Politici konden niet boeien BALLY „Van weldoener tot boosdoener" Leidse verkiezingscircus ook op de televisie f WAT BOMEN KUNNEN DOEN \D Rumoer om burgemeester AUGUSTINUS W ORDT OPEN VERENIGING TOWN EN COUNTRVKOSTUUMS BI.' PENSEEL IN LEIDEN Public relations adviseur over bedrijf in ogen van ander POLITICI IN SOCIËTEIT MINER VA Prof. De fares in kort geding met Sextant Freek Engelage judo-kampioen rijkspolitie jan bentveld jr interieurverzorging 22 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Leiden landelijk nieuws LEIDEN De benoeming van een nieuwe burgemees- er in Leiden beter gezegd: het uitblijven van deze be- loeming is vandaag landelijk nieuws geworden. Nadat forige week Vrij Nederland aandacht aan de zaak had be- iteed, opent vandaag het Algemeen Dagblad de krant met le kop „Rel om burgemeesterszetel De Volkskrant doet «et wat kalmer aan met „Leidse burgemeester ongewenst Dat laatste Is geen nieuws, want f wordt via een gesprek met PAK- In 't Veld teruggegre- op de motie, die de Leidse raad aangenomen en het adres iart de regering, dat hü veront rust was. Dat gebeurde nadat het jeidsch Dagblad had gemeld, dat benoeming kon worden verwacht ran de Noordhollandse gedeputeer- dr. A. J. Vis uit Bussum. De raad had eerder een profiel ter tennis gebracht van de commissaris Ier Koningin, waarin hij de eisen waaraan de nieuwe bur van Leiden moet voldoen. werd geen politieke kleur ge- ïoemd, maar uiteindelijk vielen, zo neldt nu de Volkskrant, wel enkele Wij citeren. „De PAK-frac- zag het meest in de Groningse prof. dr. M. Troostwijk, wilde zich ook wel scharen ichter de man, op wie het KVP-oog ras gevallen: mr. Carel van Looke- LEIDEN In een onlangs gehou den vergadering van de Leidse Roomsch-Katholieke Studenten-Ver eniging "Augustinus" is met 'n over grote meerderheid van stemmen besloten tot een wijziging van de sta tuten. die inhoudt, dat de naam ver anderd wordt in Leidse Vereniging Voor Studerenden "Augustinus", dat studerenden bij het hoger beroepson derwijs lid kunnen worden en een le denraad wordt ingesteld. Het idee achter de ledenraad is te trachten op deze manier tot een meer democra tische besluitvorming te komen. ren Campagne, D'66-er en nu staats secretaris in het schaduwkabinet Den üyl. Naar verluidt zou mr. Klaasesz, de commissaris, zich ach ter 't raadsvoorstel hebben geplaatst en de naam van prof. Troostwijk bo venaan hebben gezet". Beslissing gevallen? Onbevestigde berichten willen vol gens het Amsterdamse ochtendblad, dat de ministerraad afgelopen vrij dag definitief ten gunste van dr. Vis zou hebben beslist. Deze beslissing zou bij mr. Klaasesz niet zo goed ge vallen zijn. De Volkskrant laat de commissaris aan het woord: „Het verbaast mij wel, dat het zo lang duurt voor er een benoeming afkomt. Ik sta helemaal achter het feit, dat een gemeente suggesties doet voor haar burgemeester. Leiden was de eerste gemeente, die een zo compleet profiel heeft opgesteld. Maar Ja, wie ben ik? De commissaris draagt voor, de minister beslist". Het Algemeen Dagblad zegt het sterker, maar geeft er geen bewijzen voor en laat ook niemand aan het woord. Het Rotterdamse ochtendblad stelt, dat tussen minister Beernink van Binnenlandse Zaken en mr. Klaasesz ernstige onenigheid is ont staan over de benoeming van een nieuwe burgemeester van Leiden. Volgens het blad zou mr. Klaasesz woedend zijn, omdat de minister zijn voordracht naast zich heeft neerge legd. Vrijwel zeker zal prof. Troost wijk burgemeester van Amersfoort worden. Dit maakt deel uit van een pakket van burgemeestersbenoemin gen, waarin ook Groningen en Am- I stelveen meespelen. Dr. Vis weigert de Volkskrant com- j mentaar. Dat deed hij eerder tegen- j over LD-hoofdredacteur drs. J. R. Soetenhorst. Zijn verzoek om een in terview, dat geplaatst zou moeten j worden na afkondiging van de be- I noeming, werd afgewezen. Town Countrypakken. Jesneden uit ruige stoffen in kleurrijke, overwegend lichtere tinten. Met interessante sheperd shecks, grove kontrastrui ten geprononceerde visgraatdessins