ZEGE ASOPOS B-ACHT Scheidsrechter in het water... Leidsche Hout heren kans op de landstitel 9 n 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. Chevron PAGINA 8 MAANDAG 7 JUNI jL LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Promotie naar A-klasse beloning Het b oord- aan-boord gevecht tussen de senior B-achten van Asopos ho ven) en Aegir (onder). De Lei- denaars zouden tenslotte met een lengte AMSTERDAM (ANP) De Asopos senioren B 8 hebben bij roeiwedstrijden van de Amsterdamse Roeibond een hoofdnummer gewonnen. De ploeg die bestond uit Oosterhof, Maan, Van de Ende, Schouten, Hellenius Witt- kampf, Hendriks, Pietersen en Steigenga versloeg in een tijd van 6.07.97 de ploeg van Aegir die voor de afstand 6.11.62 nodig had. Door deze overwinning en die bij de Hollandia-roeiwedstrijden promoveert Asopos naar de A- klasse. De senior dubbel vier dames van De Vliet eindigde by een hoofdnum mer op de tweede plaats in een tyd van 3.47.4. Eerste werd Opopoi in een tyd van 3.43.2. De triomf van Laga op de ge stuurde vier was compleet. Zaterdag al hadden de Delftenaren tydens de nationale wedstrijden van de Am- ster amse Roeibond, die golden als selectie voor de drielandenwedstrijd DuitslandDenemarkenNederland (zaterdag en zondag in Ratzeburg) Varsitywinnaar Nereus op afstand gezet. Zondag was het machtsver toon van Laga nog veel overtuigen der. Met sterke halen liep de Delftse vier, die twee weken geleden ook al by de Hollandia-wedstrijden had ge zegevierd, steeds verder weg van de A msterammersdie onzeker roeiden en weinig zelfvertrouwen hadden. Het verschil by de finish bedroeg uiteindeiyk by na drie lengten. Het experiment van coach Pennink (zelf dit weekeinde met vakantie) was vol komen mislukt. Enkele dagen voor de stryd op de bosbaan had hy beslo ten zyn formatie volledig om te gooien. De volgorde Bosch (slag-bak boord), Luynenburg, Constandse en van Laarhoven (boeg) werd tot Luy nenburg (slag-stuurman), van Laar hoven, Bosch en Constandse (boeg), met uiteraard beide malen als stuur man Bochove. De kunstgreep van Pennink bleek echter een misgreep. Het Juiste ritme was er niet en dat kostte extra kracht, die Nereus fa taal zou worden. Revanche Toch kregen de Amsterdammers him revanche. Op een van de laatste AMSTERDAM (ANP) Na afloop van de wedstryden van de Amster damse Roeibond op de Bosbaan zyn gisteren de ploegen voor de drielan- denwedstrijd West-Dudtsland - Dene marken - Nederland, die het komende weekeinde in Ratzeburg wordt gehou den, aangewezen. De nationale afvaardiging ziet er als volgt uit: Dames: Skif: Dusseldorp (Gyas) en Grave- steyn (Viking): dubbel twee: Ric I en Ric H; dubbel vier: De Vliet en Delftse combinatie 7.30.28 tweede te worden. De senio ren B 8 roeiden ook zaterdag mee by de A's. Hier werden de Leidenaars tweede (6.12.04) achter Nereus I t6.10.32). Uitslagen Naarden-ploeg stond in Parijs niet in de kou: Record voor Klooster en Annemarie Groen PARIJS (ANP) Bij de Grand Prix van Parijs hebben de Fransen met enige afgunst moeten constate ren dat het Nederlandse zwemtalent nog altijd bestand is tegen barre weersomstandigheden. Vooral de pu pillen van Naarden, die bij een tem peratuur van acht graden celsius in de Frans hoofdstd rondliepen of 't hartje