Leimuiden wil snel naar 5500 inwonersj Gerard Zandvliet voor driehonderdste maal onder de lat Appartementengebouw aan Astridboulevard mmm mmm mmm mmm mmm mm mmm mm mmm mmm mam iJsb mm]M mm^rn «SÉl Spoedraad in Zoeterwoude Volle winst voor Ajax (L) Hl sH ■■lil TH 1HB FLATS ZIJN VOLGEND JAAR MEI KLAAR LEIMUIDEN/RIJNSATERWOU- DE/NIEUWVEEN Wanneer de commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, een werkbezoek brengt aan één van gemeenten in "zijn" provincie worden tijdens de bui tengewone raadsvergaderingen altijd een heel stel vragen op hem afgevuurd. Vragen, waarop men graag direct een antwoord wil hebben. Dat was gisteren tijdens het bezoek, dat de commissaris met zijn echtgenote, mevrouw L. H. A. Klaasesz-De Bruijne, aan Leimuiden, Rijnsaterwoude en Nieuwveen bracht ook het geval. Mr. Klaasesz is echter wel zo'n doorgewinterde politicus, dat hij al tijd een slag om de arm houdt en nooit een direct antwoord geeft als hij niet zeker is. dat zijn woorden voor honderd procent bewaarheid zullen worden. De vroede vaderen van de drie gemeenten, die gisteren vangen, hadden ook heel wat vaak gerechtvaardigde noten op hun zang. Door Cees Combee Leimuiden vroeg medewerking te komen tot een tijdelijk versnelde bevolkingsaanwas om binnen de in het ontwerp-structuurplan aangege ven periode het noodzakelijk geach te inwonertal van 5500 te bereiken. Dit omdat de gemeente als een zelf standige kern met een verzorgende functie dient te worden beschouwd. j In Rijnsaterwoude kreeg mr. Klaasesz te horen, dat de leefbaar heid in deze gemeente met de dag afneemt. De middenstand ziet geen brood meer in deze 1100 inwoners tellende gemeente en trekt daarom weg of heft de zaken op. Een aan tal inwoners van 1700 zou redelijke bestaanmogelijkheden bieden. Heel wat Rijnsaterwouders gaan naar Al phen aan den Rijn om daar inkopen te doen. Omdat er practisch geen woningen worden gebouwd verlaat de jeugd het dorp en blijven alleen de ouderen over. Traag Nieuwveen beklaagde zich over de trage gang van zaken bij de be handeling van bestemmingsplannen door de Provinciale Planologische Dienst en over de geringe woning- bouwmogelijkheden, waarbij het te kort aan bouwgrond een voorname rol speelt. Deze gemeente van 3200 zielen, waarvan er ruim 700 zijn ge huisvest in de inrichtingen „Ursula" en „Johannes Stichting', telt 85 wo ningzoekenden, waarvan er 60 zijn uit eigen dorp en 25 uit andere ge meenten, die echter wel economisch aan Nieuwveen gebonden zijn. Ook werd gevraagd om spoed bij de rea lisering van een sporthal en voetbal velden. Uit de antwoorden, die mr. Klaa sesz elk van de drie buitengewoner raadsvergaderingen gaf, bleek heel duidelijk, dat hij begrip kon op brengen voor deze problemen, waar toe ook nog de scholenbouw gere kend moet worden. Hij zegde toe de ze zaken in het college van Gedepu teerde Staten aan de orde te zullen stellen en dat men op bepaalde pun ten op zijn stem kon rekenen. „Al maakt dat natuurlijk niet veel uit in een college, dat uit zeven personen bestaat", zei hij lachend" Er zullen toch altijd nog vier voorstemmers moeten zijn om een voorstel er door te krijgen". Heel duidelijk kwam uit de ge sprekken naar voren, dat het in de ze gemeenten, die dicht op de grens tussen de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht liggen, niet zo eenvoudig is de problemen op te lossen. Daarom liet mr. Klaasesz nadrukkelijk uitkomen, dat op al die vragen niet zo maar één, twee. drie een antwoord is te geven. Ze liggen aan het centrale plassengebied, dat een apart studie object vormt voor Holland, Noord-Holland en Utrecht. Gewesten sprake, waarvoor de ontwerp-wet is ingediend. Komen die gewesten een maal tot stand er zal nog wel wat tijd over heengaan dan moet niet worden gedacht aan provincia le gewesten, maar moeten die ge meenten en die gebieden, die func tioneel één geheel vormen, worden samengevoegd. We weten echter nog niet wat de grootte van die gewes ten zal zijn en tot welk gewest bij voorbeeld Leimuiden zal gaan beho ren al heeft men de voorkeur voor Alphen uitgesproken. Mr. Klaasesz noemde die gewest vorming het grote probleem van de kleinere gemeenten. Allerlei voorzie ningen zullen gestalte moeten krij gen in de grote kernen, doch niet uit het oog mag worden verloren, dat ook kleinere hun eigen problemen hebben. waarvoor voorzieningen moeten worden gecreëerd. Hij dacht hierbij aan dorps of gemeenschaps