Leiderdorp begroet 16.000ste inwoner TOERNOOI VAN STERK BEZET Huisvuil l,DE MUNNIK" Jaarmarkt Wassenaar PAGINA 2 LE1DSCH DAGBLAD DINSDAG 29 JUNI 191 Spaarbankboekje voor Jos Fraats teró óckrifven In het ingezonden stuk van zater dag jj. onder bovenstaande titel is een storende zetfout geslopen. De eerste zin luidde: Van 28 juli tot en met 13 aug-ustus zal het huisvuil slechts één maal per week warden opgehaald De zin had moeten beginnen met: Van 28 juni tot en met 13 augustus Het huisvuil zal dus niet gedurende twee weken, maar helaas gedurende ZEVEN weken slechts één maal per week opgehaald worden. LEIDERDORP De snelst groeiende gemeente van Neder land begroette gistermorgen de 16.000ste inwoner Het was Jos Paulus Maria Fraats die door zijn vader als 16.000ste werd "aangemeld". De geboorte aan gifte van Jos Fraats maakte voor Leiderdorp de 2000 in 1971 vol, op 14 juni 1970 werd bij de burgerlijke stand de 14.000ste inwoner ingeschreven. Loco-burgemeester Meerburg bracht gisteravond met zijn echtgenote een bezoek aan de Houtschans 72. „Tweeduizend per jaar kunnen we nog wel verwerken", zei de heer Meer burg, „want we bouwen veel huizen en hopen na de bouw vakvakantie met de woning bouw in Binnenhof te beginnen. Maar dat is niet de hoofdzaak voor het gemeentebestuur van Leiderdorp, naast behoorlijke huisvesting moeten we zorgen voor de nodige voorzieningen". Na dit zakelijke toespraakje ging natuurlijk alle aandacht uit naar de kleine Jos, die een spaarbankboekje met f 165,— kreeg Een prachtige fruitmand en felicitaties voor de trotse mama hoorde er natuurlijk ook bij. Jos is niet het eerste kind van de familie Fraats, want er is ook nog een zusje van dertien maanden, dat de naam Sandra draagt. Op de foto Holvast: Mevrouw Meerburg met Jos Fraats op de arm terwijl mevrouw Fraats en de heer Meerburg de jongeman goed in het oog houden. WASSENAAR De jaarlijkse Jaarmarkt begint morgen om twee uur. Burgemeester Staab zal deze Jaarmarkt officieel openen. Aan de ze opening werkt mee de Landelijke Ruitervereniging Koningin Emma. Om hafl vijf staat er dan een optre- I den van oom John en tante Lilo op i het programma. De drumband Ire-j ne begint om half acht met een show, die wordt gevolgd door een op treden van Imca Marina <20.45 uur». Donderdag beginnen de feestelijk heden met Judodemonstraties van sportschool Stichter; de avond (van af 20.00 uur) wordt gevuld door de Dinsdag Diamantplein 27 Gespreksavond eenkomst Dolle I Woensdag Kreatlef Centrum projektgroepen. bij- Twentwel Bre< den) 9—12 i Stadhuis Spreekuur sociale raads- D-mderdag Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp 10 i 1.- 4 l gehan- Levendaal 101 Societei dlcapten 7.30 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8— 10 uur nam. Release Apotheekdienst Leiden —Leiderdorp—Oegst geest- Voorschoten: Geopend voor spoed- eljende gevallen: Doeza Apotheek, 2>o«Eastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallen- burg. Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 4 *47. De Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmi- napark 8. Oegstgeest. tel. 53274. De dienst van Apotheek Voorscho ten wordt op zondag 27 Juni van 8 tot 22 uur waargenomen door de Doeza Apotheek. Boerenkapel en Boer Voorthuizen Een demonstratie trampolinesprin gen opent de activiteiten van vrij dag. De gymnastiekvereniging Olym- pia zal deze demonstratie verzorgen, (14.30 uur). 