Voorlopig geen Hoogovens op de Maasvlakte Hernia ans Hermann Weyer coopman op de markt der Duitse ijdelheid Diamantair gedood in eigen flat KT.FINE ZEGE CHELSEA De ontknopping van 1971. hoera hoera voor Remia! Kinderbescherming beter coördineren Deltawerken wereldwonder Dammen in Waddinxveen Rijnmondraad: igal zielig Daders vluchten na schietpartij '®¥®cT®1h[ Nota van mr. Wiersma: Don Quishocking komt 16 april naar Noordwijk Ds. H. Lij esen blijft in Noordwijk DAG 15 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 HAMBURG Als enige bouw werk hebben Westduitse journalisten, die als Juryleden fungeerden in een door een sigarettenfirma uitgeschre ven wedstrijd, de Deltawerken opge nomen in een rij van „moderne we reldwonderen". Verder kwamen sléchts ontdekkingen en uitvindingen van de laatste tijd in aanmerking om te worden vergeleken met de „we reldwonderen van de oudheid". Een verslag over de Deltawerken van Martin Bernstof werd met 10.000 mark bekroond. Dezelfde som werd toegekend voor reportages over elec- tronica, kernfysica, orgaantransplan taties. „de pil" en de wimtevaart. WADDINXVEEN De damclub Excelsior in Waddinxveen speelde de twee finale-ronden. De uitslagen hiervan zijn: Groep I: P. Zwart - T. Driesse 2-0, T. Twigt - A. Blom 2-0. C. Blonk - H. Boele 2-0, C. H. Kramp - G. v. d. Zijden 1-1. Groep II: J. de Heer - B. v d. Eyk 2-0, C. Stolker - G. Heeren 0-2. R. v. Dijk - A. Zwanenburg 1-1, F. v. Kempen- J. Vermeulen 1-1. Groep III: L. Heeren - I. J. C. ten Toom 2-0, J. de Wit-W. v. d. Heiden 0-2, A. Compeer - D. Zwanenburg 0-2. ADVERTENTIE (Van onze correspondent W. P. Timmers) (GPD) Al maanden geleden is aangekondigd, dat consul", Hans Hermann Weyer, het zwijgen zou ver- De onthullingen zouden menige Herr Doktor, Herr n Herr Professor h.c. doen sidderen. En dat leek niet ;dreven, want Hans Hermann Weyer is op 31-jarige schatrijk geworden aan de grenzenloze ijdelheid van („voor mijn werk heb ik de Duitsers nodig, gelukkig et in Amerika geboren") zojuist verschenen „Indiscrete handboek voor de rière" (onder de titel: Schwarz-rot-goldene Titeltra- ijft Weyer: „De Duitsers onderscheiden zich in bijzon- mate door ijdelheid en titelzucht". Daarvan profiteert andelaar in ere-doctoraten, professoraten, consulaten •ordes, leverbaar voor prijzen die variëren van zo'n een kwart miljoen dollar. buiten zijn er in de bondsrepubliek slechts twee mogelijkheden: stude ren of een beroep op consul Weyer. Enkele voorbeelden, die illustreren dat het in elk opzicht om te lachen is, maar soms ook nogal zielig: 9 Ulrich K., tandarts, zag zijn prak tijk teruglopen, toen zich in de buurt een collega vestigde, die de doctors titel voerde (wellicht moet men in dit land leven om te geloven dat zo iets mogelijk is). Voor veel geld le verde Weyer tandarts K een Ame rikaanse doctorstitel. K. verhuisde en heeft opnieuw een florerende praktijk: de verkoop van een Afrikaans consulaat aan een broodfabrikant (met het voorrecht om „CC" op het nummerbord van de auto te voeren) streelde niet alleen de ijdelheid van die bakker, maar bevredigde zoals verwacht ook het voornaamste doel: „Herr Consul" kreeg spontaan een lang geweigerde vergunning voor uitbreiding van het bedrijf 9 Twee zakenlui offerden een kwart miljoen mark aan con sul Weyer om een ijdele concurrent een consulaat toe te spelen. De plechtigheid verrichtte Weyer com pleet met ridderzwaard en huis- in Duitsland kent de insul" (een handelsmerk zijn boek ook zelf ge lshij de vergissing beging m in de noordelijke ha- mandaten te verkopen van rstendom dat helaas sinds meer bestaat. Maar die hij geen tweede keer ge- eyer heeft zich ontwik door prominente West- uk benaderde bemiddelaar, t meer presidenten te tu- neest Afrikaanse) dan wie Kereld en die tot zijn spijt stellen dat er meer vraag nsulaten dan de Afrikaan- oofden te bieden hebben wordt dat het in sommige orpen voldoende is een sgen om met „Herr Doktor" aangesproken, maar daar- l(y MacLaine schreef gis- ilukkig lachtend haar haar autobiografie „Val de berg". De actrice is \enblik in Londen. Weyer