ulkanische itbarsting e wijst dat arde leeft Feest van M'Hala Panzi GEESTESVERVUILING VELEN UIT STAD EN STREEK GESLAAGD qProf. diE. den Tex bezocht bij toeval actieve vulkaan de Etna Plukweide (2) MERENWIJK IANDAG 14 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD va let Is enigszins mis. Idend te zeg- dat er nu meer of grotere vul- ische uitbarstingen zijn dan ger. Er zijn er op dit moment ien ichien meer dan tien Jaar gele- ^.maar omstreeks de laatste eeuw- ieling waren de uitbarstingen, 5 die van de Krakatoa, heviger nu. Daarbij geloof ik dat vul- y sche uitbarstingen gezonde le- j [tekenen zijn. Zij bewijzen dat arde beweegt en leeft en dat zijn van energie niet uitgeput is. uwens vulkanen zijn belangrijke 'chranciers van grondstoffen voor n.lbouw en industrie. Zij helpen de osfeer in evenwicht te houden en nen hun warmte soms als energie T de mens beschikbaar stellen, der vulkanen zou de aarde nog Ier onleefbaar worden. Dat zou kenen, dat de aarde zo sterk aan afkoelen was, dat hem wel eens lot van planetoïden en meteoren ''horen kon zijn, d.w.z. dat hij jq; temd zou zijn als een zwerm van j le brokstukken door het wereld je i te zweven". Nu heviger lof. den Tex deelt de verontrus- van de evangelist Hoekendijk de uitbarsting van de Etna dan niet, ook al weet hij dat de uit- tting dit keer „heviger dan nor- was. Hij bleef immers nog al- onder het peil van de werkelijk uitbarstingen waar soms een eke r-" --r lava vrijkomt. 1IDEN Volgens de in Nederland rondtrekkende bijbel- en evangelist Ben Hoekendijk zouden de cholera-epide- in India en de uitbarsting van de Etna op Sicilië bewijzen voor het naderende einde der wereld, dat omstreeks het 2000 zou moeten plaatsgrijpen. In een radioprogramma van ÏOS werd onlangs de Leidse hoogleraar in de petrologie en minieralogie, prof. dr. E. den Tex gevraagd hierop te reage- „Dat heb ik natuurlijk wel moeten tegenspreken", vertelt Leidse hoogleraar tijdens een gesprek over zijn recente be lt aan de Etna. |Jns Ludo van Mierlo oor een toeval heeft prof. Den de uitbarsting van de Etna een lang kunnen bekijken. Hij was wielijk met een groep studenten in L( kader van de studie op excursie |s een groot aantal vulkanen in i-Italië. Een excursie, die al lang het programma stond voor er sprake was van een uitbar- d ig van de vulkaan. Toch was het helemaal toeval, dat het gezel- p een actieve Etna aantrof. Prof. Tex: „De meeste actieve vulka- vertonen een zekere regelmaat .jun eruptie-patroon. De Etna it gemiddeld om de zeven Jaar uit. ,r0 laatste uitbarsting was in 1964 het zat er wel in dat het nu kon iuren. Overigens is die regelmaat weer niet al te strikt te nemen. Is Juister om tezeggen, dat de Et- len ritmiek heeft van vijftien uit- stlngen in honderd Jaar. Al wis- i de perioden tussen de rupties één tot eenentwintig jaar". Primeur len verrassing was het in ieder ge- voor de hoogleraar en zijn stu- ADVERTENTIE ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. ..Driessenstraat) Oude Vest en JJUngegracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste mer ken in te zien. 'Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte jElf Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas- h settes. verzilverde geschenk artikelen, briljaont. