Cruijff typeert verschil tussen Ajax en NEC: 2-0 Zuiderpark smulde van vreemde toestanden ralstoriïÉ „Vakwerk van professionals" LAATSTE KANS VOOR SCYLLA Fire Bird W (1.22.7) klopte Comet Volann Chevron met -3IO Grieken kansloos tegen Britten Merckx start niet in Waalse Pijl Doorzagen doelpalen 'n Schonere motor is kilometers goedkoper. Zaterdag tegen Delta Lloyd DONDERDAG 22 APRIL 1971 PAGINA 25 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG Eigenlijk vloekte de ontknoping met 'i liet voorgaande. In de zesde minuut van de „verlenging", noodzakelijk vanwege het vele tumultueuze oponthoud, beklonk Cruijff 20 als slot van AjaxNEC. Maar in de pest van het incidentrijke gebeuren paste meer een late gelijkmaker, waarna het Zuiderpark ongetwijfeld ook in de extra-tijd van allerlei vreemde toestanden zou hebben gesmuld. Nimmer kruidden zoveel affaires een bekerwedstrijd in Ne derland, waar de Cupcompetitie toch al zo weinig emoties - placht los te woelen. De inleiding was reeds behekst. Tij- li dens de toss tussen beide aanvoerders zakte de paal boven bet doel, waar NEC zich inschoot, rommelend schuin ineen. De reparatie van de twee kooien, door sabotage onklaar ;maakt, verlaatte het treffen in de halve finale met drie wartier, die de 27.000 toeschouwers geenszins ergerden. 9e meute amuseerde zich kostelijk net de nog nooit vertoonde restau- (üe. Zo ontstond er een bizarre leer, die vanwege de vele vreemde roorvallen nimmer verflauwde, ffant sensatie compenseerde in jrerdadige mate de schaarse dosis ran hoogstaande acties. Beide par- i öjen waren vaak te fel belust op persoonlijke wraaknemingen, wat de opbouw van de combinaties schaad- I de. Slechts één liet zich niet van I bet onderwerp afleiden: Cruijff, die j, roortdurend sierlijk springend en dansend langs maaiende benen zig- ragde. Cruijff vormde, veertien minuten na rust, de inzet van een oploop tond Kornelis. Beiden bejegenden elkander van de eerste seconde af ils gezworen vijanden. Die onvrien delijke relatie dateert van een sei- :oen geleden, toen Cruijff zijn vaste bewaker als het type van een moor denaar aanduidde. Gisteravond laai- de de onderlinge oorlog weer op, met als ejaculatie die vernietigende tackel aan de rand van het veld. Terwijl Cruijff doorrolde, boog Kei- er zich driftig over NEC's rechts- ack. „Ik wilde opheldering van hem hebben wat-ie nou eigenlijk tan het doen was", lichtte Keizer LONDEN In een wedstrijd voor het Europees kampioenschap voor landenploegen (groep 3) versloeg Engeland in Londen Griekenland met 3-0. In de 22ste minuut was het Chivers die Engeland aan een 1-0 voorsprong hielp. Ondanks het voortdurende teldoverwicht moesten de 55.000 toe- Khouwers tot de 70ste minuut wach ten alvorens Geoff Hurst de Engelse zege met een tweede doelpunt kon veiligstellen. Vier minuten voor het einde scoorde Lee de derde treffer. Voor dezelfde groep won Zwitser land in Luzern voor 18.000 toeschou wers met 5-0 van Malta, waardoor de stand nu luidt: Zwitserland 3 3 0 0 8-1 6 Engeland 2 2 0 0 4-0 4 Griekenland 3 0 12 1-51 Malta 4 0 1 3 2-9 1 Tsjecho-Slowakije (groep 1) won in Swansea met 3-1 van Wales. De ruststand was 0-0. Voor Wales scoor de Davies na 49 minuten uit een strafschop. Caplovic bracht na 80 ininuten de partijen op gelijke voet. Een minuut later scoorde Taborski 1-2. twee minuten later velde Cap lovic het vonnis met een derde tref fer. Stand: Roemenië 2 110 3-03 Tsjecho Slowakije 2 110 4-23 Wales 2 0 111-31 Knland 2 0 111-41 Voor groep vier versloeg in Belfast Noordierland Cyprus met 5-0. Voor Noordierland scoorden: Dougan (2), Best (44), Best (47), Best (56). Kal is eigen doel (66). Er waren 14.000 toeschouwers. De