Release in Leiden P release r helpb release helpb Wat is... Hoe werkt. Wat zijn je rechten bij contact met de politie -L ^"SftdAWAYl lel probleem woningnood release Allernaliel werkbureau release WiTTG SiNGEL 12 A TGL2^555 Minderjarigen-, gezinsproblemen Abortus en geslachtsziekten Het gebruik van drugs WiTTG SiNGGL 12 A T<EL2^555 (AG 7 MEI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 23 iBa^ LEIDEN De om de twee weken In iet Leldsch Dagblad verschijnende Al- ona-pagina is deze keer "uitbesteed" an de hulporganisatie Release. Mede- (erkers van Release vertellen wat zij zo- •3I doen. Hiernaast iets over de princi- Op iële achtergronden, hieronder wat jeer over mogelijke hulpgebieden. Het stukje over "Wat zijn je rechten ïOfoj contact met de politie" past eigen- jk niet helemaal in de gehele opzet an deze pagina, maar de Release-men- >n wilden het er graag bij hebben, om- at zij hebben gemerkt dat anderen Tf(peerdere malen hun hoofd op dit punt ïebben gestoten. ondertussen blijven bijdragen van le ers voor de Altona-pagina welkom, op et adres Witte Singel 1. Voor telefo- ;h contact: Henk de Kat redactie, :foon 25260 in Leiden. LEIDEN Onze maatschappij staat stijf van de sociale voor zieningen, officiële hulpinstanties, formulieren en loketten, amb tenaren en deskundigen op allerlei gebied. Desondanks is er een behoorlijk aantal mensen, dat met z'n problemen net tussen de wal en het schip valt, tussen de wielen van het systeem terechtkomt. Dikwijls zijn het mensen die door de aard van hun problemen niet op tijd of onvoldoende bijgestaan kunnen worden, die eigenlijk onmiddellijk de zaak zouden moe ten kunnen doorpraten, maar achterin de rij staan of onderop de stapel papieren op het bureau liggen, omdat hun geval zo inge wikkeld is. Ze zitten met onhoudbare woonsitu- ties, moeilijkheden door andere wereld beschouwing, gevolgen van een kapot huwelijk, internaten, met een gezin van vijf kinderen, waarbij de zesde op komst is en geen geld of waarbij onmo gelijk een redelijke opvoeding gegaran deerd kan worden. Een deskundige of een ambtenaar is ook maar een mens. Bij het grote aan tal aanvragen kun Je niet verwachten dat hij iedereen persoonlijk leert kennen of begrijpen. Tenslotte zit hij met hele stapels papieren problemen, en met een zucht van verlichting bergt hij die vrij dags om vijf uur op. Maandagmorgen om halfnegen zien we wel weer verder. Alleen de persoon die zo'n papiertje inleverde is er niet vanaf en zit er min stens het hele weekend mee. Wat doet Release? Op ons bureau zitten vrijwilligers, dat zijn mensen, die in de tijd dat ze zich vrij kunnen maken, beschikbaar zijn voor mensen die langskomen en willen spreken over hun situatie. Het voordeel van een vrijwillige bo ven een betaalde kracht is, dat zo iemand er alleen zit voor de mensen die langskomen, en niet óók om geld te ver dienen of carrière te maken. Een vrij williger is dus het tegenovergestelde van een "vrijblijvende" werknemer. Sa men met de persoon die in een mis schien moeilijke situatie zit, probeert hij oplossingen te vinden. Hij is persoonlijk verantwoordelijk voor wat hij die ander zegt of aanraadt. Het probleem is niet opgelost door het om vijf uur vrijdags op de stapel te gooien, er is Juist nu iets aan de hand. Zodra alle mensen zich verantwoorde lijk gaan voelen voor eikaars welzijn, zal een organisatie als Release gelukkig overbodig geworden zijn. Mentaliteit Wat alle medewerkers van Release gemeenschappelijk hebben, is de over tuiging, dat elk mens het recht heeft op een eigen levenswijze naar eigen inzich ten. Iedereen zou de vrijheid moeten hebben en de mogelijkheden dat te ver wezenlijken in onze wereld, zonder ook maar iemand anders te benadelen, laat staan te discrimineren. Daaruit volgt, dat de "vrijwilliger' nooit een mening zal proberen op te drin gen aan iemand die komt praten. Zijn taak is het alleen om de zaak van zoveel mogelijk kanten te bekijken met die an der, vooroordelen weg te nemen. Wanneer