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 denten wel. Voor prof. Den Tex was zijn aanwezigheid bij een uitbarsting een „primeur". „Ik had wel eens meer een uitbarsting van een vul kaan gezien, maar dat was vanaf een schip. Nu stonden we op de pas gestolde lava er vlak bij". Die erva ring heeft op het gezelschap beslist indruk gemaakt. „Je hebt er natuur lijk wel veel over gelezen en de pro- dukten bestudeerd, maar als Je het werkeln' t gebeuren dan maakt 't meer i dan kun je de ver- schijnst in hun eigen proporties zien en krijgen ze een nieuw perspec tief. Het gaat allemaal meer voor je leven als het ziet". Voor geologen is dat niet onbe langrijk. „Voor geologen is het meestal moeilijk zo niet onmogelijk om de vormingsprocessen van de aarde waar te nemen. De gesteente- vormende processen nemen soms mil joenen jaren in beslag en spelen zich af op grote diepte. Het vulka nisme is een van de weinig activi teiten waarbij je krachten uit de diep te kunt zien en oppervlaktevormen kunt zien ontstaan. Dat gaat boven dien geologische gesproken erg snel. Je ziet er vulkaankegeltjes in een week tijd honderd meter hoog wor den". Vulkaan-bewaking Vulkaanuitbarstingen nemen soms zulke grote vormen aan, dat men van een natuurramp gaan spreken. De gevolgen kunnen soms ernstig zijn. Lang niet altijd is het mogelijk on danks de moderne techniek die te voorkomen door de bevolking tijdig te evacueren of de lavastroom te di rigeren. Prof. Den Tex: „Tot op een bepaalde hoogte zijn uitbarstingen Inderdaad voorspelbaar. Er wordt dan ook tegenwoordig aan vulkaan- bewaking gedaan. De Nederlanders zijn daar in de twintiger Jaren in eruptie, zoals de Vesuvius die kent. („Dat is toch een dode vulkaan?" Dat veronderstelt men vaak, maar de Vesuvius heeft een cyclus van meer dan 1000 jaar. Het zou best kunnen, dat die rond het jaar 3000 nog eens een geweldige klap gaat geven"). In gevallen waarbij er veel breu ken in de ondergrond voorkomen be staat de vulkaan uit een netwerk van toevoerpijpen en dan hangt het er maar van af welke weg het magna volgt. Dat valt met de huidige stand van de techniek niet vast te stellen. In Indonesië heeft men een krater- meer afgetapt op voorstel van mijn leermeester prof. Escher door tun nels in de kraterwal te graven. Bij iedere uitbarsting van die vulkaan werd het kratermeer uitgeworpen en de hete modderstroom die dan ont stond richtte altijd grote schade aan. Eschers voorstel was het peil van het kratermeer door deze onder grondse aftakkingen te regelen. Dat heeft een groot verschil gemaakt bij latere uitbarstingen. Bij de Etna is er aangedacht een bom in de hoofd- krater te gooien, maar dat heeft al leen zin als je weet of de lavastroom direct samenhangt met de magna- kolom in de hoofdkrater. Als het gaat om de Etna met 900 eruptiecen tra over een gebied van 1500 vierkan te kilometer dan is die kennis voor lopig nog buiten ons bereik". VOORSCHOTEN De Voorscho- tense vrijwillige brandweer is zater dag in de klasse I kampioen gewor den van de provincie Zuid-Holland. De gehele dag werden wedstrijden gehouden in W.