agenda Meijer klopt Smith Anti-conceptie niet gediend bij mensen als prof. Defares Dieven m Alplien Grote toeloop leden TOERNOOI "DE MUNNIK" VS-JUSTITIE GAAT BLADEN VERVOLGEN rAULNA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 JULI Sextant blijft bij mening LEIDEN. UTRECHT <ANP» "Sextant" blijft bij zijn overtuiging dat de zaak van de anti-conceptie in Nederland niet wordt gediend door mensen als de Leidse hoogleraar prof. dr. J. G. Defares. Dit zegt de redactie van Sextant, 't blad van de NVSH. in het laatst ver schenen nummer waarin ook ver plicht een samen vatting is opge nomen van de uitspraak van de pre sident van de Haagse rechtbank in het kort geding dat door prof. Defa res tegen de NVSH is aangespannen gewonnen. In het aprilnummer van Sextant was prof. Defares aangeval len op zijn standpunten over de ne gatieve bijwerkingen van de anti-con ceptiepil en over zijn propaganda voor het zogenaamde dalkonschildje als probaat anticonceptiemiddel. Prof. Defares was over deze pu- blikaties zo verbolgen, dat hij een kort geding aanspande tegen de re dactie van Sextant. Een aantal pas sages werd door de president van de Haagse rechtbank naar vorm en in houd onrechtmatig Jegens prof. De fares geacht en deze passages had den niet gepubliceerd mogen worden. Sextant stelt in het nummer, waar in de uitspraak staat vermeld, dat betreurd wordt "dat Sextant in zijn ijver om iets positiefs te doen aan het leed dat door de publikaties van ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft in samenwer king met Rotterdamse collega's één van de twee Rotterdammers kunnen pakken, die vorige week was betrok ken bij de inbraak bij de betonin- dustrie Van Dijk jr. De politie maak te na de inbraak uitgebreid jacht op de twe< pakken prof. Defares wordt veroorzaakt bij (de gezinnen van) duizenden vrou wen. naar het voorlopig oordeel van de president juridisch is uitgegleden". Maar de juistheid van het Sextant standpunt ten aanzien van prof. De fares wordt volgens de redactie nog voldoende gesteund door de niet door het publikatieverbod getroffen pas sages in het desbetreffende artikel. ALPHEN AAN DEN RIJN Er is weer druk gestolen in Alphen. Niet alleen in gebouw Nabij, waar over onze fietsende redacteur Jan Westerlaken al berichtte, maar ook in een flat aan de Prins Bernhard- laan, waar o.a. een paar kunst- j schaatsen werd meegenomen, i De kantines van de voetbalvereni gingen in Ridderveld blijven een welkome plaats voor de „langvin- gers". Zij namen mee: een radio toestel, 2 bandrecorders en 30 fles sen drank. Bij de chr. lagere land bouwschool en het timmer bedrijf Van Dam werden si garen meegenomen. Uit een ketelhuis van de PTT ver dween een boormachine, bij de in gang van De Bijlen werd een merk waardige diefstal gepleegd: men nam het reclamebord van een aannemersbedrijf mee. Vrijdag cineclub fllmav* X MINI-nieuws uit IMAXI-Leiden Voorschoterweg Jeugdvakantledorp alleenstaan- Mors weg 59) Kla- Goed jaar WVC WARMOND De Warmondse Vol leybalclub kan terugzien op een goed sportjaar, zowel kwalitatief als kwantitatief. Het eerste heren team, dat voor de eerste maal uit kwam in de eerste klasse van de afdeling Lei den. veroverde een tweede plaats, terwijl ook het tweede herenteam en het damesteam een behoorlijke plaats in de ranglijst innamen. Dit alles was zeker voor een groot deel te danken aan trainer P. van Zwieten die om persoonljijke rede nen deze functie niet kan blijven vervullen, zodat 't bestuur genood zaakt is naar een andere trainer uit te zien. De vereniging had een buitengewone toename van actief spelende en trainende leden waar mede helaas de toename van het aantal donateurs geen gelijke tred hield. Moet men. aldus het bestuur, uitgaan van 'n gezelligheidsvereni ging" die aan volleybal doet. ot dient men de vereniging het gezicht te geven van een sportvereniging met alle, vooral voor het bestuur, lasten van dien, zoals controle op de verplichte training, stringentere toe passing van boeteregelingen enz. 