's-Avonds om acht uur maakt de muziekvereniging Excel sior een rondgang door het dorp en drie kwartier later treedt het trio Los Rancheros op. Zaterdag van 10.00-12.00 uur zullen de ballonnen voor de ballonwedstrijd de lucht in gaan. Om twee uur 's- middags is er in het oude politie bureau "Nijevelt" een poppenkast voorstelling. (Ronzebons) Om half drie is er een optreden van de zeer bekende showdrumband Wilhelmus uit Sliedrecht. Een Pink—Inn voor de jeugd besluit de Wassenaarse jaarmarkt. Oefenprogramma van Warmunda WARMOND De voetbalvereni ging Warmunda gaat oefenen. Het programma ziet er als volgt uit: 8 augustus Full Speed—Warmunda; 12 augustus Warmunda—UVS (za); 15 augustus WarmundaBSM; 22 au gustus WarmundaDCO en 29 au gustus WarmundaNAS. WEINIG ANIMO Met belangstelling heb ik kennis genomen van het artikel over de speeltuin nabij de Dozystraat in het L D. van 22 juni 1971. Opmerkelijk is dat omringende be woners steen en been klagen, doch aan de andere kant geen van allen de moeite nemen om in deze tijd van roep naar „speelstraten" zitting te nemen in het bestuur van een speel tuinvereniging Overbekende uit vluchten zoals „geen tijd", „niets voor mij" enz. zullen hier, zoals over al elders, wel de oorzaak van zijn. In feite is het toch diep treurig, dat ouders dit niet voor hun kinderen over hebben. Klagen en kritiek leveren is ge makkelijk. er daadwerkelijk zelf iets aan doen veel moeilijker naar het schijnt. De speeltuinvereniging „De Tuin- stadwijk", aangehaald in uw artikel, hield op vrijdag 25 juni 1971 haar jaarvergadering, aanwezig 4 leden van de circa 200, weliswaar een vooruitgang, in 1970 was er 1 lid -aanwezig. Gelukkig is hier wel een energiek bestuur aanwezig. Het werk van deze mensen staat voort durend bloot aan kritiek, niet op de ledenvergaderingen maar in de Hoe lang houdt een bestuur het vol zonder ruggesteun en daadwerkelijke belangstelling van de leden ouders? Hoelang zijn TV-programma's voor de ouders leden belangrijker dan het spel van hun kinderen in een speel tuin? In september viert „De Tuinstad- wijk" haar 45-jarig bestaan, hoeveel ouders willen zitting in het jubileum comité nemen? Ik voorspel u geen een. H. K. Matters. Hvacinthenstraat 23a. Leiden. LEIDERDORP Het begin was niet best. De regen zorgde voor plas sen op de banen van het tennispark in Leiderdorp waar de vereniging de Munnik zijn traditioneel toernooi gisteren inzette met een drukke tele fonade aan de spelers en speelsters die 's morgens al voor hun eerste par tij moesten aantreden. Gelukkig be perkte Pluvius zijn attenties tot de morgenuren. Om ongeveer 12 uui kon er worden gespeeld. Verrassin gen vielen er in de eerste ronde nog niet. De B-cateogrie, sterker be zet dan in voorgaande jaren zij het dat C wel de hoofdmoot van het toer nooi is gebleven zoals ook de bedoe ling was, kwam gisteren nog niet in actie. In die categorie zijn geplaatst in het herenenkelspel Frans Enge lenburg, de Vries. R. J. van der Feen en Gerard Pasma. Niet geplaatst maar stellig in staat om de juist ge noemde kanshebbers te laten struike len zijn Har Meijer van Unicum en Wim Smith van de Leidsch Hout. Hoe het zij, er zijn voldoende spe lers van gelijke kwaliteit in het toer nooi om de spanning er tot op de laatste dag volkomen in te houden Voor het herendubbelspel worden de - volgende combinaties in staat ge- j acht om de prijzen weg te halen, En- j gelenburg/ de Bruin, Smith/ van i der Feen, Meijer/ Bonte en Pasma Bröring. Het damesenkelspei is evenals het herenenkelspel B kwan- 1 titatief gezien niet zo groots maar de kwaliteit mag alleszins redelijk worden genoemd