het nodig blijkt, dat de te bieden hulp deskundigheid vereist op medisch, Jurisch of sociaal gebied, dan is dit op verzoek van degene die langs komt mogelijk. Een aantal psychiaters, artsen, advocaten, etc. heeft zich bereid verklaard gratis, dus ook als vrijwilli ger hun steun te verlenen aan Release. Steeds meer deskundigen beginnen in te zien, dat mensen in nood geholpen moeten worden op momenten dat dit akuut is en dat valt nu eenmaal niet al tijd samen met de vaste spreekuren: en dat mensen met weinig geld. ouden van dagen, langharigen, buitenlanders, on gehuwde moeders en gehuwde moeders van grote gezinnen óók menselijke we zens zijn. Zit u met problemen: kom langs.. Psy chologen, artsen, Juristen en andere des kundigen die over één en ander met ons willen praten en zich in principe wel en kele uren per maand beschikbaar kun nen stellen, belt u ons op om een af spraak te maken: 0710-24555. Witte Sin gel 12a, ons voorlopig bureau te Leiden. Foto rechts: het voorlopige kan toor van Release aan de Witte Sin gel, een van de universiteit in bruik leen gekregen pand. (Foto Holvast) Foto: in het geïmproviseerde kantoor aan de Witte Singel zijn medewerkers van Release 's middags en 's avonds aanwezig om be zoekers op te vangen en de telefoon aan te nemen. (Foto Holvast) edere Nederlander kan langzamerhand weten, dat één van de grootste pro blemen in ons land het gebrek aan wo ningen en leefbare ruimte is. Ve weten best dat erg veel mensen hier elke dag lichamelijk en geestelijke ge volgen van ondervinden. )e huidige regering schijnt niet te we ten hoe groot dit probleem wel is.Ze wil dit eerst via een volkstelling van 24 miljoen gulden zwart op wit zien. De gigantische wachtlijsten van wo ningzoekenden worden alleen maar langer. •m het autoverkeer nog méér dwars door woongebieden te laten rijden, worden hele wijken afgebroken, llerlei bedrijven zetten graag hun kan toren in de binnenstad en zijn bereid de overheid enorme prijzen te beta len voor de grond, waardoor weer an dere stratenblokken met zeer bewoon bare huizen tegen de grond gaan. In hun plaats komen de representatieve gebouwen, die vijf dagen in de week een aantal uren overdag in gebruik zijn. De werknemers, die gedwongen zijn in de buitenwijken te wonen, ko men met auto's en bromfietsen, dus er zijn brede verkeerswegen nodig in de binnenstad! 's Avond en in de weekends zijn deze bouwwerken uitge storven, dode plekken in wat daar vóór gezellige buurten waren. Een behoorlijk aantal huizen staat Ja renlang leeg in afwachting va n een an dere bestemming, of gewoon omdat er woekerprijzen voor gevraagd worden. Nogal wat woningen, die over twee, drie of tien Jaar zullen moeten verdwij nen, worden nu alvast maar onbewoon baar gemaakt of afgebroken. Van de mensen die in onhoudbare leefsitu aties zitten wordt via de bureaus voor huisvesting alleen een beperkt aantal 'krepeergevallen" op het moment ge holpen, omdat er 'zo weinig ruimten beschikbaar zijn. Een kleine groep ma kelaars en andere handelaars zijn de enigen die hier wél bij-varen, ten kos te van veel ellende bij grote groepen mensen. Wat doet Release Aan mensen, die nergens terecht kun nen, voor een nacht, voor een paar weken, in afwachting van iets rede lijks, tracht Release tijdelijk onderdak te verlenen bij medewerkers en ande re mensen die bereid zijn hun kamer tje of huis te delen met anderen, die nog net iets meer last hebben van de woningnood. Release zoekt nog méér mensen die niet alleen maar praten over deze nood. maar persoonlijk er echt van overtuigd zijn en dus een klein hoek je van hun ruimte tijdelijk of langer willen afstaan. Verder dringt Release onophoudelijk bij officiële instanties aan op spoediger woningtoewijzing aan gedupeerden. Huizen die niet persé onmiddellijk afge broken hoeven te worden, probeert Release door gesprekken met huiseige naren te laten bewonen, al is het maar voor een half Jaar. Beter een tij delijke dak boven je hoofd dan hele maal niets. Elke