'Diepvries-duinweg is zo panklaar gemaakt' Vogels streken neer in Jeugddorp XYRENE Vitamine After Shave Lotion X Examens l\ Pinkster-protest vanuit het besef: Van Ravens en de regen Marjolein kon niet ATTENTIE meubelshow BULTHUIS Samenstelling van de U-raad DOELMAN VAN DOSR NAAR LFC Gun uw huid meer dan n gewone after shave! LEKKER LUIEREN IN HET GRAS HAD DE VOORKEUR -= LEIDEN Ruim zevenhonderd demonstranten trokken eer ste pinksterdag te voet of met de fiets door het duinwaterge bied naar de boerderij Meyendel om te protesteren tegen het plan voor de aanleg van de provinciale weg no 1, dwars door de duinen tussen Katwijk en Scheveningen. Dit plan was vorig jaar na een protestmars, eveneens op eerste pinksterdag voor vijf jaar "de ijskast" ingegaan. „Maar Dolle Mina weet uit erva ring dat diepvries heel gemakkelijk panklaar is te maken. Trouwens. niet alleen de Duinweg is in de ijskast j gestopt. Ook het enthousiasme van de statenleden om openbaar vervoer te stimuleren verkeert in een onder koeld stadium", aldus een gedeelte van een petitie aan de leden van ge deputeerde staten, die Dolle Mina Edda Helders organisatrice van de tocht tijdens een bijeenkomst op ADVERTENTIE Parkeergelegenheid heeft U by ons voor de deur. Of op een minuut afstand, v. d. Werf- straat, Oude Ryn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigr. (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altyd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen. horloges, klokken, cas settes. verzilverde geschenk artikelen. briljaont. De beste merken, de ruimste keuze. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 een weide naast de boerdery voor las. Zoethoudertjes De gedeputeerden waren niet aan wezig om de petitie waarin de be zwaren tegen de weg tot uitdrukking worden gebracht in ontvangst te nemen. Aan de uitnodiging om aan de tocht deel te nemen, hadden ze om uiteenlopende redenen geen ge hoor kunnen geven. De stukjes zoet hout („zoethouder tjes, waaraan wjj niets hebben", al dus Dolle Mina die tegeiykertyd met het verzoekschrift zouden wor den overhandigd, zouden nu vandaag Gehuwde priester in eucharistieviering D LEIDEN Geheel in overeen stemming met de bedoeling een grote meerderheid van het Leids stu dentenpastoraat sprak zich daar on langs voor uit is zondagochtend de gehuwde priester Van Breukelen tydens de studentendienst in de Hooglandse Kerk in de eucharisatie- viering voorgegaan. Bisschop A. J. Simonis van Rot terdam heeft naar aanleiding van deze dienst verklaard, dat hy hier voor geen verantwoordelykheid kar dragen. Wel is hy bereid met ge sprek met de studentenparochle voort te zetten, omdat hy zich ver antwoordelijk voor deze gemeenschap blyft voelen. op het provinciehuis worden aange boden. Wel bevonden zich onder de fiet sende en wandelende betogers, die rond twee uur vanaf het Gevert Dey- nootplein en het Binnenhof vertrok ken, de Haagse wethouder Bol. enke le leden van provinoiale staten en gemeenteraadsleden Voorzien van spandoeken met de teksten „Weg duin, duin weg", „Geen duinen weg voor stinkende auto's en „Geen geouwehoer, open baar vervoer", kwamen de demon stranten tegen drieën in Meyendel aan waar verschillende sprekers het woord voerden. De duizenden dagjesmen sen werden er by het zonnen, voet ballen en spelen van badminton even door opgeschrikt. Terwyl het gezelschap Ronsebons een poppenspel over de provinciale weg bracht, betuigden mejuffrouw T. Schilthuis, staatssecretaresse voor verkeer en waterstaat van het alter natieve kabinet, de econoom drs. R. Hueting en mevrouw G. de Ruiter iCHU) hun sympathie met de actie. Volle aandacht Bioloog drs. G. de Bruin zei in zyn toespraak ondermeer: „Verkeerswe gen worden efficiënter gebruikt dan dit duingebied. Maar moeten wy het daarom afschaffen? Schaffen wy een badkamer af, omdat deze minder wordt gebruikt dan een woonkamer? Laat men het geld voor de aanleg ADVERTENTIE Donderdagavond kunt U ongestoord onze unieke bewonderen. 