St. JOZEFKERK MET SLUITING BEDREIGD Ver keersver be tering en versiering KteKerc Hoe ontvangt Leidse raad dr. A. Vis? DAF-DAG BALLY .Duiven'enHaviken J Man probeert echtgenote te dwingen thuis te komen DAF-centrum Leiden Zilveren jubileum van J. Trouwee PARKEERSTRAAT OP VIJF MEIPLEIN Bij kappers opgaande lijn acid blijft ijeen komen in Leiden )ERDAG 6 MEI 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Voor zover in hun vermogen ligt, zullen de PAK-raadsleden 's middags wél naar de installatie en de recep tie gaan. Zij zullen daar echter niet het woord voeren. Het PAK zal 's avonds vier punten WADDINXVEEN (ANP) Een 32-jarige inwoner van Waddinxveen, die zijn vrouw met een junglekara bijn bedreigde, is i, de nacht van woensdag op donderdag aangehouden door de rijkspolitie. De man had zijn vrouw, die na een ruzie naar ken nissen in Voorschoten was gegaan, teruggehaald. Terwijl hij de kara bijn bedreigde, is in de nacht van haar in zijn auto te stappen. De Voorschotense kennissen alar meerden de rijkspolitie, die de we gen rond Waddinxveen afzette en post vatte bij de woning van het echtpaar. Toen de man in de gaten kreeg, dat de politie hem opwachtte, reed hij door in de richting Boskoop. On derweg wierp hij het snelvuurwapen uit de auto. In Boskoop kon de auto tot stilstand worden gebracht en werd de man aangehouden. In de woning van de man vond de politie nog 250 geweerpatronen. Na lang zoeken werd ook de karabijn in de bosjes langs de weg Waddinx veenBoskoop teruggevonden. Het wapen was niet geladen. De politie weet nog niet of het wapen ook geen patronen bevatte, toen de Waddinx- vener het gebruikte om zijn vrouw te bedreigen. Hij had geen vergun ning voor het wapen. De man is in gesloten bij de rijkspolitie in Voor schoten. ter sprake brengen. Dat is allereerst de gang van zaken rond de benoe ming, waar men "geen goed woord voor over heeft". De persoon van de heer Vis staat hier geheel buiten. De andere gesprekspunten zijn: de houding van de raad tegenover de burgemeester, de politieke verhoudin gen binnen het college van B. en W. en in de raad en de houding van lo co-burgemeester Menken in de afge lopen tijd (PAK-fractieleider In 't Veld: "hij moet maar eens verkla ren wat hij bedoelde met woorden als "onsmakelijk" op onze kritiek". In 't Veld ontveinst niet, dat er le den binnen de PAK-fractie zijn die een rigoureuzer standpunt dan hij in nemen omtrent de heer Vis. Op het punt van redevoeringen is geen frac tiediscipline gesteld, zodat ook zij maandagdagavond het woord kunnen voeren. Zelf zal In 't Veld zich "nogal vrien delijk" opstellen. Hij stelt zich voor af en toe het door de raad geschetste burgemeestersprofiel tevoorschijn te halen, om te zien of de heer Vis daar aan voldoet. „Dat profiel is er en blijft er. En als socialist heb ik nu eenmaal het heilige geloof dat de mens niet onveranderlijk is". De KVP beraadt zich deze week no; op haar houding tegenover de heer Vis. KVP-fractievoorzitter Dries- sen reageerde in eerste instantie met "een beetje vreemd", toen hij van het voorstel tot een proeftijd hoorde. ADVERTENTIE IEDERE ZATERDAG bij ons Verdamstraat 6, telefoon 23041 Hoogerbeetsstraat 6, Telefoon 50330 ADVERTENTIF ■Schoenen kei, kenmerk ku/a.CiteiC van Dalen Don.kersice.ct 2/ /.eLcC-ea- LEIDEN Nu de verbrede Oranjeboomstraat en verbeterde Sint Jorissteeg een dag of vijf fungeren als nieuwe schakel in de noord-zuid-route langs het cen trum, kan men constateren, dat dit een verbetering is. Mede door de regeling met verkeerslichten zijn de kruispunten met het Le vendaal gemakkelijker en veiliger geworden. Op de foto (Holvast) een riant beeld van het nieuwe gedeelte van de omleidingsroute. LEIDEN De heer