stand: Hoordierland 3 2 0 1 8-3 4 8panje 1 1 0 0 3-0 2 Rusland 1 1 0 0 3-1 2 Cyprus 3 0 0 3 1-11 0 In groep 5 won Portugal in Lissa lon met 2-0 van Schotland. Score- verloop: 22. Stanton (eigen doel) 1-0. "0- Eusebio 2-0. Er waren 35.000 toe schouwers. De stand: België 3 3 0 0 8-0 6 Portugal 3 2 0 1 3-3 4 Schotland 3 10 2 1-52 Denemarken 3 0 0 3 0-4 0 later zijn ongecontroleerde hande ling toe. „Na het doelpunt van ons kondigde NEC het openlijk aan „Cruijff zou wel eens echt worden aangepakt. Maar ik heb die Korne lis niet aangeraakt. Ik wilde hem alleen maar wat vragen". Keizer strengelde daarbij echter zijn handen niet vredig tesamen op de rug. Kornelis: „Hij stootte met zijn elleboog op mijn neus". Méér geweld bleef uit, omdat de AJacied haastig werd weggetrokken en ver volgens door doelman De Bree als een stout kind opgetild en afge voerd, Scheidsrechter Brouwer, die verzuimde Keizer naar de cabine te verwijzen: „Ik vind het alleen maar geweldig, als sportmensen het zó weten te schikken. Het is jammer, dat ik De Bree niet meer heb ge zien, want ik wilde hem echt be danken. Voor mij was het toch niet meer nodig er tussen te komen". Irritatie De leidsman liefkoost die tolerante interpretatie. Maar gisteravond duldde hij téveel. Ajax-NEC immers ontwikkelde zich tot een typisch verhit Cupduel, afgezet om ontelba re kleine erupties van irritatie. Vrijwel elk paar lom er een paar te noemen: DekkerNeeskens, Krol— Jendrossek, KeizerKamps» kon de wederhelft nauwelijks velen. Er werd geregeld geduwd, half nage trapt of boos gehaakt. NEC was ver antwoordelijk voor die privé-vetes. Het trad van meet af aan woest op. Enkele AJacieden stroopten prompt uitdagend de mouwen op en (zoals vooral Neeskens) leefden zich ou derwets uit. Hulshoff: „Voor onze voorhoede was het niet simpel. Zij diende aanslag op aanslag te over leven". Ondankbaar Dat was wat al te overdreven weer gegeven. De Ajax-aanvallen stootte bovendien op een perfect sluitend verweer, met Pijs en Mellaard als niet te misleiden uitblinkers. In zijn totaliteit overtrof trouwens heel NEC zichzelf in deze ondankbare opgave buiten het vertrouwde Nij megen. Het counterde zelfs gevaar lijker dan Ajax speels oprukte. Zo had het al lang naar 20 kunnen opstomen, eer de landskampioenen zich toegang verschafte tot de fina le (5 mei in Rotterdam). In de 23ste minuut tikte Stuy de bal weg van Janssens, waarna het doel breed openlag voor De Jong Maar hij beurde, na een nog niet eens zo knappe redding van Suur- bier, slechts een schamele corner. Zeven minuten na rust brak Jans sens, op een dieptepass van De Jong, geheel los. Rijnders en Krol zetten geschrokken de achtervolging In. maar sloegen in hun poging de NEC'er te torpederen tegen de mat. De niet meer lastig gevallen Jans sens kon echter niet om Stuy wer velen. „Omdat de bal net verkeerd wegsprong" excuseerde hjj zich la ter verdrietig. De grote uitblinker Johan Cruijff in duel met NEC-verdedi- ger Frans Eggenkamp. ADVERTENTIE 14 transparante kleuren die eerlijk hout eerlijk houden. Dat biedt Houtkleurvernis van MILAAN BRUSSEL Eddy Merckx zal waarschijnlijk niet uitko men in de morgen te verrijden Bel gische wielerklassieker de Waalse Pijl en in de rit Luik-Bastenaken- Luik (zondag). Merckx heeft dysen terie en heeft van zijn arts opdracht gekregen twee dagen in bed te blij ven. De Belgische coureur was pas teruggekeerd uit Italië waar hij de leiders van Molteni had gevraagd niet in de Ronde van Italië (de Si- ro) te hoeven starten .Dat verzoek was ingewilligd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIK DEN HAAG Slechts weinigen waren (toevallig) ooggetuige van de zeldzame gebeurtenis: de halve