In dit nummer zijn geplaatst E. de Weger, E. Reidt. M. Penseel en A. Engelenburg, Wanneer Ellen Reidt haar spelniveau van en kele jaren terug nog heeft behou den dan kan de kampioene van het Leidsche Hout-toernooi, Milou Pen seel, zich voorbereiden op hevige strijd en zal het bereiken van de fi nale, om dan van het winnen van I die finale maar niet eens te spreken, een verre van eenvoudige zaak zijn. In de afdeling is het gedrang in het herenenkelspel met maar liefst 8 geplaatste spelers groot. De ge plaatsten zijn achtereenvolgens Al- ting Sieberg, Ruisenaar, P. Theunis- sen, Rein de Meijere, Koen Heringa, Fok en Marjan de Groot in deze Automaten gekraakt LEIDEN Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag een postzegelboekjesautomaat aan de Wilem de Zwijgerlaan gekraakt. Zij maakten honderddrieënveertig zilve ren guldens buit. In dezelfde nacht werd ook de geldla van een sigarettenautomaat aan de Lusthof laan geforceerd. Uit de geldbak verdween een bedrag van zeventig gulden. volgorde voor de plaatsingsdeskundi gen favoriet. Bert Modderman, die op het toernooi van de Leidsche Hout zowel in het enkelspel als in het dub belspel de sterkste veteraan bleek geeft op het toernooi van de Mun nik acte de presence in het heren dubbelspel C met als partner Bijls- ma. Een combinatie die goed wordt geacht voor de eerste plaats in dit nuumer. Concurrentie zullen Mod derman/ Bijlsma ondervinden van de koppels P. Theunissen/ Beckwith, Noordman/ Janse van Roosendaal en Janssen Van Aelst. Drie gewonden bij ongevallen LEIDEN Bij twee verkeersonge vallen raakten gisteren in Leiden drie personen gewond. Op het kruispunt Haarlemmer straat-Stille Mare-Lange Mare kwa men 's-avonds omstreeks kwart over negen een 21-jarige bromfietser uit Den Haag en een door een Leidenaar bestuurde personenauto met elkaar in botsing. De Hagenaar kreeg een hoofdwond en inwendige kneuzingen, zijn duopassagiere bloedende wonden aan beide handen. Op de Zijlsingel bij de Weversbrug slipte 's-middags omstreeks kwart voor vier door tot nog toe onbekende oorzaak een 20-jarige Leidenaar met zijn bromfiets. De jongen liep daarbij een hersenschudding en een hoofd wond op. In beide gevallen zorgde de EHD voor vervoer naar het Aca demisch Ziekenhuis. Lastige katten LEIDEN „We hadden zo'n last van die katten, die met hun poten over de pas gelakte boten liepen", al dus de motivering van een 22-jarige meubelmaker uit Leiden, die in Oegstgeest met een windbuks op de kattenjacht was gegaan. De kat van een buurman werd het slachtoffer. Terzake van deze schietpartij, had de meubelmaker zich nu voor de Haagse politierechter te verantwoorden. De officier van justitie kon begrip opbrengen voor de lastige katten, maar dat geeft geen recht op jacht te gaan om zich op die manier van de lastige katten te ontdoen Hij eiste f 100 boet plus de verbeurdverklaring van de windbuks. De rechter com penseerde dat verlies een weinig, door de boete te verlagen tot f 50, Beelden VOORSCHOTEN In Voor schoten ex-poseren jonge kunste naars. onder de veertig jaar. De expositie kreeg dan ook de naam "Onder de veertig" meeBurge meester Van der Haar opende za terdag de tentoonstelling die in het weekeinde al heel wat Voor schotenaren tot een wandelinge tje door de Hoofdstraat en Treub- straat noodde. De kunstobjecten zijn ook leuk klimmateriaal voor de kinderen, al moet men bij deze vaak dure kunstwerken wel eejj beetje voorzichtig zijn. De mani festatie is niet alleen buiten, maar ook binnen, in het Baljuw huis