ereldberoemde kleermaker mode-adviseur bij C en A Laddervrije panty's Lentekortinq op vynieel Keukens Ir tot 750.- gulden QBf® Ik vind wassen op een koopje verkeerde zuinigheid. Wie niet? t 1GERS SPRAK MET S1CILL4AN ANGELO LITRICO: EEN VAN DE 24 Hgr Mooiere benen 7 APRIL 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 27 De Russische oud-premier Nikita Choesjtsjow Ijn echtgenote Nina weliswaar van een klein pen- i zien te komen, maar over zijn garderobe hoeft hij Irgen te maken, want van de Italiaanse kleermaker jico krijgt hij voor iedere verjaardag een kostuum fende overhemden en dassen cadeau. geleden ontmoette de |eringsleider Litrico op 5 in Moskou en sinds- afspraak. Na een lome stuurt Chroesjt- weer opnieuw zijn maten op en daaruit is volgens Litri co wel gebleken dat de Russische oud-premier er na zijn pensioen 'n stuk slanker op is geworden. De ver jaardagscadeautjes van de beroem de Italiaanse kleermaker gaan niet ADVERTENTIE Zeven lenteweken lang geeft Bruynzeel hteressante kortingen op haar keukens pgebouwde apparatuur. De startdatum is 26 maart en de actie 15 mei. 1 bent welkom in de 15 Bruynzeel opfilialen in Nederland, waar u alle nzeel Keukens op uw gemak kunt ken (meer dan 1000 corribinatie- llijkheden) en waar u precies kunt horen ]eel korting u krijgt. Bruynzeel Keukendealer N.V. Houtwerf Nieuwe Rijn 87, Leiden wij willen wel eens iets meer weten over die fcorting op Bruynzeel Keukens. i Bruynzeel Keukens, Postbus 204, Zaandam. meer via de Sowjetrussische ambas sade naar het Kremlin, maar ge woon met de posterijen, naar een klein houten buitenhuisje aan de I rand van Moskou, waarin Chroesjt- I sjow sinds zijn pensionering woont. Toen de Russische leider in het voorjaar van 1961 Kennedy ontmoet te, droegen ze allebei een kostuum van Litrico, wat de Amerikaanse pre sident droogjes deed opmerken: "Over onze kleermaker zijn wij het blijkbaar al eens; laten wij het nu over de rest hebben" Angelo Litrico, de 44-Jarige zoon van een arme Siciliaanse visser en de oudste van 24 kinderen, begon 20 Jaar geleden uit puur toeval zijn car- I rière en heeft nu vrijwel alle be roemdheden van onze tijd als klant, j In zijn atelier staan speciale paspop- pen van president Nixon, filmprodu cer Fellini, ex-koning Umberto, hart chirurg dr. Barnard. Richard Bur ton en Paus Paulus voor wie Litrico tot dusver al zijn witte toga's en ro- I de mantels heeft gemaakt. I Litrico, die tijdens de zesdaagse oorlog naar het Midden-Oosten kon reizen om eerst bij de Egyptische Angelo Litrico: „Ik. geloof dat je pas echt van het leven kunt genieten als je verschrikke lijk arm bent geweest". president Nasser en vervolgens bij de toenmalige Israëlische premier Levi Esjkol de maten voor een nieuw kostuur op te nemen, maakte dit weekeinde een spectaculaire omme zwaai van de haute couture naar de confectie. Filmsterren, staatslieden, koningen en prinsen zullen voortaan geduld moeten hebben want Litrico trad als mode-adviseur bij C en A in dienst Het ontwerpen voor zijn high society boetieks is daardoor in feite bijzaak geworden Moderedactrices uit heel Europa woonden in Rome het huwelijk van Litrico met het grote kledingconcern bij. Het was een historische gebeur tenis want insiders waren het er una niem over eens dat dit het begin van een geheel nieuwe ontwikkeling in de internationale modewereld is. C en A, die al speciale overeen komsten met de Italiaanse mode-ont werpers Fabian i en Fontana voor de ..Your Sixth Sense" afdeling heeft, zal het hierbij vast niet laten en andere concerns willen uiteraard niet achterblijven. Het zou mij dan ook niet verbazen wanneer vrijwel alle bekende Franse en Italiaanse couturiers binnen vijf jaar als ad viseur en ontwerper in dienst van de