directeur, gemeente raadslid of hond heeft toch recht op behuizing en een beetje privacy. Op deze manier zijn door toedoen van Release enkele huizen voor onnodige en voortijdige sloop behoed, waar door er tot nu toe veertig mensen twee jaar lang kunnen leven en wonen. Vindt u de woningnood ook groot? Sluit u dan aan bij hen die zich opgeven om enige tijd een bedje beschikbaar te stellen voor mensen die het op dat ge bied nog nét iets moeilijker hebben dan u. Wees bereid om te delen en bel 0171024555 of kom even bij ons langs. U bent zeer welkom op ons ge ïmproviseerde kantoor: Witte Singel 12a, Leiden. We zijn open van 2—6 's middags en van 711 's avonds, 7 dagen per week. In onze samenleving loopt een aantal mensen rond, dat het steeds méér geld verdienen, niet als het belangrijkste in het leven beschouwt. Ze weten wel dat je nu eenmaal geld nodig hebt om in on ze kuituur in leven te blijven. Maar ze vinden het zonde van hun tijd om zich hun leven lang kapot te werken om kar- rière te maken, een grotere auto of steeds het nieuwste type T.V. te kopen. Geld Ze zouden meer tijd willen besteden door mee te werken aan een betere sa menleving, meer begrip willen kunnen opbrengen voor andere standpunten, leefwijzen van mensen in onze wereld. Dat kost tijd en energie. Geld brengt dat niet in het laatje, dat niet natuur lijk. Het ligt er maar helemaal aan wat je belangrijker vindt. De mensen die het nu eenmaal be langrijk vinden om hun omgang met mensen om zich heen te verbeteren óf die meer inzicnt willen krijgen in de si tuatie in de "derde wereld" en wat er zou moeten veranderen en wat hun aan deel hierin zou kunnen zijn, zoeken dik wijls werk voor een paar dagen in de week om in hun onderhoud te kunnen voorzien. Dit laatste is erg moeilijk te krijgen, omdat veel werkgevers het meeste voor deel hebben bij werknemers die met elkaar konkurreren om hogerop te kun nen komen in het bedrijf. Op deze ma nier proberen nogal wat werknemers te bereiken dat hun kollega's op gaan kij ken en door aanschaf van allerlei overbodige mooie dingen respect af wil len dwingen bij hun kennissen. Wat hebben dergelijke directeuren aan mensen die een leefbare wereld belang rijker vinden dan aanzien in eigen ogen of in die van anderen? Werkkrachten Omdat Release vindt, dat ieder mens het recht moet hebben zijn eigen leven te leiden, wil zij graag bemidde len bij het zoeken naar werk voor men sen, die het om dergelijke redenen moei lijk hebben. Het gaat hier dus niet om mensen, die te beroerd zijn om voor hun brood te werken, maar die daar naast met hun leven nog andere dingen willen doen. Dingen, die zij belangrij ker vinden dan extra te werken voor een aantal in hun ogen overbodige luxe artikelen. Kunt u misschien goede werkkrach ten gebruiken, tijdelijk of enkele dagen per week en hebt u er geen bezwaar tegen dat mensen hun eigen manier van leven kiezen zonder anderen dwars te zitten, bel dan even naar ons: Release, Witte Singel 12a, te Leiden, tel. 01710- 24555. Er bestaan allerlei officiële instanties om mensen in konfliktsituaties de hel pende hand toe te steken. In een aan tal gevallen (volgens ons altijd te veel) komen er echter mensen van de regen in de drup. Ondanks, of Juist door toe doen. van deze instanties. Om dit aan te tonen, geven we hier, met toestemming van de betrokken persoon, een voorbeeld van een „geval" waarmee Release te maken kreeg. Kinderbescherming De spanningen in het gezin, waar dochter A woonde, werden te groot om het er voor haar nog leefbaar te kun nen noemen. Het onderling vertrouwen en begrip waren dermate verstoord dat de toestand ongezond begon te worden. Meisje A ging daarop uit zichzelf naar de kinderbescherming met de vraag om hulp. Ze wilde op een kamer of bij een pleeggezin wonen, in een omgeving waar onderling overleg op basis van we derzijds respekt mogelijk was. De kin derbescherming zag de onhoudbare situa tie óók, maar kwam, na een uitspraak van de kinderrechter met de oplossing: naar een