Ter Leede en Teijlingen in finale „Gouden Publiek zag goede amateursport op Molentoerno Westlandia wint op De Boekhorst strijd om „Bisschopsbeker' PAGINA MAANDAG 14 JUNlP* LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Duo Frans van Dam-Jan Boekel scoort tweemaal Henny Zoet Teijlingenpro- i gen maar de Lisenaren houden beert zich tussen twee Lisser hem stevig in de tang. Boys-verdedigers heen te wrin-1 (Foto Holvast) NOORDWIJKERHOUT Bisschopsbeker is voor een jaar bij de junioren van Westlandia uit Wateringen terecht gekomen. Op het Noordwijkerhoutse sport park "De Boekhorst" kwam West landia na een spannende finale tegen het Haagse GDS, die in een 11 gelijkspel eindigde, door be ter strafschoppen nemen in bezit van de Bisschopsbeker. Het team van Westlandia gaat over enige tijd dan de eer van het district West II van de NKS verte genwoordigen in de strijd om de Episcopaatsbeker Maar voorlopig gingen de Westlandia-spelers en supporters naar huis met de wissel beker. die door de heer P. Bieg- straaten met 'n felicitatie-woord na afloop van een perfect georgani seerd toernooi uitreikte. Westlandia heeft de beker dan ook helemaal verdiend. Het team plaatste zich als enige direct voor de finale door maar één wedstrijd te gen DOSR gelijk te spelen. Ook de kandidaten van de afdeling Leiden, Rijpwetering als beker winnaar en DOSR als goede tweede zijn volop in de running geweest. Rijpwete- ^iek heeft Wassenaar gistermiddag na een spannende strijd Spartaan De ring behoorde tot een van de vier ploegen 'GDS. Blauw Zwart. RKAVV) die vier punten in de wacht sleepten. Maar bij de beslis sing met strafschoppen deed GDS het beter en mocht dus in de finale verschijnen. DOSR won van DONK en speelde gelijk tegen winnaar Westlandia, maar dat was net niet genoeg om ook het geluk bij 't ne men van strafschoppen te mogen beproeven. VVSB, dat als gastheer ook aan dit toernooi mocht deelnemen, heeft zich dapper te weer gesteld maar kon het tegen de winnaars uit de afdelingen niet redden. De Noord wijkerhouters kwamen geen enkel keer tot scoren. Er was nog 'n ploeg die puntloos en dat was het Goudse DONK. Wassenaar slaat Spartaan weg... WASSENAAR Voor eigen pu- SC Lisse Al naar regionale jeugd LISSE Lisse al speelt volgend Jaar in de regionale Jeugd. Dit re sultaat werd bereikt na een 1-1 ge lijkspel tegen het Haagse VCS. Bei de ploegen eindigden met vijf pun ten uit vier wedstrijden, maar het doelgemiddelde van de Lissenaren bleek een fractie beter. De SC Lisse ging fel van start en kwam al na tien minuten op 1-0 door 'n doelpunt van Cors van Put ten. De Haagse ploeg bleef on der druk staan maar haalde de rust zonder verdere kleerscheuren. Na de hervatting was VCS 't sterkste en moest SC Lisse terug. De verdediging met Hans van der Veek en doelman Jan Zonneveld aan het hoofd hield echter goed stand. Tien minuten voor tijd werd het toch 1-1. Een ongelukkige terugspeelbal van Jos Faas verdween buiten bereik van Jan Zonneveld in het net, De eindstand is: 1. De Musschen 4-7 (7-3), 2. SC Lisse 4-5 (13-5) 3. VCS 4-5 (7-3) 4. Fluks 4-3 (3-7), 5. Olympia 4-0 (4-16). Werpersresultaten: W. Remmers waal (Wassenaar; 10 x 3 slag, 3x4 wijd, en 1 honkslag tegen. PassianJ (Spartaan)8 x 3 slag, 1x4 wijd en 9 honkslagen tegen. Omkoping in Israëlische voetballerij JERUZALEM ANP Het Israëlische kabinet heeft giste ren besloten een commissie van onderzoek in te stellen, die tot taak heeft na te gaan of er in de voetbalcompetitie clubs zijn omgekocht om te verliezen. Er gaan namelijk geruchten, dat sommige clubs zich hebben laten betalen om te verliezen, met het oog op het correct voorspellen van de voetbalpool. LISSE De finale van het toernooi om de Gouden Tulp, a.s. zaterdagmiddag om