SV klappertandde voor Real Madrid Bolbloemenluchtbrug is een groot succes alstonu land (1.22.4) zette ijn zegereeks voort Leeds en Juventus: uitzicht op finale chende Velasquez: „In Madrid maken we het zaakje af, dat is zeker „Tulip-tours" hebben grote aantrekkings kracht op de Engelsen jG 15 APRIL 1971 PAGINA 23 EIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD HOVEN Real Madrid had het voor zijn 00 niet innen treffen. De onverlaat, die de Ierse grensrechter iarrett met zijn volle bierblik tegen het gras mikte, k het laatste beetje zelfvertrouwen bij zijn eigen PSV. jterigheden van de Spanjaarden, die PSV al zozeer ontwricht, werden afgereageerd op het achterhoofd onschuldige vlaggenist, die bewusteloos bleef liggen, het moment, dat PSV de moed, die het zich in de rust epraat, eindelijk eens in doelgerichte acties uitte. bele voetballer". Real bewonderde zijn nestor Gento, zuinig op zijn conditie, maar weergaloos in de spaarzame momenten, dat hij de bal beroerde. Miguel Munoz, wat overdreven: „Klasse, wat die man heeft gepresteerd". Real toonde een imponerend middenveld, waar Gros- so, Velasquez en Grande op indivi dueel vermogen met PSV solden. Pleun Strik: „Wat een voetballers daar. Ze zijn bijna niet van de bal te krijgen". En Real pronkte ten slotte met een opruimer als Zocco, ieizer in de lucht, dominerend in zijn overzicht. Kurt Linders: „Al- een al de lengte van die man ipeelde ons parten". ?SV constateerde onthutst, dat 3eal Madrid, geholpen door zijn be scheiden doelstelling, nog altijd een /oetbalmacht is. Linder: „Dat elftal ieschikte niet alleen over meer er- /aring, maar het weet ook wat echniek, taktiek en conditie is", /eenstra: „Als je eerlijk bent, dan )esef je, dat je van die jongens nog vel wat kan leren". Real verwarde ?SV al met zijn kwaliteit en had ïog maar weinig nodig om zijn te enstander ook geestelijk te vernie- en. Vertraging ieal Madrid was niet gemeen, be- jerkte zich slechts tot de irriteren- Je vertraging. ELijke ingooi moest op iet laatste moment door een ander vorden gedaan, bij elke vrije schop ag de bal niet goed en elke doel- ■chop moest eerst grondig worden gestudeerd. PSV wond er zich be- ïoorlijk over op. Harry Vos: „Je .veet, dat ze dat gaan doen en toch aeb je één helft nodig om je er iver heen te zetten". Barry Barrett met zijn rsenschudding voor 24 uur het ziekenhuis werd afge- erbeet PSV zes minuten d in de enige fase, tüdens door de routineuze intimi- Real nog wat mogelijkhe- oerden. de Madrilenen opgetogen eleven betuigden, ebde bij laatste hoopje zelfvertrou- Drieëndertig minuten nog 'SV richting Betancort, de die zijn tegenstanders eelijwekkend over de bol ant Real's derde doelman per slot van rekening ook en, dat PSV zo van streek de tumultueuze ontwikke- Iverhoff mocht je PSV, groentje in zulk een Europa Cup- niets kwalijk nemen. De had zich immers nog zo .zelfbewuste formatie aan- Steeds was er, als het er m ging, die ondefinieer- voor de tegenstander die het eigen vermogen Real Madrid-doelman Jun- quera verlaat het Philips-sport- park met een uit de kom gescho ten rechter elleboog. vaak voor meer dan de helft redu ceerde. PSV klappertandde ook voor Real ,dat dan misschien wel niet meer de gouden ploeg van weleer was, maar dat nog altijd over spe lers beschikte, waar tegenover bij voorbeeld Wim van den Dungen al bij voorbaat als een junior afstak. PSV wist eigenlijk niet goed wat het aan het Real anno 1971 had. Die onzekerheid verkeerde in de kortst mogelijke tijd in een harde realiteit, toen Real Madrid wej de gelijk bleek te kunnen voetballen. Real Madrid, het bejaarde Real Madrid showde