Wim Ruska maakt 'misstap' in zwaargewicht finale goed 1TELS VOOR ANDERS EN 'VAN T RIET Cor Smulders grossiert in nationale turntitels Cees Varkevisser en Brongstring gekozen Chevron {ONZEN MEDAILLES VOOR EUGSTER, PETER SNIJDERS EN KRUYS i Schonere «motor is zï kilometers goedkoper. utenverdeling aakinterland Volley halbond reorganiseert competitie Eddy Ham neemt sabeltitel over van leermeester Kaspar Katdolus Daminterland tegen Rusland IllDAG 24 MEI 1971 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Wim Ruska nisstcup goedgemaakt GOTHENBURG Na de zilveren medaille, die het Nederlandse judoteam tijdens de Europese kampioenschap pen in Gotenburg veroverde, was er het afgelopen week einde een oogst van vier medailles. Willem Ruska heroverde zijn vorig jaar verloren gegane titel in het zwaargewicht, de halfzwaargewichten Ernst Eugster en Peter Snijders en zwaargewicht Henk Kruys in de wedstrijden om de titel ,,alle categorieën" veroverden bronzen medailles. Door deze resultaten eindigde Neder land in het landenklassement op de vierde plaats, achter Frankrijk, Oost-Duitsland en Rusland. ADVERTENTIE ind 'te >A De Leidse gewichtheffers Theo Sanders en Dick u Riet, beiden van de vereniging LKV De Spartaan, zijn ide gisteren in Breda gehouden Nederlandse kampioen- :oli «n zeer succesvol geweest. Zowel Sanders als Van 't Riet JJj een nationale titel in de wacht. Sanders deed dat in res idengewicht waar hij in totaal 360 kg omhoog bracht; d Riet was met 392,5 kg de sterkste bij de zwaargewichten. o0i eid'enaars waren ongenaak- hun klasse. Sanders kwam Irukken tot 110 kg, eenzelf- bt haalde hij bij het trek- .jlj ijl hij bij het stoten 140 kg !e. Bij Van 't Riet waren de 125 kg drukken, 117,5 kg en 150 kg stoten. Andere I-deelnemers waren Nico Siem Stokkel. Faas werd in ■zwaargewichtsklasse vijfde (95-100-125). Stokkel het zwaargewicht eveneens .-g (100-95-125). nburger Heiges van Excel- r|J' mssum verbeterde in het icht 't nationaal record stoten, m tot 82,5 kilo. Het oude stond met 80 kilo op naam M a de Mijsenberg uit Breda, ige titels kwamen terecht bij lcht Heiges (Excelsior Bruns- 5-62,5-82,5 - 207,5 kg; Ban- ai; icht: Urgert (Simson Den 50-70-100-260 kg; Vederge kekers (Atlas, Maastricht) 52,5-265 kg; Lichtgewicht: (Helios Simpel veld) 117,5-320 kg; Lichtzwaar- Bloemendal 127,5-110-145- ig; Midden-zwaargewicht: =r (Hercules Dordrecht) 120 170 kg. Theo Sanders tiddengewichttitel 5CKER De tweedaagse ^strijd tussen West-Duits- Hübner en Darga) en (zonder Timman, Har- feema en Langeweg) is in ^nd geëindigd: 1010. De won Nederland met 6, ag wonnen de Duitsers ronde met dezelfde cij- Dick van 't Riet ongenaakbaar AMERSFOORT Op de Jaar lijkse algemene vergadering van de Nederlandse Volleybal Bond is als opvolger van de heer H. Spruijt, als voorzitter van de financiële com missie van de bond, benoemd de heer A. Polman. Met ingang van 't seizoen 1972/'73 zal een nieuwe con stellatie in de NeVoBo haar intrede AMERSFOORT Het Neder landse herenteam zal op 26 mei in Rome en op 27 mei in Napels in terlandwedstrijden spelen tegen Ita lië. De volgende spelers zijn voor de wedstrijden uitgenodigd: Hoeboer, Valkenburg, Veldhuis, Lodder, Tin- ga, De Vink, Houwen, De Bakker, Kerkhof. Scholten en Kalf. doen. Er zal een landelijke eredivi sie worden geformeerd, met daaron der twee eerste divisies, vier tweede divisies en acht derde divisies. Dit impliceert dat aan het eind van het volgende seizoen de vier hoofdklas se kampioenen promotiewedstrijden zullen moeten spelen om twee plaatsen in de eredivisie. De medische keuring werd voor alle volleyballers met ingang van het nieuwe seizoen verplicht gesteld, terwijl tevens werd medegedeeld dat er werd gewerkt aan een contribu tieverhoging. Het inschrijfgeld voor de ploegen werd reeds met tien gul den per ploeg verhoogd. De titel van Wim Ruska maakte wat er in de voorronden was ge beurd meer dan goed. Ruska had daarin na een overwinning op Rych- ':ov (Bul) verloren van de RusGoet- zoe. Een wat vreemde nederlaag, die mede te wijten was aan de scheids rechter. De Amsterdammer kwam vol in met een beenworp en Goetzoe vloog door de lucht. De Engelse ar biter Kerr zag hier echter niet meer in dan een half punt. Ook Ruska had gerekend op een vol punt, maar ging in een snelle reactie toch door op de grond. Na de aankondiging van Kerr (Waza Ari) nam de dertig kilogram zwaardere Rus (hij bracht een gewicht van 136 kilogram op de mat) de houdgreep van Ruska over en hieldde Nederlander dertig se conden lang vast. Het betekende de overwinning. Nieuwe kans Zonder zich verder om tactiek te bekommeren won de Rus zijn poule. Had hij zich laten uitschakelen, dan zou hij in de herkansing gekomen zijn en was Ruska uitgeschakeld ge weest. Nu kreeg de oud-wereldkampioen een nieuwe kans, die hij gretig be nutte. Via de Oostduitser Hennig (Europees kampioen alle categorieën 1970) en de Westduitser Otto won hij zijn herkansing. De Rus OnasJ- vili was de tegenstander in de halve eindstrijd. Met een half punt voor een beenworp bereikte Ruska de finale. Hierin maakte hij tegen Goetzoe duidelijk dat de nederlaag in de morgenuren een misstap was ge weest. Met een van de mooiste pun ten van het toernooi (een O Soto Gari beenworp) velde Ruska zijn tegenstander in enkele minuten. Het betekende zijn vijfde Europese titel. Blessure Omdat Wim Ruska afzag van ver dere deelneming aan de wedstrijden in de open gewichtsklasse (alle cate gorieën) na in de eerste ronde te hebben verloren, kreeg de Utrechter Henk Kruys, oud-Europees Jeugd kampioen, zijn grote kans. Via de Pool Butka, Besson (Fra) en Otto (WDI) werd hij poulewinnaar. In de halve finale stiutte hij op de Rus Koeznetsov. Deze bleek te sterk, hoe wel Kruys hem niet meer dan een overwinning op beslissing toestond. In deze wedstrijd ondervond Kruys duidelijk hinder van een enkelbles sure, opgelopen in de strijd tegen Butka. Hierdoor kon hij zijn favo riete technieken niet ten volle be nutten. Koeznetsov zou uiteindelijk kampioen worden, door in de eind strijd de revelatie van het toernooi, de Spanjaard Perez, op beslissing te verslaan. Zowel Peter Snijders als Ernst Eugster werden onbedreigd poule winnaar in het halfzwaargewicht, maar beiden verloren in de halve finale. Eigenlijk onnodig van Ho- willer (Odl) en Pokatajev (Rus). De weg naar de titel was hierdoor