Leidenaar en Alphense om iet leven gekomen Kaagfeesten in Warmond Holland Festival of Veronica? Nieuwe pastoor Lodewijksparochie Bij ongeluk in Alphen a.d. Rijn POSTDUIVEN VLOGEN WEER L.H.J. in Prediker Natuur gebieden Flessen HENGELSPORT 911 MAANDAG 5 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een ver keersongeluk in Alphen aan den Rijn zijn zaterdagavond om het leven gekomen de 62-jarige Leidse rijksambtenaar H. F. Miggels en zijn naast hem zittende Alphense schoon dochter, de 25-jarige mevrouw J. MiggelsJongeleen. LEIDEN/Warmond De LPV "De snelvlieger" hield een wedvlucht vanaf Chateauroux met oude dui ven. Aantal duiven 72. Gelost om 5.50 uur. Uitslag: M. de Lange 1, 2., J. Staf- feleu 3, 10, F. Heemskerk 4, 6, J. De gen en zoon 5, 8, J .Roest7,9. Vanaf Duffel werd gevlogen met 304 Jonge duiven. Zij werden gelost te 11.00 uur. Uitslag: F. v. d. Zeeuw 1, J. Degen en Zoon 2. 3, K. v. d. Berg 4, 5, 9, F. Heemskerk 6, B. Delsasso 7, 8, 10. Ook „De Blauwkras" vloog vanaf Duffel, met 252 duiven. De uitslag: Haas Nieuwendijk 1, 9, C. Kop 2. CH v. Weeren 3, P. Sloos 4, F. Franken 5, P. Gijsman 6, 7, 8, W. Siera 10. De postduivenvereniging "War mond" hield een wedvlucht voor de oude duiven vanaf Chateauroux, over een afstand van 633 km. De uitslag hiervan luidt: A. v. Noord 1,10, A. Oostdam 2, 6, 8, B. ter Beek 3, J. de Dunne 4, 5, J. Smeets 7, J. Ook werd er een wedvlucht gehou den voor jonge duiven vanaf Duffel een afstand van 123 km. De uitslag is L. v. Zuiden 1, 3, 7, J. Colsen 2, 6, A. v. d. Drift 4, 9, J. de Dunne 5, 10, B. ter Beek 8. Foto Dijkman) De heer Miggels, die bij de bot sing op het kruispunt Oranje-Nassau- sin gel-President Kennedy laan en Willem de Zwijgerlaan, uit zijn auto werd geslingerd, overleed ter plaat se. Mevr. MiggelsJongeleen werd in zorgwekkende toestand overge bracht naar het Academisch zieken huis in Leiden, waar ze overleed. De 35-jarige in Alphen aan den WARMOND Reeds een paar jaar wordt er naar gestreefd om tij dens de Kaagweek de ingezetenen en de watersporters meer te betrek ken in de feestelijkheden. Om dit te bereiken hebben de vereniging tot viering van Warmonds feesten, de V.V.V., de jeugdsociëteit „Flophouse' de hobbyclub, 't hoekje bij de Pomp," 't Kaagweekcomité. de mu ziekverenigingen St. Matthias en Warmonds Fanfare, boerderij „Meer rust", 'Ut Sloepie," L. R en T. V. Swiftcombinatie en de winkeliersver eniging Zich verenigd. De organisatoren hebben 'n aan trekkelijk programma samengesteld De Kaagweek wordt geopend a.s. donderdag met een muzikale show op het plein bij de Pomp, verzorgd door de beide muziekverenigingen en „Adest Musica" uit Sassenheim, terwijl ook de blaaskapel „De Bier- kouwers" een Jubileumconcert zal geven. Vrijdag is er een expositie van moderne kunst van Aat van Rijn in galerie „De Pomp" n' kunst markt. een wielerronde voor aspi ranten en nieuwelingen, Brainbox in Ut Sloepie, een drive-in-show in het park „Groot Leerrust" met als slot een dansavond in boerderij „Meerrust" m.m.v. 't Meteoorkwar tet. LEIDEN Het gebouw "Pre diker" in de Janvossensteeg. dat vrijwel een eeuw het centrum was van alle activiteiten van de Chr. Jongelingsvereniging Predi ker 12: la, krijgt weer een offi ciële bestemming. In het gebouw krijgt de Leidse Hervormde Jeugdraad (LMJ) een onderko men. De L.H.J., die nu al weer gerui me tijd draait onder leiding van de hsrvormde jeugdpredikant, ds. C. H. Bijl, heeft enkele jaren zijn activi- Het gebouw "Prediker" in de Janvossensteeg. teiten ontplooid in het LJHgebouw aan het Levendaal 101. Dit gebouw is thans verhuurd aan de Ned. Behang selpapierindustrie GoudsmitHoff dat in Leiden reeds een vestiging had aan de Herengracht. De Leidse Hervormde Gemeente is tot deze verhuur over moeten gaan in ver band met het afstoten (om financië le redenen) van enkele gebouwen en kerken (o.a. de