observatiehuis. In de toestand waarin A verkeerde, zag het er voor haar uit, dat ze van de ene dwangbuis in een andere gestopt zou worden. Ze wendde zich na deze schok tot Release en legde alles nog eens uit. Release staat op het standpunt, dat iemand zelf moet kunnen beslissen in wat er met hem gebeurt in werkelijk openhartig overleg met anderen, die de eigen persoon (-sontwikkeling) van die iemand waarderen. Daarom nam Release kontakt op met de kinderbescherming en stelde voor om samen met het meisje en de voogdes een bezoek te brengen aan het tehuis om te zien of ze zich daar een beetje thuis zou kunnen voelen. Tegelijkertijd schakelde Release een psychiater in die deskun dig advies zou kunnen uitbrengen bij de kinderrechter. Oplossing Intussen had het meisje met hulp van Release en de stichting Huisvesting Werkende Jongeren een eigen kamer en een baan gezocht en gevonden. Het be zoek aan het tehuis pakt negatief uit en ook de direktrice daar vond de door het meisje en Release gevonden oplos sing voor dit geval veel beter. Een poosje later kwam het geval op nieuw voor bij de kinderrchter. Deze beloofde geen uitspraak te doen vóór hij inlichtingen had ingewonnen bij de psy chiater van het MOB en die, welke via Release in de zaak betrokken was. An derhalve week later kwam de uitspraak van de rechter dat het meisje naar een tehuis in Groningen moest. Release belde beide psychiaters op en toen bleek dat geen van beiden om advies was gevraagd door de rechter. Er ontstond een driehoeksgesprek met als uitkomst dat het meisje toch een kans kreeg zichzelf waar te maken. Twee dagen later werd ze ondanks al les plotseling door de politie op haar kamer opgewacht en opgesloten op het buro, zonder dat haar werd verteld wat er aan de hand was. Als een soort mis dadigster mocht ze niemand zien of spre ken. Ze werd op transport gesteld naar Groningen. Ze kwam daar in een tehuis waar Je de eerste drie maanden niet naar school mag, maar in de wasserij kunt werken. Dat de toestand van dit meisje er niet beter op werd is wel duidelijk. Het meis je vluchtte dan ook en belde Release, nadat ze weer vrij was. We hebben haar ondergebracht bij goede mensen omdat ze zich in een psychiese krisis bevond. Na kontakt met de kinderrech ter werd het opsporingsverzoek ingetrok ken. Nu hebben het meisje. Release en de kinderbescherming eindelijk een pleeg gezin gevonden, waar ze zichzelf mag zijn en niet in een dwangsituatie zit. Naast de problemen met thuis, kreeg A er nog een heleboel bij. Ze werd heen en weer geslingerd, opgespoord en vastgezet, alsof ze een misdaad begaan had door te vragen om enig begrip en respekt en verder wat rust om tot zich zelf te komen. Op eigen benen Het is zo Jammer, dat een aantal „op voeders" maar niet kan begrijpen dat wanneer Je Jonge mensen alles van boven af op gaat leggen, je mensen kweekt die nooit op eigen benen kunnen staan. Door niet te overleggen met elkaar en geen verantwoording af te leggen van Je eigen daden t.o.v. anderen, ondermijn je je eigen gezag of Je werkt er aan mee dat er steeds minder verantwoordelijke mensen opgroeien. Het is zonde, dat in een aantal te huizen die bedoeld zijn om Jongens en meisjes voor te bereiden op hun verdere leven, door de toegepaste methoden wordt afgeleerd zelfstandig te gaan denken en handelen, overleg te plegen, en ver antwoordelijkheidsbesef te krijgen. Release tracht te bemiddelen tussen mensen. Ze stelt zich ook bij gezinspro blemen niet eenzijdig op. Waar kinde ren en ouders problemen met elkaar heb ben, zijn er altijd twee partijen die het moeilijk hebben. Wanneer het mo gelijk is alles uit te praten en er een be ter begrip ontstaat onderling is alles op gelost. Een „derde" Vaak gebeurt dit door er met een der de over te gaan praten en dan ga Je el kaar weer beter zien. Zo'n „derde" is Release. Dit soort ge sprekken komt bij ons nog al eens voor, waarbij misverstanden opgeruimd kun nen worden. Jammer, dat alleen sensatiestukken in de krant komen