vier uur op het Gemeentelijk Sport park in Lisse, zal een Sassenheimse aangelegenheid worden. In de halve finale van afgelopen zaterdag, waarin Teijlingen tegen Lisser Boys uitkwam en Ter Leede tegen Warmunda uit Warmond, boekten beide Sassenheimse ploegen een ruime overwinning. Lisser Boys moest met 3—0 de zege aan Teijlin gen laten en Warmunda leed een 41 nederlaag. De twee ver liezers zullen elkaar zaterdag ontmoeten in de strijd om de derde en vierde plaats. Lisser Boys heeft het Teylingen. beter uit en dit resulteerde kort na dat technisch en tactisch wel de baas was. beslist niet gemakkelijk gemaakt. Vooral met werk door de lucht, wat niet bepaald de sterkste zijde van de Sassenheimers is, kwam Lisser Boys tot gevaarlijke uitvallen. Toch had Teylingen bij de rust een vrij veilige 2—0 voorsprong geno men. Foutje Het eerste doelpunt was eigenlijk een foutje van de doelman van Lis- ser-Boys, die op een voorzet van Peter van der Vlugt, die was bedoeld voor Henny Zoet, te ver uit zijn doel 'kwam. Hij raakte de bal nog wel aan maar was toen niet snel genoeg terug om te voorkomen dat deze de doellijn passeerde (1—0). Jan Boekel nam de tweede treffer voor zijn re kening, toen hij een hoekschop, ge nomen door Frans van Dam feilloos in kopte. Lisser Boys kon daar, on danks de ijver die de ploeg aan de dag legde, niets tegenover stellen. Na rust, Teylingen had de opdracht ge kregen de zaak serieus te blijven aanpakken en het hele veld te ge bruiken. wilde het ondanks gevaar lijke Sassenheimse aanvallen niet zo erg lukken. Dat lag voor een groot deel aan de doelman van Lisser Boys die zich nu niet meer liet verrassen en resoluut ingreep. Maar het duo Frans van Dam Jan Boekel zorg de voor een „replay" van de tweede treffer en zo had Teylingen met nog een kwartier te spelen de finale plaats al op zak. het laatste Sassenheimse doelpunt in een fraaie voorzet van Tijssen, die door Peter van Dam vallend werd ingekopt. (2—1). Een tweede doel punt. de gelijkmaker, werd door de scheidsrechter vlak voor rust afge keurd. Een beslissing die door War munda werd aangevochten, omdat de Ter Leede doelman de bal zou heb ben aangeraakt, voordat Warmunda voor de tweede maal inschoot. Vijf minuten was de tweede helft oud toen 31 voor de Sassenheimers op het scorebord kwam. Een War- monds verdedigingsfoutje een half uur voor tijd, waarmee de stand op 41 kwam, verzekerde Ter Leede van een finaleplaats. Oude Velthuis scoort (nog) niet voor Noord wijk Met een royale 41 overwinning heeft ook de Sassenheimse zaterdag middag eersteklasser Ter Leede zich verzekerd van een finale plaats. In een wedstrijd, die voor het publiek zeker de moeite waard was, wezen de Sassenheimers Warmunda, de zondag vierdeklasser resoluut terug. In de vijfentwintigste minuut bleef de Warmondse verdediging staan voor buitenspel en kon de Ter Leede linksbuiten ongehinderd de eerste treffer laten aantekenen. Het werd 20 toen een dieptepass vanaf de middellijn de Sassenheimse midvoor bereikte en deze strak en keihard 20 op het scorebord bracht. Warmunda, dat in het begin wat geïntimideerd was door het stevige spel van Ter Leede, kwam er nu wat DUITSE LOTTO NOORDWIJK De meeste in teresse tijdens het vriendschappelij ke duel tussen Noordwijk en Naald wijk (2-0) ging zaterdagavond uit naar Gerard Oude Velthuis. Maar de van SC Lisse naar Noordwijk over gestapte aanvalsleider kon zijn in- trede niet met een doelpunt bekro- Ter Leede iuen. Tijdens de afscheidswedstrijd voor trainer Ben van Duyl, elftal begeleider Blitz, doelman Jaap van der Niet (stopt definitief met voet bal en gaat in Monnikendam scheidsrechteren) en aanvoerder Marcel Kuipers, slaagde de actieve, maar nog onwennige Oude Velthuis er niet in te