Oudenhof school won schoolzwemwedstrijd Schots in De Schuur' Eerste viswedstrijden in seizoen BOLLENSTREEK RENNERS REDEN GOEDE WEDSTRIJD Spanning in Oegstgeesi Nieuwe officieren bij Leger des Heils PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 JUNI 1971 OEGSTGEEST Vierhonderd kinderen van twaalf lagere scho len deden in het zwembad 'Poel-* meer' in Oegstgeest zaterdag het water hoog opspatten onder toe ziend oog van de wethouders J. E. Temminck, J. J. Thorn en M. v. d. Voet. De schoolzwemwedstrijden, georga niseerd door de zwemvereniging „Poelmeer" in samenwerking met de gemeente en het onderwijzend perso neel, verliepen bijzonder vlot mede door een geringere deelname dan vo rig jaar. Het kwam de overzichtelijk heid wel ten goede. De onderdelen 25 meter school-, rug- en vrije slag als mede de estafette werden perfect af gewerkt. Grote vreugde bij de jongens en meisjes van de Oudenhofschool die de beide wisselbekers kregen, die in han den waren van de Montessori- en de Terweeschool. Steven Heybroek en Ineke Bouricius mochten de beker in ontvangst nemen uit handen van wethouder J. E. Temminck. De esta fette-bekers gingen naar de Ouden hofschool (aanvoerster Anja Lyten) en de Terweeschool aanvoerder Rudy Wormgoor). Uitslagen: Jongens: 1. Oudenhof- school, Wisselbeker; 2. Kamferfoelie- school, 3. Terweeschool, 4. L. .Hout- school, 5. Hofdijkschool. Meisjes. 1. Oudenhofschool (wisselbeker), 2. Flo- raschool, 3. Montessoi'ischool. Esta fette. Jongens. 1. Kamperfoelischool. 2. Oudenhofschool en Terweeschool (beide z.t.). Meisjes: 1. Oudenhof school, 2. Montessorieschool, 3. Flora- school. Schoolslag 25 meter jongens: 1. Jack Frauenfelder 21.6, 2. Wichard de Waard 22.0, 3. Hans Jordaans (22.3), meisjes: 1. Anja Lyten (21.9), 2. Maria Surendonk (22.-.), 3. Marlies van Zijpe (22.3). Rugslag 25 meter. Jongens: 1. M. van Overeem (21.8), 2. René Niemeyer (21.9), 3. Raymond Kimman (22.0), Meisjes: 1. Maaike v. d. Luit (22.0), 2. Marlies van Zijp Doka Oegstgeest voor fotografen vanaf 14 jaar LEIDEN Dank zij een begin van samenwerking van het jeugdwerk in Oegstgeest kunnen jonge fotografen vanaf 14 jaar nu hun prenten ont wikkelen en afdrukken in een ge meenschappelijke donkere kamer van het gemeentecentrum. De kosten be dragen drie rijksdaalders per seizoen (oktober-mei), vermeerderd met twee kwartjes per keer dat de doka wordt gebruikt. Momenteel is de ruimte beschik baar op woensdagen vanaf 8 urn 's avonds, maar uitbreiding is moge lijk. Voor nadere inlichtingen: me vrouw Glasbergen, Dtahlialaan 14, tel. 54885 of de heer v. d. Heuvel, Prinses Marijke laan 7, tel. 52010, in OEGSTGEEST Oegstgeest krijgt een bejaardenspreekuur, uitgaande van de stichting dienstverleningscen trum Oegstgeest. Deze activiteit gaat vrijdag van start. Het spreekuur wordt gehouden in het gzondheidscentrum Lijtweg 7, op de eerste en derde vrijdag van de maand, telkens van 24 uur. Het staat onder leiding van de geriater di-. F. J. C. Vogel. (Foto Holvast) (23.-), 3. Marjon Spierenburg (23.-). Vrije slag 25 meter, Jongens: 1. W. de Waard (16.3), 2. Jaco v. d. Winkel (17.-), 3. Jack Frauenfelder (17.4). Meisjes: 1. Marlies van Zijp (18.