Oosterkerk). Zaterdag zijn er een knutsel en kliederfeest in de zaal bij de Pomp, een kindermatiné. Carribean Ambas sadors in Ut Sloepie, Pink Sensa tion in jeugdsociëteit Flophouse „billenprikkers-tuinfeest" in park Groot Leerrust. Zondag Kindercir cus „Atleta en modeshow in park Groot Leerrust, C.C.C. Incorpara- ted in Ut Sloepie en een Kaagfeest dansant. Maandag feestelijke kinderop tocht. Kaagweek 65 plus. in park Groot Leerust, o.a. volksdansen door groep Miserlou, goochelen door Ted Tavano, ringsteken per fiets, Dimi- -tri van Toren in Ut Sloepie. Dins dag ringsteken met versierde auto's feestelijke optocht met sprookjesfi guren, tobbetje steken met als sluit stuk 'n tuinfeest in boerderij Meer rust" m.m.v. het Meteoor kwartet en de blaaskapel „De Bierkouwers" Rijn wonende Spanjaard Diego Diaz Artiez. die komende uit de richting Rijnbrug over de Oranje Nassausin- gel in de richting Leimuiden reed en bil het ongeluk werd betrokken, werd ernstig aan gezicht en ledematen ge wond en kreeg inwendige blessures Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis .Rijnoord" in Alphen a d. Rijn. Zijn toestand laat zich niet zorgwekkend aanzien. Het ongeval is te wijten aan de omstandigheid, dat de heer Miggels, komende van de Willem de Zwijger laan, het gedurende de nachtelijke uren van knipperlichten voorziene kruispunt, opreed en daarbij geen voorrang verleende aan de voor hem op de voorrangsweg Oranje Nassau - singel van rechts komende Span jaard. Beide auto's werden ernstig be schadigd en moesten worden weg gesleept. Vader en schoondochter waren op weg naar de woning van de heer F. G. Miggels aan de Venusstraat in Ridderveld. De overleden heer Miggels woonde in Leiden in de Roodborststraat. Op 30 juni zag ik een programma in het kader van het Holland Festi val. Men noemt zoiets tenminste een programma". Een stel imbecielen voert een cultureel programma op: naaktlopen, auto's in elkaar slaan verbranden, nietsvermoedende lastig vallen. Het ministerie CR.M. heeft zulke t.v.-uitzen- dingen „gelukkig" toegelaten. Later op de avond Stemde ik af ap radio Veronica. Het programma bestaat uit platen, waarbij men zich fijn kan ontspannen, op een leuke spontane manier gepresenteerd en vermengd met wat reclamebood schappen. „Gelukkig" krijgt mej. Klompé haar zin: déze uitzendingen behoren binnenkort tot het verleden. We kunnen ons dan tenminste vermaken met de NOS en de zuilen, die zulke prachtige, culturele en stichtende uitzendingen verzorgen, door C.R.M. gewaardeerd worden, en door u en mij betaald worden. In 1965 kregen we een nieuwe wet p de ruimtelijke ordening. Tot dan oe konden belangrijke natuurgebie den op een lijst worden gezet, waar op een z.g. meldingsplicht van toe passing was. Dat betekende, dat iedereen (particulier of overheid) die in een dergelijk gebied iets wilde bouwen of veranderen, dit moest melden. De overheid kon zo nodig maatregelen nemen om schade aan de natuur te voorkomen. Met de nieuwe wet kwam echter die mel dingsplicht te vervallen. Wel was er oen overgangsregeling, die vijf jaar duurde. Die vijf jaar waren om op 1 augustus 1970. midden in het „Na- tuurbeschermings j aar De nieuwe wet draagt de zorg voor de natuurbescherming in waarde volle gebieden op aan de gemeenten zelf. In het kader van de gemeente lijke bestemmingsplannen kunnen de natuurgebieden eenzelfde bescher ming tegen willekeurige aantasting krijgen als onder de oude regeling met de meldingsplicht. Maar dan moesten die bestemmingsplannen er wel zijn. Daarin schuilt gevaar. Iedere in het behoud van ons na tuurschoon geïnteresseerde burger kan aan de slag. Ga in uw gemeente na. hoe de zaken betreffende de overgang van meldingsplicht naar bestemmingsplan er voor Staan. In formeer op het gemeentehuis. Is al les in orde. des te beter. Zo niet, dring er dan bij burgemeester, wet houders, raadsleden