Velona kleuren-tv 3 jaar volledige garantie 1948.- nu qedutende 10 daqen met i Bankbediende ging met 50.000 gulden op stap 3 jaa garartie plus \èndopolis \«rzel<ering 7uor in \water Katwijk? Aanslag in Belfast: Britse militair dood 20 personen gewond liekentriduum Alles wordt nu weer duurder Beroepingswerk Strijd om de Leidse jeugdtitel tennis in Voorschoten KAPSTER sch Dagblad OEIKRANT W. J. van Harteveld SCHOONHEIDSSPECIALISTE ORGELCONCERT Feike Asma JONGEMAN CTURIST E) Gebr. Kruyt N.V. ACTIEVE BOEKHOUDER. Moskou blijft Egypte steunen Onderdirecteur van historisch instituut Rome VROOM DREESMANN WOENSDAG 26 MEI 1971 LE1DSCH DAGBLAD PAGINA 13 J LEIDEN/KATWIJK Van de zij- van het regionaal comité "Waak- lamheid Drinkwater" is aan de ge- :eenteraad van Katwijk een brief nden. Hierin wordt verzocht don- «rdagavond niet het besluit te ne- en drinkwaterfluoridering in Kat- ijk in te voeren en in ieder geval eze zaak aan te houden tot meer J -.end is over nieuwe procedures, elke bij de Raad van State aanhan- ing zijn gemaakt. De achtergrond van de zaak waar et nu om gaat zou zijn, dat de ge- ieente Noordwijk, die Noordwijk ee gefluorideerd water levert, nu ale Noordwijk Binnen zulk water wil veren. Maar Noordwijk Binnen ont- angt water van de Leidsche Duin- rater Maatschappij en dat is niet efluorideerd. De LDM wil Noord- ijk de kosten laten betalen en de- 8 gemeente zoekt naar een regeling ai de financiële lasten te verminde- ai. Hiervoor is aansluiting gezocht ij Katwijk. Naar het comité vernam zou de ge- interaad van Katwijk nogal ver- ld denken over deze zaak. LEIDEN Het ziekentriduum frdt dit jaar gehouden op 15, 16 en juni in de kerk van „Christus Die aar" in Zoeterwoude. Aanmeldings- rmulieren zijn verkrijgbaar bij al- 'pastorieën in Leiden en omüggen- le plaatsen en by het secretariaat laarlemm; >traat 291 in Leiden. Neil Diamond, die onlangs door de grote Amerikaanse pla tenmaatschappijen is uitgeroepen tot de populairste zanger van de Verenigde Staten, zal zaterdag met zijn eigen band twee concer ten geven in de Royal Festival Hall in Londen. De jotograaf schoot dit plaatje van Neil Diamond en de gitariste van de begeleidingsgroep Carol Hunter in Hyde Park. LEIDEN Even goed als hij 50.000 van een bank te Leiden ver- uisterde, had een 22-jarige bankbe- iende uit Noordwijkerhout nog i 150.000 kunnen meenemen, op zyn vontuurlijke reis door verschillendt a uden van Europa. Het was een reemde geschiedenis met de jonge- nan. Vreemder nog, vanwege het op reden van de bankdirectie, waarin Haagse rechtbank aanleiding vond behandeling van de strafzaak te en de jongeman aan te houden, ter- lijl ook een psychiatrische rapport renselijk werd geacht. De jongeman had reeds eerder on- ewenste manipulaties uitgevoerd Spiet geld en zijn bankrekening stond ;5000 debet. Op maandag 21 december sloeg ilj zijn grote slag. Met f 502.000 werd lij naar hét bijkantoor van de bank Dp de veemarkt gestuurd, waar hij plm. f 40.000 uitbetaalde. Met een moesje zag hij kans even een assis en t kwijt te raken waarna hij '50.000 in zijn zak stak. Met de resterende plm. f 10.000 ing hij naar het hoofdkantoor terug a stelde dat in handen van de kas- cer. Hij wist, dat het ongeveer een iur zou duren voordat zijn daad verd ontdekt. In een taxi reed hij ferst naar Den Haag, vervolgens OVERLEDEN LEIDEN In stilte voncl gistereo cp Westerveld de crematie plaats ran het stoffelijk overschot van ir. E. Ruempol, directeur van de N.V leidsche Apparatenfabriek. Ir. Ruem pol (60), die vorige week plotseling is overleden, was in de kring van riet Leidse bedrijfsleven een voor aanstaande figuur. Een groot aantal jaren was hij de sympathieke voor- ntter van iiet departement Leiden ran de Ned. Maatschappij voor Nij- Terheid en Handel. Grote belangstel ling legde hij ook aan de dag hij ras