loubaix ;evreesd en knecht kreeg waarvoor moest worden: als winnaar van Agostinho wapen kracht peloton tappe had zo mooi kunnen zijnmaar i Fusie NO AD en Willem II gaat niet door Vergeefse aanval sterke Portugees )S Challenge round afgeschaft in Davis Cupstrijd Jan Brinckmann overleden Koerstips Verrassingen in strijd om jeugdtennistitels .uLi 19.1 PAGINA 17 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Maar er zijn natuurlijk ook nog andere theorieën mogelijk. Zo kon het zijn. dat Eddy Merckx, terwijl hij streed in de kopgroep van zes, besloot om ook nu. vandaag op een parcours dat juist hem zo goed lag. niet het beste van zijn krachten te geven. Merckx kan dan hebben ge dacht: „Elke dag dat de anderen wachten om mij te attackeren. werkt in mijn voordeel En de wei gering van de overige vedetten om Merckx op deze moeilijke route aan te vallen, kan zijn oorzaak vinden in het feit, dat zij, elk voor zich, denken: „Laat ik mijn kracht niet wegsmijten als de momenten om Merckx werkelijk aan te pakken nog niet daar zijn, want de Tour i6 nog lang". Tilburg De fusie tussen Willem II en Noad gaat niet door. Het be stuur van Willem II deelde dit gis- I teravond laat mee. Oorzaak is dat de gemeente Tilburg onvoldoende financiële medewerking verleent. De gemeente wil niet garant staan voor de door de nieuwe vereniging te sluiten leningen tot 300 000 gul den. Het bestuur van Noad ver klaarde. dat de hele gang van za ken onbegrijpelijk is. Een geluk voor Noad is, dat het vóór de fusie besprekingen de dertien spelers uit het vorige seizoen al had gecontrac teerd voor het nieuwe. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli VANDAAG RADIO HILVERSUM I Nabe schouwing tussen 19.10 en 19.20 uur. Televisie Nederland I. Samenvat ting van 18.25 tot 18.45 uur. MORGEN RADIO HILVERSUM III: Be schouwing in sportshow van de NCRV tussen 16.00 en 18.00 uur. Hilversum I. Commentaren en in terviews in KRO's Goal van 22.40 tot 23.55 uur. Televisie: geen uitzending. .ilillHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilllllllllllllllllllllillllill Agostinho met Molteni-blok aan het been Jos Huysmans, DUBAIX Toch weer zo n etappe hangen en wurgen. Afgaande op ag van de rit, zou nu het ogenblik ebroken moeten zijn om in dit kader weer eens een reeks grappen en grol- lanuit de Tourkaravaan te ventileren: journalistiek foefje voor de dagen f de zuinigheid uit de voorste n verdwijnen", schreef ik gis- - "Het gebeurde niet. Roubaix waarvoor gevreesd moest een knecht als winnaar, rit, die alles in zich had m bergen. Het parcours leidde wegen, die eerder in het wie oen grootse momenten hebben d. Er waren de stijgingen en italin alingen met scherpe bochten ie .Waalse Pijl", men beklom Jeraardsbergen. die in de Ron- n Vlaarderen scherprechter is, 465,- eloton stootte op kasseien, die „hel van het noorden" in •Roubaix behoren, op de wielerbaan van Rou- cwam een kopgroep aan, die eine beetje allure dat hij nog lezeten, tijdens de vlucht ook ad verloren. Guido Reybroeck een lekke band en Albert van 1440,- gfgkg kon vanwege eenzelfde niet meer meesprinten. Ver- ardigd klaagde hij zijn nood atrick Sercu. deelnemer aan ifwachtingskoels. en al even gestemd als iedereen over het lat op de van wielerhistorie inde piste géén koningssprint j £)00r fH-lj'Ptheose van de etappe was ge- Vlierberghe tekende ei- 1 r red Kacke men de kwaliteit van de kop- toen hij zei: „Krijg ik geen 1490,- lende tube, dan rijd ik zó van 725,- mnen weg en dan kom ik al- waarop de coureurs aanmerkelijk minder; hard fietsen dan de heren Goddet en Le-| vitan wel hadden gewild. Maar aan de