Jorsokoorts in de Bollenstreek n~ Avifauna's fraaie wordt zondag manege opengesteld Geen open speelplaats de Warmo ndastraat aan Piet Goemans is een perfect organisator Stoet van 23 praalwagens en 3 personenauto's Doortocht van bollencorso Bollencultuur bijeen in Lisse en Voorhout Jongetje (6) dodelijk verongelukt BROMFIETSER RIJDT KIND AAN Boerenleenbank boekte f. 20.000 winst V.d. Plas bouwt flats en drive- in-woningen aan Hoorneslaan JSSE In de Bollenstreek heerst de corsokoorts. Lente- ade 1971 maakt morgen haar triomftocht van Haarlem naar Warmonderdam in Sassenheim. Tussen hagen van bolbloe- t-minnende kijkers men verwacht een half miljoen len de 23 praalwagens en 3 versierde personenauto's, afge- seld door talrijke muziekkorpsen het ruim twintig kilometer je traject afleggen, 't Wordt een kleurrijke stoet. Dat staat Hyacinten wit, lichtblauw, rose, blauw, rood eh zelfs j, hetwelk in deze tijd een bijzonderheid is voeren de ho ltoon. Er zijn echter ook andere bolbloemen, merendeels als ten, op de wagens verwerkt. a gisteren af zfjn zo'n 550 bloe- jtekers en -steeksters bezig ge- st met het prikken van de hya- ennagels op de strogeraamten de wagens. Dit moeilijke werk een ze met groot enthousiasme Jos en zoon Kees van Driel [en dan de grondslag het ont- ptn voor dit corso hebben ge- 1, aan de toegewfjdheid van de ngeurs en degenen, die de bloe hebben aangebracht, is het voor goot deel te danken, dat de hon- iduizenden morgen zo'n fraaie [getinte stoet kunnen zien. Enthousiasme irso-comité-voorzitter Sjaak Bon burg: "Fantastisch die medewer- en dat enthousiasme. Het is jaar weer moeilijk iets nieuws gen. De Van Driels zyn er ook Teer in geslaagd een fraai geheel 3 reëeren Het corso heeft geen spe- motto. We hebben gestreefd een zo groot mogelijke variatie Jiebben daarbij ook gedacht aan ^snaak van het kijkende publiek, kunstenaars hebben heus niet dat gemaakt, wat zij zelf mooi ien. Er is wel gestreefd naar per- Het zal een sprookjesachtige worden. Heus niet alleen om- p teven motieven voor de praalwa- H i zijn ontleend aan sprookjes. Er u*«ook wagens bij, die de produkten de Bollenstreek naar voren bren- en voorts gedeeltelijk abstracte ibstracte wagens, 'k Geloof wel, het corso dit jaar veel waardering de kijkers (langs de route en via vi.) zal krijgen". Mi ;s Combee nde H.B.G.-hallen is keihard ge- it om de 3000 manden hyacinten- ?ls ongeveer overeenkomende -1 acht hectare hyacinten op het op de wagens te prikken. De iingen van de tuinbouwscholen ien daarbij een belangrijke plaats Amsterdam was met 80 jongens meisjes present, Rijnsburg met 75, ïdwykerhout met 60, Hillegom en Leiden met 40. Daarbij ko- a dan nog de leraren en wat Am- dam betreft, zelfs ouders, zodat «holen van de 550 man er onge- 350 leverd. Nieuwe adviseur 3et corso heeft dit jaar een nieuwe iseur voor de bloemenarrange- aten. De Hagenaar Ricardo van (30) is Willem Buurman uit ptgeest, die dit werk jarenlang verricht en nu de tijd gekomen het aan een jongere over te i, opgevolgd. Hij zegt: 't Valt mee voor alle wagens passende lenarrangementen te ontwerpen, moet helemaal inspelen. Het is de eerste maal, dat ik een heel voor mijn rekening neem. Wel ik vaak aan corso's meegewerkt arrangeur: Aalsmeer (4 x), Dort- ~d '3 x). Rijnsburg en het West- si en bovendien heb ik mede ge- ille mogen geven aan de Gröne oche in Berlijn. Dat is tot nu toe in grootste triomf geweest. Boeiend ft, die bloemenversieringen maken. Heb maar één wens: dat de men- langs de route het mooi vinden dus volgend jaar weer terug ko- a". in de H.B.G.-hallen zwaait corso- mmissaris Piet Goemans (24) de rpter. Hij heeft alles perfect geor eerd. Op kaarten met de inge- kurde tekeningen van de praalwa- staat precies hoeveel bloemen welke kleuren men moet heb- en wat voor andere materialen, "een bij het overleggen van de kaart orden deze artikelen door de "ma- tojnmeester" afgegeven. Goemans: "Er is gelukkig de laat- jaren in de Bollenstreek weer töousiasme om het corso te helpen touwen. Dat is fijn. Met z'n allen «ten we begrijpen, dat dit corso machtige propaganda voor het lüenvak, voor de streek en voor ge- Nederland is. Kijk zaterdag maar ®s hoeveel tienduizenden buiten- aders er langs de route staan. Hier 1 de hallen heerst een prettige sfeer. 