13=0 Toe-taartje. lWJater S doen is agent schaakmat MISS PEACH ~k aagse agenda jéjDAG 7 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 eidse bioscopen "Mondo erotica", 18 Jr. 7, 9.15. Zond. ook 4.15 mir. rst. vrij. en zat. 11.30 uur: ration of L.B. Jones", 18 Jr. i "Stad van geweld", 18 Jr. Dag. 9.15. Zond. ook 4.45 uur. "Catch-22", 1 8Jr. Dag. 2.30, ook 4.45 uur. '"De langste dag", 18 Jr. Dag. iuur. Vrij. en zat. nachtvoorst. "Too hot to handle", 18 jr. '«Tentoonstellingen ,.j (Pieterskerkkoorsteeg) Ex- gouaches (The Beatles) van i Brussel (t/m 23 juni), iuseum van Volkenkunde Ti- Eskimo tot Groenlander. j uur, zondag 15 uur. J (t' Hoekje bij de Pomp) Fo- e Heinz Kok en André Holt- i. 5 Juni) j van der Vllst (Botermarkt rstentoonstelling dinsdag dag 9 uur voorm.-6 uur 14 Juni) 1 Kunstzaal Heuff Exposl- schilderijen), Frans [(lino's) en Ludo Nagelkerke )he plastieken) maanr Lelden. Werkdagen van jorm.-5 uur nam., zaterdag, I feestdagen 1-5 uur nam. b tepiember). kuur (Oranlekade 35, Voor- Plastieken, grafiek en sie- D Vincent Dame. vrijdag 1- 1 7-9 uur. zaterdag 1-5 uur pel). enhal: Dag. 10-4 uur. zondag iseum van Oudheden (Ra- 53( Werkd. 10 uur voorm. tot D Zond 1-6 uur nam kermuseum: Geopend maan. in met vrijdag 9 uur voorm. n., zond- en feestdagen 1-5 u Walenkamp (Nleuwsteeg 4 "trafiek dl. za. 1-6 uur nam. anno 1866 ma- za. 10 uur ula Naturae (Pieterskerk- Imli Exposit'e Hannie Tramper Bredow (tekeningen, fotografie) en Jan van der iningen, grafiek) dag. 7.30 zat. en zondag 35 uur 13 juni) "Dinges" (Vrouwensteeg iche kunst Groep Lutz (t/m i Westgeest (t/fti 18 ju- Kuren ziekenhuizen Ons dagelijks vervolgverhaal in i i i v JL w door ellery queen en haar pupillen ienhuis: Dag. Ie kl. 1112 1920 uur 2e kl. en 3< M4 en 19—20 uur. kinder- k.1514 tn 18.30-19.15 uur ^ziekenhuis: Dag 14—15 er 10 uur kraamafdeling 15-16 -19.30 uur; kinderafdeling |5-15.30 behalve dinsdags flags dan van 18r8.30 uur lasse: Dag 11.30—12 u. 14- f—19.30 uur 13.30—14.30 en 18— Ziekenhuis Klasse 1 en 10.30—11.30 14.30—16 en 19 jklasse 3 dag behalve dlns- '"-19.45. din. van 13—14 u, tevens van 14.3015.30 u. Idergeneeskunde (zaal 22. 23 Iers dag. 10.30—11.30. 14.30— pi 519 uur overige bezoe- tot vrij 18.1519 uur. l 14.3015.30 uur (zaal 50) maandag tot vrij 18.15 en zon. 14.30—15.30 uur febljzaal) alleen voor ouders. I 10.30 uur. kinderzaal keel-, wrheelkunde dag behalve 1-15—19 uur. dinsdag 1314 tevens 14 30—15.30 :ologle en voor zwangeren: ir en van 1520 uur. Voor (wen gelden In verband met Ksttlden van de baby's de Mekuren: 1011.30. 15 ouders) vrljd. van 18.30—18.45 van 1515.15 uur. 1$^ Kip tomatensaus uw poelier een poular- itukken te snijden. Wrijf ken n met zout en pe- braad ze aan in 100 gr tezamen met 50 gr in eentjes gesneden ont- en een gesnipperde ui. geen fel vuur. zodat het gelijkmatig kleur aan- Voeg na ongeveer een f een flinke eetlepel to- uree toe en strooi hier- u eetlepel bloem. Roer ed door en voeg dan 1/4 een afgestreken thee- egano evt. te vervangen Aajoraan of 2 theele- silicum. 