College sanering van Warmond vraagt financien agenda Zangavond met Doris Laschek NOG GEEN SUBSIDIE MUZIEKSCHOOL BOLLENSTREEK Schoolzwemstrijd in Poelmeer Cultureel Centrum te weinig gebruikt Vragen over bouw „directeursboot" MLNl-iiieuws Uit J MAXI-Leiden In kasteel Duivenvoorde -. mm PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 MEI 1 WARMOND Het college van B. en W. van Warmond stel len de raad in de vergadering van 27 mei voor de subsidie aanvraag van de Muziekschool Bollenstreek in Sassenheim voor het jaar '70/'71 aan te houden tot over bepaalde beleids punten intergemeentelijke overeenstemming is bereikt. Men is van mening dat de begroting voor '70/'71 niet realistisch ge noeg is opgezet. Het college acht het daarom alleen verant woord de subsidie toe te kennen wanneer de financiën van de stichting worden gesaneerd. De rekening 1968/1969 sluit met een nadelig saldo van f 9.156,23. Bij de samenstelling van de begroting voor '68/'69 werd aangenomen, dat het aantal leerlingen zou stijgen tot 800. In werkelijkheid werden echter 541 leerlingen ingeschreven. Voor het curusjaar 1970/1971 wordt van een leerlingen aantal van 663 uitgegaan, waaronder 250 a.v.m. leerlingen. Uit het jaarverslag 1968 1969 blijkt echter dat er per 1 ok tober 1969 slechts 59 a v.m -aanmel dingen waren. Op de balans per 30 september 1969 komt al een nadelig saldo van f 13.365.24 voor. Het ongunstige ver loop van het leerlingenaantal in het cursusjaar 1969/1970 zal ongetwij feld tot gevolg hebben dkt opnieuw een tekort zal ontstaan, waardoor het totale tekort verder zal toene men. De financiële basis waarop de muziekschool steunt is daardoor wel bijzonder wankel geworden. Het geheel geeft het Warmondse college, de indruk, dat de begrotin gen te optimistisch worden opgezet. Burgerlijke Stand van Leiden LBOKLN Edwin. zn. van J. Seller en D Mo- rlt6, Marjolein Margaretha Johanna, or van J B. Franse en P F. G. W. Corpe); Willem Cornelis Marcel, zn. van P Klinkenberg en A. Barnhoorn; Paul Nicolaas Pleter. ^n. van P. Klinkenberg en A Barnhoorn; Antho- r:iet Gerrit. zn van G. de Mik en G van Dam; Karen Nina, dr. van J. W. Kooij en W. G. Ross; Elbertje, dr. van W. M. van Vulpen en G. W van Leeu wen; Elisabeth Alexandra Maria, dr van J. P. M. van der Kraan en W. A M. Remmerswaal. GEHUWD C. P. Ha bra ken en M. W. van der Poel; N. Montagen en M. A. J. van Leeuwen; L Riksman en J. Nekeman. Tot landen gedwongen Een Westduits sportvliegtuig is maandag boven het door Israël bezette schier eiland van Sinai door twee Israëli sche militaire toestellen tot landen gedwongen. De beide inzittenden, de 47-jarige dr. Alte-Kristof uit Darm stadt en de 54-jarige Heinke uit Keulen, hebben verklaard dat zy zich op weg bevonden van Asmara in Ethiopië naar Beiroet. Toen zij onderschept werden verkeerden zy in de mening boven de Egyptische woestijn te vliegen. I Het voortbestaan van de school komt op die manier ernstig in ge- i vaar. I Gezien deze gang van zaken heeft het college bezwaar de raad een voorstel tot voortzetting van de sub sidiëring op basis van de ingedien de begroting 1970 71 te doen. Het is van oordeel dat voortzetting van de subsidiëring alleen dan verant woord is wanneer de financiën van i de stichting gesaneerd worden en de I begroting van 1970/1971 realistisch I wordt opgezet. Op grond van de opgedane erva ringen zou tevens moeten worden nagegaan of de school voldoende le- I vensvatbaarheid heeft en in een zo- 1 danige behoefte voorziet, dat verdere j instandhouding verantwoord is. j Daarnaast wil het college ernstig I overwegen of onderbrengen van de school in een gemeenschappelijke re geling noodzakelijk is. I De Kaagweek moet in Warmond weer een groot feest worden. Voor deze week. die het dorp aan de Kaag voor toeristen nog aantrekkelijker moet maken, hebben zich ingezet de VVV, de Vereniging tot viering van OEGSTGEEST De zwemvere niging Poelmeer zal, ook dit jaar de organisatie van de schoolzwem- wedstrijden op zich nemen. Het bt- stuur wil deze wedstrijden op zater dag 5 juni van 9.45 uur tot 12.00 