an dere kant is het nog te kort Tour voor zulk een noodgreep en bovendien had het, net als daag3 tevoren trouwens, zo mooi kunnen zijn. De knecht die in Roubaix won. De Italiaan Pietro Guerra wint de sprint van Juliaan Stevens. ADVERTENTIE CAMPINGSPORT ARTIKELEN TUINSTOELEN 7% korting STRETCHERS °P vertoon van luw verenigings- j STOELPARASOLS (lidmaatschap Voor alle sporten 1390,- ING minck hem bij wijze van spreken j fluitend voorbij kunnen sprinten. Ook dat is een theorie en ook daar aan zullen de heren Goddet en Le- vitan in de afgelopen dagen wel hebben gedacht. Eén ding is zeker: I Zij bewaken het strijdverloop in de Tour als gewoonlijk zeer scherp. Kreeg vorig jaar Ton Vissers van de Willem II/Gazelle-equipe eens visite van Levitan en een daarbij behorend verzoek om er toch vooral op toe te zien dat de Willem II- ploeg zich niet al te zeer in dienst van Merckx zou stellen, ditmaal, zo beweren insiders, heeft Pellenaars die visite gehad. Van zowel Levitan als Goddet. Zij, zo zeggen diezelfde I insiders, hebben „De Pel" gemaand zijn renners wat meer in de voorste gelederen te doen strijden en het j zeker niet te vroeg aan Merckx te „verhuren"'. Een bewering, die ner gens op waarheid gecheckt kan worden, maar toch aardig genoeg ROUBAIX Joaquim Agostinho heeft gisteren bewezen dat er in het rennersveld van de Tour de France deelnemers zijn die zich echt willen inspannen om het verhoogd prijzen schema van de heren Goddet en Levitan eer te bewijzen. Tach tig kilometer heeft hij Jos Huysmans (van de ploeg van Merckx) als een blok aan zijn been meegesleept in een aanval, die hem een maximale winst van bijna zes minuten opleverde. Agostinho, de Portugese kampioen, is ln de vijfde etappe van Dinant naar Roubaix echter niet meer ge worden dan de strijdlustigste van de dag. Want toen het peloton werkelijk reageerde was de moed van de klei ne Portugees geen wapen meer tegen de kracht van de massa. een afwachtende Ocana. iedereen zijn werk in de kopgroep had ge daan. Een furieuze Roger de Viae minck was het voornamelijk, die de I afgeschaft. Dit hebben de 82 afge- pen koD£rropn t-liergiek groep naaf de zes sleurde vaardigden van 58 „davis-cup-1 fen„?pG?ep was nog allemaal zo schitte- legonnen. Rini Wagtmans viel startschot en besprong zeer :k een nijdig bergje van de categorie, pal achter Dinant. flanken spoorden de vedetten (chterna. Joop Zoetemelk na- k. maar ook baas Merckx en Pettersson en Luis Ocana. iet lichte, keurig klimmende Lucien van Impe. Een kop- waarvan Tourmannen kunnen Wagtmans sleurde Merckx ven naar e?n bonificatie van econden en daarna was het Ofschoon toch. uitgezonderd VANDAAG Arros63l<m Fermes Sailly87!<m vaardigden van 58 „davis-cup j landen' gistermiddag in Londen op Omweggetje hun jaarlijkse vergadering besloten. Dat besluit betekent dat de win naar van het toernooi van 1971 vol de eerste ronde moet uitkomen. De Challenge Round, waarin de win- Een groep van acht verlengde, met nog iets meer dan veertig kilometer te rijden, het initiatief dat het ont plooid had en van die acht, van wie Reybroek wegviel door een lekke band, werd Pietro Guerra gehuldigd als winnaar in Roubaix. Onmiddellijk buiten Dinant had een speelse Wagtmans al een balletje op gegooid en omdat er in de eerste ki lometers zowel een heilinkje van de j vierde categorie als de dagelijkse pre- I miesprint lagen, kwam er een fel I antwoord uit de groep. Een veel fel- i lere actie eigenlijk dan Wagtmans I had verwacht, want na de Cote de I Somiere. waar hij zelf als eerste bo en kwam en de premiesprint voor Zoetemelk en Van Impe, ging zes sterken het veld