Verfspecialisten Assistent verfspecialisten Laboranten en hulp-laboranten Analisten Natuurkundige medewerkers Biologisch chemiscli laborant Assistent applicatie technicus Praktische medewe Autospuiter Administratief assis /BON i i l V V[) (bedoeld voor Denkers en Doene op zoek naar de betere baan) kan orde nde itiei De mensen worden wel eens verdeeld in 'denkers' en 'doeners'. Sikkens-laboratoriummedewerkers hebben het beide: ze zijn 'denkende doeners'. Het zijn praktische men sen die voor de praktijk van onze afnemers werken. Die hebben hun verlangens met betrekking tot verven en lakken: over hechting, glans, chemicaliënbestand- digheid, elasticiteit, kleur, over applicatie. Sikkens- laboratoriummedewerkers onderzoeken of aan deze wensen kan worden voldaan. Soms kan dat door ge bruik te maken van andere grondstoffen, soms door andere combinaties of verhoudingen te kiezen. En soms gaat het eenvoudig niet althans nóg niet. Een onopgelost probleem wordt nooit losgelaten, want door de vooruitgang der chemie zal eens het ogenblik aanbreken dat het wèl kan. Maar niet alleen de vragen van afnemers leveren werk op. Sikkens wil die vragen zoveel mogelijk vóór blijven en daarom wordt de ontwikkeling van chemie en techniek nauwlettend gevolgd. Er komen nieuwe ondergronden (de kunststoffen bijv.) - daar moeten geschikte verfsystemen voor komen en aangepaste applicatietechnieken. Er komen nieuwe technische mogelijkheden (elektronenstraling bijv.) hoe zijn die dienstbaar te maken aan de verfindustrie. De alge mene noodzaak is: snellere produktiempthoden en arbeidsbesparende systemen hoe kan Sikkens daar een bijdrage toe leveren. Het werk in de Sikkens-laboratoria is veelzijdig en gevarieerd: het vraagt mensen die open oog hebben voor wat er in de maatschappij, in de techniek, in de chemie aan de hand is. Mensen die daaruit conclusies trekken voor hun werk en die dan stug volhouden tot de meest ideale combinatie is gevormd. Elektronenstralen in dienst van de lakverwerking Het gebruik van elektronenstralen voor het drogen van laklagen is gloednieuw. Er is ongeveer tien jaar research gepleegd om deze ontwikkeling voor de praktijk bruikbaar te maken. Met de in gebruikneming van de 'electron beam curing' installatie gewoonlijk gebruiken we de Engelse benaming - werd tijdens een druk bezochte, internationale perskonferentie op 12 maart 1971, deze researchfase afgesloten. In de afgelopen tien jaar is intensief gezocht naar de beste lakken, die met behulp van elektronenstralen kunnen worden gedroogd. Die droogtijd is bijzonder kort: ongeveer één seconde! De lak is dan niet alleen volledig droog, maar bovendien bestand tegen weer en wind, zon en regen, kou en warmte, stoten en kras sen. Sikkens heeft voor dit e.b.c.-proces ook een installatie gebouwd. Niet alleen voor zichzelf om proeven te ne men, maar ook om afnemers en toekomstige afnemers volledig te kunnen voorlichten op dit gebied. Die installatie is er gekomen dankzij een licentieover eenkomst met Ford Motor Company in Amerika, waar bij Sikkens niet alleen de know how op het gebied van de lakken, maar ook van de installatie verkreeg. De voorlichting van Sikkens kan zodoende volledig zijn: lak én apparatuur. Dat is trouwens altijd het stre ven van Sikkens: volledige voorlichting. Sikkens labo ratoriummensen zien hun werkterrein veel breder dan alleen maar het ontwikkelen en verbeteren van lakken. Lak, aanbreng- en droogtechnieken kunnen niet los van elkaar worden gezien. Daarom is het werkterrein zo veelzijdig, al zal voor de één de nadruk liggen op de lak, voor de ander op de applicatie-apparatuur. Met electron beam curing is Sikkens de eerste in Europa. Een nieuwe ontwikkeling is toegevoegd aan de reeks moderne produkten en applicatietechnieken. Een paar voorbeelden uit die reeks: coil coating (lak ken van bandstaai), elektroforese (lakken d.m.v. dom pelen van bijv. autocarrosserieën) en poederspuiten (lak in de vorm van poeder). En zo gaat het onderzoek naar telkens iets nieuws verder: wat vandaag nieuw is, is volgend jaar al weer 'gewoon'. Aan het nieuwe van komende jaren wordt nu al hard gewerkt! toto: Ir. A. van Driel, voorzitter van de directie van Akzo Coatings n.v.-waartoe Sikkens samen met Astral (in Frankrijk en Afrika) en Lesonal (in Duitsland en Oostenrijk) behoort- stelt de nieuwe e.b.c.