LEIDSCH DAGBLAD Dennendal-staf overlegt LO T oeristen op de bon vandaag Interim-bestuur ziet zich geplaatst voor ultimatum nu GWrtfê-ttc Pompidou spreekt metBrandt Brand bij Sikkens Kissinger in Saigon Japanse Premier Sato schuift zijn mogelijke opvolgers naar voren N.V.v.d. Velde (Due/ teuws Opgericht 1 maart 1860 MAANDAG No. 33442 Directeur: G. Koopman Hoofdredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f 20.65 per kwartaal (postabonnementen f 23.05), f 6,95 per maand (by vooruitbetaling), giro 57055, loaae nummer* f 0,34 Witte Singel 1, Leiden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Nabezorglng tot 20 uur. teL 30500 (zat. 18 uur) LEIDEN Dit weekeinde tteeg in bijna geheel Euro-pa ie temperatuur tot boven de twintig graden, met als uit schieters Scandinavië en het Middellandse Zeegebied waar j'het rond 28 graden werd. In ons land steeg het kwik tot ongeveer 23 graden, gisteren werd het nog warmer en werden waarden van 27 gra den bereikt. Aan de kust moest het vooral komen van de dagjes mensen. Met de bezetting van de hotels loopt het niet best en het is niet moeilijk nu nog, midden in het sei zoen, een kamer met ontbijt te krijgenDe hotelhouders verzuchten nog nooit zo'n merkwaardig seizoen te heb ben meegemaakt. De cam pings hebben niet te klagen: vrijwel alle ruimte is door merendeels „vaste klanten" bezet. In Lisse heeft het comité Vacantievreugd zaterdag de warmte aangegrepen om een spuitbalwedstrijd te organi seren. Met een heuse brand weerslang konden de jongens ook 29 meisjes tonen dat niet voor een druppeltje vervaard waren. (Foto Holvast) Babylijkje in Ringvaart Haarlemmermeer AMSTERDAM (ANP) Zaterdag- Iddag hebben vissers in het riet ags de Ringvaart van de Haarlem- ermeer ter hoogte van Beinsdorp ïeente Haarlemmermeer) het van een pasgeboren baby, een ngetje, gevonden, dat volgens de >Utle al een aantal dagen in het ater moet hebben gelegen. De baby ad geen kleren aan en aan zijn °ofdJe had hij een ernstige verwon- Zonnig en droog De Bilt verwacht van vanavond t morgenavond: vrij 2onnig en r°og weer. Zwakke tot matige wind noordelijke richtingen. Minimumtemperaturen omstreeks 5 graden, maar aan zee van 17 tot 1 graden. (Opgemaakt om 12.40 uur) 6 JULI °nop: 04.27 uur; onder: 21.02 uur. aan op: 18.58 uur; onder: 01.10 uur Hoogwater te Katwijk te 00.23 en '•55 uur; laagwater te 08.27 en 21.03 In België limiet 90 km BRUSSEL (ANP) Een eerste voorlopige balans die op te maken valt na de invoering van een alge mene snleheidsbeperking op de Bel gische wegen geeft het vol gende beeld: de Belgen zelf houden zieh in de regel wel aan de sinds 1 juli geldende maximale snelheid van 90 km per uur. Buitenlanders rijden veelal sneller en ze worden, dan ook in grote aantallen bekeurd. Veelal blijkt dat de buitenlanders de nieuwe bepaling niet kennen. Daar komt bij dat hun verwarring in de hand gewerkt wordt door het nog in grote aantallen voorkomen van bor den langs de Belgische wegen die een maximum-snelheid van 100 km per uur aangeven. De overheid heeft niet eens de moeite genomen om die bor den te laten verwijderen of te be dekken. In de steden en agglomeraties geldt de al lang bestaande maximum-snel heid van 60 km per uur, maar in Brussel bijvoorbeeld is er geen auto mobilist die zich aan d ie snelheid houdt. Het vreemde verschijn sel doet zich dan voor dat in Brus sel snelheden van over de 100 km per uur worden aangehouden terwijl i pagina 15 buiten de stad (België is nog niet erg rijk bedeeld met vierbaanswegen en autosnelwegen die uitgezonderd zijn, met vierbaanswegen en autosnelwe gen die uitgezonderd zijn van de maximumsnelheid van 90 km per uur) de snelheid dan plotseling te rugvalt tot 90 km per uur. BONN (Reuter, DPA) De Fran se president Pompidou is vandaag in Bonn begonnen aan een conferentie van twee dagen met Bondskanselier Brandt. Het