Jemeente en iniversiteit het liet eens w Modder-vuurloop gericht op de Trekvliet Op een mooie lentedag BALLY DAF-DAG Maanwagen zat ,drijlzand Duizenden kijkers bij Leidse zeskamp Planologische advies commissie van gewest m Zomaar'*11 avondje met haar naar *ii bar Hetïser£ezelïï£ en je drankje staat klaar Grondprijs nu bij acte van compromis vastgesteld Om plannen te coördineren Dierenbeulen DAF centrum Leiden Beroepingswerk Veertig jaar bij Kamsteeg STOP MET TOESLAG IN LEIDEN 1 c 1V) W. van Geldre dirigent van "Neerlandia*" 1 I Uil goeie gewoonte. ÏDERDAG 15 APRIL 1971 LETDSCH DAGBLAD PAGINA 3 «j LEIDEN Ondanks jarenlange uitvoerige onderhandelin- tussen het gemeentebestuur en het college van curatoren de Leidse universiteit is geen overeenstemming verkregen de grondprijs in Morskwartier-Pesthuispolder. Er is een ït overbrugbaar verschil van inzicht blijven bestaan over de nijs van de grond, waarvan delen al aan de universiteit in bruik zijn gegeven ter voorkoming van een niet te verant- orden stagnatie. raj jezien de standpunten van beide r.ijen is de enige mogelijkheid tot komen uit deze impasse het voor e partijen bindend doen vaststel- Tvan de grondverkoopprijzen. De kundige adviseurs van gemeen- i universiteit hebben nu een ac- i compromis gemaakt. Met deze I kunnen beide partijen instem- l De ministers van Onderwijs en «happen en van Financiën en met deze regeling in. gemeester en wethouders vra- de raad deze acte te bekrachti- Dit voorstel komt in behan- j in de vergadering van de Leid- I op maandag 26 april om half Belangrijke onderwerpen zijn ieds gepubliceerde voorstellen tot verlenen van subsidie aan de tot het bouwen van bijna 500 rijflats om de Merenwijk en tot uwing van de straatverlichting i Haarlemmerstraat. Ook staat nota inzake het huisves- jsvraagstuk op de agenda. Agenda sfce complete agenda luidt: Benoeming van een conrector f| i de Rembrandtscholengemeen- ap voor atheneum, h.a.v.o. en .v.o. i Benoeming van een conrector de Louise de Coligny-scholen- leenschap voor atheneum, h.a.v.o. m.a.v.o. Voorstel inzake het beschik- ar stellen van gelden voor de aan- ap van vijf mobiele lokalen ten H| loeve van het openbaar en r.k. uteronderwijs in het Morskwartier het plaatsen van deze lokalen aan Opaalstraat. Beschikbaar stellen van gel- d voor de uitbreiding van het elek- a Isch vermogen van de Dr. van aorthuysenschool aan de Marnix- raat 104. I Verhoging van het beschikbaar uüjstelde krediet voor het aankopen onroerende goederen, gelegen Ze6 uiten het saner ingsgebied Heren - 01 rachtZijlsingel. ldï- Aankopen van een tuinderij c.a. ers: tlegen in de Stevenhof jespolder. verkopen aan de gemeente Zoe- et frwoude van diverse percelen wei- 2 ind, gelegen in de Barrepolder te blfoeterwoude. Intrekken van het besluit inza- ïbad everkoop van een perceel bouwter- 01 rein aan de Leidse invalsweg in het i ou lestemmingsplan Morskwartier. jftWijziging van enige artikelen el lermeld in de notariële akte van ei- Iffidomsoverdracht van aan de Wil- ,eró óchryaen lem de Zwijgerlaan gelegen grond aan Grootstad Beleggings Maat schappij N.V. alsmede verhuur aan Esso Nederland NV van een aan de ze laan gelegen strook grond. Aangaan van een akte van com promis met het college van curato ren van de rijksuniversiteit inzake de afwikkeling van de wederzijdse grondtransacties c.a. in het Mors kwartier en de Pesthuispolder. 6 Beschikbaar stellen van gelden voor meerder kosten in verband met het wijzigen van de openbare straat verlichting van de Haarlemmerstraat. Bouw van 484 galerijflats in het eerste compartiment van het bestem mingsplan „Leiden—Merenwijk". Garanderen van de betaling van rente en aflossing van een aan de Stichting Sint Elisabeth Gasthuishof te verstrekken hypothecaire geldle ning. Toekennen van subsidie aan de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij n.v. in het op het lokale lijnennet resulterende exploitatiete kort. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een „Volkswagen Combi" voor de Gemeentelijke Werkplaats. Verhoging van het op de ge meentebegroting 1970 uitgesproken bedrag ten behoeve van de Stichting Maatschappelijk Contactorgaan Lei den. alsmede van de raming van het terzake van het Rijk terug ontvan gen bedrag. Vaststellen van een Verordening op de markten. Derde nota inzake het huisves- tingsvraagstuk. Premiebouw Bij verkoop en verhuur van grond aan de Willem de Zwijgerlaan aan Grootstad Beleggingsmaatschappij N. V. is bepaald, dat van 60 te bouwen flats in de premiesector een twin tigtal driekamerflats beschikbaar worden gesteld aan door de gemeen te aan te wijzen personen tegen een huurprijs van f 148 per maand. Het lukt Grootstad alleen zonder de ze voorwaarde het project van de grond te krijgen. B. en W. achten de realisering van de 60 flats zó belang rijk, dat ze voorstellen de voorwaarde te laten vervallen. Bouwbedrijf Meijer NV ziet af van de verkoop van 9000 m2 grond aan de Leidse invalsweg in het Morskwar tier, waarop flats in de premiesector zouden worden gebouwd. Met een an dere gegadigde worden nu onderhan delingen gevoerd. Voorgesteld wordt de heer W. P. Leenen, leraar aan de school, te be noemen tot conrector van de Rem brandt scholengemeenschap en de heer D. J. van Kooten, leraar aan de school, tot conrector van de Louis de Coligny scholengemeenschap. ■Schoenen kei, kenmerk, "Ot kwa.Cite.it- van Daten Dox-fcergieeq 1.1 Lei<Ae.n, LEIDEN Maandag en dinsdag avond wordt in de Groenoordhal de eerste Leidse bedrijvenzeskamp ge houden. Er worden tribunes ge bouwd voor 2500 toeschouwers. De Zo'11 eerste lentedag als gisteren is ook in de stad een leest. Uit gingen de maxi-jassen om in volle hot pants-glorie het vrouwelijke heen bloot te geven, af gingen de stropdassen en open het overhemd. Kinderen speelden meteen met bootjes in het water van de Zoeterwoudse singel en van het Rapenburg. Elk plekje zon werd benut om te genieten. Leiden is schaars bedeeld met terrassen en het enige grote, dat van ,,In den vergulden Turk(op foto Holvast), was doorlopend goed bezet. Bij andere café's weren terrassen gecreëerd door gewoon stoelen op het trottoir te zetten, zoals bij de Bar r er ain de sfeervolle omgeving van het academiegebouw. Ja, op zo'n mooie lente dag En vandaag is er weer één. LEIDEN In de op donderdag 22 april 8 uur in het Leidse stadhuis te houden openbare vergadering van de gewestraad wordt gevraagd ak koord te gaan met de instelling van een planologische adviescommissie en hiervoor f 10.000 beschikbaar te stellen. Aangezien het ambtelijk apparaat van het gewest niet toegerust is met 'n expert op het vlak van de ruim telijke ordening is het voor het da gelijks bestuur en de gewestraad een zeer moeilijke opgave adaequaat te reageren op de haar door de onder scheidene gemeenten ter kennisne ming toegezonden bestemmings- of structuurplannen. Daarnaast doet zich sterk de behoefte gevoelen een nader contact tot stand te brengen tussen de in de verschillende ge meenten werkzame stedebouwkundi gen. Het dagelijks bestuur is daarom van oordeel, dat het vooruitlopend op een eventueel zwaardere regeling een noodzaak is reeds thans zoveel mogelijk coördinatie terzake van het in iedere afzonderlijke gemeente te verrichten stedebouwkundig werk tot stand te brengen. De in te stellen commissie zal m de eerste plaats het dagelijks bestuur adviseren over de door de gewestge meenten te melden structuur- en be stemmingsplannen. die van meer dan lokale betekenis zijn. Tevens kan deze commissie, gezien haar samen stelling, coördinatie tot stand bren gen in het werk van de in het ge west Leiden werkzame stedebouw kundigen. Gezien de verwevenheid met het werk van de stedebouwkun- ar: iinf n n Wat kan een mens toch wreed zijn! kde buurt waar ik woon, worden issaï 11062611 