Raad krijgt meer te zeggen in ontwikkeling 'Zwanburg' AFSCHEID JUF VAN HEUSDEN STUDIES VAN SCHRODER BIJ JUBILERENDE HEUFF Nieuws van de universiteit Anne Margreet slaat eerste paal Schoolhoofd Van den Berg met pensioen PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 24 JTJ] - Gentlemenagreement Warmond-Leiden Donderdag Haagweg 4, Lelden: Afscheid J. Marks als leraar techn. school, 2.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76, Lelden: De Duikboot clubhuiswerk handenarbeid. 8—10 uur nam. Vrijdag WARMOND Zoals te verwachten was, heeft de ontwikke ling van de Zwanburgerpolder, gisteravond in de raadsver gadering voor een langdurige en uitvoerige discussie gezorgd. Het ging om de aankoop van gronden van de gemeente Leiden, gelegen in dit bestemmingsplan en de nota van B. en W. over de uitvoerige zandwinning. Op het concept voorstel van het college van B en W van Leiden was een amendement ingediend waarin o.m. werd bepaald dat bij de defini tieve overdracht in eigendom van de grond te bedingen, dat het batig saldo van de exploitatie van de zandwinning onder de (Leidse) te vergraven gronden zal worden ge stort in een fonds voor regionale voorzieningen. Omdat Leiden zijn behoefte aan afdekgrond voor b.v. de eerste komende tien jaar om niet zal kunnen dekken uit de bovenste laag van het te vergraven deel wil men in het amendement dat War mond Leiden in de gelegenheid stelt de benodigde afdekgrond te winnen, te transporteren en zo nodig op te slaan op Leids grondgebied. De con clusies en B. en W. van Leiden en Warmond, na de besprekingen wa ren: Warmond zal belangstellende leden van de Leidse gemeenteraad uitnodigen ter plaatse kennis te ko men nemen van alle gegevens. De 100.000 m3 bovengrond die als reser ve in de voorlopige grondbalans is ingebouwd, zal aan Leiden worden aangeboden, zodra gebleken is dat deze werkelijk over is. Zou daar naast blijken dat er nog een reserve van ten hoogste 800.000 m3 zou vrij komen door reducering van de voor- geschreven gronddeken, dan is War- j mond bereid deze hoeveelheid eerst aan Leiden aan te bieden. Er kan geen sprake zijn van 'n nieuwe ver koopvoorwaarde wel van een apart „gentlemen agreement". Deze zaak zal nu in de Leidse raad op 28 Juni worden behandeld. Bij de be spreking van de nota van B en W over het plan Zwanburg zei raadslid Van der Kroft ook namens de an dere fracties, dat de nota van B en W te defensief was. „Er wordt door het college te weinig gezocht naar 'n oplossing van de bestaande moei lijkheden. Wat betreft de bestaande stukken over Zwanburg. deze zyn. zoals zij aan de raad zijn voorgelegd niet compleet. In November 1970 is aan de Heide Mij verzocht om een moe derschema eerste fase, het maken van tekeningen en technische om schrijving van het schier- en Zijl eiland. Hieraan is geen gevolg ge geven. Er is ook nog geen financie ringsschema. Tegen deze gang van zaken gaat een groot deel van ons protest. Over het betalingsschema is in februari een brief ontvangen van Rijnland, deze brief is pas in april doorgestuurd aan de Heide Mij Gevolg was dat, terwijl de eerste ter mijn per 1 Juli vervallen is. de be taling nog niet rond is. Uit de stuk ken blijkt dat het grondverzet voor de eerste fase 350.000 m3 meer is of te wel 850.000 m3. Hij vroeg zich af hoe dit mogelijk is. De problemen die verder optreden bij de uitvoering van het plan. aldus 'e raadslid v. d. Kroft. bij de uitvoe ring van het plan Zwanburg zijn de recreatieve aspecten. Er moet 'n meer integrale aanpak zijn van het gehele plan. Hij vroeg zich af welke maatregelen zijn genomen en zijn die voldoende veilig gesteld". Nu zijn de oevervoorzieningen aangebracht die mogelijk later weer verwijderd zullen moeten worden. Er bestaan communicatiestoornissen tussen B en W en de Heide Mij over het al of niet buiten beschouwing blijven van de recreatieve aspecten. De benoeming van de heer Spaink van de technische dienst om de ge- LEIDEN De heer J. J. H. Storms, inspecteur volksgezondheid