zomer was, deden van zich spreken. De Amerikaan Tom Mac Brenn hield op de 400 meter vrije slag Ton Klooster ternauwernood van zich af. De 4 min. 16.5 sec., waarmee Klooster aantikte, beteken de een nieuw Nederlands record. An nemarie Groen, een clubgenote van Klooster, vestigde ook een nieuw na tionaal record. Zij legde de 200 meter rugslag winnend af in een tyd van 2.29.2. Linda de Boer, ook al een Naarden-zwemster versloeg op de 400 meter vrije slag de Italiaanse No vella Calligaris in een tijd van 4.39.8. Verder werden overwinningen gehaald door Bob Schoutsen (100 meter rugslag in 1.02.8) Anke Rijn- ders (100 meter vlinderslag in 1.07.9) en Hennie Penterman (200 meter wisselslag in 2.33.4) Verdere uitslagen: 100 m vrye slag heren: 1. Gilles Vigne (Fr.) 54.5; 100 m schoolslag: 1. Roger Philippe Menu (Fr.) 1.08.2; 4. Hans Elzer- man 1.12.9; 100 m vlinderslag: 1. Rob Orr (VS.) 59.7; 3. Arnold Rood 1.00.4; 100 m rugslag: 1. Bob Schout sen 1.02.8; 200 m vrije slag: Tom Mc. Brenn (VS) 2.00.6; 8. Ton Klooster 2.06.8. 200 m schoolslag: 1. Roger Philippe Menu (Fr.) 2.32.3; 3. Hans Elzerman 2.37.0; 200 m vlinderslag: 1. Rob Orr 2.12.9; 4. Arnold Rood 2.15.4; 200 rugslag: 1. Mauro Calli garis (It.) 2.15.1; 2. Bob Schoutsen 2.15.5; 400 m vrije slag: 1. Tom Mac Brenn 4.16.3; 2. Ton Klooster 4.16.5; Dames 100 m vrije slag; 1. Claude Mandonnaud (Fr.) 1.02.2; 2. Anke Rijnders 1.02.5; 100 m vlinderslag: 1. Anke Rijnders 1.07.9; 200 m vrije slag: 1. Novella Calligaris 2.13.1; 3. Linda de Boer 2.14,5; 200 m wisselslag: 1. Hennie Penterman 2.33.4; 200 m rugslag: 1. Annemarie Groen 2.29.2; 400 m vrije slag: 1. Linda de Boer 4.39.8. Opopoi. Heren: Skif: v. d. Hoog (Nautilus) en Veene- mans (Nereus); twee zonder stuur man: Nereus en Tachos; twee met stuurman: Telamon en Proteus-Ere- tes; Dubbel twee: Skadi/Triton en Het Spaarne; vier zonder stuurman: Aegir en Nereus II; vier met stuur man: Laga en Argo; acht: Nereus I en Laga. onderdelen, de elite acht, startten twee Nereus ploegen, die in uitste kende harmonie Laga niet verder lieten komen dan de derde plaats. Daarbij moet worden aangetekend, dat de winnende eerste ploeg van Nereus was opgebouwd rond de zo teleurstellende gestuurde vier. De Amsterdamse club besloot dan ook, in overleg met de technische advies commissie, de eerste acht naar Rat zeburg te sturen en niet de gestuur de vier. De sterkte van Laga zou later ook nog blyken in de gestuurde twee. Grothuis en van Woudenberg met stuurman Venema (de kern van de gestuurde vier) legden het veld vol komen hun wil op en finishten on bedreigd als eerste. Bepaald teleur stellend was hier het roeien van de Proteus-Eretes (Luttikhuizen, Kieft en Zaanen), die vorige week een fraaie overwinning hadden behaald in Oostende. Nu werd deze ploeg slechts derde, nog achter Telamon. Daar Laga afviel verwierf Proteus-Eretes echter toch een plaats in de ploeg voor de drie- landen wedstry d. Incident Een vervelend incident bepaalde zaterdag de. binnenkomst op het nummer vier zonder stuurman. Ach ter het ver voor liggende Aegir ont spon zich een fel gevecht om de tweede plaats tussen Laga, de twee Nereus ploegen en Argo. Nereus II leek deze strijd om het zilver te gaan winnen, maar verstuurde zich en kwam vlakby de