vele jaren voorzitter van de Ver ,De Ambachtsschool" voor de technische opleiding van de jeugd in bedrijf en beroep. We naar Rotterdam en daarna per trein naar Maastricht. De volgende dag zette hij zijn reis voort. In de drie maanden dat hij spoor loos was, bezocht de jongeman diver se landen. Toen nog f 5000 resteerde, keerde hij huiswaarts. De volgende dag werd de politie door de vader van de jongeman, gewaarschuwd. Aanvankelijk werd nog getracht om politie en justitie buiten de zaak te houden, door het geld op de één of andere wijze aan de bank terug te betalen, waarvoor een relatie zich in zette, doch het plan mislukte. De feiten zelf gaven de rechtbank niet veel problemen, doch wel werd de vraag gesteld, of de directie van de bank op de hoogte was van de fi nanciële omstandigheden van ver dachte. De verdediger, Mr. Smelt consta teerde, dat er bij de directie niet slechts een rood lichtje had moeten gaan branden toen de financiële pro blemen van verdachte ontdekt wer den, doch dat een alarmschei had moeten overgaan. De rechtbank had ook nog overwo gen verdachte voorlopig op vrije voe ten te stellen, doch kon daartoe niet overgaan. De verdere behandeling van de zaak werd voor onbepaalde tyd uitgesteld. Bouwvakarbeiders, proficiat met uw bereikte loonakkoord. Jammer ook, want wat u bereikt hebt, geeft opnieuw een loonexplosie. Alles zal wel weer duurder worden, laat moe der maar boodschappen doen. Ook ik ben arbeider, ons streven moet zijn onder geen enkele voor waarde oonsverhoging, doch stabili satie van het huidige loon- en prijs peil. Of het z.g. indexcijfer moet om laag. Dat is dan loonsverhoging, daar vaart het land en ook u wel bij. C. H. v. Wetten, Kortenaerstraat 63, Leiden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen, J. de Lange, te Rijssen. te Barneveld, D. van de Berg te Huizen, te Ridderkerk-Slikkerveer J. Bos te Lunteren, te Satvenisse A. J. Mulder te Ter Aa. te Nederhorst, den Berg, J. P. Broeder te Ritthem, bedankt voor Ederveen, G. Veldjes- graaf te Wouterswoude. Geref. Kerken Beroepen te Huizen J. C. Lange- veld voorheen Missionair predikant te Buenos Aires, te Soest, te Wate ringen K. H. Wigboldus, kandidaat te Den Haag, bedankt voor Utrecht Th. W. A. Rijper te Rotterdam. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Enschede J. v. Amstel te Middelburg, die bedank te voor Oud-Bijerland, aangenomen naar Lutten aan de Dedemsvaart M. den Bleker te Mijdrecht. Geref. Gemeenten: Bedankt voor Rotterdam L. filok te Beekbergen. VOORSCHOTEN Op het tennis park van Porescate zijn gisteren de jeugdkampioenschappen van het dis trict Leiden begonnen. Tot en met vrijdag wordt er ge speeld vanaf ongeveer 15 uur (na schooltijd) tot 20 uur. Op de 3e Pink sterdag zijn s' middags de finales. Er worden alleen enkelspelen ge speeld, jeugd tot en met 13 jaar, de 14 en 15-jarigen en de groep 16 en 17. De KNLTB heeft landelijk de oudere groep 18—19 en 20 laten vervallen. Voor deze categorie zijn er al genoeg wedstrijden in het seizoen. Toch zijn er meer inschrijvingen dan verleden jaar en wedstrijdleider Henny Koe mans zal moeten passen en meten om de ongeveer 125 wedstrijden tij dig te beeindigen. Verheugend is de deelname van de Jeugd uit de duin-, rijn- en bollenstreek, wat wijst op de groei van de tennissport. De eerste schermutselingen verliepen wel vol gens de verwachtingen. Taco Jansen (Roomburg) liet zich verschalken door Kees Spendel van Forescate, maar de verdere partijen liepen ge stroomlijnd. De komende dagen zal de strijd echter wel fel worden, want de winnaars en winnaressen mogen Leiden vertegenwoordigen bij de lan- deljjke jeugd-kampioenschappen. rner Boutique i» f150,— tot f200,—, per week. liantieafspraken wordt lening gehouden. «rlaan 6, Wassenaar (lefoon 01751—2988 irt 1969 30.000 abonnees ;'t 1971 34.000 