Poppe dwingt erkenning af in Limburgse klassieker ROOMBURG „WINT" BEKER GERINGE ANIMO VAN RENNERS IN RONDE TT AT,TE FRED IMHOFF IN KIEL SUCCESVOL Chevron met NUVERDALLER WORDTEEN BELOFTEVOLLE VEDETTE Karstens te snel in Born Vijf doden op Noordzee 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. Geslaagde hockey-tweekamp met Engelse East Cote Hockeyers in Folkestone ongeslagen op eerste plaats DINSDAG 1 JUNI 1971 PAGINA 15 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD STEIN Eindelijk dwong hij dan de erkenning af, waar hij zo lang op had gewacht. Olympia's Tour was voor hem, vooral in de eerste dagen, goed geweest. Op korte afstand van leider Cees Koeken nam hij ongemerkt een hoge klassering in. Daarna verdween hij weer in de grauwe massa, om zaterdag onstuimig toe te slaan. In Neerlands zwaarste klassieker, de grillige Ronde van Limburg, kreeg hU het label opgeplakt, wat hij zo graag wenste. Henk Poppe (18) uit Nijvcrdal, ingelijfd bij Frans van den Endens Caballero-stal, werd een be loftevolle "vedette". Nog nauwelijks bekomen van zijn perste klassieke winst, bedacht Henk Poppe na honderdtachtig zware kilometers: „Je denkt er al tijd aan, maar ik had er nooit op gehoopt. Uiteindelijk is dit toch de grootste klassieker." „En jij wou zegg dat je het kampioenschap van Nederland niet reed," viel de dolgelukkige soigneur Sjeng Collard hem in de rede. „Nee," antwoordde de voldane winnaar. „Ik denk het niet. Ik krijg dan veel te veel zware koersen achter elkaar. En die Cau- berg, dat is me wat!" Limburg miste overigens Fedor den Hertog van het vorig jaar. Trou wens de grandioze winnaar van vo rig Jaar maakte met Popke Ooster hof. Juul Bruessing en Cees Koeken de oversteek naar Engelands Mik- race. De glans van Poppe's zege begon in het sluitstuk van de strijd over de zestien „bulten." Voordien was het Jan Spetgens, die met de Limburgers Wim Kelleners. Ben Koken, Mattieu Pustjens en Karei Delnoy in voorste lijn wedij verde. Het bergklassement werd zijn beloning. Ook Arie Hassink, Matthijs de Ko ning, Frits Schür. Wicher Vlot en Cees Swinkels attaqueerden regel matig, maar de grote groep renners, die reeds in de eerste kilometers werd geformeerd, boog slechts bij Door Hans Coolegem de beklimmingen. In de afdalingen werd veelal de kleine achterstand weer teniet gedaan. Afgezien Inmiddels bleek, dat ook de Belgen Wally Willemen en George Poel mans volkomen voor hun taak wa ren bekend. Het golvende land schap was voor hen geen enkel pro bleem en vooral Wil lemens bleek gemakkelijk naar boven te komen. Slenakens „Koning van Spanje" (125 km) sloot met de laatste her groepering het moeilijkste traject af. Henk Poppe: „Tijdens deze be klimming heb ik meer afgezien dan in de hele wedstrijd. Nimmer heb ik me hoeven te forceren, maar op deze steile helling sloeg steeds m'n apparaat door." Enkele kilometers verder, toen in Noorbeek opnieuw naar boven moest worden „gejast", forceerde Jan Spetgens de voorloper van de finale. In eerste instantie met Ben Koeken en Wim Keileners en later