Banketcentrale in 't Heen Plan 'Buitenhof in volgende vergadering Vrijdag opent Cor van den Oord (48) zijn nieuwe bedrijf in Katwijk Kerkklokken konden kou niet verdrijven Nieuwe parkeermeters in Leidse binnenstad PAGINA 21 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 8 JUNI KATWIJK/OEGSTGEEST Trots staat Cor van den Oord (48) voor zijn nieuwe bedrijf aan de Ambachtsweg hoek Lage- weg in het Katwijkse industrieterrein ,,'t Heen": de Banket- centrale Van den Oord N.V. Hij heeft er bijna twintig jaar kei hard voor gewerkt dit te bereiken. Deze inwoner van Oegst- geest is in de wereld van broodkoek en banket opgegroeid. Zijn vader was eigenaar van de Leidse Rotterdamse Broodfa briek. Het niuewe bedrijf zal 11 juni officieel worden geopend. Door wie is nog niet bekendzegt hij, „maar het is wel een bekende figuur uit het politiek leven". Van den Oord, die in 1946 een groothandel in koek en banket be gon, nadat hij van 1935 af in het be drijf van zijn vader had gewerkt, stichtte in 1953 de banketcentrale. Hij stelt nadrukkelijk: "In het begin was het werken geblazen van 's-mor- gens acht tot 's-avonds elf en mijn vrouw heeft ook nog vele jaren en thousiast meegewerkt om de zaak gestalte te geven. Aan haar heb ik veel te danken. In 1946 begon ik in een garage achter het ouderlijk huis aan de Fred. Hendriklaan in Oegst- geest. Daarna is het steeds crescen do gegaan. In die twintig jaar heb ik zesmaal van pand moeten veran deren. Het laatst trok ik naar Voor schoten. Dat was in 1968. Een ge heel nieuw bedrijf. Het was echter niet berekend op een omzetstijging van 250 procent in twee jaar". Door Cees Combee Banketcentrale-directeur Van den Oord was graag in Voorschoten ge bleven, doch er bestond daar geen mogelijkheid een verdere uitbrei ding van het bedrijf te realiseren. Dus werd gezocht naar een andere gelegenheid. Voorwaarde voor die nieuwe vestigingsplaats waren o.m. goede aan- en afvoerwegen. Zo'n een terrein, waarop een nieuwe fa briek met kantoren, opslagruimten en garages kon worden gebouwd, werd gevonden in het Katwijkse in dustrieterrein ,,'t Heen". Het voor deel van deze nieuwe vestigingsplaats Jongetje nog juist gerecl NOORDWIJK Lambert Janson (7) wonende aan de Pickéstraat, heeft aan het kordate optreden van een Jonge dorpsgenoot zijn leven te danken. Rijdend op zijn fiets over de Ho- geweg, raakte het ventje de macht over het stuur kwijt. Hij schoot met fiets en al midden in de drabbige Spoelsloot. De 19-Jarige Paul van der Zalm, die een eindje verder met een vriend in de Spoelsloot zat te vissen, zag het hoofd van de Jongen nog juist onder water verdwijnen. Zon der zich ook maar een moment te bedenken, sprong Paul hem na. Het gelukte hem in de modder wegzij- gende drenkeling te grijpen. Met gro te moeite slaagde hij er in de jongen naar de kant te brengen, waar een op dat moment passerende politiepa trouille hem tegen de steile walberm ophield. Naar het zich laat aanzien heeft de Jongen van zijn onvrijwillig bad geen nadelige gevolgen ondervon den. was tevens, dat zij voor de landelij ke distributie gunstig is gelegen. Vriescel Het nieuwe pand, dat werd ge bouwd door het aannemingsbedrijf Ouwehand en Zn. uit Katwijk, heeft een oppervlakte van 3000 vierkante meter. Het gehele gebouw is air conditioned, terwijl het voorts moge lijk is de vochtigheid per magazijn afzonderlijk te regelen. Dank zij de indeling van deze magazijnen kun nen er 6 wagens (het bedrijf heeft er 20) geladen worden. De