FORD ESCORT J Prof ronde bijna „rond" Schonewille eerste aankoop van Ajax vanaf f6.390,- WIELERVEDETTEN STRUDEN MAANDAG OM GROTE PRIJS VAN HET LEIDSCH DAGBLAD )istrictsstrijd tennis Jan Lind bedwingt Honod de Froideville Roemenië en Rusland de sterkste landen Nog geen opheldering voor geschorste ijshockeyspelers AUTOMOBIELBEDRIJF „RIJNLAND" N.V. VRIJDAG 18 JUNI 1971 PAGINA 23 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De winnaar van de Leidse wielerronde voor professionals kan maandagavond op de Wassenaar- se weg geld van het Leidsch Dagblad in de portemon- naie laten glijden. Het Leidsch Dagblad heeft namelijk de hoofdprijs van de Ronde (waarvan de baten ten goede komen van het schoolgaande geestelijk gehandi capte kind) beschikbaar gesteld- Een grote zorg minder voor initiatiefnemer Joop Riethoven (van Swift) die met de prijs van het LD en de toezeggingen van enige andere sponsors nu rond is met het prijzenbedrag. Het Leidse wielerfestijn dat maandagavond 7 uur begint, is trouwens al bijna geheel „rond", al moeten Eddy Merckx en Ro ger de Vlaminck nog definitief uitsluitsel geven omtrent hun komst. Riethoven zal het besluit van die twee Belgische wieier- vedetten vandaag vernemen: hij is naar Terneuzen en Gent ge reisd om de beslissing van Merckx en. De Vlaminck per soonlijk aan te horen. „Het grootste bezwaar van die jon gens is natuurlijk, dat die wed strijd zo kort voor de Tour is", meldde Riethoven gisteren „Maar als Merckx de Belgische kampioenschappen zondag rijdt, komt hij maandag zeker naar Leiden. En als Merckx komt, komt De Vlaminck ook. Alle renners rijden trou wens pro deo, alleen om de prij zen. Anders zou ik aan start- gelden al dertigduizend gulden zijn kwijtgeraakt. Komt Merckx niet dan maak ik dat nog be kend („maar hij heeft me vori ge week toen ik hem polste, zelf geadviseerd: „zet mijn naam maar op de aanplakbiljetten". Het rennersveld blijft toch aan trekkelijk met bijvoorbeeld Kar stens, Pijnen, Duyndam, Zoe temelk, Ottenbros, Schepers, Stevens, Peter Post, de Ameri kanen Muntford en Simens, de Engelsman Norman Hill en de Belg Theo Verschueren. „De Nederlandse ploeg is definitief gecontracteerd, dus ook de Ne derlandse kampioen (zondag wordt op de Limburgse Cauberg om de titel gestreden) zal mee rijden". Overzichtelijk Dat maakt het nog aantrek kelijker de prof ronde voor het goede doel te aanschouwen. Bo vendien wordt het parcours zeer overzichtelijk uitgezet. De ren ners rijden op de Wassenaarse weg 53 ronden van 1940 meter (heen over de weg, terug over het rijwielpad, zodat het publiek 'n goed overzicht heeft. Een af stand van rond de honderd ki lometer. De recette van de Ron de is het werd al eerder ge memoreerd voor het school gaande geestelijke gehandicapte kind. Riethoven, die lid is van een oudercomité dat de be langen van zulke kinderen be hartigt, kwam vier jaar geleden op het idee daarvoor een prof- ronde te organiseren. „Dan de den we iets voor de sport en voor het kind". Twee jaar geleden bracht de tweede editie van de Ronde (toen gewonnen door Jan Jans sen) 7000 gulden op. „En dat be drag kon belastingvrij worden geschonken... Daarom is het ook zo mooi dat alle renners voor niets rijden. Alleen om de prij zen (bij elkaar tot een bedrag van 5000 gulden). Ik ken de ren ners allemaal persoonlijk, het was niet moeilijk ze over te ha len voor dat goede doel gratis te komen rijden". Premies „We hopen alleen dat we veel medewerking krijgen. Dat toe kijkende zakenlieden vlot ex tra premies ter beschikking zul len stellen en dat de politie met wat meer mensen komt dan 2 jaar geleden. Toen was op het hele parcours maar één agent te vinden. Dat kan natuurlijk niet meer nu de ingang van het Academisch Ziekenhuis aan de Gerben Karstens - definitief gecontracteerd - Wassenaarse weg ligt. Als er maar één agent komt en er ge beurt een ongeluk in de stad, wordt het een catastrofe. Als de Ronde een succes