jurytoren in botsing met een inroeiende damestwee van RIC. Diep gedesillusioneerd finishte de ploeg uieindeiyk als vyfde. De techtnische adviescommissie zou zon dag echter toch besluiten deze vier van Nereus naar Ratzeburg uit te zenden. Interessant waren de duels op het skifnummer tussen Hans van der Hoog (Nautilus) en Paul Veeneman (Nereus). Zaterdag werd Van der Hoog, die eerder de „Skirhead of the river" won, eerste met een verschil van vier seconden. Een lag later, De elite-dubbel vier van RIC neemt de bloemen in ontvangst. zonder zon en met iets minder wind, nam Veenemans revanche. By de 1000 meterlyn passeerde de rossige, gebrilde Amsterdammer zyn concur rent en hy stond de leiding niet meer af (7.25,1 tegen 7.28,6). By de dames had Ingrid Dussel dorp op dit onderdeel geen enkele tegenstand te duchten. Direct na de start nam zij reeds een lengte voor sprong op het veld en by de finish bedroeg het verschil zelfs vijf lengten op de als tweede aankomende Vi- king-skiffeuse Gravesteyn. De tyd van de blonde Groningse, 3.49,4, was slechts 4,3 seconden boven het na tionale baanrecord. Voor haar een zonnig perspectief voor de Europese kampioenschappen, de in augustus in Kopenhagen worden gehouden. Niet alleen de Asopos B 8 deed het goed in Amsterdam er was ook een eerste plaats weggelegd voor de twee met stuurman in een tyd van 7.56.03. De tweede plaats ook voor een Leidse vereniging: „Die Leythe" met een tyd van 7.56.73. De Asopos senioren B skif boekte een fraai resultaat door achter Aegir (7.30.22) in een tyd van HEREN: Elite skif: 1. v. d. Hoog (Nautilus) 7.32,0; 2. Veenemans (Nereus) 7.36,0; 3. Van Schelven (Triton) 7.37,5. Elite twee zonder stuurman: 1. Ne reus 7.18,5; 2. Tachos 7.27,7; 3. die Leythe 7.35,3. Elite twee met stuurman: 1. Laga 7.33,9; 2. Telamon 7.36,5; 3. Proteus- Aretes 7.38.4. Elite twee met stuurman: 1. Pro teus-Eretes 7.48,7; 2. Telamon 7.55,3; 3. Het Spaarne-de Amstel 7.57,5. Elite twee zonder stuurman: 1. Ne reus 7.28,2; 2. Tachos 7.42,7. Elite vier met stuurman: 1. Laga 6.43,3; 2. Nereus 6.46,0; 3. Argo 6.49.4. Lichte elite vier zonder stuurman: 1. Laga 6.57,8; 2. Proteus-Eretes 7.01,8; 3. Nereus 7.29,1. Elite vier zonder stuurman: 1. Aegir 6.32,4; 2. Laga 6.37,0; 3. Ne reus 1 6.38,5. Elite dubbel twee: 1. De Laak 7.07,7 2. Nautilus 7.08,2; 3. Het Spaame 7.12,2. Elite dubbel twee: 1. Sakdi/Triton 6.53,6; 2. Het Spaarne 6.56,7; 3. Nau tilus 7.01,2. Elite vier met stuurman: 1. Laga 6.39,2; 2. Nereus 6.47,5; 3. Argo 6.50,9. Elite skif: 1. Veenemans (Nereus) 7.25,1; 2. v. d. Hoog (Nautilus) 7.28,6; 3. Reuser (RIC) 7.48,9. Elite vier zonder stuurman: 1. Tri ton 6.34,9; 2. Laga 6.43,0. Senioren a vier met stuurman (om de Hultzerbeker)1. Het Spaarne II 7.01.2; 2. Nautilus 7.02,4; 3. Carnelis Tromp 7.05.1. Elite acht: 1. Nereus I 6.03,4; 2. 