en nooit dat het nu weer botert tussen Marietje en haar ouders, waardoor veel mensen een verkeerde in druk van ons werk krijgen. Het druggebruik wordt als laatste be handeld bij de problemen waarmee Re lease geconfronteerd wordt, omdat het een probleem is waar we het minst mee te maken krijgen: Minder dan één pro cent. Hasj Release is er zeker niet vóór dat men sen aan de alcohol, slaapmiddelen, ze- nuwstillende tabletten of pepmiddelen gaan. Net zo min is zij er vóór dat men sen grote hoeveelheden sigaretten of hasj gaan roken en LSD slikken. Wel is Release voorstander van eer lijke. objectieve voorlichting over al dan niet schadelijke stoffen. Zo is men er op wetenschappelijk niveau nog hele maal niet over eens of marihuana scha delijker voor de gezondheid is dan pa- tat-frites. Het is dan op zijn minst vreemd, dat mensen die af en toe hasj roken als mis dadigers uit hun huizen worden gehaald en in de gevangenis worden gezet, ter wijl het nog niet vertoond is dat er een' politie-inval wordt gedaan bij mensen die binnenskamers stomdonken zijn en erg vervelend of zelfs agressief tegen over hun huisgenoten worden. Op één hoop Release ziet een groot gevaar in het feit dat betrekkelijk onschuldige genots middelen op één hoop worden gegooid met werkelijke gevaarlijke roesmidde len, zoals opium en heroïne. De gevolgen van deze maatregel zijn o.m.: •Dat door de publictieit, die samen hangt met het verbod op druggebruik een steeds groter wordend aantal mensen uit nieuwsgierigheid eraan begint; •dat zij, zodra zij merken dat soft drugs niet verslavend werken, ook niet zo gauw meer geloven dat andere mid delen in dat opzicht wel gevaarlijk kun nen zijn; dat zij door de illegaliteit voor de aankoop grotendeels aangewezen zijn op onderwereld-figuren, die niet allemaal zullen aarzelen om er wel verslavende middelen doorheen te mengen om hun klantenbinding te verzekeren: dat er geen wetenschappelijk verant woorde controle is op de samenstelling zodat men werkelijk funeste, verslaven de stoffen kan signaleren. Het is dus Juist door de houding van bepaalde overheids-figuren en dienaren, dat een aantal mensen van een onge vaarlijk genotsmiddel over dreigen te stappen op uitermate schadelijke. Mensen die in moeilijkheden zijn ge raakt. slechte gevolgen hebben opge daan worden door ons niet als misdadi gers of persé verslaafden beschouwd die je niet serieus meer kunt nemen. Abortus staat volop in de belangstel ling, maar desondanks weten velen niet tot wie ze zich moeten wenden bij con frontatie met een ongewenste zwanger schap. Hetzelfde geldt voor anti-concep tie en geslachtsziekten. Het blijkt, dat zelfs sommige huisartsen in Leiden en omgeving niet op de hoogte zijn van de mogelijkheid tot zwangerschapsonder breking in het Academisch Ziekenhuis. In hun wanhoop komen meisjes of vrouwen dan vaak bij achterkamer tjes-aborteurs terecht. Ook al, omdat ze zich dikwijls niet tot hun dokter dür- ven te wenden of omdat deze abortus afwijst. Release wil in elk geval voorlichting geven over de mogelijkheden tot legale abortus, over voorbehoedsmethoden en over geslachtsziekten. Wanneer de eigen huisarts onwillig is om een (nood zakelijk) verwijsbriefje te schrijven, voor de specialist, zorgt Release wél voor snel contact met het medisch-so- ciaal abortusteam van het ziekenhuis. Belangrijk verschil met bijvoorbeeld de NVSH is, dat Release het meisje of de vrouw begeleidt bij een abortus. Niemand wordt aan haar lot overgela ten, ook niet bij de ingreep zelf. Ook daarna wordt contact met de betrokke nen onderhouden, bij wijze van nazorg. Schamen hoeft niet Je schamen voor gebrek aan kennis over de pil of andere voorbehoedsmid delen hoeft evenmin. Release verstrekt informatie, net als over geslachtsziek ten. Het adres: Witte Singel 12a (voor lopig bureau)tel. 01710-24555. Hier kun nen zich ook degenen opgeven, die wil len meehelpen aan dit werk van Re lease. Samen praten We praten met elkaar om erachter te komen waarom ze