met (links) de koning van Boeroendi. priester, terwijl de nieuwe „Herr Consul" stond onder een hertegewei. De potsierlijke foto is door de ini tiatiefnemers dankbaar misbruikt en heeft indertijd ook (via het week blad Stern) veel publiciteit gekregen; 9 een dorpspriester, ervan overtuigd dat de bisschop hem elke kans op een carrière onthield, offerde 't kapitaal van zijn vriendin voor een doctoraat in de theologie. Vorstelijk hotel Het zijn voorbeelden, die uitvoerig worden beschreven in het handboek van de zeer met zichzelf ingenomen consul, die beweert op zijn negen tiende al een miljoen bij elkaar te hebben gehad, drie eredoctoraten te hebben ontvangen als dank voor het vele werk en tientallen ordes, waar van hij slechts de allergrootste draagt. Vast staat dat Hans Hermann Weyer een vorstelijk club-hotel be zit aan de Beierse Starnbergersee. Daar ontvangt hij de cliënten prijs voor een overnachting niet onder de 100 mark) in de „rode salon". Ach ter zijn fauteuil post een in livrei gestoken zwarte butler. Over onge- ver vijf jaar hoopt Weyer de zaken af te sluiten en voorgoed naar Ma jorca te vertrekken indien hij voor dien niet ergens tot koning is ge kroond. Vast staat bovendien dat consul Weyer een onderneming leidt, die in de bondsrepubliek wettelijk door de beugel kan. Er is een ongetwijfeld zeer nuttige uit de Hitlertijd date rende wet, die titels en onderschei dingen in dit land ordent en een twaalftal ambtenaren heeft daar nog altijd een drukke dagtaak aan. Voor al Amerika blijft rijk aan instituten die. zoals eens de hogescholen van Harderwijk en Franeker, de doctors bullen graag verkopen. Hans Herman Weyer heeft de ver dienste dat hij instituten als het „College of divine metaphysics" in Indianapolis USA heeft ontdekt, wa van de ambtenaren in Bonn moeten vaststellen dat het sinds 1918 het recht bezit bepaalde titels te verle nen. Van zulke instituten heeft hij er in Amerika tientallen ontdekt. Het doctoraat dat tegen betaling van een kapitaaltje, levering van vijf pasfo to's, een levensbeschrijving in twaalf- voud en soms een uit een encyclo pedie overgeschreven „dissertatie" wordt verstrekt, geldt wellicht voor filosofie, maar wie informeert ooit bij "n tandarts of hij echt tandheelkun de heeft gestudeerd. ROTTERDAM, ANP De Rijn mondraad heeft zich gistermiddag unaniem geschaard achter het rap port van het dagelijks bestuur over de Hoogovenvestiging op de Maas vlakte. Dit betekent, dat de raad het gemeentebestuur van Rotterdam zal adviseren voorlopig geen Hoogoven vestiging op de Maasvlakte toe te staan, tenzij mettertijd kan worden voldaan aan de gestelde voorwaarde op het gebied van de infra-structuur, de arbeidsmarkt en de milieuhygië ne. De nota van het dagelijks bestuur werd met algemene stemmen aange nomen. Alleen 't raadslid mevr. J. H. H. Ger- d'ing-Eggink van de PSP stemde te gen. Zij wenste zonder meer „nee" tegen de Hoogovens. De raad kwam tot dit besluit na 'n 3 uur durende discussie, die werd gehouden in de raadzaal van het Rotterdamse stadhuis. Tijdens het debat bleek al gauw, dat de partij en het met elkaar eens waren. Vrij wel iedereen was van mening, dat de Hoogovens voorlopig niet op de Maas vlakte moeten komen. Behalve de si tuatie op de arbeidsmarkt, was de aantasting van de milieuhygiëne één van de belangrijkste motieven. Alleen de PSP vond de nota van het dagelijks bestuur onvolledig. Me vrouw Gerding sprak een onver bloemd „nee" uit tegen de Hoogovens. Zy wenste, dat de raad zich blijvend tegen een vestiging van dit bedrijf op de Maasvlakte zou verzetten. De raad zou daarom volgens haar moe ten verklaren, dat hij tegen een ves tiging is: nu ziet, maar ook later niet. Ook mevrouw De Vos van de CPN meende, dat de kwestie Hoog ovens zonder meer van de baan moet. De heer H. G. Barendregt van de SGP stelde een alternatieve bestem ming van de Maasvlakte voor. Hij achtte de plaatsing van een olie- terminal een goed alternatief. Ook enkele andere partijen brachten dit punt in een discussie naar voren. Uitvoerige aandacht werd besteed aan de kwestie van de