4 etage's exclusieve styimeubelen. BOTERMARKT 23 van betere wegen nu eindelijk eens aanwenden om het openbaar vervoer te verbeteren". De heer N. v. d. Burgt liet namens provinciale staten weten, dat de kwestie op de eerstkomende staten vergadering op 17 juni de volle aandacht zal hebben. „Zolang de weg niet definitief van de baan is. zullen wy op eerste pink sterdag blyven protesteren" zei Edda Helders, die de sprekers na afloop een bloemetje aanbood. WASSENAAR Aan het Ryn- landslyceum in Wassenaar zyn ge slaagd voor het diploma m.s.v.m.: Ellen Asscheman, Rudolphine Bac ker, Els Benz, Lonny van den Ber gen. Son ja Carp. Carolien Collot d'Escury. Carlien Daalmeyer, Mary Deiters. Nicolette van der Drift. An- net van Esseveldt, Elvira van Gelder. Geeske de Graaf. Pam van Holthe tot Echten, Anneke Huygen, Ingrid de Jager. Mercedes Overdiep, Eveline Rynberg, Pauline Sirks, Erica Sjoq- vist. Joke Terpstra. Hinrike Thur- kow, Renée Westerhoff. Afgewezen twee. Aan het St. Adelbert College, even eens in Wassenaar zyn geslaagd voor het examen Gymnasium-A C. G. M. Ansems (v), W. M. G. A. Boeters (v), D. A. Conyn, T. J. B. van der Klauw. P. J. Westgeest: Gymnasium-B J. W. Bakker, J. L. van der Ham. G. M. T. Kikkert (v), F. A. A. M. de Leeuw. M. H. Meys, B. J. M Mulder (v). J. J. Remmerswaal, J. C. B. Verhey, E. J. H. A. Zonneveld: HBS-A A. A. van Agtmael, J. C. M. van Batum (v). P. E. Betcke. A. M Breukers (v), J. Buyze. J. M. C. Compier (v), J. P. Gordijn, E. W. Govaerts (v), J.M. W. Meyer. H. J. van Noort. B. G. Ram- spek. L. A. C. Ruygrok, P. J. C Smul ders. E. M. Stuivenwold (v), M. G. J. Veldkamp <v). V. J. M. Wensveen (v). M. E. C. A Wiegant <v). G. W. C. Zandvliet (v), E. G. M. Jongma (v), R. F. Schohaus. R. F. M. Stryk, J. H. T. van der Voort (v). Ik heb vorige week naar de tv zit ten kyken by het programma Studio Sport, waar de voetbalwedstrijd Ju- ventusLeeds United werd gespeeld. Nu heb ik in het verleden ook nog een poosje als scheidsrechter voet balwedstrijden geleid en ik kan me nog wel herinneren dat ze ons in de opleiding met nadruk erop wezen dat we rekening moesten houden met de toestand van het terrein en de weers gesteldheid. Nu zag ik één van onze topscheidsrechters van de KNVB een wedstrijd beginnen met zulk weer en zo'n terrein. Goed voor waterpolo. Een week eerder zat de heer Van Ravens by Willem Duys nog te be weren dat hy geen home-referee is (volgens my is hy een goede thuis- fluiter» maar nu hy onder deze om standigheden toch de wedstryd heeft laten beginnen had hy de laatste veertig minuten ook moeten laten uitspelen, want met deze beslissing heeft hy alleen de thuisclub bevoor- j deeld. Als dit nu één van de topscheids- rechters is van de KNVB is het toch wel van belang dat de bond zich goed beraad voordat men deze arbiter idie eigeniyk al weg had moeten zyn r- tchryoe-n l.v.m. zyn leeftyd) nogmaals een jaar verlenging geeft. A. F. J. de Groot, Plutostraat 72. Alphen aan den Ryn. LEIDEN Alle zetels in de eer ste universiteitsraad zullen na de verkiezingen van vorige week wor den bezet. Zou de opkomst lager ge weest zijn dan de verplichte 35 pro cent die in de wet genoemd