J. Trouwee, hoofd van de gemeentelijke Scholen - dienst, is op 11 mei aanstaande 25 Jaar in overheidsdienst. Ter gelegen heid daarvan recipieert hij die dag 's middaas van 4.15—6 uur in de kof fiekamer van het stadhuis. De heer Trouwee, op 8 februari 1910 te Leiden geboren, trad 25 jaar ge leden als arbeidscontractant in dienst bij de Commissie voor Bouw- en Wo ningtoezicht van de gemeenten Lei derdorp, Woubrugge en Koudekerk aan den Rijn. Reeds het jaar daar op kwam hij als adjunct-technisch ambtenaar bij de Leidse Dienst van Gemeentewerken. Daar is hij per 1 Januari 1967 weggegaan en bij de secretarie-afdeling onderwijs in dienst getreden om de Scholendienst te leiden. Sinds 't begin van dit jaar heeft hij de rang van technisch hoofdambtenaar C. Aan het hoofd van dit technisch bureau is hij de toeverlaat gewor den van talrijke schoolhoofden in Leiden. LEIDEN De parochianen van de St. Jozefkerk aan de Herensin gel zullen in de komende maan den diep in hun zak moeten tas ten tot het behoud van deze kerk. In een circulaire rekent de finan ciële commissie kerkbestuur en parochieraad voor, dat het tekort aan het eind van dit jaar f 25.000,- zal bedragen. Dit zou tot gevolg hebben, dat de kerk binnen afzienbare tijd gesloten zou moeten worden. Om dit te voorkomen wordt de pa rochianen verzocht in te tekenen op een vaste, jaarlijkse extra-bijdrage. Teneinde de parochie een duidelijk mziciht te geven in de dit jaar te ver wachten financiële situatie is in de circulaire een begroting opgenomen, die gebaseerd is op het resultaat van 1970 indien geen ipaatregelen zouden worden getroffen. Kerkbezoek daalt Door verminderd dan wel minder regelmatig kerkbezoek zijn de vaste directe inkomsten de laatste jaren sterk teruggelopen. Als maatstaf daarvan wordt de opbrengst van het plaatsengeld gehanteerd. In vier jaar tijd verminderde het gemiddeld aantal bezoekers per zondag van 2.100 tot goed 1.000, waardoor de in komsten verminderen van f29.000. tot f 14.000.-. De uitgaven zoals rente, onder houd en salarissen zijn als gevolg van de prijsstijgingen in de overeen komstige periode flink opgelopen. Tot op heden zo stellen de sa menstellers van de circulaire vast zijn de hierdoor ontstane tekorten beperkt gebleven, voornamelijk door ontvangsten uit bijzondere actie (ge zinsbijdrage en tweede schaalcollec- te) terwijl de uitgaven zijn gedaald door het wegvallen van een pastoor en het halveren van de bijdrage aan het bisdom. Bovendien waren er nog enkele re- serves, waaruit voor de noodzakelijk ste uitgaven van de parochie kon wor i den. Die reserves zijn nu echter uit geput en bezuinigingen zijn nauwe- lijks meer mogelijk. Het kerkgebouw in 1924 door ir. J. van der Laan gebouwd is j duur aan lood en leien. De kleine j glas-in-loodramen staan op instor ten. Het gebouw, groot en zelden vol, t wekt de indruk dat het niet volle dig wordt uitgebuit. Maar het me rendeel van de parochianen wil 't i niettemin behouden. Hoe ernstig de situatie nu is, blijkt uit het feit dat het kerkbe- I stuur ernstig moet overwegen de kerk te sluiten. Gevolg: geen eigen parochie-cen- I trum en daardoor ontbinding van de parochieband; geen bejaardensoos meer, geen jeugdclubs, geen jonge - renmissen, geen eigen parochie-gees telijken. In gezamenlijk overleg hebben kerkbestuur en parochieraad een fi- nancieel plan ontworpen om dit on heil te voorkomen. In hun rondschrijven geven zij do parochianen in overweging, in te te kenen op een vaste extra-bijdrage naar draagkracht in een veelvoud van f 25,-. In 1924 werd de St. Jozefker aan de Herensingel gebouwd. (Foto Holvast) LEIDEN Het straatmakersbedrijf De Bolster is in opdracht van Gemeentewerken begonnen met het opbreken van het Vijf Meiplein (op foto Holvast) en het aanleggen van een ca. 250 meter lange parkeerstraat met bijna 120 parkeerhavens. Het werk zal wel enkele maanden in beslag nemen. Men werkt in gedeelten om de overlast tot een minimum te beperken en bo vendien zal op vrijdagmiddag het plein zo schoon mogelijk wor den achtergelaten. Het is een nogal groot werk. De parkeerstrook langs het Vijf Mei plein tussen Rooseveltstraat en Montgomerystraat komt geheel te vervallen, en daarmee ca. 30 par keerplaatsen. Dit zal zeker de brom fietsers langs het Vijf Meiplein ten goede komen, omdat die niet meer door parkerende auto's de rijbaan worden opgejaagd. De trottoirband komt nu tegen de hoofdrijbaan aap en scheidt de parkeerstraat via een vier meter brede strook van de weg. Tegenover de Gerrit Kasteinstraat blijft de officiële oversteekgelegen- heid voor voetgangers gehandhaafd, pal naast de (reeds bestaande) bus halte. De parkeerstraat zelf wordt gemaakt van grote rode trottoirtegels van het formaat 30/45 centimeter, speciaal om het pleinkarakter niet al te veel te onderbreken. De naastliggende schuine parkeerhavens worden wel op de gebruikelijke wijze met klin kers bestraat. Ter voorbereiding zijn, toen daar voor de tijd nog gunstig was, de noodzakelijke boomverplantingen uitgevoerd. Op één na zijn de grote bloembakken reeds verwijderd. De laatste zal binnenkort volgen. Deze waren vooral populair om er bossen fietsen tegenaan te zetten, welkt functie wordt overgenomen door ca 100 fietsenklemmen die zo veel mo gelijk over het plein worden ver deeld. Het plein krijgt ook sierver lichting, waarvoor reeds in decern ber vorig Jaar de armaturen zijn be steld maar die nog niet zijn afgele verd. Na de aanleg van de parkeer straat zal het plein langs de winkel in een opvallend sierpatroon wor den betegeld. Dit werk zal eveneen: met een minimum aan overlast wor den uitgevoerd. In het najaar kom! de plantsoenendienst met aangepas te beplanting de laatste hand aan 't nieuwe winkelplein leggen. Er is al les aan gedaan om de intimiteit zo groot mogelijk te maken. De parkeerstraat zal uitsluitend van de Montgomerystraat af zijn te bereiken en kan alleen bij de Roo seveltstraat worden verlaten. In de LEIDEN Het vakwerk in het dames- en herenvak beweegt zich bij de kappers in Leiden en verre omstre ken in opgaande lijn. Dat is de con clusie van de kapshow, die het slot was van de cursussen van de techni sche clubs. De voorzitter van de Ned. Kap perspatroonsbond, de heer E. Lange- zaal, reikte de hoogste onderscheiding van de afdeling, de ereprijs van ver dienste, uit aan K. Perdaan uit Nt. Vennep en mej. C. van Deijl uit Noordwijk. Verdere hoofdprijzen; Damesvak: mevrouw R. Esveld Paauw Leiden (Wisselbeker en le prijs) mej. D. Post Haarlem (2e prijs) mej. C. v. Deijl Noordwijk (3e prijs). Herenvak: H. v. Peursum Rijns burg (wisselbeker en le prijs) J. Deg- gen Noordwijkerhout (2e prijs) D. Seijsener Hillegom (3e prijs). lede reen loopt er mee wey. SBieookeens Passen I In 10 kleur. kom fcina ties. Maten 21%47, middenberm van de Vijf Meilaan ultrijstrook gemaakt. In de monding i Meilaan komt een wordt bij de Montgomerystraat een van de Montgomerystraat bij de Vijf te liggen. 