Elektriciteits- en gas- arieven gaan omhoog Uw Leidsch Dagblad Nieuw protest tegen aanleg van Duinweg Kampen in China De HAL reageert niet op brief van werk nemers 3 IJS IJS HULP ADVERTEERT IN DIT BLAD MEUBELEN s Werelds grootste vliegtuig op Le Bourget mee op vakantie DREEF id van Leiden komt weer bijeen Eerste pinksterdag El. Cao voor beroeps gpederenvervoer Ook razzia op Turkije 's platteland Attente man redt zwaan Straaljagers op Tafelberg neergestort Farm's Patates Frites Huis Voor goede service en voor PUCH naar: R. v. d. BERG - Zijlsingel 91 VAKBEKWAME SCHILDERS. DAG 27 MEI 1971 LEIDSCH DAGBLAD - Als de raad er in zijn van maandag 7 juni mee it, gaan de elektriciteits- ren omhoog dit Jaar moet wor- nd op een nadelig saldo Striciteitsfabriek, achten er en wethouders een ta- ing onvermijdelijk. Sinds - tarieven niet gewijzigd jspatroon heeft zich sterk Een herziening van de akerstarieven is nodig, reel tijd van voorbereiding, bedoeling deze met ingang [oor te voeren. Als tijdelij- jel worden nu de tarieven net V verhoogd met een kWh, toe te passen op het ?er juli en augustus. Dit meeropbrengst van 900.000 •de halfjaar. ibriek heeft een nadelig [718.000 op de begroting, anbevelingen van de ver- iamenwerkende Organen Ding wordt een tariefsver- srgesteld. die over het ifjaar een meeropbrengst 50 zal opleveren. De ta niet gewijzigd sinds 1966. ild wordt de vastrechtbe- |e groepen I tot en met III 1 met 50 cent per maand. IV wordt voorgesteld het het geleverde gas onge- te stellen op 8 cent per itrecht wordt verlaagd tot blokverwarming wordt iet advies van de SROG, iing Huisvesting Werken- d wil het pand Haven 10 lusief de aanpassingskos- nee een bedrag van f 90000 en W stellen de raad voor van rente en aflossing te lid wordt verder: heer P. G. Hilgersom op ontslag met dank voor diensten te verlenen als raad van bestuur van de it exploitatie van bejaar- plaats te benoemen de van der Weijden; raad opnieuw te benoe- nes M. Buurman-den Hol- T. G. v. d. Berg-Smits; ltslag te verlenen aan de sée als hoofd van de opert Hammarskjöldschool hij an de Rembrandt- eenschap» en aan de heer ergen als hoofd van de igere Du Rieuschool (hij d van een school in Zoe- Verkopen van grond in de Wwa- burgerpolder in Warmond aan ge meente Warmond. Aangaan van een akte van com promis met het college van cura toren van de rijksuniversiteit te Lei den inzake de afwikkeling van de wederzijdse grondtransacties c.a: in het Morskwartier en de Pesthuis polder. Garanderen van de betaling van rente en aflossing van een aan de Stichting Huisvesting Werkende Jon geren te verstrekken hypothecai re geldlening. Vaststellen van een verordening, houdende wijziging van de Elek triciteitsverordening en van de Gas- verordening. Wijziging van de begroting van de gemeente en van de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1970. Agenda DEN HAAG Met een demon stratie wandel- en fietstocht door het duinwatergebied wil het actieco mité Duinweg op eerste pinksterdag _voor de vergadering van rang half acht, met reeds Je voorstellen luidt: ies op het verzoek van ur van de Stichting atholieke Scholen om !g voor de aanschaffing tn hulpmiddelen voor de van het onderwijs in het ar ten behoeve van zijn aan de Oppenheimstraat zettilaan la. kbaar stellen van gelden ischaffing van meubilair delen voor het vak han- ien behoeve van de open- iiolen aan de Aalmarkt en le Zwijgerlaan. kbar stellen van gelden lichting van een spelleer- vijf openbare lagere (baar stellen van gelden rvanging van de radioto-- centrale verwarmingsin - het gemeentelijk üw aan de Vrouwenkerk - ibaar stellen van gelden mbouw van de netspan- 127 op 220 volt van vijf negen bijzondere scho- voor het uitvoeren van onderhoud van vier tholen (f 