ijf-partijen- abinet aan draadje c vandaag... en gisteren i The Band is nog steeds ontzagwekkende eenheid programma] ^ees: "Ernstige bezwaren tegen Duizenden duiven in de mist gorstellen van Steenkamp 5f U'lEIDSCH DAGBLAD Groep progressieven voelt weinig voor een volkspartij TVmorgën) Verkeer eist zware tol 17 doden )AG 7 JUNI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 yi W. Drees Jr heeft namens öercrete tegenvoorstellen ge- over de overheidsuitga- belastlngdruk. Het zou de periode na 1972 be ste nk, emersma duiven van de bond is, was zondag middag niet bekend. Behalve dui ven van eigenaren aangesloten bij de afdeling Oost, namen duiven van eigenaren van de afdelingen Zee land, Zuid, West, Gooi- en Sticht en Noord aan deze vlucht deel. Gebleken is dat de verwachte HAAG Het vijf-partijen-kabinet waar KVP, ARP, CHU, VVD en DS'70 weersomstandigheden niet overeen w ••l i ï- rv r -o'-in i r stemden met de situatie boven Bel- ótven hangt aan een zijden draadje. De fractie van DS 70 heeft op sommige pun- gië waar de dieren in zeer ongunstig on stige bezwaren" tegen de voorstellen, die informateur prof. dr. P. A. J. M. vliegweer en in mist zijn terecht ge- mp in een brief aan de vijf fractievoorzitters heeft gedaan. erkoper werd beroofd van 25.000 gulden ARNHEM Een verkoper var 't Arnhems modemagazijn Bervoets is om kwart over vijf zaterdagmid dag midden in de drukke binnenstad van Arnhem beroofd van een kof fertje waarin f 25.000 zat. De man, de twintigjarige M. var der M., liep door een winkelstraat op weg naar de bank om het geld, de resultaten van de weekend-ver koop, weg te brengen. Een onbeken de drukte hem een hard voorwerp in zijn rug en dwong de man naar een stil straatje te lopen. Daar kreeg hij een klap in zijn nek. Toen de verkoper bijkwam was het koffertje met geld verdwenen. Van Hoe groot het totale verlies aan j der M. gehoorzaamde de overvaller HATTEM 'ANP) Van de on geveer drieduizend duiven van eige naren van de afdeling Oost van de Nederlandse Bond van Zaterdags- 1 vliegers die zaterdag in Orleans wa- i ren losgelaten, hadden er zaterdag- I avond slechts zesenveertig hun hok- j ken bereikt. Zondagmorgen kwa men er nog een paar binnen. Er moet welhaast worden aangeno men dat deze vlucht zeer grote ver- I liezen aan duiven heeft opgeleverd. uit angst dat hij met een revolver werd bedreigd. Het wapen noch rover heeft hij gezien. De politie is op zoek, maar veel aanknopingspun ten zijn er niet. NEDERLAND I 6.45 Tim en de leeuw (NOS) Journaal (NOS) Pipo op Ibiza (VARA) Coronation Street (VARA) Journaal (NOS) Zelf uw kind leren zwemmen les 4 9.55 10.20 10.35 10.40 NEDERLAND II 6.45 6.55 7.05 7.30 (Kleur) (Kleur) (Kleur) (Kleur) (Kleur) (Kleur) (VARA) (Kleur) Goed voor een glimlach. Cabaretpro gramma van Herman van Veen (VARA) (Kleur) Achter het nieuws (VARA) (Kleur) Uitzending van de Stichting Socutera (Kleur) Journaal (NOS) Sterrekunde - herhaling les 14 (TELEAC) ooli rluidt zijn de fractielei geworden over een Ifogramma "orde op za- voor de rest van dit ba gend jaar. In de brief van is dit programma punts- na «werkt. is uitgelekt, dat de in- voor de tweede helft van periode op financieel-eco- errein een nieuw element troduceerd. Hij wil een lanbrengen tussen bezui- belastingdruk. Dat bete de regering eerst moet JeE r en hoeveel in het over kan worden besnoeid, nog onvoldoende finan- len zijn voor noodzake lch(B andere overheidsuitga )s de belastingdruk imo: pessimistisch te zijn geworden. "Het kan dinsdag snel afgelopen zijn", gaf hij toe. Drees beklaagde zich er voorts over. dat er in het overleg maar twee dagen is besteed aan de bespreking van de belastingen en de overheidsuitgaven. Hij vond, dat "de vijf' en de informateur "een foutje" hebben gemaakt door onder andere deze controversiële kwesties tot het laatst te bewaren. Hij had het ach teraf efficiënter gevonden met deze vraagstukken het overleg te begin nen. Naar zijn mening heeft infor mateur Steenkamp ze onvoldoende uit de verf laten komen in zijn brief. Een lid van de DS '70-fractie karak teriseerde de