milieuhygiëne. Even gemakkelijk verdienen klei ne landen iets extra dankzij Weyers handel in consulaten. Amerika heeft in de bondsrepubliek acht ver tegenwoordigingen, het kleine Peru veertien. In het hoofdstuk „Consul- handel, oder das grosse Geschaft aus dem Urwald" beweert Weyer dat veel Afrikaanse presidenten hun con sulaten graag via een bemiddelaar zo duur mogelijk aan de man brengen, maar de vraag van bondsrepublikei- nen („Herr Konsul" op het visite kaartje en „CC" op de wagen) blijkt veel groter te zijn dan het aanbod. Met binnen- en buitenlandse or ders zou het al niet anders zijn en Weyer verdiende tot dusver dan ook (naar eigen zeggen) zes miljoen aan Duitslands „snobiety". Een poging om het over soevereiniteitsrechten beschikkende Britse eiland Lundy te kopen (het bedrijfsleven zou onmid dellijk. wegens de te verwachten on gekende belastingvoordelen, kapitaal hebben geleverd) mislukte, zodat Weyer zijn droom om zelf in deze kermis der ijdelheid koning te wor den voorlopig moest laten varen. Het enige aanbod voor een grote carrière dat hij tot dusver aan zijn werk overhield, komt van de afgezette ko ning van Boeroendi, die de slimme consul het minister-presidentschap heeft beloofd als hij hem weer aan de macht helpt AMSTERDAM (ANP) De 64- Jarige diamantair Jacob Barber is gisterenavond in zijn flat in Amster dam Buiterveldert doodgeschoten door twee buitenlanders met wie hij onderhandelde over een juwelen- transactie. De vrouw van het slacht offer, die tijdëns de schietpartij even D.. in de keuken bezig was. zag het twee- Dijverdiensten j tal verdwijnen met een hoeveelheid juwelen en sieraden. De diamantair was omstreeks acht uur met de twee mensen, een onge- j veer 30-jarige man en een even oude vrouw, in zijn huis aangekomen om te praten over de levering van juwe- len en sieraden. Hierbij vielen om streeks half tien enkele schoten. Ver moedelijk is tijdens de bespreking een zakelijke onenigheid ontstaan en moet. aldus de recherche, roof niet als motief voor de aanslag worden ge zien. Onmiddellijk na de schoten ver- I liet het tweetal, dat gebroken Engels j sprak, de flat. Totnutoe heeft alleen mevrouw Barber hen zien vertrekken. Zij was dermate overstuur, dat zij nog geen verklaring heeft kunnen afleggen of een beschrijving geven van de mensen die haar man hebben gedood. Vernietiging B-wapens Alle Amerikaanse voorraden bacteriolo gische aanvalswapens zullen binnen j een jaar vernietigd zijn. Dit heeft i een Amerikaanse woordvoerder be- j kendgemaakt naar aanleiding van het besluit om het gebouwencomplex in Pine Bluff (Arkansas) waar tot dusver specialisten op het gebied van de bacteriologische oorlogvoering j werkten ter beschikking te stellen voor vreedzame onderzoekingen. ADVERTENTIE Voor je romige frites-saus. Tóe maar! Méér frites-saus op onze bruin gebakken lijfjes. Méér, méér. Oei, wat is die frites-saus i vers. Oei, wat worden we lekker gemaakt. 't Kan niet op, uit zo'n Kilo emmertje van Remia. FRITES-SAUS tijdelijk 30 cent voordeel Spectaculair nieuws van Graetz. In één klap maakt Graetz alle andere kleurenteevees ouderwets. Door z'n magische toetsen. Tip ze even aan en ziedaar... de prachtigste kleuren. Graetz steekt met kop en schouders boven de konkurrentie uit. Door vorm geving. Door kwaliteit en vooral ook service. Kleurenteevee kopen? Neem de beste. De mooiste. Kies uit de uiterst progressieve Graetz- kollektie. Hypermodem gekleurde kleurenteevees. Met magisch knoppensysteem. Absoluut... de ontknopping van 1971. Bezoek de erkende Graetz handelaar. DEN HAAG Op diverse plaat sen in Nederland moeten we komen tot één jeugdbeschermingsinstelling. Maar dan zullen de voogdij- en ge zinsvoogdijverenigingen eerst moeten fusioneren. Dat zegt staatssecretaris Wiersma (Justitie) in de pas ver schenen nota „Jeugdbescherming en justitie", waarin hij voorgoed afre kent met het woord „kinderbescher ming". NOORDWIJK Cabaret „Don Quishocking" is op 19 maart in première gegaan in theater Tingel-Tangel in Amster dam. Direct na dit bijna een maand durende optreden start dit cabaret haar