'verkeersdruppel' KICKERSHOUSE ROOYAKKKRS schoenen Winkelcentrum Lang? Voort, Oegstgeest. iEN Het zomerreces nadert volgende maand maar de raad blijft nog flink bijeen- Voor maandagmiddag 10 mei officieel aangekondigd de in- van di*. A. J. Vis als burge maar de raad komt ook bijeen om de benoemings- ire te bespreken, week later, maandagavond 17 half acht, wacht een gewone met als laatste en belangrijk- t het voorstel om van 1 juni it en met 31 augustus 1972 op :n koopavond op donderdag ;en uur in te stellen voor de in de Haarlemmerstraat, de ,at en de daartussen gelegen lingsstraten begrensd door en aan de ene kant Kort iurg/Prinsessekade en aan de kant Gangetje, Nieuwe Rijn Karnemelksebrug en Hoog- Oude Rijn ;jjde) en Havenplein. Dit geldt >r bakkers-, slagers-, groen- •dappelen- en fruitwinkels, it de nieuwe verordening op Iscommissies nog niet rond is veronderstellen, dat het niet ;hijnlijk is, dat met het te 1 overleg enige tijd gemoeid f stellen B en W de raad voor legatie van bevoegdheden te :n tot 1 september, f 21.000 gulden is nodig voor •haffing van televisietoestel- stencilapparaten voor de la- lolen. die deze audio-visuele Idelen nog niet hebben. ;esteld wordt te benoemen: van de Drie Oktober- jol de heer J. M. Walhain uit Haag; oofdleidster van de Zandtaart nbare kleuterschool) mevr. J. Valter-van den Boogaart uit en, die de functie waarneemt; eden van de raad van beheer de sportstichting de Rotter- ;e arts G. D. Maas en als ver- ïwoordiger van het volleybal H. van Winkel uit Leiden W. H. Veeger uit Voorhout, jst van de agenda met voor die wij reeds hebben gepubli- uidt: Dek van de Stichting R.-Ka- eke Scholen om medewerking de aanschaffing van vier :dse banken ten behoeve van kleuterschool aan de Beije- ilaan 15a. ïikbaar stellen van gelden de inrichting van een tweede alsmede voor de aanschaf- van enig aanvullend meubi- en leermiddelen voor de be lde klas. ten behoeve van de chr. kleuterschool aan de jn Buysingstraat 18a. Dek van het bestuur van de |ting Roomsch-Katholieke Éen om medewerking voor de van leer- en hulp- voor het eerste leerjaar van de g.l.o.-school ie Timorstraat 15. Jiikbaar stellen van gelden, £de het verlenen van mede van enige schoolbesturen Tde aanschaffing van televi- estellen en stencilapparaten iehoeve van een aantal open- jen bijzonder lagere scholen, tjiek van het bestuur van de jting Roomsch-Katholieke jlen om medewerking voor het Jrengen van verduisterings- jjjnen in de hal van de g.l.o.- ,pl aan de Damlaan 22. (Lekken aan het openbaar ver van het gedeelte van de Pelikaanstraat, gelegen de Van der Werfstraat en Vest. >p van bouwterrein aan de ilaan. ip van grond ten zuiden van ude Vest en aan de Van dei- straat en de Pelikaanstraat, gen van de begroting van de ente en van de begrotingen 'enige takken van dienst voor iienstjaar 1969. ging van de begroting van de 2 ente en van de begrotingen enige takken van dienst voor "Iienstjaar 1970. gen van de begroting van de ente en van de begrotingen enige takken van dienst voor Iienstjaar 1971. jiikbaar stellen van gelden uitbetaling van aanvullende dies over 1968 en 1969 aan de ting Schooltandverzorging 1 ;n. istel om de termijn, genoemd i!t raadsbesluit van 30 novem- ,1970 inzake delegatie van be- jlheden te verlengen, en van een proef met een we- tse koopavond in een deel van innenstad. OR MOEDERDAG Geef moeder een cadeaubon |>r een aantal haarbehan- igen of zo'n mooie pruik. DETSIER Coiffures fewoerd 21 - Leiden Telefoon 20560 LEIDEN Een deel van de Leidse gemeenteraad is niet van plan de rode loper uit te rollen voor de nieuwe burgemeester Vis. In kringen van het PAK (PvdA, PSP en D'66) denkt men verschillend over de houding die tegenover de heer Vis zal worden ingenomen. De fractie is wat dat betreft verdeeld in „haviken" en „duiven". Enkele „haviken" zouden overwegen om maandagavond als de raad nog eens uitvoerig gaat dis cussiëren over de benoeming burgemeester Vis te vertellen dat hij wat hen betreft een proefperiode krijgt, waarin hij zich moet zien waar te maken. Dat een meerderheid van de raad voor een dergelijke proeftijd is (zoals het Algemeen Dagblad vandaag meldt) is echter niet juist.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3