LONDEN Met ingang van 1972 zal de Challenge Round in het ten- nistoernooi om de Daviscup worden I ven kilometer .gewonnen door Merckx gekomen. Aan de voet. van die lange steile muur had Agostinho nog twee minuten en vijftien seconden, op de top die hij als eerste passeerde, nog twee minuten, daarna liep het snel af. Na 160 kilometer aanvaardde de Portugees zijn nederlaag en verzette zich niet meer toen hij werd achter haald door Aimar en de adem van de jagende groep in zijn nek voelde. Pietro Guerra (28), een leeftijdge noot met meer internationale succes sen op zijn erelijst dan de Portugees was de volgende aanvaller en zijn demarrage werd gevolgd door Bou- loux, Riotte, Reybroeck, Catieau, Van Neste, Van Vlierberghe en Stevens namens de ploeg van Merckx. De acht kregen minder ruimte dan Agostinho had gehad, maar him macht was eohter groter en daardoor slaagden zij er toch in meer dan een minuut weg te komen. De gereputeerde achtervolger Pietro Guerra, de Italiaanse oud-wereld kampioen in de ploegentijdrit op de DEN HAAG Gisterochtend is de heer J. C. (Jan) Brinckmann op 63-jarige leeftijd in zijn woonplaats Zoetermeer overleden. Jan Brinck mann was sinds november 1968 lid van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, nadat, hij in oktober van dat Jaar lid van het bestuur van het zondagamateur- voetbal was geworden. Daarvoor van (1964-1968) was hij voorzitter van de landelijke Bond van Amateur-voet- De uitslag van de vijfde etappe 1. Guerra (Ita.-Adorni) 5.13,56 met bonificatie 5.13.16, 2. Steevens (Belg-Driessens) z.t. met bonificatie 5.13.46, 3. Bouloux (Fr.-Plaudi 5.13.59 met bonificatie 5.13.54, 4. Van Neste (Belg-Schottei 5.13.59, 5. Catieau (Fra-Stablinski) z.t., 6. Van (Vlierberghe (Belg-Martini) z.t., 7. Riotte (Fra-Stablinski) 5.14.18, 8. R. de Vlaeminck (Belg-Schotte) 5.15.12, 9. E. de Vlaeminck «.Belg-Schotte) z.t., 10. Merckx Belg-Driessens) z.t. IFinFWl11' G0^1"001 <Belg-Plaud) z.t. LtlutN vervolgens het grote pleoton met o.a. alle Nederlanders in dezelfde tijd als R. de Vlaeminck. Algemeen klassement Na de vijfde etappe luidt het alge meen klassement: 1. Merckx (Belg- Driessens) 24.58.21, 2. Van Springel Belg-Driessensop 26 sec.. 3. Roger de Vlaeminck (Belg-Schotte) op 37 sec., 4. Goesta Peterson (Zwe-Marti- ni) op 42 sec.. 5. Joop Zoetemelk (Ned-Schotte) op 44 sec., 6. ex ae quo: Tabak (Ned.-Schotte) en Pao- lini (Ita-Giganti) op 47 sec., 8. Motta (It.-Adornl) op 49 sec., 9. Van Impe (Belg-Stablinski) op 51 sec, 10 ex aequo: Thomas Petterson (.Zwe-Martini), Delisle (Fr-Plaud), Raymond (Fr.-Plaud), Thevenet (Fr.-Plaud), Mortensen (Den-De Muer), Ocana (Sp.-De Mueri op 52 sec., 16. Vanneste Belg-Schotte) op 6.42. 17. Genet (Fr-Caput) op 7.30, 18. ex aequo: Hoban GB-Stablins- en Van Schil <Belg-Driessens> balverenigingen (LBA, welke orga- op 7 34 20 Jjmenez Sp.Langarica) het is I -t Jan Brinckmann lange tijd voorzit- 23"'Wagtmans TNed-Drï^sensl ter geweest van de Haagse voetbal vereniging VUC. bastian in 1965 en bovendien vierde in de individuele achtervolging van vooraf. Die kopgroep bestond uit de amateurs bij de wereldkampioen- Brinckmann. die sedert 1951 ook nog vele andere functies bij weg 1 Albertville in 19641 en San Se- de KNVB heeft bekleed, stond be- bastian ln 1965 en bovendien vierde a'a strijdbare figuur, voor van de competitie de houder I ade™ ha>en' want de sensationele 1 van de Davis-Cup mocht uitdagen, De Vlaeminck? Kan die dan zo- maar knokken achter zijn eigen kopman Joop Zoetemelk, die op dat moment bezig lijkt alweer wat con currenten (Motta, Van Springel, Raymond, Thevenet) met behulp van