vriescel heeft een inhoud van 60m3. Daarin worden ingrediënten en voorraden opgeslagen voor het geval er on voorziene stagnaties zouden optre den. Cor van den Oord is een man met wilskracht. Dat blijkt wel uit het feit, dat het hem onder andere is ge lukt het nieuwe pand in vijf maan den uit de grond te stampen. Een prestatie, die niemand voor moge lijk heeft gehouden. Op de bouw plaats was hij dagelijks te vinden. Minstens tweemaal, maar ook vaak meer. In het begin zagen de bou- werd hem voor een of andere nieuwe opzichter aan. Van den Oord: "De plannen om na augustus met een nieuwe produk- tielijn voor „nat" gebak en exclusie ve specialiteiten te beginnen verke ren in een vergevorderd stadium. Dus nu wordt na de voltooiing van de eerste fase, de groothandel met een omzet van meer dan f 10 miljoen, gestalte gegeven aan de tweede fase, PJ Warmond WARMOND De postduivenver eniging Warmond hield een wed vlucht vanaf Orleans. In concours waren 92 oude duiven. De uitslag luidt: 1. J. Colsen; 2, 6, 8, A.v. Noord 3,10 A. Oostdam 4.5 J. de Dunne 7. J. Diemei en Van Dijk 9. J. de Vroomen. Meisje valt LEIDEN Een 21-jarig meisje uit Zoeterwoude kwam gistermiddag omstreeks zes uur op de Breestraat nabij het Steenschuur zo lelijk met haar fiets te vallen, dat zij een her senschudding kreeg. De EHD bracht haar over naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN Een 49-jarige Kat wijkse schoonmaker kreeg ernstig hoofdletsel toen hy gisterochtend ty- dens werkzaamheden in een ketel huis van de SLF in Leiden een val van twee meter maakte. Hij viel van een van de verwarmingsketels en sloeg met zijn hoofd tegen de beton - vloer van het ketelhuis. De EHD heeft hem ylings naar het Acade misch Ziekenhuis moeten vervoeren. Tijdens concert in Voorschoten VOORSCHOTEN Het zomersei zoen van orgel- en bejaardenconcpr- ten in de N.H. kerk in Voorschoten werd gisteravond geopend door Henk Walvaart en Addie de Jong. Henk Walvaart begon zijn orgel-re cital met drie delen uit de Messe l'usage des Couvents van Francois Couperin. Hier bleek reeds, hoezeer de verouderde mechanische over brenging de organist parten kan spelen. Door het te laat reageren van de baspijpen wort de schijn van onzekerheid gewekt. Ook de orga nist was echter niet geheel vrij te pleiten: snelle manuaalwisselingen in het Offertoire dwongen hem soms het snelle tempo te onderbreken. Twee koraalvariaties van Buxte- hude waren duidelijk bekend terrein voor Walvaart, dat in Buxtehude het trio in G van Bach. Bin bezwaar vond ik wel, dat in Buxtehude de ko- raalmclodieën niet helder afstaken tegen de omrankende variaties. De fuga in c van Albert de Klerk lag iets boven de macht van de solist, de registerkeuze was echter uitste kend. Vervolgens was aan Addie de Jong de ondankbare taak, een bejaardbe speling te verzorgen, Ongeveer de helft van de aanwezige 40 man pu bliek verdween reeds voor hij was begonnen, de rest trotseerde korte tijd de kou en vertrok vervolgens naar warmer oorden. Ik moet beken nen,dat ik de Nocturne van Paap ge mist heb, daar het zelfs in de auto niet meer te harden was. ondanks het hartverwarmde spel van 'Addie de Jong. Zijn bewerkingen van volks liedjes en spirituals getuigden van een grote inventiviteit, vooral 't „wuf die spon". Hoogtepunt voor mij was de sonatine van Pleyel, die uiterst doorzichtig verklankt werd. R. G. HARMS Het nieuwe bedrijf van Cor van den Oord. (Foto Van Duyn) namelijk die van de produktie. We brengen op