wordt, dan zou het aantal zetels naar rato verminderd zijn. Namens de geleding van het weten schappelijk personeel zijn in de raad gekozen: prof. dr. P van Duyn (Pro gressieve Partij); prof. dr J. Lands meer: prof. dr. A. van Voorthuizen; dr. O. van Belle; prof. dr H. van de Hulst; prof. dr. A. Quispel; drs. B. Al; Prof. dr. A. Cohen; drs. J. Gevers (Progressieve Partij); prof mr. W. Kleyn; prof. mr. H. Maas (PP); prof. dr. H. Berkhof (PP>. Bij het niet-wetenschappelijk per soneel werden gekozen: W. Beens; G. Flippo; L. Molle (PP); G van Dam; S. Roorda, S. Verdegaal. P van Dyk (PP) W. Stavleu; H. Ban- gert, J. Tasseron De studenten zullen in de raad ver tegenwoordigd worden door: J Bo- narius (PP); A. Höppener (PP); P. Brand (PP); J. Hanhart (PP): An- kie Verlaan; Eva Vondeling (PP); P. Bonthuis (PP); H. van Dam (PP) J. van Exter; Adam Vondeling (PP) en Y. Suys-Klooster. De progressieve Partij heeft daar mee in totaal veertien van de drieën dertig raadszetels. LEIDEN/ROELOFARENDSVEEN Naar wij vernemen heeft de zeer talentvolle doelverdediger van het Roelofarendsveense DOSR SJaak Bouwmeester onverschrijving aange vraagd naar het Leidse LFC. Bouw meester heeft de overschrijvingsfor mulieren maandagmorgen (2de Pink sterdag) met het bestuur van DOSR klaar gemaakt. ADVERTENTIE XYRENE biedt u meer dan 'n gewone after shave: het reinigt, stimuleert, regenereert en verfrist uw huid. Dankzij z'n unieke, werkzame vitaminen. XYRENE Vitamine After Shave Lotion, met 'n persoonlijke, hoogst verfijnde geur. Verkrijgbaar bij apotheek, drogist, warenhuis en kapper. LEIDSCU DAGBLAD PAGINA 3 1 DINSDAG 1 JUNI 1971 LEIDEN Veel meer dan duizend Leidse vogels zijn giste ren neergestreken op het terrein van het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. Het was een mooie pinksterdag met fijne pop muziek en een levendige activiteitenmarkt, die alle mogelijk heden bood tot creatief bezig zijn. Wie geen zin had om met klei te knoeien of zich met de verfpot te vermaken kon lekker in het gras lig gen luieren. En naar dat ontspannen niets doen ging tijdens dit (Pl(n)k. In festival de voorkeur toch wel uit. (De foto's Holvast geven daarvan een beeld) Het gekwetter van alle vogels in het bos werd al gauw overstemd door het swingende geluid van poDgroe- pen als Axis Purple, Blue Planet, White Rabbit, For M., de Free Jazz group en Cuby and the Blizzards. Vooral Cuby, die 's avonds op het podium van de grote muziek tent klauterde, bleek tijdens dit lu dieke buitengebeuren een niet te on derschatten trekpleister te zijn. Te recht. want deze Drentse groep heeft er duidelijk blij van gegeven nog niets van haar dynamiek te hebben verloren. Het ontreden van de Bliz zards betekende het daverende slot van een vlekkeloos verlopen en door werkende Jongeren in enkele weken tijds op touw gezet popfestival. De politie liet zich in het Jeugd dorp, althans geüniformeerd, niet zien en er kon dus frank en vrij een trioie worden gemaakt. Van die mo gelijkheid werd overigens op beschei den schaal gebruik gemaakt. Het me dische team had maar één geflipte fi guur op te vangen en de EHBO kreeg niet veel meer te doen dan aspirien tjes uitdelen en snijwondjes verbin den. Stijve spier Marjolein Briër gehinderd door een stijve spier, moest Jammer genoeg verstek laten gaan. zodat er oo dit Leidse openluchtfestival niet aan jazz ballet kon worden gedaan. Maar hoe dan ook, het door K en O en Leids* Jeugdactie voor dit ludieke doel be schikbare bedrag is bepaald niet in het water gegooid.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3