en organisaties van natuurvrienden op aan deze kwestie met spoed ter hand te ne men. Let. ook op de officiële mede delingen inzake ter visie legging van bestemmingsplannen of partiële te- stemmingsplannen. Zo u meent, dat de in het geding zijnde na tuur be- schermingsbelangen niet voldoende aan hun trekken komen, maak dan gebruik van uw democratisch recht om bezwaren in te dienen tegen een dergelijk plan. G. G. van Blokland. Lid provinciale staten, Voorhout Laat u toe dat een onschuldig vermaak als radio Veronica moet verdwijnen, terwijl zulke rotzooi ons maar ongestraft en door C.R.M. aangemoedigd wordt gepresenteerd? Laat de Tweede Kamer toch niet lar de .moord met voorbedach ten rade" op Veronica goedkeuren, r eens iets doen aan de verzie king bij de legale omroep. We heb ben al pornografie in het journaal gezien en prikakties meegemaakt, dat kan allemaal. En nu een van de Ve- sa-mensen eindelijk eens wat stouts heeft gedaan, kan de regering die uitzendingen verbieden. Veronica kwetst niemand, wat is daar nou x>r aardigheid aan? En de brave Hollandertjes geloven natuurlijk allemaal dat Veronica zo stoort. De kust bij Scheveningen ligt immers vol wrakken. Een oproep aan alle gezond den kende Nederlanders: Steun Veroni- il was het alleen maar om ten minste één niet-kwetsende zender te hebben. J. Nauta, Alphen a/d. Rijn. LEIDEN/HAARLEM Aan de van 12 tot 17 juli te houden Haarlemse Muggenronde, een evenement waar in sport en ontspanning hand in hand gaan, zal ook een ploeg van 't Leidse Swift deelnemen. Het zijn de Jeugdige rennertjes Aertsen, van Velzen, Hoogkamer, Rekelhof env. d. Smissen. De heer A. v. d. LeiJ is hun ploegleider. Ook de R. T. V. „De Bol lenstreek" neemt aan deze ronde deel. Voor deze vereniging verschij nen aan de start De Ridder, Hage- man, Glasbergen, Zoelenberg en Lingbeek. Als reactie op het artikel Over peinzing by 'n fles priklimonade" in t L.D. van vrijdag jl wil ik er even op wijzen dat de limonade-fles sen, die geregeld uit elkaar springen, 't produkt zyn van frisdranken-fa brikant Van Tuyn uit Dongen, pro ducent van o.a. Exota. Mijns inziens ligt het probleem niet bij het feit dat men overgestapt is op 1 liter flessen, d.wz. grotere inhoud (naar mijn weten is er bijv. nog nooit 'n 1 liter fles Coca Cola uit elkaar gesprongen, overigens heb ik geen enkele binding met het Cooa Cola-concern), maar het probleem ligt bij het feit. dat. de heren fabri kanten om de produktie-kosten te drukken de 1 liter flessen van veel te dun glas produceren, d wz. de glaswand is veel te dun. 't Is daarom aanbevelenswaardig dat de overheid snel stappen onder neemt op dit gebied, zowel bij 't voorschrijven van 'n veilige flessen- wanddikte als by 't wettelijk regelen van vergoeding van de lichamelijke schade die meestal blijvend veroor zaakt wordt door uiteenspringende frsidrankflessen. Martin H. V. Ilies, Leiden. LEIDEN De wipmolen aan de Groene Maredijk tussen Oegstgeesterweg en Zweilandlaan heeft een grondige opknap beurt gehad. Het charmante molentje, dat ernstige tekenen van verval vertoonde, ziet er nu weer stralend uit. Momenteel worden afrondende werkzaamheden als het plaatsen van een bliksemafleider gedaan. (Foto Holvast) Beroepingswerk NED. HERV. KERK GEREF. KERK CHR. GEREF. KERK Beroepen te Wormerveer G. L. Born kandidaat te Apeldoorn. Bedankt voor Rotterdam D. Slag boom te Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Gouda D. Hakken berg te Dordrecht. LEIDEN Een groot aantal le en van 't Leidse viscollege „Klucht n revue" heeft in dit weekeinde z'n hengeltje uitgeworpen in de Hel manswetering. Er was een redelijke vangst: 127 vissen. De uitslag was als volgt: 1. J. Went 25 stuks, 2. H. Sohuch- hout 19 stuks, 3. L. Zinkau 4 stuks, gr.ste brasem, 4. T. Honders 16 stuks W. Neuteboom 16 stuks. 