abonnees Parfumerie Schoonheidssalon Drogisterij ZEEMANLAAN 37 - LEIDEN vraagt Stivas A-B. -Sollicitaties na telefonische afspraak 23577, na 18.00 uur 40196. DONDERDAG 27 MEI, 20 UUR, PIETERSKERK Werken van o.a. Pachelbel, Bach, Franck en Reger. Toegangsprijzen: inschrijvers f 2,25; niet-inschrijvers f 2,75. Kaarten verkrijgbaar by K&O, Oude Vest 45 en 's avonds aan de kerk. Aluminium ladders en trappen ra Iedere lengte leverbaar H. JANSE Haarlemmerstraat 129 Telefoon 21808. Wij hebben in onze super markt plaats voor een actieve Leeftijd 17 tot 20 Jaar. Fyne werkkring en financiële steun bij ewent. vakstudie. Spar Supermarkt Fa. P. A. Starreveld, Da Cos- tasingel 34-36, Hazerswoude- Rijndijk. Tel. 01714—2365. liOD Liefst met ervaring. IJZERHANDEL IE RIJN 61 - LEIDEN - TELEFOON 20945 GEVRAAGD VOOR SPOEDIGE INDIENSTTREDING: Leeftijd 25—30 jaar. Voor goede kracht hoog loon. Zeer gevarieerde werkzaamheden op een jacht werf met ca. 65 werknemers. Brieven onder nummer 73203 a. h. bureau van dit blad CAIRO (Reuter» De Sow jet- Unie heeft beloofd Egypte politiek economisch en militair te blijven steunen, zo meldt het gezaghebben de Egyptische blad Al Achram. Dit was een van de resultaten van de be sprekingen die president Sadat giste ren heeft gevoerd met de Russische delegatie onder leiding van president Podgorni. Een ander resultaat was, aldus het Sowjet blad, dat de Sowjet-Unie en Egypte opnieuw hebben verklaard te te zullen streven naar bevrijding van al het door Israël bezette Arabische gebied. LEIDEN Drs. C. M. Stibbe is met ingang van 1 Juli voor een pe riode van vijf jaar benoemd tot on derdirecteur in vaste dienst van het Nederlands Historische Instituut in Rome en tevens tot hoofd van de af deling archeologie van dit instituut. De nieuwe onderdirecteur, die thans wetenschappelijk hoofdmedewerker is aan de Leidse universiteit, volgt dr. W. J. Th. Peters op, die een be noeming als hoogleraar heeft aan vaard. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Stephan Anthonen, z. v. T. v. Kampen en H. Pauw, Machteld Gisela, d. v. A. Hlllebrand en G. Kloosterhuis. Willem Cornells Hendrik, z. v. H. M. Wijn- nobel en M. W. M. Versteeg. Sebasti- aan Dlederik Willem Peter, z. v. J. H. A. van Kampen en E. H. ven Oort. Marcus Adrlanus Cornelus, z. v. A. H. M. Bos en M. P. M. Beuk, Gerbert Je roen DJien Klan, z. v. K. O. Llem en P. C. Westerhof. Jeroen Herman Jan, z. v. J. J. Burger en M. E. Schless, Ma- riska Cecilia Patricia, d. v. H. B. J. Beerens en D. H. van Kommeren, Jo hannes, z. v. J. Karens en T. Vis. Mi chel Paul Alexander, z. v. J. M. Vonk en A. M. Klebert, Roger, z. v. W. Ka reis en Y. E. van der Volk van Gogh, Marieke, d. v. G. J. J. Verbeek en G. M. F. Kuhne. Engelina Johanna Maria, d. v. F. M. F. Slingerland en F. Kok. Dian, d. v. J. Wessel en J. M. Langeveld. OVERLEDEN H. E. Heyman Cohen (71), man. C. Krom (65), weduwe van P. H. M. Ober. A. Bakhtali (57), man. W. W. v. Teyllngen (72), man. W. Stafleu, echt- gen. van J, A. Brinks. H. A. M. van Zeljl, (38), echtgen. van P. de Kaper. H. M. van Noort, (85), weduwe van W. Stolwijk. J. de Voogd (56), man. I. J. C. Mooten (2), dochter. W. Smits (47), echtgen. van P. Steetskamp. T. van Weerlee, man, W. D. Wendt, (82). man A. Parmentler (77), man. J. W. van Duursen (10) zoon, M. C. de Bruijn, (43), man. J. van Wijngaarden (73), GEHUWD G. M. Nap en G. Kok. BELFAST (Reuter) - By een aan slag op een politiebureau in Belfast is-een Britse militair gedood en zijr twintig personen gewond. Volgens een woordvoerder van de politie had een man een tas door de deur ge gooid, waarin een grote hoeveelheid explosieven zat. Het politiebureau, dat gebruikt werd door Britse mili tairen en de plaatselijke politie, werd geheel vernield. Behalve poll- Geseponeerd De rechter in het proces tegen de leider van de