het ogenblik ruim 200 soorten koek en banket op de Neder landse markt. Deze produkten zijn afkomstig uit eigen bakkerijen en uit bakkerijen, die voor ons de koek- en bankersoor ten op contract leveren Wanneer alle plannen werkelijkheid worden, voorzie ik dat dit nieuwe pand binnen vijf jaar te klein is". Van den Oord heeft de wind in de zeilen gehad. AUTO KREEG TV KLA PBAND LEIDERDORP Een auto, be stuurd door een inwoner van Haar lem kreeg gisteravond omstreeks half elf een klapband op de Rijksweg Den Haag-Amsterdam. De auto, die richting Amsterdam reed, slipte en kwam in een sloot terecht. De be stuurder en een inzittende, eveneens uit Haarlem, zijn door de GGD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Nieuw bestuurslid voor Duivenvoorde VOORSCHOTEN Mr. R. W ba ron de Vos van Steenwijk uit Voor schoten is gekozen tot bestuurslid van de Stichting Duivenvoorde. Hij neemt de plaats in van de heer H. A. van Wijlen, die na het overlijden van mr. H. N. Schimmelpenninck van der Oye de voorzittershamer hanteert. Ophalen grofvuil in Voorschoten VOORSCHOTEN Het. grofvuil in Voorschoten zal 16 juni worden opgehaald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Roubos- laan en Veurseweg), Joh. F. Kenne- dyplantsoen, Oranjekade, Narcis- straat, Tulpstraat, Hyacinthstraat, Van Kempenstraat, Bijdorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. De Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardelaan (zuid zijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouw kooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, laan van Duivenvoorde en Haagwijk. En op 17 Juni is wijk Adegeest aan de beurt (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tus sen Prins Bernhardlaan en Nassau- kade), aan de Leidseweg (het ge deelte tussen Raadhuislaan en Voor schoterweg) Voorschoterweg, Hof weg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg) Prof. Boerhaave- weg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstraat en Be- resteynstraat van de grofvuilop- haaldienst gebruik maken. LEIDEN Deze week is gemeen tewerken begonnen met het plaatsen van 300 nieuwe parkeermeters in de binnenstad. De 100 bestaande meters worden alle omgebouwd op een ma ximale parkeertijd van twee uur. Van de 400 parkeermeters zal een aantal van 33 stuks bij het station een maximale parkeertijd van een half uur hebben. De tarieven zijn 'n dubbeltje per half uur, 35 cent voor anderhalf uur en twee kwartjes per twee uur. Apothekersdijk: bij de (be)staan de vijf meters komen er nog 26. alle tussen de nummers 17 en 32; er blij ven dan nog 20 parkeervakken nabij Geslaagden aan W armonderhof' WARMOND De leerlingen van de Warmonderhof hebben voor het laatst eindexamen gedaan in War mond. Na afloop van dit schooljaar zal hèt instituut gesloten worden, 't Instituut verhuist dan naar een landgoed in Gelderland. Voor de examens in de landbouw- richting slaagden de dames: Eleonora Barmen 't Loo, Marieke Bouinan, Anna van Eijsinga, Ria de Vries, en Ariane de Wilde, en de he ren: Harold Arkenbout, Frans de Boer, Roel Druiventak, Eelco Fon tein, Erik Gastelaars. Diederik Kort hals Altes. Ivor Kuiper, Wouter de Nes. en Norbert Pahud de Mortan- ges, en voor Tuinbouwrichting zijn geslaagd: Mej. Yvonne van Calker, en de heren Maarten Doornbos en Roald Heijnis. de Princessekade die in de blauwe zone (par keer sohyf) liggen; Boom- markt: hier worden nabij de bushal te 22 meters geplaatst, vijf afgezette parkeerplaatsen tegen