runiekpakken en laarzen zijn sterk favoriet Ik heb allang gemerkt dat t allerbeste niet 't duurste hoeft te zijn. U toch ook? Regen weer de grote winnaar bij districts- LEIDSCH DAGBLAD FRIENDSHIP OP SCHIPHOL YMNASIUM EN HBS Rinus Wehrmann nog niet vrij Werkgroep bestudeert haardracht in leger strijd tennis Oplichter wist 650 chêques te bemachtigen NOODLANDING lENSDAG 16 JUNI 1971 LEIDSCB DAGBLAD Waals en Peels gaven voorproefje van najaars- en wintermode Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs DEN HAAG (Arfp) Kamp Vied- der zal op korte termijn worden' gesloten als tewerkstellingsobject voor gewetensbezwaarden militaire dienst. Er gaan geen nieuwe gewe tensbezwaarden meer heen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Defensie is de sluiting van het kamp afhankelijk van de snelheid waarmee de laatste twee gewetens bezwaarden die nog in het kamp zit ten een ander tewerkstellingsobject gevonden zullen hebben. Zelf schat ten dezen dat dit hooguit enkele we ken zal duren. Enkele maanden geleden gingen de gewetensbezwaarden van Kamp Vledder in werkstaking. Tot hun eisen voor verbetering van de te werkstelling voor gewetensbezwaar den behoorde o.m. dat de door het ministerie van Defensie overwogen sluiting van Kamp Vledder op korte termijn zou worden doorgevoerd. In de maand mei werden van de 13 gewetensbezwaarden die er toen nog verbleven, vijf afgekeurd, drie bui tengewoon dienstplichtig verklaard en enkelen overgeplaatst. Volgens de woordvoerder van het ministerie wordt er nu gezocht naar een werkobject voor moeilijk plaats bare gewetensbezwaarden, maar zal die plaatsing niet meer in kampver- band gebeuren. SCHIPHOL Op Schiphol is vannacht even voor twaalf uur groot alarm geslagen, nadat een rood lampje in de cockpit van een aan vliegende Fokker Friendship van de Nederlandse Luchtvaart Maat schappij aangaf dat het neuswiel niet naar buiten kwam. Landingsbaan 32 werd in allerlei- ijl bedekt met een schuimbed en brandweerwagens en ambulances stelden zich langs de baan op, ter wijl het vliegtuig opdracht kreeg om boven het IJsselmeer te blijven cir kelen. Nadat de Friendship een half uur had rond gevlogen, werd het toestel naar de landingsbaan gediri geerd. Het toestel maakte een ge slaagde noodlanding op twee wielen. Bij het uitlopen zakte de neus van het vliegtuig, omdat het min der vaart kreeg, geleidelijk in het schuim. De elf passagiers bleven ongedeerd. Het vliegtuig was eerder op de avond opgesteden in Enschede. Het is bij de noodlanding aan de neus bescha digd. 9 'JDEN Een voorproefje van wat er dit najaar en winter Ae gaat worden, gaven de firma's Waals (dameskleding >eels (schoenenmode) hun klanten gisteravond in Holiday Het was duidelijk te zien dat Peyton Place de show, waar het eerste de schoenen echt getoond werden, in de weg aant het aantal dames dat deze show bezocht was niet zo t als menbij een van de eerste winter-shows zou ver- iten. Het is misschien ook wel een beetje ongebruikelijk tip voor een Leidse show, maar als we bedenken dat de ictiefabrieken hun collecties al hebben samengesteld en I iodellen volop in productie zijn, is het duidelijk dat we ie show niet tot september behoeven te wachten. Het is ■jj I nuttig als we alvast aan bepaalde ideeën kunnen wennen. f t de schoenenmode betreft was uw vrij compleet. Duidelijk is et voor deze winter 75 %laar- iat worden en 25% schoenen, laars, zowel bij de dames als I heren is de tendens sterk naar eer. Men is nu wel zover dat paar tientjes meer over voor een echt leren laars om- ize niet alleen prettiger draagt ook veel prettiger zit. Het zijn 1 ter- en knoopgarneringen die rinter zowel op laarzen als op ien favoriet zijn. Het band- itje was niet vertegenwoor- De leest van de schoenen is >at slanker