kker mocht achtje over Zoetemelk: tweemaal gehuldigd Kleintje Philishave goedkoper. DALE EERSTE SLACHTOFFER OP WIMBLEDON mtfg.se jury wel \oeding Koerstips Ajax 'sneF rond met Schilcher Feijenoord nog niet met Kreuz 22 JUNI 1971 PAGINA 11 SCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Veertien dagen lang zijn de regenbuien in |niet van de lucht geweest. Maar glorious Wim- lon merkwaardig genoeg gisteren zonder vertra- Iderbrekingen beginnen. Maar het beroemde Lon- lniscentrum heeft dan ook altijd een apart weer- k geduld van Tom Ok- \ge mannelijke verte- i Nederland, if op de proef gesteld, plaatste partij op het moeten spelen, tegen Jan Kodes, winnaar maar de andere drie hoofden uit het fraaie professionele tableau van de Amerikaanse olie magnaat Lamar Hunt. De Span jaard Andres Gimeno bij voorbeeld, vorig Jaar nog doorgedrongen tot de halve finales en toen weggemaaid door de latere kampioen John New- combe. Gimeno geen grasgrootheid, werd op een achterafbaan vrij ge decideerd het zwijgen opgelegd door de jonge Brit John Paish. 23-Jarige zo veel tijd in be- zoon van de vroegere David Cup- er nog een nachtje j speler Geoff Paish: 63. 16, 64, 6—4. i En dan was er het dramatische hu de tweede vertrek van de Australiër Tony Ro- centrecourt, na de che. temidden van het volgepakte van Wimbledon- centrecourt, door de Amerikaan argaret Court tegen Charly Pasarell. die berucht is om zijn taaie weerstand en altijd jam merlijk ongunstig loot op Wimble don. Roche, de linkshandige dram mer. van wie enkele Jaren geleden werd voorspeld dat hij spoedig de Wimbledon-kroon op de slapen zou drukken, maar die steeds door bles sures wordt achtervolgd. Hij heeft dan ook de laatste tijd een vaste fysio-therapeut in dienst, die hem telkens moet oplappen. De Australi sche slagerszoon werd vanmiddag in de vierde set het slachtoffer van de verkorte sets, de zogenaamde tie breaker. De stand was 97, 46. 86. 88 in het voordeel van Pasa rell toen de geforceerde beslissmg met in totaal twaalf opslagen over en weer moest vallen. Roche werd het slachtoffer van deze moderne operatie (98». Nog een vierde Hunt-prof viel af. Dat was de Egyptenaar Ismael El Shafei, te zwaar gebouwd voor deze snelle ba nen. De Chileen Fillol zette hem met 6—4, 5—7, 4—6, 6—0, 6—2 bui ten het toernooi. ibinson. Het voordeel [tel is, dat onze landge- een dag langer op instellen. Van de zo I voorbereiding voor het let exclusieve gras met Iverrassingen, is bij de in verband met het weinig terechtgeko- prtoernooien in Bristol in Londen hebben bijna geheel op de inenbanen moeten af- daarvan slechts ten radervonden, want voor Club-toernooi had hij enkelspel ingeschreven, sparen. Het was aan ip de eerste dag echter iden' gehad. De smette - lijten waren bovendien jlibberig, zodat er alom rd gespeurd naar h" op de verraderlijk de weide. Te groot au$ks, die meteen tegen- kaliber kregen, groeide dan ook boven het neest schrijnende kwam in de partij tussen de se prof Cliff Drysdale Amerikaanse economie Gorman (25», een re- derde ronde van vorig versperde de vroegere junior-kampioen Drys- makkelijk (in drie sets) Wimbledon-roem en de vastberaden Gor moverkomelijk struikel- ;er Zuidafrikaan. als laatste van de orenen was geplaatst dschema, moest de af en wel met 2—6. 68, 7—5. Een sensatie van de, vooral als men weet. bij 54 in de laatste aatchpoint had gestaan, titer gehinderd door een e knie en opnieuw zijn vrij omslachtige backhand op het snelle I tegen de prachtig torman, een ernstig na- Dure hoofden a) 1 vandaag dan bij één ^geplaatste speler er slotte dit Jaar maar delen toch al meer dure P' .jf ij De derde prof- Leiden heeft voor het toe geestelijke ge- kind waarvoor die *as georganiseerd- opgeleverd van on- >chtduizend gulden Maar veel van de :ffr de hoogte van dat (rd gisteren bij organ i- Riethoven (voorzitter vergald door het op- de Haagse Jury. „Tot 1 