met Wally Willemen. Cees Priem en Arie Hassink kreeg het zestal onge veer driekwart minuut. Het vlotte echter niet. De „Mars mannen" Spetgens en Kelleners werd te weinig werk verweten, waardoor de zestien achtervolgers met Balk en Kuiper voorop tot op korte afstand konden naderen. Toen 157 km zette Henk Poppe zijn ge slaagde demarrage in. Met de Belg Püelmans reed hij binnen enkele kilometers naar de koplopers toe, MANTUA Het pinksterweekeinde in de Ronde van Italië, voorafgaand aan de rustdag in Mantua, heeft nauwelijks strijd gebracht. Zaterdag en maandag ging de ritzege naar Marino Basso en beide keren eindigde oud-wereldkampioen sprint Pa trick Sercu op de tweede plaats. Sprekend voor de geringe ani mo van de renners waren niet de overwinningen van de flit sende wegsprinter Basso, maar het feit dat alle renner» in de zelfde tijd als de winnaar over de streep kwamen. om voor dat de hergroepering tot stand zou komen, direct met Cees Priem door te gaan. Tegenactie „Ik voelde me sterk en omdat ze voorin stil stonden ben ik maar di rect doorgereden", verklaarde Poppe na afloop. Poelmans, Willemen en Hassink sprongen in de slopende fi nale naar de twee koplopers. Mat thijs de Koning, tot driemaal tos geplaagd met een lekke tube, was echter te laat. Zijn op de Snijders- berg ingezette tegenactie leverde geen ereplaats meer op. Terwijl Poelmans de eindspurt inzette bun delde Henk Poppe al zijn krachten, om zo Arie Hassink, Cees Priem en de Belg achter zich te houden. Bijna verstomd' was Olympia's in telligente winnaar Cees Priem, toen hij door de vechtlustige Poppe was verslagen. „Op het laatste bultje heb ik nog wel geprobeerd om weg te komen." deelde hij moeizaam mede. „Later niet, toen had het geen zin meer." Denkend aan zijn krachttoer: „Toen die mannen steeds sprongen, moest ik ze terug halen. Hassink bleef steeds fijn zit ten." Later, toen alleen de prijzen nog in ontvangst moesten worden genomen, sprak de opgeluchte Frans van den Enden: „Natuurlijk rijdt Henk Pop pe het Nederlandse kampioenschap. Hij is toch sterk genoeg? Vanoch tend dacht hij dat het te zwaar was. Die knaap is nog jong, maar al helemaal volgroeid. En wie moet het' anders doen?" De uitslag: 1. Henk Poppe 178 km in 4.24.28, 2. Arie Hasstnk de zelfde tijd, 3. Cees Priem z.t., 4. Boelmans (België) z.t., 5. Willemsen (Belg) z.t. 6. Matthijs de Koning, op 10 sec., 7. Kuiper z.t., 8. Balk, op 13 sec., 9. Van Pol, z.t., 10. Spetgens z.L 9 Basketbal Rusland heeft op de eerste pinksterdag in Sao Paulo de wereldtitel basketbal voor dames veroverd. In de laatste wedstrijd ze gevierden de Russinnen met 8149 over Brazilië. Tsjechoslowakije ein digde als tweede en Brazilië al6 der de. Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Vladimir Dreksler heeft in Alma Ata het wereldrecord drukken in de lichtgewichtklasse van de Hongaar Methe met een kilogram verbeterd en gebracht op 148.5 kilo gram. O Wielrennen Eddy Merckx heeft zondag in Bourg-en-Bresse de ..Ronde der kampioenen" gewonnen. Op de tweede plaats eindigde de Fransman Thevenet. Joop Zoete melk werd vierde en Jan Jansen acht ste. Met afgetekende voorsprong flitst Henk Poppe in Stein over de eindstreep. BORN (ANP) Geroen Kar stens heeft zondag de ronde van Born, een criterium voor professionals over 120 km, ge wonnen. Karstens ontsnapte met de Belg Willie Vekemans en zijn ploeggenoot Jan Krekels onge veer 25 km voor het einde. Het drietal bouwde een winst op van bijna een halve minuut. Tot te leurstelling van de ongeveer 6000 toeschouwers was Karstens in de eindsprint niet alleen sneller dan Vekemans, maar ook rapper dan de lokale favo riet Krekels. Uitslag: 1. Gerben Karstens (Prinsenbeek) 120km in 2 u. 41 min. en 17 sec. 2. Willie Veke mans (Belg), 3. Jan Krekels (Bom) dezelfde tijd als Kar stens 4. René Pijnen (Woens- drecht); 5. Daniel van Rijckeg- hem (Belg); 6. Eef Dolman ('s-Gravendeel). De tiende etappe met aankomst op de pas van de Sestola, op 1350 me ter na een korte rit over 123 kilo meter, waarin voortdurend geklom men en gedaald moest worden, had het prestige van de favorieten enigszins kunnen herstellen. Maar de stilte, die zo sprekend was in dit weekeinde, bleek ook zondag, toen knechten mochten ontsnappen. Fuer- tes won de rit doordat hij het ge makkelijkst omhoog kwam. Het lijkt alsof de Giro onder do afwezigheid van Merckx nog sterker gebukt gaat dan onder aanwezigheid van de onverslaanbare Belg. Hef blijkt dat renners als Gimondi, Mot- ta, Zilioli, Bitossi. Van Springe Goesta Petterson en in mindere mate ook Rini Wagtmans. die bereid zijn strijd te leveren om een tweede plaats achter Mercxx te veroveren het niet durven in een wedstrijd zon der de Belg De angst verrast te worden door een van de andere gro ten, werkt verlammend en daardoor wodt het klassement na het pink sterweekeinde nog aangevoerd door Michelotto, met op de tweede plaats nog steeds de 37-jarige Zuidtiroler Aldo Moser. Uitslagen KIEL De internationale pinkster zeil wedstrijden in de Kiel- se Bocht, waar volgend jaar de olympische zeilwedstrijden zul- llen plaatsvinden, heeft een Nederlands succes opgeleverd. In de Flying Dutchmanklasse won Fred Imhoff, terwijl R. Mulder in de Tempestklasse de sterkste was. De wedstrijden hadden te lijden van gebrek aan wind, waardoor en kele races niet werden beëindigd. De uitslag: Flying Dutchmanklasse: 1. Fred Imhoff (Ned) 5. 6. pnt, 2. K. Peters (WDld) 6.6. pnt, 3. G. Noël (Wdld) 7.9 pnt, Tempestklasse: 1. R. Mulder (Ned) 5. Pnt., 2. R. Baehr (Wdld) 6. Pnt, 3. H. Laparelle (Wdld) 6.9 pnt. North Sea Race HOEK VAN HOLLAND Onbe kend met de ramp van de Merlijn, die aan vijf opvarenden het leven kostte meer nieuws daarover el ders in dit blad hebben de 77 overige deelnemende Jachten de North Sea-race zonder moeilijkheden beëindigd. De North Sea Race heeft dit jaar bepaald niet onder extreem slech te weersomstandigheden plaatsgevon den. Nadat de Jachten met ruime, maar zwakke wind de Theems-mon- ding waren uitgevaren, werd het zelfs praktisch windstil, zodat pas in de nacht van vrijdag op zater dag het Westhinder lichtschip kon