voorstellen van Steen kamp op dit gebied als "lapmidde len". Van de drie christelijke fractielei ders was mr. B W Biesheuvel (ARP) het meest gereserveerd. Hij zei, dat zijn fractie "niet onwelwil lend tegenover de brief van de infor mateur staat". In Park De Maat in Eibergen werd dit weekeinde waarschijn lijk de grootste stoelendans ter wereld gehouden. De wedstrijd paste in het kader van de ■jubi leumviering van de stoelen- en meubelfabriek „Landweer". Aspirientje tbli( Knelpunten mening van prof. Steen- Je knelpunten, die Een suggestie van mevrouw F. v. Veenendaal-Van Meggelen (DS '70) noemde Biesheuvel "flauwekul". In een politieke radio-uitzending had mevrouw Van Veenendaal vorige week gezegd, dat de Nederlandse economie ziek is en dat de zieke niet de vijf fractievoorzitters 0p de been kan worden gebracht zijn gebracht, niet zon- van de belastingdruk Een "herwaardering" idsuitgaven levert zijns ildoende financiële mid- xby gaat prof. Ste,n- vanuit. dat gedurende de letsperiode de reële pro- loon-, inkomstenbe- wordt teruggegeven, jandere „richtingwijzers" iteenkamp zijn: het op- de belastingvrije voet, ting en 'n arbeidson- 'erzekering voor zelf- het invoeren van spaar- inkomstenvermindering it wil hij compenseren igen van de vennoot- ig, de successierechten krijgt prof. Steenkamp ijke antwoorden van de atters in zijn bezit. De 5 hebben daar zaterdag lerd. In het weekeinde i voorzitters van de drie fracties overleg gepleegd twoorden op elkaar af te lorgen om tien uur her- rmateur met de "vijf" de n. Hij zal dan meedelen formatieopdracht ("zoe- e mogelijkheid van een r meerderheidskabinet") de koningin, dan wel informatiewerk voorzet. met een aspirientje van de confes sionelen. Biesheuvel: "Wij zijn be reid de overheidsuitgaven kritisch te bekijken". In tegenstelling tot zijn fractiege noot Van Scha ik ("Het wordt toch niks") was KVP-fractievoorzitter dr. G. H. Veringa "hoopvol gestemd" over het bereiken van een vijf-partij en-akkoord. CH-fractieleider drs. B. J. Udink had een "vrij aanzienlijk deel" van het eigen programma en het urgen tieprogramma va nde drie christe lijke partijen teruggevonden in de brief van Steenkamp. Mr. W. J. Geertsema (VVD) wil de geen commentaar geven. Kortaf zei hij: "Als anderen zich niet aan Overleo de afspraak willen houden, is dat hun zaak". Het is de bedoeling, dat morgen de brief van Steenkamp en de antwoorden van de fractieleiders worden gepubliceerd. Marge ig nog wel 'een marge j discussie". Wel zei hij I te blazen. *r De Amerikaanse filmacteur Vah Heflin is gisteren met spoed naar een ziekenhuis in Hollywood overge bracht, nadat hij in een zwembad bij het huis van een vriend een hart aanval had gehad. Zijn toestand werd kritiek genoemd. Heflin, die 61 jaaris, won in 1942 een Oscar voor de beste bijrol met zijn optreden in de film "Honny Eager". Onlangs speelde hij in de film "Airport" de rol van een passa gier die tracht een lijnvliegtuig op Ter kennismaking: hef :0(f 4 weken voor de halve pri|s Ik word abonnee per 21 juni '71 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee ec ai 4tS' us. 'is. ;f; 1 zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder pel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer .eiden 9.15 9.40 10.25 10.30 (Kleur) Tim en de leeuw (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Kijken naar kinderen (NOS) (Kleur) Zo moeder, zo dochter (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Met liedjes he| land in (I) (NCRV) Hier en nu (NCRV) (Kleur) Met liedjes het land in (II) (NCRV) Ander Nieuws (NCRV) (Kleur) Journaal (NOS) Publiek werd niet gefopt Een moeder van dertien kinde ren won bij „Een van de acht" de forse hoofdprijs, waarbij ze kenmerkend genoeg het tv-toe- stel en de pick-up op de lo pende band over het hoofd zag: al genoeg herrie in huis F Volgend seizoen gaat „Een van de acht" door, dan in kleur en naar ik hoop met nieuwe frisse ideeën, want Gerard Cox en Frans Halsema voor de derde keer met hetzelfde nummer (de onafgemaakte liedjes) duidt op enige armoede. Dat voelde Mies zelf