassement genadiglijk HAMBURG (DPA) De winnen- gelaten aan de inderdaad sterk rij- de getallen in de Duitse lotto zijn dendc Joop Zoetemelk. I 7 9 21 29 41 49. Reservegetal 42. Olympianummer 2155. Steeds kwam Merckx goed boven, maar even geregeld ging hij zodanig over de streep, dat hij net buiten de grote puntenregen viel. De schijn wordt gewekt, dat de premies zijn verdeeld en dat Merckx geen be zwaar heeft tegen een dergelijke triomf van Zoetemelk in de bergen wanneer z'n eerste plaats in de Ron de daardoor buiten schot zou blijven. Goesta Petterson heeft zijn grote succes dit seizoen al binnen door de Ronde van Italië en bevestigt zijn reputatie voldoende met een tweede hoge klassering in de Tour. Die feiten zijn RIJPWETERING Elke pe daalslag die Joop Zoetemelk in de Tour doet, wrikt weer heel' wat los in geboortedorp Rijpwe- tering .Bijvoorbeeld bij pastoor v. Diepen, die samen met z'n huishoudster, de koster en diens vrouw vorige week zijn be wondering voor de klimmer van -het-vlakke-land daadwerkelijk aan den volke toonde met een pijlsnelle rit (per auto) tussen Rijpwetering en Bordeaux. Waar mijnheer pastoor de aan komst van de vijfde etappe wil de bijwonen en Joop zelf nog een krachtig moed in wilde spre ken. Door Paul de Tombe Bijvoorbeeld bij de leden van het huldigingscomité, die dan ook dadelijk bedrijvig (bus)rei zen naar Parijs willen organise ren en allerlei festiviteiten gaan plannen voor de dag dat Joop terugkomt. Met in 't achterhoofd de gedachte aan al die "mooie" huldigingen uit het verleden Huldigingscomitélid Lowie van ^eeuwen ("Ik ben vorig Jaar tot voorzitter gebombardeerd") be richt: "Theo Straathof, een an der lid, is bezig mét het organi seren van een busreis naar Pa rijs. Dat is nog niet helemaal rond. Het is de bedoeling dat die ;3us zaterdags weggaat. We wil- en in Parijs namelijk de aan- comst van de laatste rit mee- ïaken, de tijdrit zien en de aan comst beleven maar de over- achting in Parijs levert nog roblemen op. Die bussen rij en in elk geval, hoe het ook ge- •egeld gaat worden. En een hul- .iging komt er natuurlijk ook /eer, in de drie Jaar dat het co- nité nu bestaat, hebben we Joop gehuldigd toen hij in Me- Huldigingscomitélid Lowie van Leeuwen: ,,Hij wordt ge huldigd, of hij wil of niet". (Foto Dijkman) xico een gouden medaille had ge wonnen, toen hij winaar werd, van de Tour de '1 Avenir en toen hij vorig jaar tweede werd. Dit jaar huldigen we hem als Tom- winnaar. Op de dag dat hij terug komt. dat is al met Joop afge sproken. Want na het Neder lands kampioenschap heeft Joop zelf gezegd: doe alles ineens, en wacht tot na de Tour, die win ik ook. Dus toen hebben we gelijk geregeld dat het de dag erna gaat gebeuren. Misschien gaan we wel varen, misschien wordt 'l gewoon een rondrit. Mooi wordt het in ieder geval. Als er zo'n dertigduizend mensen naai- Rijp wetering komen, moet je natuur lijk wel wat laten zien Dat Joop die huldiging ver dient (ongeacht met welk resul taat hij 's wereld zwaarste etap pewedstrijd beëindigd) is voor elke geboren Rijpweteringer bui ten kijf. De simpele verklaring van Van Leeuwen: "Ik leef mee met alles wat er in de wereld