voor de Oostduitser vrij. De overige Nederlanders vielen niet in de prijzen, hoewel Leo Hey- ne, Martin Poglajen en Jan Snijders slechts één overwinning van bron6 verwijderd bleven. Uitslagen Lichtgewicht, eerste ronde: Pasieka (Pol) verslaat Schilder (Ned) op be slissing, Scholz (O-Dld) verslaat Gie- telink (Ned) op beslissing. Derde ronde; Szabo (Hong) ver slaat Topolnik (Z-Sl) op beslissing, Werner (O-Dld) verslaat Lawrence (GB) op beslissing, Pisjelaoeri (Rus) verslaat Mounier (Fra) op beslis sing. Vierde ronde: Werner (O-Dl) ver slaat Szabo (Hong) op beslissing, Pisjelaoeri (Rus) verslaat Vismara (It) op beslissing. Halve finales: Pisjelaoeri (Rus» verslaat Szabo (Hong) op Ippon, Mounier (Fra) verslaat Werner (O-Dl) op Ippon. Finale; Mounier verslaat Pisje laoeri (opgegeven). Derde: Szabo en Werner. Half middengewicht, eerste ronde: Abadov (Z-Sl) verslaat Van der Pol (Ned) met Waza Ari, Novikov (Rus) verslaat Branco (Port) op Ippon, Heyne (Ned) verslaat Ozarneckf (Pol) op beslissing. Tweede ronde: Novikov (Rus) ver slaat Verhueisdonk (W-Dl) op be slissing, Hotger (O-Dl) verslaat Ar- rigoni (Zwi) op beslissing, Hende' (O-Dl) verslaat Van de Weyer (Bel) op Ippon, Dwoinikov (Rus) ver slaat Heyne (Ned1) op Ippon. Herkansing: Heyne verslaat Car roll (Ier) op Ippon, Guichard (Fra) verslaat Heyne op Iippon. Derde ronde: Hendel (O-Dl) ver slaat Novikov (Rus) op beslissing, Hotger (O-Dl) verslaat Kerner (Oost) op beslissing, Dwoinikov (Rus) verslaat Guicahrd (Fra) op Ippon. Vierde ronde: Hendel (O-Dl) ver slaat Zajkowski (Uol) op Ippon, Dwoinikov (Rus) verslaat Hotger (O-Dl) op beslissing Halve finales; Hendel (O-Dl) ver slaat Guichard (Fra) op beslissing, Zajkowski (Pol) verslaat Dwoinikov (Rus) op beslissing. Finale: Hendel verslaat Zajkowski op beslissing. Derde: Guichard en Dwoinikov. Middengewicht: Tweede ronde: Poglajen (Ned) verslaat Adamczyk (Pol), Jan Snijders (Ned), verliest van Jacks (GB). Derde ronde: Gut- auffray (Fr) verslaat Gerd Egger (Wdl), Gogalauri (Rus) verslaat Po glajen, Jacks verslaat Kralkevic Zls. Patrick Clement (Fr) verslaat Smi- rat (Odl). Vierde ronde: Gogalauri verslaat Gutaufray, Jacks verslaat Patrick Clement. Halve finales Go galauri verslaat Patrick Clement Auffray verslaat Jacks. Finale Guy Afray (Fr) verslaat Gogalauri (Rus) op beslissing van de scheidsrechter. Halfzwaargewicht: Geplaatst voor tweede ronde Ernst Eugster en Pe ter Snijders. Tweede ronde: Peter Snfjders verslaat Tentjev (Bul) Eug ster verslaat Nielson (Den) Derde ronde: Eugster verslaat Aellig (Oost) Peter Snijders verslaat Varga (Hong) Jean Luc Rouge (Fra) verslaat Po- katae v (Rusl.), Gowiller (O-Dl.), verslaat Pierre Albertini (Fra). Vier de ronde Peter Snijders verslaat Po- kataev (Rus) Eugster verslaat Howil- ler (ODL), halve finales Pokataev (Rus) verslaat Eugster op beslissing van de scheidsrechter, Howiller win naar herkansingen) verslaat Peter Snijders op beslissing van de scheids rechter. Zwaargewicht: tweede ronde Bon- trop (Ned) verslaat Paliev (Rus), (Ruska (Ned) verliest van Goetoe (Rus). Derde ronde Pierre Paris (Zwi) versl. Herman Bontrop, Onash- ville (Rus) versl. Alfred Meier (Wdl) Reinhart