overleg begint aan boord van een schip waarmee de twee mannen een tocht van vyf uur op de Rijn maken ter gelegenheid van de zes tigste verjaardag die het Franse staatshoofd deze dag viert. De ontmoeting is de eerste tussen de twee belangrijkste deelgenoten van de EEG sinds het succes van de onderhandelingen over de toetreding van Engeland, twee weken geleden. Men verwacht dat de financiële poli tiek van de met dit land uitgebreide gemeenschap een van de belangrijk ste agendapunten zal zijn. Politieke kringen denken dat de versterking van de uitvoerende macht van de EEG ook centraal staan. Bonn heeft positief gereageerd op Franse voorstellen de leden van de EEG-commissie in Brussel de rang van minister te verlenen. Een beeld van de brand bij Sikkens. Door handig optreden van onze fotograaf kan de plaat worden gepubliceerd. Hij mocht het terrein niet op. wist zich toch toegang te verschaffen, maar mocht toen het terrein niet af. voordat hij de film met brand- beelden had afgegeven. De foto graaf ontliep deze merkwaardige vorm van censuur door een ande re film in te leveren. UTRECHT De spanning in het conflict rond de zwak zinnigenafdeling Dennendal van de Willem Arntshoeve was vanmiddag nog steeds niet geweken. Het interim-bestuur van de stichting vergaderde met vertegenwoordigers van de staf, die in een open brief een ultimatum stelde voor de te- tugkeer van de directeur van Den nendal drs. K. Muller. Dit ultima tum liep om twaalf uur af. Maar een beslissing liet nog geruime tijd op zich wachten. Het drie leden tellende interim-be stuur waarvan ondermeer ex-mi nister dr. G. J. M. Veldkamp deel uitmaakt trad vandaag in functie. Een woordvoerder van de provincie SASSENHEIM Omstreeks half een vanmiddag is een brand uitge broken in de Sikkens Verf- en Lak fabrieken in Sassenheim. Aangezien de brand met een grote rookontwik keling gepaard ging werd groot alarm ■-egeven en rukte de Leidsd brandweer me' groot materieel uit Ook de brandweerkorpsen uit Oegstgeest en Sassenheim reden ter assistentie uit. De brand, die was ontstaan in een vat naast de cellulosefabriek bleek na de eerste verontrustende berich ten mee te vallen. Door de snelle aanwezigheid van de brandweer lieden kon het gevaar dat de vlam men zouden overslaan naar de fa briek in de kiem worden gesmoord. Volgens een woordvoerder van Sik kens is de schade die werd aange richt door de brandvrij beperkt. „Er waren meer rookwolken dan vlammen", aldus de Sikkens-woord- voerder. Binnen een half uur kon het sein „brand meester" worden ge geven en kon een gedeelte van het blusmateriaal worden teruggetrok ken. Over het ontstaan van de brand was vanmiddag nog niets bekend. Utrecht verklaarde vanochtend nog niet te verwachten dat het veel kon doen. Dr. Veldkamp bijvoor beeld keerde pas vandaag terug uit het buitenland en moest zich nog eerst in de problematiek in werken. De staf van Dennendal wilde daar niet op wachten, omdat al van de commissie van advies was geëist dat drs. Muller per 1 juli weer in dienst zou kunnen treden. Op verzoek van de commissie werd destijds dat ultimatum opgeschort. In een brief, zegt de staf. dat zfj de enige partij in dit conflict is die herhaaldelijk ongemotiveerd is aangevallen en geprovoceerd, zon der de mogelijkheid tot zelfverde diging te hebben. SAIGON. NEW YORK, REUTER) President Nixons adviseur voor de buitenlandse veiligheid dr. Henry Kissinger heeft zondag in Saigon vertrouwelijke gesprekken gevoerd met de Zuidvietnamese president Thieu en hoge diplomatieke en mili taire functionarissen. Aangenomen wordt, dat er is gesproken over de vietnamiserlng van de oorlog, het schema voor de terugtrekking van de Amerikaanse troepen en de nieu we voorstellen van de vietcong. Vandaag zou Kissinger een onder houd hebben met vice-president Ky, die al heeft verklaard geen bezwaren te hebben