6. A. Meij- en 14 stuks, 7. B. Hoogduin 6 stuks, 8. A. Hillebrand 8 stuks, 9. P. van Egmond 3 stuks, 10. A. Guldemond 6 stuks. Voor de Hengelaarsvereniging „De Winde" waren de resultaten als volgt: le J. Meertens. 11. st., 2e B. Zwart 11 st.. 3e J. Snaterveer 17 st.. 4e K. Moenen Sr 12 st. ,5e S .Moe- nen 14 st. 6e J. de Lange 4 st.. 7e K. Moenen ,.Jr 10 st 8e W Wegman 6 st 9e A Doesburg 10 st 10e B van Went 6 st Incidenten in Melbourne In de Australische stad Melbourne is de politie zaterdag slaags geraakt met rond 3000 betogers tegen de apart heid, die de wedstrijd van het Zuid- af rikaanse rugby-team Springboks tegen de Australische club Victoria wilden verhinderen. Enige tientallen betogers zijn gearresteerd. De bere den politie wist na een vechtpartij de demonstranten te verdrijven. Zes jaar voor luchtpiraat De Ve nezolaanse Alberto Arismendi is door een rechtbank te Caracas veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Hij werd ervan beschuldigd een toestel van de Venezolaanse maatschappij „Avensa", die de verbinding CaracasMaracai- bo onderhield, op 21 maart 1968 ge dwongen te hebben van koers te ver anderen. Het vliegtuig moest op Cuba landen. ADVERTENTIE ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v. d. Werf- straat. Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht* Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen. briljant. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. LEIDEN In de Lodewijkskerk aan het Steenschuur vond zater dagavond de inauguratie plaats van de nieuwe pastoor van de Lodewijksparochie, pastoor A. Saers uit Rotterdam. Pastoor Saers gaat in deze parochie de plaats innemen van pastoor L. van Noort, de deken van Leiden, die zich nu geheel vrij maakt voor zijn dekenale werkzaamheden. Nadat de benoemingsbrief van de bisschop van Rotterdam was voor gelezen, legde pastoor Saers de gelof te af zijn taak naar beste vermo gen te zullen trachten tevolbren- gen en sprak hij met de hand op de bijbel de eedsformule uit. Vervolgens werd hem de benoemingsbrief over handigd en verklaarde de scheiden de pastoor, L. van Noort, zijn col lega tot pastoor van de parochie van de Heilige Lodewijk te Leiden. Pastoor Van Noort begon zijn toespraak, zoals hij zei, met een ge voel van weemoed, maar toch ook met vreugde, omdat hij pastoor Saers mocht introduceren, die zich ongetwijfeld volledig voor zijn taak zal inzetten. Het is in de Brief aan de Efe- ziërs, dat wij lezen aldus pastoor Van Noort dat de pastores zijn aangesteld om het werk van de dienstverlening in de gemeenten ter hand te nemen. Daarbij moeten we niet in de eerste plaats denken aan onszelf, maar ook dienstbaar heid betonen bulten onze eigen kring, onze taak weten in de we reld, die bewoonbaar moet worden voor iedereen die van goede wil is. Het is de taak van de pastoor om in zijn bediening de gemeente toe te rusten door persoonlijke pastora le gesprekken, gebaseerd op het (enige) evangelie. Als wij in over eenstemming met dat evangelie han delen, gaat dat dikwijls tegen de ha ren in en kan er geen rekening mee worden gehouden of het de mensen bevalt of niet bevalt. Daarnaast is de pastoor tevens de dienaar voor hen die niet meer of nooit tot de kerk behoorden en voor de zieken, de ouden van dagen en de eenzamen. Voor al die mensen zorgend dat ze weer vooruit kunnen gaan in het licht. Pastoor Van Noort sprak de wens uit dat pastoor Saers hier vele Ja ren gelukkig moge werken en dat de parochianen hem met open armen zullen ontvangen. Voorts wekte hij de parochianen op tot onderlinge verdraagzaamheid in geloofsopvat tingen. omdat het geloof op vele wij zen beleefd kan worden. Hij besloot met als zijn overtuiging uit te spre ken, dat de leden van de Lodewijks parochie, toegerust door de nieuwe pastoor, gezamenlijk met vrucht het werk ter hand zullen kunnen nemen. Pastoor A. Saers

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3