verbazing", aldus bleek de Jury geld 1 hebben. Een vergoe dt 25 gulden per persoon, 'k je. Al die renners atis alleen zü die i0 de eerste dertig zou- I was een kleine ver doofd en de Jurv 'hebben DUINDIGT, 23 JUNI - 4.30 UUR Vacantieprijs: Jefferson, Ivan Braun, José Buitenzorg, Ina Brewer - Zomerprijs: Kor jak. King Areta, Kano Quick, King Speed - Scheve- ningenprijs: Irish Kan, Hero Hol- landia. Geisha Double, Hilma - Flying Dancerprijs: Sans Souci. Ac- ceieranda. Sleipnir, Espressia S - Katwijkprijs: Hornblower., Enterpri se Hollandia, Gracia Trickson. Em- prit S - Wijk aan Zee-prijs: Dorus van Rood en Noot, Fabiola Kitty. Maisturm, Edward A - N'oordwijk- prijs: Haan S. Golden Wish, Iduna J, Horma - Woodfeets Ferryprijs: Goldfinger. Frances Love. Artois - Roekanjeprijs: Jury. Judit Buiten- 1 zorg. Jackie Moore. James Haghe- weyde - Zandvoortprijs: Ivonne Mac. Irona Buitenzorg, Henriette Signal, Hispano. Gemeenteraad Den Haag achter fusie ADO-Holl. Sp. DEN HAAG <ANP> De Haagse gemeenteraad heeft gistermiddag een pakket financiële maatregelen goed gekeurd. die het gemeentebestuur had voorgesteld voor de fusie tussen de Haagse voetbalclubs ADO en Holland Sport De gemeente neemt de opstal len van ADO in het Zuiderpark over voor f 1.1 miljoen en verhuurt het complex daarna aan de nieuwe ver eniging FC Den Haag-ADO. Voorts zal de gemeente f 200 000,- voor de delging van de schulden van Holland Sport ter beschikking stellen. Een ge lijk bedrag is te verwachten uit het "saneringsfonds betaald voetbal"". De FC Den Haag-ADO krijgt ook een renteloos werkkapitaal van f 175.000 van de gemeente ter be schikking tot eind 1972. Geen van de raadsleden toonde zich tegenstander van de fusie. Wat er met het terrein van Holland Sport. Houtrust" gaat gebeuren moet naar wethouder Vink sport» meedeelde, nog worden bezien. ADVERTENTIE (Uiteraard is dit een tijdelijke aanbieding) Van 34.50 voor 29.95 Kleintje Philishave loopt op batterijen. Handig voor onderweg. PHILIPS eerste set met 3—6 afnam, maar ten slotte moest zwichten voor het betere inzicht en de grotere routi ne; 6—3, 6—2, 6—1. Gonzales, oud-wereldkampioen der profs, schreef na een jaar afwezig heid opnieuw in en mocht zelfs op het centrecourt verschijnen. Tegen stander, de jonge Spanjaard Manuel Orantes. Gonzales, de meester Aan de vergetelheid dient voorts ze ker te worden onttrokken, dat twee 43-jarigen, de Australiër Frank Segdman Wimbledon-winnaar 1952 en de Amerikaan Pancho Gonzales zich wel handhaafden op het gladde gras. Segdman. aange moedigd door de successen van oude wapenbroeders als Rosewall, Hoad en Gonzales, besloot eveneens weer eens het heilige gras van het tennis-Mekka te betreden. Hij vond de Tsjechische ingenieur Jan Kukal (29» tegenover zich, die hem de ten slotte aan het langste eind met i levend heen met 64, 6—3, 7—5 Charles Pasarell moest op zijn-tong bijten om Tony Roche te kunnen uitschakelen. Via de tie-breaker 6—3, 6—4, 6—8, 4—6, 6—2. Nu wacht hem de Franse prof Piette Barthes. Titelverdediger John Newcombe marcheerde na een kleine happe- Zeilen Gebrek aan wind is er op de derde dag van de Kieler Woche oorzaak van geweest, dat slechts de deelnemers in de Solingklasse in ac tie zijn gekomen. De Nederlanders zagen daarin geen kans zich op te werken tot het voorste gelid. Gewichtheffen De Pool Jan Wojnowski is in Sofia Europees kam pioen drie Olympische oefeningen in de vedergewichtklasse geworden. Hij bracht 397,5 kg omhoog. Wielrennen Jan Jansen en Pe- I ragen o ver uitspraak van gerechtshof DEN HAAG <ANP» Het tweede kamerlid Wierenga (PvdA» heeft mi nister Luns gevraagd of deze bereid is een voorstel uit te werken om Zuid-Afrika te overtuigen van de noodzaak de Jongste uitspraak van het Internationaal Gerechtshof over de aanwezigheid van dit land in Na mibië (ZuidwestAfrika» te eerbie digen en Zuid—Afrika desnoods daar toe te dwingen. Het