2. Nereus II 6.05.0; 3. Laga 6.07,0. Lichte elite acht: 1. Argo 6.30,0; 2. Phocas 6.31,9; 3. Triton 6.37,7. Senior B acht (hoofdnummer): 1. Asopos 6.07,9; 2. Aegir 6.11,6; 3. Laga 6.12,7. DAMES: Elite skif: 1. Dusseldorp (GYAS) 3.49,4; 2. Gavesteyn (Viking) 4.01,5; 3 Visser (Hades) 4.06,5. Senior dubbel vier (hoofdnummer) 1. Opopoi 3.43,2; 2. De Vliet 3.47,4; 3. Nereus/Tromp 3.56,5. Elite dubbel twee: 1. RIC I 3.42,9; 2. RIC n 3.43,7; 3. DDS 3.48,4. Elite dubbel vier: 1. RIC 3.31,8; 2. De Vliet 3.35,9; 3. Opopoi 3.37.0. Elite vier met stuurvrouw: 1. Orca/ Opopoi I 3.43,9; 2. Orca/Opopoi II 3.47.3; 3. Nereus-Thetis 3.49,0. Elite vier met stuurvrouw: 1. Orca/ Opopoi I 3.50,0; 2. Orca/Opopoi II 3.52,6; 3. Nereus/Thetis 3.59,3. Promotie bijna voor Roomburg 2 i r LEIDEN De reserves van Roomburg lijken op weg gradatie van het eerste team goed te maken door een prom:, naar de overgangsklasse B. Het herenteam van de Leid;' Hout, waar de successen in deze competitie ook niet bepj/"] voor het opscheppen hebben gelegen bleek na het optrelp van de kruitdamp een set meer te hebben veroverd daiT gasten uit Roosendaal, ARRC 1. De Katwijkse LTV 1 struikje over de Metselaars 7 en is nu uitgeschakeld voor de promlet ten om in twee sets aan de winJat de kant te blijven tegen Schuil zj hunt. Geen gemakkelijke op-, Maar Oost/Van Werkum bet, hun waarde voor het team doo: zonder meer uitgekookte partl]^0< de Roosendaalse combinatie vanjj^' af geen enkele illusie bood, 63, L Komende zondag kan op de Leir^ Hout de vlag in top gaan voor landskampioenschap. In een r leumJaar de Leidsche Hoirj?n staat 25 Jaar een welkomePfc prise nu de sportieve resultaten! Roomburg 2 zou al een plaats in de overgangsklasse B hebben gepakt als niet voor Kees Koole cs. de weg omhoog met een etappe was ver lengd. In plaats van een wedstijd tegen een andere afdelingskampioen moet Roomburg 2 tweemaal binnen de lijnen te komen. Nu zou dat nog wel te pruimen zijn als de derde ge gadigde, Keerweide 1 uit Geleen, ook tweemaal in actie zou moeten komen. De Geleners nemen echter door loting dezelfde positie in als in de vorige competitie de degradanten uit de hogere klasse. Die konden af wachten wat de promotie-kandidaten tegen elkaar klaarmaakten om dan af te rekenen met de overwinnaar uit de kampioenenslag. Keerweide 1 hoeft dat niet. Roomburg 2 zal zon dag naar Geleen moeten trekken om de overgangsklasse B te kunnen bin nenstappen. Door Frank Bonte Toch kan Roomburg 2 de strijd in Geleen met zelfvertrouwen tege moet zien. Op Roomburg was de zaak al na het spelen van de heren- dubbel van Arnold van der Capellen en Kees Koole in feite bekeken. Uit de enkelspelen kwam een 22 stand, met een 2 sets voorsprong voor de gastheren. Harry Mulder verloor het eerste herenenkelspel van Quadvlieg en Annelies Koole Heijmans het tweede damesenkelspel van mej. Schroder. Dat gebeurde in drie he vig omstreden sets. Arnold van der Capellen en Els Heijmans wonnen hun enkelspelen vlot in twee sets. 't Herendubbelspel bracht een solide winst van het duo Arnold van der Capellen/Kees Koole op Quadvlieg/ Burrel, 64, 108. Daarna maakte de damesdubbel Els Hey mans/An nelies KooleHeijmans de Heerlen- se formatie kansloos door met 61, 6—0 te winnen. Roomburg 2 speelde de resterende partijen, de twee ge- mengddubbels nog af maar dat was een formaliteit. De eerste stap naar de overgangsklasse B was ge zet. Leidsche Hout Het herenteam van de Leidsche Hout heeft de supporters lange tijd in het onzekere gelaten. De enkel spelen brachten een 2—2 stand, maar met een set voorsprong voor de Leidsche Hout. Rob Oost en Jon van Werkum verloren hun partij, maar Jon van Werkum wist toch nog een set