LEIDSCH DAGBLAD SPORT Ajax: eerst Cup-strijd, dan geldstrijd LET OP UW ZAAK Ferenc rustig Puskas: slapen' Cruijff CVijf aanbiedingenSuurbier Anderlecht Rijnders (Anderlecht) en Hulshoff willen zaken doen Eredivisie in t kort LD-treffers van sportweekeinde WE MISTEN HET LEF... Ajax: geen Griekse journalisten tijdens pers-uurtje Panathinaikos omgekocht? Rusland klopt Spanje (2-1) Op eigen kosten LONDEN Voorzitter Hercules Titpras over het feit dat Panathi naikos plotseling als een komeet om hoog geschoten ls: "Niets bijzonders in feite. We voetbalden altijd al goed. Maar we misten één ding: lef om ook buiten Griekenland te win nen. Het minderwaardigheidscom plex, want dat was het, heeft Pus kas. wiens woord hier wet is, er uit gehaald". Overigens stellen de feiten de voorzitter in het ongelijk. Pana- thinaikos won in deze Europa Cup serie namelijk nog geen enkele uit wedstrijd. Het verloor bij het Luxem burgse Jeunesse d'Esch met 2—1, (thuis 50); leed ook bij 't Tsjechi sche Slowan Bratislawa met 21 verlies (thuis 30) en haalde slechts bij Everton een eervolle 11 weg, waarna de 0—0 in Athene goed was voor de halve finales. Daarin uit een 4—1 nederlaag en thuis een 30 zege op Rode Ster Belgrado. Van onze speciale verslaggever Londen Ajax heeft de woede ge wekt van alle Griekse Journalisten. Zij bleken niet welkom op de pers conferentie, gisteravond in het ver afgelegen retraite oord varï de Am sterdammers. De argumentatie van Michels, die het verbod uitvaardigde: „In die landen is het allemaal hetzelfde. Of het nou Turkije of Griekenland is, zij schrijven maar wat, met het doel de boel op te hitsen. Ze heb ben geschreven, dat ik zou hebben gezegd, dat Panathinaikos maar een tweederangs-cluppie is. Als ze dan toch maar wat doen, hoeven ze hier ook niet te komen". Ogenblikkelijk nam Panathinakois, gisteren bijzonder gastvrij, een te genmaatregel. Van vandaag af is alle contact met Nederlandse Jour nalisten niet meer toegestaan. In dien Ajax de normen van hoffelijk niet had geschonden, was de kin derachtige hetze vermeden. LONDEN Wanneer Ajax de Europa Cup over de Noordzee terugvoert, wacht het bestuur helse besprekingen met enkele veeleisende spelers. Anderlecht heeft zowel Suurbier als Rijnders gepolst. Beiden is meer dan een verdubbeling van het huidige salaris gegarandeerd. De Brusselse club, die de kern drastisch wil restaureren, knip oogde en passant in de richting van Cruyff, met wie meer wordt geflirt. ADVERTENTIE Bijna ondenkbaar, 't ls wel een bekend feit dat enkele spelers van Panathinaikos één dezer dagen Velasques sigaren hebben ontvangen. En iedereen weet hoe gek die buitenlanders daar op zijn. Zal het de wedstrijd beïnvloeden Krijgen de Panathinaikos spelers juist daarom méér zelfvertrouwen of laten ze de bal schieten voor nóg meer Velasques sigaren? Nederland wacht met spanning af. Suurbier eny Reineds weigeren vóór woensdagavond het kapitale thema aan te roeren. Cruyff is als altijd ongeremd. „Ik heb vijf reële aanbiedingen, uit drie verschillende landen. Dat wil nog niet zeggen dat ik ook werkelijk wegga. De kans daarop, óf dat ik blijf, schat ik fif- ty-fifty. Kijk, ik praat alleen maar over het uiteindelijke netto bedrag, maar Ajax rekent me steeds iets bruto voor." Het ligt in de bedoe ling, dat Ajax zaterdag de onder handelingen met de Cruyff-clan hervat. Behalve Cruijff, Suurbier en Rijn ders