-Maas. De Voorscho- tense brandweer stond onder leiding van onderbrandmeester A. J. van der Indonesië mee begonnen. Maar lang j Peet. Er waren bij deze gewestelij- niet altijd is dat zo eenvoudig. Met ke wedstrijden 12 korpsen aanwezig, seismografen en seismometers kan men door 't vastleggen van trillin gen het opstijgen van het magna (lava voor de uitbarsting) wel zien aankomen. Met hellingmeters kan men vervolgens het opheffen van de grond meten en zo het middelpunt van de magna kolom bepalen, zodat globaal iets te zeggen is over de plaats waar de uitbarsting zal plaats vinden. Dat geldt met name in het geval van een zogenaamde terminale De Voorschotense ploeg behaalde 't hoogste aantal punten met een ge middelde waardering van 8,70 en het predikaat "zeer goed". De voorzitter van de Provinciale Zuid-Hollandse Brandweerbond, de burgemeester van Oegstgeest Jhr. T. A. J. van Eysinga, reikte de kam- pioensprijs uit: een grote plaquette, met brandweermotief. Prof. dr. E. den Tex: LEIDERDORP De twintigste verjaardag van de M'Hala Panzi postgroep is zaterdag gevierd met een groot feest in en om het troep huis aan de Van Diepeningenlaan. Dit vierde lustrum was meteen een reünie, waarvoor veel oudleden uit alle delen van het land naar Leider dorp gekomen waren. Verscheidene padvinders hadden zelfs hun draver mee gebracht. De leden van de M'Hala Panzi groep hadden met de leiding een leuk programma inelkaar getim merd. Na een welkomstwoord van hopman Van der Steen en een fees telijk toespraakje van districtscom missaris Broeshart resp. rechts en links op foto boven namen de jonge lui enthousiast hun plaatsen in. Het restaurant stond meteen in de be langstelling. In "De Dokter" werd door de verkenners en welpen bij toerbeurt thee en limonade geschon ken terwfjl een disc-jockey voor een leuk muziekje zorgde (op foto onder) Oude herinneringen konden wor den opgehaald in de "bioscoop" waar dia's en films vertelden over het padvindersleven vroeger en nu. Ook het museumpje, waar alle brie ven weer eens voor het inkijken la gen, was iets voor de "weet-je nog wel" reünisten. Een attractie, die ook de Jeugd zeer aantrok was het "glippertje". een trammetje dat drie keer door de Leiderdorpse nieuw bouw trok. Burgemeester Van der Have, die ook een kijkje was komen nemen, liet zich de kans om zo eens door Leiderdorp te rijden niet ont gaan. Met de komst van de Leiderdorpse Drumband begon eigenlijk het feest pas goed. De aantrekkelijke show trok veel kijkers, die daarna ook eens een beetje op de Welpenker- mis gingen rondneuzen en meededen aan het ballongooien en enveloppen- trekken. De verkenners gaven tot be sluit van de manifestatie een kamp- demonstratie. Onder de kap van de|het m„een f**1 georganiseerd einde der wereld héb ik moeten oude hooiberg hadden ze een kamp tegenspreken. I ingericht en daar lieten ze zien hoe J verkennerskamp toegaat. (Foto's Holvast). Doelende op de berichten van woensdag 9 juni betreffende het Utrechts AZ ziekenhuis, is het daar nu wel tijd voor geworden. Nu zijn deze berichten heus niet zo schokkend, want het is algemeen be kend dat in sommige verpleeginrich tingen en ziekenhuizen door het per soneel verdovende middelen worden gebruikt. En dat dit hand over hand toeneemt, is ook niet onbekend. Dus zo vreemd zijn dit soort berichten niet en toch zijn het de bewijzen van de vervuiling