Raadslid noemt Purmerends in misstanden verpleeghuis JACHJA CHAN WIL NIEUWE GRONDWET Enkele rijders forse straffen voor zonder verzekering NIEUWE UITGAVEN 5Leiding is ongeschikt9 Commissie aan het werk VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER VlMHNk'lk jmKHtm PAGINA 8 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 JUNI PURMEREND "De situatie in het verpleeghuis Overwhere in Purmerend is veel erger dan ik heb vermoed. Zo erg zelfs dat de inspecteur voor de Volksgezond heid heeft moeten ingrijpen". Dit zegt het gemeenteraadslid mr. J A. Post van de PvdA. Mr. Post is van oordeel dat het bestuursbe leid wordt uitgemaakt door de voorzitter en de directrice, "men sen die hiervoor ten enenmale de geschiktheid missen". Voor dit wanbeleid mag, volgens de heer Post, de gemeenteraad van Purmerend geen schijn van mede verantwoordelijkheid dragen en zeker geen verdere garanties ver lenen. „Het tehuis" zegt hij" moet worden ondergebracht in een plaatselijke stichting en het eerste werk wordt schoon schip maken". Het socialistische raadslid kwam met zulke ernstige beschuldigin gen ook in het persoonlijke vlak dat burgemeester mr. R. Kooi man in de raadsvergadering de behandeling van de verhoging van 'n garantie van 5 miljoen tot acht miljoen gulden voor het ver pleeghuis niet wilde voortzetten. Hij wil eerst een onpartijdige instan- tei een onderzoek laten instellen. Gebrek Mr. Post stipte enkele bijzonder gro te overschrijdingen van de begro ting aan: de bouwkosten stegen met 35 procent, die van de perso- neelsflat met 25, de inrichtingskos ten met vijftien, de tuinaanleg met 410 en de aanloopkosten met drie honderd procent. Daarnaast somde het raadslid ern stige tekortkomingen in de medi sche inrichting van het verpleeg huis op. Er ontbreekt onder meer 'n kast voor de vergiften, er is slechts een zuurstofapparaat en de afzui ging is ver onder de maat. "Men had beter een minder mooie tuin kunnen laten aanleggen", zei mr. Post. "Bij behandeling van enkele patiën ten tegelijk met zuurstof rennen de zusters heen en weer met het eni ge apparaat om te proberen de pa tiënten van de dood te redden". Ernstig noemde het raadslid ook de poging tot zelfmoord van een ventien-jarige verpleger. De direc tie van Overwhere drong er bij Purmerender arts op aan krankzinnigen verklaring voor Jongen af te geven, wat de arts ech ter weigerde. De jongen kreeg toen op staande voet ontslag. "De lei ding van Overwhere is voor haar omvangrijke taak absoluut onge schikt", besloot mr. Post. Wapenpakhuis Engelse troepen hebben gisteren in een pakhuis in Belfast een grote hoeveelheid wape nen gevonden. "Uit wat wij hebben gevonden kan men slechts conclude ren dat het pakhuis als een wape- fabriek werd gebruikt", aldus een le gerofficier. Drie mannen zijn in het pakhuis gearresteerd. Moordenaars veroordeeld Een rechtbank in het Poolse Kielce heeft gisteren Jozef Zakrzewski en zijn zoon Czeslaw ter door veroordeeld, wegens het plegen van moord op acht mensen. Een andere zoon van Zakrzewski, die eveneens terecht stond, kreeg 25 Jaar gevangenis straf. In het bekende Duitse wijn- i vermoeiende proeven, helemaal i dorp Rüdesheim kunnen wijn- in sfeer te kunnen uitrusten. De enthousiasten nu een "wijnap- lege vaten, die tot appartement partement" huren, om na het zijn verbouwd, zijn voorzien van twee bedden, een toilet en een douche. Aquariumvissengids, door A. Schiotz, P. Dahlström, Uitgeverij Elsevier, f 19,50. Nederland telt op dit ogenblik zo'n 200.000 aquarium liefhebbers. Voor deze categorie zijn ln de loop der tijden al heel wat boeken verschenen. Wat echter tot nu toe ontbrak was een vademecum waarin de aquariumliefhebber op gemakkelijke wijze kan terugvinden wat hij zoekt. De .Aquariumvissen- gids" is daarvoor de aangewezen oplossing. Ruim 400 aquariumvissen (zowel zoetwater als zeevis en) zijn op