Cultureel beleid Alphen moet nodig op de hellin^ SCHOOLSPORTFESTIJN IN WASSENAAR agenda Beeldencommissie doet helemaal niets Titels voor Smash en Shutteliers VRAGEN OVER DUINDIGT, Jeugdcompetitie badminton MINI-nieuwi Fietser wijkt uit: bromfietser in liet ziekenhuis Veteranen in actie bij SJ LI MAXI-Leidi PAGINA 2' LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 MEI ALPHEN AAN DEN RIJN „Het culturele beleid, dat de gemeente Alphen aan den Rijn voert, moet nodig op de helling. Dat is nou niet omdat ik géén en Expressie '70 wél subsidie krijgt maar gewoon om het feit dat men veel te weinig aandacht besteedt aan zoveel andere dingen Deze krasse uitspraak is van Lili Willemsen. "Bij scholen en andere rijksge bouwen mag een kunstwerk worden geplaatst, dat anderhalf procent van de totale bouwkosten vergt. Aah iedere willekeurige kunstenaar mag deze opdracht worden verstrekt. Maar in Alphen komt daar niets van terecht. Dit vind ik een bijzonder kwalijke zaak. Volgens mij speelt moedwil hier geen rol maar is het gewoon laksheid. Daar zou nodig eens iets aan moeten worden gedaan". "Een jaar geleden is er een beel den commissie in het leven*geroepen. Vier mensen werden aangewezen die over de werken van de Alphen- se kunstenaars moesten oordelen. Of ze er verstand van hebben dat laat ik nog in het midden. De bedoe ling hiervan was. dat een kunstenaar uit deze gemeente een opdracht zou krijgen voor de vervaardiging van een object ter verfraaiing van het dorp. Maar moet je net geloven. Tot nog toe is er nog niets uit de bus gekomen. Wel hebben ze één van mijn modellen kapot getrapt toen deze werden beoordeeld. Een half jaar heb ik moeten wachten voordat Ik mijn geld kreeg". "Drie jaar achter elkaar hebben mijn man en ik in het dorp de kunst markt georganiseerd. Toen we vo rig jaar weer naar de gemeente gin gen voor subsidie om deze "markt" te kunnen realiseren zei men: "Jul lie worden bedankt voor je mede werking, maar we hebben je hulp nu niet meer nodig. We zullen het zelf wel regelen. Dat vind ik een uiterst .vreemde gang van zaken". Lessen Het is inmiddels bijna twee uur gé wordén en de eerste kinderen van 'n clubje waaraan Lili Willemsen les geeft komen het atelier binnen. Zij 2oeken hun plaats op. pakken een stuk klei en gaan verwoed aan het kneden. Af en toe komt één van de kinderen naar de "juf" en vraagt om raad. "Ik heb twee clubjes van elk acht kinderen", vervolgt Lili Wil lemsen. "En daarmee bereik ik al leuke resultaten. Een kind heeft veel i meer lef om iets te maken dan een oudere. Volwassenen zijn over het algemeen bang dat ze een flater zouden slaan". j Het wordt nu warm in de garage- i box waarin de Alphense kunstena res haar atelier heeft ingericht Daarom gaan we naar haar huis dat net om de hoek is gelegen. Hier vertelt ze dat zij weinig mannen en Jongens op les heeft. Het zijn hoofd zakelijk meisjes en moeders. "De meeste ouderen komen hier voor de gezelligheid Eén of twee zijn wer kelijk "goed" maar daar houdt het dan ook mee op' Als alles meezit ga ik misschen binnenkort naar Italië waar een in ternationale expositie zal worden ge houden. Dat- is in Faenza van 22 mei tot en met 15 september. Hele maal zeker is' het nog niet want ik ben de enige Nederlandse die daar aan zal deelnemen. Als we met een groep zouden gaan. verstrekt C.R.M. over het algemeen wel subsidie. Maar als je als eenling iets onder neemt is het moeilijk om aan een