van dnze maat schappij. Het is natuurlijk erg gemakkelijk, om te veroordelen, maar moeilijker is het om te beoordelen en als je dat dan ook gedaan hebt krijg Je een enorme afknapper van alle geestver ruimende middelen. Ach, een stikkie en een trippie, dat kan geen kwaad, wordt er dan ge zegd. Je gaat er heus niet dood van en Je kan er best oud mee worden, maar dat is het nu juist. We gaan met die troep de toekomst in. Wat hou Je er dan van over? Van dat spul dat z.g. alleen maar goed is; mensen die in hun hart niet meer weten wie of ze zelf zijn, die zeggen 't gevonden te hebben maar van binnen toch steeds weer een afknapper krij gen omdat ze de waanideëen die ze kunstmatig op wekken toch nooit waar kunnen maken. En als we dan bedenken dat over goed 25 jaar mijn generatie (de Jeugd) de zaak in handen heeft, dan ziet de toekomst er nu niet erg rooskleurig uit. De ouderen zeggen wel eens: waar moet dat naar toe? maar dat kunnen wij beter zeggen I Uiteindelijk is het de Jeugd haar toekomst en als Je dan nu ziet hoe die Jeugd zich laat kennen en zich laat uitlachen, dan kan je Je scha men dat Je jong bent, maar ze heb ben het zelf niet door. Want het is toch een lachertje, wanneer we zeg gen tegen de ouderen Jullie bedreigen met Je luchtverontreiniging onze toe komst terwijl Je zelf je eigen toe komst bedreigt met geest vervuilling? En dan kunnen sommige doktoren zeggen wat ze willen: dat er geen ge vaar aan zit, dat het geen kwaad kan Je kunt er misschien een lang en zo genaamd gelukkig leven mee leiden: maar we houden er wel een maat schappij aan over van krukken en slapjanesen zonder eigen mening en zonder verantwoordelijkheisbesef. Wat kan men er nu nog aan doen? Roepen: het is slecht en Je moet er niet aan beginnen, of straffen, gaan uitdelen? Nee: daar is men nu te laat mee. Dit had in de kiem ge smoord moeten worden en dan ook met volledige inzet zodat deze ziek te (want zo mogen we het wel noe men) geen kans had gekregen. Nu zijn we dan op een punt geko men dat men zegt: er is toch niets aan te doen, we zouden 't dus maar moten accepteren ook. Dat mogen we nooit doen? Het is te hopen dat de Jeugd in zal gaan zien dat we zelf moeten kie zen. Onze eigen toekomst is er mee gemoeid. Nu is het nog een requiem voor een toekomst. We kunnen ge makkelijk schelden op de fouten van onze ouders, maar wanneer Je dan zelf Je gezonde verstand weggooit, zul Je die fouten ook nooit kunnen verbeteren! Er wordt op het ogenblik heel wat misgekleund in deze wereld, laat dan zien dat we jong zijn en dat wij de toekomst hebben. Zorg er dan ook voor dat we die toekomst recht in de ogen kunnen kijken en dat we er iets beters van willen ma ken dan wat het nu is. Maar dat bereik Je niet door met z'n allen op een zolder te kruipen en dan om een oude theetafel te gaan zitten roken en te leven van Sociale :er«J ócltryveH Zaken, want dat komt de maatschap pij echt niet ten goede Op die manier is onze toekomst, wel stervende. Hans Hol Boshuizerkade 86 Leiden. Tot mijn grote vreugde heb ik kun nen constateren, dat de gazons in Oegstgeest overdekt zijn met made liefjes. Vroeger mocht dat helemaal niet. maar verleden Jaar in Dene marken zagen we overal madelief jes in het gras. De Denen hebben daar zeker