een overzichtelijke wijze gerang schikt naast 50 auariumplanten. Van elke vis en elke plant is in het boekje een afbeelding te vinden, ge maakt door de illustrator P. Dahl ström. die ook reeds de tekeningen maakte voor de eerder verschenen Zoetwatervissengids en Zeevissen- gids. Door de logische indeling is men in staat te vissen snel te de termineren. Om het boek compleet te maken, komen er in het boekje artikelen voor over de inrichting van een aquarium, visziekten, voed sel en technische hulpmiddelen. „Gifmoord op Rotterdam", door Henk van Delden. Uitgeverij Sijt- hoff, f 8,90. Het boek geeft een beklemmend relaas over de „bom" waarop we wonen en die dagelijks tot ontploffing kan komen. De schrijver heeft als uitgangspunt voor zijn roman de explosie bij een chemische fabriek in Rotterdam ge nomen. Deze gefingeerde ontploffing is het begin van een reeks snel op eenvolgende gebeurtenissen die overduidelijk aantonen dat we op geen enkele wijze zijn voorbereid een dergelijke calamiteit het hoofd te bieden. We schieten hopeloos te kort. Het boek heeft geen sensatie willen wekken maar door de diep gaande kennis van de schrijver een reëel beeld willen scheppen van iets dat iedere dag kan gebeuren. Alles is geschreven in een reportage-ach- tige stijl, die het relaas een gevoel van echtheid geeft sWat heet vuil?, door G. Groen, H. v. d. Meer, J. de Werd, Uitgeverij Malmberg, f 5,50 Na het eerste deel in de serie „Wat heet?" over Drugs is er een nieuwe aflevering ver schenen over de milieuverontreini ging. In kort bestek wordt een over zicht gegeven van de gevaren die het milieu bedreigen. Punten die worden behandeld zijn de luchtvervuiling door auto's en industrie, de water vervuiling door thermische veront reiniging en verzilting en bodemver ontreiniging door het gebruik van olie, pesticiden en insecticiden. De onderwerpen zijn alfabetisch ge plaatst en voorzien van talrijke verhelderende foto's Milane, door Robert Vavra. Zuid hollandse Uitgeversmaatschappij Milane is het boekje van een Hon gaars zigeunerjongetje, dat zomers meetrekt in een klein circus en 's winters zijn vertier zoekt in de omgeving van een zigeunerkamp. Zijn belevenissen zijn door de foto graaf Robert Vavra in beelden vastgelegd. Het is een serie kleuren foto's, die werkelijk af is en die wordt ondersteund door een korte en bondige tekst. Voor al de dieren en de natuur vormen een foto grafisch gezien prachtige achter grond voor de belevenissen van Mi- BELEID VOOR DE ZEVENTIGER JAREN. Door P. J. A. Idenburg, P. Beugels. Uitgeverij Kok NV, Kampen —In deze bundel zijn een aantal belang rijke vraagstukken opgenomen, die in de Jaren zeventig om een oplos sing zullen vragen. Het boekje geeft een aantal richtlijnen voor een mo gelijk beleid in de komende jaren. P. Beugels schrijft over een echte cultuurpolitiek, Toos Hartkamp over de geestelijke volksgezondheid en P. J. A. Idenburg over het buitenland se beleid. Verder zijn er bjdragien van E. H. van Eenghen over de Ne derlandse efensie van W. Albeda over Economie, planning en demo cratie en van A. G. Smallenbroek over de begrotingsruimte 19711975 en het urgentieprogram. Het boek wordt besloten met een kijkje op de vakbeweging in de jaren zeventig door CNV-voorzitter J. Lanser en het bejaardenbeleid dat wordt be licht door Else Terpstra. Twee meisjes, twee catamarans, door James Wharram, uitg. Wereld bibliotheek De liefhebbers van reisverhalen komen met dit boek volledig aan hun trekken. Het boek beschrijft de oceaanreis van schrij ver James Wharram met een Poly- nesiche dubbelkana ofwel een cata maran. Op zijn tocht over de oceaan wordt Wharram vergezeld door twee meisjes Ruth en Jutta. De eerste tocht over de Atlantische Oceaan strandt in Noord-Spanje waar overwinterd moet worden. La ter slaagt men er in Trinidad te bereiken. Met een verbeterd en gro ter model maakt men