alle wapens, die in het Europa Cupvoetbal onontbeer lijk zijn. Kwaliteiten en middelen, die hun gewicht in goud waard zijn. als in eerste opzet niet meer dan een gelijke stand behoeft te worden bevochten. Balvirtuozen Real beschikte over een Amancio en een Pirri, balvirtuozen, angstaanja gend in de razendsnelle contra-at taque. Wytze Veenstra: „Zo'n knaap als Pirri, dat is toch een formida- rseii Duindigt BENAAR - De in prima con- rkerende Eland zette gisteren adigt zyn overwinningenreeks met een vijfde zege. Hoewe m vertrokken bracht Jan van eerd zijn paard gaandeweg op leren en flitste na een ronde kop. Eenmaal in leidende gaf Eland deze niet meer n sloeg de slotaanval van oe TH, zij het met klein ver- isoluut af in 1.22.4 km-tijd. ist werd derde vóór Fabioia Hanover haalde v. Dooye- ftn huzarenstukje uit. Bij de i paard in een forse ga- Ie. die zeker 80 meter kostte, (te echter een snelle achter - in, kwam even voor de streep de leidende Piet Smit met Volann en overtroefde deze Re in 1.24.9 km-tijd. openingsdraverij toonde Leron (Guus Knijnenburg) °ede kwaliteiten door in een 1-25.6 km-tijd de fel aan val- debuterende Jury en Imca Six "Ws te weerstaan. ADVERTENTIE Verrassingen bleven deze middag j niet uit. De grootste „klap" viel in de Mookprijs door de zege van Idas (Niemeyer), die in een veld van 16 paarden tegen een cote van f71.90! een eveneens verrassende Irish Kan en de favoriet Ilina, die op kop hal verwege de reohte lijn fouteerde, in 1.26.1 klopte, waardoor het trio het mooie bedrag van f6579 70 opleverde Ook de Muidenprijs bracht een surprise door de triomf van eigenaar Van der Loo met Ilbert K, die in 1.24.9 Idonno Six en Hero Hollar.- dia overmeesterde. Het trio betaalde hier f2854.80 UITSLAGEN Moergestel-prijs, le afdeling: 1. Inalco Leron (A. Knijnenburg) (1.25,6) 2 Jury; 3 Imca Slnx. Toto: w. 11,90; pl. 3,50, 1,60, 2,10; gek. 11,40; trio 292.40. Moergestel-prijs, 2e afd.: 1. Jacky Spencer (J. van Dooyeweerd) (1.28); 2 Ida Belwin; 3. Ina Brewer. Toto: w. 4.80; pl. 2,50, 3,50, 1,60; gek. 10,00. Mook-prijs: 1. Idas (A. Niemeyer) (1.26,1); 2. Irish Kan; 3. Ulna. Toto: W. 71,90; pl. 5,10, 9,80, 1,30; gek. 46,70; trio 6.579,50. Monster-prijs, le afd.:: 1. Indien (W. van Overeem) (1.25,1); 2. Hovi Lady; 3. Hadew-ch. Toto: w. 1,70; pl. 1,30, 1.20, 2,20; gek. 2,60. Muiden-prijs: 1. Ilbert K (J. v. d. Runners Up Cup Een aantal bezoekers op weg naar het restaurant van waaruit het bezoeken zal afleggen aan de bollen. Loo) (1.24,9); 2. Idonno Six; 3. Hero Hollandla. Toto: w. 23,20; pl. 1A c CA 4.70; gek. 32,80; trio 2.854,80. muur 'n interessante nktuur. Uit 'n emmertje, 5,11 en klaar "Struktuurmuurverf Monniken-prijs: 1. Eland (J. van Dooyeweerd) 1.22,4); 2. Eberdlne Th.; 3. Alchimist. Toto: w. 1,60; pl. 1,40, 2.20, 3,00; gek. 6,40. Mlll-prijs: 1. Goldfinger (A. Nie meyer) (1.22,5); 2. Detra; 3. Gamecock. Toto: w. 7,20; pl. 1,80, 1,60, 5,00; gek. 13.50; trio 952,30. Mlerlo-prijs: 1. Happie T (R. v. d. Lubbe) 1.23,6); 2. Giovanni; 3. Fan dango. Toto: w. 5,60; pl. 2,40, 1,70, 2,40; gek. 13,60. Montfoort-prljs: (J. van Dooyeweerd) 1.24,9); 2. Ethel Volann; 3. Hanny Iollandia. Toto: w. 1,90; pl. 1,40, 1,90, ,40; gek. 6,80; trio 106,30. Monster-prijs, 2e fad.: 1. Hilda O (L. Schoonhoven Jr.) (1.25,-); 2. Gracla 311via; 3. Hermance. Toto: w. 2,80; pl. 1,50, 1,70, 1,70; gek. 5,00. 