2 theelepels Pa- ider en een theelepel oe Roer nog eens door. deksel op de pan, tem- vuur en laat de stuk- in ruim een uur gaar- Voeg aan de saus, vlak opdienen, enkele drup- roensap en wat fijnge- eterselie toe. WINA BORN. 38 Zonder iets te zeggen stond Nanet te op en liep naar binnen. Malone bleef op de veranda van de Vorsheks zitten en keek naar de half kale wil gen, die aan de oever van de rivier stonden en de wazige contouren van de heuvel op de achtergrond, maar hij zag alleen zijn eigen toestand. Zelfs als m'n voorgevoel uitkomt, heb ik nog een lange weg te gaan. Stap voor stap, een andere moge lijkheid is er niet. Dan kun Je 't allemaal overzien. Tot één uur. Op dat punt gekomen bleven Ma- lone's gedachten steken. Toen Nanette terug kwam, deed ze nogal gehaast. Haar rode handen omklemden een enveloppe, probe rende haar te verbergen. Het was Malone nog nooit eerder opgevallen, dat de nagels van haar vingers wa ren afgebeten. „M'n moeder is nogal rusteloos", fluisterde ze. „U kunt beter gaan, mijnheer Malone, voordat ze wakker wordt. Ik voel er niets voor om te moeten uitleggen wat u hier kwam doen". Ze duwde de brief in z'n hand. „Stop "m weg". Hij deed 'm in z'n zak zonder er naar te kijken. „Het is toch geen getypte brief?" „Goldie kan niet tikken". „Nanette, ik weet niet hoe ik Je moet bedanken". „Ga nu maar, mijnheer Malone". Een honderd meter voorbij de af slag van d'e Hollow naar The Pike, zette Malone de Saab aan de kant van de weg en zette de motor af. De enveloppe was een goedkoop warenhuisding, maar het brief papier was zwaar en er stond een goudkleürig monogram op. GV en het was sterk geparfumeerd. De en veloppe was afgèstempeld met „Jer sey City, N.J., 23 okt". en als afzen der stond er op: G. Vanderbilt, p/a poste restante. Boston, Mass. 02100". De brief was nog geen maand oud, precies wat de dokter had voorgeschreven, een recent exemplaar. De hemel weet dat ik geen expert ben, maar dit moet 't doen. Met bittere noodzaak las hij de brief. Ze stond vol nieuws, waar hij de betekenis niet van kon vatten: haar „baantje" (zonder nadere aan duiding en wat voor baantje kon het zijn. met een werkterrein, dat zich uitstrekte tussen Jersey City en Boston? dat was niet erg pienter. Juffrouw Vanderbilt!), haar „rijke vriend" (geen naam), het be toverende nachtleven, de prachtige kleren, de heerlijke ogenblikken, en zovoort, enzovoort, geen letter over een Furia of een Hinch of het naar geestige en schurkachtige leven, die de drie moesten leiden.alles was een sprookje om indruk te maken op de boerenpummelige jongere zus ter (zoals het chique briefpapier) en misschien een soort breekijzer om haar het voorbeeld van Goldie Vanderbilt te laten volgen en te la ten breken met het ouderlijk huis uit een soort verdorven aandrang om Nanette in het verderf te stor ten en al het goede van de Vors heks, dat nog in haar leefde, af te breken. De duivelin! Het enige goed was, dat zij nie mand voor de gek hield', behalve haarzelf. Misschien heeft Nanette zich wel eens jaloers gevoeld, de sprookjes voor lief nemend, maar nu zeker niet meer; ze wist dat al les schone schijn was. Ze keek waarschijnlijk verlangend naar de geparfumeerde brieven uit, zoals zij ook uitkeek naar een hervertoning van de film Sneeuwwitje of een film met fraai uitgedoste spelers op breedbeeld. Malone