blijkbaar ook wel aan, want zij riep baldadig dat ze het volgend seizoen weer drie keer zouden mogen komen! Zo was zij (in de Haagse Post als „harde tante" afgeschilderd, maar toevallig weet ik wel dat ze haar honorarium voor de laatste show aan Amnesty In ternational heeft overgemaakt) de kritiek nog net een slagje voor. De kijkcijfers waren dit sei zoen nog steeds uitzonderlijk noog, de formule is duidelijk beter dan in het eerste Jaar met die krantenlezers (daarom wil de BBC deze formule ook overnemen voor een wekelijks maar korter programma), al leen zou er in de komende maanden wat meer variatie ge zocht moeten worden in de op drachten, want zulke herhalin gen als met Halsema en Cox en de overvloed aan naspeelsi- tuaties .maken toch een enigs zins slappe indruk. Gisteravond het tweede filoso- fendebat, nu tussen de Noor Naess en de Engelsman Ayer. Twee mannen die wat beter op elkaar ingespeeld waren en zich ook directer wisten te ui ten dan Kolakowski en Lefè- vre. De eerste keer, dat het voor de leken-kijker niet min der intrigerend, maar wel veel „sappiger" om naar te kijken was. Na het windennummer in „Ha- dimassa" kregen we in de por- tretschets die Louis van Gaste ren van Naess maakte een uit gebreid „boerennummer" van de Noorse filosoof, die daarmee op onbeschaamde wijze toonde dat de mens zich niet alleen zo vrij zou moeten voelen te boe ren als hij daar zin in heeft, maar dat zijn omgeving even vrij zou moeten zijn om niet te doen of men niets gehoord heeft, maar in tegendeel nieuwsgierig te kijken wie dat dan wel was, of gewoon te zeg gen: eruit met die kerel! Het lukte gespreksleider Fons Elders de beide filosofen te la ten beginnen met Wittgensteins „een glas staat op de tafel", een filosofisch uitgangspunt waar ook de eenvoudige kijker een beetje houvast aan had, evenals aan de later opgewor pen vraag „hoe zeker bent u er van dat u hier zit?" en aan de vraag of men liever zelf zou doden of gedood zou worden. Ayer (de snelle reageerder, ge wend aan debatten; hij heeft voor de BBC-radio filosofische debatten gevoerd) liet zich af en toe uitdagen door Naess, maar gaf op zijn beurt ook weer lik op stuk, zonder dat het overigens tot een werkelijk gespannen situatie leidde, wat bij filosofen helemaal niet denkbeeldig zou zijn. Beiden hadden daarvoor echter zelf te veel sportieve adspiraties (Ayer als aanhanger van Tottenham Hotspur, Naess als bokser en skieër en leider van drie Hi- malaya-expedities) en konden zowel uitdelen als incasseren. Ik zelf zag geen duidelijke winnaar, eventueel Naess met een beter doelgemiddelde. Prof. Kuypers van de redactiecom missie zag na de viewing Naess als duidelijke winnaar, maar ik denk dat veel kijkers het prak tisch scepticisme van Ayer („ik durf er wel wat om te verwed den dat ik hier zit") ook wel zullen hebben gewaardeerd. NICO SCHEEPMAKER Ook op de haltes Amsterdam Amsterdam en Rotterdam in de Europese toernee van The Band dikke slingers van applaus. Eerbetoon aan de onaangedane vervaardi gers van muziek, die zo veel emo ties oproept. De vijf, die eens als goden uit de schaduw van Bob Dylan traden, bedankten met een schrale hoofdknik; ze waren een belofte nagekomen. Meer niet. De belofte van „Big Pink", „The Band" en „Stage Fright", roest vrije monumenten in de pophis torie. Muziek van het platteland, van Canada en de States, van de Bere den Bergpolitie, en Yogi de Beer. van Big Pink en Bearsville. Muziek van muzikanten, die al zo lang met elkaar spelen, dat met de zaallich ten ook de moeilijkheden wegebben Foutloze kopieën van al die hits die nooit echte hits werden. Het Concertgebouw en de Doelen zaten propvol met dankbare mensen. Ze werden niet gefopt, kregen „oer-ge- zellige" muziek toegestuurd. Maar niet door een oergezellige Band. op de planken meer een bezienswaardig heid dan een bron van warmte. Uit summiere opmerkingen van de laatste dagen is misschien op te maken, dat Robbie Robertson, Ri chard Manuel, Levon Helm, Rick Danko en Garth Hudson zo langza merhand tot de konklusie zijn ge komen dat hun dagen zijn geteld. Niet