'Voorschoten onbeschreven [T /"SÈ blad voor me' VVV aan het einde van de rondedans P AASSHOW Meer kleur in kostuums bij Penseel in Leiden Nieuwe burgemeester dr. J. van der Haar wilms floet W SPORT LEIDEN NV. Aan bromfiets gesleuteld Ondanks verlies promoveert LPSV Spelavond van Padox-Panagro Ophalen van huisvuil ADVERTENTIE MIJDRECHT VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een nieuwe burgemees ter. Vanaf 1 mei zal de gemeente worden voorgezeten door Johannes van der Haar, Dr. Van der Haar heeft al zo n vijfentwin tig jaar ervaring in ,,het vak". Sinds I 5 mei 1946 is hij burgemeester van de ge meenten Mijdrecht en Wilnis, samen ruim 1 4.000 inwoners tellend. In zijn gezellige werkkamer vertelde hij veelvuldig on- Eén stelling uit dit proefschrift vertelt iets over een hobby van de burgemeester. „Het fietsen dient te worden aangemoedigd nu het de ge legenheid biedt tot lichaamsbewe ging. het verblijf in de open lucht en het observeren van de natuur." Dr. Van der Haar is een groot liefhebber van de natuur, evenals zijn zes kin deren. Hiervan zyn er inmiddels vier getrouwd, twee zoons studeren res pectievelijk rechten en theologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Het burgemeestershuis Hofland 1 in Mijdrecht wordt nu alleen nog maar bewoond door de burgemeester en zijn echtgenote, Catharina Agahta Terpstra. Een wajangpop in het werkvertrek van' de burgemeester herinnert nog aan de geboorte van mevrouw Van der Haar in Batavia. derbroken door telefonische felicitaties gisteravond wat over de voorgeschiedenis van deze benoeming. Dr. Van der Haar werd op 19 juni 1916 geboren in Utrecht en na het met goed resultaat afleggen van de examens gemeente-administratie en M.O. staatsinrichting volgde hij aan de Vrije Universiteit de rechtenstudie. In 1 957 voltooide hij deze studie met het doc toraal examen. In 1964 promoveerde hij Dp het proefschrift „Lijkbezorgingsrecht Door Pieter Taffijn zegt hierover: „Ik vond het ding eens en heb het maar meteeen meegeno men omdat ik het zo leuk vond." Kwart over twaalf gistermiddag hoorde Mijdrechts burgemeester dat zijn sollicitatie naar de burgemees tersfunctie vian Voorschoten met suc ces was bekroond. „Toen de juffrouw aan de telefoon zei dat ze belde uit het Provinciehuis van Zuid-Holland wist ik wel hoe laat het was". Voor de bevolking kwam het toch nog wel onverwacht en eigenlijk wat ongele gen. „De data voor mijn zilveren Voorschotens nieuwe burge meester dr. J. van der Haar alleen en temidden van zijn gezin met links op de foto zoon Ton en diens vrouw Ida en rechts mevr. der Haarr en dochter Truus. Van echt een plattelandsgemeente was: een veldwachter-sabel van het (Foto's Holvast) "Bromsnor-type". Dr. Van der Haar Een ander voorwerp roept gedachten 1 Jubileumfeest waren al vastgesteld op aan de t«d dat Mijdrecht nog i Dat 281 nu wel »at „raoete" w0,:dcn - - - teruggedraaid zodat het ook meteen I myn afscheid wordt. Ik ben geluk- kig getrouwd geweest met Mijdrecht en Wilnis in de vijfentwintig jaar dat ik er heb gewerkt. Maar je moet niet vergeten dat je 25 jaar op één-en dezelfde stoel zit. En het is nu een maal een' natuurlijke drang van de mens om ook eens te gaan verzitten. Ik ben erg blij dat me die kans is geboden. Er is hier altijd een pret tige samenwerking geweest met de raadsleden en de wethouders. Als je 25 jaar burgemeester bent geweest van twee gemeenten laat je wat los, maar ik wil dat beslist niet drama tiseren". Onbeschreven Voorschoten kent dr. Van der Haar nog niet en hij kent Voorschoten nog niet zo best. „Ik ben er eens gaan kijken op een koude zaterdagmiddag. Ik wam in de Schoolstraat terecht en dacht direct: die bomen mogen daar niet weg, als maar niemand op de gedachte komt om die om te kap pen'. Ook van de paardenmarkt heb ik wel eens gehoord, terwijl me ook verteld is dat