etc. En afgewerkt met beeldend details zoals het ticketzakje, leren knopen en gestikte kante Een pak met de sfeer van vrijheid en sportiviteit. PENSEEL HAARLEMMERSTRAAT 175, LEIDEN, heeft deze kostuums in alle maten. En wat opvalt is dat de prijzen van deze pakken zo redelijk zijn. H Schoenen ket kenmerk ^*>^Ct^i£^e^^vanDajj Don, leer stc&d u Leld,ero LEIDEN Nieuwbouw wordt met alle waardering voor de gemeentelijke „groenvoor- zieners" altijd wat armzalig in de bomen gestoken, omdat de stammetjes te dun zijn en de bladerkronen wegvallen tegen het „geweld" van de flats. Het is een kwestie van tijd, maar de eerste jaren zit men met weinig groen in een nieuwe wijk. Er zijn wel bomen, die snel groeien (populieren bijv.), maar men wil ook een schakering in de boomplanting en er kun nen dus niet alleen snelgroeiers worden gezet. Soms komt er een kans grote bomen in de nieuwbouw te zetten, een mogelijkheid, die is ontstaan door de toepassing van boomchirur gie. Wortels van oude bomen worden dan zo danig behandeld, dat ze overgeplant kunnen worden. Het is gebeurd met vijf oude bomen, die in de Groenhovenstraat stonden langs het water van de te dempen Trekvliet. Eén heeft de plaats ingenomen van de grote gestorven kastanje op het Pieterskerkhofvier zijn in het nieuwe Morskwartier terecht gekomen. De foto (Holvast) laat zien wat grote bomen kunnen „doen" voor een grote flat. LEIDEN Op woensdag 28 april organiseert, zoals gemeld, het alge meen corpsdispuut „Doctrina" in sa menwerking met de Leidse afdelin gen van de politieke partijen een voor alle belangstellenden binnen en buiten de universiteit gratis toegan kelijk verkiezingscircus in de Socië teit Minerva. De gehele avond zal de sociëteit in het teken staan van de verkiezings uitslagen, die op de televisie te vol gen zijn. Door middel van affiches, stands, een uitslagenbord en dergelij ke zullen enkele zalen in een ver kiezingssfeer worden gebracht. Op een groot aantal televisietoestellen, kan de door de NOS uitgezonden uit zending worden gevolgd. Op deze avond zullen o.a. aanwe zig zijn de ministers Polak van Jus titie. Roolvink van Sociale Zaken, R J. Nelissen van Economische Zaken de staatssecretarissen Haex van Volksgezondheid en De Koster van Buitenlandse Zaken en de tweede kamerleden Geelkerken (ARP). Van der Mei (CHU) De Goede <D'66) Brouwer (KVP), Van der Stoel (PvdA minister van buitenlandse zaken in het ..schaduwkabinet"). Van Lier (PvdA. minister van Sociale Za ken in het „schaduwkabinet") eD Portheine (VVD). Eveneens zullen, aanwezig zijn de kandidaten voor het kamerlidmaatschap Van Heynin- gen (Nationaal Appèl). Van Eerd, (PPR) en mejuffrouw Kappeyne van de Copello (VVD) Geen forum Er zal niet, zoals gebruikelijk, een forum worden samengesteld om de uitslagen te becommentariëren, maar de politici zullen in de zaal rond wandelen om met iedereen, die daar zin in heeft, in discussie te kunnen treden. Wel zal in de eetzaal een commentaarpodium worden opge steld, waarop de politici bij tijd en wyle hun mening over de uitslagen zullen kunnen geven. De NOS-tele- visie zal beelden van de avond uit zenden in haar schakelprogramma over de verkiezingsuitslagen. Zij zal daartoe met een verslaggever en vier camera's aanwezig zijn. Het verkiezingscircus begint om zeven uur. Vanaf kwart over acht zal de Sociëteit Minerva met de studio in Hilversum en Krasnapolsky in Am sterdam deel uitmaken van de ver kiezingsuitzending van de NOS. ADVERTENTIE THEOD. VELDHOVEN Winkelcentrum Lange Voort" Oegstgeest EXCLUSIEVE HERENKLEDING LEIDEN (ANP) De raadsman van prof. dr. J. G. Defares, mr. A. Maris, heeft de NVSH. de redactie van "Sextant" bestaande uit Hans Baaij en drs. Manuel van Loggem, alsmede de journalist Theo de Jong gedagvaard voor een kort geding. Dit kort geding dient op donderdag 6 mei voor de president van de ar rondissementsrechtbank in Den Haag Aanleiding tot het kort geding is een publikatie in het april-nummer van "Sextant", het maandblad van de NVSH. In dit artikel van Theo de Jong werden onder meer