kan men als creatieveling terecht. Onze fotograaf schoot deze twee plaatjes van de kunst werken. Ophalen grofvuil in Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 30 juni in Voorschoten opge haald in het Burg. Vernèdepark, Badhuisstraat. Parkstraat, Northey- straat. Stadwijkstraat, Sophia- kade. Nieuw Voordorpstraat. Prof Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorenzlaan. Prof. Eyckmanhof. Prof Einthovenlaan, Prof. Dehijelaan, Anthoni van Leeuwenhoekkade, Lord I Baden Powellweg, Kamerlingh On- nesplantsoen. Raadhuislaan (het ge- deelte ten oosten van Vlietzicht) Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hofflaan, Curielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan). Prof. Zeemanplantsoen, Gerard Douplantsoen. Carel Fabri- tiuslaan, Antonie van Eycklaan, Jo hannes Vermeerplantsoen. Govert Flinckplantsoen, Rembrandtlaan, Al- bert Schweitzerplantsoen. Jan van Goyenplantsoen, Ferdinand Bollaan, Jan Steenlaan, Ruysdaelhof, Van Ostadehof, Paulus Potterdreef, Frans Halsplantsoen en Nicolaas Maeskade. En op 1 juli haalt men grofvuil op in de Nassauwijk. KLM-wijk, aan de Papelaan <van 't station tot de grens met de gem. Wassenaar) Dobbeweg, Donklaan. Industrieweg. Wijngaar denlaan (noordzijde», Elstlaan, Oude Adegeesterlaan «het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassau- kade), Erasmusstraat, Bakkersteeg. I Schoolstraat, Kon. Marinelaan. Blok- laan. Voorstraat, Kerkplein, Treub- I straat. Willibrordusstraat, Leidse- i weg tussen Schoolstraat en Raad huislaan). Oranjeboomstraat. Molen laan 'het gedeelte tussen Prof. As serlaan en Kerkplein). Chr. Huy- gensstr.. Van Heuven Goedhartstraat. Prof Asserlaan, Raadhuislaan <het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Lan- genhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. EXAMENS St. AGNES WASSENAAR WASSENAAR Aan de Wasse naarse huishoudschool St. Agnes de den de leerlingen examen. Het diplo ma s-Jarige LHNO behaalden: Voor het P (praktijk)examen: Jo ke Noordover. Voor het P examen met aanvul lend T(theorie) examen: Marjo v. d. Barselaar. Joke Haaring. Toos v. d Kamp. Corry Rooyakkers, Marijke van Egmond. Ria van Zijl. Voor het Theorie examen: Brigitte Albers, Anneke Berg, Inge v. Ham, Thea van Ham, Marion Maas. Elise Mooyman, Annemiek Rodenburg Jo ke van Spronssen. Carla v. d Ham. Wilma Meijmans Voorschoten, Ellen v. d. Kloet Voorschoten. Wilma van Laar. Toos Lamboo. Linda v. d. Meij Voorschoten. Trudie Pardon Voor schoten. Hanneke Pleizier. Anne Po litiek Voorschoten. Petra Roodak- kers Voorschoten, Nanny Rijsdijk te Voorschoten, Renata Sam Voorscho ten, Monique Streep, Patty v d. Voort Voorschoten. Rian Walter te Voorschoten Toos Biezen. Amy Koot Nel Lens Voorschoten. Hanny Meij er. Elly Mimpen, Gerda Moree, Bet ty Uitendaal Voorschoten Kristin Veel Voorschoten. Tinie Vreebrug te Katwijk, Dorothe Zoetemelk. Voor de Kostuumnaaistersopleiding Joke Bellekom, Joke Belt, Sylvia Bodde Voorschoten, Corrie de Bode, Anneke Cortenbach Voorschoten Ine ke Duynisveld Voorschoten, Ria Ger- rits Voorschoten, Marian de Greef, Brigitte v. d Ham, Ria Knijnenburg, Henriette van Leeuwen. Gerry Le lieveld Voorschoten. Yvonne Meyer, Petra Paardekooper, Carla Rijsdijk, Yvonne v. Zuylen. <Geen plaatsnaam is Wassenaar). MINI-nieuws uit MAXI-Leiden De scheepswerf Boot-Leide N.V. gaat in opdracht van N V. Cor Vroljjk's Viss. Mij te IJmuiden ge bouwde diepvriesliektreiler ,,Fran Vrolijk Czn" Sch. 81 vrijdagmidda om half drie op de werf aan de Su matrastraat 47 in Leiden te laten O Bij de Nederlandse kano kampioenschappen in Breda w£ Leiden vertegenwoordigd bij de he i-en nieuwelingen 'junioren e door de ALSKV „Levitas". De enig kanovereniging in Leiden en omstr ken. Op de KI 500 en 1000 met werd Han Damen resp. aerde i vijfde. Op de 500 m K2 werden Guui Lantink en Han Damen derde. Lan tink'Hoogenboom werden tweede oj de K2 1000 m. Verdienstelijk werl van de Leidenaars. 