-), 2. Birgitta Kraft (19.-), 3. Ida Roes- singh (19.2). Alle kinderen ontvingen een prijsje. Meisje met brommer over de kop geslagen Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Gaby, zn. van J. T. Bosch en A. C. Stoel; Jolanda Henderika. dr. van J. M. van Abswoude en G. M. C. Vrij- bloed; Wilma Cornelia, dr. van W. L. van Duijn en C. de Jong; Wander, zn. van J. Zwaan en B. W. Struik; Marco Johannes Richard, zn. v. P. J. v. Kam pen en E. G. Beekman; Marina dr. v. J. v. d. Berg en G. Tiggelman; Martijn zn. van M. C. Sterk en G. de Graaf; Pa tricia Wilhelmina dr. van C. Wesselius en W. van der Zwaard; Sonja Jean- nette dr van C. A. Glasbergen en W. Wouters; Eelco zn. van A. Riezenkamp en J. L. Ritter; Barbara Lydia dr. van J. M. de Graaf en M. E. van Vliet; Peter-Paul Christiaan zn. van P. J. L. van Hoeken en A. Dinger;. Branko zn. van I. Domic en N. Kraljic. GEHUWD F. A. Putters en J. T. Stoffer; H. Voch- teloo en C. J. van Doorn; J. F. van der Hulst en J. van Strien; W. T. Otto en M. E. van der Reijden; J. van der Horst en H. M. Laman; T. Visser en C. C. van Welzen; J. S. van der Meer en E. van den Broek. OVERLEDEN E. A. Egerfi 51 jr. man; A. R. T. Schip per 81 jr. echtgen. van IJ. de Jong; R. Kirchner 59 jr. man; P. J. J. van Weede 45 Jr. man; C. Ouwehand 76 jr. man; J. Haasnoot 64 jr. man; W. L. van der Plas 78 jr. man; L. G. Mas- saar 44- jr. man; T. van der Veen 75 jr. man; H. Boot 91 jr. weduwe van A. J. Ramak; M. J. P. van Weers 18 jr. vrouw; G. E. Noordermeer 65 jr. echt gen. van M. J. H. Kroon. LEIDEN Een 15-jarig Leids meis-1 je is gistermiddag zwaar gewond ge-1 raakt bij een ongeval op de Heren- i singel. Het jonge meisje reed met een 1 bromfiets langs de. singel, toen. zijl plotseling en door tot nog toe onbe kende oorzaak over de kop sloeg. Del brommer raakte daarbij een tuinhek en het meisje sloeg daarbij met haar hoofd tegen het wegdek. Ze kreeg een schedelbasisfractuur en moest met spoed door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis worden overge bracht. ZWANENBURG Op het snelle asfaltparcours aan het Kinheim in Zwanenburg hield de Halfweg- se Sport Club „De Bataaf" zaterdag een wielertoernooi voor aspiranten en daarin kwamen de renners van de Ren- en Toervereniging „De Bollen streek" knap voor de dag. Vooral Gerard Looyestein uit Noordwijker- hout was goed op dreef. Hij wist een van de twee series met voor sprong te winnen en bracht het na een aanvallend gereden koers in de finale tot een vierde plaats. De zestig deelnemende aspiranten, reden eerst twee series en de twaalf besten van elke serie mochten in de finale aan de slag. Voor de niet ge plaatsten was er nog een troostwed- strijd en die werd in de eindsprint van een vier man sterk kopgroepje gewonnen door Rob Borst uit' Zwa nenburg van het organiserende „De Bataaf". Zijn tijd was 40.20 over de 26 km. Tweede werd André Mulder uit Noordwijkerhout, derde de Lisser Bas Langeveld (beiden Bollen streek) en vierde Peter Post uit Lei den (Swift). De uitslag: 1. F. Verlinden, Zwa nenburg (Bataaf), de 26 km. in 40.52 2. M. Visser, Amsterdam (Olympfa) 3. R. Verbeek, Zwanenburg (Bataaf) 4. G. Looyestein, Noordwijkerhout - (Bollenstreek); 5. L. Ruiter, Amster dam (Olympia) Clubklassering: 1. „De Bataaf' (Halfweg) 46 pnt, 2. „Olympia" (Am sterdam) 43 pnt., 3. „De Ster" (Ge leen) 32 pnt, 4. „De Bollenstreek" (Lisse), 31 pnt. Op het parcours aan de Spekkelaan in Lisse houdt de Ren- en Toerver eniging „De Bollenstreek" woensdag avond het clubkampioenschap lan ge fastand voor de amateurs en nieu- LEGESKOSTEN LEIDEN B. en W. van Leiden voelen er momenteel nog niet voor om de legeskosten voor medisch on derzoek (vereist voor het verkrijgen van een woning) afhankelijk te stel len van het inkomen, op de manier zoals het PAK wil. Van de legeskos ten ad f 30,hoet niets of slechts een gedeelte te worden betaald, als kan worden aangetoond dat het be drag boven de financiële draagkracht ligt. In de praktijk werkt deze rege ling goed, aldus B en W. Overigens zullen in de loop van dit jaar de tarieven van verschillende gemeentelijke heffingen worden her zien, waaronder deze legeskosten. VOORSCHOTEN Zondag- ten een afwisselend -programmaI Voor iedere dans werd een korte avond trad The St. Andrews So- waarin onder meer de beroemde ciety of Delft" op in de SchuurSchotse zwaardendans was opge- van Ellen Mac Gillavry in Voor- nomen. De society iverd begeleid schoten. \door pipers (doedelzakspelers). De (Nederlandse) dansers brdch- I explicatie gegeven over de kleding en de inhoud en figuren van de dans. (Foto Holvast) welingen. De amateurs moeten in de ze titelrace zo om en nabij de hon derd kilometer afleggen. Bij de nieuwelingen zal het ver moedelijk gaan tussen de Hillegom- mer John v. d. Vossen, Frans v. d. Raadt uit Vogelenzang en de Noord wijker Nico Glasbergen. Zij moeten zestig kilometer afleggen. De start van beide categoriën is om kwart over zes. Meteen na afloop vindt in de kantine van het Lisser sport park de prijsuitreiking plaats. l uit MINI-nieuws Gemini succes in Denemarken VOORSCHOTEN De volleybal vereniging Gemini uit Voorschoten heeft zich knap geweerd tijdens de openkampioenschappen van Dene marken in de plaats Ollerup. De meisjes aspiranten ploeg legde zelfs beslag op de eerste plaats. De finale-wedstrijden werden gewonnen met 2—0. De Deense kampioen Hvi- dovre werd hier tweede, de Noorse ploeg Skarbovik derde. Ook de meisjes junioren behaalden een voortreffelijk resultaat. Zij won nen hun poule, maar moesten in de halve finale het hoofd buigen. De strijd om de derde plaats wisten zij wel weer in hun voordeel te beslis sen. De jongens Junioren wonnen even eens hun poule, maar zij verloren de halve finale van de latere kampioen (het Finse Kauhave) en de wedstrijd om de derde plaats van het Deense ASV. Organisatorisch gezien was het driedaags toernooi matig, maar spor tief voor Gemini een succes. Maandag Breestraat 31, Leiden, Kreatief Sen trum Dhr. Willems over Yoga, project groep geluid en verg. buitenlandse werknemers, 8 uur nam. Stadhuis Leiden Vergadering ge meenteraad 7.30 uur nam. Dinsdag Levendaal 101 Leiden spreekuur stichting huisvesting werkende jonge- n 8—8.30 uur nam. Breestraat 19 Leiden spreekuur Chr. Emigratie-centrale 78 uur nam. Stadhuis Leiden (wachtkamer trouw zaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeen ten 78 uur nam. Diamantplein 27 Leiden Gespreks- avond Baha'is, 8.15 uur nam. Levendaal 101 Leiden Soc. voor ge handicapten 25 uur nam. Boommarkt 12 Leiden Soc. voor ge handicapten 25 uur nam Zijlsingel 2 Leiden Evangeliecen trum evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Breestraat 31, Leiden, Kreatief Sen- rum Tnformatieavond, projectgroepen childeren, muziek en zeefdruk, 7.30 Woensdag Breestraat 19 Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden 8 30- 11 uur nam. Stadhuis Leiden (trouwkamer) sociale raadsvrouw 46 uur nam. Julianalaan 1 Oegstgeest Volle Evan gelie-samenkomst spr dhr v. d. Brink Release Hulpdienst Release: Witte Singel 12a, tel. 24555 Dag van 26 en 711 uur APOTHEEKDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717- 2525. D zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Reijst en Apotheek Voorschoten. De avonddienst na 18 uur, de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeester Apotheek wordt waargenomen door Apotheek Reijst. MAXI-Leiden 9 We gooien er in deze rubriek al eens wat getallen uit voor mens die met statistieken leven. Vandaj hebben we weer wat van die verb derende getallen. Ze zijn afkomsi van het CBS en hebben betrekkii op de studentenaantallen aan de derlandse universiteiten omstreeks maart van dit jaar. We pikken er Leidse getallen uit. O In Leiden si! deren 11.672 mensen voor een aca® misch examen en 131 voor een versitair mo-akte-examen. Van 11.672 zijn er 3535 vrouwen, meeste studenten vindt men bij letteren (1842 waarvan 1.001 vrot wen), geneeskunde (2.074, w 487 vrouwen), wis- en natuurwetei schappen (2.629, waarvan 437 vrij wen), rechtsgeleerdheid (2.782, van 620 vrouwen) en sociale wete schappen (2.021, waarvan 912 wen). In bepaalde studierichti; gen vindt men ondanks de onderve tegenwoordiging van vrouwen in universiteit als geheel een duideliji oververtegenwoordiging van vro wen. Maar liefst 194 vrouwen sli deren Frans en slechts 81 mannf Engels wordt gestudeerd door vrouwen en 79 mannen. Voor kuns geschiedenis, archeologie, -muziek?; tenschap en theaterwetenschap zij 136 vrouwen bezig. Zij hebben slecht 55 mannelijke collega's. Culturt antropologie is het studie-onderwe van 73 vrouwen en 55 mannen. M pedagogische en andragogische tenschappen houden 264 vrouwen 99 mannen zich bezig. 9 Blijft nog even aan de lijn. We hebben m meer getallen. Het zwembad Poe meer uit Oegstgeest heeft per 1 Ju al 107.809 zwemmers binnen hai hekken weten - te krijgen. Dat is k stijging van 18 procent vergeleki met dezelfde datum in het vorig se zoen. Er werden dit jaar 3071 nementen verkocht, vorig jaar 29! De verkoop van abonnement! bracht dit jaar 101.798.49 gulden vorig jaar 93.314,95. En tenslotte: hoogste bezoekersaantal boekte h: zwembad Poelgeest op twaalf m; toen 8000 bezoekers kwamen bade De Wass maarse Schoolsportcommissie woensdag om 2 uur op de sportvé den aan de Prinsenweg een slagbal toernooi organiseren voor ploeg( van lagere scholen. 9 Niet zat,erdi j.l. zoals wij abusievelijk meldde maar aanstaande zaterdag zal h beeld van de "Forens" op het trol toir aan de Lijtweg in Oegstgee onthuld worden. De ceremonie vine plaats om elf uur in de ochtend zal verricht worden door mej. Schc neveld, die werkt bij het ABN-kao toor aan de Lijtweg. 