Prof. De far es en Sextan voor de kinderen SHOW BIJ JUBILEA VAN MEVROUW NOORDMAN Inbraken in Leiden 'Kamerverkiezingen' in de Leidse scholen Ik kijk naar de prijs maar ook naar het resultaat. Logisch toch? Bewoners: verkeer uit oude Leidse wijk tussen Levendacd en Plantsoen 9? Gezwommen foor diploma en brevet Postduivensport Gedeeltelijke werkhervatting van Belgische mijnwerkers Elisaheth- ziekenhuis voor studenten huisvesting Parencompetitie van VOG Hearing over ''kerktheateP* fJSDAG 28 APRIL 1971 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA S ine Anita heeft nooit meer pijn tker niet zo erg als iliddag, toen men haar end van de straat opraapte weer eens oponthoud gaf t verkeer. Door Hans Melkert Ik weet niet of de bewoners van de oude Leidse wijk tussen Leven daal en Plantsoen dit liedje van Ju les de Corte, gezongen door Gerard Cox, kennen. Ik weet wel, dat ze bang zün. Bang, dat hun kinderen iets overkomt in het verkeer in de smalle straatjes, waar geen trottoirs zün. Iets van die angst in onder staand verhaal. I N. a. v. de publicaties in de dag- j bladen, waaronder het Leidsch Dag blad van 7 april heb ik met aan dacht het artikel over prof. Defares in Sextant gelezen. Het grenst aan I het onfatsoenlijke dat het College van Curatoren van de Leidse Univer- I siteit bij monde van Prof. Dr. Mun tendam aanleiding zouden zien aan £</zeró Achryven SIDEN Tussen Levendaal en Plantsoen ligt een krappe l se wijk met ijzig smalle straatjes, met oude huisjes, onbe- ïbaar verklaard, afbraak hier en daar. Er zijn enkele be- jes, er staat een school. Er wonen gezinnen, vaak met veel eren. Achteruitjes zijn er nauwelijks, laat staan tuinen, r moeten die kinderen spelen? Op straat kan niet. Er is verkeer in het wijkje en er zijn nauwelijks trottoirs. Aan ne kant is het Levendaal met zijn razend drukke verkeer, de andere kant het Plantsoen, waar de moeders hun kin- in niet heen durven sturen, omdat de brede singel erlangs bewoners hebben veel aanmer- n op de leefbaarheid van hun Maar ze weten, dat ze in een wonen, die moet verdwijnen, al it nog wel even aanlopen. Uien er ondanks alle bezwaren it algemeen niet weg. Er zijn contacten met de buren. ar het verkeer zit de ouders Aan het woord een moeder: anderen kunnen nergens veilig i. Het verkeer, dat in de wijk zijn, is gering, maar er is veel aand verkeer. En er wordt in nalle straatjes in twee richtin- hard gereden. Viermaal per omen de busjes en de taxi's, die kinderen naar de mythyl- brengen en daar halen. Die au- itaan vaak lang te wachten en trren de doorgang. Daardoor lan moeilykheden in het Wij kunnen vaak niet eens iur uit van onze huizen, omdat to's voor staan". andere moeder valt haar bij: IDEN In de Leidse Over- Zweminrichting zijn geslaagd: ploma A: Catharina de Jong, iarina Everts-Beghtel, Monique Blom, Gerda de Haas. Antonia Corine Schouls, Irma v. d. lerd, P. W. v. d. Laar-Rijsdam, irika v. d. Hulst-Querreveld, e van 't Veer, Amerik Sierat, ink ten Veen, Peter van der Ent, ny Bogaards, Evert Marinus euder, Hilbert Bosman, Wilhel- v. Klarenbosch, Bernardus Gul- ond, Johannes Guldemond, itantia Koppers. Hendrina Dui- tyn, Frederik Diek, Wilhelm Vol- Johannes v. d. Krogt, Foppe Hil- md. Nico Verkerk, Marja Nie- t. Ilse v. Ernst. Ilonka v. d. n, Sara de Vink. Isolde de Rid- Kitty v. Ernst, Trudy Mink, idy van Iter son. iploma B: Dorine van Dijk, Ria Sraaf, Antonius Bodenstaff, Ro- Everts, Jeannette Blikman, Al- Stikkelorum, Gerrit- Jan Hoi- Cheri Schuurmans, Annie Kool- s-Verhoeven, Marco Pijnnaken, ye Bijl, Josje Koenrades, Tilda oni, Jozef van Gent, Monique