tenslotte de terugreis naar Engeland. Het boek is geïllustreerd met een serie foto's en tekeningen. Papegaaien R. R. P. van der Mark, Uitgeverij Veen, Amsterdam —Wat is er leuker in huis dan een pratende papegaai? Toch blijkt een dergelijk huisdier in een kooi nog vaak op een mislukking uit te lopen, omdat men de papegaai niet op de Juiste manier behandelt. In het boek van Van ed Mark worden veel voorkomende papegaaien in ons land nader be licht. Dat gebeurt onder andere met amazones, edelpapegaaien, de grijze roodstaart, de witbuikpapegaaien en de lori's. Zo blijkt onder meer dat de verschillende soorten andere ka raktereigenschappen bezitten en een andere verzorging of huisvesting vereisen. Ook zijn er papegaaien die beslist niet geschikt zijn om de hele dag op een stok te zitten. Verder geeft het boek waardevolle adviezen wanneer ziekte mocht optreden bij de papegaaien. Voor de bezitters van een papegaai een haast onmis baar handboek dat bovendien voor zien is van een serie bijzonder fraaie kleurenfoto's. Kernenergie, door Matthew J. Gaines; Katten door Christine Me- calf; Het plantenrijk, door Ian Tri be; Honden, door Wedy Boorer. nUitgeveriJ Elsevier, f 4,90 per deel Al eerder besteedden we in onze ru briek .Nieuwe uitgaven" aandacht aan de serie Videoboeken. Inmiddels zijn er weer vier nieuwe deeltjes verschenen waardoor de serie nu reeds tien boekjes omvat. De boek jes in de Video-serie kenmerken zich door een schat aan informatie die op een prettige wijze wordt ge presenteerd en bovendien wordt verluchtigd met tal van kleurrijke tekeningen. De boekjes Katten en Honden geven een overzicht van de geschiedenis van het dier en de verschillende soorten. Bovendien worden wetenswaardigheden ver meld over voeding, huisvesting, be handeling e.d. In Kernenergie wordt de lezer wegwijs gemaakt op het gebied van atomen, kernreactors, radio-isotopen en kernsplitsing, ter wijl ook een overzicht wordt gege ven van de reeds bestaande kern energiecentrales. Het boekje „Plan tenrijk" bevat een overzicht van de verschillende plantengroepen. In het tweede gedeelte worden onderwer pen behandeld als sterkte, voedsel, ademhaling en voortplanting. De Boschplaat, door Albert Gols, Uitgeverij WERELDVENSTER Baarn f 12,50 Het natuurreservaat „De Boschplaat" is een uniek stukje na tuurgebied op het eiland Terschel ling. Als eerste natuurgebied in Ne land verwierf het vorig Jaar het predikaat Europees natuurreservaat. Albert Gols, natuurliefhebber van de eerste orde en van beroep ci neast bij de NOS bewijst met dit boek dat De Boschplaat deze eer volle vermelding ten volle verdient. Albert Gols schetst het onvervang bare bezit aan planten en dieren gelegen in een gebied dat helaas veel aanslagen van de milieuvervui ling te verwerken krijgt. Albert Gols kent het gebied op zijn duimpje: dat blijkt wel uit zijn deskundige inventarisatie van het gebied dat tegelijk een pleidooi vormt voor het behoud van De Boschplaat in zijn huidige vorm. Het boek bevat behalve een serie fraaie foto's ook pentekeningen van planten, dieren en vissen, die in het natuurreservaat voorkomen. Een boek dat we u van harte aanbeve len. Wat weet je van de liefde, door Hans Grothe, Uitgeverij Zomer en Keuning, Wageningen, f 6.90 Het boekje Wat weet je van de liefde? verscheen in de serie onder auspi ciën van het maandblad Ouders van nu. Het gaat om een seksueel voorlichtingsboekje voor kinderen in de leeftijd van elf tot vijftien Jaar. Al eerder verscheen van dezelfde schrijver het boekje „Kindertjes groeien in mamma's buik" dat spe ciaal bedoeld is voor de Jeugd van 6 tot 10 Jaar. In het nu verschenen boekje gaat de schrijver wat dieper op de materie in dan in het eerste deeltje. Onder meer wordt gespro ken over voorbehoedsmiddelen, de bouw van de geslachtsorganen en de ontwikkeling van het nog onge boren kind. Een uitermate geschikt