BIJNA 2400 LINTJES IN DE ORANJEREGEN In Leiden en omgeving 66 personen in 't zonnetje Hoger niveau bij onderscheidingen Nieuwe ervaring in pijproken sïïMSïsnn Royal Niemeyer Kon. onderscheidingen van CRM De ontknopping van 1971. rrico kamsteeg/O^ Nog geen versobering merkbaar 1971 'n kaas voor oranje occasion centrum Nü/ bONDERDAG 29 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA T LEIDEN Van een duidelijke versobering in het onder- leidingen-beleid blijkt niets uit de lijst van onderscheidin- ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Julia- Deze lijst, vandaag verschenen in een buitengewone itie van de Nederlandse Staatscourant, vermeldt de na- :n van 2390 Nederlanders en buitenlanders, tegenover 26 vorig jaar (maar dat was een recordhoogte sinds 66), voorts 2483 in 1969, 2522 in 1968 en 2497 in 67 lenoemd tot commandeur in de de van Oranje Nassau: Jhr. J. Q. I s Backer, buitengew. en gevolm. bass, in Tokio. M. F. Vigeveno, bass, in alg. dienst in Den Haag, W. F. Lichtenauer, lid v. Raad State, Rotterdam, H. M. van shout, lid Eerste Kamer, Eindho- i, dr. C. J. M. A. van Rooy. Comm. Koningin in Limburg, Maastricht F. J. Kranenburg, Comm. der aingin in Noord-Holland. Haar- L lenoemd tot ridder in de Orde van Nederlandse Leeuw: G. v. d. Wiel. ifddir. Rijksvoorl. dienst, O. F. ron Bentinck van Schoonheten. tengew, en gevolm. ambass. in Du- li, mr. C. W. Baron van Boetze- van Asperen, buitengew. en ge ul. ambass. in Wenen. mr. Everts, directeur, chef der dir. Fi- jcieel Economische Ontwikke- jshulp, R. Fack, Nederl. ver- enw. bij de Ver. Naties in New k, mr. F. J. Gelderman. Nederl. tegenw. bij de Raad van Europa Straatsburg, Jhr. mr. H. Th. A. M. Rijckevorsel. buitengew. en ge- n. ambass. in Kopenhagen, Mr .H. leltema buitengew. en ge- n. ambass. in Djakarta, drs. A. A. Warmenhoven. dir. chef der Dir. ernationale Technische Hulp, mr. J. M. Berger, advoc.-gen. bij de je Raad, Voorschoten, mej. Mr. H. Bok. raadsadv. bij het Min. van fcitie, Rijswijk, mr. J. J. H. van Brug, kantonrechter. Rotterdam E. L. Hamelberg, off. van Jus- ie in Groningen. Haren, mr. J. H. Houben. off. van Justitie in Maas- cht, mr. W. H. T. C. Baron thoe ïwartzenberg van Hohenlansberg, ts. van de arr. rechtb. in Assen. J. H. C. Slotemaker, pres. arr. htb. in Den Haag. A. P. F. Teeu- s, vic.-gen. van de bisschop van eda. dr. J. Th. Vermeulen, deken a de orde van advocaten bij de Ho- Raad, Leiden mgr. drs. Th. H. J. artkruis, bisschop van Haarlem, van der Velden, Wassenaar, ir. Baas. lid Eerste kamer Zutphen, r. J. L. M. Niers, lid Eerste Ka- •r. Hengelo (O), drs. A. R. Ver eer lid Eerste Kamer in Arnhem. P. G. van de Vliet, lid Eerste Ka- Hilversum, E. J. M. Kolfscho- lld Tweede Kamer. Leidschen- i, F. H. J. M. Eerenbeemt, lid van in Noord Brabant, Den Bosch. Menslnk, lid GS in Noord-Hol- Dd, Haarlem, ir. F. N. Sikkes. lid GS in Utrecht, Jutphaas, mr. E. N. M. Bogaerts, griff. der Staten Noord-Brabant, Vught, G.Z. de wethouder van Rotterdam. Th. Oltheten, hoofddir. van het «atsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf Den Haag. prof. dr. J. Dankmeijer ogleraar aan de RU in Leiden, sgstgeest, prof. dr. J. H. Waszink, ml. aan de RU in Leiden, prof. J. Th. Snijders, hoogl. aan de RU Groningen, Haren, prof. dr. J. Th. Overbeek, hoogl. aan de RU in ïecht. Bilthoven prof. dr. A. Bie- and. oud-hoogl. aan.de GU in Am- itrdam. prof. dr. G. Kuiper, hoogl. de V.U. in Amsterdam, prof. mr. J. F. M. Duynstee. hoogl. aan sK.U. in Nijmegen, prof. R. Roe- is. oud-hoogl.