geworden en de rSTGEEST Aan 't Rijnlands a zijn geslaagd: inasium-A: Karin Abma, en 4 ia van Baaren, beiden Oegst- Ron Bakker, Lisse; Annelies en Paula Irik, beiden Oegst- Marijnke de Jong, Leiden; Keizer, Oegstgeest; Ella van en, Sassenheim; Jelske van der Oegstgeest; Jacqueline Mi- Noordwijk; Joanneke Quispel, ;eest; Jan Sparreboom, Leiden. i|nasium-B: Daniëlle Aldershoff, de Bruyn Prince, Jan Piet ir, Thijs de Graaff, allen ;eest; Erik van de Hulst, Lei- ^ank de Josselin de Jong On- iieviet, Hans Kool, Michiel zij, Jaap Snellen, allen Oegst- Josine Teeuw, Leiden; Adine k Willink, Noordwijk; Juun loeve, Leiden; Gonnie van wijk en André Wink, beiden •A: Henk van der Does. Kat- Marga van Duren, Jan Mau- an Eeghen, beiden Oegstgeest; Knetsch, Sassenheim; Renée oer, Warmond; Sikko van Nie, cdorp; Perry Nienhuis, Leiden; les Ohlenrot, Oegstgeest; Paul Leiden; Chris de Ruyter, iwijk; Dick van Schie, Riet'eke per, Marion van Tellingen, al- 40! legstgeest; Ellen van de Vlek- Leiden; Marion Weeke, Oegst- Gijs Zandbergen, Rijnsburg; van Duyn, Katwijk; Jetty fênburg, Leiden. •B: Hilbrand Bruyning, Oegst- Pred Dooming, Leiden; Luuk Duyn, Oegstgeest: Hillie Hal- Sassenheim; Sandra Huber, Kuil, beiden Katwijk; Fred Pim van Loenen, beiden Oegst- Frans Mastenbroek, Leiden; Ravelli, Oegstgeest; Wobina van n, Alphen; Job Smoor, Oegst- Alfred Steenwinkel, Leiden;- (Stoelinga en Paula Stoelinga, Oegstgeest; Anke van Veen, Witte, beiden Sassenheim; Zaaijer, Rijnsburg; Diederik Oegstgeest; Daan Du- Sassenheim; Jelle de Gruy- 'oornout; Trix van Iterson, Ter Jan Willem Langeler, Oegst- Marianne de Mooy, Oegst- Yvette Mulder, Leiden; Char- pTex, Zoeterw Piet van Too- Oegstgeest; Fred Wagens- Voorhout Ferdinand Wiercx lijn, Oegstgeest; Jaap Zwaan ïönd; Katelyn Kapteyn, Voor- Berny van Putten, Leiden. hakken niet meer zo plomp. De wat smalle toch fijn met lopen, hak èieeft het voor dit winterseizoen dui delijk gewonnen. Voor de heren is de schoen weer wat eleganter hoe wel de sportieve types zich hele maal happy kunnen voelen in de hoge suède schoen in twee kleuren met veter sluiting en de Fran se kickers, ook voor de allerkleinsten Bijzonder fijn is dat schoenfabri kanten en confectionairs niet meer los van elkaar werken maar er een duidelijk overleg is over kleur en stijl voor 't komend seizoen. Zo kan het gebeuren dat je bij een mooie steenrode mantel ongeveer midi- lengte, klokkende rok met centuur in de taille een a-symetrische slui ting en vleermuismouwen (prijs 189 gulden) een paar suède laarzen in dezelfde kleur kunt kopen. De Lamy-coat, al valt de prijs niet bepaald mee (zo rond de f 890) was hartveroverend. Vooral 't midi- model met Brandenburgersluiting oogstte bij de dames groot bijval. De algemene tendens voor de man telmode. dat kwam gisteravond naar voren is een verbreding van de schouderlijn, grote niet opvallende zakken, lange split en forse kragen. Voor wat de stoffen betreft komt de langharige mohair weer terug, in felle of in schaduwruiten. verder is er veel scheerwol, tweed en Jacquard Broek- en tuniekpakken, die dit Jaar een wezenlijk bestanddeel van iedere vrouwen garderobe vormen, werden gisteravond vooral in zwart met een dwars verwerkte streep ge toond. Wie nu dus een zwart jersey broekpak of tuniek pak op de kop voor de wat oudere groep zeer ge schikt. Voor de tieners en twens waren er wat leuke Jurkjes van Betty Barlay. Zij hanteert vooral 't handbedrukte motief, wat zij zeer geraffineerd verwerkt. De stof is voor de winter meestal wol. Voor de winter zal de lengte voor de volwassen vrouw rond de knie zweven voor de tiener en twens is het nog niet helemaal duidelijk maar het zal wel even boven de knie tot mini worden. Maxi voor o- verdag is nu toch echt wel uit. Voor mantel blijft de