tegen het voorstel van de Vietcong inzake het vaststellen van een datum voor de Amerikaanse te rugtrekking. De vroegere Amerikaanse stafchef en oud-ambassadeur in Saigon gene raal Maxwell Taylor heeft gisteren in een vraaggesprek verklaard dat de nieuwe voorstellen van de Vietcong voor een beëindiging van de oorlog in Vietnam niets nieuws bevatten. „Het is in werkelijkheid een ultima tum aan ons. dat wij uit Vietnam moeten vertrekken. Al onze uitrus ting moeten meenemen en daar niet eens over kunnen praten", aldus Tay lor. H(j toonde zich nog al sceptisch over het aanbod van de Vietcong Amerikaanse krijgsgevangenen vrij te laten. AFP meldt uit Peking, dat China en Noord-Vietnam zondag in de hoofdstad van Rood-China een ver drag inzake extra militaire materiële hulp aan Noord-Vietnam heeft on dertekend. 16 PAGINA'S Eric Leman kon gistermiddag juichen: de Belgische supersprin ter boekte in de Tour zyn derde zege. Later bestierf die glimlach op zijn gezicht toen hij hoorde, dat door zijn „ellebogenwerk" bij het zoeken van de juiste positie voor zijn spurt zijn ploegmaat Roger de Vlaeminck ten val was geko men en de groene trui had ver loren aan Gerben Karstens (rechts), die later onwel zou wor den PAGINA 5 En natuurlijk was er dit weekein de nog meer sport: de KNVB-ver gadering, Wimbledon, de nationa le atletiekkampioenschappen en nog veel meer. Voldoende voor 6 sportpagina's. Drees gaat aandacht schenken aan het openbaar vervoer PAGINA 12 Blote banaliteit in „Oh Calcutta" Zoals te verwachten was heeft de door de Indonesische regering ge steunde groepering Sekber Gol kar op diverse plaatsen successen geboekt PAGINA 13 v. ZUYLEN v. NIJEVELTSTR. 372. WASSENAAR, TEL. 3013 ZOETERWOUDSEWEG 23 - LEIDEN - TELEFOON 33741 TOKIO (Reuter) De Japanse premier Sato heeft vanochtend een nieuw kabinet gevormd. Hij kondigde vorige week al aan dat er een aantal „nieuwe gezichten" in de regering moest komen ge zien de enigszins teleurstellende resultaten van zijn liberaal-de mocratische partij bij de parle mentsverkiezingen. Minister van Buitenlandse Zaken Aitsji is opgevolgd door ex-minister van Financiën Foekoeda, die wordt beschouwd als een van de beste kanshebbers op het premierschap. Premier Sato is namelijk van plan volgend Jaar af te treden. De posi tie van Foekoeda als mogelijke op volger van Sato wordt nog verstrekt door de benoeming van een van zijn medestanders Hori, op de belangrijke post van secretaris-generaal van de regerende liberaal-democratische partij. De vorige secretaris-genraal, Tanaka, trad af na het bekendwor- den van de verkiezingsuitslag. Hij wordt nu minister van Internationale Handel en Industrie. Minister van Financiën wordt de 65-Jarige Mikio Mizouta, die deze post al twee keer heeft beheerd. Minister van Defensie Nakasone. die ook als kandidaat voor het premierschap wordt genoemd, heeft zijn departement verwisseld voor het voorzitterschap van het par tijbestuur van de liberaal-democra ten, waardoor zijn invloed op de par tijpolitiek wordt vergroot. Sato zelf ls partij voorzitter, een functie die automatisch samenvalt met het pre mierschap, gezien de grote parlemen taire meerderheid van de partij. Voorts zijn er nieuwe ministers van Defensie, van Justitie en van Ge zondheid benoemd. Slechts één lid van het oude kablnet-Sato blijft aan Jamanaka. direkteur-generaal van het bureau van de minister-presi dent. Uit het Leidsch Dagblad van 5 Juli 1871: 's Gravenhage. Door ZM de Koning is met ingang van 23 Mei 1871 een pensioen ad f 100 's jaars verleend aan A. M. van Crullenbergh, wedu we van den Hervormden pre dikant J. M. Hameltberg. Advertentie. Te huur: een oude goedige hond bijzonder geschikt voor eev vacantie- student. Brieven franco on der het motto vacantie-hona aan het Bureau van hei Leidsch Dagblad.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1