uur houden. Het programma voor de jongens en meisjes luidt: 25 m schoolslag; 25 m rugslag; 25 m vrije slag; 5 x 25 m estafette vrije slag. Voor de scholen zijn er weer wis- selbekers voor jongens en meisjes Individuele prijzen worden beschik baar gesteld door de vereniging Poelmeer. Voor de estafettenum- niers worden zowel voor de jon gens als voor de meisjes een ex- tra beker beschikbaar gesteld. Jeugdtoernooi ZLC LEIDEN Op de terreinen van ZLC en VNA zal morgen een wel- pentoernooi '8—9 jaan worden ge speeld. Organiserende vereniging is ZLC. Het toernooi begint om 10.00 Warmonds feesten, het comité festi viteitenpark Groot Lererust, 't Sloe- pie. Flophouse Manege Pagasus en Clara Sikking. Voor de ongtv 20 activiteiten in de Kaagweek is in totaal aan subsi dies en garantiesubsidies f 8.635 aangevraagd. Voor 19 activiteiten is aan een malige subsidies en garantiesubsi dies f 4.335 of wel f 3 per gezin ge vraagd. Hiermede zal naar schatting 80 pet. van de bevolking worden be reikt. Voor één aktiviteit, het concours hippique is een garantiesubsidie van f 4 300 of f 3 per gezin gevraagd Hiermede zal ongeveer 20 pet van de bevolking worden bereikt. Naar mening van het college is .in dit geval het geldelijke offer niet in overeenstemming met het nut dat wordt bereikt. Op grond hiervan vinden B en W dat ze niet kunnen voor stellen voor het concours hippique een garantie- subsidi e van f 4.300 te verlenen. De overige subsidies en garantie subsidies worden wel verleend De agenda voor 27 mei bevat de volgende punten Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf fing van meubilair en spelmateria len t.b.v. de dependance van de kleuterschool „De Hummelburcht". Beschikbaarstelling van een kre diet voor de aanschaffing van leer- VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense raadslid mr. J. Goosens vraagt 1 het college van B. en W of het in vergelijking met andere jaren nor maal is dat in 1970 het Cultureel Centrum 2 3 deel van het jaar <218 van de 365 dagengeheel onge bruikt leeg heeft gestaan. Ook vraagt hij hoe het komt dat de ach terzaal slechts lx 's-avonds in 1970 i gebruikt is en dat er voorkeur be staat voor de huur van de voorzaal im 1970 130 maali. hoewel de tarie ven daartoe (voorzaal tegenover ge hele zaal) nauwelijks aanleiding toe geven. Mr. Goosens vraagt of het aanbe veling zou kunnen verdienen dë ex ploitatie van het Cultureel Centrum op een geheel andere leest te schoei en en wel door ruimten, met name 's-middags, tegen sterk verlaagde ta rieven ter beschikking te stellen Kunnen de tarieven zodanig worden herzien, dat eerder gelet wordt op een zo groot mogelijk gebruik te gen lagere prijzen, dan naar verhou ding waarschijnlijk veel te hoge ta neven. waardoor het Cultureel Cen trum niet aan zijn doel beantwoordt. middelen en de inrichting van een documentatiecentrum voor de School met de Bijbel, ke exploitatievergoedingen, Lager- Vaststelling van de gemeentelij- onderwijs, over 1970. Vaststelling van de gemeentelij ke vergoedingen voor vakonderwijs. Subsidiëring Stichting Muziek school Bloembollenstreek voor de schooljaren 1970/1971 en 1971/1972. Subsidiëring festiviteiten Kaag week. Krediet voor het maken van een balie voor de afdeling Algemene Za ken ter secretarie. Aanvullend krediet voor het on derhoud van de woning Sweilanü- straat no 41. vaststelling Subsidie byz. voorbe reidend hoger onderwijs subsidie bijz. voorbereidind hoger onder wijs subsidie scholierentoernooi bijdrage a fonds perdu in de ver- bouw- en inrichtingskosten van „De Burchot". I LEIDEN Het PvaA-raadslid Van Peype heeft vragen gesteld aan colle ge van B en .W HIJ stelt, dat vol gens een bericht in de kranten door leraren en leerlingen van de Chr. L.T.S. Zuidwest ten behoeve van de directeur van deze school een gemo toriseerd jacht zou zijn gebouwd. De directeur zou de materiaalkos ten zelf hebben gedragen, terwijl de verrichte werkzaamheden in 't ka der van de opleiding plaatsvinden. Hij vraagt of het college het in overeenstemming met de functie en de onpartijdige positie van de