14.693) ,om de minister van On- Wetenschappen te verzoe- aneentelijke schoool voor pmisch en administratief 'en gemeentelijke hogere school en een gemeente- technische school op te bet plan van de scholen dolen voor bekostiging uit is ln aanmerking te bren- ngang van het jaar 1974. -ibaar stellen van gelden, nkoop van brandslangen van de brandweer 16.000. ar stellen van een kre- slopen c.a. van aan de eigendom toebehorende Sen in het saneringsge- baa deg ing «tiet ende van het beschikbaar voor het aankopen goederen, gelegen in begrensd door de Heren- ieuwe Rijn, Zijlsingel en bezet Circa 500 stu- gisteren in de Joego- Ljoebljana de filoso- _—.v bezet uit. protest te sting van een gerechte- oek tegen drie medestu- van staatsvijandige pro llen verdacht. Een van is beschuldigd van be- prcsident Tito. lad tlteit UTRECHT (ANP) De delegaties van Werkgevers- en Werknemers Or ganisaties in 't Beroepsgoederenver- voer over de weg (30.000 werknemers) hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe éénjarige c.a.o. Na verwerking van de loonmaat regel (resp. drie en één procent) tij dens het eerste half jaar, worden de functieionen van de chauffeurs op 1 juli verhoogd. Voor de hoogste loonschaal gaat het loon bijv. om hoog van f 170.- tot f 202.- per week. De gemeenteklassen twee en drie wor den afgeschaft, het overuurloon wordt verhoogd van f 4 tot f 5,30, het vol wassen loon wordt voortaan op 22- jarige leeftijd gegeven, de jeugdlonen worden extra verhoogd, de vakantie wordt met één dag uitgebreid en de vakantietoeslag wordt verhoogd van zes tot 6% pet. De nieuwe cao heeft een looptijd tot 31 december aan staande. ISTANBOEL (.AP, AFP) De grootscheepse klopjacht in Turkije op linkse terroristen, verdacht van de ontvoering van en de moord op de Israëlische consul-generaal Elrom, gaat voort, nu niet alleen in de gro te steden, maar ook daarbuiten. In het oosten van het land, bij El- bistan, hebben militairen een gebied afgegrendeld nadat Jagers hadden ge rapporteerd daar benden gewapende Jongemensen te hebben zien rond zwerven. Er waren ook meisjes bij en „mannen met baarden en ge kleed in militaire uniformen". Bij Boersa, in het westen, zit men twee gewapende Jongelieden achter na die door dorpelingen waren waar genomen. In Istanboel zijn tot nu toe 219 arrestaties verricht. Van ten minste vijf der arrestanten gelooft men dat zij rechtstreeks met de ont voering van Elrom te maken heb ben. Buitenlandse diplomaten in Ankara hebben voor de bescherming van henzelf en het ambassadepersoneel lijfwachten laten komen. Het Turk se ministerie van buitenlandse Zaken heeft de diplomatieke missies ver zocht alle reizen van hun personeel aan te melden, zodat maatregelen ter bescherming genomen kunnen worden. zijn ongenoegen uiten over het feit dat het plan voor de aanleg van de provinciale weg no 1 tussen Sche- veningen en Katwijk nog steeds niet definitief van de baan is. Vorig Jaar Pinksteren bereikte het comité met een protesttocht waar 1000 personen aan deelnamen, dat het plan voor vijf jaar de ijskast in ging. Maar dit uit stel betekent geen enkele garantie voor het noodzakelijk behoud. „Wij eisen een totale verwerping van het plan, dat dit recreatie natuur- en waterwingebied kan aantasten", al dus het comité. Voor de demonstratie op 30 mei zijn uitnodigingen gezonden aan de leden van GS en de Haagse raadsleden. De fietsers vertrekken o.a. om half twee van Duivenvoorde (Voorschoten). Wandelaars vertrekken om half twee vanaf het Circustheater aan het Ge vers Deynootplein en om half drie van Berkheide, achter de dorpskerk. Er zal na de mars een openluchtbij- eenkonst zijn bij Boerderij Meyen- dell. Hier zal drs. R. Hueting spreken over de economische waarden van natuurgebieden, ook