te pakken. Die set heeft de Leid sche Hout 1 over de brug geholpen. Nadat het duo Modderman/van der Berg in een enerverende partij de winst aan de gasten Schul/Verhulst hadden moeten laten, 7—9, 8—10, na zowel in de eerste als tweede set aan de leiding te hebben gestaan in de eerste set zelfs met 52 en in de tweede set met 65 en 76 moesten de verliezers uit de enkel spelen, Van Werkum en Oost trach- Incident in toernooi om Zilveren Sleutels LEIDENHet waterpolotoernooi om de Zilveren Sleutels kreeg gisteren een bepaald niet door organisator Sleutelstad gewenst hoogtepunt. In de wedstrijd tegen de Gouwe wond de ploeg van het Gooi zich zo op, dat scheidsrechter Arie Dom burg werd opgepakt en in het water van de Zijl gegooid. In de hierop volgende drukte kwam er ook een niets-vermoedende toeschouwer in het water terecht. Spoedig ingrijpen was voor hem geboden, de goede man kon niet zwemmen Het Gooi staat al Jarenlang bekend als een ploeg die altijd bereid is om voor de nodige opwinding te zorgen. Nu alweer heel wat Jaren ge leden speelde deze ploeg tegen LZC een wedstrijd in de eerste klasse in de Vliet en ook daar dreigde deze ont moeting te worden gestaakt omdat Door Pieter Taf fijn men het niet eens was met de ar bitrale beslissingen. Gisteren ging, het allemaal redelijk. Totdat scheids rechter Domburg zich genooddzaakt, zag achter elkaar twee spelers uit het water te sturen. „Dat was vol komen terecht", zei hoofdscheids- rechter Nater later. „Domburg heeft nog soepel gehandeld door ze wel de volgende wedstrijden te laten spelen. Als mij zoiets was overkomen LEIDEN De zyi zal een aantal spelers leveren voor internationale jeugdontmoetingen waterpolo. Woensdag 16 juni maakt Jacob Spy- ker deel uit van het nationale zeven tal Jonge Jeugd, dat in het Alphense zwembad uit komt tegen The Young British Lions. Een dag later duikt hy in Assen in 't water met het Nederlandse Jeugd- zevental. Dit team, waarvan ook Theo Uittenhout deel uitmaakt, bindt de stryd aan tegen het Georgische ze vental. UIL had ik ze allemaal naar huis ge stuurd". Traditie Het Gooi kon het niet verkroppen, dat er twee spelers voor lVi minuut het water uit moesten. De hele ploeg maakte zich klaar om het water te verlaten, de eerste boosdoener stond Inmiddels al op de kant. Hij liep tot achter Domburg en wipte hem over het hek. De Bodegraafse scheids rechter liep hierbij nog wat schaaf wonden op en moest het toernooi voortzetten in een geleend kostuum. De Gouwe uit Waddinxveen had voor enige tijd de Zilveren Sleutels afgestaan totdat er een nieuw exem plaar kon worden gemaakt. De eer ste trofee was definitief in het bezit gekomen van de Waddinxveners door drie opeenvolgende overwinnin gen. En bijna leek deze zege een tra ditie te worden: in de finale tegen de Sleutelstad nam de Gouwe een 1o voorsprong. Door doelpun ten van Wim van Zijl en Jan de Graaf na de rust wist Sleutelstad de Sleutels echter in eigen huis te hou den. Fraai was de finale bepaald niet. Vooral in de eerste helft speel de Sleutelstad erg statisch, na het draaien was er nog wel eens paniek in de achterhoede. In de strijd om de derde plaats was er ook volop sensa tie. HPC en BZ en PC sloten de wedstrijd af met een 1—1 ge lijke stand. Na de eerste ronde