niet met rust gelaten, maar Mms zwaar mishandeld. Zo is een kat van mij al eens bin- "ea komen lopen met een oogje uit geschoten. Het was niet om aan Ik zien. Het dier leed vreselijke pijn. heb er een dierenarts bij moeten halen, die het gaatje boven 't oog ge lukkig nog met druppels heeft kun nen verhelpen. Later heeft zich een andere poes tiet eens meer naar binnen kunnen depen. Halverwege de deur van m'n Plaatsje stierf ze: vergeven. Als der de geval noem ik een poes die is ge shopt tegen zijn' kop. Het beest wist tiet meer waar het moest kruipen ïan de pijn. Nu wordt er weer op poezen ge- schoten met een pistool of een buks. Waarom toch? De daders zouden 't •och ook niet leuk vinden als hun dieren zo zouden worden aangeval len? Als men last heeft van katten, kun- ten die ook worden verjaagd met *ater. Maar wees niet zo laag om een dier dat zich niet kan verdedi gen, te beschieten. Ik ben niet de enige die hier last van heeft. Moet dit nog langer zo doorgaan, hebben de daders dan Been hart? ADVERTENTIE IEDERE ZATERDAG bij ons Verdamstraat 6, telefoon 23041 Hoogerbeetsstraat 6, Telefoon 50330 digen is het gewenst ook een des kundige op het gebied van het ver keer toe te voegen De planologische adviescommissie zal er als volgt moeten uitzien: Voorzitter: lid dagelijks bestuur met de portefeuille ruimtelijke orde ning en verkeer; leden: de in de ge westgemeenten werkzame stedebouw- kundige adviseurs, een verkeersdes- kundige èn een afgevaardigde van de P.P.D. en de V.N.G.; secretaris: secretaris van het gewest Leiden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bennekom T. Poot te Groningen, te Beverwijk C. A. F. Brouwer te Honselerdijk. Geref. Kerken Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Holten H. van Twillert te Drachten, die deze benoeming heeft aangenomen tegen 1 feburari 1972. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Burlington-West, (Ontario, Canada) drs. D. Deddens te Leeuwarden. Geref. Gemeenten: Beroepen te Wageningen J. van Haren te Amersfoort te Haarlem Chr. van de Poel te Ierseke, aangenomen naar Zoetermeer H. Rijksen te Gouda. OEGSTGEEST SASSENHEIM Zaterdag is de heer J. Andela uit Oegstgeest, chef van de quick service in Sassenheim, veertig jaar in dienst tij Kamsteeg's Automobielbedirjf nv De directie biedt de heer Andela, een receptie aan van 11 tot 12.30 uur in de „Rode Leeuw" in Oegstgeest. LEIDEN In de afdeling v. d. Brandelerkade 24a v. d. Rembrandt- scholengemeenchap exposeren leer lingen morgenavond van 810.30 en zaterdagochtend van 101 uur teke ningen en produkten van hun crea tieve handvaardigheid. LEIDEN De trein, die gisteravond om half twaalf uit Leiden naar Den Haag moest vertrekken, bleef staan. Toen uit Amsterdam komende passagiers nog be zig waren met uitstappen en anderen wilden instappen, gingen de deuren dicht. Dat duurde tien minuten. Oorzaak: twee treinpassa- giers, die geen kaartje had den en die weigerden de toeslag aan de conducteur te betalen. In Leiden werd de politie gewaarschuwd. De weerspannige reizigers iver- den door twee politiemannen en vier NS-ers weggevoerd en toen konden de deuren open, weer dicht en kon de trein vertrekken zes deelnemende bedrijven hebben de meeste kaarten afgenomen. Het restant wordt zaterdagmiddag aan de kassa van de hal verkocht. Op diezelfde middag, vanaf 2 uur, is ook de training. Publiek kan deze bijwonen tegen het gereduceerde ta rief van een gulden. De directie van de Groenoordhal heeft een grote wisselbeker beschik baar gesteld en de sterk bij zeskam pen betrokken NCRV een beker om te houden. MOSKOU (AP) Het Russische maankarretje Loenochod, dat sincs 17 november vorig jaar in de Zee der Regens op de maan rondschar relt voor wetenschappelijke waarnc mingen, is bijna blijven steken in „drijfzand" Alle vernuftigheid van de radiografische bestuurders op aarde moest er aan te pas komen om de wagen uit