Otto (Wdl) verslaat Perez (Spa), Valentin Goetzoe verslaat Hennig (Odl) Herkansingen: Rus ka verslaat Henning (Odl) en Otto (Wdl). Vierde ronde: Goetzoe (Rus) verslaat Otto (Wdl), Onashvili (Rus) verslaat Paris. Halve finales Ruska verslaat Onashvili op beslissing van de scheidsrechter, Goetzoe verslaat Meier (terug na herkansingen) Fi nale Ruska wint van Goetzoe met Ippon. Alle categorieën voorronde Kruys (Ned) versloot Butka (Pol) op be slissing, eerste ronde: Kruys verslaat Ojaja (Fin) op Ippon .Brondani (Fr) verslaat Vleugels (Bel) op Ippon; Henning (Odl) verslaat Ruska (Ned) op Ippon, Koeznetsov (Rus) verslaat Paris (Zwi) op Ippon. Tweede ronde Kruys verslaat Besson (Fra) op Ippon, Koeznetsov (Rus) verslaat, Henning (Odl) op beslissing, Otto (Wdl) verslaat Adamczyk (Pol) op Ippon. Derde ronde: Kruys verslaat Almada (Spa) op Ippon, Koeznet sov (Rus) verslaat Reiter (Pol) op Ippon, Otto (Wdl) verslaat Oesik^ Rus) op beslissing. Vierde ronde Pe rez (Spa) verslaat Koeznetsov (Rus) op beslissing, Kruys verslaat Otto (Wdl) op Ippon. Halve finales: Koeznetsov (terug na herkansing verslaat Kruys (Ned) op beslissing, Perez (Spa) verslaat Otto (Wdl) op Ippon. Finale. Koez netsov verslaat Perez op beslissing. Derde: Kruys en Otto. Martin Poglajen in moeilijk heden tijdens de Europese judo kampioenschappen in Gothen burg. Boksen De Spanjaard Pedro Carrasco heeft in Madrid de Europe se bokstitel in het lichtweltergewicht veroverd door een overwinning op punten tegen de houder René Ro- que uit Frankrijk. VLAARDINGEN De Delftenaar Eddy Ham is zondag in Vlaardingen Nederlands scherm kampioen op sabel geworden. Hij won in de finale vier partijen en leed één nederlaag. Ham nam de titel over zijn maitre, Kas- per Kardolus uit Benthuizen. Deze mocht niet meedoen, aangezien de schermbond de wedstrijdlicences van de leraren heeft ingetrokken. Frans Mostman uit Purmerend werd tweede. Hij zegevierde drie maal, had 11 treffers ontvangen en 23 gegeven. Joska Makk (zaal Adam Bela uit Utrecht) eindigde als der de. Hij won eveneens drie keer, kreeg 21 treffers aan en deelde 16 treffers uit. De 21-jarige Ham, die eerder al eens Nederlands Jeugdkampioen was» bracht zijn eerste vier partijen op fraaie wijze tot winst. Hij was toen al zeker van de titel. Het wekte dan ook geen verwondering, dat de jeug dige Delftenaar, die dit seizoen het Emmtoernooi en de strijd om de Be vrijdingsbeker won, bevrijd van alle spanning zijn laatste partij tegen Frans Mosman met 0-5 verloor. Ham kreeg ook de prijs voor de Jongste deelnemer in de finale. Eindstand: 1. Eddy Ham (zaal Kardolus, Benthuizen) 4 gewonnen, 2. Frans Mosman (Shell, Amster dam) 3, 11 ontv. treffers 23 gegeven, 3. Joska Makk (zaal Adam Bela, U- trecht) 3, 21, 16, 4. Jan Dijksman (zaal Abrahams, Den Haag) 2, 18, 16 5. Wim Kruithof (zaal Adam Bela, Utrecht) 2,23,16, 6. Walter Janssen (zaal Adam Bela, Utrecht) L Motorsport In Varberg (Zwe den) is gisteren de zesde ronde ver reden voor Fim-cup, die geldt vooï het Europees kampioenschap motor cross zijspannen. De Nederlander Ri- kus Lubberts werd tweede achter de Zweed Aronsson. Beide renners won nen een manche, maar de Zweed no teerde een