Merckx en Pettersson achteruit i ffv,„ I wordt nu vervangen door een fina le die vermoedelijk eind augustus zal I een te vol&en was, worden verwerkt. De vergadering hechtte even- eens zijn goedkeuring aan het voor stel om in het vervolg Davis-Cup- wedstrijden ook op overdekt" en synthetische banen toe te staan. Merckx, Zoetemelk, Van Impe. Oca na, Goesta Pettersson en Wagtmans, Met nog meer dan 200 kilometer te rijden temde Merckx de drift van Wagtman en de kleineren in het veld hadden alle redenen om opgelucht te werpen? Wie zich op het spoor zet van zulke tactische toestanden, kan uit de tegenvaller van Roubaix dan toch nog wel wat aardigs pu ren. Al eerder was namelijk links en rechts in de Tourkaravaan vast gesteld, dat het best eens kon zijn dat Merckx" mannen en de Mars- ploeg elkaar langs een omweggetje toch wel terwille zouden willen we zen. Dat zou de verdeling van de buit allemaal wat gemakkelijker maken: J Merckx het geel, Roger de Vlae minck het groen, Zoetemelk d( bergprijs en als het even kan Nas- I landia, Iwan Spencer, Julia B, Inan- sens de totaal-premie voor deda Mac Hoog CathartjneprUs: sprints onderweg. Plus dan nog het Kees Dunst, Kamo Quick, Karolyn feit, dat zolang de zaak nog niet te Thar, Kensington - Dompleinprijs: ver uit elkaar ligt, de Mars-mannen inyala, Ingrid K, Ivo D, Harley D - elke dag nog het ploegenklassement Amateurkampioenschap: Hidda Dear, MEREVELD, 3 JULI - 2.30 UUR Tolsteegprijs, 1ste afd.: José Hol- kunnen opstrijken. I Flamingsgold, Edward Kinley, Glo- Voor wie die stelling aanhangt, gaf riant - Neudeprijs: Ilina, Hero Hol de sprint echter de kopgroep in landia, ideal Buitenzorg, Ico R - Roubaix stof tot praten. Merckx Nieuw Amelisweerdprüs: Ingrid Ha- immers, bemoeide zich er persoon- j no ver, Detra, For Ever, Dorus van lijk mee en dan nog op een manier. Rood en Noot die verbazing mag wekken. Ten eer- Hornblower. Hurry Up. ste omdat de Meester bepaald niet j Hea Alkestis VE vaak in de voorste rangen is te vin- Hollandia, •echtprjjs: Gert Jan, Uithofpr\js: Ivan Hanover Cavaljos, litis dan toch zeker niet geruime tijd op nit Hollandia, Heliotroop R - Tol- i kop blijft zitten sleuren om dan toe j steegprys, 2de afd.: Jacobus O, Jelle 1 te staan, dat de broers De Viae- du Bois, Jeroen Belwin, Inca. Irritatie De Cote de la Sarthe werd daarna 1 een zaak voor het volledige peloton. In aansluiting op de sprintwinst van Bruyere op de flauwe helling ont- stonden wat groepjes die slechts een i kort leven hadden. 1 Pas na byna tachtig kilometer doorbrak een enkeling de rust op deze tweede Belgische dag in de Tour: Joaquim Agostinho, die on danks zijn achterstand van tien mi nuten en zyn 62e plaats in het klas sement als een van de betere ren ners in de Ronde kan worden be schouwd. Maar al had Agostinho die kwalificatie niet verdiend, dan toch zou een renner van Molteni hem zijn gevolgd. Omdat het echter Agostinho was, ging Jos Huysmans al het werk doen. De Belg vertrouwde er op dat zo'n lange solovlucht plus de irrita tie steeds iemand aan zyn wiel te hebben, ook Agostinho te veel zou worden. Het gelijk was volledig aan de zijde van Huysmans, al veroverde Agostinho, met de Belgische Molteni- steen om zijn nek, in dertig kilometer toch een winst van vijf minuten en vijftig seconden. Die marge slonk snel nadat het veld in de buurt van j de muur van Geraardsbergen was schappen in Rome. won de sprint. Hij haalde daarmee zijn zevende per soonlijke overwinning op de weg in een tienjarige wielerloopbaan. immer de belangen het amateurvoetbal op de eerste plaats kwamen. Jan Brinckmann wordt zaterdag 3 Juli gecremeerd