is in Leiden tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Voe dingsfysiologische betrekkingen tussen waardplanten en spintmij ten". Promotors waren prof. dr. D. J. Kuenen en prof. dr. A. Quispel. Aan de universiteit van Amster dam is de heer W. T. Hermens ge promoveerd tot doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen op 't proefschrift „relativistic kinetic the ory of chemical reactions and other transport phenomena". Promotor was prof. dr S. R. de Groot gewoon hoogleraar in de theoretische na tuurkunde. Dr. Hermes is werkzaam op de afdeling cardiobiochemie van het Academisch Ziekenhuis te Lei den. meen te bij deze besprekingen met de Heide Mij te vertegenwoordigen vond de raad geen oplossing omdat deze ambtenaar de nodige ervaring mist. Uitvoerig stond spreker nog stil bij de financiering van het plan waarbij hy ook 'n eventueel te ver lenen subsidie door het ministerie van C.R.M. naar voren bracht. Zijn slotconclusie was dat hij rekende op een geheel nieuwe aanpak van het probleem Zwanburg. Hierna was t woord aan 't districtshoofd van de Heide Mij, de heer Jibbink, die uit voerig inging op de door raadslid Van der Kroft naar voren gebrachte bezwaren (voor een gedeelte in een besloten zitting! terwijl ook de voor zitter nog eens een verduidelijking gaf van de door B en W ingediende nota. Het eindresultaat was dat B en W zich conformeerden aan de I verlangens door raadslid v. d. Kroft naar voren gebracht. De overige a- I gendapunten gingen zonder discus- j sie onder de kamer door. Breestraat. 19. Leiden: Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan den, 912 uur nam. Telderskade 48: Afscheid Th. v. d. Veen als hoofd Teldersechool, 56.30 Oude Vest 73, Leiden: Open avond stichting Sciëntology, lezing C. de Rijk over "Hoe sciëntology en dianetics u kunnen helpen". 8 uur nam. Lijtweg 7. Oegstgeest Bejaarden- spreekuur, 24 uur nam. Gemeentevlag voor Caatje van Warmond WARMOND De Regenboog I no. 58 "Caatje van Warmond' is in 1968 door het "Syndicaat Warmondse Regenboog" gekocht Het Syndicaat wordt gevormd door ongeveer 10 particulieren. die de kosten van aankoop van 't schip gedragen hebben en ook de jaarlijkse kosten van onder houd, ligplaats en vernieuwing voor hun rekening nemen. Doel van het Syndicaat is. naast een bijdrage te leveren van het in stand houden van Ne derlands oudste wedstrijdklas- klasse, de representatie van het dorp Warmond op de Neder landse wedstrijd wateren. War mond is hiermede het enige dorp i dat een eigen vlaggeschip heeft De leden van het Syndicaat 1 zeilen niet zelf de „Caatje van Warmond". Door hen wordi I een stuurman hiervoor aange wezen, die zelf de twee ove- rige bemanningsleden aantrekt I Stuurman van "Caatje' is thans de bekende pampus-zei- ler Gé Biesot uit Oegstgeest. Het komend weekend zal hij "Caatje" in de wedstrijden op de Westeinderplassen sturen. De Warmonders kunnen de ver richtingen van hun schip in de a.s. Kaagweek van 9 t/m 13 Ju li op de Kagerplassen gade slaan. De raad besloot gisteravond goed te vinden dat door de boot gebruik gemaakt wordt van de gemeentevlag, waarop aange bracht de "boog" met nr. 58 als Syndicaatsvlag. Op voor stel van het lid de heer de Win ter werd besloten deze vlag te schenken en aan het Syndicaat een jaarlijkse donatie toe te kennen. Zaterdag Oude Rijn 90: Opening fabriek firma Knegtel. Breestraat 19. Lelden: Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden, 912 uur nam. Het Witte Huis. Oegstgeest: Schaak- soc. Palamedes, 25.30 uur nam Doopsgezinde kerk Pieterskerkstraat, Lelden: Adventkerk, 1011 uur voorm. bijbelstudie, 1112 uur voorm., pre- Kerkvoort. jijbelstudie liking M. Release APOTHEEKDIENST Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest. Voorschoten Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel 24807 en apotheek R. van Beest, Smallenburg, Loeve- stein 6 Leiderdorp tel. 42947 en apo theek Voorschoten Leidseweg 66 tel 01717-2525. De avonddienst na 18 u de nachtdienst en zondagdienst van de Oegstgeestse Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Kok. LEIDERDORP De leerlingen, leerkrachten en het gemeentebestuur hebben gisteren in de raadzaal af scheid genomen van mej. A. van Heusden, onderwijzeres van de open bare Kon. Julianaschool aan de Kom van Aaiweg. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, gaat zij de school waaraan zij ruim 24 jaar heeft gewerkt verlaten. Wet houder Tichler-Moerman schetste mej. Van Heusden als een lerares, die ondanks haar verschillende acten o.m. hoofdacte en acte frans, haar liefde had verpand aan het basis onderwijs en in het bijzonder voor het minder begaafde kind. De inspecteur voor l.o. onderwijs J. Ponhof formuleerde het aldus: „ik wens elke school zulke leerkrachten als mej. van Heusden toe". Het hoofd van de school, de heer Jac. Slegten- horst noemde haar „par exellence" ,,'n onderwijzeres bij uitnemendheid, het door haar gegeven onder wijs stond op een hoog peil". 's-Mor- gens was er feest op de school. Er werd een musical opgevoerd door de kinderen en het hele feest werd om lijst met muziek van een optreden van de zesde-klasse band met zelfgemaakte muziekinstrumenten. Mej. van Heusden werd verwend met vele prachtige cadeaux waaron der het Groot Nederlands Woorden boek, een gouden broche, tuinpara sol, plantenbak en vele bloemstukken. zie foto Holvast) 's Avonds werd er haar een re ceptie aangeboden in de ka pelzaal van de Scheppingskerk, en de zeer vele bezoekers kwamen meest niet met lege handen. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Monique, dr. v. J. C. Sleijser en A. Kluivers: Andrina Christina Lydia. dr. v. A. J. Delsting en M. M. A. 'de Ruy- ter; José Pedro, zn. v. P. Reichert Dü- four en G. E. Hoppe; Marco Matheus Jacobus, zn. v. H. W. J. van der Ven en I. H. M. Langezaal: Jan Patrik. zn. v. P. I. Erichsen en E. I. Hendrikson: Frank Wim. zn v. J. G. Maan en W. M. G. Hoogenboom: Marinus Cornells, zn. v. C. Hartevelt en M. Plokker: Rijn. zn. v J. Barnhoorn en R. Goedman; Shristel Ann, dr. v. C. P. de Groot en A. T. Verboon: Carolina Helena, dr. v. A. Verhaar en M. Brands; Jannetje, dr. v. A. Swagers en M. Bentveld. GEHUWD A. J, van der Valk en A. D Hamer- ling; F. W. M. A. van Gerven en P. M. M. Stokkermans. OVERLEDEN J. H. van der Steen (72) echtgen v. J. van Katwijk; W. Feusz (75) man. G. Rijlaarsdam (44) echtgen. van T. P. de Bruijn; J. C. F. van der Reep (15) zoon; M. G van Damme (0) dochter; M. W. Bakker (56) man; L. Zonderop (76) man; M. H. Rombaut (71) vrouw; W. R. van der Maat (4) dochter; J. van der Mev (75) man; Nairah (68) echt gen. va'n G. M. Kempff; J. Vlasveld (70) man; W. R. de Kramer (0) doch ter. G. M. Bonnet (81) weduwe van J. Schouten; A. Schlagwein (31) man: A M van Vlerken (71) man. LEIDERDORP Ongeveer 1000 schoolkinderen lieten gistermiddag evenzoveel rode ballonnen de lucht in gaan tijdens het slaan van de eerste officiële paal voor het over dekte zwembad, dat in Leiderdorp ge bouwd gaat worden, door Anne Mar greet van der Horst. (Foto Holvast) Dat was het begin van een zeer heugelijke dag. zoals de voorzitter van de zwem- en polovereniging De Does. de heer H. van der Horst, het stelde. Namens het gemeentebestuur feli citeerde burgemeester M. A. van der Have. De afmetingen van het grote had. dat een verdiepte vloer krijgt, zijn 25 m bij 12m en liet instructie- bad wordt 15 m bij 8 m. Ook wordt ♦r een aangepaste zwemgelegenheid voor invaliden gemaakt. WASSENAAR Kunstzaalhouder Heuff is een principieel man die zijn ruimte aan de Wassenaarse Hoflaan alleen maar j gevuld wil zien met werkstukken waar hij voor de volle hon- derd procent achter staat. En aangezien figuratief werk hem I doorgaans meer overtuigd dan abstracte kunst, is het alleszins i verklaarbaar dat de vormvastheid van het realisme hier veel- I vuldig vertegenwoordigd is. an het zaal wordt er in Wassenaar fijnzin nig figuratief werk ten toon gesteld. De exposant is Sierk Schroder, wiens naam als portretschilder genoeg