Voorschoten een mooie, snelgroeiende gemeente is. Maar het is nu nog een onbeschreven blad voor me. Ik wil me zo snel mogelijk in werken. Eerst wordt het een periode van de kat uit de boom kijken, ter rein verkennen. Maar door de func tieverdeling onder de wethouders moet het toch gelukken spoedig te zijn ingewerkt". Mijdrecht en Wilnis groeiden sterk onder het bestuur van burgemeester Van der Haar, die in het begin' nog zelf huwelijken sloot. Daarvoor zijn er nu te veel. de bevolking verdub belde zich. „Ik zeg dat met enige schroom. Vaak worden de burgemees- LEIDEN De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer is aan het j eind van haar rondedans op het Leidse Stationsplein. De VVV is nu definitief een „muurbloe- metje" geworden tussen station en busrestauratie. De vereniging heeft er de beschikking over een gastvrij, modern en licht kan toor. Voorzitter Van der Koppel schet ste gistermiddag bij de opening van het verkeersbureau en inlichtingen kantoor die rondedans in gebouwtjes op en om het Stationsplein sinds de oprichting van de vereniging bijna zeventig jaar geleden. Hij sprak woorden van dank tot het gemeente bestuur. de NS en de NZH. Wethouder Lij ten, in gezelschap van locoburgemeester Menken en de wethouders mevr. Den Haan en Kret aanwezig, vertolkte de waarde ring van het gemeentebestuur voor het werk van de VVV. Hij zegde een oog te maken luchtfoto toe voor het kantoor „als achtergrond en in spiratie voor de toekomst." ANW-directeur Smits sprak over het tweerichtingen-vreemdelingen- verkeer. De VVV probeert niet alleen buitenlandse toeristen naar hier te krijgen, maar is er ook voor de stad- en streekgenoten voor informatie over andere streken. In sommige kantoren maakt dit onderdeel 95 pet. van het werk uit, aldus de heer Smits, die een asbak aanbood. NZH-directeur Ballegoyen de Jong voerde het woord als „huisbaas." Hij noemde de medewerkers aan de ze nieuwbouw: architect Douma van de NV Spoorweg Opbouw en de bou wer, de NV Spoorwegbouwbedrijf. Voordat hij de sleutel omdraaide om het nieuwe kantoor open te stel len en de vlag te hijsen <op foto Hol vast), voerde in het gebouw van de Kamer van Koophandel het woord de heer H. Reimer, directeur-generaal voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme. Hij zei, dat het beleid in samenwerking tussen de belangheb bende partijen moet worden opge steld en dat door de gerede parti uitvoering moet worden gegeven aan een stuk van dit gecoördineerde be leid op het gebied van het toerisme De VVV is één van die partijen, die moeten werken op een nieuwe ma •nier, waarbij voorzichtig moet wor den omgesprongen met het oude. ters extra gewaardeerd hiervoor, maar zij zijn echt niet verantwoor delijk voor die produktie. Ik heb Mijdrecht zien veranderen van een agrarische gemeente in een plaats met industrie. Sinds 1960 behoren we tot de verstedelijkte plattelandsge meenten. Volgende maand komt een fraai openluchtzwembad klaar met een overdekt instructiebad. En verder zijn er natuurlijk erg veel woningen gebouwd. Voor de groenvoorziening heb ik me altijd erg ingespannen en dat zal ik ook in Voorschoten doen. Ik weet nog dat ik pas in Mijdrecht was en toen een krediet voorstelde van driehonderd gulden voor de groenvoorziening van de gevel van het raadhuis. Dat werd afgestemd met 6 tegen 5 stemmen Fotograferen Fietsen doet de burgemeester graag, maar ook fotograferen en dan spe ciaal dia's maken. „Maar alleen bui ten. binnen durf ik het niet". De ad viezen van onze fotograaf worden met dankbaarheid geaccepteerd. „Ja, misschien zou ik het zo wel eens kunnen doen". In de afgelopen zomer maakte de heer Van der Haar een reis naar Israël met zijn jongste zoon, hier werd natuurlijk een groot aantal dia's gemaakt. „Afgelopen za terdag vertoonde ik die nog voor de culturele raad" zegt burgemeester Van der Haar. die