heeft ook Hulshoff het con tract nog niet verlengd. Daarbij schijnt Neeskens, die pas volgend jaar weer zaken moet doen, op een tussentijdse verhoging te hebben aangedrongen. Ajax heeft begrip voor alle voorstellen en verlangens, maar kampt met een beperkt bud get. De inkomsten vloeien nu een maal kariger toe dan bij Feijen- oord. Door Lex Muller Voor de duur van enkele dagen zijn al die tere problemen opzij gescho ven. Wembly, decor voor de Europa Cup-finale, eist een maximale con centratie. In tegenstelling tot Pana thinaikos ontvluchtte Ajax daartoe het rumoerige Londen en borg zich op in het Selsdon Park-hotel, een burcht van serene stilte, zo'n twin tig kilometer bezuiden de uitge strekte Engelse hoofdstad. Daar zegde Piet Keizer af voor de eerste training en de wandeling door de lommerrijke omgeving. Wat paste in de therapie, waaraan de aan de rechterhiel gewonde linksbuiten zich consciëntieus houdt. Zondag nog had hij, om het onbehagen weg te nemen, een foto laten maken van de pijnlijke plek. Een breuk nóch kneuzing werd geconstateerd. Het optimistische vooruitzicht van dok ter Rolink: „De pijn en de zwellin gen krijgen we wel weg. Het aller belangrijkste is wel, dat hij zelf ab soluut wil spelen." Informatie Van het team, dat volgens verwach ting morgenavond gelijk is aan dat tegen Feijenoord, blijken Keizer en Mühren de enigen, die toevallig in formaties hebben opgevangen van tegenstander Panathinaikos. Keizer: ..De Duitse tv zond de dag daarop het thuisduel tegen Rode Ster uit. Niettemin bevestigden de impressies ook bij Michels het vermoeden dat de Europa Cup van Feijenoord kan worden overgenomen. Een in dat verband veelzeggende bekentenis: „Nee, ik houd geen rekening met een verlenging". Trouwens, geheel Ajax twijfelt niet aan de gelukkige afloop van de finale. Suurbier: „Alleen als Panathinaikos even sterk is als Feijenoord, kunnen wij wel inpakken. Feijenoord heeft onherroepelijk meer klasse dan wij. Maar die Grieken moeten minder zijn. Daarom moeten wij alleen over ons zelf praten, ons er van overtuigen, dwat we de meeste gaols maken. Als wij verliezen, gaan wij immers ten overstaan van het in ternationale voetbal af als een gie ter. MOSKOU/DUBLIN - In groep vier van de voorronden van het Europese voetbalkampioenschap heeft Rus land met 21 gewonnen van Span je. Molotv en Tsjevtsjenko scoorden voor Rusland, 't Spaanse doelpunt werd gemaakt door Rexach. Stand: Rusland 24, Spanje 3— 4, Noord-Ierland 34, Cyprus 4—0, In Dublin versloeg Oostenrijk 't team van Ierland met 14. Bij de rust was de stand reeds 03. Stand: groep zes: Italië 36, Zwe den 3—5, Oostenrijk 3—2, Ierland 5—1. Voor het vertrek trainde Ajax nog in Amsterdam. Piet Keizer bekeek het vanaf de tri bune: hij is nog steeds gebles seerd- Het waren nogal wazige beelden. Maar ik constateerde wel, dat die Grieken niet zo geweldig waren, hoewel ze onverwacht kunnen sco ren.' Trainer Michels observeerde vrijdag bij de NOS in Bussum de film over dat zeldzame treffen in Athene. De rolprent was in bruikleen afgestaan door de Joegoslavische tv. Michels: „Het waren net mieren. Ze bleven maar gaan. Erg hard waren ze niet, nee. Technisch zijn ze zeker min der, maar het uiterst hartstoch telijk voetbal. Het middenveld acht ik het sterkste deel. met Domazos als all-rounder, ofschoon hij niet kan koppen. Ik had overigens de indruk, dat de film versneld