ineenstorting van het doel, waar op NEC zich voorbereidde. Aan voerder Pijs: „Davidovic leunde tegen de paal. Toen kwam die naar voren". Terwijl scheidsrechter Brouwer on middellijk beide partijen van het veld leidde, werd het ontwrichte doel aan een inspectie onderworpen. Daarbij bleek de minitieuze sabota- ge-daad. Beide palen waren, net bo ven de grasrand, doorgezaagd. Er was gips tussen gestreken om de ondermijning te camoufleren. Ook aan de overzijde was een staander op dezelfde wijze gespleten. In de vierde stonden de tanden van de zaag, die de misselijke vernielzucht van de onbekende onverlaten niet had voltooid. De ontdekking stichtte de nodige paniek. Scheidsrechter Brouwer voelde niets voor afgelasting. Hij was, niet ongegrond, bevreesd voor een massale woede-uitbarsting van de 27.000 verwachtingsvolle kijkers. In gezamenlijk overleg met compe titie-leider Thijs Jansen stelde hij Ajax—NEC voorlopig met een half uur uit. „Maar niet langer", bromde Michels. „Want dan houd ik mijn spelers onmogelijk nog in concen tratie". NEC probeerde dat te bewa ren in een wandelinkje door het donkere Zuiderpark. Tekort ADO liet ogenblikkelijk twee doel palen van een bijveld aanslepen. Maar al spoedig stond vast, dat het halve uur te kort was om de onont beerlijke noodvoorzieningen te tref fen. Na wat heen en weer gepraat tekenden de twee clubs voor kwart voor negen als vertreksein, drie kwartier later derhalve dan was ge programmeerd. NEC en Ajax wei gerden echter langer rusteloos af te wachten. .Akkoord", riep Thijs Jan sen, „maar dat houdt dan wel in, dat Jullie donderdagavond hier weer bij elkaar moeten komen". Dat verschuiven (met alle ongemak vandien) werd voorkomen, tot grote opluchting van ADO's manager Hartmann, die zich enorme zorgen maakte over een golf van terreur bij de verdaging van AjaxNEC. Zes minuten over half negen, ruim binnen de limiet, stond het ene doel weer redelijk recht. De doorgeknikte paal was vervangen, de twee andere gestut. De zichtbaar opgeklaarde Hartmann: „We zullen opnieuw een klacht indienen bij de politie. Net zoals vorige keer, twee seizoenen geleden, toen voor ADOHolland Sport een doelpaal was doorge zaagd. Maar toen kwamen we er op tijd achter. Vanavond hadden we he nooit kunnen ontdekken. Er was niets te zien geweest. Het was vak werk van professionals". Aamateuristisch daarentegen was de methode, waarop dinsdagnacht was ingebroken in de clubtent van ADO. Voor een bedrag van circa 500 gul den was er schade aangericht, on der meer doordat geysers van de muur waren gerukt. Hartmann: „Het lijkt me, dat er geen verband kan worden gelegd tussen beide wandaden". De subversieve activitei ten op het veld kosten ADO twaalf honderd gulden (een doel is onge veer de helft waard). De Haagse club moet op korte termijn nieuwe laten monteren. Hartmann: „We kunnen nu wel ijzeren bestellen, maar die kunnen ze ook doorzagen. En het is natuurlijk ronduit waan zin om te denken aan een perma nente bewakingsdienst. Al zullen we voortaan wel steeds de doelpalen gaan controleren". Topvoetbal anno 1971.... llllllllllllllllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHNIIINIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl Koersen op Duindigt WASSENAAR Cornet Volann leek gisteren in de internationale draverij overwinningsillusies te koes teren. De hengst was door Siem van Leeuwen snel gestart en legde in ge zelschap van Gelhade Hollandia een straf tempo voor aan de op afstand volgende Fire Bird W en Dox van Rood en Noot. In de laatste fase van de stryd moest Cornet Volann, on danks hevig verweer, echter zwich ten voor Fire Bird W, die door Jrn van Dooyeweerd naar een goede 1.22.7 triomf werd