'n Combinatie van beiden moet toch mogelijk zijn. Een door het bestuur gedane po ging om te komen tot een gecombi neerd sportblad had. Jammer ge noeg, geen succes, zodat de vereni ging met een eigen sportblad blijft uitkomen. De weg naar een sponsor schap is geopend. Zo heeft de firma Mentink Mode voor het eerste he ren team gratis trainingspakken be schikbaar gesteld terwijl de andere leden in de gelegenheid zijn deze trainingspakken tegen inkoopprijs in htm bezit te krijgen. De Junioren getraind door de heer J. Olden zul len de komende competitie aan wedstrijden gaan deelnemen. Het bestuur werd hierna als volgt sa mengesteld: voorzitter de heer J. P. de Winter, secretaris J. D. Donker, penningmeester P. van Dam, terwijl het bestuur werd uitgebreid met mej. M. de Winter, en de heren J. M Hogervorst en H. J. Olden. Als lei ders van de junioren teams werden aangewezen de heren C. v. d. Zalm en H. van Egmond. Aan de komende competitie zal worden deelgenomen door één dames team en twee heren teams, één dames Junioren team en twee heren Junioren teams. De wedstrijden voor senioren zullen plaats vinden op vrijdagavond van af 20.30 uur en voor de junioren op de zaterdagen vanaf 's middags twee uur in de sportzaal „Klimop" In het najaar zal een groot toer nooi worden georganiseerd waarvoor nu al de nodige maatregelen worden getroffen. Nadat de voorzitter nog een woord van bijzondere dank had gebracht aan het ere-lid de heer A. Elburg en aan de redactie van het club orgaan voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging LEIDEN Zaterdagavond treedt voor het eerst een Lekende groep op in het Kreatief Sentrum in de Br eestraat: het Voorschotense "Earth and Fire". Dit optre den past in een serie van experimentele popavonden, waarop men tegen geredu ceerde prijzen bekende groepen kan zien. De serie wordt georganiseerd door het be stuur van het Kreatief Sentrum in samen werking met Henk van Leeuwen. In het najaar komt de "Golden Earring". Earth and Fire" heeft het in de afge lopen twee jaar helemaal 'gemaakt'. Het succes is voor een groot deel te danken aan zangeres Jerney Kaagman. Ver antivoor de- lijk voor de hits is Voorschotenaar Chris Koerts. Hij is intensief bezig met het com poneren van nummers voor de nieuwe LP. die met een single in het najaar zal ver schijnen. Chris' tweelingbroer Gerard zorgt voor de sound. Hans Ziech bespeelt de bas gitaar en Ton v. d. Kley drums. DEN HAAG Koningin Juliana heeft vanochtend in Den Haag het nieuwe gebouw van de Soci aal Economische Raad officieel geopend. Bij haar aankomst bij het gebouw kreeg de vorstin bloemen van de vier-jarige Co- rina en de drie-jarige Marye de Kruiff uit Oegstgeest. kleindoch tertjes van de algemeen SER- secretaris drs- H. L. Jansen. Ko ningin Juliana verrichtte de ope ning in de eerste buitengewone vergadering die de raad in de eenentwintig jaar van zijn be staan hield. Het was ook de eerste keer dat de koningin op bezoek kwam. LEIDERDORP De oorzaak speel ik gewoon sterker dan wan- van mijn goede spel? vroeg Har neer ik dat doe na afloop van het Meijer tevreden nakaartend over dagelijkse werk. Dan speel ik wel, zijn partij tegen Wim Smith, die maar dan heb ik mijn hersens hij met 6—097 in zijn voordeel er niet bij". Har Meijer was in- besliste. "ik' ben een dokter op derdaad prima op dreef tegen vakantie. Als ik vakantie heb Wim Smith. Laatstgenoemde had moeilijkhe den met zijn eerste service en met zijn tweede had Meijer geen proble men. De no. 1 van Unicum, die vaak traint met Davis-Cup reserve Loek Sanders ..dat scheelt een stuk. Vooral op dat punt vastheid" maakte niet de fout om te trachten een harde return te slaan op de van effect soms sissende service van de in de afgelopen competitie