de gevaarlijke zone té manoeuvreren. De acht wielen van de Loenochod, die onafhankelijk worden aangedre ven en bestuurd, verloren ruim 80 procent van him greep op de bodem toen de kar uit een krater werd ge stuurd, waar onderzoek was ver- rioht. Het gebeurde in zwaar ter rein, bezaaid met grote en kleine ringscentrum in Rusland slaagde men er pas na lange tijd heel voof- zichtig manipuleren in, het probleem te overwinnen. De Loenochod, die nu al zes „maan-dagen" actief is, staat nu buiten de krater geparkeerd en zou voor de rest van deze zesde „dag" op de maan slechts kleinere operaties uitvoeren. De Loenochod heeft tot dusver ongeveer acht kilometer over het .maanoppervlak afgelegd. Alle apparatuur aan boord werkt nog prima. Inmiddels heeft het Joegoslavische persbureau Tan joeg uit gewoonlijk goed ingeliohte kringen in Moskou vernomen, dat Rusland binnenkort minstens twee bemande ruimtesche- stenen. Op de binnenwand van de I jen wil lanceren voor de constructie krater tolden de wielen door in zeer i van een ruimtestation in een baan rul en diep maanstof. In het bestu- I om de aarde. De laatste berichten ovr het Leid se akkordeonorkest Neerlandia zijn een half jaar oud en luidden in het kort ..Freiburg, Harmonika-Festival" winnaar Europa-cup: Neerlandia, Leiden! We weten ervan, het is fe nomenaal spel geweest. Inmiddels is de leiding van dit orkest (tien Jaar lang in handen van Lauw Boelaard geweest) overgedragen aan de heer W. J. W. M. van Geldre, die aan staande zaterdag, 17dezer, in het St. Antonius Clubhuis het Jaarconcert zal dirigeren. De heer Van Geldre, die studeer de aan het Conservatorium in Utrecht is muziektherapeut in Noordwijkerhout (Sancta Maria), in het bezit van de diploma's orkest- directie en orgel. Toevallig kan men hedenavond, met hem als aanvoerder van Neerlandia kennismaken op het beeldscherm (Tros, het ABC van het akkordeonspel om 21.10 uur in twee nummers: Brasil en Stars and Stri pes). Hoewel de nieuwe dirigent slecht» 2% maand voor Neerlandia staat heeft hij daar het pleit al kompleet gewonnen. Wegens die korte tijd zal het programma voor 2/3 deel uit al eerder vertolkte werken bestaan, maar dat zijn dan ook nummers! Nieuw zijn Finse Thema's van De Godzinski, Spaanse Impressies van Götz, An der Weser van Pr esse!, de Paso Doble zonnige Spanje van Per Remar. Oud: Caprice en Zwit serse Rapsodie van Wiirthner, Isar van Löhr, Stars and Stripes van Sousa, Foxtrott Vision, Floreti ner Marsch, Caramba, Brasilia. Als Intermezzo komt nog een optreden van een kleiner Ensemble van Neer- landia-leden. Het orkest kan nog een drietal nieuwe leden opnemen, voor 2de en 3de stem en voor elektronium. Uiter aard alleen vergevorderde spelers. KEES VERHOEF ADVERTENTIE 5* Mevrouw Brouwer Mauritsstraat Leiden LEIDEN Vanuit de loop van een dikke pijpleiding wordt sinds vanmorgen een donkere modder- massa de Trekvliet ingespoten (foto rechts). De demping van dit water is daarmee definitief voortgezet Over een week of zes hoopt men de Trekvliet tot en met de Groenhoven- traat te hebben drooggelegd. Voor dit karwei is zo'n 60.000 „kub" i kubieke meters) zand nodig. Dez> hoeveelheid verkrijgt men van een baggerwerk ir, de Oude Rijn bij Val kenburg. Met baggerschuiten word» de zandmassa naar Leiden getrans porteerd. De achter de Rijnzichtforug gele gen zandzuiger Margriet pompt dc zanderige modder tenslotte naar dt Trekvliet (foto links). Daartoe word; de blubber in de aanvoerschepeii eerst aangelengd met een plens wa ter, zodat het door een grote zuig slurf kan worden opgezogen. Vervol gend wordt het door een lange buts leiding naar de Trekvliet gepompr Alleen het eerste deel van 'het ka naai zal op deze manier worden ge dempt. Voor de drooglegging vanat de Groenhovenstraat zal zand wor den gebruikt, dat over de weg wordt aangevoerd (Foto Holvast»

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3