borg de brief zorgvuldig op, startte de Saab en reed weg in de richting van de stad. Hij wachtte op de met skai be kleedde bank, die vóór de afschei ding van stalen buizen stond, ter wijl Wally Baghott een nerveus Jong paartje afwees voor een per soonlijke lening. Walter L. Bagshott was president van de Taugus Coun ty National Bank, die gesticht was door zijn grootvader in de tijd dat de graniet-groeven in opkomst wa ren en de paarden nog aan palen vóór de kroeg werden vastgebonden. Een Bagshott had New Bradford gesticht; het oude familie-buiten, dat gebouwd was in 1694 en een prachtig uitzicht bood over het Park, vormde een historische be zienswaardigheid, welke één dag per jaar voor het publiek werd openge steld. Het dubbelstandbeeld in het Park van Sebediah en Zippo- rah Bagshott, bij de mensen bekend als de Zizzes, wras het favoriete do mein van de spreeuwen. „Wes, jongen!" Bagshott had het jonge stel uitgeleide gedaan en kéék glimlachend naar Malone. „Wilde je me spreken?" Malone sprong op. De schedel van de bankier was bruin verbrand, het resultaat van het zoden steken ge durende als zijn vrije tijd op de golfbaan van New Bradford. Zijn ondergeschikten noemden hem ach ter zijn rug om .Smiley", terwijl zijn cliënten hem bij hooglopende ruzies midden in zijn gezich „Wally het Mes" noemden. „Hé. je ziet eruit alsof Je op de nominatie staat voor een paar hoge onderscheidingen. Wat is er met jou gebeurd?" „Je mag het geloven of niet. maar ik ben van de trap gevallen, Wally. „Wat doe je zonder uniform? Ik hoop dat John je ontslagen heeft. Ik hoop? Je kent m'n aanbod „Ik heb op 't ogenblik geen dienst", ;ei Malone, terwijl hij het hekje 'an de balie achter zich dicht deed. Wally, ik moet met je praten". „Ga zitten". De bankier ging zitten, nog steeds glimlachend. „Als het over een per soonlijke lening gaat, Wes, moet ik Je meteen zeggen wordt vervolgd MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag- Comedie: „Mooi weer vandaag" van Storey. Theater Pepijn, 21 uur: Chris Hin- Combination. DONDERDAG Kurhaus, 20 uur: korenavond. Hoe is het ontstaan? Dit woord: DROGIST Een drogist is iemand die ge droogde kruiden verkoopt. Men heeft het woord in verband ge bracht met het Franse drogue: geneesmiddel, medicijn en dit .voord, evenals het Engelse irug, willen verklaren uit het \rabische durawa: kaf. Op jichzelf is het niet vreemd dat ïen geneesmiddel uit het oosten aaar het westen is overgebracht, maar de woorden drogist en drogerijen roepen zo duidelijk het woord droog bij ons op, dat ook een andere verklaring be proefd is. Die gaat uit van het Middelnederlandse droge vat voor: vat met droge waren. Dit zou dan op den duur zijn opge vat als: vat voor kruiden en daaruit zouden dan het Franse drogue en het Engelse drug zijn ontstaan. Dan is dus het Ger maanse woord het oorspronke lijke en niet het Arabische. PANDA EN DE MEEST ER-BANGERIK 3—11. Door de botsing met de ivandelaar verloor de jonge man zijn evenwicht en kwam op de straat terecht. „Foei!" sprak de heer. „Was me dat schrikken. Maar acht, een ongeluk zit in een klein hoekje, nietwaar? Je hebt je toch geen pijn gedaan? Nee? Goed dan stap ik weer eens