- aan de TH in Delft ijswijk, prof. dr. ir. J. C. Vlugter, Ktor magnificus van de TH Twente, oschede. prof. drs. R. Burgert, hoogl a de NEH te Rotterdam. Berken- oude. dr. J. B. Drewes. raadsadv. alg. dienst bij het Min. van O 0 W Rijswijk, prof. .J B. Wester- S]k, hoogl. aan de Th in Delft P. L. ip, dir. hoofd van de dir. Douane Verbruiksbelastingen, D. W. Son- eveldt. hoofd v. d. Dir. der Rijks- «lastingen in Zwolle, gen.-maj. G. fcselstein. Voorburg, ir. Th. Geuné Sr. Rijksplan. Dienst. Voorschoten r. W. A. Schouten, dir. gen. van de tokshuisv. en Bouwn.. ir. H. A. Fer- Bson. hoofding.-dir. van Rijkswater- laat. Voorburg, mr. M. G. de Bruin, res.-dir. van de Nederl. Spoorwegen felst. J. H. W. Meijer, dir. van het fcstdlstr. Amsterdam, prof. dr. C. A. -an den Beid. dir. van het Centr. tanbureau. Den Haag. mr. dr. K. F. 1 James, voorz. van de SROG. Ame- 'ongen. ir. W. H. Schoenmaker, lid v. I Raad v. Bestuur Hoogovens. Vel- lr. E. F. Bongaerts, alg. voorz. Metaal en electr. Ind.. Den Haag ir. H. F. A. Roodenburg, oud-voorz. Electr. raad. Wassenaar jhr. H. A. C. v. Riemsdijk, pres. van de NV Phi lips. Eindhoven, mr. G. van Setten. secr.-gen. v. h. Min. van Landb. en Visserij, ir. M. H. Steenbergen plv. dir.-gen. van de Arbeid. Voorburg, prof. dr. A. C. Drogednijk, hoogl. aan de V.U. in Amsterdam, Amstelveen. Benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau werden o.a.: J. Fer- nandes, oud- regeringscomm. v. d. Centr. Bank, mr. L. J. M. Bauwens. ambassaderaad in Moskou, mr. P. W. Schaepman, consul.-gen. in Milaan Ch. S. van Straten. handelSraad in Parijs, mr. Ch. Th. F. Thurkow. chef der dir. Perszaken en Nieuwsvoor- lichting, woordv. van het Min. van Buitenl. Zaken. J. H. Ubachs, hono rair consul van België, .Maastricht mr. M. C. Bergsma, kantonrechter in Enschede, dr. J. C. Gilhuis, alg. pred. v. d. zending van de Geref. Kerken, G. J. J. Harmelink. deken/ pastoor in Utrecht, dr. B. Rietveld, geref. pre dikant in Den Haag. mr. A. J. Erik- j huizen, burg v. Oosterhout. mr. H. H. Douma. burg. v. Zwijndrecht, J. G. S. Bruinsma, burg. v. Beverwijk, jhr. mr. L. M. von Fisenne. burg. van Hengelo (O) I. Bergsma. comm. v. pol. in Zwolle, drs. H. Beusekamp burg. v. Emmen. J. H. de Goede, burg. v Hoogeveen, G. Werkman; hoofdred. van weekbl. „Bouw", Rot terdam, mr. F. Bakker, alg.-secr. v. d. KNVTO. drs. P. G. Ridder secr. van de SER, A. W. Bruna, oud-dir. v. Uitgevers, mij Bruna, Amsterdam A. M. E. H. N. Koemans dir. van Utrechts Nieuwsblad, Bilthoven, J. M. van Overvest. dir. van het Radio- bedrijf AVRO, Hilversum, Egbert van Paridon, dir. Toneelgroep Cen trum Amsterdam mr. Th. Spreij Am sterdam. dr. W. van Zijll, alg. secr. van de NSF Den Haag. In verband met hun prestaties op cultureel gebied zijn dit jaar weer een aantal bekende Neder landers benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd toegekend aan de zangeres Elly Ameling, de letterkundige Cees Buddinghde componist Rudolf Escher, de ac trice Eva Jansen, de organist Al- bert de Klerk, de fotograaf Cas Oorthuis, de acteur Ferd -Sterne- berg, moppentapper Max Tail leur, de danskunstenaar Aart Verstegen, dirigent Marinus Voorberg en beeldende kunste naar Co Westerik. Ook de radio- en televisiereporter Dick van Rijn werd ridder. De zanger Bob Scholte kreeg de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Elly Ameling ADVERTENTIE Spectaculair nieuws van Graetz. In één klap maakt Graetz alle andere