geen bezwaar tegen. Nu, in Oegstgeest, groeien zóveel madeliefjes, dat alle kleine meisjes met een kransje in het haar kunnen lopen. De meest eenvoudige manier om een kransje te maken is, om de bloemhoofdjes af te plukken en aan een stevige draad te rijgen op maat van het hoofdje. Is het misschien iets voor de Juf van de eerste klas van de Hofdijck- school om met de kinderen zulke kransjes te maken? De madeliefjes groeien er vóór de school. Misschien maakt het L.D. er nog eens een aardig plaatje van I Zo zie Je dat het idee van de pluk- weiden nog niet zo'n raar idee is. Ik maak mijn excuses over het ironi sche stukje van de vorige week. „Slank en Kwiek" had succes in Rijnstreek-strijd LEIDEN Zaterdag hield de kring Rijnstreek van het Kon. Ned. Chr. Gymn. Verbond in Leiden wedstrij den voor ongeveer 500 meisjes en jongens in de leeftijd van 10 tot 14 Jaar. De 8 bij deze kring aangeslo ten verenigingen namen deel. De Voorschotense gymnastiekvereniging Slank en Kwiek behaalde 7 prijzen. De wedstrijden werden in de Vijf- Meihal gehouden. De meisjes werk ten in 3 klassen en 2 leeftijdsgroe pen en de Jongens in 1 leeftijdsgroep en 2 klassen. Er waren toestelwed strijden, een wedstrijd vrije (ritmi sche) oefeninen en een marswed- stridj door een gedeelte van Zuid- West. Graag even een reactie over de Merenwijk: Hoopvol gestemd, dat we in de nabije toekomst er misschien één toegewezen zouden krijgen, zijn wij gaan kijken. Ja geloof het maar. Wij (24 en 23 Jaar met een zoon 15 mnd) komen nergens voor in aanmerking. Alléén omdat wij geen zelfstandige woning achterlaten. Voor de achtergelaten goedkopere woning komen wij ook niet in aanmerking, omdat ons ge val niet urgent genoeg is. Maar wij kunnen zo'n flat beta len. Waarom mogen we er dan niet in? Als er zo'n woningnood is waar om dan niet de grond aan de Haag- weg gekocht van het Elisabeth Zie kenhuis? Maar dat is weer voor da studenten. Alles wordt aangekocht voor de stu denten en wij zijn nergens. Dat vin den wij schandalig en discrimine rend 11 J. E. N. Willemsen-Lampo Da Cos tast raat 45 Leiden. LEIDEN - Aan de Chr. pedagogi sche Academie in Oegstgeest zijn ge laagd voor het eindexamen HAVO: Havo Wilhelmlna Alkema Katwijk a. Zee, Arris F. de Best Katwijk aan Zee, Elbertus van Dam Rjjnsaterwoude, Jan A. van Delft Rijnsburg, Marian ne H. v. Diemen Voorschoten, Jelka J. van Dok Zoeterwoude, Brenda R. M. van Dok Zoeterwoude, Bastiaan W. Domburg Alphen aan den Rijn, Catharina v. Egmond Leiden, Jan netje v. Eygen Leiden, Dientje C. de Graaf Leiden, Adriana J. Groene- velt Voorschoten, Eric G. Guns Lei derdorp, Ingrid B. Helmus Leiderdorp Robert Hoek Wassenaar. Jeannette H. Holswilder Leiden. Aatje C. Ide- lenburg Alphen aan den Rijn, Anne ke J. P. Kinkel Nw. Vennep, Gijs- bertus A. Knevel Leiden, Cornelia, Kroon Nw. Vennep, Alex A. Kuijper Leiden, Theodora J. Ladan Leiden, Dirk W. N. Mout Leiden, Ronald Ober Leiden, Rachel v. d. Wel Was senaar, Wilhelmina v. Weizen Leiden, Jan T. van Egmond Katwijk aan Zee Saapje R. Knot Leiden, Marijt- Je Loosman Hoofddorp, Johanna C v. d. Luit Oegstgeest Ronald Mak- kinga Zoetermeer, Raymond Meijers Noordwijk, Adriana W. Muizelaar, Katwijk aan Zee, Wilma Nell De Kaag, Wilhelmina M. S. Nolles