wordt wil Riethoven, in samenwerking met het bestuur van Swift („want dat staat pal achter me daarvan een jaarlijks te rugkerende wedstrijd maken. „Net zoals de Ronde van Hon- selersdijk: helemaal gefinancierd Dat zou het mooiste zijn iEIDEN Er zijn op de vierde van de districtskampioenschap- van Leiden weer de nodige ver- sende uitslagen uit de bus geko- ZiJ die moesten winnen deden ■el maar niet zonder pijn. Zo est Jan de Groot uit Katwijk een ge derde set spelen om een zich waam en slim verdedigen de Hij skweg aan de kant te zetten, 6— 1-6, 97. Grotere routine en pri- velddekking deden de balans naar Groot doorslaan. Dat de Katwij- met 'n knieblessure tobt voerde ia afloop van de partij toch niet als excuus voor zijn benauwde "Ik had van die knie geen last. voelde pas weer een pijnscheut 'n bal van de baan naast de ie terug wilde schoppen. Ik hoop maar en misschien klinkt dat gek 17 er toch is het zo, dat ik eens J door die knie heenga. Dan vit ik geopereerd is me gezegd. Nu B ze er niets aan. Tegen Jaap nminck gebeurt het misschien Met die laatste opmer- I, gemaakt in het bijzijn van de jenstander die De Groot vanwege ds vermogen om een hoog temp)o spelen hoogstwaarschinlijk het •te vreest, begon de Katwijker psychologische oorlogvoering, worn hij in het Leidse tenniswe- bekend staat. Temminck, die twee sets had afgerekend met Meijer, 6—3, 7—5 en gezien de 'der meer goede vorm waarin de Istgenoemde momenteel steekt, die winst zeker als zeer verdien- te kwalificeren, verblikte of sde dan ook niet bij de indi- 1e van De Groot dat hij niet hele- Bl fit was. "Normaal gesproken Ik het stuk tegen De Groot al tijd kunnen redden, al mag ik hem natuurlijk nooit onderschatten. Ik heb gewoonweg meer vaart dan hij". Jan Lind stapte gisteren heel tevre den rond in het clubgebouw van de tennisver. "Unicum" waar de strijd om de districtstitels plaatsvindt. Hij had daar ook wel reden toe, want hij bestond het namelijk om de Roomburgse hard-hitter Jean Monod de Froideville in 3 sets te kloppen, 10—8, 4—6, 6—0. Van de zo voortij dig gewipte Roomburger geen smoesjes na de voor hem zonder twijfel teleurstellende nederlaag. "Die Jongen tenniste, vooral in de derde set heel goed. Ik kon er niets tegen in brengen". Van Roomburg-insiders vernamen we dat Jan Monod de Froideville zich eigenlijk had willen trugtrekke van dit toernooi vanwe ge een opgelopen pijnlijke liesblessu re. Desgevraagd zei de aanvoerder van Roomburg eerste formatie "Ik wou mijn inschrijving gestand doen en bovendien dacht ik dat het met die blessure, eenmaal aan de gang best mee zou vallen". De manier waarop hij duidelijk pijnlijk trekke bekkend ging verzitten bewees, dat het niet was meegevallen. Desalniet temin een compliment voor Jan Lind omdat hij Monod de Froideville, toen diens blessure zich nog niet hin derlijk deed voelen de setstand in evenwicht wist te houden. De Leider dorper, een paar dagen terug op ver rassende wijze jeugdkampioen van Leiden geworden, won met als ant woord op de nog steeds overdonderen de forehand en service "zoevers" van Jéan Monod de Froideville be keken returns en keurig op tijd in gezette tegenaanvallen. Bekeken speelde ook Roomburgs Tennis Rod Laver, de Austra liër die voor het herenenkelspel op Wimbledon als eerste is geplaatst, heeft gisteren tijdens het interna tionale toernooi op Queens Club een verrassende nederlaag geleden. De Amerikaan Tom Gorman, vorig sei zoen op de ranglijst van zijn land gestegen van de veertiende naar de zesde plaats, zegevierde in de kwart- finals met 6-4, 3-6, 6-1. Waterpolo De Nederlandse Jeugd- waterpoloploeg heeft gisteren in As sen een zware nederlaag geleden te gen de Sowjet-Republiek Georgië 2-7. De tussenstanden waren 0-0, 1-3. 