het school plein zijn gereserveerd voor bezoe kers van gemeentewerken; Gere- straat: tegenover de ingang van het postkantoor komen dertien parkeer meters voor PTT-klanten, die nu op het vaak overvolle parkeerterrein niet zelden vergeefs een plekje zoe ken; Turfmarkt: langs het water men tien parkeermeters, waarmee geen parkeerplaats onbenüt blijft; Pieterskerkgracht: op het afbraak terrein van het voormalige MSG-ge- bouw komen 23 parkeermeters te staan; ten behoeve van het hoog heemraadschap Rijnland worden 17 parkeerplaatsen gereserveerd. Lange Mare: tussen Oude Vest en Clarasteeg komen aan weerszijden 29 nieuwe parkeermeters; Papen gracht: op het eerste stukje Papen- gracht nabij de Breestraat worden vier parkeermeters geplaatst; Kaas markt: op het gedeelte langs de Oude Rijn tussen het plein (Bode centrum) en Hooigracht komen 32 parkeermeters te staandoordeweeks is dit de totale parkeercapaciteit; 's-zaterdags (geen bodediensten) lig gen er echter 17 extra parkeerplaat sen ter beschikking; Zonneveldstraat tegen de gevel van het Kamerlingh Onnes Laboratorium komen op alle 24 parkeerplaatsen meters; Lan- gebrug: aan de zijgevel van het K.- O.-laboratorium komen 28 parkeer meters te staan. Naar wordt verwacht zal het plaat sen van de nieuwe meters omstreeks het eind van deze maand voltooid zijn. Daarna worden de oude ander half-uurmeters omgebouwd. Dinsdag Levendaal 101 Lelden spreekuur stichting hulsvesting werkende jonge ren 8—8.30 uur nam. Breestraat 19 Leiden spreekuur Chr. Emigratie-centrale 78 uur nam. Stadhuis Leiden (wachtkamer trouw zaal^ Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen- Diamantplein 27 Lelden Gespreks- avond Baha'ls, 8.15 uur nam. Levendaal 101 Leiden Soc. voor ge handicapten 25 uur nam. Boommarkt 12 Leiden Soc. voor ge handicapten 25 uur nam Zijlsingel 2 Leiden Evangeliecen trum evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 9.30- Stadsgenoorzaal Leiden Voorlich tingsvergadering Schooladviesdienst 8 Breestraat 31, Leiden, Kreatief Sen trum Informatieavond, projectgroepen schilderen, muziek en zeefdruk, 7.30 Woensdag Stadhuis Leiden (trouwkamer) sociale raadsvrouw 46 uur nam. Julianalaan 1 Oegstgeest Volle Evan gelie-samenkomst spr dhr v. d. Brink Donderdag Breestraat 66, Leiden Kreatief Sen trum Ontmoetingsavond, projectgroep wandkleden, projectgroep muziek, 8 Titus Brandsmalaan 76, Leiden De Duikboot clubhuiswerk handenarbeid. 8-10 uur nam. Levendaal 101 Leiden Soc. voor ge handicapten, 7.30-10.30 uur nam. Boommarkt 12 Leiden Soc. voor ge handicapten, 7.30-10 uur nam. Vrijdag Breestraat 19, Leiden Soc. Twent- el voor kamerbewoners en alleen staanden, 9-12 Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum Soc. buitenlandse werknemers, vergadering comité Woningnood, 9 Zaterdag Het Witte Huis Oegstgeest Schaak- soc. Palamedes, 2-5.30 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan den, 9-12 uur nam. Doopsgezinde kerk Leiden Dienst Zevénde-dags Adventisten, bijbelstu die 10-11 uur, prediking 11-12 uur, voorganger ds. J. Brinkman, Willem- Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum rommelmarkt 10 uur, Nederland se les gastarbeiders 2 uur, integratie- feest 9 uur nam. Release APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717- 2525. D zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeester Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. Het kostte gisteren toel moei te deze woonboot onder de brug in de Haarlemmertrekvaart