worden gerond. De vloot voer voor de afflauwende zuidenwind naar het Smith's Knoll lichtschip, waarna met de inmiddels naar zuid oost gekrom pen lichte tot matige wind het laat ste deel van de 225 mijl naar Hoek van Holland opgekruist werd en de schepen in de nacht van zaterdag en de loop van zondag finishten. De uitslagen zijn: Klasse I: 1. Standfast (Ned) P. W. Vroon en F. L. Maas 31.18.45, 2. Nymphaea "Ned) A. W. Goudriaan 31.25.00, 3. Witte Raaf (Ned) dr. Th. P. Tromp 32.11.56 Klasse II: 1. Staron (Ned) dr. W. M. Oosterwijk 30.25.13, 2. Belita VII (Ned) J. S. Bouman 30.32.23, 3. Bole ro (Ned) J. J. Hozee 31.20.07. Klasse III: 1. Morningtown (Eng) Rodney Hill 30.27.08, 2. Flood Tide (Eng) W. P. Vinten 30.51.01, 3. Kali- sana (Eng) R. L. E. Dreschfield, 31.04.28. Klasse IV: 1. Angel (Eng) D. Ed wards 30.07.10, 2. Lekkerkopje III (Duitsl) F. Reinhart v. Gulpen 30.18.53, 3. Midas of Mersea (Eng) B. R. Pearson 30.52.14. Klasse V: 1. Mordicus II (Belg) C. Volters 31.07.38, 2. Rikki Tikki Tavi (Eng) K. G. Richardson 31.34.35, 3. Rub-a-Dub-Dub (Eng) D. D. Osbor ne 32.03.07. ADVERTENTIF Loco-burgemeester SMenken reikt met enige verwondering I over de berekeningen de beker I over aan Annemarie Bom, aan voerster van het dames-team van Roomburg. (Foto Holvast). Negende etappe: Casclane Terme- Forte dei Marmi (141 km): 1. Basso (It) 3.27.37 2. Sercu (Belg). 3. Zan- degu (It), 4. Van Vlierberghe (Belg), 5. Van Clooster (Belg), 6. Sgarbozza (It), 7. Dancelli (It) allen in dezelf de tijd als Basso. Tiende etappe: Forte dei Marmi Sestola (123 km): 1. Fuente (Spa) 3.38.18: 2. Farisato (It) op 3 sec.; 3 Erik Pettersson (Zwe) op 18 sec.; 4. Pecchielan (It) op 20 sec.; 5. Caval- canti (It) op 30 sec.; 6. Uribezubia (It) op 32 scc.; 7. Giuliani (It) op 44 sec.; 8. Gandarias (Sp) op 54 sec 9. Houbrechts (Beb op 1 min.; 10 Swerts (Bel) op 1.07. Elfde etappe: Sestola-Mantua (199 km): 1. Basso (It) 4.59.27; 2. Sercu (Bel). 3. Van Clooster (Bel) 4. Van Vlierberghe (Bel), 5. Sgarbozza (It), 6. Sture Pettersson (Zwe), 7. Zan- deeu (It), 8. Tosello (It), 9. Simo- netti (It). 10. Boifava (It), 22. Wagt- ntans (Ned) en nog 60 renners in dezelfde tijd als Basso. Algemeen klassement: 1. Michelot to (It) 56.39.18 2. Moser (It) op 2.25; 3. Paolini (It) op 4.55; 4. Co lombo (It) op 5.33; 5. Goesta Pet tersson (Zwe) op 6.20; 6. Van Sprin- gel (Bel) op 8.18; 7. Galdos (Sp) op 8.58: 8. Houbrechts (Bel) op 859; 9 Schiavon (It) op 9.29; 10. Wagt mans (Ned) op 9.47. Engelse ronde PENRITH Popke Oosterhof is maandag ploeggenoot Fedor den Hertog opgevolgd als leider in c!e Ronde van Groot Brittannië. Nadat Fedor op eerste pinksterdag de min.-tijdrit over 1900 meter had ge wonnen. werkte Popke Oosterhof een dag later in de eerste echte etappe het verschil weg. De renner uit Eel- de finishte na de rit door het heu velland van oost Engeland over 147 km van Blackpool naar Penrith met een voorsprong van een halve mi nuut op zijn naaste belagers. Popke Oosterhof leidde de beslissende aan val zelf in. Aanvankelijk werd hij gevolgd door de Fransman Gaffajoii en de Zweed Gavertsson; een tweede demarrage op enkele kilometers van de finish was ook hen te sterk. Bij de schermutselingen die aan de aan val van Oosterhof vooraf gingen, on derscheidde zich vooral Jan Aling. Uitslag tijdrit. 