grote confectie- en kledingconcerns zouden treden. Waardoor het hele modeshowcircus van de pretentieu ze Romeinse en Parijse salons van zelf naar de fabriekshallen van Duit se- en Amerikaanse confectiecon- cerns zou verhuizen. Verschrikkelijk arm De Litrico kostuums zullen bin nenkort al bij de herenafdeling van C en A verkrijgbaar zijn. Maar jam mer genoeg hield C en A het bij de selectie op Litrico's meest conven tionele creaties. Op kostuums met zeer brede revers, epauletten als manchetgarnering op de mouwen en een rugceintuurtje. Met daarnaast jersey sweater-pakken met kleu- rige dessins als opvallende uitschie- i ters. Maar Litrico gelooft dat de col- 1 lectie spoedig beter zal worden wan neer hij wat meer op C en A is inge speeld Signore Angelo vertelde mij dat, in zijn luxeuze villa aan de rand van 't Romeinse Borghese park waar hij de gasten voor zijn confectie-huwelijk champagne en toastjes kaviaar liet serveren. Zijn moeder, ondanks haar 24 kinderen 'n slanke gracieuze ver schijning. smikkelde lekker mee en Litrico zorgde er voor dat zij niets tekort kwam. „Wij hadden in Sicilië vaak da genlang bijna niets te eten en dan j sliepen wij maar met een kussen in I onze buik om de honger niet te voe- len. Ik geloof dat Je pas echt van 't leven kunt genieten wanneer je ver schrikkelijk arm bent geweest" zei hij terwijl hij mij zijn honder den kostbare schilderijen en eeuwen oude ikonen liet zien, waarmee hij z'n villa als 'n postzegelalbum heeft volgehangen. ADVERTENTIE, DAMESMODE in exctiisiet jeoge BREESTRAAT K)8a-ll2 LEIDEN Angelo Litrico, die al als zesjarige Jongen na schooltijd als hulpje bij een kleermaker moest gaan werken om mee te helpen de kost te verdie nen, dankt zijn carrière aan een A- merikaanse toeriste, die hem, verrukt van Sicilië, haar retourkaartje naar Rome aanbood. Litrico's kapitaal be stond bij aankomst in Rome uit nog geen tientje, maar het lukte hem om een baantje bij een kleermaker in de Via Sicilia te krijgen. 's-Avonds verdiende hij in de ope ra met applaudiseren nog wat geld bij en hij droeg dan zulke opvallen de door hem zelf gemaakte, k06tuums dat hij al gauw zo veel klanten kreeg dat hij de zaak van zijn baas kon I overnemen. Kort daarop liet hij zijn hele familie uit Sicilië overkomen. Sioeater-pak met kleurig des sin, een opvallende uitschieter. Ontwerp Angelo Litrico. en gaf hen allemaal een functie in het bedrijf. Ondanks zijn succes is het Angelo Litrico nooit gelukt om een buiten landse taal te leren, maar zo erg noodzakelijk is dat ook niet. want hij nam dr. Bacci. telg uit een oud adellijk Siciliaans geslacht van wie zijn voorouders een soort lijfeigenen waren, als tolk en secretaris in dienst En dr. Bacci vertaalt alles onderdanig in het Engels zodra de maestro met zijn vingers knipt waarmee ik maar zeggen wil dat zelfs in Italië de tijden veranderen SCHIJNDEL Na veel experi menteren zijn Jovanda, Setter Set en Hudson er in geslaagd ladder- vrije panty's te ontwikkelen, die bin nenkort voor een prijs van f 2.50 tot f 3,95 in de markt komen. De lad dervrije panty's zijn ideaal voor de nieuwe hot pants-mode, waarbij het versterkte broekje niet zichtbaar mag zijn. Mr. Maarten Jansen, de Jeugdige directeur van Nederlands grootste panty-concern, de Kon. Kousen- en Sokkenfabriek Jansen en De Wit N.V.. die een jaai* geleden nog twij felde of de Hollandse huisvrouw wel iets voor een laddervrije panty zou voelen, liet een deel van zijn machi nes ombouwen. Er worden nu in zijn Schijndelse fabriek de eerste ladder vrije panty's gebreid en het ziet er al naar uit dat ze de bestsellers van dit seizoen zullen worden. De 156 proefpersonen, die de nieuwe panty's De nieuwe laddervrije Ballito parity van Setter Set is ideaal voor het