boekje voor de jongen en het meis je, die wel af en toe de klok heeft horen luiden maar nog niet weet waar de klepel precies hangt. We stinken er in, door Jan van Hillo en Wolf Kielich. Uitgeverij Van Holkema en Warendorf f 4,90 Er zijn weinig televisieprogram ma's die zoveel stof hebben doen opwaaien als de televisiedocumen taires van Jan van Hillo onder de titel „We stinken erin". In korte tijd heeft Van Hillo zich ontpopt als één van de vurigste pleitbezor gers van de milieuhygiëne en het snel aanpakken van de water-, bo dem- en luchtverontreiniging. Van het eerste programma dat op 26 ok tober 1970 werd uitgezonden en dat op veler verzoek 9 november nog eens werd herhaald is inmid dels de tekst in boekvorm versche nen. Tevens geeft het boekje „We stinken er in" een verantwoording waarom het programma op deze aansprekende wijze is opgezet. Be halve dit document publiceert Wolf Kielich een open brief waarin hij zich afvraagt wat er na de uitzen ding dient te gebeuren. Tenslotte bevat het boekje een selectie van de reacties die op het programma kwamen, zowel in de pers als van de kijkers. Het boek bavat vele fo to's uit de kleurentelevisiedocumen taire. KARATSJI (Reuter, AP, AFP, DPA) President Jachja Chan van Paki stan heeft gisteren tijdens een lang verwachte redevoering zijn ideeën over een terugkeer naar een bur gerlijk bewind en normalisatie van de democratische instituten ont vouwd. In zijn toespraak tot de Paki staanse natie deelde hij mee een commissie van deskundigen te heb ben benoemd om een grondwet op te stellen. Na de verkiezingen begin dit jaar was deze taak toebedeeld aan de na tionale vergadering. In die nationale vergadering had de Awami-Liga van Sjeik Moedjiboer Rachman de meer derheid. Omdat men in de Pakistaan se hoofdstad verwachtte, dat het door Rachman beheerste parlement zou besluiten tot een landsstructuur waar binnen Oost-Pakistan vergaande zelf standigheid zou krijgen, werd het bij eenroepen van de parlementariërs voortdurend uitgesteld. Hetgeen leid de tot ongehoorzaamheidsacties in het oosten die op 25 maart uitliepen in het bloedige ingrijpen van Westpaki- staanse militairen. President Jaohja Chan somde gis teren de instructies op die hij de com missie voor de nieuwe grondwet had meegegeven. Daarbij was ook sprake van een vergaande autonomie, waar aan echter meteen ingrijpende be perkingen werden gesteld omdat de federale regering de binnen- en bui tenlandse aangelegenheden zal be hartigen en partijen die zich slechts tot de bevolking van een van beide landsdelen richten, zijn verboden. Dat verbod geldt ook voor de Awami Liga. Uit de woorden van Jachja Chan werd niet duidelijk hoe hij zich dan de samenstelling denkt van de nationale vergadering die over onge veer vier maanden bijeen zal komen wanneer de nieuwe grondwet gereed zal zijn. De Awami Liga heeft 167 van 313 zetels in het federale parlement. Hoewel de Pakistaanse president zei dat de uitslagen van de verkiezingen van de afgelopen december geldig blijven voegde hij er meteen aan toe dat leden van de Awami Liga ge schorst zullen worden wegens tegen de staat gerichte activiteiten. Voor de bezetting van de vrijgekomen zetels zouden mogelijk tussentijdse verkie zingen uitgeschreven worden. Hij deed daarvoor een beroep op die leden van de Liga die „niets te ma ken hebben gehad met de leiding van een partij". Willekeur De rij van getuigen van de wille keur, waarmee Westpakistaanse mili tairen nog steeds in Oost-Pakistan optreden, wordt voortdurend langer. Gisteren was het het Britse Conser vatieve parlementslid Toby Jessel die verklaringen van collega's logenstraf te dat de situatie in Oost-Pakistan normaal zou zijn. In Dacca zei hij tegen een correspondent van het persbureau Reuter dat de hindoes nog steeds op grote schaal vervolgd worden. >rDe voortdurende plunderin gen van de dorpen ongeacht de