gevoerd. Dox van Rood en Noot die steeds ingesloten zat, werd derde. Fluitlijster S was door meerdere fouten totaal kansloos Van Overeem gestraft In de Tricksonprijs spitsten de draf liefhebbers zich op het gevecht tussen de rivalen Hardy Regina en Indien. Het werd echter een grote teleurstelling, daar Wim v. Overeem met Indien er absoluut „niets aan deed" en onder honend gejoel onge plaatst finishte. Hy werd bij het draverij comité ter verantwoording geroepen en daar zijn verklaring „een minder geslaagde start achter de auto" niet acceptabel werd ge acht, werd Van Overeem acht dagen te voet gesteld en ter verdere beoor- ADVERTENTTE Uitgeschakeld Bij de hulpeloze Jacht op Janssens blesseerde Krol zichzelf. Kort na middernacht werd in een Amster dams ziekenhuis ontdekt, dat hij het rechter kuitbeen heeft gebroken, wat al in Den Haag werd vermoed. Krol is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Op het ADO-terrein completeerde Blankenburg het elf tal. dat spoedig daarop naar 1—0 promoveerde. Pijs sleurde Van Dijk naar de grond, waarna Brouwer zich op de stip opstelde. Van dat punt af dwong Mühren doelman De Bree naar de verkeerde hoek: 1—0. Brouwer: „NEC veronderstelde, dat ik er aanvankelijk geen strafschop in zag. Maar ik paste de voordeel- regel toe, totdat het niet meer ging". Voordeel Later appeleerde NEC nog om een elf meter-trap. De Jong wilde net aanleggen, toen Hulshoff hem even uit de koers stuurde. Brouwer: „Hij hield de bal; derhalve weer een ge val van in het voordeel blijven". De Jong: „We hebben er al zo vaak over geklaagd: arbiters nemen de topclubs in bescherming. Vanavond is dat weer eens duidelijk geble ken". Een onbillijk verwijt, dat niet strookt met de feiten: 26 fluitjes tegen Ajax en 16 tegen NEC. De kritiek zal wel zijn beïnvloed door de teleurstelling over de eigen on macht in de beslissende seconde. Want NEC was, tot op zekere hoog te, de gelijke van Ajax, dat de ex hibitie tegen PSV niet kon herha len. Ten opzichte van zondag telde het één mutatie: Swart voor Rijn ders. In de pauze werd die volgorde teruggedraaid. Suurbier schoof toen op naar de rechterwing, voorname lijk om de gevaarlijk aanstormende Mellaard te binden. Bij één van de verwoede nek-aan-nek-races tussen beiden gooide Suurbier onopzettelijk grensrechter De Bruin tegen de ba lustrade. Daarbij schoot diens lin kerduim uit de kom. Terwijl hij wel moest opgeven, verliet de alom aan wezige stand-by Van Ravens hol lend de tribune. Zo viel hij, na PSV-Real, weer in onder het goed keurend gebrul van de massa, er ei genlijk niet op gekleed, maar tevre den met zijn image. Het hield nog meer op, waardoor het al over half elf was, toen Cruijff gretig doorsprintte op een kopbal van Van Dijk. Zijn onder broken ren typeerde het uiteindelij ke verschil tussen Ajax en NEC. Na het bierblik-incident in Eindhoven was het gisteravond in Den Haag weer raak. Ajax-NEC moest drie kwartier icorden uit gesteld omdat de palen van beide doelen waren doorgezaagd. NEC- spelers groeperen rond de ge knapte doelpaal die er 'doelloos' bijhangt. deling voorgedragen bij de strafcom- missie van de Stichting ND.R. Hardy Regina (Jan v. Dooyeweerd) zegevierde in 1.24.1, zy het na harde strijl tegen Hilda O, die op foto Hovi Lady voor de tweede plaats klopte. Marten Vergay won van kop af met Impie Hanover de Enterprlse- prljs. Hierin taalden meerdere favo rieten, zodat met een tweede plaats van Gerbera B (pl. f 11) en de derde van Ida Roodnoot «pl. f8.60) het trio met 1250.10 werd beloond. In de laatste koers voor volbloeds kwamen halverwege de rechte Hjn de Jockeys Gleed met Tamara en Rowan met Frances Love door een aanryding ten val. Het liep gelukkig goed af daar de jookeys, evenals de rijderloze paarden, geen letsel op liepen. UITSLAGEN Scotch Fezprljs: 1. I'm Happy (J. Hoejenbos) (1.28,1): 2. Lnterpide; 3. Iron. Toto: w. 1.90; pl. 1.70, 2.20, 1.80; gek. 8.00; trio 57.40. Pauneprijs; 1. Hendrik BS (J. Wage naar) (1.21,4); 2. Galatea; 3. Guy Areta. Toto: w. 2.80; pl. 1.60, 1.50, 3.50; kopp. 3.50. 