huizen, scholen, verkeer etc. De commissaris noemde het bij voor - j beeld een gelukkig verschijnsel, dat te kernen vandaan zit en er dus niet tegen aangeplakt is. Duidelijk is, dat niet alle gemeenten in „deze hoek" hun zelfstandigheid zullen kunnen behouden en dat er een sa menvoeging moet komen. Wat die samenvoeging betreft, in Rijnsaterwoude liet de raad al door schemeren, dat, als de gewestvor ming tot stand komt, het geen haal bare kaart zal zijn, dat deze ge meente haar zelfstandigheid zal be houden. In Leimuiden vroeg men om grenscorrecties in verband met de relatie tussen een deel van de West- einderplas en het daaraan grenzende gemeentelijk gebied en in Nieuw veen „lonkt" men naar een gedeelte van "Blokland", dat behoort tot de Utrechtse gemeente Mijdrecht, om dat de Bloklanders helemaal op Nieuwveen zijn aangewezen. Ook liet men tussen de regels door mer ken. dat een aangrenzend stuk Lei- muidens grondgebied beter bij Nieuwveen kon worden gevoegd. Om dezelfde redenen als Blokland. Zo heeft mr. Klaasesz tijdens zijn werkbezoek aan Leimuiden, Rijns aterwoude en Nieuwveen ec.» heel groot lijstje met verlangen, mee naar Den Haag gekregen. MaaL men vroeg niet alleen. Men heef£ ook gegeven: produkten uit de dri^ gemeenten, zoals kazen en bloemen Gestes, die door mr. en mevrou^j Klaasesz de Bruijne zeer op prijs werden gesteld. De kofferruimte de auto, waarmee de terugreis n Wassenaar werd aanvaard, was kans te klein. 't Was een onvergetelijke en d. burgemeester H. L. Breen goed voor|| bereide dag met ontvangsten hier e ontvangsten daar en bovendien eeii,^ leuke boottocht over de Braasseje mermeer, de Oude Wetering en dfijt Drecht. Wat de meeste indruk op dan eerste burger en burgeres van dejy provincie ongetwijfeld heeft ge-v maakt, was het optreden van de „Jo-jw- stibond" in de gymnastiekzaal de school, voor buitengewoon la-yj ger onderwijs. Deze band. bestaanfd de uit geestelijk en lichamelijk g*óe handicapten, bracht een goed pro. ij gramma ten gehore. LEIMUIDEN Met het met- i selen van een gedenksteen gaf mr. Klaasesz het startsein voor van het Groene Kruis- (Foto Dijkman) RIJNSATERWOUDE In i waarmee men naar Nieuwveen Rijnsaterwoude ging het gezel- voer. schap aan boord van de Venus NIEUWVEEN Bwrgemees- de Johannes Stichting, vertelt ter Breen en mr. Klaasesz aan-1 mevrouw Klaasesz hoe alles itL (Foto Dijkman) (Foto Dijkmanr E HAZERSWOUDE Halverwege de afgelopen voetbalcompetitie ver dween Gerard Zandvliet (32) uit het beeld. De man, die twaalf jaar ach tereen het doel verdedigde van het team van de voetbalvereniging „St. Bernardus", moest het ziekbed hou den; een zeer kwaadaardige hernia dwong hem daar een viertal maan den toe. Zaterdagavond, tijdens de om zeven uur beginnende derby om het voetbalkampioenschap van Ha- zerswoude tussen „St. Bemardus" en Hazerswoudse Boys, maakt Gerard zijn rentree in het doel van de Rijn- dijkse voetbalclub. „Een paar minuten maar, hoor", zegt hij. „want langer durf ik het niet aan". Niettemin: die paar minu ten vormen voor de populaire goalie een jubileum: Gerard Zandvliet speelt dan voor „het eerste" van „St. Bernardus" zijn driehonderdste wed strijd! Negentien jaar oud. meldde Gerard Zandvliet zich aan als lid bij de Rijndijkse voetbalvereniging. Zijn start was al heel voorspoedig: het tweede elftal zag hem zijn keepersde buut maken. Eén jaar slechts maakte hij van deze ploeg deel uit. want na in het eerste seizoen al enkele wed strijden te hebben gespeeld in „het eerste", werd hy vaste eerste-team- speler. Niet rekenen Sindsdien waren „St. Bemardus" en Gerard Zandvliet één begrip. Dus keek menigeen na drie wedstrijden in de afgelopen competitie wel even op. dat niet hij, maar Gidi Speel onder de lat kwam bij de oranje- witten. Gerard Zandvliet over die te ruggang naar het tweede: „Ik had in dat elftal graag de competitie uit gespeeld, want we hadden een best lopend team op dat moment. Het heeft niet zo mogen zijn, want ik moest het bed in. Ik kan nu niet meer keepen, want ik mag nu een maal niet meer rekken". De leukste wedstrijd in Gerard Zandvliets carrière? „Dat was de ontmoeting tussen St. Bemardus en SJZ uit Zoeterwoude. Dat jaar werd SJZ kampioen van de Leidse afde ling, maar wij waren de enigen die vier punten op de Zoeterwouders veroverden. Sjonge, dat was me wat, die wedstrijd tgeen SJZ. Daar stond me een stomp volk En de vervelendste wedstrijd? „Kan ik ook