snellere tijd en werd win naar in het totaal klassement. Na zes ronden leidt Lubbers nog steeds in het algemeen klassement voor de Brit Thompson. Atletiek De Westduitse atlete Heide Rosendahl heeft gisteren op *n kunststofbaan twee topprestaties ge leverd. Zij won bij een nationale wedstrijd in Stuttgart 't verspringen met 6 meter 64, de beste prestatie van dit seizoen. DEN HAAG De vijfde ontmoe ting tussen de landenploegen van Rusland en Nederland gaat definitief door. Hoewel Rusland blijft vast houden aan de wedstrijd tussen acht tallen, heeft het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) na overleg met de commis sie centrale training en de spelers, besloten de continuïteit in deze serie landenwedstrijden niet te moeten on derbreken het verzoek van Rus land in te willigen en met acht spelers naar Tallinn te gaan. De Ne derlandse ploeg bestaa.t uit: Pieter Bergsma, Evert Bronstring, Jan de Ruiter, Piet Roozenburg, Ton Sy- brands, Wim van der Sluis, Kees Var- kevisser en Harm Wiersma. Als re serves zijn aangewezen: Anton Scho- DEN HAAG Het wereldkam pioenschap dammen 1972 in Neder land gaat door. De Damstichting Twente heeft het bestuur van do KNDB laten weten dat, mede door de financiële toezeggingen van de ge meente Hengelo en het bedrijfsleven, het de organisatie van dit wereld kampioenschap op zich kan nemen. tanus en Frans Hermelink. Als non- plying captain zal optreden de heer A. J. Ivens, Rusland heeft de volgende speler» aangewezen: wereldkampioen An- dreiko, Koeperman, Gantwarg, Kor- cvhov, Tsjekoelef, Raz, Matsjanski en Davidov, Reserves zijn: Ogordodnikor en SjaveL NIJVERDAL Cor Smulders (PSV) is gisteren in de sport hal van Nijverdal voor de derde maal Nederlands turnkam- pioen geworden. De Eindhovenaar, die na de voorwedstrijden al 2,15 punten voorsprong had, wist die in de finale te vergroten tot vier punten. Smulders kwam uit op een totaal van 109,40 pnt. Clubgenoot Hans Gunneman leg de beslag op de tweede plaats met 105,40 punten. Er kwamen slechts vijf turners in de eindstrijd uit. Smulders behaalde ook nog vijf eerste plaatsen op de zes onderdelen, die dit jaar voor het eerst even eens met een nationale titel werden beloond. Smulders zegevierde bij de vrije oefening, paardvoltige, paard- sprong, rek, en ringen. Op deze on derdelen werd' Gunneman tweede. Gunneman behaalde de eerste plaats op de brug, waar Smulders tweede werd. Cees Pot, in het eindklasse ment derde (102,10 pnt.), behaalde op de diverse toestellen vijf derde plaatsen. Alleen bij de vrije oefening moest hij hét brons laten aan Alex Knip. Gert Butter (Volo) werd voor het tweede achtereenvolgende jaar kam pioen bij de Jeugd. Vóór de finale stond Tonnie Rottier (PSV) met o.i punt voorsprong aan de leiding maar de Eindhovenaar verspeelde zijn voor deel door enkele missers. Hij werd nu tweede met 99,20 punten. De derde plaats was voor Cor v. Weert (Nijver dal). De uitslag bij de heren is: 1. Smul ders (PSV) 109,40 pnt., 2. Gunne man (PSV) 105,40, 3. Post (St. Mauritius) 102,10, 4. Knip (St. Mauritius) 92,45, 5. Lammers (GVU) 89,15. Cor Smulders: óók ringen-titel.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9