was opgenomen, want het leek wel of iedereen de honderd meter in tien seconden liep." FC TwenteADO 0—0. Scheids rechter Dorpmans. Toeschouwers 16.000. Haarlem FC Utrecht 1—1 (11) 11. Nieuwenhuys 01, 31 Burgers 11. Scheidsrechter Ver voort. Toeschouwers 3.000. AZ '67—Telstar 0—1 (0—0> 80 Van Wijngaarde 01. Scheids rechter Klopper. Toeschouwers 4.000. NAC—NEC 1—1 (0—0) 53 Thijssen 0—1, 55 Bish 1—1. Scheids rechter Keizer. Toeschouwers 4.000. t psv—MVV 2—0 (0—0) 63 Ra- dovic 10. Van Tilburg 20. Scheids rechter Berrevoets. Toeschouwers 10.000. Sparta—DWS 6—1 (4—0) 6 Kowalik 1—0, 30 De Quant 2—0, 38 Kowalik 3—0, 43 Venneker 4—0, 66 Wijs 50, 69 Geurtsen5—1, 85 Koud- ijzer 6—1. Scheidsrechter Derks. Toe schouwers 2.500. ExcelsiorVolendam 00. Scheidsrechter Van de Kroft. Toe schouwers 3.500. Holland SportGo Ahead 22 Grieken en Nederlanders ge ven een folkloristisch tintje aan het Londens stadsbeeld. Op de foto gaat (Volendamse) mevrouw Mühren, moeder van Ajax-speler Gerriearm-in-arm met suppor ters van Panathinaikos. LONDEN Alle Ajax-dames zijn op uitnodiging van de vereniging in Londen. Met Panathinaikos is het anders gesteld. Vier spelersvrouwen zijn op eigen kosten meegeko men: de wederhelften van sterspe lers Domazos en doelman Oikono- mopulos beiden met het elftal meegereisd) en de dames Kamaras en Tomaras, die gisteren in Londen LC JDEN Ferenc Puskas I bley voorbereidt. Puskas over zijn voert op het ogenblik in "swin- manier van trainen: „Panathinaikos ging London" zijn elftal naar de bestaat uit amateurs. In Athene Europa Cup-finale toe op een wij ze, die elke Nederlandse toptrai ner op zijn minst als "hoogst- merkwaardig" zou betitelen. De uiterst gemoedelijke trainer van Panathinaikos zetelt twaalf dagen met zijn formatie in het peperdure Royal Garden-hotel. Twaalf dagen, waarin het "spook der verveling" herhaaldelijk ge niepig bij de spelers aanklopt. (1_D 13 Oude Wesselink 0—1, 27 aankwamen Van de Bol 1—1, 57 Roggeveen 2—1, Puskas: „Maar ze mogen m geen 73 Hoekema 2—2. Scheidsrechter geval in Godding. Toeschouwers 2.000. I mannen slapen". ADVERTENTIE DINSDAG 1 JUNI 1971 Ajax is nu ook in Londen OP DEZE PAGINA Op Houtrust bundelde Holland Sport nog eenmaal de krachten PAGINA 8 Karstens van Noordwijk naar UVS PAGINA 9 Ondanks record Nijstad niet tevreden PAGINA 11 Triomf voor "opa" Luyendijk PAGINA 13 Henk Poppe dwingt erkenning af .-«™.PAGINA 15 DE ZOMERPANTALON. Want er is meer te zeggen over zomerpantalons is gewoon een lichte broek voor als het warm is. Natuurlijk! Maar, wilt u een effen pantalon of één met een dessin? In welke kleur' Wilt u een klassiek model, ruim, strak, met riem, spaans? In welk materiaal? dan u zich had voorgesteld bijC&A. Deze week bovendien als extraatje zomer pantalon met riem en rechte pijp, kwaliteitTrevira rayon in alle goede^ zomerkleuren. In een hotel, waarin de laatste da- hetzelfde hotel" ais hun:?