aanslag op Mebo II OLGA (OOPAVOND VOOR LEIDEN Veronica betaalde 750 vandaag Fusie KNP- Van Gelder afgelast laotiaans dorp met raketten beschoten oorlopig alleen in centrum maar desgewenst ook elders EMESB ZONNIGE PERIODEN Sluitingstijden advertenties VLEES VAKANTIE Gé Verhoog Directie weigert verantwoordelijkheid (Put/ P)lieuivs KOREVAARGARAGF nv TERLENKA RUITJES Ideaal voor vakantiekleding MODESTOFFEN KRAMERS jrs (prot. chr.) was tegen, zo- ook de enige was tegen het 1 tot instelling van een koop- Zljn argumenten lagen in de an de extra-belasting voor de mers in het winkelbe- 'an verscheidene kanten is ge- die argumenten te ontzenuwen erop werd gewezen, dat de iden de koopavond als hefboom ;en om de vrije zaterdagmid- te voeren. Dit *s evenwel een die dient bij het beraad over t (PSP) maakte zijn debuut in d met indiening van een mo- arin het college werd gevraagd proefperiode 'n enquête onder nkelpersoneel te houden. Ve il naar zijn mening niet ge leerd. Van de andere kant de mening, dat de vakbonden derzoek dienen te houden en aad of college De motie werd [pen met 22 tegen 13 stemmen het PAK verdeeld bleek, raard werd wel een tus- issing, geformuleerd in een van In 't Veld (PvdA) om B Amsterdam De aanslag op het zendschip van Radio Nordsee is be taald met geld van Veronica. Dit heeft de recherche meegedeeld na het verhoor van Norbert J- Met de arrestatie van deze 48-jarige Ver- ronica-topman, die in Loosdrecht woont, had men het brein achter de aanval op de Mebo II van zater dagavond in handen. De man is gistermiddag op Schip hol gearresteerd, toen hij uit een vliegtuig stapte. Hij was een paar weken in Hongarije geweest om er te jagen. Norbert J. volgens de politie een handig zakenman is de vertegen woordiger van de financierings maatschappij World Wide in Liech tenstein. Deze organisatie is eige- fcON (AP) De communisti- itrijdkrachten in Laos hebben Dffensief verhevigd Het dorp Dong Hene in het zuiden van pd is door een zware raket- f bijna geheel met de grond gemaakt, zo hebben de autori- in Saigon vanochtend meege- irnemers in Laos zijn van me- flat de nieuwe aanvallen be- tijn om druk uit te oefenen op lering van Soevanna Phoema ivan de Pathet Lao-beweglng ivaarden dat als eerste stap tot Ktand een einde gemaakt moet iilt verwacht van vanavond tot navondzonnige perioden, ook hier en daar een bui. Wei- tod, maar aan de kust in de I zwakke tot matige zeewind, tonperaturen omstreeks 9 gra- ®axima morgen ongeveer 21 l aan zee enkele graden lager. (Opgemaakt om 12.40 uur) 19 MEI 1971 t: 4.41 uur; onder: 20.32 uur °p: 2.16 uur; onder 14.07 uur 'ater te Katwijk te 10.17 en toir; laagwater te 5.43 en 18.30 worden aan de Amerikaanse bom bardementen. Een functionaris in de Laotiaanse hoofdstad Vientiane zei dat „onge veer 75 procent van Ban Dong Hene in vlammen is opgegaan'' Het dorp had naar schatting een inwonertal van 1500. Soldaten en burgers begon nen het dorp te onvluchten toen de eergte raketten maandagmiddag in sloegen. Ban Dong Hene ligt aan hoofdweg nr 9, ten oosten van het militair regionaal hoofdkwartier Sa- vannakhet en ten westen van het garnizoën van Moeong Phalane De ze laatste plaats aan de westelijke begrenzing van de Ho Tsji-minh te, is twee weken geleden in handen van de communisten gevallen. Deze stad ligt 320 km ten zuidoosten van Vientiane. In een tweede raketaanval hebben communistische kanonniers in Pak- sane een munitieopslagplaats in de lucht doen vilegen en schade toege bracht aan een vliegveld. Paksane ligt in de Mekong- vlak bij de grens met Thailand op ongeveer 120 km ten noordoosten van Vientiane. ADVERTENTIE PERFOLATEX matras super aktiverende nachtrust naar van het zendschip Veronica. J werd genoemd als toekomstige di recteur van Radio Veronica, opvol- gei- van Dirk VerweiJ. Hij was een der stille vennoten van de commanditaire vennoot schap en verzorgde de acquisitie, deed public relations werk en werd ook voor andere dingen, ó.m admi nistratieve zaken, ingeschakeld. De directie van Radio Veronica zegt niets te maken te hebben met de aanslag: „De overval wordt door de directie betreurd en ten sterkste af gekeurd". J. zou volkomen op eigen initiatief hebben gehandeld. Op zijn beurt zegt deze dat hij de uitvoering van het plan heeft over gelaten aan de drie duikers. Het was hem er slechts om begonnen de Mebo II zo te beschadigen dat deze gedwongen zou zijn een haven bin nen te lopen. Dan pas