in Ockenburg. ZOETERMEER Wie op 't toer nooi te Zoetermeer. met als inzet de nationale tennistitels voor de jeugd t/m 13 Jaar. de jongste ten- nisgarde van ons land in actie heeft gezien zal ongetwijfeld tot de con clusie zijn gekomen dat het in de toekomst beter zal gaan met de ver tegenwoordiging op het internatio nale vlak dan nu het geval is met een eenzame Tom Okker. Toch zou het ons niet verbazen als van alle mogelijkheden die gisteren, vandaag en morgen aantreden voor o.m. kri tisch toekijkende officials en aan zienlijk minder kritisch toekijkende ouders, geen enkele wordt gereali seerd. Waar zou dat dan aan kun nen liggen? Aan de begeleiding wel licht. We kunnen ons niet aan de in druk onttrekken dat de veelbeloven de Jeugd teveel in de watten wordt gelegd en daardoor verleert om voor de puntjes te knokken als de zaken niet naar wens gaan. In dit verband mag misschien een uitspraak wor den gememoreerd van een befaamd oud-Wimbledon kampioen, namelijk Frank Sedgman: „Talenten worden geboren, maar kampioenen worden gemaakt. Voor 20% door hun coa ches voor 80% door zichzelf". Van de uitslagen die gisteren op het wed strijdschema werden ingevuld mo gen worden vermeld de onbedreigde en sterke overwinningen van de bij de jongens geplaatste spelers. Dat zijn achtereenvolgens Olaf van den Wildenberg (Nd-Brabant) (wiens zus in Groningen de titel bij de meisjes t/m 15 Jaar in de wacht sleepte), Rene Gorter (Amsterdam) Huub van Doorne (Nd Br.) en Max Holderbusch (Den Haag). Huub van Doorne en Olaf van den Wildenberg wonnen hun eerste partij zelfs zon der een enkele game te behoeven af te staan! BIJ de meisjes vielen wel verrassin gen. Bernardine Sluyter (uit Rot terdam) (bekende tennisnaam) handhaafde zich als no. 1 geplaatste gemakkelijk via tweemaal 6-3 op Xandra van der Heijden (Geld) maar Marcella Mesker uit Den Haag, die een tweede plaats waar dig was gekeurd faalde tegen Josette Bielen en nog wel in 2 sets, 2-6, 1-6. op 8.15, 24. Van Vlierberghe (Belg- Martini) op 8.51. 25 Grosskost (Fr-De Muer» op 8.57. 34. Karstens (Ned) op 10.14, 37. Krekels (Ned) op 10.19, 46. v. d. Vleuten (Ned.) op 10.22, 47. De Koning (Ned.) op 10.24, Agostinho (.Port) z.t., Prinsen (Ned) z.t.. 95. Van Katwijk (Ned. op 13.09, 103. ex aequo: Rentmeester en Via- nen (Ned) op 15.14, 113. ex aequo: Harings en Benjamins (Ned) op 17.42, 124. Steevens (Ned) op 24.08. Het algemeen ploegenklassement: 1. Schotte 76.01.27. 2. Plaud 76.02.15. 3. Driessens 76.06.06, 4. Martini 76.10.26, 5. De Muer 76.10.54, 6. Sta- blinski 76.20.37. 11. Pellenaars 76.34.31. Puntenklassement Het algemeen puntenklassement: 1. R. de Vlaeminck (Belg.) 73 pnt., 2. Guimard (Fr.) 49, 3. Karstens (Ned) 47. 4. Genet (Fr 44. 5. Merckx (Belg) 43, 6. Godefroot (Belg) 41. 9. Wagtmans (Ned.) 35. Bergklassement De doorkomsten op de verschillende cols waren: Sommiere (4e cat.): L Wagtmans (Ned.) 5 pnt., 2. Zoete melk (Ned.) 3. 3. Van Impe (Belg.) 2, 4. Merckx (Belg) 1. De Ia Sarthe (4e cat.)1. Bruyere (Belg) 5 pnt., 2. Van Impe 3, 3. Zoetemelk 3, 4. Bracke (Belg) l. Mur de Grammont (3e cat.)1. Agostinho (Port.), 10 pnt., 2. Huys mans (Belg) 8, 2. R. de Vlaeminck (Belg) 6. 4. Merckx (Belg) 4, 5. Zoetemelk 3, 6. Godefroot (Belg) 2. De Mont Saint-Aubert (4e cat): 1. Riotte (Fr.» 5, 2 Bouloux (Fr.) 3. 3 Vanneste (Belg) 4, 4. Guerra (It.). Het algemene bergklassement ziet er na de vijfde etappe als volgt uit: 1. Zoetemelk (Ned) 62 pnt., 2. Van Impe (Belg) 37 pnt., 3. Bruyere (Belg) 27, 4. Fuente (Sp.) 19. 5/6. Guimard (Fr) en Merckx (Belg) beiden 17.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17