™ °°k _,vele Orielue supporters, de Nederlandse sportjournalisten en een groot gedeelte van de AJax- Fanclub, onder wie de dames van het eerste elftal, een (uiterst luxeu- ze) kamer hebben. En die gasten zorgen nu weer voor een zodanige afleiding, dat de Griekse helden zich niet bepaald in alle rust op Wembley kunnen voorbereiden. Een ander opmerkelijk feit van de afgod van Panathinaikos: hij geeft zijn spelers vlak voor dé wedstrijd nog een keiharde conditietraining. Alsof hij aan het begin van de competitie staat en niet tegen het einde ervan aanleunt. Geluk Ferenc Puskas, voor de Nederlandse journalisten de beminnelijkheid zel- (ze mogen met de spelersbus mee naar de training), over de keu ze van het hotel: „Voordat we naar Liverpool trokken om er tegen Everton te spelen, zijn we er ook drie dagen geweest. Nou. dat heeft ons geluk gebracht. En wat die drukte betreft, het is inderdaad nogal vervelend. Maar de eerste week hadden we het toch zeer rus tig". Voorzitter Hercules Tsipras, over de verveling, waarmee sommige spelers te kampen schijnen te hebben: „Er is geen sprake van. 's Ochtends wordt er gewinkeld; 's middags is de training en die ls zó zwaar, dat niemand er in de avonduren nog behoefte aan voelt om er op uit te trekken". Amateurs Hetgeen niet strookt met de waar heid, want de reservespelers Mitro- pulos (rechtsback) en Rokidis (mid denveld) glipten op een nacht wel het hotel uit: werden in de ochtend uren gesnapt en konden meteen de terugreis naar Athene aanvaarden, waardoor het aantal pupillen van Puskas van twintig naar achttien daalde. Wel klopte het dat Puskas zijn spelers een uitputtende training i laat meemaken. Thans op het 1 ..sportlandgoed' van de Bank van Engeland, een complex waarop de élite van Sir Alf Ramsey zich door gaans ook op interlands op Wem- moet er 's ochtends gewerkt wor den. Hier niet. Hier hebben we in de ochtenduren niets te doen; ko men uitgerust op de training en kunnen er dan tegenaan". Op die training krijgen vooral beidé doelverdedigers, de 25-Jarige Oiko- nomopoulos. die in Belgrado tegen Rode Ster faalde, en de talentvolle Konstandinu (18) het zwaar te ver- Door Rob Vente duren. Wie er van de twee morgen onder de lat staat? De opmerkelijk vrolijke Puskas: „Dat beslis ik pas op de middag voor de wedstrijd. Ik moet er nog eens rustig over sla pen". Eleftherakis Zeker is het dat Eleftherakis speelt. De 21-Jarige middenvelder, kneusde op Hemelvaartsdag in Athene, in de wedstrijd tegen Appollon, een mid- denhandsbeentje. Thans volgt hij de training met de arm in het gips. Puskas: „Voor de zekerheid en om de genezing te versnellen. Maar woensdagochtend gaat het gips er af en 's avonds speelt hij mee". LONDEN De Griekse minister die de sportzaken behartigt, Aslanl- des genaamd, was op sommige Ne derlandse Journalisten die hem in Athene opzochten een tikje boos: „Ik heb ze verteld dat Ajax in de Griekse mythologie verslagen werd en toen zelfmoord pleegde. Maar lk heb er niets van ln de Hollandse kranten kunnen terugvin den". Om daarna met hoop ln zijn stem, te verzuchten: „Ach, als ze het ln de wedstrijdverslagen kunnen ge bruiken. vind ik het eigenlijk nóg mooier". Panathinaikos traint overigens niet alleen, het speelde zondag ook een vriendschappelijk partijtje. Tegen de onbeduidende Londense ama teurclub Penhlll Standard. De Grie ken, die zowel Kostandinu hij eerst en Olkonomopoulos een helft onder de lat hadden, wonnen met 16—0. „Het zegt me niets", vindt Puskas ..Evenmin als het me iets zegt, dat ik Ajax van Feijen oord zag verliezen Van Feijenoord kan ik alleen opmerken, het speelde in de tweede helft intelligent, snel, hard en goed. Over Ajax wil ik al leen dit kwijt: volgens mij raakte Piet Keizer niet geblesseerd, maar dacht hij dat het wel genoeg was toen hij 1—0 gemaakt had".

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7