de '.er, Alida v. Rossum-Hagen, Ni- I Minze, Petrus Baak, Yvonne der Sleet, Adrie de Vos. Abra- Dexel, Suzanne Dexel, Labor- Elisabeth Yperlaan, Jacquline it, Cornelia Nederpalt, Peters, irtruida Borst- v. d. Poll. Niek lee. i volgende leden van de LRB !den in de Overdekte voor jeugdbrevet 1: W. Lans. E. J. teboom, L. A. van Zanten, J van Wijk, J. R. Guldemond, M. ahams, J. A. Batist, C. B. Dee- irs, R. Griffioen, R. Ouwerkerk, Delis, R. Luyendijk, C. P. van P. L. L'Ecluse en E. J. Groe- ijk. (15 pers.) leugdbrevet 2: K. G. Lammerdin, Hoogendijk. G. Hoogendijk, J. D. pel, R. van Hees, H. J. Snaterse, Singeling, A. J. van Rossen, T. ink en C. W. T. v. d. Voet (Lid tN.R.B.) (lOpers.). leugdbrevet 3: M. J. Zwikker, A. m, P. Ouwerkerk, J.. H. Snater- T. G. Mank. H. G. W. Brussel. E. Nolleis, O. D. R. M. Mank, R. am. J. Reedijk, B. Lans en M. oom (12 pers.). Waar blijft toch de moed van colle gae om in het openbaar partij te kie- zen voor een misschien wat extreme, de hand van dit artikel eventuele dQch Z^Q tijd y^r vooruitzijude we- maatregelen tegen Prof Defares te tenschapsman? nemen. De reputatie van de Leiase Het ergste van ayes nog dat door Universiteit zou ten zeerste geschaad de onheuse bejegeningen in Sextant, worden indien het Bestuur zich liet Vftn weike bejegeningen helaas ge- I leiden door een dergelijk lasterlijk. I en op onwaarheden berustend arti- I kei. Wil men op deze wijze de fana- i tieke pil-tegenstander Defares (ove- j rigens op biologische en medische gronden zeer terecht» proberen te li- wag is gemaakt in de dagbladpers de leek een volkomen verkeerde in druk krijgt over het werk van Prof. Defares. Ook wordt hierdoor onrust gezaaid bij de vele vooral psychisch zeer labiele patiënten die door Dr quideren? Wil men weer proberen 'n DefarM worden behandeld Dit geldt „We hebben op deze manier last van de school. Ook is er nog de inrit van een garage, die aan het Leven daal staat, maar daar geen inrit mocht maken. Wij zitten met de last, maar onze kinderen mogen na school tijd, in de vakantie en in de twee weekeinden niet op het schoolplein, spelen. Dat gaat dicht. Als er een huis wordt afgebroken, blijft er een parkeerplaats over. Waarom geen speelwerktuigen gezet op zo'n open gevallen plek?" Parkeren Geluidshinder en stank worden als argumenten aangedragen, maar het meest toch de onveiligheid voor de jeugd van de buurt. Er is duidelijk meer verkeer gekomen sinds de ves tiging van de Consumarkt op het Levendaal. Vooral op vrijdag en za terdag staat de wijk vol met gepar keerde auto's van winkelbezoekers Een bewoonster: „Waarom zijn wij In onze toch zo slecht bedeelde wijk ook nog de dupe van de verkeersge- volgen van een supermarkt? Na de vrijdag en zaterdag is het een ver ademing om zondag in een rustige gaand verkeer. Zoals in het raads- Tweede en Derde Gorterstraat, wijk te wonen. Dan blijkt hoe wei- verslag gemeld heeft wethouderKret Pakhuisstraat en de Rijnstraat heeft [heeft wethouder Kret^tegenover PSP 1 geleerde, die volgens de niet-geijkte paden baanbrekend werk verricht op i het gebied van o.a. kanker onder- zoek en vroeg-diagnose van hart- en vaat-afwijkingen geen kans geven? in het bijzonder voor de fobielijders en pilslaohtoffers. Het is van het al lergrootste belang dat, voor het wel zijn van de patiënten, de lasterlijke aantijgingen jegens de goede naam van Dr. Defares in Sextant zo spoe dig mogelijk worden herroepen, met mededeling van deze herroeping in de publiciteitsmedia Het belang van de lijdende mensheid moet hier pre- I valeren boven een eventuele vete tus sen Defares