mevrouw De Ruiter (CHU) zal het woord voeren. Zij zullen in discussie gaan met het publiek. Ook de Haagse blues zanger Leo Unger zal medewerking verlenen. Rome voor toelating Peking Italië heeft besloten vóór toelating van Peking-China tot de Verenigde Naties te stemmen, aldus minister van Buitenlandse Zaken Aldo Moro. Krotopruiming in Italië De Ita liaanse regering heeft gisteren be kend gemaakt, dat zij in de komen de drie jaar in totaal 75 miljard lire (430 miljoen gulden) zal besteden om duizenden mensen betere huis vesting te vei'schaffen, die nu in krotten leven aan de buitenkant van Rome, Reggio di Calabria en Mes sina Alleen bij Rome huizen naar schatting al 70.000 mensen in zelf gebouwde hutten. Ir. F. JPhilips heeft gisteren het presidentschap van de N.V. Philips overgedragen aan jhr. H. A. C. van Riemsdijk. Op de foto de komende en gaande man voor het Evoluon in Eindhoven. SASSENHEIM WARMOND Een zwaan, die een palinghaak in zijn keel had, heeft vermoedelijk zijn leven te danken aan het snelle op treden van een bewoner uit War mond. De man, die het dier in de Kagerplassen ontdekte, vond dat de zwaan zich „vreemd" gedroeg. Zon der aarzelen belde hij de politie die op haar beurt de Sassenheimse die renarts De Geus van het voorval in kennis stelde. Direct stapte hy met zijn assisten te in de auto en begaf zich naar de plaats waar het dier zich ophield. Ter plaatse werd de palinghaak verwijderd. De zwaan, die nog enige weken verzorging nodig heeft, werd door zijn „redder" mee naar huis genomen. KAAPSTAD (Reuter) Drie Zuidafrikaanse straaljagers zijn gisteren op de in nevelen gehulde Tafelberg bij Kaapstad neergestort. Alle elf inzittenden vonden de dood. De toestellen waren van Britse ma kelij jtweemotorige Hawkers Sid- deley's, ook wel Mereurius-Jagers genoemd, en behoorden tot de nieuwste van de Zuidafrikaanse luchtmacht. Ze maakten een for- matievlucht als oefening voor een luchtparade op de nationale feest dag, 31 mei. Onder de slachtoffers bevonden zich acht hoge officieren. De Zuidafrikaanse minister van Defensie Botha maakte het ongeluk, waarvan de oorzaak niet bekend is, in een speciale verklaring aan het parlement bekend. Hij zei dat de Zuidafrikaanse strijdkrachten „en kele van hun besta mensen" hebben verloren. MOSKOU «AFPi - Het Sowjet- russische weekblad „Literatoernaja Gazeta" meldt dat er in communis- 1 tisch-China als „instellingen voor politieke heropvoeding" vermomde strafkampen bestaan waarin rond i 90.000 oudstrijders uit de tijd van I de grote revolutie en voormalige ka- merleden van de Chinese communis tische partij „voor onbepaalde tijd" zijn opgeborgen. I Deze kampen, aldus het blad. die ..7 mei-scholen" heten, zijn geves- tigd in de meest afgelegen gebieden I van China. De gevangenen moeten I alles met eigen handen doen, van af de bouw van de barakken tot de drooglegging van moerassen. Zij zijn van hun gezinnen gescheiden en krijgen geen loon, aldus „Litera toernaja Gazeta". Rotterdam De Holland Ameri ka Lijn zal niet reageren op de brief van de Federatie van Werkne- mers in de Zeevaart, waarin de re- derij op de vingers wordt getikt i over de vervanging van 1021 man i personeel door goedkope Indone- j siërs. „We bereiden ons voor op het korte geding dat de bond zou willen aanspannen", aldus de directie van i de HAL. Inmiddels hebben de drie vakcen- trales NVV, NKV en CNV zich soli dair verklaard met het verzet van de bonden tegen de ontslagen. Zij hebben minister Roolvink (sociale zaken) telegrafisch gevraagd onmid dellijk in te grijpen. De centrales j noemen het plan van de HAL „in strijd met de belangen van de Ne derlandse werkgelegenheid". PARIJS (AP) Het grootste vliegtuig ter wereld, de Lockheed C- 5-a Galaxy (390 ton», is