denken bepaalde mid delen nodig te hebben om op hun eigen manier verder te leven. Druggebruik komt nogal eens voort uit gebrek aan goed contact met ande ren, angst om niet voor vol aangezien te worden, een vlucht uit moeilijkheden. Wanneer we dat tesamen kunnen ont zenuwen is er al veel gewonnen. Ge bruikers, die zichzelf en hun leefsituatie goed in de hand hebben, komen uiter aard niet met problemen bij ons langs hierover. Net zo min als mensen, die gematigde rokers of drinkers zijn. Bij andere dan sociale gewenning, bij voorbeeld lichamelijke verslaving, zoals alleen voorkomt bij slaap- of pepmidde len, opium of heroïne (hard drugs), gaan we op verzoek van zo'n persoon samen naar een deskundige, die niet in de eerste plaats geïnteresseerd is in de letter van de wet, maar in de mens die vóór hem zit en zijn situatie. Verder is ons drug-team bezig met het voorbereiden van een voorlichtingspro gramma voor scholen en groepen be langstellenden in samenwerking met des kundigen op medisch en biochemisch terrein. Informatie Op ons kantoor is steeds informatie te verkrijgen over de laatste medische en en psychologische ervaringen, alsmede literatuurlijsten. Bel hiervoor: 01710-24555, of kom bij ons langs op de Witte Singel 12a, al le zeven dagen van de week tussen 2 en 6 uur 's-middags en 's avonds van 8- 12. Weet je niet zeker wat je rechten zyn by contact met de politie, vraag dan rechtskundig advies of wend je tot een organisatie waarvan je weet dat ze je de weg wil wyzen. Bij arrestatie MOET de politie: je onmiddellijk en ter plaatse vertellen van welke strafbare feiten je wordt verdacht je onmiddellijk toestaan kontakt te leggen, te telefoneren of te tele graferen met een familielid, advo- kaat, of (als je logee bent) met je gastheer of gastvrouw je met je advokaat laten praten buiten hun gehoor op behoorlijk wijze zorgen voor je welzijn, hygiëne, eten en drinken op je verzoek al je eigendommen die in bewaring worden genomen, in je aanwezigheid in te pakken en te verzegelen. Teken voor niets dat niet je persoonlijk eigendom is. De politie mag NIET: eisen dat je meegaat naar het buro. behalve bij arrestatie by verzet of by vermeend verzet zodanig optreden dat je lichamelijk welzijn of je eigendommen in ge vaar worden gebracht eisen dat je op vragen ant woordt, ook niet by arrestatie of verhoor op straat fouilleren, vorderen dat je je identiteitspapieren of an dere eigendommen toont (uitzonde ring: het ter inzage geven van het ry- en kentekenbewys door be stuurders van een motorvoertuig) aktief of passief meewerken aan razzia's (jacht door de politie op grote schaal met massa-arrestaties). Ook niet op last van de burge meester of minister van justitie je op welke wyze dan ook pro beren te verlokken, dringen of drei gen tot medewerking of het afleg gen van een verklaring vorderen dat je welke verklaring dan ook tekent je aanraden schuld te bekennen of zelfs hiertoe te opperen: ook niet zeggen dat je voor de officier van justitie of de rechter maar beter kunt bekennen vorderen dat tegen je wil vinger afdrukken of foto's van je worden genomen je lot op enigerlei wyze verzwa ren of je intimideren als je gebruik maakt van je recht geen medewer king te verlenen, Wat jy zelf moet proberen, is: rustig en redelyk te biyven. By vryiating direkt kontakt met ad vokaat of hulporganisatie opnemen als je advies wilt hebben by het vooronderzoek niet zelf beslissen over de schuldvraag, maar juridische bystand verlangen, uit stel van behandeling vragen, nooit ook niet na uitspraak van je rechten afstand doen. vryiating verlangen en hulp vragen om zo mogelyk gratis (pro deo) juridische bystand te krygen zorgvuldig optreden siert de po litieman. een gewetensvol politie man zal er trots op zyn zich te identificeren. Wy helpen jou help jy ons?? en u?? heeft .ons werk uw sympa- tie?? Giro 2304785 t.n.v. penning meester Stichting Release Leiden, Witte Singel 12a, tel. 24555, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23