9 De muziek groep „De Sleutels" (merendeels be staande uit gehandicapten) geeft vol gende week donderdag (8 juli grote vakantie-show in het geboui Vestestraat 44 9 De Leidse bevol king, eens meer dan 100.000 in getal is nog steeds aan het afnemen. D weg terug, geruime tijd geleden inge zet. is van april tot mei afgenomei van 99.485 tot 99.347. Het aantal ningzoekenden steeg niettemin 4.138 tot 4.154. Het aantal misdrijver (320) was in deze periode hoger dai in de andere maanden van dit jaar De geregistreerde arbeidsreserve af van 1.003 tot 862. De inmiddel gedempte Trekvliet gaat een parkeer plaats worden tot het zijn uiteinde lijke besteming krijgt. Terwijl de be strating van de parkeerplaats nog niet klaar is en het laatste stuk niet helemaal gedebpt heeft men v<x zekerheid al een bord aangebracht met de tekst: Doorgaand rüverkeer gestremd. (Foto Holvast). Oudeliedenhuis aan de Herengracht heeft op de fancy-fair van 7 mei loterij gehouden. De hoofdprijs een troostprijs konden tot op heden niet uitgekeerd worden. De houder van lot 1545 kan nog een prachtige cassette-recorder in ontvangst komen nemen. Lot 862 is nog goed vooi schemerlamp. Het pijpekruid. dat wij gisteren op de foto in deze briek hadden, en dat wij aantroffen bij molen De Valk is volgens eer zer abonnees geen pijpekruid, bereklauw. Het zou wel een lid dezelfde plantenfamilie zijn. Daar houden wij het dan maar op. Met dank aan onze attente lezeres. Overi gens. de redacteur die de plant „ont dekte" vond haar ook nog al groot voor pijpekruid. Vandaar ook de foto. Woensdag gaan dertig bejaarden uit het „Oudeliedenhuis" samen twintig personeelsleden een dagje naar Brabant. Hoogtepunt die dag een tocht in het Safari-park bij Til burg. Mevrouw Verkade-Bruining (Arnhem) slaagde voor het docto raalexamen godgeleerdheid en vrouw M. Ha velaar-Molendijk (Lei den) slaagde voor het doctoraalexa men culturele antropologie. Rest nog een mededeling aan de me die per auto op vakantie gaan: In halen? Vergeet het maar. vergeet het maar, vergeet het maar. i Huursubsidie nu LEIDEN Het is morgen de laat ste dag. dat individuele huursubsidie kan worden aangevraagd door bewo ners van daarvoor in aanmerking ko mende woningen die daarin al sedert 1 april j.l. of langer wonen. Vooral bewoners die reeds huursubsidie ge nieten, dienen deze uiterlijk morgen opnieuw aan te vragen Vorig jaar zijn 180 aanvragen ge honoreerd met een uitkering «die slechts voor één jaar geldt), tegen 120 dit jaar. Kennelijk zijn velen ver geten, ondanks dat dit op de toewij- direct aanvragen zing duidelijk is vermeld, de nieu* aanvraag in te dienen. Men kan var daag en morgen nog bij zijn wc ningbouwvereniging of bij het stad huis (openbare werken, kamer 111 een nieuw aanvraagformulier halen. Voor bewoners die na 1 april j. in een voor huursubsidie in aanmer king komende woning (na april 1960 met overheidssteun gebouwd) zijn gaan wonen, geldt dat aanvragen voor individuele huursubsidie binnen drie maanden na de eerste bewo- ningsdatum kunnen worden inge diend.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2