als een welkome versterking bij de Leidsche Hout ingehaalde Hagenaar. Wim Smith ervoer tot zijn schan de dat Meijer op de drive weinig mis sers produceerde en met zijn fore hand gaten in de baan kon slaan. Dat kan doorgaans Smith ook maar dan alleen op harde, snelle en lage ballen. Die kreeg hij van Meijer al leen dan wanneer die een kans tot scoren zag en in die gevallen waren de forehands van de Unicummer niet te belopen. In de tweede set vlotten de zaken niet meer zo best voor Meij er. „Ik heb toen echt wel in moei lijkheden gezeten. Als ik die set zou hebben verloren, en daar zag het wel naar uit toen Wim Smith op 3-1 en 40-15 kwam. dan had ik het nog niet geweten". Meijer wist het dreigende gevaar te bezweren door de aanval te zoeken. Bij zijn pogingen om te passeren maakte Smith echter teveel fouten. Dat resulteerde tenslotte in de nederlaag. Een surprise leverde Rob van Over beeke door Har Mulder van Room burg 2 na een snel verlies van de eerste set Mulder was toen opper machtig met 1-6 toch nog uit te schakelen. 8-6, 6-4. Verder zal hij wel niet komen want in de kwartfi nale wacht hem de no. 1 geplaatste Frans Engelenburg. In de kwartfinale speelden zich verder reeds Pasma. Theunissen, Meijer, v. d. Feen en Keijser. 'Jan Theunissen hield Kouw van TEAN (Alphen» in twee sets onder de duim <6-2, 6-41. Rob van der Feen had voor S. Ruysenaars net iets teveel tempo en beheersing, 6-4. 6-4. In het damesenkelspel B boekte Agnes Zaterdag Kreatiel Sentrum Rommelmarkt 11 uur vooi 1 feest met Earth and Fire 1 Breestraat 19 Sociëteit den) 9-12 i Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam. Doopsgezinde kerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm.. prediking dhr. C. Berger 11 uur voorm. Lodewijkskerk Installatie pastoor A. Zondag Zijlsingel 2 ^Evangeliecentrum Spr I Apollol ;vang. Schmiedt 10 Rijnlandsly Oorspronkelijk christendo: Hoge- !.30 en inkstergerr spr. dhr. Scheffer 3 Maandag Voorschoterweg Jeugdvakantledorp 10 uur voorm. 4 uur nam. Release Hulpdienst Release: Witte SlngeJ 12a tel 24555 Dag van 2—6 en 7—11 uur Apotheekdienst vallen: Centraal Apotheek. Bret 74. tel. 20652, apothef" Leidseweg 66, Voorschoten tel Oegstgec rk 8 Oegsl ;rdag-, zondag-, nachtd. van aptotheek R. van Bret Smallenburg te Leiderdorp wordt wat genomen door de Centraal Apothet Doktersdiensten __ndagnacht 12 uur uitsluitend voor spoegevallen de dokterstelefoon 22222. Oegstgeest: Dokter E. W. F. van Walchren. Oranjelaan 29 tel. 52130. Voorschoten: Dokter F. H. W. Swen Veurseweg 20 tel 2356 (wijkverpleging Gezondheidscentrum Wijngaarden laan 2 tel 2177). Leiderdorp: Dokter S. P. Ouwerkerk Jehova Getuigen (Oude Rijn 3) Roerdompstraat 20 tel. 34924 (wijk zuster S. v. d. Leer, B. G. Cortslaan 4 tel 23109). Warmond: dr H. Walenkamp tel. 01711-2220 (wijkzuster H Tiel-Groene- stege, Friezenhorst 27 Sassenheim tel. Engelenburg een heel benauwde winst op Mirjam Mulder van de Leidsche Hout. In de eerste set leek zij naar een vlotte zege te gaan, 6-1. maar toen Mirjam Mulder controle begon te krijgen over haar drives was het evenwicht snel hersteld. Mirjam Mulder won de tweede set met 6-4 en heeft in de derde set ze ker zoveel mogelijkheden gehad om als winnares van het gravel te stap pen als Agnes Engelenburg. Laatst genoemde finishte met 7-5. Milou Penseel had tegen M. van Boeckel maar twee sets nodig, zij het dat de mar-ge niet zo royaal was als in de voorgaande ronde, 6-4. 6-3. Tenslotte konden Pasma Bröring in het herendubbelspel B met veel kunst en vliegwerk een nederlaag voorko men tegen het duo Kooreman/ Theu nissen van de Munnik. Laatstge noemde hadden bij 6-3, 5-2 maar liefst 8 matchpunten om toch nog te worden geklopt, 8-6. 