direc teur acht, dat deze heeft ingestemd met de bouw van dit jacht te zijnen behoeve En verder; Is het college met mij van me ning. dat één en ander bijdraagt tot het scheppen van een onzuivere ver houding tussen de directeur ener- de leraren en leerlingen anderzijds? Welke maatregelen zouden door het college kunnen worden geno men in het, geval dat deze directeur aan een gemeentelijke school ver bonden zou zijn geweest? Woensdag Incident in Ierland Ierse na tionalisten hebben gisteren de kan toren van de Britse spoorwegen in i Limerick en Cork (Ierse republiek) I bezet. De bezetters zijn leden van "Sinn Fein", de politieke vleugel van het verboden Ierse Republikeinse i Leger De politie heeft de kantoren J omsingeld Kreatlef Centrum (Breestraat) Socië teit. spreekuur gastarbeiders, projekt- groep film 8 uur nam Waaggebouw Bevolkingsonderzoek tbc 912 uur voorin, en 24.30 uur nam Oegstgeest (Taberne. Julianalaan 1) I Volle evangellegemeente Rijnland, 8 uur nam Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) i Evangeliebijeenkomst Spr. dhr Bult huis 8 uur nam. Breestraat 19: Socletelt Twentwel ivoor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. donderdag Kreatlef Centrum (Breestraat) Ont- I moetingsavond, projektgroep wandkle den, muziek, geluld, cineclub film "In the vear of the pig" 8 uur nam. Levendaal 101 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 7.30 uur nam Avond- en nachtdienst apotheken te Lelden. Leiderdorp. Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20, tel. 21522. Apotheek R v. Breest Smallenburg Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 42947. Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8. Oegstgeest. tel. 53274 De zaterdagdlenst na 13 uur, de zon dag-avond- en nachtdienst van Apot heek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zuid-West. Vrijdag Kreatief Sentrum (Breestraat) So ciëteit buitenlandse werknemers, pro jektgroep zeefdruk, licht 8 uur nam Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Wim Hoogsteder. Rob Goudzwaard combination 10 uur nam. 3 uur voorni. Het Mierennest (Morsweg 59) Kla verjassen 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden! 9-12 12 uur nam. Koningskerk RuUclub 7.30-10 uur nam Stadsgehoorzaal Kunst- en Antiek markt 7-10 uur nam. Zaterdag VOORSCHOTEN In Kasteel Duivenvoorde zong de sopraan Do ris Laschek-Reich. op klavecimbel begeleid door haar echtgenoot Georg Laschek. Het echtpaar woont in War der in Noordholland en naar we me nen heeft Amsterdam in zijn vor ming en scholing en belangrijke rol gespeeld. Van Georg Laschek zonder voorbehoud gezegd worden, dat hij een benijdenswaardige begeleider is. In twee composities maar liet hij zich bescheiden, ook solistisch ho ren: Minuet van dp Portugees C Leixas en La Gémissante. de zuch tende! van Dandreu. Dandreu heeft het klavier niet laten steunen of zuchten, maar in die tijd van de Zonnekoning bestond er in de Parij- se salons een soort muziekkritiek of liever kritisch op muziek een roddel portretjes, die een bepaald iemand op de keper namen: een zeurpiet, een eeuwige geeuwer, eén caqueteu- se. alias klets majoor, enzovoort Dit wat dienaangaande een aardig illustratief musiologisch momentje. Wat Doris Laschek betreft is een beoordeling minder eenvoudig, eigen lijk specialisten aangelegenheid. Vol maakte zangers zijn witte raven Do- ris Laschek pretendeert ook niets Voor een programma als zij uitkoos en geheel aangeplakt moet zijn aan het cembaaltijdperk (15de tot eind 18de eeuw», is haar stem heel ge schikt. Haar stembereik is niet zo groot,-de hoogte ziö nog niet hele maal vrij en klinkt daar dus te hard. te stereotiep, te weinig genuanceerd en soepel De meeste tonen zitten evenwel goed. de voordracht is in telligent. de dramaatjes van dood en liefde, leugen en bedrog, tyrannie en ontrouw geeft zij voldoende gestalte Al hebben we de indruk, dat deze sopraan door haar o.i. zeer zuivere instelling tegenover leven, zangkunst en literatuur mogelijkheden in zich bezat, die zij zelf misschien niet be speurt Maar in 't