dragen onder de hot pants, want het gladde breisel van het been loopt in het broekje door- Zelfs bij de meest gecompli ceerde "standjes" van the Helen Le Clerq dancers" lopen de pan ty's geen ladders of gaten op en blijven strak om het been zitten. testten, waren wild enthousiast. Al leen door flinke ophalen kunnen er in de panty's gaatjes komen, maar in tegenstelling tot de vroegere net- nvlons worden de gaatjes niet gro ter. In de gemoedelijk gemeubileerde toonzaal van het kousenimperium midden in het Noordbrabantse boer derijendorp Schijndel liet mr. Maar ten vol trots de eerste sterke panty's zien. Sinds een paar dagen worden ze onder de toepasselijke naam ..Jo vanda Solide" voor f 3,95 bij winkels en warenhuizen verkocht. De ladder vrije en tegelijk toch modieuze pan ty's zijn vooral technisch een revolu tionaire ontwikkeling bij het concern dat in 1830 als een romantisch Bra bants kousenwinkeltje voor priesters werd opgericht. „Als fabrikant sta Je soms te ver van je uiteindelijke klanten af. daar om zijn wij," aldus mr. Maarten Jansen, „pp allerlei details gaan let ten zodat er naast de panty's met in gezette kruisjes nu voor de extra grote maten modellen met ingezette tussenstukken zijn De laddervrije Jovanda Solide is er van maat 36 tot 52. Er is nog nooit zo veel keus uit verschillende maten geweest en vandaar dat de panty's wat duurder zijn geworden. Maar er is ook veel aandacht aan de pasvorm en de af werking besteed." Jovanda-directeur Jansen rekent er op dat vooral veel huisvrouwen de laddervrije panty's zullen kopen, want voor de tieners komen er in de loop van de volgende maand hot pants-panty's in vijftien verschillen de kleuren. Tegelijk met de hot pants-panty's komt er van hetzelfde concern dit voorjaar onder de naam Bix-Gra- vida een positie-panty met een ver stelbare taille uit. Evenals de lad dervrije panty's slechts 20 dernters dik De Veenendaalse importeur A A. HeiJ brengt die kousen en pantys' uit Hong Kong, Japan. Zuid-Korea, België, Italië en Oosteuropa onder het merk „Setter Set" op de Neder landse markt. „WIJ zijn naar nieu we mogelijkheden en ontwikkelingen gaan zoeken, maar daarmee zitten de concerns elkaar voortdurend op de hielen. Vandaar dat er nu ook van Setter Set laddervrije panty's erl hot pants-panty's verkrijgbaar zijn. Maar importeur HeiJ wilde ons niet vertellen welke fabriek zijn nieuwste z.g „Happy panty's" maakt en zelfs met uit velk land hij ze importeerde. Hij voegde er geheimzinnig aan toe dat h ij wel eens zaken met communistische lan- Nu de hot pants absoluut een hit zijn. zullen er niet veel Jon ge vrouwen zijn. die niet ten minste één zo'n hyperkort shortje in de kast hebben han gen. Voor de vrouw die niet he lemaal tevreden is over haar benen, een fractie te dik. een nuance te blank of niet het summum van zachtheid, brengt Helena Rubinstein verscheidene preparaten op de markt om dit te verhullen. Ten eerste de Star- leg. een massagegelei op plant aardige basis, die bij geregeld gebruik de benen slanker maakt, een nieuwe aangename ontha- ringscrème Nudine corps., Tane in a mimite. een make-up lo tion. die zonder zon de huid heel natuurlijk bruin kleurt, die zich goed op de huid hecht maar met water en zeep goed te verwijderen is. Tane in a mi nute laat geen sporen op de kle ding achter. den heeft gedaan, maar dat hij daar niets over mocht zeggen. Minder geheimzinnig zijn uit Duitsland geïmporteerde laddervrije Hudson panty's, die door één van de grootste kousenfabrieken van de Bondsrepubliek werden gemaakt Ze kwamen iets eerder dan de Jovan- da's en Setter Sets op de markt. ADVERTENTIE Dobbelman... als u gewoon bijzonder goed wit en kleur wilt wassen... 6,15

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 27