lengte echt in de midi-sfeer. De kleuren voor deze winter zijn: zwart, staalblauwach- tig petrol, bruin versterkt aubergi ne. De schoenen passen zich geheel aan. Dit is de voorzichtige prognose van de confectie misschien gooit Parijs of Rome er nog iets spectacu lairs tegenaan. Henriëtte v/d Hoeven Eén van de mantels uit de Waals-collectie. Ook bij deze mantel van langharig mohair is het trench-coat idee doorgevoerd De kraag is groot, de schouders breed. Daarbij wordt een rode suède laars gedragen, die met een fijn biesje is afgewerkt. (Foto Holvast) kan tikken, is ook voor de winter weer verzekerd van 'n modieus kos tuum. Vooral 't tuniek (knielengte) met wollen of zijde blouse is zeker Van onze politieke redactie) DEN HAAG Minister Den Toom heeft een werkgroep "haardracht" in gesteld naar aanleiding van het ge val van de dienstplichtige Wehrmann die tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld door de krijgsraad, om dat hij weigerde zijn haren te laten knippen volgens militair voorschrift. Minister Den Toom deelde giste ren aan de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor defensie mee. dat hij het resultaat van het onder zoek van deze werkgroep wil af wachten alvorens hij wil overwegen het voorschrift over de haardracht te wijzigen. Intussen gaat de minister wel pra ten met zijn collega Roolvink (So ciale Zaken en Volksgezondheid) over de vraag in hoeverre haar dracht individueel kan worden vrij gelaten. Hij doet dit op aandrang van de kamercommissie. Het gaat daarbij vooral om het opstellen van beperkende bepalingen uitsluitend met het oog op de bedrijfsveiligheid. In bepaalde situaties zou het dra gen van een haarnetje verplicht ge steld kunnen worden, indien de haardracht vrij is. Het ministerie van Sociale Zaken heeft in de ar beidsinspectie een deskundig ad viesorgaan voor deze kwesties. Vrijwel alle commissieleden heb ben gisteren bij minister Den Toom aangedrongen op wijziging van de voorschriften over de haardracht. Thans mag het haar van militairen niet langer zijn dan tot op de kraag. Sommige commissieleden wezen er op, dat in West-Duitslsnd en Zwe den geen lang-haarverbod meer be staat. Het Tweede-Kamerlid mr. A. Ste- merdink (PvdA) ziet in de opstel ling van de Kamercommissie aan leiding voor de raadsman van Ri nus Wehrman om bij het Hoog Mi litair Gerechtshof aan te dringen op invrijheidsstelling van de sinds 'maart van dit jaar in hechtenis zit tende soldaat. Op 23 juni doet het gerechtshof in hoger beroep uitspraak in deze zaak. De PvdA-fractie in de Tweede Ka mer wil de minister in het openbaar aan zijn jasje trekken via een inter pellatie als hij voor die datum niet heeft laten merken een wijziging van de haarvoorschriften te willen. "Als de minister een wijziging blijkt te overwegen, krijgt het Hoog Militair Gerechtshof een juridisch handvat om Wehrman vrij te spre ken" aldus de zienswijze van mr. Stemerdink. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN: Ingrid Antoinette, dr. v. E. J. Spaan derman en J. Heemskerk: Anoeska, dr. v. C. Ligtvoet en G. M. Overdijk; Mi randa, dr. v. P. van Blene en M. C. Duivesteijn; Jan, zn. v. J. van der Marei en K. J. van Duijvenbode; Die- deric Hubert, zn. v. J. M. P. Godin en A. M. H. Brand; Quinten Mathijs, zn. v. J. J. M. Foppe en L. B. G. M. Boekraad; Sandra Ida Louise, dr. v. H. W. van der Kraan en I. L. Mugge; Meïr Joseph Obed, zn. v. A. E. Moses en S. V. Ko ning; Fetje Anna, dr. v. L. A. M. Bal- tussen en A. Beuker; Saskia Jane, dr. v. C. A. Markland en E. Dowson. LEIDEN Er werd toch nog wel getennist op „Unicum". Met de en kele partijen echter die konden wor den gespeeld zullen de zorgen van de wedstrijdleiding nauwelijks zijn verminderd. „Als het weer zich in de komende dagen niet aanzienlijk