10-8 voor Pasma Bröring. In het herenenkelspel D 1 was Paul Kallenberg de eerste die de halve finale bereikte in dit toer nooi. Dat gebeurde via een zege met tweemaal 6-3 op Paul van Straaten De links en rechtshandige de Vries, wees gisteravond laat Peter Tiele te rug 6-2, 6-3. Ook hier een geflat teerde score, zij het dat de overwin ning verdiend was! WASHINGTON Reuter» De Amerikaanse minister van Justitie. Mitchell heeft aangekondigd dat de j regering iedereen strafrechtelijk zal vervolgen die de federale wetten schendt door het publiceren van de j geheime Pentagondocumenten over Vietnam. De minister zei dat alle wegen voor een strafrechtelijke ver volging open staan en dat zijn minis terie het onderzoek voortzet. De verklaring van Mitchell schijnt erop te wijzen dat een vervolging zal j worden ingesteld tegen alle bladen die de geheime documenten afdruk- ken en tegen Journalisten die deze documenten hebben ontvangen. I Het Kaagdorp Warmond zal 8 t/m 13 juli weer geheel in het ken van de zeilsport staan. Maar hi zal bij de.-Kaagweek niet alleen a het sportieve element gaan. Al kele jaren probeert men de Wa mondse bevolking wat meer bij d evenement te betrekken. Het uitgegroeid tot een week zomerfeei ten met veel amusement voor Jo: en oud. Deze feestweek is ook 'n j ging in het dorp zelf het zeilen w meer populair te maken. Daarom ook een Warmonds vlaggeschip Caai je van Warmond door enkele War mondse zeilenthousiasten aangf kocht. Sinds de laatste vergadert! van de gemeenteraad mag het schi nu ook de officiële Warmondse gt meentevlag voeren. In het kadi van de Oudhollandse week in de Lai straat, die Wassenaar tot zaterda houdt, wordt ook een „historisch fietstocht gehouden. Deze tocht, d om half twee begint zal leiden lan historische plekjes in Wassenaar omgeving. Burgemeester Staab het startsein voor deze rit gev maar eerst staat hem, samen r commissaris Boven een fikse wandel tocht te wachten. De wandeltochl waarin beide heren deelnemen starl om half twaalf bij de Brandweergaf rage. Op de Voorschotense wordt vandaag door de Derde W( reld Winkel koffie met rietsuiker kocht. De paardenmarkt, een ditie die in enkele dorpen in onze geving nog of weer in ere wordt houden, zal op 28 juli in Voorschol worden gehouden. Morgenavoi 7 uur Leidse Jozefkerk doopviering, die wordt verzorgd door| de jongerengroep "The Lord's Folks" Thema: "Een kind in ons midden' Celebrant: kapelaan F. Verlaan. Het bureau gezamenlijke voorlichj ting sociale wetgeving houdt de ste woensdag van elke maand dags van 5 tot 7 uur zitting op Levèj daal 1. Het bureau wordt gev door medewerkers van het gemeen-l schappelijk administratiekantoor, dij gemeentelijke sociale dienst raad van arbeid. Kosteloze voorlich ting voor Leidse burgers. zocht". Dat staat morgen in vertentie in het LD. die wordt g< plaatst door de Culturele Raad Leij den. De raad zoekt twee nieuwe leder in ontstane vacatures. Het gebeurl op deze manier, omdat de bevolk» van Leiden de kans moet krijgen beste vertegenwoordigers in het b( stuur te krijgen en om de indruk vermijden, dat de raad aan vriendjes! politiek doet. Gezocht worden dus twee Leidenaars voor een nietbe-l taalde functie. Het is een geheel nieuwe manier van werken, die past in deze tijd van democratisering. We zijn benieuwd naar het resultaat,. Lees morgen deze krant. U weet 't, u kunt de krant niet missen, geen dag. En als we u niet meer spre ken vóór die tijd: prettig weekein de. De Bilt belooft meer zon! WASSENAAR De Oudhollandse Markt, die woensdag feestelijk door burgemeester Staab en zijn echtgenote is geopend, beleefde gisteren een stralende zomerse dag. Het zonnetje lokte vele Was- senaarders naar de Langstraat, zodat de charmante verkoopsters (foto Holvast) in de kraampjes goede zaken deden. De judode monstratie van Sportschool Sticht vielen vooral bij de jeugd zeer in de smaak. Zodat er voor deze sport ivel weer wat zieltjes gewonnen zijn. De boerenkapel en boer Voorhuizen besloten de dag.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2