zaam bekend is en wiens werk al tweemaal eerder resp. in 1961 en 1967 aan de Hoflaan te bewonderen viel Het komt ook op deze tentoonstel ling weer heel duidelijk tot uiting Sierk Schroder Is een man van het oog gebleven, een impressionist, dce met grote doeltreffendheid uitbeel ding weet te geven aan het wezen van de mens. Die doeltreffendheid blijkt zowel uit zijn direct geschil derde portretten als uit de rustige, ra ke tekeningen en uit de veelal ge aquarelleerde interieurs met een Jon ge vrouw of een naakt. Vooral ook uit de vele pastels spreekt de grote bewondering, die de Was senaarse kunstenaar al vroeg moet hebben gehad voor de Franse im pressionisten. Behalve de heldere ongecompliceerde vormgeving valt. met name het beheerst-emotionele kleurgebruik in Sierk Schróders ge- Kunstzaalhouder Heulmet schilderde portretten op. Een wat zijn echtgenote. omvang betreft een van de meest in (Foto Holvast) het oog springende studies, die op WASSENAAR De heer R. A. J. van den Berg. die sinds 1946 hoofd is geweest van de Kievietschool een school voor bijzonder neutraal onderwijs heeft de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt en gaat af scheid nemen. Morgen, vrijdag is er 's middags van 17 tot 19 uur een afscheidsre ceptie, waarop iedere belangstel lende en in het bijzonder ook de oud-leerlingen welkom zijn. Pér 1 mei 1946 werd hij aange steld als hoofd van de Kievietschool in Wassenaar. De heer van den Berg kreeg van het schoolbestuur de vrije hand in de opzet van het onderwijs. Het bleef wel klassikaal, maar met een sterk individuele inslag. Bovendien kreeg het z.g. project-werk, waarmee de heer van den Berg in Amsterdam veel ervaring had opgedaan, een plaats in hel schoolprogramma, ter wijl ook veel aandacht werd be steed aan expressievakken. De heer van den Berg is lid ge weest van de werkcommissie Neder lands van de Leidse schooltoets. Vandaag is in de kring van de school afscheid van de heer van den Berg genomen, morgenavond volgt de afscheidsreceptie. FEEST VOOR BRANDWEER VALKENBURG VALKENBURG De leden van de Vrijwillige Brandweer Valkenburg hebben ieder Jaar een uitgaansdag Van deze gewoonte was dit Jaar af geweken. In café-restaurant Triton in Katwijk aan Zee. werd nu een gezel lige avond aangeboden met een di ner. Aan een aantal leden van de brandweer werden diploma's en oor konden voor trouwe dienst uitgereikt, toegekend door de Kon. Ned. Bond Brandweerwezen en de Ned. Vereni ging Brandweercommissie. De volgende personen kregen deze onderscheiding uitgereikt: J. van der Nagel, 30 Jaar lid van de brandweer, A. Oosterlee, P. Rhijnsburger, L. Ravensbergen en D. van Leeuwen, allen 25 Jaar lidmaatschap en de he ren G. F. Roijers, J. van der Zwart, J. W. B. Owel en M. van der Meij, allen 12Vi jaar. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Randwijk. Molenaars graaf. Tholen en Zegveld. W. An- keraats. kandidaat te Ouderkerk aan de IJssel. te Nieuwendijk S. Spanjer, kandidaat te Utrecht. Bedankt voor Sexbierum C. Over dijk te Aalten. voor Zuidhorn H. J. Bos te Wognum. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Urk en Lagerle A. Geelhoed te Hasselt. Bedankt voor Hoogkerk W. Wie- renga te Berkel-Rodenrijs. Chr. Geref. Kerken l MINI-nieuws uit MAXJ-Leidei Nog even iets over het Jeugd in Zuidwest, waaraan in deze rul al enkele regels zijn gewijd. Voj de week begint het vijfweekse dat tot en met 30 Juli duurt. jeugd kan zich bezighouden allerlei aktiviteiten, zoals schild tekenen, handenarbeid, typen, j ballen, kleertjes maken en spon spel, onder leiding van beroeps sen van de clubhuizen en vrijwj medewerkers. Gezien de grote langstelling van het vorig Jaar de accommodatie naast de best de blokhutten uitgebreid om vo met regenachtig weer de kind beter op te kunnen vangen. danks prijsstijgingen van matet e.d. zal de toegangsprijs van fi een dag en f 0,50 voor een halve gelijk blijven, waarin voor een kaart ook een consumptie in dei dagpauze is inbegrepen. De ken lopen van maandag