vrij uit laten stro men van haar hoogte en het rafel loos kunnen stilstaan op een toon moet zy zich met hardnekkigheid werpen De dictie is niet altijd ge garandeerd duidelijk, de woordklank zowel als het toononderscheid doken wel eens weg in vibraten Deze zan geres zij een riante carrière van harte toegewenst. KEES VERHOEF Kreatief Sentrum (Breestraat) O- penhuis 10 uur voorm projektgroep schilderen 2 uur nam., feest met hap pening 9 uur nam Breestraat 19 Sociteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaaden) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- societeit Palamedes 2-5 30 uur nam Stadsgehoorzaal Kunst- en Antiek markt 1-10 uur nam Antoniusclubhuis DOS-DOB met Ik zeg toch zeker niks". 8 uur nam. Release Hulpdienst Release: Witte Singel 12a tel 24555 Dag van 26 en 7—11 uur DIENSTEN HITS\KTsES HEMELVARTSDAG Leiderdorp: dokter G. A de Bruijae Hoofdstraat 8, telefoon 22208. Leiden. Tot donderdagnacht twaalf uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon. 22222. Oegstgeest Dokter D. Held, Mareln. 36, tel. 52255. Avoiul- en nachtdienst apotheken te Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten. Geopend voor spoedeisende gevallen v.a. woensdag 19 mei 17.30 u op He melvaartsdag. tot vrijdag 21 mei, 's morgens 8 uur: Haven Apotheek. Haven 18, tel 20085 En Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 -2525. Gedurende bovengenoemde periode wordt de dienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en van de Oegstgeestse Apotheek waarge nomen door ae Haven Apotheek en A- potheek Voorschoten. Overal in de sloten en ten in en rondom Leiden wore het voorjaar gebaggerd of sch® maakt. Onze fotograaf Hl schoot een plaatje van bagger zaamheden in de Mare, op de waar de dam die de verbinding vormen tussen de lange Gracht de Lammermarkt komt te ligger De leden van de handbalveren HVL kunnen morgen genieten n groots opgezette sportdag. Dit festijn begint om kwart over 's-morgens en zal worden beS met een discofeest. De eniging van Belangstellenden Lakenhal hield gisteravond een mene ledenvergadering. Uit hel slag bleek dat de tentoonstelliq merklappen een geweldig succe weest was, ruim 8 000 bezoeken wil nu ook een tentoonstelling 'nisern van "Leids zilver". Aan de Rijksuniversiteit van Utr slaagde voor het doctoraal ex geschiedenis P. Batelaan uit 0 geest. Voor het arts-ex slaagden aan de Beidse Rijksui siteit mevrouw Oostveen-Regenl (Leiden) C. Bernsen (Zandvoa A. den Har tog (Leiden), E. J. Herk (Nieuw-Loosdrecht) J. ma (Amsterdam). De vereniging Oegstgeest organise Juni in het zwembad Poelmei zwemwedstrijden voor de a Jeugd Na een jaar spel de eerste klas van de KNVB af( Leiden, promoveerde Randstad naar de vierde klasse van de het bestuur en het gepromoi elftal houden vrijdagavond van 10 uur receptie in het clubhui de Juliana van Stolberglaan. I OEGSTGEEST De tentoonstelling 'Beeld en ruimte', die tot en met 25 mei in de onmiddellijke omgeving van het winkelcentrum Lange Voort wordt gehouden, trekt veel bekijks. Sommige kunst werken staan er kennelijk niet alleen om bewonderd te worden. Ze zijn door hun bizarre vormgeving een dankbaar speelobject voor dt Oegstgeester jeugd, die aan deze grote openluchtexpositie zoals op de foto hierboven te zien is veel plezier beleeft. Trouwens het zijn alleen maar de grote constructies die buiten staan opgesteld. Tai van kleinere werkstukken sieren de etalages van die winkeliers die door het storten van een bijdrage aan dit door de dames R. Vogel en L Miinninghoff-Huls op touw gezette en door het ministerie van CRM en de gemeente Oegstgeest gesubsidieerde culturele evenemen mogelijk hebben gemaakt. Uit de hierbij afgedrukte foto's blijkt, da de tentoonstelling Beeld en ruimtewaaraan ook de Estec met twee satellieten deel heeft willen nemen. mens. dier en flora op ver rassende wijze weet te verenigen. De expositie telt meer dan negen tig voorbeelden van beeldhouwkunst en die zijn stuk voor stuk de moeite van het aanzien waard. m to's Holvas

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2