1. Fedor den Her tog (Ned) de 1900 m in 2.13.7; 2. Edwards (GB) 2.14.0; 3. Jan Aling (Ned) 2.14 9; 4. Fuchs (Zwi) 2.15.7; 5. Smolik (Tsj) 2.16.5. Eerste etappe (Blackpool-Penrith, 147 km): 1. Popke Oosterhof (Ned) 3.27; 2. Gaffajoii (Fr) 3.27.30; 3 Ga vertsson (Zwe) z.t.; 4. Konecny „Ik ben de eerste De Spanjaard Juan Manuel Fuentes. winnaar van de tiende etappe in de Ronde van Italië. (Tsj) 3.28.02; 5. Piet van Katwijk (Ned) 3.28.05; 17. Koeken <Ned) z.t.; -, Jan Aling (Ned), z. t., 46. Den Her tog (Ned.) 328.09. Algemeen klassement: 1. Popke Oosterhof (Ned) 3.28.40 2. Fedor den Hertog (Ned) 3 29 23 3. Gaffa joii (Fr) 3.29.44; 4. P. Edwards (GB) 3.29.49; 5. Gavertsson (Zwe) 3.29.54; 6. Jan Aling (Ned) 3.3000; 7. Fuchs (Zwi) 3.30.07; 8 Konecky (Tsj-Sl) 3 30.09 9. Smolik (Tsj-Sl) 3.30.12; 10. Piet van Katwijk (Ned) 3 30.19. zMinr-, JuaT56. en en en Leo Duindam heeft zaterdag in de Belgische plaats Berendrecht een internationale wielerwedstrijd voor profs gewonnen. Hij legde de 157 km af in 3 uur en 40 min. De Belg Jos van Beers werd tweede en diens landgenoot Willy in t Ven derde, in dezelfde tijd als de winnaar. Jan van Katwijk uit Oploo heeft maandag in Hansweert een interna tionale wegwedstrijd voor beroeps renners gewonnen. Drie kilometer voor de finish ontsnapte hij uit een kopgroep en nam een voorsprong van 24 seconden. Uitslag: 1. Jan van Katwijk (Op loo) 100 km in 2 uur 35 minuten 13 seconden Op 24 seconden: 2. Wim Bravenboer (Klaaswaal), 3 TinoTa bak (Egmond), 4. Marien (Bel gië), 5. Giovanni Jimenez (Colum bia), 6. Leo Duyndam (Honselers- dijk), 7. Wim Scheepers (Elsloo), 8. Ger Harings (Sibbe) 9. Gerben Kar stens (Prinsenbeek), 10. Jan Krekels (Bom). LEIDEN Als men op het doelsaldo was afgegaan zou 't Engelse East Cote dit jaar winnaar zijn ge weest van de hockey-tweekamp met het Leidse Roomburg. Maar de geweldige hoeveelheid werk in aanmerking genomen die de Leidse vereniging, ontstaan uit een fusie tussen Siseo en Zuid- wijck, had verricht om het de En gelse gasten naar de zin te ma ken besloot men de beker in Lei den te houden. Loco-burgemeester S. Menken reikte gisteren, na drie dagen hockey, vol verbazing de trofeé uit. „Ik ben vol verwonde ring dat de beker bij de verliezers terecht komt" zei hij tegen Anne marie Bom, aanvoerster van de dames van Roomburg. Dankzij het fraaie weer werd het 'n prima toernooi voor Roomburg. Vrijdagmiddag nog leek door een enorme regenbul het toernooi let terlijk als figuurlijk in het water te zullen vallen maar zater dag klaarde het weer op. Vooral gisteren was het uitstekend hockey- weer. De tweekamp trok boven dien vele toeschouwers hetgeen in de eerste plaats de Leidenaars bij- Door Pieter Taf fijn zonder inspireerde. Zij slaagden er dan ook in evenveel punten te scoren als de sterke