de activi teiten van prof. Defares in verband met de "Nederlandse Vereniging voor gezondheidsbewaking" aan een kritisch onderzoek onderworpen. Mr. Maris stelt namens prof. Defa res, dat het genoemde artikel voor zijn cliënt beledigend en/of onrecht matig is. Hij eist gedaagden te ver bieden ooit nog op deze wijze over zijn cliënt te schrijven in "sextant" of in andere persorganen en eist rec tificatie. Dit alles met een dwang som van f 100.000 voor ieder van de I gedaagden. LEIDEN De leden van het de partement Leiden van de Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Handel hadden gisteren een spreker op hun lunchbijeenkomst, die behar- tenswaardige, maar vaak harde din gen heeft gezegd. Mr. A. Seret, zoon van een vroegere Leidse huisarts en nu public relations adviseur in Den Haag, vertelde de vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven, dat ver geleken met twintig Jaar geleden 't bedrijf in de ogen van 'n ander van weldoener boosdoener is geworden. Het bedrijfsleven in het alge meen en de bedrijven op zichzelf moeten aan public relations doen om een duidelijk beeld te scheppen. Dat is sociale integratie, dat is twee richtingen-verkeer, Public Relations moet niet worden geboren uit een behoefte om meer te verkopen. Volgens mr. Seret wordt in het be drijfsleven meer en meer ingezien, dat het niet alleen gaat om die ver domde commercie en die verdomde techniek, maar ook, dat er 'n sociaal aspect is. Naar binnen en naar bui ten. De contacten met de buitenwe- Afscheid dr. Anceaux van Vrijz. Hervormden LEIDEN OEGSTGEEST In de gisteravond gehouden jaarvergade ring van de afdeling LeidenOegst geest van de Vereniging van Vrijz. Hervormden heeft dr. J. C. Anceaux afscheid genomen als voorzitter van deze afdeling. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen de heer G. C. Spiering in Oegstgeest. In de vaca tures van mej. Hilarius en de heer Lyklema werden benoemd de heren D. Zeldenrust en C. J. Pelle. Dr. Anceaux dankte in zijn afscheids woord zijn medebestuursleden voor de altijd prettige samenwerking. Na mens het bestuur dankte de heer A. Parmentier de scheidende voorzitter voor het vele werk dat hij voor de vereniging verrichtte. Dr. Anceaux heeft zijn moeilijke functie op voor treffelijke wijze vervuld. Er was geen afdeling van de vereniging waar hij zich niet intens mee heeft bezig gehouden. Dit dankwoord, evenals de waarderende woorden gericht tot me juffrouw Hilarius en de heer Lykle ma. werden met applaus bekrach tigd In het Jaarverslag van de secre taresse, mevr. Alsema-van der Graaf, werd uitvoerig aandacht ge schonken aan het vele werk en de activiteiten in Leiden en Oegstgeest. reld acht hij van groot belang. Het kan niet meer om te zeggen, dat we het in het bedrijf wel fiksen en dat een ander daarmee niets te maken heeft. Mr. Seret hield een pleidooi voor openheid. Openheid is z.i. noodzake lijk op straffe van ondergang. Pu blic relations moet niet worden in gebracht in een reclameafdeling Bij een klein bedrijf kan de direc- teru het zelf doen. Bij een groter kan er een afdeling voor komen met een eigen budget, een eigen beletd en een eigen verantwoordelijkheid, PR is geen modeverschijnsel, daar van raakt men meer en meer over tuigd. De vraag is: doe je het goed? Mr. Seret stelde, dat het bedrijven van openheid geen verloren tijd ia, zoals nog te vaak wordt gedacht Praten met een Journalist is bi)\k gewoon werk en niet iets om even tussendoor te doen. Mr. Seret stelde^ j dat het bedrijfsleven de voorlich tingsmiddelen nog te weinig benut voor het bedrijven van public rela tions. Aan de lunchbijeenkomst in „Nieuw Minerva" ging de jaarvergadering vooraf, waarin twee tijdelijk in het bestuur gekomen leden definitief werden gekozen: J. Mourik als secre taris en opvolger van E. J. Bongera en mr. H. J. van Lier als penning meester en als opvolger van mr. J, Fock. I LEIDEN "Sportschool Luiten" j organiseerde gisteren in de dojo aan de Pieterskericgracht haar jaarlijkse judo-kampioenschappen voor de Rijkspolitie van het