gods- LEIDEN Hoewel een 27-jarige winkelbediende uit Leiden gisteren verstek liet gaan, kreeg de tegen hem aanhangig gemaakte zaak toch een openbaar onderzoek. Uit dit, on derzoek bleek, dat verdachte met zijn auto op het kruispunt Krim- kade-Leidseweg geen voorrang had verleend aan een andere automobi list, hetgeen een fikse botsing ople verde. Hierdoor kwam aan het licht dat hij rijbewijs noch WA-verzeke ring bezat. De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, memoreerde onder meer, dal. verdachte al enige malen eerder werd gevonnist wegens het rijden zonder rijbewijs en verzekering. De officier, mr. A. S. M. Horstink. vond het een zeer ernstig geval en kwam tot de conclusie, dat verdachte ditmaal een zeer gevoelige straf ten volle toekwam. Hij eiste dan ook naast twee geldboeten van respectie velijk f70 en f100 subs 17 dagen, zowel twee weken onvoorwaardelijke heohtenisstraf als twee weken voor waardelijk met een proeftijd van 2 Jaar. Inzake de heohtenisstraffen von niste de kantonrechter conform De geldboeten stelde hij op f 70 en f 80 subs. 15 dagen. Een 24-jarige Amsterdammer, die eveneens verstek iiet gaan, kocht eind februari voor f85 een vehikel dat de naam "auto" niet of nauwe lijks waard was. Hoewel hij geen rijbewijs, kentekenbewijs en W A-ver zekering bezat, ging hij toch met zijn pas verworven "koopje" de weg op. Een en ander werd door een Noordwijkse politieman ontdekt toen hij de Amsterdammer op de Kanaal- weg in Noordwijk voor een routine controle aanhield. „Hoe durft iemand en nog wel zonder enige rijbevoegdheid te heb ben. met zo'n vehikel de weg op te gaan", verzuchtte de officier in zijn requisitoir. Ter correctie van de op zettelijke handelingen eiste hij twee weken voorwaardelijke hechtenis- straf met een proeftijd van 2 jaar een onvoorwaardelijke ontzegging tot het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van zes maanden (dit bij wijze van waarschuwing) alsmede twee geldboeten van respectievelijk f100 en f50 subs. 15 dagen. Het connis luidde geheel conform. Na het nuttigen van enkele "pilsjes" keerde een 23-jarlge kok uit Hazerswoude per auto huis waarts. Op de Leidse Vaart reed hij achter op een voorligger waardoor aan zijn rit een abrupt einde kwam De kok liet eveneens verstek gaan. Na het gedrag van de kok scherp te hebben afgekeurd kwam het rechts college gisteren tot de slotsom dat de kok maar een tijdje als automo bilist van de weg moest worden ver wijderd. Eis en vonnis luidden dan ook. een onvoorwaardelijke ontzegging voor de tijd van 6 maanden en bo vendien nog een geldboete van f 80 subs. 8 dagen. Een 32-jarige onderhoudsmonteur uit Noordwijk schoot in de Vanhuijs- straat met een bestelauto zonder enige „verkeersnoodzaak" van de rij baan af en het trottoir op om ver volgens met een flink vaartje tegen een muur op te rijden. De totale schade bleek niet gering te zijn Ter zitting verklaarde hij gisteren: „Door een plotseling defect aan het differentieel blokkeerde een der ach terwielen en raakte de wagen hier door onbestuurbaar" „U had nog al wat alcohol ge dronken. Bij de bloedproef bleek het promilage 1,25 te zijn en dat is ta melijk hoog", repliceerde de kanton rechter prompt. „Ik was echt niet dronken", verze kerde verdachte de rechter. „Getuigen zagen u anders wel slin gerend over de weg rijden. Dat wijst toch wel in de richting van een ver minderde bekwaamheid". „Dat slingeren kwam omdat ik probeerde de wagen op de weg te houden". Na raadpleging van het proces verbaal sprak de kantonrechter er zijn verwondering over uit, dat ver dachte ter zitting met een eeheei andere lezing van de oorzaak van zijn stunt kwam. „Tegen de politie zei u destijds dat u de macht over het stuur verloor omdat uw hond, die naast u zat onverwacht tegen u op ging staan". Tegen deze vreemde ommezwaai kon verdachte niets zin nigs inbrengen. Zijn