van tweemaal 6 strafworpen hadden be de teams 4 maal gescoord. Het regle ment schreef nog eens dezelf de maatregel voor, dus nam Keeper Cluistra weer plaats onder de lat. Nu kwam HPC maar tot één doelpunt. Bz en PC was zelf ook niet erg pro- duktief. Pas bij de zesde strafworp kwam Jan Pak tot het tweede doel punt bij Kees Uittenhout, zodat de Bo degraafse Club met de hakken over de sloot beslag legde op de der de plaats. Uitslagen De uitslagen van het toernooi waarin LZC bijna voor een verras sing zorgde door een 2—0 voorsprong te nemen op Sleutelstad maar toch nog met 5—2 te verliezen, waren: de Gouwe-HPC 6—2, Bz en PC-LZC 6—0, het Gooi-Merwede 3—1, DRW Surae 0—5, BZ en PC-Sleutelstad 1—2, de Gouwe-Swift 4—3, LZC- DWR 5—0, HPC-Het Gooi 3—2, Mer- wede-Swift 2—5, Surae-Sleutelstad, 0—5, de Gouwe-Het Gooi 50, BZ en PC-DWR 5—0, LZC-Surae 5—1, HPC Mei-wede 2-2, DWR-Sleutelstad 0-5, het Gooi-Swift 30, BZ en PC-Su- rae 32, de Gouwe-Merwede 83, LZC-Sleutelstad 2—5, HPC-Swift 2—2. De wedstrijd tussen de „oude" da- mesploegen van Sleutelstad en LZC ging niet door, omdat LZC geen ze vental bij elkaar kon krijgen. ADVERTENTIE ;d4's, de. aa deze competitie toch niet aan de' wachtingen hebben voldaan. LTV Kat* De Katwijkse L.T.V. 1, met Jsf Groot in de gelederen, heeft hetfe, tegen de Metselaars 7 niet redden. Ook hier kwam uit de spelen een 22 stand, maar inlTl promotie-strijd bleef ook de f stand gelijk. Tegenover de tweeje, overwinningen van uiteraard Groot op Maters, 62, Yvonne Carpentier op mevr. c 6—3, 7—5, stonden de nederig van Mevr. Fetter, 46, 36 Mevr. Weimar en R. Kemelingi Vrolijk, 57, 9—11. Het dames bel van Mevr. Fetter/MeJ. Spek tegen mevr. Weimar/mevrl Jong ging snel in twee sets verii 2—6, 2—6, maar dat verlies leekf- heel te worden goedgemaakt Jan de Groot/Loek Verhees I Maters/Vrolijk moeiteloos op I 52 kwamen. Jammer genoeg t het toen mis. In zoverre dat del selaars de tweede set met 7—5P overden voordat zij met 4—6 li derde set de vlag streken. De i I mengd-dubbelspelen dienden de} slissing te brengen en daarin de Hagenaars zich bedrevener de Katwijkse gastheren. Beide tijen gingen naar de Metselaars. SCHORSING! HANGT TOM OKKElè BOVEN HOOFt TOM OKKER goed excuus? Pj PARIJS De internationale f nisfederatie heeft besloten de 5 sters en spelers, die zonder 1 wegbleven van de open Franse ij federatie, tenzij zij alsnog met p= redelijke verklaring komen. Het: treft de volgende speelsters en Iers: Helga Masthoff-Niessenj* Did), Ismael El Shafei (Eg),I Okker (Ned) en Nicola Pilic. Tom Okker nam niet deel ri rijs omdat zijn vrouw in het huis lag. Hij komt wel uit in t toernooi, dat vandaag in B riste® begonnen. Dit evenement is lijk 'n aangelegenheid van de F organisatie van Lamar Hunt. Ni Pilec en Ismael El Shafai zullee kunnen deelnemen. Anders ligt met Wimbledon, dat onder ciën van de ILTF plaatsvindt. daar te mogen uitkomen zulle®) spelers met een afdoende verkl» dienen te komen. en Gewichtheffen De 24-$n Russische gewichtheffer Aleksf Koltkov heeft zaterdag in Balt h wereldrecord drukken in de gewichtklase van zijn landgenoot Viktor Koerentsov (161.5 kg/1969) met anderhalve kilogram vertó^ en gebracht op 163 kilogram, rd\

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8