als "anti-pil" en de I N.V.S.H. als "pro-pil" lieden. Het zal I de rechterlijke macht deugd doen, i indien zij de zeer laakbare handels- I wijze van de redaktie-leden van Sex tant zal veroordelen om deze laster lijke aantijgingen te herroepen. Ik hoop dat u vorenstaand com mentaar in uwdagjblad wilit opnemen. Daar ik Prof. Dr. J. G. Defares van zeer nabij ken en nauw betrokken ben bij de Nederlandse Vereniging I voor Gezondheidsbewaking weet ik de I keerscommissie komen. Overigens nig van het verkeer, dat in de week I toegezegd de zaak in een vergadering rondrijdt, eigenlijk thuishoort in de van de verkeerscommissie begin mei smalle straatjes. Hier zijn niet veel auto's". De onvrede over de gang van za ken heeft geleid tot twee brieven aan de gemeenteraad. Oud-PSP-raadslid De Vroomen heeft namens alle be woners van de Vierde Binnen vestgracht gevraagd aan de raad om deze straat af te sluiten voor door- De bewoners van de straat heb ben eraan toegevoegd, dat ze bij het uitblijven van antwoord of een ne gatief antwoord binnen drie weken zelf maatregelen zullen treffen. Zij staan daarin niet alleen. Ook een aantal bewoners van de aangrenzen de Tweede en Derde Haverstraat, de LEIDEN Met 367 duiven namen leden van de Leiderdorpse postdui venvereniging „De Rijnklievers" deel aan een wedvlucht vanaf St. Kathe- lyne Waver (België), met het vol gende resultaat: 1 en 25 A. Dubbe- laar, 2 en 16 A. Pieterse, 3 en 12 P van Griensven, 4 J. Verstraaten, 5 Gebr. Kok, 6 N. Hoogervorst. 7 en 17 L. Klein, 8 en 22 J. v. Leyden, 9 en 20 J. Zevenhoven. 10 en 21 M. Jon- geleen, 11 Bruines-Borst, 13 A. v. d. Dop en Zn. 14 R Lolkes de Beer, 15 D. Zwaan, 18 v. Alphen-Habraken, 19 J. de Pan, 23 W. v. d. Kooy, 24 J. v. d. Wal. Aan dezelfde wedvlucht na men deel „De Vriendenclub" 1. C. van Dijk, 2, 3 en 7 gebr De Ridder, 4 H. Holtrop, 5 J. Beekman. 6. W. Vijlbrief, 8 J. Vijlbrief Jr. 9 en 10 gebr. Nievaart; Columba 1, 5, 6 en 7 J. Rozier, 2 Van Duyn, 3 en 8 R. P. de Graaf, 4. P. Marks, 9 Van Ieterson, 10 M. Pet, LPC 1. J. Lan- desbergen, 2 W. v. d. Hoogt, 3 H. V Riet, 4 G. van Stein, 5, 7 en 9 P. Groenendijk, 6 8 en 10 J. van Al phen sr. Wassenaarse Vriendenclub 1 H. v. d. Lely, 2. H. Borsboom, 3. P. Riem, 4 6 en 9 mej. Brederode, 5 en 8 H. van Zanten 7 J. Theil 10 B. Rijsdijk en zn „De Reisduif 1 p. Kooiman, 2 6 en 7 T. van Duuren, 3 en 9 P. Mooten, 4 en 8 W. Ka- paan, 10 W. Kop; „De Zwaluw" Voor schoten. 1 F. Langevelt, 2 B. M. Vlek ke 3. J Th. Verhork, 4 J. Dijkman 5. Ton v. Wissen 6. H. H. Verhork. 7 H. v. Klaveren Jr. 8 Fr. Hendriks 9 J. Heynen en 10 A. D. de Graaf. De Witkop Roelofarendsveen 1 en 2 gebr. Loos, 3 en 9 Th. Ludlage, 4 en 10 J. Paauw, 5 en 6. J. Hoo- genboom, 7. B. van Seggelen. Voor „De Blauwkras", die deelnam aan een wedvlucht vanaf Roosendaal is de uitslag als volgt: A. M. Lee 1-7, F. de Wetering 2. W. v. d. Wel 3. A, Houweling 4-6, M. Zonneveld 5, Ch. Kop 8, N. Boot 9. P. Neuteboom 10. aan de orde te stellen. soortgelijke plannen. 1 kabouter-raadslid Freerk Gerke Mevr. Gina Boer-Heymans, vrouw ma zijn twijfel al uitgesproken over van Jan Leefbaar LeidenjfjjtÊI Boer, die in de Rijnstraat woont, heeft vijfenzestig handtekeningen. Zelf maatregelen in deze straten verzameld en gisteren in aansluiting op het verzoek van de Vestgracht-bewoners een brief, aan de raad gestuurd. Ook zij vraagt de straten af te sluiten voor door gaand verkeer en een parkeerverbod in te stellen voor hen die niet in de straten wonen en werken. LEIDEN In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in de kantine van het tennispark Room