tot de gerefor meerde kerk behoort en politiek is georiënteerd op de A.R. „De platte grond van Voorschoten heb ik al ge kocht en bestudeerd en daaruit blijkt wel dat er veel wordt gebouwd. Ik zal daar een huis moeten zoeken. Zoals hier, met een halve hectare tuin. zal ik het wel niet vinden. Maar ik klaag daar niet over. ik heb het zelf ge wild". Als één van de vele taken ziet de heer Van der Haar de representa tieve kant. erg belangrijk voor de buitenwereld. „Je hoeft natuurlijk geen doctor in de rechtsgeleerdheid te zijn om een lint door te knippen of een krans om een koe te hangen. Maar het is een onderdeel van het ambt en daarom doe ik het. Met ple zier". Katwijk In de woonkamer, waar al vele bloemstukken staan opgesteld, wordt de foto gemaakt van de burgemeester met die leden van het gezin die snel aanwezig konden zijn. „Ik heb ook een dochter in Hoogezand, maar dat is echt wel een reis waar je even over nadenkt. Dat doe je niet zo". Om een leuke plaat te kunnen maken wordt er driftig met tafeltjes ge sjouwd en met stoelen geschoven. „Zegt u maar hoe u het wilt hebben U zet alles maar neer zoals u het wilt hebben, laten we de gordijnen maar dicht doen". Als iedereen is op gesteld zegt de heer Van der Haar tegen zijn echtgenote: „Je moet wel lachen, dan ben je het knapst". Haar verweer dat zij altijd zo strak kijkt wordt niet geaccepteerd. Op deze avond is er vreugde. Blijdschap om het verkrijgen van een functie die zo werd begeerd. Voorschoten krijgt een actieve burgemeester, die bereid is hard te werken om zo snel mogelijk op de hoogte te raken van alles wat er leeft binnen de gemeente. ..Mijn zoon Ton wordt commies A in Kat wijk en blijft dus lekker in de buurt. Men heeft al gezegd dat dat wel opzet zou zyn. maar dat is het be slist niet. Het is zuiver toeval ADVERTENTIE in Holiday-lnn te Leiden Rijksweg AmsterdamDen Haag. Wij tonen u een bijzonder fraaie collectie LUXE TUIN- en TERRAS MEUBELEN, PARASOLS, BARBECUE S en diverse soorten BAGAGE WAGENTJES, BOTEN en TENTEN en verder alles wat nodig is voor camping en recreatie. SHOW GEOPEND: vrydag van 10—22 uur, zaterdag van 10—22 uur le Paasdag van 2—5 uur, 2e Paasdag van 10—22 uur. Haarlemmerstraat 182184 - Leiden Telefoon 24872—41830 De firma PENSEEL brengt nu in Leiden een geheel nieuwe en welvoorziene kollektie, zowel voor de man van nu als ook voor de iets oudere. Daar da man in de zeventiger jaren steeds modebewuster en veeleisender wordt, heeft PENSEEL hiermede rekening gehouden en brengt in de kollekties van onder andere Ascot, Henry-D- Scott, Santega en Wilson A Glenny heal mooie dessins en modellen. De kleuren zyn bruin, beige-bruin, gToenig-bleu en aubergine. De structuur van de stoffen is in 1971 het belangrijkste en ver leent aan de kleding een sportief karakter, mede door de stof- soorten, zoals cheviots, twills, twists-thornproof. foto: CHEVIOT KOSTUUM uit de serie „ASCOT" (Firma Penseel). Grote matenniet iedereen is slank en da grote maten waren vaak slecht gesorteerd in de rekken en het was moeilijk hiervoor goede dessins te vinden. Dat is nu veranderd, want ook voor grote, dikke en lange maten zagen wjj een zeer grote sortering bij PENSEEL, Haarlemmerstraat 175, Leiden. Voor de jeugd is dc mode veel zwieriger en modieuzer gemaakt dan voor de vader. De overhemden zyn wat getailleerd; de broeken zijn meer aangesloten, en de dassen breder. LEIDEN Het voetbalelftal van de Leidse politie is, na een verblijf van slechts één jaar in de 1ste klas se. gepromoveerd naar de hoofdklas se van de Nederlandse Politie Sport bond. De Leidenaars bereikten dit resul taat ondanks het feit, dat zy in de laatste wedstrijd tegen Velsen met 10 werden geklopt. De LPSV-ers hadden aan een ge lijkspel reeds genoeg om de titel te grijpen, maar hoewel zy byna de ge hele wedstrijd sterker waren, was het de linksbinnen van