kleurenteevees ouderwets. Door z'n magische toetsen. Tip ze even aan en ziedaar... de prachtigste kleuren. Graetz steekt met kop en schouders boven de konkurrentie uit. Door vorm geving. Door kwaliteit en vooral ook service. Kleurenteevee kopen? Neem de beste. De mooiste. Kies uit de uiterst progressieve Graetz- kollektie. Hypermodern gekleurde kleurenteevees. Met magisch knoppensysteem. Absoluut... de ontknopping ven Bezoek de erkende Graetz handelaar. Dick van Rijn Eva Jansen In Leiden en negentien omliggende gemeenten zijn bij de „lintjesregen" in totaal 66 onderscheidingen gevallen. Dat is acht minder dan vorig jaar en twintig minder dan in 1969. Een opmerkelijke daling in twee jaar: 23 procent over twee jaar tegen 4 procent landelijk. De „ontvolking" van Leiden door vestiging in de randgemeenten kan hiervoor geen ver klaring zijn: de achteruitgang betreft Leiden plus omgeving. De meeste onderscheidingen vielen ten deel aan inwoners van Leiden (14), Voorschoten (13). Wassenaar (9). Leiderdorp (5) en Oegstgeest (4). Zij variëerden van Ridder in de Nederlandse Leeuw (zes) tot de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De volledige lijst van Leiden en om geving ziet er als volgt uit: Ridder Ned. Leeuw Tot Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw werden benoemd: prof. dr. J. Dankmeijer te Oegst geest, hoogleraar aan de Leidse Uni versiteit; prof. dr. J. H. Waszink te Leiden, hoogleraar aan de Leidse Universiteit; mr. W. J. M. Berger te Voorschoten, advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden; dr. J. Th. Vermeulen te Leiden, deken van de Orde van Advocaten bij de Hoge Raad der Nederlanden; J. van der Velden te Wassenaar; ir. Th. Quené te Voorschoten, directeur van de Rijks Planologische Dienst. Officier O.N. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: drs. D. C. Hilarius te Oegstgeest, hoofdadmini- nistrateur, plaatsvervangend chef hoofdafdeling Organisatie Bescher ming Bevolking bij de Directie Openbare Orde en Veiligheid van het Ministerie van Binnenlandse Zaken; dr. S. J. van Oostroom te Oegstgeest, oud-wetenschappelijk hoofdambtenaar A aan de Leidse Universiteit; J. J. Rietmulder te Voorschoten, administrateur bij het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen; J. E. Kruijff te Voor schoten, administrateur bij het Mi nisterie van Onderwijs en Weten schappen; kapitein ter zee vlieger E. Kragt te Voorschoten; kapitein ter zee arts R. Kooper te Voorschoten; luitenant-kolonel ir. T. Boersma te Boskoop van het dienstvak yan de technische staf; kolonel mr. H. J. F. Bijvoet te Wassenaar van het dienstvak van de militair Juridische dienst; mr. M. J. P. D. baron van Harinxma thoe Slooten te Benthui zen, directeur bij het Ministerie van Defensie; C. Meerburg te Leiderdorp directeur van het Aannemersbe drijf C. Meerburg aldaar; W. A. Riet bergen te Oegstgeest, hoofdinspecteur bij de Rijksluchtvaartdienst; B. A. M. Schreiner te Wassenaar, direc teur van de NV Luchtvaart Tech nische Handelmaatschappij Schrei ner en Co; A. L. Dirken te Leider dorp, administrateur bij het minis terie van Economische Zaken; P. J. Houweling te Voorschoten, hoofd administrateur bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek; mr. D. J. Rueb te Wassenaar, directeur van Shell Nederland Verkoopmaatschap pij NV; ir. Th. J. Tienstra te Noordwijkerhout, directeur van de Visserijen; dr. J. Goedbloed te Was senaar, oogarst; dr. W. R. Juijnboll te Leiden; A. P. van der Mey te