be tert" zei gisteren bondsgedelegeerde en districtsbestuurder Ton van Aelst" dan zullen we de dubbelspe len die we dit Jaar op veler verzoek in de districtskampioenschappen hebben opgenomen moeten laten vallen. Hoe spijtig dat ook is. Over enkele weken worden voor de eerste maal in de geschiedenis van de K.N.L.T.B. ook nationale kampioen schappen voor de B-categorie ge houden (in Amersfoort). Leiden' zal daar natuurlijk acte de presence j dienen te geven en dus zullen er districtskampioenen uit de bus moe ten komen". De B-spelers kwamen I gisteren tussen de buien door nog niet in actie. Van het C-front kun nen de volgende resultaten worden gemeld. Jaap Noordman is de kunst nog steeds niet verleerd. Rob Lucas, zijn vele, vele jaren jongere tegen stander moest dat tot zijn schade ervaren. Niet tot zijn schande, want hij accepteerde de nederlaag en het is bepaald niet leuk om de meer dere te erkennen in een veteraan uitermate sportief en beheerst. Be tere conditie kon de balans niet in z'n voordeel doen doorslaan. Inzicht en vooral mentaal overwicht brach ten Noordman met 8-6, 6-3 in de volgende ronde. De ruime winst van de tweede set na een toch stel- i lig benauwde winst van de eerste set spreekt over het wedstrijdverloop boekdelen. Andere winnaars waren Onno Ruisenaars die Annebert Dee duidelijk terugwees, 6-1, 6-1, Paul van Straaten, eenzelfde score tegen Piet van Dijke, Peter Kinkel, ook al 6-1, 6-1 op Alex Bierbergen en ten slotte Annette van der Mijn, 6-0, 6- 1 tegen Anja van der Capellen. Ik word abonnee per 1 juli 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen in c-per envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. OFFICIER EIST JAAR UTRECHT De officier van Jus titie van de Utrechtse rechtbank eiste gisteren een jaar gevangenis straf m.a. en voorwaardelijke ter be schikkingstelling tegen de 37-jarige mr. N. J. M. uit Voorburg, die omdat hij de vinger wilde leggen op zwakke plekken in het bankwezen onder vyf valse namen bij maar liefst 36 banken in drie steden bank rekeningen had geopend. Verdachte was geobsedeerd door de gedachte aan te tonen, hoe makkelijk het is om aan betaalcheques te komen. In drie maanden tijds vergaarde hij bij i 16 banken in Utrecht, 15 in Maas tricht en 5 in Rotterdam, niet min der dan 650 betaalcheques, bij elkaar goed voor een bedrag van 65 mille. Toen hij werd gearresteerd had hij overigens maar 100 cheques verzil verd, en die waren gedekt. Mr. V. ging bij de 36 banken zeef geraffineerd te werk. Zich legitime rend met vijf verschillende, vervalste identiteitsbewijzen van de Spoorwe gen opende hij een salarisrekening en vroeg dan meteen betaalcheques aan. Om vertrouwen te winnen stortte hij op de rekening meestal direct 300 tot 2000 gulden, een be drag dat hij een of twee weken later weer grotendeels opnam. „Volgende keer" Wanneer een bankemployé naar zijn paspoort vroeg beloofde hij dat hij dat „de volgende keer" mee te zullen brengen. De betaalcheques kreeg hij dan na enige tijd op zijn postadres, een huurxamer in de be treffende stad waar hij echter niet woonde. Hij werd zo „cliënt" van 36 filialen van alle mogelijke banken. Het terras op het Leidseplein sen er toch niet van af om op het in Amsterdam is gisteren offici- terras te luisteren en te kijken eel geopend. De parasols dienden naar het optreden van Willem meer voor het tegenhouden van I Breuker en zijn groep. Dit optre de regen dan van de zon, maar I den vond plaats in het kader van dat hield een groot aantal men- het Holland Festival. Kamp Vledder gaat dicht Niemand gewond Dobbelman is wit- en kleuraktief. Veilig voor de wasmachine. Verpakt in een handige, vochtwerende zak. Dobbelman. Gewoon overal te koop. 6,IS

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15