Internationaal Gerechtshof be paalde dat de aanwezigheid van ZuidAfrika in Namibië «Zuidwest Afrika) onwettig is, en dat het zijn bestuur over dit gebied moet beëin digen. - ter van Doorn zyn gisteravond in het een dergelijk voorstel na de fluwelen touch, moest zijn bijna ning over de slimme Bob Hewitt. Goffert Stadion in Nijmegen Neder- ov.eg met de vaste—kamercom- twintig jaar jongere tegenstander eveneens Australiër van origine. iands kampioen op de tandem 1971 wel vijf sets toestaan, maar hij trok maar tegenwoordig in Zuid-Afrika geworden vóór Rebel Freser Huizen missie van Buitenlandse Zaken voor te leggen aan de 26ste algemene ver- ROTTERDAM Zowel Sparta als I gadering van de Verenigde Naties. Zoetemelk en Karstens zorgen voor spannende slotfase in prof ronde om Grote Prijs van het Leidseli Dagblad LEIDEN Het leek een uitgemaakte zaak: Joop Zoetemelk zou terwille van zijn in groten getale opgekomen supporters de derde editie van de profronde van Leiden gaan winnen. Dat was werd gisteravond al vooraf beredeneerd de kersverse Nederlandse kampioen „gewoon" aan die supporters verplicht. Zij waren toch voornamelijk voor hem en oud-stadgenoot Ger- ben Karstens naar het op de Wassenaarse weg uitgezette par cours getrokken? Voor „de ranke uit Rijpwetering"' en ,,De Kars". Niet eens zozeer voor Eddy Merckx of Roger de Vlaminck die trouwens toch niet waren verschenen niet eens voor al die andere vedetten die dan wel aanwezig waren. Het was natuurlijk leuk dat ze meereden, maar Karstens en Zoetemelk (die vooraf fors in de bloemen werden gezet voor hun op de Limburgse Cauberg geleverde prestaties) zou den de strijd toch moeten gaan „maken". Spannend eindsprint Joeg Rijpweteringse Joop winnend over de finish, gevaarlijk omzoomd door toegesnelde toeschou wers. Vóór rappe Harry Jansen, Piet Hoekstra Tino Tabak, Jan Serpenti, Albert van Midden, Gerard van Via- nen en Jos van der Vleuten die zich in die volgorde na hem klasseerden. Vér vóór Gerben Karstens ook, die weliswaar voor de sprinters uitspur- te, maar die officieel allang uit de koers was gedirigeerd omdat hij al vroeg een ronde was gelapt imate- riaalpech». Ondanks herhaalde waar En zo geschiedde: Karstens injec- schuwingen van de wedstrijdcom- teerde de koers toen de beslissing missarissen. weigerde Karstens een leek gevallen en Zoetemelk won de 20 roemloze afgang voor eigen pu bliek. Door Paul de Tombe Grote Prijs van het Leidsch Dag blad maar zo'n uitgemaakte zaak was 't toch beslist niet. Vooral Zoe temelk heeft in de uiterst spannen de slotfase zeer hard moeten koer sen om de vier vluchters van hal verwege de strijd (ploeggenoot Tino Tabak, Jan Serpenti, Jos van der Vleuten en Albert van Midden) te achterhalen. Dat lukte tenslotte na een rondenlang durende achtervol ging. waarin Zoetemelk en de „sleu rende" Karstens werden bijgestaan door Piet Hoekstra, Harry Jansen en Gerard van Vianen. nog Juist in de laatste ronde. Maar toen kon nie mand Zoetemelk dan ook meer van de triomf afhouden. Een vlammende Karstens later: „Op een gegeven moment stak er 'n stuk boomschors in myn achterwiel, waardoor ik Karstens omdat Juist hij de achter- niet meer kon schakelen. Toen ben ik afgestapt, heb een ronde gewacht en heb me toen weer aangesloten. Want ik wilde natuurlijk niet uit de strijd. Ik wilde nog wat van die koers maken, want op dat moment was hij compleet „stilgevallen". En voor eigen volk wilde ik wel wat la ten zien, vooral ook omdat ze hier toch al zo weinig van wielrennen afweten. Ik deed het ook voor Joop, ik vond het prachtig dat hij won. Het is tenslotte een clubgenoot van me... Aantrekkelijker De stryd werd alleen maar aan trekkelijker door het optreden van De eerste huldiging van Joop het peleton uit de weg voor clubge- Feijenoord hebben het afgelopen weekeinde serieuze pogingen onder nomen om Willy Kreuz. de 21-Jari- ge spits van Admira Wien, naar