-installatie in bedrijf. Werken in groepen De bijna 250 wetenschappelijke medewerkers in het Sikkens-laboratorium werken in kleine groepjes. Zo'n groepje is nooit groter dan een man of zes; het wordt gevormd door de specialist, een of twee assistent- specialisten en enkele laboranten, die allen gespecia liseerd zijn op een bepaald gebied van de verfchemie. Ze weten heel veel van grondverven of vliegtuiglakken, van meubellakken of doe-het-zelfprodukten. Internationaal Het laboratorium in Sassenheim werkt in de eerste plaats voor de Sikkens Groepsbedrijven in de Benelux. Maar omdat Sikkens deel uitmaakt van een internatio naal opgebouwde Akzo Coatings, zijn er veel contac ten met Frankrijk en Duitsland. Op sommige terreinen werkt men in Sassenheim zelfs ook voor de Duitse en Franse zusterbedrijven. Steeds mensen nodig Het Sikkens-laboratorium staat voor een geweldige taak: zorgen dat Sikkens vooraan blijft lopen. Daarvoor zijn enthousiaste en deskundige mensen nodig. Bekijk de vacatures eens: interessante banen voor wie wat betekenen wil. In diverse ontwikkelingslaboratoria moeten nieuwe gespecialiseerde groepjes worden geformeerd om nieuwe ontwikkelingen te begeleiden. Hiervoor zijn enige verfspecialisten nodig of zij die dat spoedig kunnen worden. De medewerkers die wij zoeken hebben middelbare schoolopleiding en bovendien een beroepsopleiding op hbo-B niveau. In dezelfde te formeren gespecialiseerde groepjes zijn ook assistent-specialisten nodig die een bepaald stuk van het werk van de specialist overnemen. Ook voor hen geldt: middelbare school; daarnaast een beroeps opleiding op hbo-A niveau. Het specialistengroepje wordt gecompleteerd door laboranten en hulp-laboranten, die de praktische werk zaamheden uitvoeren en het materiaal aanbrengen waarop de specialist de conclusies kan trekken. Aanstelling tot laborant of hulp-laborant is afhankelijk van de opleiding. Voor laborant is vereist mavo/havo en beroeps opleiding op mbo-niveau. Voor hulp-laborant is ver eist mavo of lbo of enige jaren mbo. Voor al deze functies geldt dat er, afhankelijk van capaciteiten, ervaring en studiezin doorgroeimogelijk heden naar hogere functies zijn. In het analytisch laboratorium onderscheiden we tweeërlei soorten werkzaamheden: het ontwikkelen en toepassen van moderne meet apparatuur het analyseren van grondstoffen, halffabrikaten en eindprodukten met behulp van die moderne meet apparatuur In dit laboratorium is plaats voor enkele analisten, in het bezit van het diploma hbo -A of -B. Het fysisch laboratorium is een gecentraliseerde afdeling waar de fysische eigenschappen van de produkten worden vastgesteld. Hier worden ook de methoden en apparatuur ontwikkeld die voor deze keuringen nodig zijn. We hebben hier twee mensen dringend nodig: een medewerker voor keuringswerkzaamheden. Opleidingsniveau: mavo of lbo of enige jaren mbo een medewerker die zich speciaal gaat toeleggen op de ontwikkeling en verbetering van methoden. Opleidingsniveau: havo en bij voorkeur hbo -A fysisch of natuurkundige richting). Aan de bestrijding van schimmels op houtC> laboratorium veel aandacht besteed. trek te zate ïOlg' d era) teek it We hebben daar zelfs een speciale „schim kl voor. Op deze micologische afdeling is es iwi voor een biologisch chemisch laborant, ditS: wijden aan de ontwikkeling van produkten i melwerende werking. Dat houdt in dat hij stellen welke chemische stoffen aan onze gi kunnen worden toegevoegd om optimale h: vering to bereiken. Opleidingsniveau: mavo en mbo. chts hter In het Voorlichtingslaboratorium staan velt voor het industrieel aanbrengen van lakka pelbaden, moffelovens en diverse spuitinsl Al naar de aard van het materiaal of de tl aa< eisen van het gelakte produkt, wordt ei J applicatie-techniek toegepast. Voor de bef deze toestellen is een technicus nodig mfcraj leiding op één van de drie Schilderschol leerlingstelsel. Op het dispersie-laboratorium is nog een voor een wat oudere medewerker, die praktisch te werken (bijv. Its-er, schildersopl enig „machine-gevoel" heeft. Hij zal assist# onderzoek naar de juiste fabricagemethof diverse lakken. pr\l: nee pri; nt Autolakken maken een flink deel uit van de van Sikkens. Daarom ook is er een spec lakkenlaboratorium met voorlichtingscenb proeven ten behoeve van de eigen researc demonstraties, zoeken wij een man-varK een autospuiter met ervaring en een voorop lbo-niveau, die eventueel Duits of Frans spil Kp. In het Voorlichtingslaboratorium komen v« Dit vraagt veel voorbereidingen: technische contacten met leveranciers en andere labo afdelingen, werkopdrachten uitschrijven, fac werken en nog vele dingen meer. Een mavo en administratieve belangstelling kan tig werken. Stuurde bon op Als u belangstelling hebt voor een van deztf™ stuurt u dan de bon op om een sollicitatiefoi vragen. Dat kan trouwens ook telefonisch. Nadat wij uw formulier hebben ontvangen» 3 graag een afspraak met u voor een eersteel ENI gesprek. 5IKKEN5 Sikkens Groep nv Sassenheim, Rijksstraatweg 31. Tel.: 01711-6944 l l heeft belangstelling voor de functie 1 I Ondergetekende naam adres woonplaats leeftijd Wilt u een sollicitatieformulier zenden en daarna een afspraak maken voor een oriënterend gesprek? In open envelop zen Sikkens Groep nv Antwoordnummer 10 SASSENHEIM (geen postzegel nodi! Handtekening 'rijs dit plint itr Zee fd. ie hi Ml ui loc

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 16