Den Haag, Annetta M. Plomp Alphen a. den Rijn, Maria A. Reedijk Voor schoten, Alfred Rendering Noordwijk Laurentia P. van Rooijen Noordwijk Jennigje G. Schakelaar Vlaardin- gen, Gerda Scheepe Leiden, Herman J. Steenbergen Leiden, Anne C. Vis ser Leiderdorp, Alma van Vliet Lei derdorp, Helena van Vreedendaal - Voorschoten, Gerhard H. Wijla- ge Voorschoten, Elisabeth C. Beun Oegstgeest, Ronald J. Blankenstein Leiden, Sjoukje C. Brittijn Leiden, Marian Brouwer Leiden, Cornelia E. Dijkhuizen Leidschendam, Minke H. de Haan Leiden, Johannes C. Haasnoot Katwijk aan Zee, Gerardus H. Jonk Leiden, Ingrid O. Leeuwen Leiden. Eldert W. v. d. Linden Al phen aan den Rijn Marianne E. Los Oegstgeest, Christoffel J. Marks Leiden, Maria J. Pannekoek Leiden Marcel SchaaiJ Katwijk, Dorothea Schoute Hoofddorp. Harm Seinen Woerden, Koos J. Steehouwer Alphen aan den Rijn, Aart C. Stout Nieuw koop, Marianne A. Straver Leiden, Teunis J. P. Vink Katwijk aan Zee, Richard C. Vos Lisse, Jan Wol- dringh Boskoop, C. Vos Lisse, dringh Boskoop, Herm. J. Bergervoet Alphen a.d. R„ Gezine Bonda Leiden, Daniële A. Bpndt Leidschendam Pau lus v. Delft Katwijk, Rudolf C FraiJ Leiden, Maarten Gijt Katwijk aan Zee, Donald C. Hansen Leiden, Arie Harteveld Katwijk aan Zee H. H. Hasselbach Leiden, Johannes J. Heusden Leiden, Pieter L. Kiehl Lei den, Andries v. d. Laan Leiden, Jan L. de Landmeter Sassenheim, Ida N. Matser Oegstgeest, Willem J. M eijers Oegstgeest, Maaike Mul der Leiden, Adriana J. Ouwehand Katwijk aan Zee, Jacoba M. Raap horst Noordwijk, Robert J. van Rijn, Katwijk aan Zee, Pieter A. van Schie Leiden. Eric T. Sjoerds Valkenburg, Pieter C. Tolk Noordwijk, Johannes J. Vavier Leiden. Hubertus A. C de Weerd Uithoorn. Cornelia G. van de Wiel Leidschendam, Boukje C. Zeilstra Leiden. Pieter Clement Nw Vennep, Leendert Dekker Noordwijk, Angenita Demoet Alphen aan den Rijn, Wilhelmina Dijkdrent Katwijk aan Zee, Johan nes G. v. Evert Leiderdorp. Frank C. Figee Alphen aan den Rijn, Jo hanna H. Geitenbeek Wassenaar, H. Godthelp, Wassenaar, Cornells L. Haasnoot Katwijk, Elisabeth W. Hee- se Voorschoten, Johannes F. Hellwig Katwijk, Gijsbert Jansen Leiderdorp, Leonard Albert Koning Lisse, Allar- dus J. H. Kruijer Leiden, Jan V. de Kwaadsteniet Leidschendam, Ger- rit M. Ligthart. Voorschoten, Hans v. d. MeiJ Voorschoten, Samuel v. d. MeiJ Rijnsburg, Ronald Miilbauer, Leiden, Willem C. Nijeboer Katwijk aan den Rijn, Neeltje J. v. d. Plas Katwijk aan Zee, Francina L. A. Westrik Oegstgeest Peter van Duyn Katwijk aan Zee. Leendert v. d. Berg Voorschoten, Jo- han Drinkwaard Katwijk, Jan W. v. Duijn Katwijk/Zee, Jacobus J. van Dijk Alphen a. d. Rijn, Monica W. v. d. Gugten Rijnsburg, Robert P. v. Hamersveld Leiderdorp, Jan Have naar Sassenheim, Huibertus A. v. d. Kemp Alphen/Rijn, Louisa F. A. van Kempen Ter Aar, Caecilia R. M. Klein Wassenaar, Anthonie Kwerre- veld Wassenaar, Marinus Lens Lei den, Cornells B. Los Leiden, Anto- nius J. v. d. Meer Voorschoten, Ca tharina v. d. MeiJ Leiden, Maria de Mildt Oegstgeest. Wouter W. Pera Leiden, Wilhelmus F. J. v. d. Poel Lelden, Susanna J. Stelma Sas senheim, Johannes W. M. Verwoerd Alphen /Rijn, Rudolf W. Woerdman Alphen /Rijn, Wilhelmina C. Biever Leidschendam, Dieuwke J. de