Rotterdam te halen. Dolf Aarse en Sparta's nieuwe trainer Elek Schwartz vernamen in Wenen, dat óók vertegenwoordigers van Feijen oord in de Oostenrijkse hoofdstad vertoefden. Guus Brox gaf dat niet volmondig toe, maar zei wél: „We hebben inderdaad kontakt gehad met Admira Wien en Willy Kreuz. Van een transfer zal echter niets komen. Ik wil best geloven, dat Kreuz een goede voetballer is. maar wij vinden hem te duur". Waarmee waarschijnlijk bedoeld zal worden, dat de totale kosten (persoonlijke eisen van Kreuz. het honorarium van een manager en de transfer som» te hoog zijn voor Feijenoord. Een en ander past vermoedelijk in het plan van Sparta, dat naar mag worden aangenomen verder wat vrijer zal onderhandelen. Ook al beschikt de Kasteel-club over minder financiële middelen dan Feijenoord. Intussen is het aantrek ken van een opvolger voor Ove Kindvall nog steeds urgent. Mana ger Brox ontkent dat niet. „We blijven zoeken", is zijn commentaar, „En we hopen alsnog te slagen". Een van Feijenoords B-spelers la dit weekeinde verkocht. Linksbuiten ten Rudy Wierts «20» heeft een kontrakt getekend bij Heerenveen. En dat is voorlopig het laatste nieuws uit de Kuip. Woensdagavond denkt Ajax zijn derde aankoop af te sluiten: d« Oostenrijker Heinz Schilcher. Pen ningmeester Henk' Timman: „Me* hem is alles geregeld, maar met de club zijn we nog niet geheel tot overeenstemming gekomen". Schiloher was tot op heden als cen- volgers voortdurend inspireerde in Zoetemelk: Swifts organisator noot Joop Zoetemelk. Waardoor de lrah' verded»ger (Ausputzer de Jacht op de voorste vier Die na Joop Riethoven biedt hem een klasse-coureur uit Rijpwetering zich dienst van Sturm-Durisol. het vroe ongeveer vijftig „trage" kilometers bloemetje aan. Gerben Karstens voor de tueede ma^i gere Sturm uit Graz. Hil wer. ongeveer vijftig „trage" kilometers plotseling fel een gat hadden ge slagen. Met welwillende medewer king van het peleton, dat tot dan toe alleen in beroering was gebracht door de premiesprints en nauwelijks reageerde toen Tabak, Serpenti, Van der Vleuten en Van Midden de sprong waagden. En ondanks de te genwerking van achterblijvers als Van Doorn en Van Deene die steeds probeerden in het zog van de kopio- pers te blijven als ze weer werden ..gelapt", snelde dat viertal bliksem snel naar meer dan een halve mi nuut voorsprong. Meer dan 35 se- bloemetje aan. Gerben Karstens (toch naar de Tourzal even la ter aan de beurt komen. (Foto Holvast) conden winst werd de vluchters ech ter niet toegestaan omdat toen met nog vijf ronden voor de boeg Ger ben Karstens en later Joop Zoete melk en nog later weer Karstens, Plet Hoekstra, Harry Jansen en Ge rard van Vianen meesleurden in 'n rappe achtervolging. Al verslagen Karstens reed, ook na de ..laatste rard Koel. 16. Polanski (Polen». 17. waarschuwing „alles uit de kast" en Theo Verschueren. 18 Henk Benja- baande tenslotte in de kopgroep van mins. 19. Ben Janbroers, 20. Peter acht ongeveer twintig seconden voor Post. voor de tweede maal op een avond kon laten huldigen. Uitslag Uitslag 1. Joop Zoetemelk, 2. Har ry Jansen, 3. Piet Hoekstra, 4 Tino Tabak, 5. Jan Serpenti, 6. Albert van Midden. 7. Gerard van Vianen. 8. Jos van der Vleuten. 9. Wim Braven- boer. 10. Jan van Katwijk, 11. Jan Janssen, 12. Evert Dolman. 13 Har- Stevens. 14. Cees Stam. 15. Ge- gere Sturm uit Graz. Hij werd vele malen verkozen in Jong Oostenrijk en twee keer in het nationale A- team. Rapid Wien trok ook aan hem, voor wie iets meer dan twee ten moet worden betaald. Ajax is bovendien in onderhandelingen met een tweede buitenlander. Daarnaast stelt Ajax nog deze week zijn nieuwe trainer voor. Bij de kandidaten behoort ook de Roe meen Kovacs, coach van Steaua Boekarest, vorig seizoen de mindere van PSV in de EC II. Hij zou de meest geschikte zijn onder de solli citanten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11