1 Totallsator-omzet f 276.307,00. LIVERPOOL/KEULEN Leeds United en de Italiaanse club Juven tus hebben zich gisteravond riante mogelijkheden geschapen door te dringen tot de finale van de Runners Up Cup. Leeds United won de eerste halve finalewedstrijd in Liverpool met 0—1 van Liverpool, Juventus hield PC Köln In Keulen op 1—1. Billy Bremner, de aanvoerder van Leeds United heeft zijn rentree ge vierd met het scoren van het enige doelpunt tegen Liverpool. De Schot se international die in februari zijn been brak, kopte in de 67ste minuut uit een vrije trap van Johnny Giles fraai raak: 01. Liverpool dat daar voor wel kansen had gehad (Alan Evans schoot in de 52ste minuut van vier meter afstand naast), slaagde er voor 54.000 toeschouwers niet in die achterstand teniet te doen omdat Leeds-doelman Gary Sprake in uitmuntende vorm verkeerde. Vanuit een zwaar verdedigende stelling opererend heeft Juventus, dat in de kwartfinales FC Twente uitschakelde, FC Köln bedwongen. Tot kort voor het einde zag het er naar uit dat Juventus, dat in de eer ste helft met 0—1 de leiding had ge nomen door een doelpunt van Bette- ga, zelfs de volle winst zou grijpen. Zover kwam het echter niet. Een tiental minuten voor het eindsignaal kreeg het furieus aanvallende FC Köln de beloning toen Thielen een lange solo fraai besloot: 11. (52.000 toeschouwers). Een aanpassingsperiode, die door de Ierse arbiter O'Neill nog wat werd verlengd. PSV maakte inderdaad de eerste overtredingen (Van Tilburg), maar dat was nog lang geen reden zo duidelijk te tonen, dat er met een Ier niet valt te spotten. Want al snoot een PSV'er zijn neus, dan nog snerpte de fluit van O'Neill, die zijn beslissingen tot de pauze bela chelijk verdeelde: Negentien over tredingen voor PSV en acht voor Real. Linder: „Ik heb veel beslissin gen van hem niet begrepen". Vos: „Van een Brit verwacht Je toch een betere leiding". Reals kwaliteit, Reals sluwe ontregeling, de valse fluit van O'Neill, het was teveel voor het toch al niet zo evenwichtig PSV. De Eindhovenaren zakten wil loos weg in het landerig tempo, dat Real dicteerde. PSV liet zich ingor- den in de dwangbuis van de korte breedtecombinatie kolfje naar de hand van Real. De Madrilenen bloosden ook niet, toen Junquera (tweede doelman achter Borja, die geblesseerd in Spanje achterbleef) zijn uit de kom geschoten rechter elleboog in het gips moest laten rusten. Want PSV zocht het langs de vaak op een lijn met zijn verde digers opererende Zocco welgeteld drie keer in de diepte. Drie keer gevaar, dat echter in de raadselach tige inzinking van Willy van der Kujjlen smoorde. Linder: „Willy viel my bitter tegen. Daarom heb ik hem diep in de tweede helft door Munk Jensen vervangen". Na rust zou PSV het beter doen, hamerde Linder zijn twijfelende spelers in. Ben Schmidt Hansen stoof inderdaad eindelijk eens ge lanceerd langs de lijn, maar PSV's herstel, kort maar hevig, brak abrupt af op de enige „voltreffer" van gisteravond. Voorstopper Enito Sanchez vloerde de machteloze Jo- han Devrindt en toen O'Neil de op revanche beluste Veenstra persoon lijk van geweld wilde afhouden, vloog het bier de allang gehoonde scheidsrechter („O'Neill, go home") als fonteinen om de oren. Niet hij, maar zijn assistent Berrett werd ten slotte vanaf de „eretribune" door een goed gevuld bierblik vol op het achterhoofd geraakt. Waardoor PSV de dubieuze primeur van een al lang te verwachten mis daad beleefde. Philips kon er weinig aan doen. Het had, bang voor dit soort blamerende incidenten, bij voorbaat al de verkoop van sterke alcohol verboden. Bier in flessen was ook al lang ta boe bij PSV, terwijl bier in blik uitsluitend in kraampjes buiten het veld was te krijgen. „Maar", ver zuchtte secretaris Ben van Gelder, „ze nemen de drank gewoon mee van huis. Je ziet ze met kratten vol bier of in flessen of in blik binnen komen. Maar wat kan je daar nou toch tegen doen?" O'Neill