bijdrage te komen. En om deze kosten zelf te gaan betalen daar voel ik weinig voor". "Sinds kort heb ik in mijn atelier iedere zondag een expositie. Om de drie weken wordt er een andere kun stenaar uitgenodigd om zijn werken te tonen. Dit doe ik tot half juni en dan sluit ik de zaak. De meeste mensen die hier zo nu en dan eens Het atelier van Lili Willemsen waar de jeugd zich met het ma ken van vaasjes, kannetjesas bakjes enz. vermaakt. (Foto Dijkman) een kijkje komen nemen zijn dan toch met vakantie". Drie uur. Het lesuur voor de nog steeds knedende kinderen is afgelo pen. Als Lili Willemsen hen aan spoort om de spullen op te r.uimen voelen enkelen daar niet zo veel voor. Zij willen nóg wel een uurtje blijven. Maar dat kan niet want de volgende groep staat al weer voor de deur I SASSENHEIM Op het fietspad j langs de Hoofdstraat/hoek War- monderdam, reden twee jongens op een fiets, die werden ingehaald door »>en bromfietser Waarschijnlijk ten- gevolge van het uitwijken raakten de sturen in elkaar, waarna een j valpartij ontstond. De Jongens liepen I hierbij geen* letsel op. maar de brom fietser, afkomstig uit Lisse, werd J met hoofdverwondingen naar het Acad. Ziekenhuis in Leiden ver- Ivoerd. LEIDEN Door de beslissende wedstrijden tegen Morgenstond en Veglo II met 5—3 te winnen zijn Smash I in afdeling 2 en de Leidse Shutteliers I in de afdeling 3 G van de jeugdcompetitie badminton kam pioen geworden. Shutteliers I nam voor 't eerst aan de competitie deel. Smash I miste in de wedstrijd te gen het sterke Morgenstond Jacque line de Rooy. Joyce en Elly Smith hleken echter veel sterker dan de Haagse tegenstandster en zorgden voor drie winstpunten. Peter de Roode won van H. Pechler en het tweede Gemengd dubbel E. Snith/ Vrijdag Ons Centrum (Hooigracht 84) Ned Ver. van belangstellenden ln 't spoor - en tramwezen. Dia's excursie naar Portugal 8 uur nam Waaggebouw Bevolkingsonderzoek tbc 24.30 en 79.30 uur nam. Jazz- zolder Hot House (Rapenburg 24) Trio 10 uur nam—3 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam Boshuis (achter Hoflaan 76) Ruil beurs 7 uur nam. Kath. Militairtehuis Schietwedstrij den Ned. Bond van Oud-Strijders 8 uur nam. Oegstgeest Uitvoering van De Gru- nerie, klucht in drie bedrijven: Sto ring in het Lunapark". Patronaatsge bouw 8 uur nam. Oegstgeest Aula Rijnlands Ly ceum: Cabaret Marnlx Kappers 8 uur P. de Roode zorgde voor het vijfde beslissende punt. Veglo II moest tegen de Leidse Shutteliers met 17 winnen om als nog kampioen te worden. De Shut teliers namen echter geen risico en wonnen met 53. Peter de Haan versloeg Jos Lagerber en Giel Leu- pen maakte het kampioenschap 'n feit door Erik Kraneveld te verslaan. Beide teams van Racketeers sloten de competitie af met een nederlaag. Het eerste kwam tegen Voorburg niet verder dan 26, het twee de wei'd verslagen door Delft II: 17. Veglo I bezet door de winst op het Losse Veertje «5—3) de derde plaats. Sm ah II en III verloren resp van Velo III (5—3) en Eridos (7—1). Eindstanden: afd. 2 A: Smash I. Morgenstond I. Panache II, Metro I, Aristo I. Vijfhuizen I,. Afd. 3 A: D. K. C. II, Velo III, Veg lo I, Smash II, Mariahoeve I, 't L. Veertje. Afd. 3 B: Vlietwijk II. Panache III Aristo II, Smash III, Eridos I, Flo rida I. Afd. 3 C: Vlietwijk III, Voorburg I. Katwijk I, Lisse I, Racketeers I. Apollo R. I Afd. 3 G: L. Shutteliers I, Veglo II, Voorburg II, Delft III, Racke teers II. Zaterdag Doopsgezinde kerk Adventkerk bij belstudie 10 voorm.. prediking ds K C van Oossanen 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak sociëteit Palamedes 2—5.30 uur nam. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN, LEIDI.KDOKI'. OEGSTGEEST EN VOORSCHOTEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Tot Hulp der Mensch- heid. Hooigracht 48, tel 21060 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 53274, De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door Apotheek Tot Hulp der Menschheid. De zaterdagdlenst vanal 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waarge nomen door Apotheek tot Hulp der Menschheid Hulpverlening Gemeenschap Zuid-West Hulpverle- nings- en Informatiedienst voor Lei den Z W. Telefonisch te bereiken onder nummers 33921 20460 en 31760. VOORSCHOTEN De Sport Ver eniging Laurentius Voorschoten (so lo) had al Jaren het plan een voet baltoernooi voor veteranen te orga-: niseren. Het bleef bij plannen, maar dit jaar zijn alle moeilijkheden uit de weg geruimd en zal eindelijk zondag 16 méi het toernooi plaats vinden. De veteranencommissie van SVLV is er in geslaagd een zeer ge varieerd en aantrekkelijk deelne mersveld bijeen te krijgen ASC (Oegstgeest), DOSR «Roelofarends veen), Kleinwallstaat W-Düitsland) Meerburg (Leiderdorp), Spaarnevo- gels (Haarlem). UVS (Leiden). Wil helmus (Voorburg). Wijk bij Duur stede en twee elftallen van SVLV. Het toernooi begint om tien uur en wordt gespeeld op beide velden. Voor de winnaar (deelnemers zijn boven de dertig jaar) is een fraaie wisselprijs. Er zijn nog meerdere prijzen bij dit toernooi te behalen. Na de prijsuitreiking is er gelegen heid in de kantine van SVLV een dansje te maken. Muzikale mede werking vgn ,,De Piccolo's" uit Voor burg. De toegang tot de terreinen is gratis. WASSENAAR Het Gedeputeer de Statenlid J. C. Slikker «PvdA) heeft vragen gesteld over de verkoop van Duindigt aan de Stichting Tota- lisator Nederland. Hij vraagt of Ge deputeerde Staten bereid zijn plan nen te ontwikkelen of invloed uit te oefenen op Den Haag en Wassenaar om de toegangswegen tot de Ren baan Duindigt op korte termijn te verbeteren. G. S. antwoorden dat over de toegangswegen vanuit Den Haag. Scheveningen en Wassenaai naar Duindigt en de sportvelden in de omgeving van de baan al bespre kingen zijn gevoerd met de betref- fende gemeentebesturen en Rijkswa terstaat. Verder vraagt de heer Slikker of G. S. weten dat ook Zoetermeer met het idee van de aanleg van een grote renbaan speelt. Hij vraagt of hét niet mogelijk is dat over de aanleg van renbanen in de provincie Zuid-Hol land meer intergemeentelijk overleg wordt gepleegd. G.S. zijn van me ning dat de Stichting Draf- en Ren sport zorg draagt voor 'n evenwich tig mogelijke verdeling van de draf- en renbanen. In eerste instantie zou in deze Stichting overleg worden ge voerd. WASSENAAR Op de Wasse- naarse schoolsportvelden zijn gis teren de finales van het sport toernooi voor lagere scholen ver speeld. Na een spannende strijd, waarbij natuurlijk de enthousi aste aanmoedigingen van mede scholieren een grote rol speelden, kwam het team van de Wethou der Huibregtschool, als winnaar van het voetbaltoernooi voor de dag. Onze fotograaf vereeuwigde de trotse winnaars na het „slo pende duel"Staande v.l.n.r. Gert Lodewijk, Robin Smit. j moesten natuurlijk ook even po- Horsten. ZittendKarin Geurts, Bergik, Frank Niebling. Lodewijk