werkgever, als getuige a dé charge gehoord, voerde als een zijns inziens verzachtende omstandigheid aan, dat verdachte al jaren bij hem in dienst was en ondanks de vele duizenden kilometers, die hij per jaar per bestelwagen aflegde nog nimmer met de politie en justitie in aanraking was geweest. Mede omdat verdachte twee ver schillende verklaringen over zijn stunt had gegeven, hechtte de offi cier weinig geloof aan het defecte differentieel. Zijns inziens had het alcoholgebruik verdachte parten ge speeld „Verdachte is overigens al eens eerder met de rechter in aan raking geweest wegens het rijden on der invloed", openbaarde hij tot slot nog. Mede hierdoor eiste hij thans zowel een geldboete van f200 subs. 20 dagen als een voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 9 maanden. „Ik kan mijn rijbewijs niet mis sen", reageerde verdachte hierop Waarop de officier: ,Dan moet u voordat u achter het stuur gaat zit ten ook geen alcoholische dranken gebruiken, waardoor u het risico loopt uw rijbevoegdheid kwijt te ra ken". Na verdachte op zijn beurt ook duchtig de les te hebben gelezen, gaf de kantonrechter te kennen, dat hij deze nog één kans wilde geven Hij stelde de intrekking der rijbe voegdheid daarom nog voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. De geldboete verhoogde hij daaren tegen tot f300 subs. 30 dagen. dienst van hun bewoners en het dwijnen van de bevolking maakt situatie nog angstiger. Het Pakista se leger moet ophouden met het sturen van schietgrage en willek bedrijvende eenheden". Gevras over de vooruitzichten op terugk van de vluchtelingen, zei Jessel, hij dit hindoes en leden van de Av mi Liga in elk geval zou afrac maar ook voor de andere betwij! de hij of het verstandig zou zijn, ander lid van de delegatie waa Jessel deel uit maakt, de vroeger Labour-minister voor het Gemei best Arthur Bottomley zei, dat delegatie geen toestemming had kregen het dorp Boliadi te bezoel waar volgens het ooggetuigevers van jorunalist Arnold Zeitlin Amerikaanse persbureau Associa Press het leger op een vreselijke n nier had huisgehouden. Dit verl kwam nadat eerst toestemming verkregen overal heen te gaan 1 de delegatie wenste. Uitstel gevraag verhoging tarie celgesprekken DEN HAAG (ANP) De prijsverl ging van een telefoongesprek va: een telefooncel moet volgens het merlid dr. ir. J. P. Oele (Pv< uitgesteld worden totdat deze gelegenheid is behandeld in het leg tussen het parlement en het ni we kabinet. In schriftelijke vraj aan minister drs. J. A. Bakker Verkeer en Waterstaat heeft het merlid om het uitstel gevraagd verband met het sociale karakter \j de via de telefooncellen aangeboi telefoondiensten. Het kamerlid wil voorts wet waarom de demissionaire wel beslist heeft over de verhog van allerlei telefoontarieven en tax ven van telegrammen, telex e: foon, maar de beslissing o verhoging van de posttarieven pe Januari 1972 aan het volgend kabi heeft overgelaten. In zijn vragen wijst dr. ir. O er op, dat minister Bakker "zoi nader overleg en motivering" de riefsverhogingen in de telecommu catiesector toestond en hij wil ook een overzicht van de ontwik! ling van kosten en baten. De zanger Vic Damone en actrice Judith Rawlins zijn na huwelijk van zeven jaar gescheid Vic Damone verklaarde in een 1 delscheidingsdocument, dat hij o weegt faillissement aan te vragen. De 43-jarige Damone, die eens trouwd was met Pier Angeli, klaarde zich akkoord zijn 35-jar vrouw en haar drie dochters maandelijkse alimentatie van dollar te betalen. ADVERTENTIE Sadolpho Geraffineerde coupe met extra lage halslijn en COMTl 79.- Klas t \acU j over W; pruik, Voort .hand- ^geknoop PUSSY-CAT 79.- Een van de bestsellers van Pelatti. In vele variaties te kappen. Ook in grijstinten. Leiden. Fa. L. H. v. TONGERl ZN.. Breestraat 32, tel. 01710—25212

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8