gebeurt, maar je kunt natuurlijk niet altijd alleen maar met de narigheid meeleven. Je moet weieens wat anders hebben. Dat heb ik nou toevallig met Zoete melk. De pastoor heeft dat ook. Die zegt: het leven is een stamp pot. wat Joop brengt is het stuk kie worst met een fijne Jus er over. Joop zorgt ervoor dat voor vele mensen de sleur van alledag voor drie weken verbroken wordt, omdat die mensen met hem meeleven. Daarom moeten we hem huldigen. Of ie nou zelf wil of niet Het is natuurlijk even makke lijker dat Joop Zoetemeld zelf wél wil. "En hij heeft gezegd dat' hij helemaal niks wil hebben. Je kunt natuurlijk tegenwerpen dat hij met fietsen zijn eten ver dientJawel, ik verdien mijn brood met post bezorgen, maar er is hier niemand in Rijpwete ring die er nou plezier aan be leeft als ik daarmee rondrijd. Aan Joop beleven ze dat plezier wel". En met verwoesténd opti misme: "Let op, Joop wint de Tour. Het is een zeer geslepen jongen, als hij safe staat in het bergklassement (dan heeft hij voor volgend Jaar alvast een goed contract veilig gesteld) gaat hij Merckx in de laatste ritten pakken De uitslag van de zevende etappe: van Rungis naar Nevers over 257.5 km is: 1. Leman (Bel-Schotte) 6.45.33 (met bonificatie 6.45.13) 2. Karstens (Ned-Pellenaars) z.t. 6.45.23 3. Godefroot (Bel)-Plaud) z.t. (6.45.28) 4. Guimard (Fra-Caput) z.t. 5. Motta (Ita-Adorni) z.t. 6. Gualazzini (Ita-Adorni) 6.45.33 7. Van den Berghe (Bel-Adorni) 8. Martinez (Fra-Gemlniani) 9. Van Katwijk (Ned-Pellenaars) 10. Guer- ra (Ita-Adorni) 11. Wagtmans (Ned-Driessens) 12. Gomez-Lucas (Sp-Momene) 13. Harings (Ned-Pel- (Zwe-Martini) 15. Schleck (Lux-de Muer) 16. Krekels (Ned-Pellenaars) 17. Perin (Fra-Caput) 18. Crepaldi (Ita-Adorni) 19. Aimar (Fra-Sta- blinski) 20. Paolini (Ita-Giganti) Allen in dezelfde tijd 6.45.33. 33. Zoetemelk (Ned-Schotte) z.t. 52. Rentmeester (Ned-Pellenaars) z.t. 54. De Koning (Ned-Pellenaars) z.t. 92. Tabak (Ned-Schotte) z.t. 94. Prinsen (Ned-Pellenaars) z.t. 115 Van der Vleuten (Ned-Pellenaars) z.t. 117 Benjamins (Ned-Pellenaars) z.t. 121. Viann (Nd-Caput) z.t. Algemeen klassement Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Merckx (Bel-Driessens) 38.35.14 2. Van Springel (Bel-Driessens) op 26 secs 3. Roger de Vlaeminck (Bel-Schot te) op 37 sec. 4. Motta (Ita-Adorni) op 40 seconden. 5. Gosta Petterson (Zwe-Martini) op 42 sec. 16. Zoete melk (Ned-Schotte) op 44 sec. 7. ex aequo: Tabak (Ned-Schotte) en Paolini (Ita-Giganti) beiden op 47 sec. 9. Van Impe (Bel-Stablinski) op 51 sec. 10. ex aequo: Tomas Pet- ferson (Zweden-Martini) Delisle (Plaud) Raymond (Plaud) Thevenet (Plaud) Mortensen (Den-de Muer) Ocana (Sp-De Muer) allen op 52 seconden. 16. Vanneste (Bel-Schot te) op 6.42. 17. Hoban (GB-Stablins- ki) op 7.29 18. Genet (Fra-Caput) op 7.30 19. Jimenez (Spa-Langarica) op 7.45 20. Genty (Fra-De Muer) op 7.52 21. David (Bel-Plaud) op 7.55 22. Van Schil (Bel-Driessens) op 8.05 23. Wagtmans (Ned-Driessens) op 8.05. 24. Van Vlierberghe (Bei- Martini) op 8.51 25. Grosskost (Fra-De Muer) op 8.57 29. Karstens op 9.52. 