piekerde er niet over de wedstrijd te staken, al zette hij zijn per brancard afgevoerde secondant daar aardig mee in zijn hemd. De Ier: „Je kan stoppen en ik zou het, als ik nog een bierblikje door de lucht had zien vliegen, ook zeker hebben gedaan. Maar gelukkig bleek Lau van Ravens, ik kende hem al Jaren, aanwezig. Met hem kon ik gerust doorgaan". In fraai geperste burgerbroek en op pas gekochte, modieuze schoenen beleefde de vaderlandse top-arbiter de laatste stuiptrekkingen van wan hopig PSV. Strik: „We waren net lekker aan het douwen. En dan dat. Zes minuten stilstaan gaat je na tuurlijk niet in de kouwe kleren zitten". Wat in een eindeloze reeks van mislukte passes, onbegrepen één- twee's en nutteloze hoge voorzetten nog het duidelijks bleek uit de ko lossale misser van Devrindt, die wild over de bal maaide, toen Schmidt Hansen een van de weini ge mogelijkheden op een minder' zorgelijk uitstapje naar Madrid had gecreëerd. Nu reist PSV met lood in de schoe nen af, al wilde het daar natuurlijk niet van horen. Kurt Linder: „Van uit een gesloten verdediging heb ben we tot nog toe altijd het best gespeeld". En Harry Vos: „We heb ben altijd nog negentig minuten, waarin Real eerst nog een doelpunt moet zien te maken". Velasquez moest er een beetje om lachen: „In Madrid maken we het zaakje af, dat is zeker". De enige, die een beetje met hem kon meevoelen, was Wytze Veenstra. „Als ik zie, wat ik vanavond heb meegemaakt, dan kunnen we echt nog niet aan Real Madrid tippen". Wat jammer is, want PSV hoeft in Madrid alleen maar hetzelfde spel letje te spelen als Real. En te dui men voor het uitblijven van een idioot, die een bierblikje gooit. PSV: Van Beveren - Radovic - Van den Dungen, Strik, Vos - Van Tilburg, Van der Kuijlen (Munk Jensen), Veenstra - Schmidt Han sen, Devrindt, Mulders. Real Madrid: Junquira (Betancort) - Zocco - Zunzunequi, Benito San chez, Sanchis - Grande, Velasquez, Grosso - Amancio, Pirri, Gento. Engelse gasten verlaten de bus, waarmee zij juist in Katwijk zijn aangekomen. DUIN- EN BOLLENSTREEK/ LONDEN/MANCHESTER De bolbloemenluchtbrug van de En gelse vliegvelden naar de Rotter damse luchthaven Zestienhoven en ook naar Schiphol draait weer op volle toeren. Tot 15 mei. De „tulip-tours" blijken grote aan trekkingskracht op de Engelsen uit te oefenen. Dagelijks vertrek ken er chartertoestellen van de luchthavens Gatwick en Stansed (bij Londen), Manchester, Bir mingham, Glasgow, Cardiff, New Castle en Bournemouth om maar enkele te noemen naar de Nederlandse luchthavens. De Engelsen komen bij vele honder den tegelijk. Op door-de-weekse dagen hoofdzakelijk vrouwen en bejaarden en tijdens de week einden de „werkers" en echtpa ren met kinderen. Engeland telt twee reisbureaus, die deze bolbloementochten organiseren Clarckson en Friendship. Ze doen het al Jaren. Eerst met enkele toe stellen gedurende het bolbloemensei- zoen en nu met vele. Er zijn wel da gen, dat er tien tot twintig vluchten per dag worden gemaakt. De grote pro notors zin mr. Jo Niemann (Friendship) en mr. F. M. Gullick (Ciarcksoa)Niemann is een in i -> -n woonachtige Nederlander, die hier eerst vele jaren in de toeristi- ijue sector werzkaam was en toen in de Engelse hoofdstad een reisbu reau begon. Reclame Wanneer men in een van de En gelse steden wandelt ziet men over al bij de reisbureaus grote posters met het opschrift „tulip-tours" en een plaatje in kleuren van de Keu kenhof of van een bloeiend bollen veld. In Manchester zijn we zo'n reisbureau binnengelopen. Men stond ons daar heel vriendelijk te woord. Door Cees Combee Foto's Van Duyn Uit de prospectie bleek, dat