Maar niet alleen de jongens \seren wat met plezier werd ge- Silvia Meyer, Rita Akerboom, An- Detmers-Blom, Berry Wesseling, kwamen op deze sportdag in ac- daan. Staand v.l.n.r. Dorothé toinette Akerboom, Yvonne Wes- Hugo Bregman en Bart Bloemen- tie. Bij het korfballen toonde de t Knijnenburg, Ellen v. d. Knaap, terwijk-Bosdijk. Waanders; zittend Rudi Sjamaar, meisjes van de Salvator school 1 Gemma EngelsIngrid Meyer. Eric Klaassen, Michiel van Bre- zich de sterksten. De winnaressen \Victorine Brederode en Monique (Foto Holvast) menPim Stockhuyzen, Arnold Reactie van een lezeres maxi is zo'n moeilijke rubi kunt er geen stukjes uit lea dat het één kolom is zonder alinea's. En je moet gewoi lezen". We blijven het u maken, ook vandaag. Wi in de map? #Zaterdag is ln de wijk ten oosten van helminabrug. Het wijkcomil burg heeft het programma stichtingsfeest gemaakt, jeugd van 6 tot en met 12 er 's morgens een optocht dewerking van de chr. muzi ging Concordia. Van 11 tot de optocht door de wijk. 9 's Middags worden terrein bij het wink( Zaanstraat kinder- ën vol gehouden. Voor de ouderen fancy-fair met prijzen. 9 om 7 uur worden touwtrek den gehouden tussen ploegt straten in de wijk. Er zijn kers om een accent te legge eer van de straat. De is een man. Dat melden se Onderwijsinstellingen. H. G. Beijert is als enige sen een groot aantal v kandidaten geslaagd voor men tandartsassistent. Als toondenverzorger in militair was hij de tandarts, die op werkte, behulpzaam. volgens u ook te ver, dat wi tubriek preventieve dru| geven? 9 De Trek vliet is al dig stuk gedempt. Uit ons raa mzien we alleen nog mi We overwegen zonnestoeleni zetten. Bouwstaking. Ooi den. Overigens werd er gist een hoogste punt bereikt: van twee huizen onder één de Apollolaan in Zuidwest nel) x d :yba tarlT er driekleur ging in top, maar Vlag, zoals de foto (Holv Zien. Werd er in plaats van bier nu pannen wodka ges D'66 en het PAK in LI nodigen alle inwoners uil om acht uur in het Dorj raadsleden aan de tand I over wat na 1 Jaar raadS de beloftes is terecht geki raadsleden zullen o.a. aan gevoeld moeten worden c drinkwater, de busverbinl Leiden, de reconstructie Achthovenerweg en de volta 9 De meisjes-aspiranten Voorschotense volleybalvi Gemini zullen op Hemel) in Zutphen strijden om i landse titel voor de volleybl Succes Anneke, Irene, Marlf Marijke, Ciska, Marijke 9 „Zet h'm op". Zo dachten vensportliefhebbers, aanges de Leidse ConcourscommiSI toen zij met maar liefst 24 deelnamen aan een wedvlucl het Belgische St. Ghislaij Een afstand van bijna 200 vlucht verliep ditmaal doordat kort na de lossing regenval zich óver de dii stortte. Voor de diverse veri was de uitslag als volgt: 1 denclub 1. J. Beekman, 2, gebr. De Ridder, 3. P. C. I. Vijlbrief sr., 6. J. van 7 en 8 gebr. v. d. Voorn,1 Wansink; Columba 1, 3 Duijn, 2, 6 en 9 J. Rozier de Graaf, 7. M. Pet, 8. va 10. P. van Klaveren. 9 Wi se Vriendenclub 1, 3, 4, 5, B. Rijsdijk en Zn., 2. V. 5. Scheffer, 7 en 9 mej. C. Theil. 9 De Zwaluw 1, 10. B. Vlekke, 3, 6 en 7 T. sen, 4 en 9 P. de Jong: duivenclub 1 Van Riet, 2, d. Hoogt, 3 en 7. W. v. d. dijk, 4. P. Landesbergen, Alphen sr., 8. W. Teske, 10. Nieuwendijk. 9 De Witkop J. Hoogenboom, 2. J. v. d. 6, 7 en 9 gebrs. Loos, 4. vliet, 5. L. van Es, 10. Jj 9 De Reisduif 1, 2, 5, 9 Mook, 3 en 6 P. Kooiman, Duuren, 7. W. de Roode, Oosten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2