gisteren aan gekomen voor de luchtvaartschouw op Le Bourget, -waarboven het een demonstratievlucht uitvoerde. Op de grond- gaf het de indruk van een soort van een kolossale fabriek die haar grote kaken kan opensperren, om een eindeloze rij tanks of 900 militairen uit te braken. De Galaxy taxiede langzaam naar zijn standplaats bij de andere ster ren van de salon: De Frans-Engel se Concorde en zijn Sowjetrussische imitatie, de Toepolew 144. en verder de Russische V-12 helikopter, welke het wereldrekord hefvermogen op zijn naam heeft staan. De piloot van de Galaxy, Glenn Gray, was zelfs van de grond af niet zichtbaar in zijn cockpit op het ni veau van een vierde etage. Hij ma noeuvreerde moeiteloos met het toe stel dat in zijn zog affiches stukblies en potten planten op het tentoonstel lingsterrein omverspoot. Het vliegtuig kwam van Frank furt waar het gestationeerd is sinds het anderhalf Jaar geleden een ge regelde transatlantische dienst open de. Tot nu toe zijn er 40 aan de Amerikaanse luchtmacht afgele verd. Stukje Nederland weg Een stuk- ie Nederland in de binnenstad van oe Austi-alische stad Sydney gaat volgende maand verdwijnen wanneer ten gevolge van de afbraak van een groot gebouw het bekende Rem brandt-restaurant gedwongen wordt zijn deuren te sluiten. Het restaurant is vele jaren niet alleen een trefpunt van Nederlanders geweest maar vond door zijn typisch-Nederlands kai'akter met het accent op Rem- brandt en zijn wei-ken ook bij het Australische publiek veel aftrek Gevaarlijk beroep In 1969 zijn i in de VS op een totaal van 240.000 politiemannen 86 bij de uitoefening van hun functie gedood en 35.200 gewond, aldus een verslag van het F.B.I ADVERTENTIE Uw Lekisch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als U wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier, dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons in te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of inhouding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Als brief verzenden frankeren met 25 ct. Ons HUISADRES la: Woonplaats: Wij hebben een Maend doorhalen wat niet van toepassing te. Postabonnement Ons VAKANTIE-ADRES te: A PA. straat plaatsnaam S.v.p. in blokletteré. (Bij tijdelijke inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet invullen, maa» wel datum le en laatste dag van inhouding). OPZENDEN/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. le dag laatste dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/inhouding. Voor Nederland. België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten f 0,60 per dag. Voor tijdelijk in te houden kranten wordt bij restitutie van het te veel betaalde abonnementsgeld f 0,50 in mindering gebracht voor administratie kosten. Verzoeke tevens om een vlotte terugbetaling te bevorderen uw gironummer in het vakje rechts onder punt 3 te vermelden. Ze heeft zich in zonnig Rome bereidwillig laten fotograferen de welgeschapen 22-jarige Joego slavische actrice Maria Baxa. hoofdrolspeelster in de Italiaanse I film 'II Serraglio'. Naast haar zul len in deze door Cesare Canevari te regisseren film spelen de Ame rikaan Jack Palance en de Ita liaan Lino Ventura. Met onze nieuwste ijsmachine zijn wij nu in staat dat heerlijke romige softijs in diverse smaken aan te bieden. Tevens gevraagd voor de avond. Boven 18 jaar. Gehuwd geen bezwaar. HAARLEMMERSTRAAT 251 - TEL. 23608 TOONKAMERS 4 PANDEN vol met de niéuwste Gewaagd VAN AMERONGEN VAN DER HAGE N.V. AELBRECHTSKADE 129 - ROTTERDAM melden werk Biochemie (I.B.B.t WASSENAARSEWEG. LEIDEN van 1ste klas fabrikaat, aparte vormgeving en houtsoorten Magnifieke bekledingen Elke prijsklasse Vakmanschap «Voorlichting

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11