omdat het publiek genoeg heeft van hun muziek, oh nee, wie zit er niet te wachten op het vierde album uit de eigen studio's in lan delijk Bearsville. Het 1 ijkt er een beetje op, dat het kwintet de muzi kale toekomst niet zo duidelijk meer ziet zitten. Alle vijf zwerven al een leven lang in de muziek rond en daarvan bijna zo lang met elkaar. Er valt niets meer te bevechten; het raderwerk snort op volle toeren, de koers is bekend. Hun vierde plaat zal niet veel verschillen met de vo rige drie. In rondtoeren hebben ze niet veel zin meer. Voordat „Big Pink" hen in '68 uit het duister trok dezen ze niets anders. Ze wa ren al moe. toen ze beroemd wer den en iets daarvan was tijdens hun concerten te merken. Zoals gezegd, The Band speelde in Rotterdam de mees te nummers van de drie platen. Elke intro werd snel herkend en begroet. In het Concertgebouw was er een extra, de groep America, die boven de maat bleef. In Rotterdam ontbraken de drie en ging The Band zonder inleiding van start. Overeenkomstig de verwachtingen moest de aandacht over alle vijf mannen worden verdeeld. De groep is een ontzagwekkende eenheid en bestaat uit eredivisie-solisten. Garth Hudson pikte een extra-applaus met een, wezenloos mooie solo op zijn Lowrey-orgel; een pijlsnelle tocht door de geschiedenis van het orgel. (Je zag Bach, Pier Palla, Mike Rat- ledge en Een Onbekende Huisvader voorbijflitsen)De dikbehaarde Hudson droeg trouwens ook op pia no in ruimte mate bij tot de schier volmaakte muziek van de groep. Robbie Robertson beperkte zich tot geknepen gitaargeluiden en enkele bijdragen in de samenzang. De so lozang kwam van Richard Manuel (het huilende werk zoals in „I shall be released"), Levon Helm en Ric- kie Danko, die werkelijk prima stond te bassen. De bazen wisselden veelvuldig onderling er was een druk verkeer van en naar de piano door Hudson en Manuel, waarbij Hudson voor de blije gospel- en Manuel voor de klassiekerige figu ren zorgdroeg. Ook nu doken weer die momenten op, dat de vijf ieder hun eigen weg leken te gaan en chaos op de ach tergrond gloorde. Maar nu bleek te vens dat die „broosheid" schijn is. Onzekerheid kennen Robertson cs niet. Misschein is dat de oorzaak van hun ..arrogantie' 'op het toneel Een houding, die alleen de groot sten zich kunnen veroorloven. ODIJK ANP i Een nieuw te stichten Progressieve Volkspartij zal leiden tot een streven naar consoli datie en institutionalisering. Dit is de mening van ongeveer 75 mensen, leden van onder meer de Party van de Arbeid. D'66 en de PPR, die zater dag in Odijk (U) bijeen waren. Het initiatief tot de byeenkomst was ge nomen door enkele leden van de drie genoemde partyen onder wie: W. Po lak, voormalig voorzitter van de fede ratie Amsterdam van de PvdA, C. van Lookeren Campagne (D'66). staatssecretaris van het alternatieve kabinet van PvdA. D'66 en PPR en S. Poppe (bestuurslid van de NW- metaalbond) DINSDAG 8 JUNI 1971 HLV. I. 402 m en FM-kanalen. 7.00 NU KV. 12.00 KKO. 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws. 7.32—7.50 Hier en nu: act.). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Laudamus: gew. muz. (gr 8.30 Nws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. (9.009.10 Gymn. voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijb. verkenningen. 10.15 Gouden stemmen uit een voorbije tijd: Ope- rarauz. (gr.). 11.00 Nws. 11.03 Opera- muz. (verv.) 11.15 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaali tot twee: gevarieerd progr. (12.22 WIJ van het land; 12.2b Med. t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Act.; 13.0013.05 Raden maar...). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal: muzikaal mlddagmag. (16.0016 02 Nws.). Overheidsvoorlichting: 17.00 Het leei klimaat op Curacao. Een klankbeeld van Raymundo Debrot. 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hai!: Jeugdprogr. Politieke part.: 18.19 Uit zending van de Partij van de Arbeid. 18.30 Nws. 1841 Actualiteiten. 19.00 (S) Eigen Fabrikaat: lichte muz. (opn.). 20.00 (S) Concert: klass.- en semi-klass. orkestwerken. 