door te krijgen. Toen bleek dat de boot er 'niet onderdoor ging, pompte men hem vol. Dit had bijna kapseizen tot gevolg. Het is gelukkig nog allemaal op z'n pootjes terecht gekomen. (Foto Holvast) i MINI-nieuws uit IMAXI-Leide i De twaalfjarige Bernadett Diemen uit Zoeterwoude (op Holvast) is in het gemeentehu huldigd voor haar moedig optj Op 8 december van het vorian redde zij de 7-jarige Elisabeth® uit het water, terwijl tal van vul senen aan de kant niets an dei® den dan om hulp roepen. Burgej ter Detmers mocht namens hej negie Heldenfonds een zilveren] armband aanbieden. De IJ dorpse muziekschool RiJnajM geeft 16 Juni 's avonds om actj in de Scheppimgskerk aan deT Poelgeestlaan een einduitvoeril Postduivenvereniging Leid] hield een wedvlucht vanaf Sun -Fosses. In concours waren 9H ven. De uitslag luidt: 1. C. Neut] 2, 5, 6, 7, 8, 9, P. Groen; 3, 101 Veen 4, 7, A. v. Hemert. Leiderdorp wordt deze week de] lijkse huis-aan-huis collecte L den voor Sonnevanck en ZonP ren. De Leiderdorpse bejaarden 19 juni voor de 25ste keer een] tocht maken. De reis gaat vial mendaal naar Bergen. Op de jl tocht wordt Alkmaar aangedaj het diner is in Alphen aan deiJ De bejaarden kunnen inschrL muiieren halen bij L. v. d. Hj Spanjaardlaan, D. M. Kuiven» Heemraadstraat 65, P. V(M Doeswerf 1; A. Kruidenier AU laan 4, J. B. Dortlandt, Koning 38, J. v. d. Zwart Patrimonii» 16. Ook de zesde klassen vl basisscholen in Leiderdorp gaaL dagje uit. Dit is ook een JubT want het is de 50ste keer. schoolreisje wordt door de Oran eniging Leiderdorp aangebodej Jaar staat er een tocht naar aJ dam op het programma. De jeu een rondvaart maken door d'e hL Artis bezoeken en zich tenslotte* spelen in een speeltuin in veen. Al dat plezierigs staat de Lr klassertjes 24 juni te wachten.]" een concours in Giessen her Leidse accordeonvereniging tr, een eerste prijs behaald met lq de jury. Het orkest behaalde 375 ten en kwam uit in de ere-afi Proficiat! De afdeling gymr1 van de RKSV Meerburg geeftla avond een uitvoering in gymni® zaal „De Drie Eendjes". Iik monstraties beginnen om kwaj° zeven, zodat de kleuters die men niet te laat op bed liggen 1,1 hot pants van Herman Ampa; er zijn nu nog hotter dan hot a' ke (vrijdag geslaagd voor haa ei toraal heeft de wat flodderende ingestikt. „Voor ons Genoeg it voorlopig uitgebridged. De kaïla: nen zijn: team Tjalkens (hooi se), team De Haas (eerste in de viertallencompetitie en£ kens-Wakka en echtpaar Prei him groep van de parencompet Morgen bestaat de bejaardens* Q Hartebrug op de kop af twintig Eén van de zeer actieve d'an(,t bijna elke woensdagmiddag soos hebben helpen bijdragen gezelligheid, is de nu 75-jarigr' vrouw Lub. Andere opgewektee sters zijn de dames Burgliouw Meijden en Hoogervorst. Dit ja r ren er 50 bejaarden lid van de brug. maar (65-plussers! heeft kunt u er nog best bij. slaagd voor haar doctoraal Fi ai de Leidse studente E. M. Hiai Van harte hoor. Visver. gelsport heeft de Vlietkant opi e en daar ruim 25 kilo vis versje Een aardige bijdrage leverde Jansen, die een karper pond aan de haak sloeg. De iije L. Verstraten jr., 50 st. 3190 ïL J. Boef 64-2935; 3. I. Janse Q 2480; A. Mazurel 41-2205; 5. a, spoor, 34-1870; 6. B. Levarth, 7. J. Wassink, 30-1435; 8. -1310: 9. Verstraten sr., 24-llf P. Verhoef, 19-1040. Voor de ordede verkoopster in hetc winkelbedrijf Betty Hendriksei op donderdagavond niet gewet heeft alleen haar mening gege verkoopster. Voor haar telt d bleem echter even goed