zouden de schuldeisers, onder wie Radio Ve- ronicao het schip in beslag kunnen laten nemen. Achtergrond van de hele affaire was de opzet concur rent Radio Nordsee voorgoed uit te schakelen. Norbert J. is als radioreclame-advi seur in dienst bij Radio Veronica. Hij is een man van het eerste uur, die met het bedrijf is meegegroeid. Hij trad naar buiten op als verte genwoordiger van zijn directie met een ruime vrijheid zelfstandig te handelen. Inmiddels heeft de directie van Radio Veronica hoger beroep aange tekend tegen het vonnis van de pre sident van de Rotterdamse recht bank in het kort geding tegen Ra dio Nordsee. Veronica had via het kort geding, dat in maart diende, getracht Radio Nordsee het zwijgen op te leggen. M*er over dit opzienbarend piraten- gevecht op pagina 7. Hendrik Verweij incident betreurd. Jaap Verweij niet verantwoordelijk Donderdag 20 mei. Hemel vaartsdag, zal het Leidsch Dagblad niet verschijnen. Onze kantoren zullen die dag gesloten zijn. Als gevolg hiervan is een aantal sluitingstijden voer ad vertenties als volgt gewijzigd: Voor de krant van vrijdag 21 mei: woensdag 19 mei 17.00 uur. Voor de krant van zaterdag 22 mei: pagina's personeel woensdag 19 mei 15.30 uur, pa gina's onroerend goed: woens dag 19 mei 15.30 uur, overige advertenties: ongewijzigd. De directie voor Uw Prima mager vlees, geconser veerd voor U in handige mee neem blikken, zals runder- en varkenslappen, coteletten, ballen gehakt, runder- en varkensrol lade. Doezastraat 41, Leiden, tel. 21415 24 PAGINA'S (eur: O Koopman DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Witte Singel 1, Lelden - Tel.: 25041. Redactie: 21507 Uedacteur: Drs. J. R. Soetenüorst t 18.10 per kwartaal (postabonnementen 20.501, f 6.05 per maand (b(j vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers I 0.30 Nabezorglng tot 20 uur. tel 30500 (zat 18 uur), |ericht I maart 1860 DINSDAG 18 MEI 1971 No. 33403 EIDSCH DAGBLAD (Van onze raadsverslaggever) :IDEN Op proef voor vijftien maanden krijgt Lei- met ingang van 1 juni een donderdagse koopavond tot r in het centrum van de stad, begrensd door Haarlem- traat, Breestraat en de tussenliggende straten met üijds inbegrepen Kort Rapenburg en Prinsessekade en rzijds Gangetje, Nieuwe Rijn tussen Karnemelksebrug oogstraat, Oude Rijn (noordzijde) en Havenplein. één stem tegen heeft de Leid- d daartoe vannacht na een rige discussie besloten. In een heeft, de raad als zijn mening iroken, dat de proef voor de gd zou moeten gelden voor zo- betrokken bedrijfsleven daar- wens te kennen geeft, mee heeft de raad de deur zet voor verzoeken uit an- elen van de stad. Wethouder deelde mee, dat intussen ver- zijn binnengekomen van Vijf Bevrijdingsplein, van Sta- ig en van Hogewoerd, die naar van Koophandel zijn om De ingangsdatum van 1 Juni rtmeer worden gehaald, s de vierde poging om in een koopavond te verwezen gelukt. Tegenstanders bij vo- gingen, o.a. DS'70-er Zunder- tómden nu vóór, omdat het van het bedrijfsleven zelf is an, waarbij gewezen wordt op lomische positie van Leiden als ntrum. Itcussie betrof ditmaal niet zo- noodzaak van de instelling, a koopavond, maar meer mo- ir aanleiding van het voorstel se de raad de weg effende om 8 gehele stad een koopavond ezenlijken. Een terzake door v. (PvdA). Zunderman <DS 70) rr. v. d. Blom (CPN) inge- motie werd aanvaard met ivulling van VVD-er Porthei- en W te verzoeken er bij de bevoeg de instanties op aan te dringen t.z.t. de ervaringen van werknemers te krijgen en deze bij de besluitvor ming na de proefperiode een rol te laten spelen. Deze motie kreeg 30 stemmen voor en 5 tegen. Er bleken ook bezwaren tegen de uitzonderingspositie, die bakkers- sla gers- en groentewinkels innemen. Men is bang, dat deze branches spijt krijgen van hun „nee" tegen de koop avond. De uitzonderingsregel werd evenwel met 25 tegen 10 stemmen aanvaard. De gemeente heeft het voornemen op de koopavond op en te stel len de bureaus bevolking en burger lijke stand, paspoorten en voorlich ting. Door dit besluit van de raad is de stand in steden met 100.000 inwoners en meer op 96 gekomen ten voor dele van de koopavond. Leiden heeft nu dus, overigens na verscheidene, gemeente in de eigen regio, Zie verder de stadspaglna. Uit het Leidsch Dagblad van 19 Mei 1871: De Minister van Finan ciën heeft aan belanghebben den kenbaar gemaakt, dat de vermoedelijke belooning verbonden aan het vacante deurwaarders-district