21.30 (S) Klass. gramm. muz. 21.50 Alleen mo menten, hoorspel. 22.25 Overweging. 22 30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Relsoogst II: toeristisch mag. 23.15 (S) Lichte muz. 23.55 Nws. HLV. II. '298 m en FM-kaualen. I 7.00 AVRO. 9.00 NOS. 10.00 AVRO. 13.30 NOS. 15.10 AVRO. 22.55 NOS. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte gramm muz. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (ver volg). (8.308.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Uitgebr. rep. 9.35 Waterst. 9.40 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance iopn.). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvit.: pop. verzoekplatenprogr. (11.00 Nws.) 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten) 12 30 Overheidsvoorl Ultz. voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: weke lijks radio verkeersmag. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Den Haag vandaag. 13.35 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuider buren 1405 Jazz uit de Jaren 1935 1955 14.30 (S) Promenade orkest 15.00 Van ta-ta tot totale taal: een het leven In de taal. 15 10 Muz. middag, waarin om 15.10 (S) Nieuwe gramm. platen met toe lichting 16.00 Nws.; 16.03 Alert: op het vlak van muziek en maatschap pij; 16.32 (S) Spaanse muz. van de 13e tot de 20e eeuw (V): muz. voor luit en gitaar; 17.00 Internationaal Gitaarfestival Beverwijk 1971. 17.30 Brabant Journaal 17.55 Med. 18.00 Dit manifest, dat binnen veertien Nws 18.11 Radiojournaal 18.25 (S) dagen zal worden gepubliceerd zou Licht orkest met zangsoliste 18.55 (S) Big Bf>"rt Root- nonenrif» als uitgangspunt moeten dienen voor skymasters. party vernieuwing moet worden voor afgegaan aan een eerlijke bezinning op wezenlijke maatschappijvernieu wing. Men nam het besluit een werk groep te vormen, die opdracht krijgt een manifest samen te stellen, waarin j rubriek de uitgangspunten worden vastge steld voor wezenlyke veranderingen van economische, autoritaire en na tionale machtsstructuren, aldus werd na afloop van de vergadering mede gedeeld. een nieuwe discussie over dit onder werp. Men hoopt dat daaraan een progr. met veel (S) Big Band Beat: Dansorkest The 19 25 Paris vous parle. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond, gev. 19 35 na discussie vastgesteld dat eventuele groeperingen zal deelnemen. ziek op stap; 21.30 Herengracht drie-drie-acht; 22.00 (S) Jazz Spec trum: oude en mod. jazz. 22.30 Nws. 2240 Med. 22.45 Radiojournaal. 22.55 Horizon: Sit&rspel. 23.55 Nws. HILV. II. 240 men FM-kanalen. 9.00 VARA. tenprogr. 11.00 Nws. 11.03 Een opval lend vrolijke gev. visite. (12 00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Show (1400 Nws). 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 1603—1800 Mix: rijp en groen op alle toeren. (17.00 Nws NEDERLAND I. NOS 18.45 (K) Tim en de leeuw NOS 18.55 (K) Journ. AVRO 19.05 (K) Po pulaire muz. groep: Golden Earring. NOS 20 00 (K) Journ. AVRO 20.21 Peyton Place, tv-feuilleton 21.10 (K) Bras van Rijkswaterstaat, docum. 22 00 AVRO's Televizier Magazine NOS: 22.50-22.55 (K) Journ. NEDERLAND II. fllmkljken en filmmaken KRO 19 30 (K) Fel lx de Kat. tekenfilm 19 38 (K) Het verre Westen tv serie, NOS: 20 00 (K) Journ. KRO 20.21 Andy Wil liams Show 21.11 Brandpunt 21.21 K Gamma: Bouwers zonder vergunning docum. over techn. van nestbouw bij verschillende vogelsobrten 22.00 (K) P. Vlaanderen tv serie NOS 22.50 (K) Journ. TELEAC 22.55-23.25 (K) En Francals les 20. DEN HAAG (ANP) Het verkeer heeft het afgelopen weekeinde zware tol geëist. Tenminste 17 personen waaronder vtjf kinderen tussen 5 en 7 jaar kwamen by verkeersongeluk ken om het leven. Daarnaast verlo ren nog twee personen het leven op overwegen en tenslotte was er nog een verdrinkingsgeval. Het ernstigste verkeersongeluk deed zich voor ln de nacht van zaterdag op zondag, toen by de Galecoppebrug by Utrecht twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing kwa men. Twee personen kwamen om, één werd zwaar en één werd licht gewond.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13