zeggen. Dat was de wedstrijd ZLC (Leiden) St. Bernardus, in de vorige competitie. Dat was een rotzooi's Avonds was ik prompt bij secretaris C. de Jong, om als lid te bedanken". Spoedig daarna kwam Gerard op zijn besluit terug. „Achteraf moet ik zeggen: nou, ik heb die dertien jaar heerlijk gevoet bald". Leo Smits. Joop de Wolf, Ton- ny Kantebeen. Bertus Heemskerk en Hans Petri heeft hy in die periode meegemaakt als oefenmeester. Zyn mening over deze trainers: „Bij Petri heb ik het meeste geleerd". Des te leuker voor hem, nu Hans Petri za terdagavond als speler optreedt bij Hazerswoudse Boys. Voetbalm innend Hazerswoude krijgt nog één keer. zij het maar een paar minuten, de kans. om de kee per van „St. Bemardus". die de laat ste drie jaar van zyn eerste een plichtsgetrouwe der was ,aan het werk te zien. Zegt de secretaris van „St. Bemardus", C. de Jong: „Een keeper, die. de onmo gelijkste ballen hield en die heel af en toe een gek balletje liet lopen. Je kon altijd op hem rekenen. Denk er effe aan, dat-ie er wat van kon". Overigens: voor Gerard Zandvliet had het niet gehoeven, die driehon derdste wedstrijd bij de oranjewitten. Maar liet bestuur van de vereniging dacht daar, terecht, anders over. Een keeper, die dertien jaar. zonder ooit moeilijkheden met een scheidsrechter te hebben gehad of enige strafzaak te hebben opgelopen, echte clubliefde demonstreert, verdient een jubileum- wedstrijd. ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse raad komt 8 juni in een spoedvergadering bijeen. De raad moet dan beslissen over de intrekking van het raadsbesluit betreffende de gronden van de NV Handelsmaat schappij De Vijver in Hilversum. Na uitvoerige gedachtenwisselingen hierover is het college tot de over tuiging gekomen, dat de huidige for mulering een te sterke vertraging ten nadele van eventuele bedrijfsvesti gingen in 't bestemmingsplan 'Indus- tireterrein Grote Polder" teweeg zal brengen, zij stellen de raad dan ook voor de aanvankelijke redaktie te herstellen. LEIDEN Weer hebben zowel het eerste als het tweede elftal van Ajax een overwinning geboekt. Ajax I te gen Quick <H) en Ajax II tegen HDVS 'thuis) Vooral het eerste was geweldig op dreef en scoorde 246 runs, waarvan D. Eldering 97. H de Goey bleef met 81 not out. De Ajax aanval liet daarna niet toe dat Quick dit totaal ook maar enigszins bena derde. Het tweede deed het overigens niet zoveel minder, want het scoorde 198 runs, waarvan A. Kantebeen 60 en een zeer goed battende E. Oudshoorn 57. Het werd een bijzonder spannen de wedstrijd, omdat de Schie dammers tot 191 runs kwamen, alvo rens zij moesten capituleren. Eric Mulder had twee vangen achter het wicket. Het fielden van Ajax was veel beter verzorgd dan van de gas ten. Het terrein aan de Kempenaer- straat verkeert overigens in een zeer slechte staat, waardoor goed fiel den tot de onmogelijkheden behoort. Hier komt het. NOORDWIJK AAN ZEE Aan de Koningin Astridboulevard (Zuid Boulevard) in Noordwijk aan Zee ii men onlangs begonnen met de bou* van een appartementengebouw, dat over een maand of tien voor bewo ning gereed zal zijn. In het complei komen 24 flats die via een galerij bereiken zullen zijn. Men houdt er echter rekening, dt> de bouw enige vertraging kan onder-, vinden. Daarom zullen de eerste be woners in mei 1972 in de flats kun nen trekken. Aan dit gebouw heef: men de naam "Seehorst" gegeven De indeling van de flats is: grote ka- mer. een balcon, open keuken, bad kamer, twee slaapkamers alsmede een "hobbykamertje". De apparte menten worden centraal verwarmd Tevens zullen er enige garageboxer worden gebouwd terwijl er ook vol doende parkeergelegenheid zal den gecreëerd. Van deze indeling kan echter den afgeweken, als men. vóór dat dl bouw begint, zyn wensen kenbaai maakt. Het appartementengebou» wordt gerealiseerd door Slavenburg'! bouwbedrijven in Schiedam terwij de verkoop wordt verzorgd door ma kelaarskantoor Den Haan uit Noord- wijk aan Zee. Bij dit ene complex wil men hel echter niet laten. Er zijn plannen 'n tweede gebouw in de directe omgfr ving van de "Seehorst" neer te zet ten. Dit zal bestaan uit 35 flats. Wan neer de bouw hiervan gaat beginnet is nog niet bekend. Er zijn reeds derhandelingen gevoerd over "Résidence Astrid", zoal dit ge bouw zal moeten gaan heten, maat tot definitieve afspraken nog toe niet gekomen. En zo gaat het er uit

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6