0-2, 1-2. Alleen in de eerste periode kon de jeugdploeg redelijk tegen stand geven aan de Russische Stu denten. stijltennisser Dick Bouman. Giste ren stak hij tegen de onfortuinlijke 'Lodewijk Ka nberg, "ik heb nog j nooit van hem verloren zonder ten minste een set te hebben veroverd", I in een onbespeelbare bui. De voor vrijwel iedere Leidse tennisser uit de B-regionen zo lastige linkse top- spinforehand van Kallenberg bezorg de Bouman geen centje pijn. Drie viermaal retourneerde hij diep uit zijn backhand hoek de in een grote [boot op hem aanzeilende forehands, en dan sloeg of Unicums werkpaard de bal in zijn pogen om nog meer i effect aan de bal mee te geven, mis, of Bouman verraste met een back- hand- veeg rechtdoor. Met tweemaal 60 boekte Bouman gisteren de meest opzienbarende triomf. Zijn zon i der meer voortreffelijke tennis ten spijt moeten we toch stellen dat de cijfers Kallenbergs tegenstand on recht doen wedervaren. In zeker vier spellen telden we voor hem game- points die hij evenwel, mede door pech, niet wist te realiseren. Bij de dames boekte Mirjam Mul der een zware, maar niet minder verdiende triomf op Evelien Huur man, 46, 97, 62. Annelies Koo- I ie wees Mevr. van der Linden terug met 3—6, 6—2, 6—4. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen té Hillegersberg W. H van Kooten te Harderwijk te Putten A. den Hartoch te IJde; te Wouden berg D. v. d. Berg te Huizen; door de Gen. Synode tot zendingspredi kant (docent Theologische School te Makassar) J. A. B. Jongeneel, kand. te Oegstgeest. Bedankt voor Nederhorst den Berg J. P. Broeder te Rithem; voor Zeist W. A. B. Hagen te Zwolle; voor Rid- derkei'k/Slikkerveer J. Bos te Lun- teren. Aangenomen naar Ugchelen J. H. Pol te Bergum. Ger. Kerken Beroepen te Veenendaal K. J. Arwerd te Balk. Aangenomen naar Rotterdam Delftshaven Th. Vollenhoven te Eindhoven; naar Domburg-Westka- pelle G. J. Butzelaar, kand. te Am sterdam. Ger. Kerk. vrijg. Beroepen te Goes in samenwer king met Brouwershaven, te Vrou wenpolder en te Drachten (voor de zending op West-Borneo). M. Nap kandidaat te Sauwerd. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Hillegom G. L. Born jr. kand, te Apeldoorn. Geref. gemeenten Beroepen te Rilland Bath J. W. Verwey, kandidaat te Den Haag; te Almelo E. Venema te Zwijndreoht; te Benthuizen en te Haarlem J. M. Kleppe, kand. te Capelle a/d IJssel te Gouda D. Hakkenberg te Dor drecht; te Enschede, Stolwijk, West- kapelle, Poortvliet en Rotterdam-W J. Koster kandidaat te Ierseke. Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Bruinisse A. van de Berg, kandidaat te Gouda. Baptisten gem. Bedankt voor Delfzijl J. Bouritius te Emmen. Aangenomen naar Nieuwe Pekela A. Hofman, kand. te Tweede Exloër- mond. EK Boksen MADRID Roemenië en Rusland gaan als de sterkste landen de fina les in bij het toernooi op de Euro pese bokstitels voor amateurs. Met elk vier boksers is opnieuw gebleken dat de suprematie van de Oosteuro- pese landen nog steeds onaantast baar is. Want naast Roemenië en Rusland is Hongarijë nog met drie boksers vertegenwoordigd. Oost- Duitsland met twee en Polen met een man. De andere finalisten komen uit West^-Duitsland (2) en Zuidsla- vië (2). Ullrich Beyer (Wdl) wint door dis kwalificatie in tweede ronde van Mi chael Kingwell (Gbr). Calistrat Cuto (Roe) wint door opgeven in eerste ronde van Erik Sivebeack (Den). Zwaarweltergewicht: Walerie Tre- goebov (Rus) wint op punten van Ion Gyoerfi (Roe), Svetomir (Beljic (Z- Sl) wint door opgave in derde ronde van Wieslaw Roedkowski (Pol). Half zwaargewichtOttomar Sach- se (Wdl) wint door opgave in tweede ronde van Ralf Jensen (Den), Mate Parlow (Zsl) wint op punten van Horst Stump (Roe) Papiergewicht: Aurel Mihai (Roe) wint door k o in tweede ronde van Jose Sanchez Escudero (Spa). Gicer- gi Gedo (Hon) wint op punten van Roman Rozec (Pol). Bantam: Tibor Badari (Hon) wint op punten van Aurel Dumitrescu (Roe), Alexander Melnikow (Rus), wint op punten van Michael Dowling (Ier). LiphtgewichtVasile Antöniu Roe) wint op punten van Laszlo Or- ban (Hon, Szczepanski (Pol) wint op punten van Khromov (Rsu). Weltergewicht: Kajdi (Hon) wint op punten van Sandal (Tur) Wolke (OD1) wint op punten van Lassan- drok (It). Middengewicht: Joetsiavitjoes (Rus) wint op punten van Brauske (Odl), Nastac (Roe) wint door ko in tweede ronde van Virtanen (Fin) Zwaargewicht: Tsjernysjof (Rus) wint door k o in eerste ronde van Stevens (Gbr), Hussing (Odl) wint door interventie van Ludwik (Pol). J Gesprek met Cruijff vastgelopen (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft zijn eerste aankoop verricht. Het contracteerde de 24-jarige Gerrit Schonewille van Blauw Wit. Blauw Wit nam Schonewille vorig jaar voor vijfduizend gulden over van MVV. Trainer Wullems kon echter de wat trage offensieve middenvelder niet in het eerste gebruiken. Voor het B-elftal werd hij geen vaste keus. Van de 34 'reserve- wedstrijden stond hij er slechts in tien opgesteld. Daarin scoor de hij nimmer. Ajax overhandigde voor hem zeven duizend gulden. Bij Blauw Wit be staat een tweede Schoonewille (met dubbel o), die Wullems kenschetst als een opkomend talent. Een ver wisseling moet uitgesloten zijn, want Ajax was over beiden inge licht. Ondertussen heeft Cruyffs schoon vader Cor Coster het contact hervat met een aantal geïnteresseerde clubs. Dat gebeurde gisteren, nadat het gesprek met Ajax volledig was vastgelopen. Coster: „Ik zie er niet veel meer in. Er blijft een te groot gat tussen beide voorstellen'. Er is geen nieuwe datum vastgesteld voor verdere onderhandelingen met Ajax. Als de Spaanse grens voor buiten landers potdicht blijft, lijkt een spoedige overgang naar Barcelona niet haalbaar. Barcelona acht in dat geval het risico te groot, omdat de blokkade ook het Jaar daarop wel eens kan worden gehandhaafd. Niettemin aast het nog steeds bege rig op de sterspits. Omdat uitlenen Droblemen schept met de verzeke ring, heeft het Cruyff gesuggereerd een jaartje te verdoen bij een Bel gische club, waarna de transfer vaststaat. Eventueel past Barcelona het tekort in salaris bij. Behalve i van een onzer verslaggevers j TILBURG - De Nederlandse IJshoc key Bond wacht nog steeds op het wedstrijdformulier en de rapporten van de Franse ijshockeyfederatie, die enige duidelijkheid moeten ver schaffen in de schorsing van de TIJSC Trappers-spelers George Pe- j ters, Jo Simons, Bob Smulders en Hans Christiaans. De NIJB heeft van John F. Ahear- ne. de voorzitter van de internatio nale ijshockeyfederatie, een brief ontvangen, waarin de Brit, hangen de de uitspraak van de Europese executieve commissie, de vier Ne derlanders voor lange tijd schorst. Aanleiding tot dit persoonlijke in grijpen van de ijshockey-praeses zijn de naar hem gestuurde rappor ten van de Franse federatie en dit van de scheidsrechters Bonnefoy en Renaud, die de vriendschappelijke ontmoeting ACBB Paris-TIJSC Trappers op 24 april hebben geleid. Jo Simons werd door de president geschorst tot 31 december 1971 en de overige drie tot 31 mei 1972. Deze zware straffen hebben betrek king op de klap, die George Peters scheidsrechter Renaud gaf in de derde periode van de tot op dat moment sportieve ontmoeting. TIJSC Trappers leidde op dat mo ment met 711. Aanleiding was een twee-minuten-straf voor tripping. Peters werd na dit handgemeen van het ijs gestuurd, waarna het pu bliek de Tilburger op weg naar de kleedkamer aanviel. Er ontstond plotseling zo veel rumoer in de hal, dat acht minuten voor tijd beide met de Spaanse club. staat de heer Coster ook weer in verbinding met Feijenoord. Rijndera scheidsrechters de strijd staakten. Waarom de overige spelers eveneens zwaar werden gestraft, is tot op he den niet duidelijk. Jo Simons zou de scheidsrechters hebben beledigd. Smulders en Christiaans zouden uit de strafbank zijn gekomen, zonder dat daar aanleiding toe was. Mar kante bijKomstigheid is, dat op het wedstrijdformulier, meegebracht door TIJSC Trappers, geen enkele straf staat aangetekend voor Hans Christiaans, zodat de Tilburger