want t) kort, na haar achttiende verji zal ook zij op donderdagavom ten wérken. Leiderdorpse raad snel door grote agenda LEIDERDORP Het door het inkrimpen van de lijn van NV West nederland nu van openbaar vervoer verstoken gebied Achthoven. kwam gisteravond tijdens de raadsvergade ring weer even om de hoek kijken. Het college deelde mee dat contact is opgenomen met de NZHVM. Men heeft de maatschappij een kaart van het gebied toegezonden en nu zal de ze zaak door de directie in Haarlem worden besproken. Het voorlichtingsblad dat de ge meente Leiderdorp wil gaan uitge ven zal nog voor de zomervacantie, om de vijf weken, verschijnen. Ook de bewoners van het Patrimonium park konden gisteren, een beetje te vreden zijn want de zo lang ge vraagde telefooncel is eindelijk ge plaatst, De nog altijd onverlichte telefoon cel aan de Wilddreef zou vandaag worden aangesloten. Voor het bijwo nen van de raadsvergaderingen zul len de leden voortaan f 32,50 ontvan gen (was f25) en voor het bijwonen van de commissievergaderingen f27.50 (was f20). Voor het maken van een reconstruc tieplan voor de kinderboerderij in de Houtkamp stelde de raad f 2500 be schikbaar. Deze boerderij, die wet houder Drenth tijdelijk wil laten be wonen, blijkt echter al danig door baldadigheden gesloopt te zijn. Het raadslid Toelen dacht daarom, dat gezien de enorme ravage, er nie mand zou willen wonen. De gronden in het plan Binnenhof zijn nu bijna bouwrijp, en besloten werd tot grondverkoop aan8 verschil lende aannemers voor een prijs van f85 per m2. Na de vacantie van de bouwvakkers zal men daar met de huizenbouw kunnen beginnen. Raads lid Boot stelde te weten dat de ver koop van deze gronden noodzakelijk is wil de gemeente verdere objecten uitvoeren. Hij vroeg 't college ech ter eens onder ogen te willen zien hoe de zaken liggen als deze gron den waarvan de waarde toch steeds stijgt, in erfpacht aan de verschillen de aannemers zouden worden uitge geven. Het college zei een nota toe, die daarna in het gewest zou kun nen worden gebracht. Buitenhof In de volgende raadsvergadering zal de raad een structuurplan voor Buitenhof kunnen verwachten, waar voor een geheel andere opzet kan worden verwacht dan voor Binnen hof. Bij 't winkelcentrum Santhorst zul len, op beide zijden van de ventwég van de Laan van Ouderzorg, met in begrip van de parkeerhavens borden worden geplaatst die het parkeren verbieden op werkdagen van 08.00 u. tot 18 u. met verplicht gebruik van parkeerschijven. Nu de Culturele Raad en-bloc is afgetreden zullen de leden van de on derwijscommissie tijdelijk de taken van deze raad gaan waarnemen. Na mens raad en college zullen de afge treden leden schriftelijk worden be dankt voor het vele werk dat zij in het belang van de gemeente hebben gedaan. Raadslid Van Roijen merkte op het wel eens te zijn met deze aftreding maar vond de menier waar op de leden van de C.R. werden uit geluid wat droef. Hij vroeg dan ook om het blijk van waardering zal gebeuren Raadslid Van Haersma Bui 'er in het openbaar te willen m at len dat hij besloten had af den als voorzitter van de hockefcee Alecto, omdat hij de coml uii raadslid-lid onderwijscommissli let Voorzitter van een sportclub, laatste ook de sportzaken ga itf handelen, onverenigbaar achtte oe Met hartelijke woorden van1 nam tenslotte burgemeester V fte Have namens allen afscheid raadslid C. N. Boot, die om privé-redenen zijn ontslal 0 genomen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2