district Leiden en omstreken. Er werd in banden ge werkt, geel tot en met groen en blauw en bruin in een klasse, volgens hal ve competitie. Kampioen bij de geel t/m groen banden werd A. Fiere, 2e J L. Knauf en 3e M. Stijsiger. De finale bij de blauwe en bruine banden ging tussen W. v. Zijl en F. Engelage. een wedstrijd van zeer hoogstaand peil met wisselende kan- i sen waarbij uiteindelijk Engelage aan het langste eind trok. J. Hogenbirk werd derde. Ook het kampioenschap alle categorieën was voor F. Engela ge. W. v. Zijl werd opnieuw tweede. ADVERTENTIE goed wonen zaak leiden nieuwe rijn 24 I hoek burgsteeg telefoon 01710 34671141974 LEIDEN Is het in de politiek één pot nat? Vraag het de HH poli- tci en zij zullen bezweren van niet Zo ook gistermiddag tijdens de dis cussiebijeenkomst van de Kamerle den De Goede <D'66>, Van der Stoel (PvdA), Portheine <VVD) en Geel kerken 'ARi met scholieren uit de hogere klassen van de Louise de Co- ligny scholengemeenschap, het Rem- brandtlyceum en het Stedelijk Gym nasium. Het bleek echter weer o zo moeilijk om de politieke verschillen in begrijpelijke taal over te brengen. Typerend was dan ook de 'niet zo bedoelde) opmerking van een lerares die de forumleden na afloop cham pagne aanbood "omdat immers elke party na de verkiezingen verklaart te hebben gewonnen". Op tafel lag de door voorzitter Molleman voorgelezen vraag, of het wat uitmaakt of een regering met een linkse, dan wel een rechtse sig natuur de dienst uitmaakt. Met een hoop omhaal aan woorden antwoord de De Goede, dat ménsen de politiek maken. Van der Stoel stelde, dat het kabinet De Jong weinig anders heeft gedaan dan de zaak draaiende te houden. Van het alternatieve kabinet van PvdA, PPR en D'66 mag men niet de heilstaat, maar wel een Ne derland verwachten "dat past by het eind van de twintigste eeuw". Geelkerken boekte applaus van de nagenoeg geheel gevulde aula van de LdC scholengemeenschap, door op te merken dat voorgaande sprekers eerder een verkiezingsbetoog ten bes te hadden gegeven, dan een antwoord op de gestelde vraag. De aldus be haalde voorsprong liet hy echter ho peloos uit handen glippen, door zich te verstrikken in tegenstrydige op merkingen. die evenmin een recht streeks antwoord in hielden. Zyn collega Portheine onderschreef de stelling, dat de verhouding links- rechts heeft afgedaan. Hy onder scheidde "socialisten" (PvdA, PPR en D'66) en verder "niet-socialisten". Het verschil, aldus Portheine. zit 'm in de nadruk op de collectiviteit van de socialisten en het accent op de individualiteit van de niet-socialis ten. Eèn en ander komt tot uitdruk king in de belastingdruk en de vry- heid van de individuele ontplooiing Tussendoor werd natuurlyk flink gestookt. Zo richtte Geelkerken de opmerking aan het adres van De Goede, dat de PvdA alle belangrijke ministerposten bezet in' het onlang: geprensenteerde schaduwkabinet: "D'66 heeft een troostprys gekreger in de vorm van het vice-premier - schap". En De Goede op zijn beurt tot Geelkerken; "AR-voorman Bies heuvel heeft zaterdag in Trouw ge zegd dat de problemen in Nederland nu eens by de wortels moeten wordei; aangepakt. Een betere bekentenif van het falen van het eigen beleif kun je je niet wensen". De meeste scholieren waren echter ïoedige Geelkerken en de onwrik- weinig bevatteiyk voor dit soortoare Portheine, dan naar de "koele" scherpzinnige opmerkingen, gemaakt Van der Stoel en De Goede. Dezen in een taal die de hunne niet is. De leken te vergeten dat ze niet in een sympathie ging eerder uit naar de onderling Kamerdebat waren gewik- nogal eens struikelende, maar goed- i keld, maar voor leerlingen van mid delbare scholen spraken, die meedo- i De politici voor de scholieren. genoos zyn als de aandacht niet ge- j V.l.n.r.: Portheine (VVD), Geel- vangen blyft. Dat bleek ook wel uit1 kerken (AR), voorzitter drs. H. het aantal leerlingen dat na een j Molleman, Van der Stoel (PvdA) uurtje debatteren nodig een bus en De Goede (D'66) moest halen (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3