2.60, 3.80; kopp. 22.80. 2e afd.: 1. Germa (P. Perkins): 2. Lady Llndella; 3. Déslree II. Toto: w, 4.60; pl. 1.50, 1.40, 3.20; kopp. 11.10; trio 97.30. 3de afd.: 1. Capri Pilot (P. Vandeu ren); 2. Rose of Rostellon; 3. Ambi tion. Toto: w. 4.30; pl. 2.60, 2.50, 2.20; kopp. 7.50; trio 381,20. Kan Pom B-prijs: 1. Fire Bird W (J. v. Dooyeweerd) (1.22,7); 2. Comet Vo lann; 3. Dox van Rood en Noot. Totot w. 2.00; pl. 1.30, 1.30. 1.50; kopp. 5.50. Pompe Trlcksonprljs: 1. Hardy Re- Êlna (J. v. ooyeweerd) 1.24,6); 2. Ilda 0; 3. Hovl Lady. Toto: w. 2.50; pl. 1.30, 1.60, 1.80; kopp. 3.80; trio 97.90. Enterprlse-prljs: 1. Imple Hanover <M. Vergay) (1.26,1); 2. Gerbera B; 3. Ida Roodnoot. Toto: w. 4.00; pl. 1.70, 11.00. 8.60; kopp. 8.50; trio 1250,10. Mr. Wayprijs: 1. Important D (M. C. Vergay) (1.25,2); 2. Irma van Double; 3. Icecream. Toto: w. 2.40; pl. 1.50, 1.50. 1.60; kopp. 4.10. Mac Klnleyprljs: 1. Jubar Oaktree (J. Hoejenbos) (1.24,5); 2. Joke Dar tel; 3. Jessie Pepper. Toto: w. 8.50; pl. 1.50. 1.30, 1.90; kopp. 4.10. Totallsator-omzet f 257.139,00. LEIDEN Scylla krijgt zater dagavond de laatste kans een serieu ze gooi naar het Nederlands kam pioenschap tafeltennis te doen. In de militaire sportzaal aan de Morssin gel spelen de Leidenaars om half ze ven tegen Delta Lloyd, de Amster damse ploeg welke verleden Jaar de titel van Scylla overnam. Vóór deze laatste wedstrijd van de competitie wordt gespeeld is er al veel gebeurd. Geruime tijd geleden (de wereld kampioenschappen in Japan hebben de competitie lange tijd stopgezet) stonden de teams in Amsterdam te genover elkaar. In die ontmoeting bleek Delta Lloyd ondanks de fel le aanmoedigingen van de Leidse supporters duidelijk de sterkere. Toch zorgden de Leidenaars voor op merkelijke feiten. Een vurig aan hanger van het Scylla-trio nam een toeter mee en werd zo de eerste sup porter die zijn club op deze luide wijze aanmoedigde. Ook zaterdag zal er ongetwijfeld weer veel lawaai langs de lijnen worden gemaakt. Scylla zal die inspiratie nodig heb ben. Bert van der Helm, Gerard Bakker en Ed van den Berg staan twee punten achter op Delta Lloyd. Winnen is dus nodig om een beslis singswedstrijd te forceren. Als dat gebeurd en Scylla zou de nationale titel pakken kan dat ook wel eens betekenen dat het voorlopig de laat ste is. In de maand april beginnen de ge ruchten over „transfers," die pas in mei officieel hun beslag krijgen. Vast staat dat Nederlands kampioen Bert van der Helm samen met zijn verloofde Ellen Kort de Scyl- la-gelederen gaat verlaten. Ook Ed van den Berg schijnt de langste tijd voor de Leidse club te hebben ge speeld, terwijl Ed Fallaux met een somber gezicht eveneens de uit spraak deed Scylla vaarwel te zullen zeggen. Mochten al deze overschrijvingen definitief worden, dan zal in ieder geval Scylla 2 uit de ereklasse ver dwijnen. Binnen de Leidse ploeg heeft men geen vervangers voor het reserve-team, terwijl ook de geld middelen niet zo ruim zijn dat men daar spelers voor kan aantrekken. De kracht van het standdaardtrio zal eveneens beduidend minder wor den voor Scylla zou het eind van de „vette" jaren we) eens kunnen aanbreken. De tijd dat de Leide naars altijd goed waren om te wor den getipt als titelkandidaat lijkt voorlopig voorbij.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25