Boer Leidschendam. Johanna H. Both 's- Gravenhage. Jacob v. Dijk Katwijk, Jacobus Eradus Leiden, Enno Groe- neveld Rijnsburg, Yvonne de Klerk Leiden, Hendrik Kloosterzeil Nieuw- Vennep, Bouke Kulk Katwijk/Zee, Jacob Lolkema Wassenaar, Sjouk je A. v. d. Lustgraaf Leiden, Maria E. v. d. MeiJ Lelden, Frans A. Noort Valkenburg. Maria v. Oosten Leiden, Theodoor C. Peursum Rijnsburg, Willem F. v. Randen Lisse. Johan nes de Roode Leiden, Albert D. de Ruiter Voorschoten. Pieter J. Smit Leiden, Lambert Soet Leiden, Linda Taal Leidschendam. Johannes E. Theil Wassenaar, Wilhelmina v. d. Zwan Leiden, Antonius Scheffers Leiden. Vooropleiding Aan de Christelijke Nijverheids school voor meisjes „Boshuizen" zijn geslaagd voor de 3-Jarige vooroplei ding voor het ho ger beroepsonder wijs: Christina Balvert Aneneke Kemp Bo degraven, Heiltje de Wit Hazerswou- de, Marianne Bakker Hillegom, Neel tje van Beelen Dinie Vooijs Katwijk aan Zee, Celieke v. d. Linden Ank Schraa Leiden, José Valk Leider dorp, Marjorie Jansen Noordwijk, Marian Dekker Noordwijkerhout, Jenny Dijkers Oegstgeest. Gera Ver- duijn Rijnsburg, Ida v. d. Nagel Val kenburg, Ciska Vroonhof Voorhout, Thea Veel Voorschoten. Aan de Katholieke school voor ma vo „Kijckenborg" slaagden voor het mulo-diploma Diploma A: Hélène Aalders Lei den, Marjo Beerenfenger Zoeterwou de, Arnold Belt Leiden, Dienja van Bemmelen Leiderdorp, Johannette de Boer Zoeterwoude, Hein Bosman Zoe terwoude, Eugenie van Breukelen Leiden, Coby Elderhorst Zoeterwou de, Tineke de Faber Leiden, Ton van der Fits Leiden, Maria v. Galen Zoe terwoude. Helma van de Geyn Lei den, Marijke 't Hoen Nieuw Lekker- land, José van den Hout Leiden, Con nie Janson Zoeterwoude, Erik Jans- sens Leiderdorp, Anneke de Jong Zoeterwoude, Margo Kaiser idem, Ben van Kempen idem; Marianne Ritselaar Leiden, Nel Koek Zoe terwoude, Sudan Koot Koudekerk aa de Rijn, Wim van der Krogt Leiden, Lia van Leeuwen Zoeterwoude, Slmo- ne van Leeuwen Leiden, José Maes Leiderdorp, Gerard Mank Leiden, Jan Meijer Oegstgeest, Lilllbeth Meyer Zoeterwoude, Marry Moerer Leiden, Ans van Nieuwkerk Leider dorp, Greet Noordman Zoeterwoude, Carla Onderwater Zoeterwoude, Cor- ry Paardekooper idem, Ton Paarde kooper idem, Jeanette van der Poel idem, Peter van der Poel idem, Ma rieke van der Putten Hazerswoude, Ria Roeleven Zoeterwoude, Wim van Rumt Leiden. Annemieke de Rijk Leiden, Greetje van Rijt Zoeter woude, Greetjje van der Salm idem, Berna van Schie Leiden, Bea Schil- peroort Leiderdorp. Lenny Straathof Sassenheim, Lida Stuifzand Lelden, Bea Versteeg idem. Joke Versteegen Zoeterwoude, Ineke Vervoorn idem, Conny Wernars Leiden, José Zand bergen Zoeterwoude, Enid Zandvliet Leiden. Diploma B: Tineke van Rijn Lel den. Diploma A/B: Lida Berg Zoeter woude, Hubert den Blanken idem An- nelies Coenen Leiden. Gerard van Leeuwen Zoeterwoude, Wilbert van der Poel Leiden. Gymnasium Op de Rembrandt-scholengemeen- schap zijn geslaagd voor gymnasium- alpha Anneke Boekamp, Valkenburg en voor gymnasium bèta Paul Dijk- wel, Leiderdorp, Frans Groot Huize Leiden, Peter de Jong met lof, Lei den, Nico van der Lof Leiden, Jan Nieuwenhuis, Leiden, Renée Smilde Leiden, Monie Verlint, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3