burg. De daders hebben er danig huisgehouden. Een zeventigtal eieren werd stukgesmeten en ook de inhoud I van een grote hoeveelheid frisdran- ken werd over de vloer leeggegoten dat de publicaties in Sextant op on- Meegenomen werden onder meer een waarheden en intriges berusten. Dit i strijkijzer, een scheerapparaat, een schaadt niet alleen de goede naam i serie nieuwe tennisballen, een aantal van Prof. Defares maar van de ge- pakken koffie, zeven sloffen sigaret- hele medische stand Het vertrou- I ten enkele flessen sterke drank en wen van de buitenstaander en in het wat kleding bijzonder van de patiënten is alleen Ook is ingebroken. In de nacht van gebaatbl] een oprechte weergave van j maandag op dinsdag, in een kruide nierszaak aan de Herenstraat. De da ders hebben de hele winkel doorzocht en uit een bureaula een bedrag van vijftienhonderd gulden weggenomen. Bij een inbraak in de paasvakan- (Van onze correspondent) BRUSSEL De staking in de Belgische kolenmijnen begint te ver- ^Uls aan Hooigracht, lopen Een meerderheid van de stuur van de stichting studenten de mogelijkheid van afsluiting. Wat betekent dan de dreiging „ei gen maatregelen" in de brieven? Ger- - kema. zelf bewoner van de wijk: tie in de gemeentelijke school aan de „Dan gaan we zeif afsluiten Des- Rijnsburgersingel is een radiotoestel noods halen we de stenen uit de en een tv-apparaat ontvreemd De straten". De bewoonsters staan, zo j schade wordt op elfhonderd gulden blijkt, achter hem. I geschat. de feiten. W. J. M. Van Weringh-Ooms, Dr. Plesmansingel 39, Amstelveen. raten wonen en werxen 1111 Ook deze brief zal wel ln de ver P behaalde grOOtSte WlIlSt LEIDEN Over enkele jaren zullen ongeveer 500 studenten wonen in het St. Elisabethzieken- Het be- LEIDEN Uitslag van de 13e en 14e ronde van groep zwart en de 15e en 16e ronde van groep rood van de parencompetitie van de bridgeclub VOG: Groep Zwart: 1 2 Döfferhoff - Van Noort 115 punten. Dames Klaren bosch - Hilligehekken 115. 3. TJal- kens - Wakka 113, 4. Plan Je - De Jong 107, 5. Heer en mevrouw Boo gaard 103, 6. Heer en mevrouw Smit 94, 7. Mevrouw Raar- Van Zanten 78, 8. Schilthuizen - Belt 73, 9. Heer en mevrouw Schoof 67. 10. Kersber- LEIDEN Leerlingen van de derde, vierde en vijfde klassen ^dsh^n%|\1aro1^e,• 11 Gans van de zeven middelbare scholen (gemeenschappen) in Leiden Groep rood: 1 Heer en mevrouw hebben gisterochtend voor de aanvang van de lessen deelgeno- v d. Scheun 141, 2. De Haas - Al- men aan een „verkiezing" voor leden van de Tweede Kamer. tink 138, 3. dames Tuk - Horree 137, I 4. Mevrouw Roorda - Heer Roorda De „verkiezingen" waren georganiseerd door de leerlingen computerkunde 13Q 5 Dames upwich - Nanning 129, van de vierde klassen van de Louise de Coligny Scholengemeenschap. In totaal brachten 2521 leerlingen hun stem uit, waarvan 111 blanco. De uit slag gaf een wel zeer revolutionair beeld te zien. De grootste klappen kre gen bij deze schijnverkiezingen de confessionele partij'en en de PvdA De grootste winst boekte de PSP. die met 27 zetels ook de grootste kamerpartU werd. De WD en D'66 volgen dan met 24 zetels. Hoe de leerlingen precies stemden, is op onderstaande totaalstemming af te lezen. mijnwerkers heeft sinds gisteren gehoor gegeven aan de oproep tot werkhervatting van de socialisti sche vakbond. Die is voor het hervatting, omdat het er naar uitziet, dat de onder handelingen over een vervroegd pen sioen na 25 jaar arbeid onder gronds. wel spoedig tot een resultaat huisvesting heeft over de aan koop van het ziekenhuis een voorlopig contract met het be stuur van het ziekenhuis gesloten. Met de aankoop is een bedrag van ruim vijf miljoen gulden ge moeid. Bij de koop hoort ook het stuk zullen leiden. De"k'athol.