601 de "prikkers" vanmorgen kwa- konden ze direct aan de slag. w is wel eens anders geweest. We Mden alles klaar staan". Met de opbouw van de bloemen- "t sou men vanmiddag rond een of zes gereed zijn. De grootste dwagen het zijn er vier is van het Hoofdbedrijfschap De- wandel, afdeling Markt-, Straat- Rivierhandel. Deze heeft maar «t een lengte van 50 meter. Er "Hen op deze wagen 380 vierkante "w met hyacintennagels worden leprlkt. Het is ongetwijfeld de top- In totaal zijn er 2500 mensen nodig om het corsc te versieren en te laten rijden, waaronder 600 man van de rijkspolitie en 1300 muzikanten. Voor al de rijkspolitie heeft een zware taak. Die is vandaag reeds begonnen met het keuren van alle wagens, namelijk of de verbindingen goed zijn en of de remmen perfect werken. Het regelen van het verkeer vergt eveneens veel arbeid. Er zullen 300 man van de rijkspolitiescholen wor den ingezet. Vanuit R.P.-vliegtuigen wordt het verkeer langs de gehele route geregeld. Dat is in het bijzon der belangrijk als het corso op weg is. Zelfs met de opening van bruggen voor het scheepvaartverkeer wordt rekening gehouden met de verkeers stroom, die zich op weg naar de bol lenstreek bevindt. De taak van de politiemannen (ge meente en rijks) is niet te onder schatten, want als men van deze zij de geen medewerking ontving kon men het corso beslist niet laten rij den. Dat mag wel eens worden ge zegd. De route van het corso door de ver schillende gemeenten wordt een half uur voor de aankomst van de bloe mens toet voor het verkeer afgesloten. Om kruispunten, bijvoorbeeld naar de kust, te kunnen passeren moet men een kwartier voor doorkomst aan wezig zijn. Wanneer men vroeg is kunnen auto's en bussen langs de route tussen de dorpen worden ge parkeerd. Komt men echter later, dan zal men voor het vervoermiddel een plaats in de zijstraten moeten zoeken. Er is echter in de gehele bollenstreek voldoende parkeergelegenheid. Voor POlltie de invaliden zijn langs de route plaatsen gereserveerd. Zij moeten er echter wel rekening mee houden vroegtijdig aanwezig te zijn. Zo wordt dan morgenochtend om even tien uur op de Nassaulaan in Haarlem het startsein gegeven voor Lenteparade 1971, waarna om kwart over tien op de Grote Markt het de- filé voor de genodigden, die plaats hebben genomen op en aan weers zijden van het bordes van het stad huis, begint. De praalwagens kan men tot he denavond 12 uur bewonderen in de Lissese H.B.G.-hallen, die via de om- leidingsweg bereikbaar zijn. Daar worden duizenden belangstellenden verwacht. LISSE Het Bollenstreekcorso rijdt onder het motto Lenteparade 1971 morgen van Haarlem naar Sassenheim. Het corso bestaat uit 23 praalwagens en 3 met bloemen versierde personenauto's. Een groot aantal muziekkorpsen uit de streek en andere delen van het land in totaal 1300 muzikanten zorgt voor muzikale afwisseling. De doorkomsttijden zijn als volgt: 10.10 uur vertrek Nassaulaan Haarlem 11.11 uur Wagenweg Heemstede 12.02 uur Rijksstraatweg Bennebroek Rustpauze van 12.45 tot 14 uur 14.00 uur vertrek Rijksstraatweg Hillegom 14.36 uur Hoofdstraat Hillegom 15.16 uur Heereweg Lisse 15.34 uur Heereweg-Vierkant Lisse 16.00 uur Heereweg-Stalenbrug Lisse 16.19 uur Hoofdstraat-prov. weg 3 Sassenheim 16,28 uur Hoofdstraat-herv. kerk Sassenheim 16.39 uur Hoofdstraat-Oude Postbrug Sassenheim 16.54 uur Koófdstraat-Warmonderdam Sassenheim Het voorbijrijden van het corso duurt ongeveer drie kwartier. Bij de Warmonderdam wordt de stoet ontbon den. De praalwagens zal men zaterdag en zondag in de Bollenstreekdorpen kunnen bezichtigen. In de enorme H.B.G.