Wor merpeer kan worden ge raamd op f 580 's jaars. Concept-verordening op het Brandwezen in de ge meente Leiden: Van beloo ningen: Aan de spuitgasten der 3 stads-spuiten, die het eerste bij en brana watw hebben gegeven wordt eene premie verleend van 25 gul den. Amsterdam Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen te Amsterdam heeft de Koninklijke Nederlandsche Papierfabriek te Maastricht laten weten dat wordt afgezien van verdere fusiebesprekin gen. DAMESHAKKEN 2,50 p.p. HERENHAKKEN 2,95 p.p. KOREV AARSTRAAT 17 De Canadese prem.er 'Trudeau en de Sowjetrus- nsche premier Kosigin heb ben vandaag in het Kremlin hun eerste bespreking ge voerd over de Canadees-Rus sische betrekkingen en een lantal internationale proble men. Trudeau begon zijn overleg met Kosigin nadat hij even tevoren een krans had gelegd op het graf van de onbekende soldaat even buiten de muur van het Kremlin. Foto: Trudeau en zijn 22- iarige echtgenote met rechtspremier Kosigin bij aankomst op de luchthaven van Moskou. Geheel rechts de Canadese ambassadeur in Moskou Robert Ford. ADVERTENTIE ie Ver vooruit in zijn klasse Felle 1608 cc motor van 100 PK Acceleratie van 0100 km/u in 13.6 see. 5 versnellingen Gescheiden, Servo bekrach- - tigd, remcircuits vanaf f 10.345,- incl. BTW. Showroom: Korevaarstraat 19 Leiden. Tel.: 01710—42146* Het bod op de aandelen Van Gelder dat begin april werd uitgebracht komt daarmee in de lucht te han gen. De sanering van het bedrijf zal met kracht ter hand moeten worden genomen. De werkgelegen heid van een groot aantal werkne mers komt daarmee in gedrang. Blijkbaar hebben de moeilijkhe den ten aanzien van het treffen van een voor de vakbonden bevredi gende afvloeiingsregeling van het personeel de doorslag gegeven voor het besluit van Van Gelder Papier om af te zien van het samengaan met KNP. Bij het uitbrengen van het bod op de aandelen Van Gelder, waardoor voor 1000 nominaal Van Gelder een aandeel B. van KNP van 500 zou worden verkregen benevens 500 achtergestelde beperkt conver teerbare obligatie en een scrip, was het voorbehoud gemaakt dat Van Gelder zelf moest zorgen voor het ontslag van een groot deel van het overtollig wordende personeel. Kortgeleden Is een deputatie van Van Gelder ln Den Haag geweest om van de overheid steun te vragen voor het bereiken van een af vloeiingsregeling. Van de kant van de vakbonden was een overbrugging gevraagd voor 2 Jaar. Dit zou een zo groot bedrag hebben gevergd dat de middelen van het bedrijf niet toereikend waren. De voortzetting van de produktie van krantenpapier vormde van be gin af aan een knelpunt bij de be sprekingen. Nog dezer dagen heeft Van Gelder aangekondigd dat een uit 1909 daterende machine uit de produktie zou worden genomen. Tijdens het overleg met KNP heeft zich een zodanig aantal proble men voorgedaan, waarvoor geen voor beide partijen aanvaardbare oplossing kon worden gevonden, dat geen gezonde basis voor het volledig samengaan kon worden bereikt. De raden van bestuur hebben daarom het overleg beëindigd. Bas van Duivenbode (zie foto) stak in het boksduel tegen zwaar gewicht Rudie Lubbers na twaalf zware ronden de handen juichend in de lucht. Tevergeefs, want de jury besliste dat niet hij maar Ru- die Lubbers zich Nederlands kam pioen mocht noemen. Bokser Van Duivenbode was het met die be- i slissing niet eens. „Ik ben besto len" zo luidde zijn commentaar na afloop van de match in het Am sterdamse Carré PAGINA 19 De kans op een dialoog tussen de VS en Moskou over de troepenver mindering in Europa is aanzienlijk gestegen PAGINA 9 Om het verlies van de NS binnen de perken te houden zullen met ingang van 1 juni de treintarieven worden verhoogd PAGINA 7 Eva Kant: „Het is leuk om iets te doen met de erfenis van een ero tische cultuur" PAGINA 5 IBB-Kondor ziet de toekomst op timistisch tegemoet ondanks de slechte resultaten in 1970 PAGINA 17 Het Nederlandse motorschip Theodoorgeladen met chemi caliën, moest gisteren na een aanvaring met de Zwitserse tanl ker Remacum bij Dusseldorf aan de grond worden gezet. Het schip moest zo spoedig mogelijk wor den gelicht om te voorkomen dat de Rijn nog meer verontreinigd zou worden. De schipper verloor, zoals de foto laat zien, bijna zijn auto bij de aanvaring. in 7 pastelkleuren p.m. Botermarkt 10 - Haarlem merstraat 99, Leiden Schoenreparatie sinds 1929 KLAAR TERWIJL U WACHT

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1