t/m vri van 10 tot 4 uur. Vanuit Noord een bus naar het Jeugddorp rij met als stopplaatsen: de Surinj j straat (clubhuis 't Honk), Bernli kade (Clubhuis de Zevensprong, hoek Kanaalstraat/Roomburge De organisatie is in handen medewerkers van het Leidse V huis. de clubhuizen "In de Vroo! Arke, "de Klinker", "het Ankei "Vooronder" en de "Tamboe en de Stichting Leidse Jeugd Bij de L.J.A. stadhuis (ingang Ko brugsteeg) kan men inlichtingen gen. Niet alleen in Warmo: de vakantie onderwerp van eenl dienst. Zaterdag zal in de Joze! aan de Herensingel in Leiden eucharistieviering gehouden wo die verzorgd wordt door "The I Folks". En zondag op de dag ter viering van St. Petrui Paulus zal het dames- en here; van de St. Petruskerk in Leid de hoogmis om half elf uitvoen missa brevis in honorem St. Jo 4 de Deo van Joseph Haydn. Ti de dienst zingt mevr. Zwaan uil L sterdam het Alleluja van Mozai 00 vens zal het koor met solisten u ren het Laudate Dominum van zart en besluiten met het Tu an trus van Haller. In de avondian van zaterdagavond om 7 uur en fr kerkdienst om 12 uur op zondi ,n het jongerenkoor eveneens in sluiting op deze feestdag de g nt( gen vertolken. Inwoners van n schoten krijgen ook gelegenheii jt open dag van de ESTEC (Euink Centrum voor Ruimteonderzoel h Technologie) in Noordwijk ai ïbi terdag mee te maken. Om biniule komen in het centrum moete >et langstellenden in het bezit zij jk. toegangskaarten, die gratis k *c worden afgehaald bij D. Plan en Schoolstraat 15 en bij de Boerei »,r bank. Abr. v. d. Hulstlaan. Een Leidse automobilist vanochtend in 'n flauwe bocht m de Haarlemmertrekvaart even op en ploemp daar ging de met de twee inzittenden te wat auto raakte bij deze onvrijwillj ,]e waterlating een jachtje, wal e aanzienlijke materiële schade ev stond. De inzittenden van de m konden vrij gemakkelijk op de ïe, komen, zij het met een nat pi brandweer ruimde zoals de el (Holvast) laat zien de restei e f het ogenblik bij Heuff aan de muur hangen, is een werktekening voor 'n compsitie gebaseerd op het kleden der naakten uit de zeven werken van barmhartigheid. Sierk Schroder be hoort namelijk tot de zeven Pulchri- kunstenaars, die aan de hand van dit bijbelse gegeven bezig zijn een gemeenschappelijk project in de vorm van een paneel uit te werken. Het portret in het werk van Sierk Schro der Is op Heuffs jubileumtentoonstel ling onder meer vertegenwoor- Een rugnaakt van Sierk Schroder bij Heuff aan de muur. (Foto Holvast) digd met de beeltenis van dr. De Vet, de oud-geneesheer-directeur van de Ursulakliniek. Maar nogmaals, er zijn nog vele andere studies van Schroder, die een bezoek aan de Wassenaarse kunstzaal rechtvaar digen. De expositie duurt tot het eind van deze maand. P.C.R. Geref. Gemeenten Beroepen te Hellevoetsluis en Terneuzen M. J. van Gelder, kandi daat te Zwijndrecht, te Union Ville (Ontario. Canada) A. Snoek te Vlis- singen, te Aalburg. Bodegraven, Groningen. Hoogvliet en Scherpenis- se J. Koster, kandidaat te Yerseke. Geref. Gemeenten in Nederland Bewoners van het Oegstg bejaardencentrum Hofwijck gisteren op reis geweest met d( i koffie in Loosdrecht, lunch In m teren, thee in Zeist. Het weer ge goed en er werd gewandeld. I ge in Leiderdorp gehouden collect* j. Sonnevanck en Zonnegloren f 1272.82 opgebracht.# Ja, we men weer namen.# Mej. J. Slegtenhorst uit Leiderdorp is >w slaagd voor de acte MO B B f? De Leidse Snelvlieger vloog iei St. Quentin. Uilslag: Roest Hft de Lange en zn. 2, B Delsasso I ia Degen en zn. 5, C. Kop 6. B. G De Jaar 7. 10, J. Schouten 8,9# Ui iji van het omnium, dat de Jeuft nertjes van Swift gistermiddag om de Groenoordhal hebben den: 1. Reinier Hoogkamer, 2a Goossen. 3. Tijmen Koet, 4 ci Jansen, 5. John Kuyvenhoven. naars onderdelen: kilomeW strijd: R. Hoogkamer, l km-til j R. Hoogkamer en T. Koet. W mentswedstrijdA. Goossen, «I race: A. Goossen, handicapwedi R. v. d. Smissen, rit over onbefe afstand; T. Koek.#

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2