scoren. De in de halflinie op de plaats van j i de naar UVS vertrokken Kees Kars- i j tens opgestelde Albert Spaanderman (daverende vrije schop) en de soms opkomende Gerard Duindam «na de 1 rust) wisten de juiste richting echter wel te vinden. Noordwijk won zo- doende de strijd tegen Naaldwijk j (kampioen derde klasse zondag) met 2-0. Bij Noordwijk maakte Constant Smits <na een seizoen Ter Leede) voor de ongeveer duizend toeschou wers verdienstelijk zijn rentree on der de lat. De talentvolle junior Aat Sluis op de linksbuitenplaats van de j aanwezige Rudy Bröring deed ver- der zijn uiterste best om zich waar J te maken. Naaldwijk miste zateravond overi- HAMBURG (DPA) De nende getallen in de 24ste Duitse gens de geroutineerde spelverdeler I lotto zijn: I Frans van Gaaien (oud-sémiprof) en 2 5 17 38 41 44 kon daardoor tegen de Noordwijkse defensie, waarin amateur-interna- tionaal Anton Marijt uitblonk, geen I vuist maken. Reservegetal: 29. Olympianummer9890. NOORDWIJK Noordwijk heeft zaterdagmiddag afscheid genomen van trainer Ben van Duyl (na 16 succesvolle Jaren), elftal-begeleider Blitz (na 2 Jr de nieuwe oefenmeester Van der Horst wil zelf liever niet al leen de technisch/taotische, maar ook mentale voorbereiding verzorgen), doelman Jaap van der Niet (vertrek naar Monni kendam) en aanvoerder Marcel Kuipers. Een viervoudig af scheid, waarvoor velen naar het clubhuis van de roodwitten aan de Van Panhuysstraat waren gekomen. En waar (uiteraard) veel worden van lof, bloemen (voor de echtgenotes) en ge schenken werden toegezwaaid. Noordwijks vlot-ratende dokter J. van Nes (die zelf over twee weken afscheid neemt) tot Van Duyl: „Jij bent door ons groot geworden, omdat jij, ons groot hebt gemaakt. Jij hebt ons van de laagste klasse naar de hoogste klasse gebracht. Op je eigen wijze: jij bent er nooit met de knoet op in gegaan, of schoon dat volgens ons soms wel eens nodig was. Maar we zullen nooit kunnen zeggen, dat als jij het anders had gedaan, jij meer succes had gehad. Want jij hebt zo'n beetje kampioenschap- op-kampioenschap bereikt. Wat dat betreft ben je een dure trai ner geweest. Bij andere vereni gingen had je waarschijn lijk veel meer kunnen verdienen maar jij moest ons toch steeds maar weer op kosten jagen. Elk Jaar was er wel wat te vieren". Waarna Noordwijks voorzitter de 57-jarige Leidse oefenmeester een enveloppe met inhoud aan bood. tot Blitz: „U bent altijd een omstreden man geweest. De een zei: zo'n man hebben we nodig. En de ander zei: moet dat nu, zo'n begeleider. De nieuwe trai ner wil het graag zelf allemaal alleen proberen. Maar niemand zal ooit kunnen zeggen, dat u het niet goed hebt gedaan. U hebt het altijd met inzet van al uw krachten gedaan en met een oude tas". Waarna Noord wijks voorzitter de „Amsterdam se Noordwijker" 'n passende di- platentas aanbood. tot doelman Van der Niet: „Wij zijn altijd blij geweest, met jouw stomme keus: jij hebt al die jaren de voorkeur gegeven, aan de doelpalen boven de ver loofde en later je echtgenote. Daarvoor zijn we je dankbaar". Waarna Noordwijks voorzitter, de lange onderwijzer, die trou wens al de laatste vijf Jaar tweemaal in de week van uit Velsen naar Noordwijk over kwam, een ligstoel aanbood. „Jij hebt zo vaak voor ons op de grond moeten gaan liggen, nu kan je het eens dankzij ons lek ker in het zonnetje doen". Tot aanvoerder Marcel Kui pers: „Eigenlijk ben je maar kort bij ons geweest. Twee Jaar. Maar de Jongens hebben toch wel veel in je gezien: aanvoer der. En dat zegt genoeg". Waar na Noordwijks voorzitter een kadeaubon aanbood. Na nog enkele spekers (aan voerder Cees Spaanderman fraai boulevardgezicht voor Van Duyl en kristallen asbak voor Blitz) en de trouwe supporters vereniging