-hallen is keihard gewerkt door 550 mensen om 3000 manden hyacinten nagels op de praalwagens te steken. ALPHEN AAN DEN RIJN Om Alphen en omgeving en alle paar densport-amateurs Avifauna's mane ge voor te stellen, zal de openstelling op zondag om drie uur worden op geluisterd door leerlingen van ma nege "de Kill" uit Leidschendam, die o.l.v. dhr. R. van Wijk een hip pische show zullen presenteren. o.m. vrijheidsdressuur en springen. De toegang is gratis en de ingang be vindt zich aan het einde van de Zout manstraat. De heer en mevrouw v. Wijk, instructeur en instructrice. zullen alle inlichtingen geven over lessen voor Jong en oud, in rijden dressuur en springen, zowel privé als in groepsverband De vrije ruimte achter het vogel park heeft hiermede een bestem ming gekregen, welke geheel past in het streven van verfraaiing en com pletering van Avifauna als vogelpark en recreatie-gebied. Moeite noch kos ten zijn gespaard om het geheel tot 'n pronkstuk te maken. De imposan te binnen-manege met een rij-opper vlak van 20 x 40 meter is geschikt voor officiële wedstrijden. Twee bal- cons en een zijgang bieden plaats aan 1500 personen. Het verblijven in de hal wordt veraangenaamd door een foyer met buffet. Al even groots is de buiten-manege opgezet. Met z'n grootte van 25 x 60 kunnen er zelfs nationale concoursen plaatsvin den, mede door de goede outillage voor de wagens. Ook het paarden verblijf is royaal uitgemeten. Er is stalling voor 30 met nogeens uitbreidingsmogelijk heden voor 60 paarden. Men kan in deze manege niet alleen zo maar leren rijden, de instructeur heeft als opzet een paard te leren berijden. Vandaar dat er gelest zal worden met sportregisterpaarden d.i. paar den met rijpaardengangen en tot prestaties in staat. De binnenmanege heeft een rij-oppervlak van 20 x 40 meter. (Foto Dijkman) BOLLENSTREEK In Lisse en Voorhout kwamen gisteren de plaat selijke afdeling van de Kon. Ned. Ver. v. Bloembollencultuur bijeen. In Lisse merkt© voorzitter P. L. Siegers op dat de toestand nog allerminst rooskleurig is te noemen. Het afge lopen jaar gaf een tekort van f 1.302,61, dit kon uit de algemene middelen worden opgevangen. Voorzitter L. H. Zonneveld ver klaarde in Voorhout dat het bloem bollenvak niet op zijn retour is. De afdeling zal deelnemen aan de Flo- riade 72 in Amsterdam. Dat gaat f 2.000,- kosten, waarvoor de contri butie met 20 werd verhoogd. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Ingeborg Petronella dr Nooa en G P van der K: van F van KlelJ; Jeroen Theodorus Hermanus zn van T N van Grlensven en J Wltrtenaar; Sonja Geeske Petronella dr van W G Hel mus en H P M Meeuwissen; Marinus Johannes zn C W Klerks en E M Ba- kels; Natascha Anuschka Wllhelmlna Petronella dr van H J Plantfeber en C M W MooiJ; Melanle Annette dr van E J Corver en M Adlanl. ONDERTROUWD P E F Houwink en A J M LelJ- deckers: K J de Bree en M C van den Eshof; P A de Vaan en J Blok; P G van der Hulst en M H H van der Meljden; T J Bark en A H M van Cleef; P van Elburg en A R M van Klinken; E A Jacobs en G de Vos; T M van Beelen en J van der Weijden; J J van Diepen en K Strik; B A van der Voort en M C M de Groot; J A J Schrevellus en S Paap; W I Jaxnmer- negg en M A Lenttng; RAF Leer touwer en M D van Meurs; H J Rey- naert en C Z Hllhorst; R H Schreve en A P Braat; G A Wennlnk en J E Staf. GEHUWD A J M Lepelaar en A Noordervllet; J Stouten en T van der Kleut; J P L Springer en G C Krult; A W van Scha dewijk en C J Kapaan; L van der Water en M Matters; J J van R(jn en J Mollevanger. LISSE Het zesjarig zoontje van de familie Slobbe uit Lisse. is van morgen dodelijk verongelukt toen hij bij de Beekbrug de weg wilde oversteken. Het ongeluk gebeurde toen het stoplicht voor voetgangers op groen sprong en een aantal kinderen de rijbaan opliep. Een vrachtwagen chauffeur, die op dat moment na derde. lette teveel op de kinderen en zag daardoor niet dat „zijn" stop licht op rood stond. Hij reed door en greep de Jongen die op slag we»d gedood. Terwijl de politie met het onder zoek bezig was. reed een automobi liste, die te veel aandacht had voor de politiewagen, tegen de stilstaande vrachtwagen op. Deze auto werd door de klap naar het midden van de weg geslingerd en door een der de personenwagen gegrepen. Een in zittende van de laatste auto moest met een hersenschudding