niet op de bank kon zitten. „Het is onbegrijpelijk voo rmij, dat zonder dat de NIJB de rapporten heeft kunnen inzien, deze spelers zijn geschorst", meent NIJB-secre- taris Joop van Rijswijk. „Natuurlijk is de klap van Peters (hij werd door zijn club al tot 31 maart 1972 geschorst) niet goed te praten. Zon der dat wij iets weten is er een procedure gevolgd, waarin we tot op heden geen inzage hebben gehad". Honkbal De zesde Haarlemse honkbalweek gaat door. Ondanks het onverwachte terugtreden van de Ne derlandse Antillen is de organisatie erin geslaagd het toernooi te red den. Een Amerikaanse legerteam uit West-Duitsland, onder de naam Usa- fe, completeert het programma. De Amerikanen waren echter alleen bereid tot deelneming indien zij al him wedstrijden voor donderdag kon den spelen. Een en ander in verband met de legercompetitie waarin dit team op kop gaat. Voor de kampioen is namelijk een reis naar de Verenig de Staten in het vooruitzicht gesteld. Nog geen etmaal, nadat FC Brugge Nico Rijnders van Ajax aan zich verbond, verzekerden de Belgen zich van de komst van Wietze Veenstra (PSV). Nadat de onderhandelingen tussen PSV en DWS over een transfer van Jos Dijkstra aanvankelijk waren vastgelopen, is men donderdag toch tot een akkoord gekomen. De 26-Ja- rige Amsterdammer zal in het nieu we seizoen voor PSV uitkomen. Kronshorst (ex-Holland Sport) heeft verzocht op de transferlijst te worden opgenomen. Zelf is hij rond met PSV, dat op korte termijn met FC Den Haag handelt over de grootte van de koopsom. De over komst van Wijngaarde (Telstar) naar FC Den Haag/ADO is inmid dels in een ver gevorderd stadium. Van der Wulp (RVC) trad al toe, rechtsback Vosselman (20 Jaar) van Spartaan '20 volgt hem zaterdag. De Haagse club voegde daarnaast drie Jeugdspelers van ADO aan de selectie toe, te weten Lochtenberg, Terwijl Anderlecht-doelman Leen Barth zijn vakantie in het Spaanse Calafell doorbrengt, sloten zijn ou ders gisteren in Brussel de laatste besprekingen af over een nieuw contract voor de Vlaardinger. Met een belangrijke verbetering werd de verbintenis tussen Anderlecht en de lange doelman tot 1 Juni 1973 ver lengd. Haarlem laat trainer Joop Brand niet los. Voorzitter Hut. bekend met de plannen van Ajax: „Zelfs al krijgen we een ton toe. dan nog houden we hem vast. We kunnen dat niet maken bij het gemeentebe stuur. Dat verleent ons een stevige krediet, omdat we een goede op bouw garanderen. Een opbouw dankzij een uitstekende trainer". Bij Haarlem staat sinds gisteren Günther Haan op de transferlijst. Felix Muller van Blauw Wit kan vanavond al overstappen naar NEC. Zijn persoonlijke eisen (35.000 gul den handgeld) zijn ingewilligd. Blauw Wit vraagt 150.000 gulden voor hem, wat NEC voor de offen sieve half over heeft. Ludwig Veg, twee Jaar lang als trainer bij het Deense Esb- Jerg werkzaam geweest, keert terug in Nederland als oefenmeester Gisteravond ondertekende hij het hem door DFC voorgelegde con tract. waardoor de onderhandelin gen met Heracles-trainer Rinus Go- sens definitief van de baan zijn. „De fusie tusse Heracles en Twente is nog steeds niet rond. Bovendien liet Gosens niets meer van zich ho ren", aldus DFC-voorzitter W. G. D. Verzijl. Waarop Rinus Gosens ant woordde: „Er is nog steeds niets ze ker, dus kan ik moeilijk nader met DFC in contact treden". Overigens wilde Ludwig Veg na twee Jaar Esbjerg weg uit Dene marken. „Ik moest niet te lang uit Nederland blijven. Anders kenden ze me er straks niet meer. Ik koos voor DFC, omdat ik er al eerder met veel plezier werkte", motiveerde Veg zijn besluitm Eerder werkte hij met Alkmaar, Holland Sport en GVAV. ADVERTENTIE Uniek in prijs en klasse Nu bij uw Ford Dealer Uitkiezen en wegrijden •Adviesprijs (incl. BTW) af Fabriek Amsterdam Official Ford Dealer v. d. VALK BOUMANWEG 71 LAMMENSCHANSWEG 6 - TEL. 44741* - LEIDERDORP TEL. 44741 - LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23