9 Aan de Laai van Oud-Poelgeest nabij de gemeet tewerf in Oegstgeest broedde al g; ruime tijd een zwanenpaar. De mende week zouden de jonge zwaai tjes het levenslicht aanschouwen. Personeel van de plantsoenendien omringde het nest met grote zorg had zelfs voor wat afschutting ro het nest gezorgd, opdat niemand rust van het nest zou verstoren. E laas.vrijdagochtend bleek het nes vernield te zijn en waren de eiere verdwenen. Een daad waarover me in Oegstgeester gemeentekringe zeer verontwaardigd is. En wij zij dat ook. 9 Zaterdag werd in. ht Rijnlands Lyceum een slotbijeei komst gehouden van de Verenigii voor Huismuziek, afdeling Den Has en omstreken. Doel van de veren: ging is niet zo zeer het optreden fias buiten, maar het bevorderen van muziek maken in kleinere kring; het gezin en in speelgroepen. zijn verschillende speelgroepen, voor volwassenen en voor de jeugd Den Haag, Rijswijk en Wassenaa terwijl ook leden uit Voorschoten Voorburg meedoen. 9 In de gale taw*** LEIDEN In de morgensamenkomst van het Leidse korps van het Leger des Heils zijn zondag de nieuwe officieren verwelkomd, majoor Knoester en luitenante Voorham (resp. rechts en links op foto's Holvast) Woorden van welkom spraken sergeant-majoor De Water en penningmeester W. Nieuwenhuis, alsmede de heer Weisz namens de zangbrigade. Luitenante Voorham, die zo van de kweekschool in Amstelveen komt en voor het jeugdwerk zal worden ingezt, zei dankbaar te zijn, dat God haar alledaagse talenten wil gebruiken. Majoor Knoester herinnerde eraan, dat zij in 1957 afscheid heeft genomen van het Leidse korps. Zij vroeg niet om rijkdom, een groot volk, een groot korps, maar om wijsheid. „Met een hart vol vreugde kom ik terug in het veldwerk", aldus de majoor, die las uit Prediker. Wij kunnen de wereld niet veranderen. Wij kunnen wel een wegwij zer zijn. De onbekeerden moet worden gezegd, dat het leven met Jezus heerlijk en blij is. De zangbrigade verleende medewerking aan deze bijeenkomst. Viscollege „De R-uisvoorn" viste zondag haar eerste wedstrijd van het seizoen. De eerste helft was de vangst goed, de tweede helft was het aanzienlijk minder. De uitslag was als volgt: 1. J. Nieuwenburg jr. Aan tal 32, gewicht 2370 gram; 2. G. Kijk in de Vegte 21, 1750; 3. P. Dubbeldeman 23, 1560, 4. J. Dorre- paal 12, 1405, grootste blei, 5. A. v. d. Woerd 10, 1275 675 gram, 6. G. de Hoed 17. 1260, grootste voorn 285 gr.; 7. P. Kijk in de Vegte 19. 1125; 8. Th. J. Voskuil 20, 1060; 9. J. Hollebeek 13. 1040; 10. W. van Welzen 10, 975. „De Bliek" hield een wedstrijd in de Haarlemmertrekvaart. De vangst was matig: 9165 gram. Uitslag: 1. De Vink (wisselbeker le prijs), 2. W. de Vink, 3. K. v. d. Maat, 4. S. Pijn akker (gr. Bliek), 5. J. Zandvliet, 6. H. Schouten, 7. C v d. Maat 8. C. Zandvliet (gr. voorn), 9. W. Smit, 10. C. Schouten. Viscollege H S.V. viste de eerste wedstrijd van dit seizoen op de Kaag (sprietlaak) De vangst viel niet te gen. Er werd 14,050 gram en 166 stuks gevangen. I 1 De uitslag: 1. H. Laterveer 2750 gram, 31 stuks, 2. L. Döll 1760, 19; 3. 