Londense e- quipe. Het doelgemiddelde van de Engelsen was echter beduidend beter. Het afgelopen Jaar was de zeer fraaie beker reeds bij de En gelsen terecht gekomen zodat men gezien ook de in aanhef reeds ver melde reden, genoeg aanleiding zag om het „kleinood" in de Sleu telstad te houden. „Het was een bijzonder geslaagd toernooi" was de algemene opinie na afloop. Eén ding werd in ieder geval wel duidelijk: het toernooi heeft enorm bijgedragen tot 'n nog inniger samenwerking tus sen Siseo en Zuidwijck. In de ko mende jaren willen de clubs voor al ook de krachten op het gebied van de jeugd gaan bundelen. Wie zag hoe gemakkelijk de „Room- burgers" elkaar benaderden (of dat nu op het veld was of tijdens de Chinese maaltijd) zal daar nog nauwelijks een hard hoofd in heb ben. De uitslagen luiden: ast Cote 1 —Roomburg 1 (heren) 11, East Cote 1—Roomburg 1 (dames) 20. East Cote 2—Roomburg 2 (heren) 1—2, East Cote—Room burg 1 (mixed) 4—1, Roomburg l —Roomburg 3 (heren) 3—1, East Cote 2—Roomburg 2 (mixed) 3- 0, East Cote 1—Roomburg 2 (he ren) 21, East Cote 1—Roomburg 2 (dames) 2—2, East Cote 2— Roomburg 3 (heren) 00, East Cote 1—Roomburg 2 (mixed) 3— 0, Roomburg 1Roomburg 2 (dames) 30, East Cote 2Room burg 1 (mixed) 1—0, East Cote 2—Roomburg l (heren) 0—2, East Cote 1—Roomburg 2 (dames» 2— 0, East Cote 1—Roomburg 3 (he ren) 1—0, East Cote 1—Roomburg 1 (mixed) 0—1, Roomburg 1— Roomburg 2 (heren) 0—0, East Cote 1—Roomburg 1 (dames) 3 1, East Cote 1—East Cote 2 (mi xed) 2—1, Roomburg l—Room burg 2 (mixed) 0—1, East Cote 1— Roomburg 2 (heren) 2—1, Room burg 1—Roomburg 2 (dames) 3—0, East Cote 2Roomburg 3 «heren 0—0, East Cote 2—Roomburg 2 (mixed) 3—0. FOLKESTONE (ANP) Neder land heeft in Folkestone het inter nationale hockeytoernooi voor teams met spelers onder de 22 jaar ge wonnen. Het oranjeteam versloeg in de laatste wedstrijd Engeland B met 2-0. Ties Kruise (HHYC» scoorde tweemaal, eerst in de twaalfde mi nuut en daarna in de tweeëntwin tigste minuut uit een corner. Daar voor hadden de Nederlanders zater dag West Duitsland met 1-0 versla gen. Zondag wonnen de oranje-man nen met 2-0 van Frankrijk. Wout Leefers scoorde tweemaal in de eer ste helft. Ton Pierik en Leo van Hogerijen behoorden tot de uitblin kers. De laatste wedstrijd van de Neder landers zondag was de ontmoeting Nederland-Engeland A De grote man in deze wedstrijd was Ties Kruize, die een belangrijk aandeel had in de eerste twee treffers. Op passes van Kruise scoorde Irving van Nes en Wout Leefers. Het derde doelpunt nam Kruize zelf voor zijn rekening. De Engelse A-ploeg kon daar slechts één doelpunt tegenover stellen (3-1). De eindstand van het toernooi is: Nederland W-Duitsland Engeland A Engeland B Frankrijk Zwitserland 8 8-1 5 8-3 5 9-6 4 9-7 1 4-8 1 1-14 Zwemmen De Hongaarse An drea Gyarmati heeft tijdens wedstrij den in Boedapest het Europees re cord 200 meter rugslag op 2 minuten en 25.1 seconden gebracht. Het oude record stond met 2.25.5 sinds 10 april op haar naam.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15