Velsen, die kort voor tyd zijn club op gelukkige wijze aan de beslissende voorsprong hielp. De uitblinker in deze wedstriid was ongetwijfeld de Leidse keeper Binsbergen. Het was daarom verheu gend voor hem en LPSV, dat na af loop werd meegedeeld, dat hy was gekozen voor het Nederlands Politie- elftal. Daar de tweede plaats ook recht op promotie geeft, komen de Leidse politiemannen het volgend seizoen toch uit in de hoogste afdeling van het Politievoetbal, hetgeen voor de LPSV-ers en hun trainer Joop West- broek een goed resultaat is te noe men. LEIDEN Een 19-jarige student uit Leiden reed met veel geknetter op zijn bromfiets over de Vijf Mei laan en wekte hiermee niet alleen de ergernis op van het publiek, maar trok ook de aandacht van de politie. De student werd aangehouden en hem werd gelast de bromfiets naar het politiebureau te brengen voor een technisch onderzoek. „Dat zal ik later weieens doen", gaf de student te kennen en hij zette het knalgeval tegen de muur. Uiteraard was het daarmee niet afgelopen en de student had zich nu voor de Haagse politie rechter te verantwoorden. Geconstateerd werd. dat verdach te fors aan het sleutelen was ge weest, zodat de bromfiets een snel heid van 55 km kon halen. Bo vendien bleek hij reeds eerder moei lijkheden vanwege de bromfiets te hebben gehad. Daarom vorderde de officier voor de diverse overtredin- WARMOND De voorzitter van de personeelsvereniging van Padox- Panagro J. Bekkering kon gister avond in hotel De Zon, weer vele leden welkom heten. De eerste spel avond van dit jaar had eieren, met het oog op Pasen, als inzet. De uit slagen luiden: Pandoeren: le pr. A. L. Bellekom, 2e pr. J. A. v. Ruitenburg, 3e pr B. C. Klein Sjoelen: le pr. W. Zoutendijk, 2e pr. J. Roest, 3e pr. mevr. Krijgsman, 4e pr. C. van Reeuwijk. Klaverjassen: le pr. J. G. Evert; 2e pr. G. G v. d. Kerkhof; 3e pr. J. J. Jansen sr.; 4e pr. C. Wassing; 5e pr M. Biender; 6e pr. A. v. Bla- del; 7e pr B. v. Koperen; 8e pr. P Speel; 9e pr. C. Gortzak; 10e pr. H v. d. Spruit; lie pr. H. A. Koenen. De prijzen werden met een toe passelijk woord uitgereikt door de directeur drs. T. L. Blom. gen een totaal van f 175 boete plus verbeurdverklaring van de bromfiets. De rechter legde f 110 boete op en verklaarde de onderdelen verbeurd, waarmee verdachte aan het prutsen was geweest. LEIDEN - Op Goede Vrydag komt de gemeentelijke huisvuilophaaldienst geen plastic zakken ophalen Dat ge beurt weer op dinsdag na Pasen. Ook op tweede paasdag wordt geen huisvuil opgehaald; die beurt wordt verschoven naar donderdag 15 april. Er wordt vanwege de Dienst Reini ging, Havens en Warenmarkten sterk op aangedrongen geen huisvuilzak- ken buiten te zetten omdat straat- verontreiniging dan onvermijdelijk is. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Marco Robertlno zn van J Verplancke en" H Kluivers; Steven Jan Leendert zn van W J den Outen en E A J van der Sar; Maria Alclna dr van M Tet- xelra en M A Botelho; Arjan zn van P van Nieuwpoort en M de Vos; Cyn thia Pamela dr van J de Roode en E H M de Best; Erwln zn van J van Ek en A van der Ley; Rhodé dr van H Schalk en M P van Osenbruggen; Martha Wllhelmlna dr van M A Jansen en J P M van Rysbergen; Inge Geer- trulda ranclna dr van L P Henslng en F T M Hogeboom; Jacobus Jan zn van J C Vooys en A van Beelen; Cor nells Jasper zn van C Verdoes en N A van DuUvenbode; Renate Martha Johanna dr van P J G de Boer en W M Nleuwland. GEHUWD W H Dusoswa en G M Schlagweln: K H Czerny en A W Swanenburg; C van der Leek en M S van Duuren; A van Schoonderwoerd den Bezemer en J W A Verhorik; J van Dam en M A Stap horst. S R van Os en C C M Cazan- der; J J Petit en A C Grond; W P J Vermeil en J T C M Cattin; F van der KaalJ en T C P M Jongmans. WOENSDAG 7 APRIL 1971 I.EIDSCH DAGBLAD PAGINA 3

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3