trip door het land met een optreden in het Lido-theater in Noordwijk. De vijf medewerkenden. Anke en George Groot, Jacques Klö- ters. Fred Florusse en Pieter van Empelen, moeten het in de eerste plaats hebben van hun trefzekere en spitse teksten. Er valt by „Don Quishocking" heel wat af te lachen. De boeiende hoofd zaak zit in de teksten die onver bloemd met de maatschappij-leu gentjes afrekenen, waardoor een ,jaak" en spontaan cabaret ont staat. Voor het merendeel zijn ze afkomstig van Jacques Klöters er George Groot en verder van Jan Boerstoel. Hans Dorestijn, Alain Teister en drs. P. Dit in Eindhoven geboren, maar in Amsterdam geworden cabaret, komt 16 april in het Lido-theater. Mr. Wiersma vindt dat het te grote aantal instellingen en de willekeu rige spreiding ervan over ons land afbreuk doen aan de kwaliteit van het werk van de justitiële jeugdbe scherming. ,Er kan sneller hulp ge boden worden", vindt hij, „als dui delijker wordt welke organisatie voor welke hulp is aangewezen". Het lijkt de staatssecretaris beter dat maar één hulpverlener zich be zighoudt met het kind en zijn mi lieu. ..Ook moet het kind zo lang mogelijk in zijn eigen omgeving ge holpen worden", aldus mr. Wiersma. „Als het kind buitenshuis moet wor den geplaatst, mag dat pas na een zorgvuldig onderzoek. Het kind dat buitenshuis verblijft moet zoveel mo gelijk contact hebben met thuis Be langrijk is wel dat een plaatsin? buitenshuis zo dioht mogelijk in de eigen omgeving van het kind gezocht wordt". Een overzicht van de plaatsings mogelijkheden en -moeilijkheden moet volgens staatssecretaris Wiers ma komen bij de districtsbureaus. Die bureaus staan onder het Natio naal verbond voor jeugdbescherming, een nieuwe naam voor de hui dige Nationale federatie voor de kinderbescherming. Binnen de jeugd beschermingsinstelling denkt mr. Wiersma aan werkeenheden van tien tot dertig maatschappelijke werkers. Van dit verbond zouden de jeugdbeschermingsinstellingen en de goedgekeurde inrichtingen deel moe ten uitmaken. LEIDEN Het lijkt alsof de onderbouw van de wipwater- molen op het terrein tussen Zweilandlaan en Heempark aan de Oegstgeesterweg op instorten staat. De molen is inderdaad in verval, maar nu is begonnen met restauratie van deze pitto reske noot in de nabijheid van de stedelijke bebouwing. (Foto Holvast) NOORDWIJK Ds. H. Lijesea, geref. predikant in Noordwijk. die een beroep had ontvangen van de Geref Kerk in Zwolle, heeft voor dit beroep bedankt. LONDEN Chelsea heeft de eer ste wedstrijd voor de halve finale* van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars tegen de tweede Engelse vertegenwoordiger in dit toernooi, bekerhouder Man chester City, met 10 gewonnen. Het enige doelpunt in Londen, waar 56 000 toeschouwers de wedstrijd bij woonden, kwam iff de 46ste minuut op naam van Smethurst. Manchester City was echter niet ontevreden met deze uitslag van 10. omdat het volledig vertrouwt op eigen kunnen in de tweede halve- finalewedstrijd. Ten grondslag aan dit vertrouwen ligt de verwachting dat Manchester City over veertien dagen in eigen stadion op volle sterkte hoopt te kunnen aantreden en niet. zoals gis teren in Londen, met vijf invallers voor ondermeer internationaal Colin Bell en mldvoor Mike Summerbee. Een andere internationaal van Manchester City, Francis Lee, ver vulde woensdagavond, ondanks het veldoverwicht van Chelsea, de glans rol. Herhaaldelijk stichtte hij met zijn explosieve rushes de grootste verwarring onder de verdedigers van de Londense club. Hoewel minder op vallend, maar zeker zo effectief, was het spel van de lange, sierlijke Tom my Booth, die als dirigent van de verdediging van Manchester City een foutloze wedstrijd speelde. De zelfde kwalificatie was passend voor doelman Joe Corrigan van de Macu- nians. Aan het enige doelpunt van de constant maar zeer ongecoördi neerd aanvallende Londenaren, had hy geen schuld. Scorer Smethurst kreeg de bal van David Webb, toen hij op nog geen anderhalve meter van het doel in vrije positie stond.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13