een drie daags reisje vol pension met logies en ontbijt bij particulieren zo'n 25 26 Pond (rond f 225,-) kostte en in een hotel een 4 Pond meer. Die korte va kanties gaan onder meer naar de badplaatsen Katwijk en Noordwijk, van waaruit men de Keukenhof en de bollenvelden gaat bekijken en ook bezoeken brengt aan Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Een reis van vijf dagen met vier overnach tingen bij particulieren in Katwijk bijvoorbeeld kost de Engelse bolbloe- menllefhebbers sters) 30 Pond (270 sulden). Op het Londense vliegveld Gat- ziek waar we voor we vanuit Manchester naar Nederland konden erugkeren twee uur moesten wach- ,en vertelde de heer Jo Niemann, dat de belangstelling voor de bollen- /luchten dit Jaar groter is dan vo rig jaar: De Engelse organisatoren hebben de contracten met de hotels zelf gemaakt en voor het onderbren gen van de gasten bij particulieren heeft men dankbaar gebruik gemaakt van de diensten van de V.V.V.'s. Zelf heeft hij bijvoorbeeld een bijzonder goed contact met Katwijks V.V.V.- dlrecteur Chris Verplancke. Iedere morgen vroeg vertrekken er charter- toestellen van de Engelse luchthavens naar Nederland. Meestal zo tussen acht en negen uur. Dat de Engelsen tijdens hun ver- olijf in Nederland graag in de bad plaatsen logeren bleek ons uit een gesprek met Chris Verplancke, die ver- teld(/, dat er tot 15 mei dagelijks gemiddeld drie bussen met Engelsen komen, die in Katwijk bij particulie ren logeren en dat er daarnaast in deze badplaats ook nog zo'n 50 In hotels worden ondergebracht. De con tracten zijn reeds lang van te voren opgemaakt. Voor Katwijk komt dat in de particuliere sector neer op ge- middels 150 Engelse gasten per nacht. Grondlegger Grondlegger van deze bollenvluch- ten is eigenlijk de Rotterdammer W. Vermaat van Europa Express, die in 1956 op de gedachte kwam door het organiseren van vluchten van de Engels vliegvelden naar de Keuken hof en de Bollenstreek het omvang rijke wagenpark in het voorseizoen rendabel te maken. Dat is hem door het contact met Clarckson gelukt. In 1957 vloog tijdens het weekeinde een chartertoestel naar Nederland en dat kleine begin is thans uitgegroeid tot 'n armada van toestellen. Niet alleen tijdens de weekeinden, maar dage lijks. Aanvankelijk waren de dag vluchten in, doch steeds meer pre fereren de Engelsen een drie of vijf daags verblijf in ons land. Voor de ze bollenvluchten hebben de Engelse toeroperators Gullick en Niemann contracten afgesloten met Neder landse busondernemingen. Deze zor gen, dat 's morgens het gewenste aan tal toeringcars op de luchthavens staat. Direct na aankomst stappen de Engelse gasten in de bussen en deze vergezellen hen dan gedurende het verblijf in ons land. De heer Vermaat van Europa Ex press in Rotterdam: „Vorig jaar 21 april mochten wij onze 250.000 ste bollenluchtbrugpassagier op Zestien hoven begroeten. Het was mrs. May Entwistle uit Burey bij Manchester. Zij werd overal overladen met ge schenken. Nu gaan we dus op naar de 300.000. Het is met geen moge lijkheid te zeggen, wanneer dit aan tal wordt bereikt. Wat we wel weten ls, dat de belangstelling van de En gelsen voor deze bollenvluchten eer der toe dan afneemt". De V.V.V.-promotors in Katwijk en Noordwijk en de hoteldirecteuren zijn zeer ingenomen met deze bollen vluchten. Er wordt in het voorseizoen een groot aantal bedden meebezet. In hotels, pensions en bij particulie ren. Bovendoen profiteren er vele an deren van, want die Engelsen nemen meestal nog een presentje mee naar huis of een aandenken aan dit be zoek aan Nederland.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23