379 onder meer: Krekels op 10.19 43. Van der Vleuten op 10.22 44. Onder meer: De Koning en Prinsen op 10.24.95. Van Katwijk op 13.09 102. Rentmeester en Vianen (Caput) op 15.14 111. Onder meer Benjamins op 17.42 113. Harings op 1.12. Puntenklassement Het puntenklassement is nu: 1. Karstens (Ned) 89 punten. 2. Roger de Vlaeminck (Bel) 87 3. Guimard (Pra) 77 4. Leman (Bel) 72 5. Go defroot (Bel) 66 G. Guerra (It) en Wagtmans (Ned) 46 8. Genet (Pra) 44 9. Merckx (Bel) 43 10. Reybroek (Bel) 40. Ploegenklassement Het ploegenklassement van de ze vende etappe is: 1. Ploeg Adorni 20.16.39 2. ploeg Pellenaars z.t. (24 I pnt.) 2. Ploeg Caput z.t. (6 punten) 4. ploeg Stablinski z.t. (64 punten) 5. ploeg De Muer z.t. (65 puntend Alg. ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement Is: I 1. Ploeg Schotte 116.52,06 2. ploeg Plaud 116.53.54, 2. ploeg Driessens 116.56.45, 4. ploeg Martini 117.00.58,5. ploeg De Muer 117.01,33, 11. Ploeg Pellenaars 117.25,10 Levitan zo mogelijk nog er- slag: wordt I ger dan het ontbreken van de Fran- 1.08.5 se vedetten. ROCOURT (ANP) - Fedor den3. Pels (Bel) 1.11.56.8: 15. Ramae- Hertog heeft zaterdag een interna- keers (Ned) 1.19.51.0. tionale tijdrit in Rocourt over 50 De oud-wereldkampioen op de kilometer met overmacht gewonnen.^ weg Harm Ottenbros uit Hoogerhei- Hij liet een tijd afdrukken van 1 de heeft zaterdagmiddag in de eind- uur 8 min en 28,2 sec. De Belg sprint de profronde van Kruinlngen Verreydt had als tweede een ach- gewonnen de heren God-1 terstand van bijna twee min. De uit- De uitslag is: 1. Harm Ottenbros Den Hertog Ned. 50 km (Hoogerheide) de 100 km in 2.36.15; 8.2,2. Verreydt (Bel.) 1.10,24,6; 2. Harry Janssen (Westzaan); 3. IBruane (België); 4. Jan Serpenti; 5. Eef Dolman; 6. Albert van Mid den. De Belg Theo Verschuren heeft zaterdag op de boulevard van Sche- veningen een internationale wed strijd voor profwielrenners achter Dernies gewonen. Leo Duyndam ein digde als tweede en aJn Janssen als derde. Eindstand: l. Verschueren 28 pnt, Peter Post is gisteren geworden van een internationale wedstrijd achter derny-motoren over drie manches in Driel. De uitslag is: 1. Post (Ned) 6 pnt; 2. Janssen (Ned) 7 pnt; 3. Stam (Ned) 8 pnt, 4. De Wit (Ned) 13 pnt; 6. Loeve- sijn (Ned.) 16 pnt. Bergklassement DOORKOMSTEN De doorkomsten op de bergen die Cote de Morsang (vierde categorie): 1. Van Impe (Bel) 5 pnt. 2. Zoete- Melk (Ned) 3. Prinsen (Ned) 2, 4. Motta (It) 1. Cote de Chatillon (vierde categorie) 1. Motta (Italië) 5 punten, 2. Van Impe (Bel) 3M 3. Zoetemelk (Ned) 2; 4. Prinsen (Ned Cote de jouet sur laubois (vierde categorie)1. Crepaldi (It) 5 pun ten. 2. David (Bel) 3. 3. Van Vlier berghe (Bel) 2; 4. Farisato (It) 1.- Alg. bergklassement Het bergklassement luidt: 1. Zoete melk (Ned) 71 pnt. 2. Van Impe (Belg) 60 pnt. 3. Buryere (Belg) 27 pnt. 4. Motta (It) 26 pnt. ZWEMMEN Linda de Boer (Naarden) heeft voor de derde maal de langebaanwedstrfjden in Lands meer, tellend voor de zwemkroniek- beker, de 2 km vrije slag gewonnen. Haar tijd was 25.30.8. Hansje Bun schoten werd tweede in een tijd van 25.32. Bij de heren zegevierde Ton van Klooster in 24.56.8, tweede werd ook een Naardenman Gerard Kra mer in 25.37.7.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6