namen trainer Van Duyl en elftalbegeleider Blitz op passende wijze afscheid. Van Duyl: „Ik heb een fijne, Het afscheid in beeld boven verrast de nieuwe p aanvoerder Cees Spaander man mevrouw Blitz met een bloemetje, terwijl haar man, oud-aanvoerder Marcel Kui pers en Jaap van der Niet glimlachend toekijken. Op de onderste foto de handdruk (en de enveloppe) van voor zitter Van Nes (r.) voor de scheidende trainer Ben van Duyl. (Foto's Holvast) tidj gehad en ik dacht Jullie ook. En dat is toch altijd de be doeling geweest?" En Blitz door met een onver wacht afscheidscadeautje te komen: 'n speciale Ajax-poster met daarop de vermelding van de russtand (1—0) en einduit slag l3van de vriendschap pelijke wedstrijd, die Noordwijk begin dit jaar tegen de latere Europa Cup-winnaars speelde. Van der Klugt over sportiefste ploeg: „Er was er niet één' LEIDEN Het 21ste Zilveren Molentoer nooi van LFC is zaterdag op traditionele wijze met een feestavond in de kantine van de HCW besloten. „Het is", aldus LFC-voorzitter Holswilder in zijn openingswoord, „een zeer geslaagd toernooi geworden. De publieke belangstel ling is wat tegengevallen, maar degenen die zijn komen kijken, hebben kunnen genieten Na een kort muzikaal intermezzo, verzorgd door het trio Helversteijn, i ging de heer Holswilder over tot de I uitreiking van de prijzen. De vierde j prijs, een medaille, was voor Quick Boys en werd door de heer De Ja ger in ontvangst genomen. UVS. I derde prijswinnaar, werd vertegen- Door Jan van der Nat van goede amateursport. Van wedstrijden, waarin nu niet eens het resultaat op de eerste plaats stond, maar het voetbal. Natuurlijk zijn er een paar incidentjes ge weest, er werd weieens nagetrapt en ook het niet in ontvangst willen nemen van felicita ties van de tegenpartij is niet zo'n sportieve daad". een Jaar of acht geleden, <Rooden- burg stuurde toen een tweede team. l.v.m. promotiewedstrijden!. Vice- voorzitter Jan van Weezei sprak zijn bewondering uit over de perfecte or ganisatie van het toernooi. Nadat ook de Molen van de prij- zentafel verdwenen was, bleef er nog lange rij vaantjes en een grote Volendam, moest verstek laten gaan. in verband met een feestavond woordigd door penningmeester Koos van de amateursectie van de vere- Ouwerkerk, die zich verontschuldig- I niging. Van Molen-winnaar Rooden- de voor de afwezigheid van voorzit- burg was vrijwel het gehele elftal en ter Nienhuis. andere werkzaamhe- de begeleiders aanwezig. Aanvoer den. vice-voorzitter Désar en aan- der Mat Keereweer was erg blij met vertegenwoordigd voerder Leget, beiden in de lappen- de Zilveren Molen Hij vond het erg 24 heren waren reikt door de voorzitter van de be oordelingscommissie „Dirk" van der Klugt. Het is voor ons erg moeilijk geweest, aldus van der Klugt, om de sportiefste eruit te halen, want was er niet één. Er gebeurde in elke beker over. De vaantjes waren voor wedstrijd wel wat. Wij hebben toen de scheidsrechters en de grensrech- maar besloten om punten te gaan maar ook de Fair Play Cup zal ters. Zij waren helaas zeer slecht geven en toen is UVS als de minst dedigen. slechts 4 van de onsportieve club uit de bus gekomen Tot slot dankte voorzitter Holt wezigi. In zijn dankwoord zei Koos Ouwer- der een ieder, die mee geholpen LFC-voorzitter Holsw reikt de Zilveren Molen uit Roodenburg-captain Mat Ket) weer. (Foto Holvi mand na een operatie. sportief dat LFC zijn club weer had j Die ene grote beker was voor de j kerk, dat UVS volgend jaar, natuur- I het toernooi tot een goed einde De winnaar van de tweede prijs, uitgenodigd na de moeilijkheden van j meest sportieve club en werd uitge- I lijk zal trachten de Molen te winnen, brengen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6