verder". Met die ivoorden liep hij opgeruimd door maar de jongeling^ bleef huilend op de stenen zitten. „Help!" riep hij met piepende stem. „Ze willen me gooienIk b-b-ben bang!" „Kom, kom", zei Panda, die intussen was genaderd. „Zo erg was het toch niet? Je hoeft niet zo bang te zijn. Er is niets aan de hand". Op dat moment kreeg een langskomende auto een lekke band en dat gaf een luide knal. ,Jlelp!!" gilde de jongeman, in Panda's armen springend. ,JHou me vast! Ik b-ben zo b-bang!" DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAM MET JE FOK 2062 „Je toverkrachten terug?" vroeg de uitvinder bibberig. „Dat is toch niet waar zeker? Je maakt toch een grapje?" Ma- gistra strekte de handen naar een opgezette uil in de hoek. „Ik zal iets moeilijks proberen, dan weet ik het zeker". Hij mompelde woor den, ivaarvan de uitvinder niets begreep, hoewél hij met vrucht een hogerq school had doorlopen. En eensklaps gebeurde het wonder: de uil, die al vele ja,ren dood was, vloog plotseling met klapwiekende vleugels iceg. „Geweldig", zei de uitvinder, terwijl hij al om zich heen keek om zijn kansen op een nieuwe ontvluchting te schatten. „Erg fijn voor u, dat u uw krachten terug hebt ...ik bedoelik denk, dat ik maar weer eens opstap". „Geen sprake van", zei Magistra scherp. „Die uil ivas dood en werd levend; voor het evenwicht in de natuur moet nu iets wat levend is weer dood". „O, nee néé riep de uitvinder. IK VJËëT DAT MEM ALLERLEI DINGEN VERZINT OM ME TE BRSKB AAJJNGHOWS ARMAN EN ILVA en cfe brorrvtie- Boksen De Mexicaane bok ser Joé Mantequilla Napoles heeft zijn wereldtitel in het welterge- wicht heroverd. Hij verloeg vrij dagavond in Los Angeles de Ameri kaan Billy Backus. Arbiter Dick Young maakte na 1 min en 53 sec in de achtste ronde een einde aan 't gevecht, nadat Backus was neerge gaan, terwijl hij uit een diepe wond boven zijn Imkeroog bloedde. Autosport Bert Dolk uit Rot terdam en André Jetten uit Den Haag zijn algemeen winnaar gewor den van de 24-uursrally Eindhoven Luik-Eindhoven. Wielrennen De Nederlander Prinsen is zaterdag winnaar ge worden van een internationale wie- lerwegwedstrijd voor amateurs in Temse, Hij legde de 105 km af in 2 uur 34 min. Paardesport Rheffic, gereden door de Australische jockey Bill Py- ers, heeft gisteren op de renbaan Chantilly de Franse derby gewon nen. Rheffic is eigendom van Fran cois Dupré. Het paard „Altesse Royale" heeft zaterdagmiddag op renbaan van Ep som de zogenoemde „Oaks"-ren voor merries gewonnen. Jockey Geoff Le wis, die Altesse Royalle naar de overwinning voerde, verzekerde zich van de „doublé" doordat hij woens dag op „Mill Reef" reeds de derby won. De achtjarige Franse hengst Ti- dalim Pelo heeft gisteren in Mün- chen-Daglfing de draverij om de grote prijs van Beieren, gedoteerd met een prijzenbedrag van 100.000 Duitse mark, gewonnen. ADVERTENTIE d Beschuit met aardbeien. Lekker vlug gemaakt. Jl Als toetje of zomaar tussendoor. kVy. is- 3b Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet. kW Zo'n brosse beschuit met frisse aardbeien is een lekkere zomergewoontel Beschuit met aardbeien lekker met lekker.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 17