11, Arnoldus II 1600, 8 (gr. Blei, voorn); 4. J. Leuering 1580, 20; 5. H. Montanus 895, 12; 6. C. v. h. Hout 825, 12; 7. Latervzer Sr. 740, 10; 8. J. Nieuwenburg Jr. 615, 8; 9. La terveer 605, 12; 10. A. Doesburg 560, 8. Visvereeniging 't Hof hield de ope- nigingswedstrijd op de Westeinder, l J. v. d .Steen 36 st. 2. J. v. Went jr. 27 st. 3. W. J van Steenber gen 32 st 4 I. Monteba 21 st 5. W. Kluivers 17 st., 6. K. v. d. Hoed 16 st. 7. W. Hageman 24 st.. 8. J. Westveen 14 st., 9 H. v. d. Mey 9 st. 10. D. Polanen 16 st Aan de schaal gebrachte vis 36.410 gram. De eerste viswedstrijd van DVS werd in het Aarkanaal gehouden. De vangst was goed. Totaal 830 stuks 49.646 gram. Stahd eerste 10: 1. J. v. Loon jr. 88 st. 6805 gram, 2. W. v. Loon 108 st. 6315 gram, 3. W. Berkel 99 st. 5755 gram,4 W. Wee- nink 74 4075, 5.. H. v. Loon 70 st. 3905 gram, 6. J. v. Loon sr. 65 st. 3490 gram, 7. W. Neuteboom 43 st 2750 gram, 8. W. Baak 38 st. 2275 De HSV de Leede in Warmond or ganiseerde zaterdag weer haar jaar lijkse viswedstrijd voor de uit gaansdag per plaatselijke bejaarden, Er werd deelgenomen door 215 hen gelaars, 141 van hen brachten in VA uur 680 maatvissen aan de contro le. De wisselprijs waarvoor 10 corp sen hadden ingeschreven blijft ook dit jaar weer in de prijzenkast van het Rotterdamse corps. De beste controleur was de heer Hogeboom met 55 stuks gevolgd door de heren Halm met 53 en Nievaart met 52 stuks, 5 controleurs gingen met een prijs naar huis. De grootste vis werd gevangen door den heer R. van Rutten uit Delft. De brasem van 40 cm leverde hem een extra prijsje op. De grote prijs, de Burkey boot met motor, was voor den heer W. v. Rooyen met 18 maatvissen de beste visser van de dag. De heer M. Monteba had er 16, en de heren J. v. Loon, K. Hoek en R. ter Mer elk 15 stuks. Van de 141 deelnemers welke vis gevangen hadden gingen er ruim 800 met een prijs naar huis. Door een wat mindere opkomst, plm. 70 man, zal ook het af te dra gen bedrag wat lager zijn dan ver leden Jaar. Zaterdag j.l. vertrokken om 9 uur van de Berlagestraat met de bus 40 Jeugdige vissertjes met 6 bege leiders onder leiding van de heer W. Dool naar Alphen a, d. Rijn om te gaan vissen in de vijver van Avifau na. Het was bijzonder mooi weer en de vangst was niet slecht. Na het vis sen kon de Jeugd tot vier uur zich vermaken in de speeltuin. De winnaars zijn: l. J. v. den Ende, 2. A. de Korte, 3. R. van Leeeuwen, 4. K. Pauw, 5. G. v. den Ende, 6. T. Ranselaar, 7. T. Thee. Deze vissertjes zijn alle leden van de speeltuin en wandelsportvereni ging „Zuid-West", Leiden. Het viscollege "Aniba" heeft haar eerste wedstrijd gehouden in het Oegstgeester kanaal. Uitslag: A. Landwaart eerste, A. Pijnnaken 2de en verder in volgordeP. Hastelbach P. Woudwijk, A. Strijk, W. Nieu wenburg en .K Stuifzand. "het Pompje" in Warmond wordt en met 25 juni 'n expositie gehoude van werkstukken en -stukjes, die gehandicapten van het Zeehospitii» in Katwijk hebben gemaakt ondt leiding van vier arbeidstherapeute Fotograaf Holvast ging er even kl' ken en bracht een foto mee terug.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2