Zwar- te-Panterbeweging Bobby Seale en Ericka Huggins, een lid van deze groepering, heeft gisteren beide be klaagden ontslagen van rechtsver volging. Het tweetal stond in New Haven terecht op beschuldiging van moord op Rackley, voormalig lid van de Zwarte Panters, die door Seale van verraad was beschuldigd. Een uit vijf negers en zeven blan ken bestaande Jury kon niet tot een eensgezinde uitspraak komen. Nog meer doden Bij Hydera bad in India zijn gisteren niet 50 maar 69 mensen omgekomen en 53 gewond toen een vrachtauto inreed op een menigte die een religieuze bijeenkomst bijwoonde. Volgens de politie raakte de wagen van de weg af. werden twee slapende mensen overreden en reed de auto vervol gens op de menigte in. Tot de slacht offers behoren 35 kinderen en 23 vrouwen. De chauffeur is gearres teerd. Onrust in Ethiopië In de Ethio pische hoofdstad Addis Abeba zijn elf middelbare scholen gesloten in verband met agitatie onder de scho lieren. Deze hebben de afgelopen dagen gebouwen en autobussen mét stenen bekogeld uit protest tegen de stijging van prijzen van levensmid delen en van het vervoer. tiemannen en militairen werd een aantal burgers gewond. Brandweer lieden en ambulance-personeel gra ven in het puin, waaronder zich mo gelijk nog meer slachtoffers bevin den. V«f bü het politiebureau gepar keerde auto's werden vernield. Tot op honderd meter afstand braken ruiten van gebouwen. Enkele uren voor de explosie had de Noordierse premier Faulkner in het parlement meegedeeld, dat de Britse militairen voortaan zonder orders af te wachten mogen schieten op ieder die op verdachte wijze op treedt. „Het leger is niet bereid slechts halve maatregelen jegens terroristen te nemen". Hij verwierp echter een verzoek van de militante protestantse leider ds. Paisley om de politie weer te bewapenen. Vuurgevecht in Teheran De politie te Teheran (Perzië) heeft bekendgemaakt, dat drie mannen zijn gedood en zes gewond bij een vuur- en handgranaatgevecht tus sen verzetsstrijders en de politie. Na dat een schuilplaats van de verzets lieden was ontdekt. De mannen wer den gezocht in verband met de moord op het hoofd van een militair tri bunaal generaal Ziaoddin Fasio. Botsing in Lausanne De po litie van Lausanne heeft het gis teravond moeten opnemen tegen een duizendtal jongelui, die demonstreer den tegen hoge bioscoopprijzen. Zij maakte daarbij gebruik van een traangaskanon. Het was de tweede heftige betoging binnen een week in het gewoonlijk rustige Zwitserland. Vorige week woensdag en donder dag hebben in Genève jongelui met de politie gevochten wegens beper kingen die aan een Jeugdcentrum waren opgelegd. Om de kwaliteit van deze Velona kleuren-TV nog 'ns extra te bewijzen, geeft Vroom Dreesmann er met een gerust hart een garantie op van maar liefst 3 jaar. Die garantie krijgt u zwart op wit, in een duidelijk certifikaat. Bovendien is uw kostbare toestel via Vendopolis, de verzekeringsafdeling van uw warenhuis, 3 jaar lang verzekerd tegen alle mogelijke schade, b.v. stukstoten, omvallen, diefstal, enz. Zonder dat het u een cent kost Velonaweer zo'n prima merk van Vroom Dreesmann. Gemaakt door een door óns geselek- teerde fabrikant, volgens ónze eisen. Zodat we zeker weten dat we u een artikel verkopen waar we achter kunnen staan. Niet alleen vanwege de perfekte kwaliteit, maar ook om de lage prijs, het exclusieve model en... de uitstekende service. Ook als de garantie periode al lang voorbij is I luidspreker aan voorzijde voor natuurlijke geluidsweergave instant sound (direkt geluid na aanzetten) door praktisch volledige transistorisering 4 schuifregelaars voor het gemakkelijk instellen van een perfekt kleurenbeeld 66 cm rechthoekige beeldbuis 6 druktoetsen voor het instellen van 6 verschillende programma's

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13