Wassenaar, hoofd van de hoofdaf deling Jeugdzaken en Volksontwikke ling van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Ridder O.N. Tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau werden benoemd: J. H. Koes te W assenaar, inspecteur bij de Algemene Rekenkamer; mej. N. H. Mak te Leidschendam, conrectrix van den Berg te Alphen a. d. Rijn, meenschap te Leiden; mej. M. C. van den Berg te Alphen a. d. RinJ, adjunct-directrice van de eerste christelijke industrie- en huishoud school te Utrecht; W. Duk te Leiden, oud-technisch hoofdambtenaar bij de Leidse Universiteit; luitenant ter zee der eerste klasse. J. C. Schüller te Leiderdorp; luitenant ter zee der eerste klasse J. H. Scheuer te Voor schoten; majoor W. P. Klap te Lei derdorp, van het dienstvak der mi litaire administratie; kapitein P. Brongers te Voorschoten, van het dienstvak van de officieren van vak diensten: H. W. Hamersma te Voor schoten, hoofdopzichter bij de dienst van de kwartiermeester generaal; K. Lolkema te Wassenaar, chef tractie en materieel bij de NV Ned. Spoor wegen; H. D. F. Meijer te Leiderdorp, directeur Gebr. Meijer NV; W. J. Biessels te Wassenaar, opticiën; A. H. Verdel te Roelofarendsveen. voor zitter en bestuurlsid landbouw- en veilingorganisaties; D. Faber te Noordwijk, economisch directeur van de Dr. Mr. Willem van den Bergh-Stichting aldaar. Gouden medaille De gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werd toegekend aan: J. de Feyter te Voorschoten, adjudant der Rijkspo litie; E. H. van Dam te Nieuwkoop, wethouder; C. van Egmond te Rijns burg, oud-lid van de raad van deze gemeente; A. Honout te Alphen a. d. Rijn, oud-lid van de raad van deze ADVERTENTIE niet vergeten- Fricoeten gemeente; A. J. van der Lans te Voorhout, oud-lid van de raad van deze gemeente; D. van der MeiJ te Rijnsburg, lid van de raad van deze gemeente; C. L. M. Prins te Voor hout. oud lid van de raad van deze gemeente; G. Verschoor te Sassen- heim. oud-lid van de raad van deze gemeenteoppervliegtuigmaker-vlieg tuigmonteur A. Ploeg te katwijk a. d. Rijn; E. van der Hout te Leiden, commies bij de marine magazijn dienst; H. Vermond te Leiden, tech nisch opzichter A bij het Ned. Le ger- en Wapenmuseum Generaal Hoef er; P. de Vrij te Benthui zen, penningmeester van het hoofd bestuur van de Ned. Bond van Prot. Christelijke Beroepsgoederen- ver voerders; P. Noordam te Waddinx- veen, bestuurslid van landbouworga nisaties; mevr. G. A. M. van Wely- van Deene te Leiden. Zilveren medaille De zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau werd toegekend aan: mej. H. P. Boersma te Leiden, analyste A bij de Leidse Universiteit; sergeant- vliegtuigmaker-konstabel J. J. Braak man te Voorschoten; sergeant-ma joor-administrateur J. Dokter te Leiden, van het dienstvak der militaire administratie; hoofd- marva-schrijver der eerste klasse E. T. Hermans te Voorschoten; C. Nekeman te Leiden, employé eerste klasse der PTT; Chr. Evers te Hille- gom, hoofdemployé der PTT; mej. G. W. Kantebeen te Leiden, hoofd van de huishouding van de Vereni ging van Vrouwelijke Studenten te Leiden; G. M. Hermans te Rijns burg; W. van Triet te Waddinxveen, voorman bij de woning- en kantoor meubelinrichting Firma Wed. G. Both; M. J. M. Janssen te Nieuwe Wetering, oud-voorzitter van de mu ziekvereniging Door Gunst Verkre gen; M. van der Plas te Katwijk aan Zee, penningmeester der diaco nie der Herv. Gemeente aldaar. Bronzen medaille De bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde Van Oranje Nas sau werd toegekend aan: W. B. Ro man te Leiden, machine-bankwer ker bij de Ned .Spoorwegen; J. Kramp te Leiden, handvormersto ker bij de firma Gebr. Ginjaar te Leiderdorp. Wie de lijst van koninklijke onderscheidingen „door de re kenmachine draait" komt tot enkele wetenswaardige resulta ten. Over het algemeen lijkt het, alsof het accent vergele ken bij vorig jaar naar een ho ger niveau der onderscheidin gen is verlegd. Dit jaar waren er zes Commandeurs O.N., vo rig Jaar twee en een Grootoffi cier. Voor de verdere onder scheidingen kwam men tot de volgende vergelijkende getallen (tussen haakjes de cijfers van vorig Jaar»: Ridder Ned. Leeuw 60 64), Officier O.N. 272 (266), Ridder O N 435 (429). gouden medaille 535 488), zilveren me daille 728 (807), bronzen medail le 354 (469). In de „benedenste" regionen duidelijk een vermin dering dus. De drie meestver- leende onderscheidingen waren vorig jaar nog de medailles, nu zijn het Ridder O.N., goud en zilver, 1698 tezamen of 71 pro cent. De meeste onderscheidingen werden via het departement van Sociale Zaken en Volksge zondheid verleend, namelijk 728 ivorig jaar 807), dat is ruim 30 procent. Daarna volgden Ver keer en Waterstaat met 294 (vj 328), Binnenlandse Zaken met 282 (vj 241), Defensie met 249 (vj 235), Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met 211 (vj 203), Economische Zaken met 185 <vj 182), Algemene Za ken en Kabinet minister-presi dent met 180 (vj 175), Onder wijs en Wetenschappen met 156 (vj 150), Justitie met 144 (vj 148), Landbouw en Visserij met 105 (vj 119), Buitenlandse Zaken met 102 (vj 103), Financiën met 88 (vj 12) en als eeuwi ge hekkesluiter Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening met 30 (vj 32). Blijkbaar wordt er bij Financiën en Volkshuis vesting het minst verdienstelij ke werk gedaanDeze de partementen sluiten met opmer kelijk lage aantallen steeds de rij! Overigens is er een merk waardige regelmaat in deze volgorde. Op drie departemen ten na zijn ze de laatste Jaren steeds op hetzelfde rangnum mer blijven staan. Uit boven staand lijstje kunt u him rang nummers vinden. Alleen Bin nenlandse Zaken, Economische Zaken en CRM wisselden in die drie Jaren 1969, 1970 en 1971 wel eens enige plaatsen, namelijk resp.: 6-3-3, 5-6-6 en 3-5-5. In 1970 en 1971 was de volgorde dus volmaakt gelijk Nu kan men wel stellen, dat het ene departement een kleiner werkterrein omvat dan het an dere, maar het wil er bij ons niet in dat Volkshuisvesting, waaronder de woningbouw res sorteert, een zo veel kleiner aantal gegadigden zou tellen dan b.v. Justitie of Binnenland se Zaken etc. Een zeer sterke daling heeft zich blijkens voorgaande cijfers voorgedaan bij de „koploper" Sociale Zaken: van 576 in 1969 via 525 in 1970 naar 364 dit Jaar! De grootste stijging in die drie Jaar lag bij Binnenlandse Zaken, namelijk van 189 via 241 naar 282. Verder zijn er geen verschillen die er uit springen. ADVERTENTIE r.c v_ v t-, i"s> ll.ltlil )1 CE v.Y-Üv L\\ - In smaken 50 gr.Y 3. Royal Niemeyer is ongekend aangenaam. Verrassend zachte tabak, die onverstoorbaar doorsmeult. Geur en aroma zijn vacuüm verpakt in een tinnetje. Opdat u het „volle bouquet" volledig proeft. Ervaar zelf, ontdek zelf.<>S> U Kunt zich gratis abonneren op het .PijproKers Magazine' n BnefKaarlje naar Postbus 41, N Groningen 13 voldoende 'eversstraat 30, Oegstgeest, «Woon 01710-51940-52661

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7