naar een ziekenhuis worden overgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN De zesjarige Hildegonda Verkerk uit de Jan Pieterszoon Coenlaan in Alphen aan den Rijn, die gistermiddag aan de hand van haar moeder op het trottoir in de Van Nesstraat wandel de, moest even later wegens een beenbreuk in het Rij noord-zieken huis worden opgenomen. Dit letsel liep het meisje op toen een bromfietser plotseling het trot toir opreed en tegen het kind opbots te. De bromfietser verklaarde voorne mens te zijn geweest langs het trot toir te stoppen, maar door 'n onjuis te behandeling van de motor van zijn voertuig i.p.v. te stoppen, met kracht het voor voetgangers gereserveerde gedeelte van de straat opschoot en het kind aanreed. De politie stelt een nader onderzoek in en stelt eventuele getuigenverklaringen op prijs. TER AAR De Boerenleenbank Langeraar heeft het afgelopen jaar een netto-winst geboekt van ruim twintigduizend gulden. De omzet steeg van 92 tot 109 miljoen gulden, de toevertrouwde middelen gingen omhoog met ruim f 850.000. De re serve van de bank bedraagt nu f 101.692 en de vervangingsreserve f151.989. Het samengaan van de Raiffelsen- bank in Utrecht en de Boerenleen bank in Eindhoven brengt ook ge volgen voor de plaatselijke banken met zich mee. Daarom deed het be stuur aan de leden het voorstel om tot nauwere samenwerking te komen met de Raijfeisenbank, die in de toekomst tot een fusie zal leiden. De leden gingen met dit voorstel ak koord. In het bestuur werd de heer J. H. Sassen herkozen en in de raad van toezicht de heer A. J .v. d. Jagt. i KATWIJK Het aannemers bedrijf B. van der Plas in Katwijk aan Zee, zal, wanneer de plannen worden goedgekeurd, aan de Hoor neslaan. tegenover de Provinciale- weg 13 drive-in woningen en een flatgebouw bouwen. Het flatgebouw zal uit 8 verdiepingen bestaan op iedere verdieping komen 3 vierka- I merflats, twee drie-kamer-flat. en I twee twee-kamer-flats. Deze flats I zullen worden verkocht. Voor de dri- j ve-in-woningen zijn reeds vele be- I langstellenden. WARMOND De raad krijgt in de vergadering van dinsdag een lan ge agenda voorgeschoteld. Er is een onderzoek ingesteld naar de gedach ten van de bewoners van de Dr. Ammanstraat, van Bevernjngkstraat en Warmundastraat over de aanleg van een open speelplaats op het plein aan de Warmundastraat. Hoe wel het aantal voorstemmers groter is dan het aantal tegenstemmers achten B. en W. een aantal van de door de tegenstemmers gegeven ar gumenten van dusdanig overwegend belang dat zij de raad geen voorstel kunnen doen tot het voteren van een krediet voor de aanleg van de speel plaats. Ter tafel komt ook een voor stel tot vaststellinf van nieuwe ver ordeningen inzake heffing opcenten personele belasting en grondbelas ting. B. en W. stellen voor bij de voetgangersoversteekplaatsen waar schuwingsborden te plaatsen. Nabij deze voetgangersoversteekplaatsen op de voorrangswegen zullen polyes ter lichtbakken worden geplaatst op stalen masten voorzien van een knip- perrelals. Kosten f 7050. Ook wordt voorgesteld aan de werkgroep gym nastiek voor ouderen een subsidie verhoging toe te kennen van f 10 per week. In behandeling komt een voorstel om aan de school met de bijbel een krediet toe te kennen van f 8000 voor uitbreiding van de overdekte fietsenstalling. Aan de or de komt een voorstel tot grondaan koop ter uitvoering van het bestem mingsplan „Zwanburg" van K. Bree- dtjk van 2 ha voor f 50 000 en van de gemeente Leiden voor een totaal be drag van f 1.040.460. Voorgesteld wordt aan de Jeugdraad een subsidie te verlenen voor de te houden vakan- tiespelen in 1971; een subsidie aan de stichting Scouting Oegstgeest en een aanvullende subsidie aan de vereniging tot viering van War- monds feesten. Tot slot wordt voor gesteld de woning Zwanburgerpolder 3 aan te sluiten aan het waterleiding net en hiervoor een krediet beschik baar te stellen van 50 van de tota le kosten i.c. f 8915. IJDAG 23 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLA1 PAGINA 13

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13