ïke" en "dé «r0"dff1*r ,de Haagweg waar aan- llberale vakbonden blijven echter vankelijk het nieuwe ElUabethzie- kenhuis gebouwd zou worden. Zoals nog tegen hervatten van het werk gekant, zodat zoals wel meer ge beurt de staking nu een soort prestigeslag tussen de socialistische vakbond enerzijds en aan de ande re kant de katholieke en liberale werknemersorganisaties gaat wor den. Een verklaring ligt waarschijn lijk in de omstandigheid dat de bei de laatstgenoemde hun aanhang de laatste tijd hebben zien afnemen. Party Zetels oud Aantal stemmen Zetels KVP 39 165 11 PvdA 34 258 16 VVD 17 377 24 ARP 15 134 9 CHU 12 51 4 D'66 7 381 24 CPN 5 73 5 PSP 4 438 27 PPR 3 111 7 DS'70 3 195 12 Kabouters 0 145 9 Ned. Middenstandspartü 0 27 2 Vanochtend waren in de mijn te Eysden alle bovengronders aan het werk gegaan en ongeveer de helft van de ondergronders. In Waterschei en in Winterslag werd nog gestaakt, hoewel er zich toch een aantal werk willigen heeft gemeld, dat echter door Volgens deze stemming keren de Groep-Harmsen (3 zetels), de verkiezing deelnemende partijen behaalden geen zetel, de verkiezing deelnemnde partijen behaalden geen zetel. LEIDEN Vanwege haar 25-jarig jubileum als lerares in het nijver- ADVERTENTIE Dobbelman- als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt Wassen- 6,15 bekend gaat het ziekenhuis eind vol gend jaar verhuizen naar Leiderdorp. Wat precies met de grond achter de Haagweg gaat gebeuren is nog niet bekend. Men verwacht echter, dat hier uiteindelijk ook studentenflats zullen verschijnen. Binnenkort hoopt de stichting stu dentenhuisvesting ook te beginnen met de bouw van een behuizing voor eveneens ongeveer 500 studen ten aan de Oude Vest. De tekenin gen voor de bouw liggen al klaar. De bouw van het complex zal ongeveer twee Jaar duren. Dit grootste pro ject van studentenhuisvesting kan in principe meteen van start gaan nadat de gemeenteraad in haar ver gadering van 18 mei haar goedkeu- stakingspiketten werd belet aan het ring heeft verleend aan de aankoop heidsonderwijs en haar twaalfen- werk te gaan. Ongeregeldheden zijn I van enkele perceeltjes grond door de Mn half.)arig JubUeum als directrice nog niet voorgekomen. stichting. van RK vakschool voor meisjes aan het Galgewater was mevr. Th Noordman-Van Mechelen gistermid dag het middelpunt van een feestelij ke bijeenkomst in de Leidse Schouw burg. Alle leerlingen van de school waren aanwezig bij de aanbieding van het cadeau (een draagbare ra dio) en een groot aantal van hen werkte actief mee aan een showpro gramma, met als hoogtepunt voor de pauze een demonstratie Jazz-gymna- stiek door lc en na de pauze een musical over een schoolreisje naar Parijs, waarin ook de zaal actiel participeerde door het meezin gen van verschillende liedjes. Eei door mej. M. Bonnet zeer goed ver zorgd spel. Bij foto Holvast: leerlin ge Prljnie de Geus speldt mevrouw Noordman een anjer op. 6. De Tombe - V. d. Burg 127, 7. Mlg- chelse - mevrouw V. d. Ham 121, 8. Baarda - Versteeg 115, 9. Heer en mevrouw Lakomy 105, 10. Dames V. d. Wijngaard - Roman 104, 11 Da mes Van Norden - Korswagen 94, 12. Heer en Mevrouw Prenen 59 <1 ron de). 13. Starre - Kluijters 40 (1 ron de). LEIDEN Morgenavond om kwart over acht is er in de Leidse schouwburg een openbare hearing, georganiseerd door de culturele raad over de toekomstige theaterfunctie van de te verbouwen Remonstrantse kerk.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3